Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Andersen Povestitorul

Distribuiti
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Andersen Povestitorul

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:26

O nouă serie animată inspirată din minunatele poveşti clasice scrise de Hans Christian Andersen. O colecţie excepţională cu un aer modern şi mereu proaspăt care într-adevăr merită văzută!

Părere proprie: Mă uitam la ele pe Minimax şi ştiu că primul episod văzut a fost Crăiasa zăpezii şi se sfârşise brusc pentru că povestea era prea mare si episodul împărţit pe părţi. Cât am mai plâns atunci... Îmi plăcea cum înceea foarte mult.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Andersen Povestitorul

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 18 Iul 2013 - 20:30

Sa nu cumva sa fie Sfanta Placinta de acord sa radeti daca va spun ca eu si acum il ascult. Cand fac curat in camera ca altfel m-am plictisii. E pur si simplu superb, imi place mai ales aia cu Hainele noi ale Imparatului, comic rau de tot Laugh Sau cu cele unsprezece lebede si tipa aia de le facea bluze din urzici. Toate, absolut toate, imi plac mult. Mereu o sa-mi placa.
    Si ce tare face el la final: sufla in lumanarea aia.
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 19 Iul 2013 - 7:42

Mereu mă uitam la desenul ăsta Smile 
    Deşi ştiam poveştile mereu mă captiva, căci doar erau desene şi eu eram mică Laugh 
    Dintre toate episoadele, cel mai mult mi-a plăcut cel cu lebedele sau acel episod cu brăduţul de Crăciun.
    Este un desen foarte frumos şi chiar aş vrea să-l vizionez din nou într-o bună zi Big smile 
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 27 Aug 2013 - 19:43

Cat ma bucuram cand il prindeam pe Minimax. Aproape ca toata ziua as fi stat numai pe programul ala numai sa-l prind pe Andersen Povestitorul. Am urmarit cu mare drag toate episoadele si imi placeau la nebunie, mai ales ca pe unele dintre ele le citisem deja si eram curioasa sa vad cum au transpus povestea in desen. [Ma intreb daca le mai gasesc pe undeva. Think Laugh ]

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 13:52