Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Ursulețul Rupert: pe urmele Magiei

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Ursulețul Rupert: pe urmele Magiei

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 22:54

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Intră în lumea magică a lui Rupert, acolo unde posibilităţile sunt nenumărate! Descoperiţi lumea uimitoare şi plină de magie a Ursuleţului Rupert, unde fiecare zi este scăldată din belşug de vrajă, aventură, râsete şi distracţie. Spiritul voios şi optimist al lui Rupert este completat de prietenii lui: iubitorul de adevăr, Bill Ratonul, înaltul şi timidul Edward Elefantul, Ping Pong, pusă întotdeauna pe şotii şi pe voie-bună, împreună cu animăluţul ei favorit, puiul de dragon Ming, Raggety, spiriduşul copacilor, neastâmpăraţii gemeni Fox şi diafana sirenă Miranda. În această lume surprinzătoare, te poţi trezi într-o dimineaţă şi poţi întâlni un om pe lună care vinde caşcaval, sau poţi să călătoreşti într-un balon uriaş pe fundul oceanului pentru a salva o sirenă prinsă de o scoică- gigant. Posibilităţile sunt nenumărate în lumea magică a Ursuleţului Rupert- dar întotdeauna poţi să ajungi acasă în siguranţă şi tocmai la ţanc pentru ceai! Aventurile hazlii ale prietenilor lui Rupert au loc în colorata pădure Nutwood şi cuprind locaţii minunate, cum ar fi căsuţa fermecătoare a lui Rupert, căşuţa din copaci a prietenilor lui şi pagoda colorată a lui Ping Pong. 
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Ursulețul Rupert: pe urmele Magiei

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 19 Iul 2013 - 10:05

Da, da, imi aduc aminte, imi placeau la nebunie. Insa nu-mi mai aduc aminte peripetiile sau ce faceau ei. Decat stiu ca o data a fost ceva cu muzica... dar nu mai stiu ce s-a intamplat.
    Oricum ar fii, e un desen care mi-a placut mult atunci cand se nimerea sa-l prin la tv.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 19 Iul 2013 - 11:37

Daaa, imi amintesc de el. Si la acest desen ma uitam. Nu prea mi-a placut dar ma uitam la el. Acum nu imi mai amintesc absolut nimic din el. Nici cum se numeau ei, nici aventurile lor, nimic. Capul meu este in ceata. Uitasem de el pana acum. xD

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 11:28