Cum sunteti voi ca ninja ?

Distribuiti

▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Cum sunteti voi ca ninja ?

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Sam 29 Oct 2011 - 13:55

Ce nume de ninja v-ati inventat ?

Pai pe mine ma cheama Andreea , iar numele meu de ninja este Kenderu Himoto Big smile .
    Este inventat de mine . Este original asa ca va rog nu copiati , pentru cei care au tendinta asta .

Care este keke-genkai-ul vostru ?

Al meu se numeste Vohigan ( stiu cam stupid , inca mai lucrez la el ) . Are posibilatea de a identifica miscarile adversarului inainte ca acesta sa le execute si de a vedea starea spirituala in care este adversarul , astfel incat sa-l ating in puctul cel mai sensibil .
    Are trei etape :

1 . In prima etapa are doar culoarea mov si tehnica de lupta este vaga .
    2 . In a doua etapa , in centrul ochiului apare o stea alba , si acum se poate depista miscarile adversarului .
    3 . In a treia etapa , de-a lungul ochiului se formeaza un cerc alb care este taiat de cate o linie la fiecare centimetru . Este cea mai avansata si grea etapa a Vohiganului . Cu aceasta etapa stapanesti toate caracteristicile Vohiganului .

Vohiganul necesita foarte multa chakra , dar fiind o tehnica specifica clanului Himoto , doar membri clanului il pot stapanii .

Poza : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Din ce sat sunteti ?

Eu sunt din Suna , satul Ascuns in Nisip .

Care este clanul vostru ?

Clanul meu se numeste Clanul Himoto si este un clan foarte puternic dar secret . Nimeni nu stie despre el decat cei care merita sau care au murit pe mana clanului meu . Istoria clanului este una trsita si sangeroasa .
    Clanul meu a comis multe crime si de aceea nu era foarte cunoscut . Kazekagele cand a flat ca (,) clanul meu este responsabil cu crimele din sat si din alte sate , a cerut ca (,) clanul meu sa fie ucis . Asa s-a si intamplat numai ca pe mine m-a salvat cineva ... acel cineva este Sasori no Danna .
    De atunci el a devenit sensei-ul meu si m-a crescut ca pe propria fiica , insa la un moment dat el a hotarat sa plece la Akatsuki si de atunci lumea a luat o intorsatura foarte brusca , mai ales cand am aflat ca el a fost omorat .
    Am devenit o fata foarte dura si rea . Am decis sa devin foarte puternica ca sa-l fac pe Sasori mandra de mine si sa-l rasbun intr-o zi .
    Mi-am format o echipa formata din mine , Mia Uchiha - o fata cu parul negru si cu o suvita rosie , foarte simpatica , perversa si puternica , este fiica lui Sasuke si Sakura Uchiha - si Daisuke Timato- un baiat cu parul albastru si o suvita blonda , amuzant cand e cazul , pervers si foarte puternic- . Impreuna suntem echipa 9 si suntem antrenati de catre insusi Kazekagele , Gaara .

Cum aratati ?

Eu am parul lung pana la talie si breton . Parul meu este de culoare albastru inchis . Ochii mei sunt de un albastru deschis .

Acum este randul vostru ` Smile .

Faceti cam asa :

1 . Ce nume de ninja v-ati inventat ?
    Raspuns
    2 . Care este keke-genkai-ul vostru ?
    Raspuns
    3 . Din ce sat sunteti ?
    Raspuns
    4 . Care este clanul vostru ?
    Raspuns
    5 . Cum aratati ?
    Raspuns

Va astept Big smile !

Ultima editare efectuata de catre ~ baby strumf ♥ in Lun 14 Noi 2011 - 20:12, editata de 1 ori

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Re: Cum sunteti voi ca ninja ?

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 12 Noi 2011 - 8:10

o da, eu vreau!!!
    1.Pai m-am gandit sa-mi pun numele Midori Hitori. Astea sunt nume reale luate din japoneza.
    2.Kenke-genkaiul meu se numeste chiar Rinnegan. Dupa cum se stie, am putere asupra mortii si a vietii. Sunt o zeita(cuvintele lui Pain Tendo alias Yahiko) a acestor doua taramuri indepartate si aveti motive sa va temeti de mine. Pot crea prin Tehnica Izanagi viata si tot felul de monstri de nivel bijuu, dar inca nu am ajuns atat de puternica. De asemenea, am puterea sa distrug numai cu ajutorul Rinneganului orice tehnica care ma ameninta. Asa ca nu va puneti cu mine!!! Evil
    3.Ei bine, evident ca in Konoha m-am nascut, doar ca am ales sa calatoresc prin lume la varsta de 16 ani alaturi de Jiraya. In prezent, am 21 si sunt fericita alaturi de mentorul meu.
    4Daa fac parte dintr-un clan, ei bine cred ca fac parte din doua mai degraba:Uchiha si Senju.In urma cu cativa, ani, inainte ca clanul Uchiha sa fie ucis de Itachi Uchiha, exista o regula intre cele doua clanuri:Senju si Uchiha. Avand in vedere tensiunile care existau intre ele, femeile si barbatii din ambele clanuri nu aveau voie sa se casatoreasca si nici sa aiba copii impreuna. Desi aceste reguli, daca erau incalcate se plateau cu exilarea din clan sau chiar din sat, parintii mei s-au iubit si s-au casatorit pe ascuns. Atunci, mama mea, fara sa stie a ramas insarcinata cu mine. Din fericire, nimeni din clanul Uchiha sau Senju nu au aflat asta vreodata, insa tatal meu nu a putut fi mereu alaturi de mine, si ca atare ne-a" parasit". De ce intre apostroafe? Pentru ca mai venea sa ne vada si se asigura de bunastarea noastra.
    Iar cat despre Rinnegan, l-am descoperit cand aveam vreo 10 ani, cand am fodt atacata de un ninja fugat si a vrut sa ma ucida. Atunci mi-am activat pentru prima data Rinneganul. Insa nu tot timpul il am activat, in timpul in care nu-l folosesc, ochii mei au un albastru frumos precum marea.
    Din cauza lipsei unui tata si a faptului ca a fost ucis de Itachi, am fost o fire rebela. Nu avea cine sa-mi impune regulile adecvate, deoarece asta era rolul unui tata. In academie am invatat destul de bine insa eram mereu in intrecere cu Sakura Haruno care e foarte desteapta nasa ca mereu ma luam de fruntea ei lata. Insa in realitate o invidiam deoarece era frumoasa si desteapta, si avea cel mai depret lucru, o familie adevarata. Nu spun ca eu nu am fost fericit a alaturi de mama mea, insa era o fericire incompleta. O lunga perioada de timp, am fost indragostita de cel mai destept baiat din academie:Shikamaru Nara. Imi placea sa-l urmaresc mereu si ma amuzam in sinea mea de cate ori zicea ca e obosit si ca nu are chef de nimic. Tocmai si el a fost motivul plecarii mele cu Jiraya cativa ani. Am vrut sa-l uit si sa cunosc lumea, si sa invat cate ceva despre fiecare loc in parte.
    5.Cum arat? Am ochi albastri, par blond auriu putin mai inchis la culoare, sunt inalta si subtirica. Iar dupa parerea mea, eu consider ca sunt destul de frumoasa. . Nu vreau sa spun ca sunt cea mai frumoasa, dar nici urata.

o da am uitat sa pun si o poza cu mine sa va arat cum sunt:
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Mier 16 Noi 2011 - 21:47

Nume:Kazura Fumiko,Porecla:Kazu,Zuzi am 17 ani.
    Keke-genkai-ul meu:Se numeste Kagayaku.Aceasta abilitate ofera posesorului o putere oculara ne mai vazuta.Este asemanatoare biakuganului si sharinganului.Posesoruul va avea ochii mov si pe pupila ochiului o laba de lup.Fiecare membru are acel tatuaj.Dar nu toti au aceasta putere oculara.Kazura este singura din tot clanul care are aceasta putere.Singura care a mai avuto pana acum a fost Arisa Fumiko bunica acesteia care a antrenato sa invete sa stapaneasca aceasta tehnica pana la moartea sa.Kazura are semnul cu laba de lup pe ochiul drept si semnul este negru conturat cu mov.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]-asa arata cu laba de lup

Sat:Konoha dar m-am nascut in Satul de Cristal

Clan:Fumiko-Face parte din renumitul si puternicul clan fumiko.Acestia sunt buni prieteni cu clanurile Hatakeyama si Uchiha.Acestia au tehnici ninja neobinuite de acea mai sunt numiti si"Yakan sentō-ki"(Luptatorii Noptii).Sunt numiti asa din cauza ca sunt Lupi, fiecare membru are sub unul dintre ochi o laba de Lup de culoare negara.Cei care au laba de lup de cuoarea negra si conturata cu mov.Au o abilitate speciala la ochi numita "Kagayaku".Aceasta abilitate ofera posesorului o putere oculara ne mai vazuta.Este asemanatoare biakuganului si sharinganului.Posesoruul va avea ochii mov si pe pupila ochiului o laba de lup.Fiecare membru are acel tatuaj.Dar nu toti au aceasta putere oculara.Kazura este singura din tot clanul care are aceasta putere.Singura care a mai avuto pana acum a fost Arisa Fumiko bunica acesteia care a antrenato sa invete sa stapaneasca aceasta tehnica pana la moartea sa.Kazura are semnul cu laba de lup pe ochiul drept si semnul este negru conturat cu mov

Cum arat:Bruneta cu ochii negri.Parul lung,n corp bine facut si lucrat de maestrul Kazuya Aiuko.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]-cea cu albastru este prt mea cea mai buna Tenary,cea din mijloc Izuna si ultima eu adica Kazura
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]-[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]-eu

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 24 Dec 2011 - 14:41

Buna, m-am gandit sa va spun personajul meu anime

Din perspectiva animeului

Hi friends . My name is Kirara of Dark. I have 15 years old and i like this. I have some good friends and few enemies, too much.
    I like chocolate, candy, boys, music, songs and more.

Keke-genkai-ul meu este The Hell (cam naspa dar nu mi-a venit altul in minte).The Hell poate intra in mintea tuturor aflati pe o distanta ceruta de mine, in coltisorul cel mai intunecat provocand cosmaruri noaptea si distrugand sistemele vitale din corpul victimelor. Cu ajutorul unui descendent al clanului Hell poti primi viata vesnica si putere absoluta daca bei sangele lui. Toate jutsurile nu sunt inca cunoscute si sunt misterioase, se spune ca exista un jutsu atat de puternic ca ar putea distruge intreg pamantul si deaacea puterile mi-au fost sigilate dar cand sunt in primejdie si asta se intampla foarte rar, ele imi inconjoara corpul si ma controleaza pana nu distrul sufletulu celui care mi-a facut rau. Deasemenea, dupa ce termina, imi vindeca ranile cu ajutorul manei si chakrei din imprejurimi

Sunt din satul In The Hell (trebuia sa aibe legaura cu numele) care a fost distrus.

Clanul meu,Hell, a fost distrus impreuna cu satul datorita puterilor noastre speciale pe cere nu am reusit sa le invat.

Cand este activat Keke-genkai-ul tot corpul meu se schimba. Hainele sunt formate dintr-o pereche de pantaloni scurti neagri cu multe lanturi si cranii, un maieu rosu stramt tu multe cruci iar in picioare imi apar tenesii care la un moment dat i-au foc. In maini imi apar manusi negre cu un fel de gheare . Ochii mai rosiatici se fac negri iar parul castaniu devine negru iar varfurile i-au foc. Dintii precum unui vampir iar aripile ce imi cresc ajugand in ultimul stadiu sunt asemenea unui dracusor.

Poze

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Cand eram mai mica

Dupa ce mi-au murit parintii

Cand cant la chitara
    .

Transformata in draculet
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Va imaginati si voi dupa descrierea mea
    Asa. Ceva in genul astuia.
    Stiu ca nu e cine stie ce da, na.
    Si nu ma criticati ca sunt in pana de idei
    Aporopo
    Frumoase personaje anime v-ati ales.

Diamond Sky A.D.
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Diamond Sky A.D. la data de Lun 2 Ian 2012 - 1:29

Kikiro Carry Ckishimoto , porecla: Kiro, ani: 15
    Kayngo Laugh
    Acesta este unul dintre cele mai rare keke-genkai-uri Laugh Acest Kayngo, are o forta de nestapanit mai ales atunci cand forta Kikirei este deslantuita. Ochii ei se fac albastrii, stralucind foarte puternic, lasand in urma lor acel blur albastru(daca intelegeti Smile ), puterea ochilor este foarte mare. Poate vedea de la 2 km. departare, poate paraliza un om doar cu o singura privire. Pe langa puterea ochilor, Kikira se schimba radical. De la culoarea parului pana la haine, iar puterea ei e mult mai mare. Unghiile se lungesc si se fac mai ascutite, varfurile acestora fiind otravitoare, uchigand o persoana doar cu atingerea. Devine acea persoana sexy si rea Laugh. La maini apar niste aparate ultraperformante Laugh cu lasere, taria de a sparge un perete din cel mai dur metal doar atingandu-l, iar voce sa de privighetoare, poate sparge un pahar in mai putin de o secunda.
    3 . Din ce sat sunteti ?
    Din satul: Kishiroto Laugh
    Clanul meu se numea Ckishimoto. Istoria acestui clan este tragica, dupa mine. In timpul unui razboi, o fata nou-nascuta a fost alungata de mama sa intr-o padure intunecata, alaturi de fratele sau mai mare cu 2 ani(aceleasi puteri ca sora sa). Parintii si restul clanului au fost ucisi de catre seful satului, ce era mult prea gelos pe puterea acestora(a clanului). Cei doi frati au fost gasiti de o femeie ce-si dorea copii, dar nu-i putea avea. I-a crescut cum a putut mai bine, din nimicul ei. Si-au trecut ani, iar cei doi au crescut, reusind sa afle despre trecutul lor. Si-au promis ca vor razbuna clanul Ckishimoto si-l vor readuce la starea initiala.
    5 . Cum aratati ?
    Kiro fara puterile sale, normala Kikiro:
    Kiro cand se transforma:
    Fratele Kikirei (aici in poza asta am putut sa va arat si cum le stralucea lor ochii):

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 14 Ian 2012 - 22:32

Bine, m-am gandit sa inventez un nou personaj din trecutul indepartat al provincilor japoneze

1.Nume:Mei Li
    keke genkai: O tehnica numita Terra Nova(pamant noua). Este o tehnica foarte puternica care putini reusesc sa o stapaneasca din clanul Russo. Este o tehnica care deniveleaza pamantul si schimba peisajul pe veci. Este o tehnica care consta in folosirea gravitatiei pamantului, reusind sa se ridice de la sol bucati mari de sol, chiar si munti, dar pentru asta numai cine era jinchuriki putea face aste deoarece o astfel de actiune de o asemenea amploare necesita o gramada de chakra.
    2.Terra Nova este un keke genkai mai special care se aplica tuturor elementelor natura numinduse pentru elemetul fulger: Nova lucis( lumina noua), pentru apa: Nova Agua( apa noua), pentru vant: Nova ventus( Vant nou), iar pentru foc se numea Nova Focus.
    Kekegenkaiul se aplica la fel, insa diferenta e elemetul dominant.
    3. Eu sunt dintr-un sat mic ascuns in muntii dintr-o tara mica si saracita de razboie. Numele sau este Koroko(inventie clar).
    4. Clanul meu se numeste Russo. Din nefericire, multi din clan s-au impastiat in intreaga lume, iar kekegenkaiul a disparut de multa vreme Eu ma aflu printre putinii norocosi care il mai folosesc. Din nfericire, clanul meu are o istorie trista din cauza nemernicilor de Uchiha si Senju. Pe vremea razoialeor shinobi, cei din clanul Russo era angajati de domnii feudali sin omaeni care vroiau putere, sa lupte si sa cucereasca tot ce le statea in cale. Pe atunci, Senju si Uchiha se urau enorm. Intr-o zi, se anunta o mare batalie intre clanul Uchiha si Russo. Senju promisera clanului ca il va ajuta, dar nu au mai sosit. Lasat de izbanda, Russo a trebuit sa faca cu greu fata fiorosului clan Uchiha care erau asasini fara mila. Ucideau pana si un bebelus. Pe atunci erau sub conducerea celui mai rau conducator din istoria lor: Madara Uchiha. Madara a vrut sa distruga clanul Russo deorece devenea la fel de puternic ca Senju si Uchiha, iar el nu a vrut sa mai apara un astfel de rival. In acea zi, s-a dus o lupta pe viata si pe moarte. Multi Uchiha au pierit, dar si membri ai clsnului Russo. In cele din urma, nu am mai putut face fata Sharinganului acestora si am pierdut. Dupa o astfel de infrangere umilitoare, multi au ales sa se imprastie prin lume uitand de clan si de suferinta.
    5. Sunt bruneta, sunt cam inclinata catre emo. Am un par destul de frumos dupa parerea mea. Imi place sa fiu serioasa si misterioasa. Am ochi negri si un trup de invidiat.

Iata si niste poze cu mine, sper sa va placa:

Vizitato
    Vizitator

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam 12 Mai 2012 - 14:44

Kamelia Angel Hanako ; ani: 17
    Amara
    Amara nu e un keke-genkai , normal chair de loc , el poate sa bage in trnsa foarte usor pe orici priveste in ochii . Acesta ii da posesurilui puteri ne mai intalnite pana acuma. I pot da puteri supranaturare mai ales ca posesoara acestiua ori este demon , ori inger . Amara la inger are culoarea mov , iar la demoni il are rosu ca sangele si se poate citit din ochi lor seta de sange si ura .
    3 . Din ce sat sunteti ?
    Din satul: Konoha
    Clanul: Hanako
    Clanul Hanako , este un clana nu unul nosrla ca si celelalte clanuri , deoarece acest clan este unul combinat intre ingeri si demoni . Asa cum se mai spuen in legendele din batrani , se povesteste ca o data la o mie de ani in familia regala , adica in familia capetenilor , se nasc doua gemene . Una e inger si alta e demon .
    5 . Cum aratati ?
    Kamelia in horma adevarata de om .

Kamelia in inger .

Kamelia cu Kekegenkai al ei care este de culoarea mov , nu mai al ingeri , la demoni e rosu .

~Piersicuta~Rubin~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Piersicuta~Rubin~ la data de Joi 28 Iun 2012 - 0:08

Ce nume de ninja v-ati inventat ?

Nume: Arreya Uzumaki

Rinnegan, fiind fiica lui Pain si a unei membre din Uzumaki. Isi foloseste Rinneganul foarte rar!

3 . Din ce sat sunteti ?

Amegakure.

Niciunul din fericire pentru ea!
    5 . Cum aratati ?

Are parul vopsit in castaniu ca sa nu-si dezvaluie identitatea, poarta lentile ca sa nu se vada Rinneganul.

AileeX
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de AileeX la data de Joi 28 Iun 2012 - 15:51

1.Ce nume de ninja v-ati inventat ?
    Numele primit de la parintii adoptivi : Airi Asakura . Numele ei adevarat : Yumi Akiko ; ani : 16

Akigan [ Alt nume tampit nu gaseam si eu ? Laugh)) ] . Akigan e o tehnica pe care o pot stapani doar membri clanului ''Akiko'' . Multi ninja au incercat sa-l stapaneasca dar au sfarsit murind in chinuri ingrozitoare . Cu ajutorul acestui keke-genkai , posesorul va sti dinaite cum va ataca adversarul [ Mda....nu am ideii :[[ ] si va avea o flexibilitate uriasa . Ca a unei feline .
    Pupilele posesorului se fac verzi , iar in jurul ochilor va aparea o linie rosie

3 . Din ce sat sunteti ?
    Din satul: Konoha

Clanul ''Akiko'' . Cu multi ani in urma a fost printre cele mai puternice clanuri . Acestia vazand repeziciunea cu care se extinde clanul ''Akiko'' , au hotarat sa-l distruga . Pentru a le lua totodata si puterea . Dupa multe batalii acestia ( membrii Akiko ) au cazut unul cate unul .
    Parintii lui Yumi [ pe atunci avand doar doua luni ] au dat-o unei famili de medici Anbu . Cerandu-le sa nu-i spuna despre trecutul ei . Airi nu a aflat nici acum adevarul despre ea .

5 . Cum aratati ?
    Parul ei este alb , si prins intr-o coada impletita [ mai dezordonata ] , ochii sunt albastri .
    _________
    In plus :
    Zi de nastere : 10 octombrie
    Rang : Medic Anbu
    Puterea : Medical Jutsu
    Culoarea preferata : Rosu
    Personalitate : Foarte feminina , onesta si competitiva

^^~Yo~An&el~G!rl~^^
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de ^^~Yo~An&el~G!rl~^^ la data de Dum 1 Iul 2012 - 16:23

1: Matsumoto Aya
    2:Eu/ea nu am keke-genkai ci atunci cand intru in mod de atac ochii mi se fac rosii si mai am o putere de vindecare la fel ca a Sakurei numai ca mai puternica iar atunci cand o folosesc ochii mi se fac verzi.
    3:Eu adica ea , a avut un trecut tragic de la 3ani , calatorind prin mai multe sate o data cu cresterea ,,mea" . Dar la varsta de 12 ani m-am oprit la Konoha , intalnind multi prieteni care sa ma accepte chiar daca sunt un monstru , deoarece ,,eu" am o putere ascunsa care poate aduce si la invierea unei persoane . Vedeti voi Aya este inger , dar unul mai special deoarece tatal ei este inger , iar mama ei este muritoare. Aceasta are un baston care se tarnsforma , prin mai multe etape , in coasa .

a: Stadiul de baston .
    b: Se transforma treptat intr-o coasa simpla ( fara prea mare putere )
    c: Varful coasei va fii albastru, avand o putere uimitoare si taind orice.
    d: Varful coasei va fii de culoarea curcubeului , ajungand la putere maxima si avand o putere distructiva.

4: Aya are parul mov , lung pana la talie , ochii albastrii deschisi . Ea are un corp bine dezvoltat si uneori este destul de amuzanta, mai mereu fiind cam serioasa , uneori devenind infricosatoare.

-> Nu stiu cum sa postez imaginii , dar ea seamana cu Q-feuille din Kiddy Girl-And. Big smile

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][/img]

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 7 Ian 2013 - 15:40

Buna [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Am zis sa apar si eu pe aici,deci uitati-ma pe mine ca ninja:

1.Ce nume de ninja v-ati inventat ?
    Numele meu este Hatsuni Yamada,am 15 ani si ador natura.
    2.
    Care este keke-genkai-ul vostru ?
    Keke-genkai-ul meu este Yanotsuki.Datorita lui eu pot simti natura si deveni una cu ea.Pot afla de la copaci,pamant,etc. diferite informatii cu care imi pot lua prin surprindere inamicii.Cei care s-au nascut in acest clan,dobandesc Yanotsuki-ul din nastere,desi trebuie exersat.Noi putem vorbi cu natura si de a o transforma cum dorim,folosind-o desigur in scopul binelui.Cand il folosesc ochii mei se transforma,parca ar fi de foc,mi se schimba putin pupila iar irisul este strabatut de un X cu punctul de intersesctie pupila.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]3 . Din ce sat sunteti ?
    Eu sunt din Satul ascuns intre Cascade.

Clanul meu este Yamada.Din pacate sunt singura care a mai ramas din clan.A avut un sfarsit groaznic.Deoarece conducatorul clanului a fost acuzat de tradare,desi nu a fost adevarat,tot clanul a fost condamnat la moarte.A fost cel mai trist moment din viata mea,si eu era sa mor dar am fost salvata de Deidara.El mi-a fost mereu ca un frate mai mare si m-a ajutat sa ma antrenez in continuare.Desi a intrat la Akastuki tine legatura cu mine si mereu sunt binevenita in acel clan,dar eu prefer sa raman la locul meu.M-am mutat in Konoha,desi e interzis sa vorbesc cu cei din Akastuki,nu il pot ignora pe cel care mi-a fost ca un tata si ma mai risc din cand in cand sa il vad...

[b]5 . Cum aratati ?

Sunt inalta,am parul maro si o suvita neagra,o parte din par este peste un ochi.Am ochii verzi iar pe cap port ultima amintire de la clanul meu:acest diamant ma ajuta sa depistez dusmanii si sa vad ce se va intampla in viitor,dar din pacate nu am o data fixa in care vad acele lucruri...

[/b]
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Mier 19 Noi 2014 - 18:57

1)Password
    2)Hykemenai Bazat pe puterea ochiului(sharingan ,rinengan)pot vedeo fiecare miscare a adversarului cu viteza lumini,le pot copia,imi pot imagina o miscare ,si o execut exact cum am imaginat-o ,pot desena o bestie ce lupta pentru mine,si imi pot shimba abilitatile corpului prin desen,am o putere colosala ,un pump darim toata casa,pot opri timpul odata cu el si toti oamenii faraz ca ei sa vada auda sau chestii de genul,doar eu sa stiu despre asta.am o putere cu care pot vedeo arice ma intereseaza chiar daca e foarte departe de mine.
    3)Satul frunzei (deoarece se afla intarimul focului,iar eu sint elementul foc dupa zodie)
    4)clanul Iukimianoo,clan foarte puternic (ceva de genul Sasuke sakura au fost fondatori)abilitatea clanului:puteri oculare,tehnici de invizibilitate,schimbare corpului (prin desen)
    5)un ochi verde iar celalalt negru,inaltime 1 metru 70cm ,par negru lung prins i 2 cosite rebele aproape desprinse,port mereu sandale ninja ,pantaloni 3 sferturi negri cu un bandaj mov pe un singur picior,un fel de kimono cu git in stil japonez in partea de sus strins pe corp si pe la zona buricului vine larga cu partea dreapta mai lunga pe coapsa dreapta,pe spate am semnul blestemat al lui Sasuke si am un tatuaj pe spate cu un cap de leu.

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 14:16