╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Fenomene Paranormale. :)

Distribuiti

Freya
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 11/07/2012

Re: Fenomene Paranormale. :)

Mesaj Scris de Freya la data de Mar 25 Dec 2012 - 22:32

Buna!Si mie mi se intampla multe lucruri paranormale(ca sa zic asa).Deci intr-o noapte m-am trezit din senin din cauza ca am avut un cosmar.Era ora 1 jumate noapte.N-am mai putut dormi asa ca am aprins televizorul.De multe ori am auzit maraituri(de caine),dar eu credeam ca m-i se paruse si ca acele maraituri venise de la televizor.Auzisem tot mai multe zgomote si am inceput sa ma panichez,incepand sa cred ca acele zgomote nu veneau din partea televizorului.Am inceput sa ma plimb prin camera si dintr-o data am auzit bataie in jeamul balconului(va dati seama ca faceam imediat infarct).M-am dus in fata perdelei care acoperea geamul balconului si am inceput sa ma gandesc daca vreau sa ma uit pe balcon...Am tras peredeaua care acoperea geamul si am vazut niste ochi rosii mari si furiosi si mai avea si un zambet malefic de unde puteai observa niste colti(de caine cred).Priveam socata si nu ma puteam misca pana cand am auzit ca "cainele urias" din fata mea a marait si era exact acel marait care il auzisem mai devreme.Fara sa vreau am cazut pe podea uitandu-ma speriata la creatura din fata mea.Va dati seama ca in noaptea aia de abia am adormit...

Roseta Christoper
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 22/12/2012

Mesaj Scris de Roseta Christoper la data de Mier 26 Dec 2012 - 18:41

Sincer nu prea stiu ce ti-as putea spune... dar voi incerca. Eu te cred, poate ca uni ar cauta scuze si ar incheia subiectul, dar nu cred ca este ceva ce sa ti se fi parut. Cred ca te cred deoarece am avut o experienta asemanatoare. Parerea mea este ca ceea ce ai vazut tu a fost un diavol " in persoana", asa putea zice si asa. Material nu a fost a colo, dar a fost in geam. Este sigura explicatie pe care o am pentru ce ai vazut tu. Probabil ca nu il vei mai vedea decat in vise, daca este cum cred eu. Ce trebuie tu sa faci este sa inveti sa nu iti mai fie frica de el si sa il confrunti. Nu trebuie sa te temi ca te va ataca, ci sa fi tu pe pozitii, sa ai acea putere de a te lupta cu el. Totul depinde de tine, eu iti urez succes. O poti face, nu este asa de greu precum pare, doar ai... credinta, este cea mai puternica arma.

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 15/07/2012

Mesaj Scris de Bya la data de Joi 27 Iun 2013 - 14:05

Eu te cred ca ai vazut...ce-o fi fost aia!Mai stii cand am fost la tine acasa cu Maya (catelusa mea) si usa de la camera ta era descisa si ea a incput sa latre la balconul tau pt ca s-a miscat perdeaua?!Ciudat era ca usa balconului nu era deschisa ,deci nu putea fi de la curent...Darky.Angel..ai nevoie de un catel pt ca ei mereu simt spirite sau chestii de genu'...chiar... aseara mi sa intamplat cv ...cand m-am intors din bucatarie am vazut ceva negru trecand prin fata usii de la camera mea O_O

Freya
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/07/2012

Mesaj Scris de Freya la data de Lun 29 Iul 2013 - 2:55

^^ Multumesc mult Roseta ^^ poate chiar ai dreptate,mersi Big smile Si Bya,da mai tin minte,adica daca macar usa balconului era deschisa,atunci nu m-as fi speriat,dar cand era inchisa...apoi fugi tu din camera Laughing ,si da,chiar imi trebuie un caine,dar incerci tu sa-l convingi pe BOSS??(mama) Laugh Multumesc  fetelor ^^

lexx
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 19/12/2013

Mesaj Scris de lexx la data de Mier 5 Feb 2014 - 19:27

Daca tot am gasit acest topic, voi povesti si eu cateva lucruri. Nu stiu daca sunt de crezut, sau nu, dar sunt multe realitati care nimeni nu si le-ar putea imagina.
    Eu locuiesc in Iasi de cand ma stiu si de multe ori m-am intalnit cu lucruri care nu isi au explicatia in lumea reala.
    Un exemplu bun ar fi o simpla gradinita dintr-un cartier chiar aproape de centrul orasului. Nu este parasita, este deschisa si zi de zi in ea calca toti copiii care sunt inscrisi la ea. Poate ca in timpul zilei nu se intampla lucruri, sau poate ca da, cum a fost spus si in unele ziare, unde anumite invatatoare loveau copiii din senin, apoi nu isi aminteau, sau cum cei mici se inchideau inexplicabil in dulapuri. Ceea ce este cert pentru mine este ceea ce pateam eu acolo, sau ceea ce inca patesc. Multe fenomene inexplicabile s-au intamplat. Aparitii neprevazute, sunete, plansete de copii din interiorul gradinitei, desi era in timpul vacantei de vara si cladirea era inactiva. Lucruri care te urmaresc indeaproape pana acasa, care iti patrund in vise si nu te lasa sa dormi, atacuri fizice, psihice. Nu stiu ce este acolo exact, dar este ceva rau, ceva ce pandeste. Lucrul care m-a facut sa nu par nebuna a fost faptul ca nu sunt singura care s-a intalnit cu aceste fenomene in locul ala. Si da, ar trebui sa stau departe, dar.. nu pot.

Un alt loc, tot din Iasi, ar fi o casa parasita, darapanata in cartierul in care este si liceul meu. Atmosfera aia sumbra, rece, care te face sa te simti rau, nervos. Acel aer de 'Pleaca de aici, nu esti bine-venit'. In interiorul casei sunt multe lucruri ciudate, printre care si un rand de scari care duce adanc in pamant, ca un fel de beci, dar mult mai adanc... nu am intrat acolo, dar sincer mi-e teama de ceea ce as putea gasi.

Mereu am fost o persoana care crede in toate lucrurile astea din simplul motiv ca stiu anumite lucruri, ca am intalnit o mica parte a 'paranormalului' si pot spune ca ma intriga asta, ca as vrea sa continui sa investighez, sa caut. Si ma bucur intr-un fel ca mai sunt si altii care cred, sau care au intalnit.

Acum este: Vin 20 Ian 2017 - 17:59