Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Jakers! Aventurile lui Piggley Winks

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Jakers! Aventurile lui Piggley Winks

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 21:28

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
     Serialul de animatie Jakers! Aventurile lui Piggley Winks prezinta un bunic, care le povesteste nepotilor tot felul de nazbatii facute de el in copilarie, toate cu talc. Viata personajelor din serial e foarte modesta si, probabil, ar vrea sa compare nivelul de trai al oamenilor cam de acum aproximativ 50 de ani cu viata de acum. Piggley Winks – este personajul principal al serialului de animatie. El este un porcusor ce locuieste la Ferma Raloo. Traieste intr-o casa modesta din Irlanda, alaturi de parintii si sora sa mai mica, Molly. Ii place sa se distreze cu prietenii sai cei mai buni, Fernando Toro si Danna O’Mallard. Cateodata neglijeaza scoala, punand pe primul loc joaca, insa mereu se dovedeste ca aceasta abordare este gresita. Fernando Toro – este fiul unui taur, Don Toro, de meserie fierar care il iubeste foarte mult. El, desi locuieste in Irlanda, are si sange de spaniol. Din cauza acestei origini stie sa vorbeasca limba ibericilor si are ceva cunostinte despre corida. Ii place mult sa cante, ceea ce se observa in multe episoade, cand Fernie incepe sa fredoneze cantece de jale, vesele etc. Este bunul prieten al lui Piggley Winks si Dannei O’Mallard. Mama sa a murit cand acesta era mic, afland acest lucru de la Don Toro. Danna O’Mallard – este o ratusca ce traieste alaturi de bunica sa pe malul unei ape. Este cea mai buna prietena a lui Pigglie Winks si Fernando Toro, insa, spre deosebire de ei, ea pune pe primul loc scoala, nu joaca si adora sa citeasca. Ii place foarte mult sa se joace de-a exploratul cu cei doi prieteni ai ei.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Jakers! Aventurile lui Piggley Winks

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 19 Iul 2013 - 10:12

Am adorat si desenul asta, nebuna de mine adora majoritatea desenelor copilariei.
    Dar imi amintesc cate ceva.. dar asa, mai in ceata.
    Sunt sigura ca radeam la fiecare episod, nu ma puteam abtine, cu oile alea vorbitoare si altele Laughing Genius.
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 21 Iul 2013 - 0:52

Surprinzator, eu nu-l adoram. E adevarat ca imi placea, unele episoade, dar majoritatea ma enervau. :-L Nu mai stiu nimic din el, dar imi aduc aminte de Don Toro, dintr-un episod. Nu stiu de ce. >< Da, a fost un desen dragut, nu am ce comenta. Nu pe gustul meu, dar a avut multi fani. ^^
    Raven
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Raven la data de Dum 21 Iul 2013 - 8:58

Piggley, purceluşul meu viking adorabil Laugh. Am adorat aceste desene animate, mi-a plăcut de Piggley, uşurinţa cu care şi băga codiţa aia frumos ondulată în probleme. Pe lângă Piggley, mi-a mai plăcut şi faptul că acţiunea se petrece în Irlanda (iubesc ţara asta), la ţară. Fernando şi bărcuţa lui din şosete care nu plutea din cauza mirosului, ăsta a fost episodul meu preferat în care am râs mult.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 23 Apr 2017 - 18:46