╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Călătorie spre centrul Pământului cu Willy Fog

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Călătorie spre centrul Pământului cu Willy Fog

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:56

Călătorie spre centrul Pământului cu Willy Fogg (sau Willy Fog 2) este un desen animat produs în 1994, fiind în continuarea serialului Înconjurul lumii în 80 de zile cu Willy Fog (1983). Acest serial îmbină O călătorie spre centrul Pământului și Douăzeci de mii de leghe sub mări de Jules Verne.

Prima poveste a fost Călătorie spre Centrul Pământului, care a arătat foarte similar cu prima serie. Pentru ca Willy Fog să îi demonstreze lui Sullivan faptul că Arne Saknussemm chiar a reușit să ajungă în centrul pământului el a pariat 20.000 de lire că va aduce o dovadă din timpul călătoriei lui Saknussemm în 70 de zile. Sullivan îl trimite la fel ca în prima serie pe Transfer pentru a-l împiedica pe Fog. De data aceasta, însă, mai mulți oameni au crezut în Willy Fog, deși toți aceștia (în afară de Domnul Guinness) s-au întors împotriva lui atunci când niște rapoarte spuneau că vulcanul prin care au intrat Fog și ceilalți , Snefells, era pe cale să erupă. Romy, Tico și Rigodon au plecat cu Willy în călătorie. Lor li s-au alăturat profesorul Lidenbrock - un expert în arheologie și Hans - un islandez experimentat în călătorii, care are rolul de a-i ajuta în călătorie. Echipa a reușit să își îndeplinească obiectivul tocmai la timp pentru a câștiga pariul.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Călătorie spre centrul Pământului cu Willy Fog

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:59

Stiu ca ma uitam.. dar nu-mi mai aduc aminte decat partea cu un submarin si cand au iesit ei sa faca pe scafandrii... atat Laugh Dar sunt sigura ca mi-a placut, nu asa mult ca altele, insa ma uitam cu drag cand incepea.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Călătorie spre centrul Pământului cu Willy Fog

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 19 Iul 2013 - 11:23

Stiu, si eu ma uitam cand nu aveam ce face. Nu stiu de ce, dar uneori imi vine in minte o scena cu o pisica mov, cu palarie si alaturi de ea, un motan sau leu, nu mai stiu. Bine, animalele erau ca oamenii. Si o maimuta. Si clar am innebunit. Xd Nu mai stiu daca mi-a placut, dar m-am uitat la el cand eram plictisita.

Acum este: Lun 16 Ian 2017 - 14:58