╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Autobuzul magic

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Autobuzul magic

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:33

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Protagonistii filmului de desene animate sunt elevii Arnold, Dorothy, Carlos, Phoebe, si profesoara, Miss Mici. Eroii nostri pleaca intr-o excursie de studii cu autobuzul magic, care ii duce in zbor la cele mai neimaginabile locuri, invatand astfel in mod distractiv despre fenomenele lumii si ale naturii.

Părere personală: Animaţia aceasta nu numai că e super frumoasă, însă este un mod bun de a învăţa lucruri educative. Chiar mama mă punea să mă uit. Era drăguţ că învăţau şi după se duceau să exploreze. :x

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Autobuzul magic

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:38

"Da, da, da, autobuzul magic!"
    Sunt sigura ca asa incepea Laugh Oricum, ce-mi placea sa ma uit la asta, sunt sigura, numai ca nu-mi mai amintesc decat mutrele lor, nu tu nume sau ce faceau pe acolo.
    Dar imi placeau, desi nu se vedea asa de bine la tv minimaxul cand ma uitam eu si ma enervau chestiile care apareau pe ecran, continuam sa ma uit.

Acum este: Mar 24 Ian 2017 - 21:14