Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
▣ кєиич-cнαи♥™
Membru
Membru
Sex : feminin

Mi-am gasit sufletul in WonderLand

la data de Sam 29 Oct 2011 - 14:24
Chapter 1

Prelog .
Un profet care sustinea ca exista o lume magica , era badjocorit si indepartat de catre ceilalti , insa acesta nu si-a pierdut niciodata speranta . Intr-o zi o zana frumoasa , cu o rochie de un alb imaculat , parul blond ca spicele de grau si ochii rosi ca focul a aparut in visul profetului spunandu-i ca WonderLand chiar exista si ca nu este doar imaginatia lui . Profetul al carui nume era Timato , era pur si simplu socat de aparitia acelei zane , dar nu arata asta . De atunci , numai acel profet a stiu despre existenta WonderLand-ului .

Intr-o alta lume , unde imposibilul devine posibil si diferenta dintre oameni este imensa . Universul este schimbat , iar atunci cand spui ca acestea nu exista , te inseli amarnic . Creaturi magice , ninja , shamani , toti aceastia existau , doar ca erau intr-o lume diferita numita WonderLand . Era o lume minunata , oamenii se intelegeau foarte bine unii cu alti , nu existau crime , nu existau jafuri , exista numai iubire . Spre deosebire de WonderLand , lumea oamenilor normali era diferita . In lumea normala , existau o gramada de crime , o gramada de jafuri si foarte rar gaseai pe cineva care sa iubeasca cu adevarat .

Era o zi frumoasa , soarele stralucea puternic , pasarelele cantau de zor , mirosul imbietor de primavara se raspandea la fiecare adiere de vant . Pe strazile orasului , o gasca de adolescenti se plimbau linistiti . Erau cea mai populara gasca si formata din cei mai puternici adolescenti din WonderLand . Acea gasca era formata din cei mai puternici ninja si cei mai puternici shamani . Sakura Haruno ,o fata cu parul roz ca florile de ciresi si ochii verzi ca smaraldele , Sasuke Uchiha ,un baiat cu parul negru ca abanosul si ochii negri ca onixul , Naruto Uzumaki , un baiat cu parul blond ca spicele de grau si ochii albastrii ca cerul , Hinata Hyuuga , o fata cu parul negru ca onixul si ochii lila , Neji Hyuuga , un baiat cu parul negru ca onixul si ochii lila -verisorul Hinatei- , Deidara no Ryoushi , un baiat cu parul blond si ochii albastri , Sasori no Danna , un baiat cu parul rosu ca focul si ochii caprui , Pein , un baiat cu parul portocaliu si ochii la fel , Konan , o fata cu parul albastru ca cerul si ochii la fel , Yoh , un baiat cu parul maro si ochii caprui , Hao , un baiat cu parul maro si ochii caprui si Anna , o fata cu parul blond si ochii albastri , sunt membri gastii care poarta numele de Akatsuki . Copii mai mici si chiar si oamenii se dadeau la o parte din calea lor , parca aveau de gand sa ii omoare .

La un moment dat in fata gastii se opresc doua fete , pe una o chema Karin, o fata cu parul rosu ca focul si ochii rosi ca trandafirii , purtand o pereche de ochelari , si pe cealalta Ino Yamanaka , o fata cuparul blond ca spicele graului si ochii albastri ca apa marii . Aceste doua fete ii urau pe cei din gasca insa erau moarte dupa Sasuke . Cele doua erau usuratice si orice baiat a trecut prin patul lor , cu exceptia celor din Akatsuki .

-Uite pe cine avem noi aici , daca nu sunt chiar Bakatsuki , spune Karin .
-Ohh , uitati baieti , au venit mimozele orasului , o taie Sakura .
-Lasa-le Saku , nu merita , o avertizeaza Anna .

Gasca le ocoleste si isi continua drumul , aruncadu-le o privire ucigatoare . Karin nu se lasa asa de usor , asa ca sare pe spatele lui Sasuke incepand sa-i pune tot felul de apelative cum ar fi "SasukePuki" sau "Fundulet" , enervandu-l la culme pe Sasuke . Rozalia , isi introduce chakra in mana dreapta si ii da un pumn lui Karin de o izbii in peretele de viza-vii . La contactul cu peretele pe gura fetei au aparut cateva firicele de sange . Sasuke ii multumeste Sakurei dupa care gasca isi continua drumul .
Ino , se duse rapid la Karin ajutand-o sa se ridice .

- O sa plateasca pentru asta ! se rastii Karin .
- Okay , dar acum hai acasa sa te ingrijesc , ii spuse Ino .

Karin se ridica cu ajutorul lui Ino , dupa care amandoua si-au luat drum spre casa , Karin fiind sprijinita cu o mana de gatul blondei .

Sper sa va placa . Smile
Scuze de greseli Blush
Astept pareri cat ai sincere Big smile
Va Kiss Va Heart Va Big Hug
Ja Ne ! Hi!
Domino
Scriitor
Scriitor

Re: Mi-am gasit sufletul in WonderLand

la data de Dum 30 Oct 2011 - 16:57
sper ca pui curadn nextul. Chiar nu am ce critica. Descriere ai, actiunea nu e grabita, aspectul e frumos si atragator. De data asta nu te-am prins cu mata in sac, dar tot o sa faci tu un pas gresit Evil
Imi place mult, sa pui nextul
▣ кєиич-cнαи♥™
Membru
Membru

la data de Dum 30 Oct 2011 - 17:24
Chapter 2

Cei din Akatsuki se indreptau spre un loc stiut numai de ei . Era o pestera bine ascunsa in muntii Wonder , care erau cei mai inalti si misteriosi munti din WonderLand . Akatsuki ajunsera intr-un final la pestera unde era asteptat de maestrii lor Madara Uchiha si Kakashi Hatake . Cei doi erau cei mai puternici sensei si rar se gasesc ninja si shamani care sa ajunga sa se antreneze cu ei . Cei 11 se asezara in cerc inconjurandu-i pe cei doi sensei . Isi dadura mainile formand un cerc .

-Azi vom invata mai multa istorie , spuse Madara uitandu-se la fiecare membru in parte . Legenda spune can inaintea nostra WonderLand-ul a fost locuit de doi dragoni , unul de apa si unui de foc . Mizu si Kasai , au locuit pe teritoriul acestor munti , de acea oamenilor le este frica sa se apropie de acest munte , pentru ca , dupa cum spune legenda , cei care calca pe teritoriul deagonilor , nu se vor mai intoarce . Kasai , fiind dragonul de foc , era un dragon rau si dur , a ars o parte din Pamant , adica lumea oamenilor normali , iar Mizu , fiind cel de apa , era mai milos si iubitor a stins focul enervandu-l pe fratele sau . Asa a inceput lupta de la Wonder , ati invatat la academie . Se spune ca Mizu a fost cel care a castigat , iar Kasai cu ultimele puteri a spus :" Vei platii , tu si cei care vor incalca teritoriul acestui munte !" dupa care si-a dat duhul .

Elevii ascultau fiecare cuvant cu atentie si ramaneau pur si simplu uimiti . Nu auzisera de aceasta legenda pana acum , fiind strict interzisa cunosterea acesteie de catre oameni slabi , simpli si fara pic de putere . Dupa ce Madara terminase de spus legenda , le face semn copiilor sa faca ritualul pe care il faceau ei cand invicau un spirit , pentru shamani . Cei 11 si-au uniit mainile si au inceput sa zica incantatiile pentru ritual . Anna care se ocupa cu acesta putere , s-a pus in mijlocul ritualului , isi scoase colierul cu perle mejice spunand :

-Spirite , care ma auziti , vreau sa mi-l aduceti pe Mizu , dragonul de apa !

Un vand puternic isi face aparitia , Anna de abia putand sa stea pe picoare . Pamantul a inceput sa cutremure iar din solul rece al pesterei isi face aparitia spiritul lui Mizu , destul de furios pentru ca a fost invocat . Privirea lui era atintita catre Anna , si incruntata . Dragonul avea culoarea albastru deschis , aripile le avea foarte mari precum un inger demonic , ochii ii avea rosi ca sangele unui iubitor de tara , iar respiratia lui era rece si sacadata .

- Ce vreti ? De ce ma-ti invocat ? intrebare Mizu cu un aer de superioritate .
- Avem nevoie de tine ! , se rastii Madara . Se apropie data cand fratele tau va venii sa se razbune , iar primii care au calcat pe teritoriul acestui munte sunt oamenii de pe Pamant , cei calora tu le-ai salvat viata , adauga Madara calm .

Privirea lui Mizu a devenit una incruntata si nervoasa , nu vroia sa fratele sau sa distruga tot pentru razbunare . Accepta bucuros si siret sa ii ajute dar a cerut ceva in schimb , acel ceva era sa il aduca la viata , asa cum era el inainte . Toti accepta spunand ca de maine dimineata la ora sase fix , in acelasi loc incep antrenamentele pentru lupta dintre ei si Kasai .

Asta e tot fetelor
Sper ca va place , scuze ca e scurt si de toate greselile de orice fel
Va Va Va
Ja Ne !

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum