╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Profesori enervanţi

Distribuiti

RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/01/2011

Profesori enervanţi

Mesaj Scris de RR la data de Mier 19 Oct 2011 - 19:03

Deci pe mine ma enerveaza cel mai tare profesoara de Germana. Zici ca e dusa cu capul uneori Neutru Eu o salut si ea isi intoarce capul. Ori are ceva cu mine(dar nu are de ce) ori e ea dusa cu capul cum am precizat mai sus!!
    Mai este o profa sarita de pe fix, ne dispera pe toti! In clasa neo dat in 40 de minute sa copiem de pe o foaie, care a puso cu proiectorul sa o vedem, tot ce scria pe ea. Dupa ce ca era si mic scrisul, o spus ca daca nu terminam de copiat ce o sa zis sa copiem ne mai da de copiat dublu acasa Very Angry Poate a vrut sa se razbune pe noi ca i-or facut colegii mei sotii, dar nici chiar asa fratele meu, si mai vrea sa si invatam ce am scris, no dute incolo de profa ametita! Sper sa rezolvam maine problema, ca vine si diriginta ca sa clarificam!
    Bun...m-am cam lungit Blush dar ce sa-i faci am chef de vorba Tongue
    Care sunt profesorii vostri enervanti?! Smile

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Re: Profesori enervanţi

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 1 Noi 2011 - 15:29

In generala si pe mine ma enerva sau mai bine zis ne speria profa de germana Laugh) Era teroare. Daca nu pronuntam ca ea o incasam. Spuneai corect pronuntia unui cuvant insa ea avea un accent mai ciudat si dorea cu orice pret sa putem pronunta ca ea X(. Am incasat un 4, pentru un amarat de cuvant. Si asta la final de clasa a 8-a, doar 3 copii au scapat de 4 ca in rest, toti am primit. Mi-era o ciuda, ca in loc de 10 mi-a iesit 9 si media generala pe cele 2 semestre 9, 50. Mereu cand aveam ora cu ea, ne rugam sa-si rupa gatu, sa cada pe scari, sa uite cheile de la laborator acasa si altele. A bagat spaima in noi Laugh)

Acu la liceu, profa de mate: la ea e enervant ca are momente in care da tema pentru acasa din lectia predata fara ca ea sa ne arate un model, practic trebuie sa aplicam noi teoria si nu e usor, sa stiti. Ne ia foarte mult din pauza.. Si daca te scoate la tabla si nu stii, te trimite la loc. Deci nu vine si iti explica ca un om normal, ea te trimite la loc ca sigur intelegi mai multe >.<

Profa de sport: cand o auzi ti se urca sangele la cap. "Hai sus de pe banca.." "dar de ce nu faci sportu?" Si te seaca cu jocurile alea, ca sa nu mai spun ca acusi vine saritu la capra respectiv la lada. La capra sa sara ea, la lada a trecut 3 ani de cand nu am mai sarit, asa ca nu ma vede prea curand Laugh

Profa de bio: daca a-ti sti cat preda -.-" trebuie sa ai motor in ora aia si mereu zice "inca o fraza si va las" cand colo sunt vreo 5 >.< si ne mai ia si din pauza, iar testele le da de 20 minute si mereu intarzie la teste/ teza. Da stiu, ciudat.. teza la bio? O.o Eu sunt mate-info si am treaba si cu stiintele exacte si prin urmare am de ales sa dau teza, respectiv bac la bio sau chimie sau fizica si pentru bac mai am si otiunea info. Asa ca eu ma axez pe biologie, prefer tociala.

Astia sunt "superbii" mei profi.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 12 Noi 2011 - 17:01

Eu am cam multi profesori enervanti.
    1. Profa de muzica: Mereu la sfarsitul fiecarei ore, se pune sa se pieptene. Dar chiar nu stiu ce-si piaptana ca are vreo trei fire pe cap [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    2. Dirigu: Mereu cand ne scoate la tabla si ii zicem ceva gresit el incepe "Mai copile, ai auzit de poanta cu oglinda? nu? Daca nu hai ca ti-o zic eu." Si apoi incepe " Pai te duci fain frumos in fata oglinzii si zici : ma da ce prost/a sunt! "[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Ce mai prostie i-am zis azi domnului diriginte." Mama, cu chestia asta ma dispera [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    3. Fosta mea profesoara de franceza: Mereu imi zicea mie Diana si colegei mele Andreea. Pe mine ma cheama Andreea si pe colega mea Diana si profa ne zicea pe invers [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Daca mi-ar mai fi spus o singura data asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 12 Noi 2011 - 17:12

Eu incep....
    1. Fosta profa de biologie: mereu ne punea la raspuns si la scris apropate toata lectia din caiet....si mi-a mai dat un 5 pentr-u prostia altora...dar m-am razbunat eu pe ea Evil
    2. Diriga: va vine sa credeti ca femeia asta ne-o interzis sa mergem la scoala cu telefoanele?! Very Angry Baba naibii
    cAm atat.- Sad

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 14 Dec 2011 - 21:09

ma bag si eu in discutie, in generala nu ma pot plange ca am avut profesori chiar rai.
    De fapt, am avut, dar nu era chiar rau. Intr-a cincea faceam sanitara si tehnologica cu acelasi profesor. Dicta atata de repede de pe foi luate de pe net, si stiti ca scoase la imprimanta au scrisul mic. Ne dicta atat de repede incat ramaneam in urma, si ne durea si mana. Nu mai scriam cuvintele de legatura, ba eu, stateam si in banca care era fata in fata cu catreda, aprope lipita. Dar eu in loc sa scriu, pircaleam sau imi faceam temele la alte materii sau imi invatatm in ora lui. Ma vedea, dar niciodata nu mi-a zi nimic. Ba inca, dupa ce ne preda chiar si zece pagini scriai pe ora, ne dadea si un test de nici nu siati ce ii pe ele. Ce? eu la 11 ani, stiam despre prezervative(ma scuzati) si pilule anticonceptionale si alte chestii de genu? Bine, acum, copiii devin din ce in ce mai informati,ca si un copil de 9 ani stie cate ceva, dar acum 5 ani de zile nu se stia inca, ca inca nu aveam netul. Le puneam si eu la nimereala ca nici nu auzeam in viata de asa ceva s iluam 9 sau 10 si printr-o minune erau corecte.

Mai aveam pe profa de istorie care ne supra exaspera pe toata clasa. Se tinea atat de mandra si umbla numai cu nasul pe sus. Pe tlbla cand scria, ne trantea niste scheme ca la era sfant sa incepi in caiet fraza ba cu steluta, ba cu linie, ba cu sageata, si ne dadea de invatat din vreo 20 de pagini.Nu radea niciodata. Dar noi, eram mai destepti ca ea. nu invatam nici unul acasa, deea ca stiam ca alte clase din generatia noastra dadeau aceleasi lucrari inaintea noastra, iar in pauze luam raspunsurile si aveam tot 9 si 10, mai aveam si cate un 6, dar medie mai mica de 8 na-m avut in viata mea la ea. Asta pana o prostanaca ne-a dat de gol, a prinso ca copiaza si nea parat pe toti. Putea sa ne dea unu la toata clasa, dar nu a facuto. Dumnezeu sa o tina sanatoasa pentru asta! Dar si sa suparat pe noi, ca nam mai indraznit sa mergem la orele ei fara sa invatam pe derost.

Acum sunt in clasa a 10a la unul dintre cele mai grele licee din judet. Profu de mate si diriga se laudau ca tot pe primul si al doilea loc, ca ne si interesa pe noi ce prestigiu are liceul. Profu de mate ne enerveaza cate odata, n-am priceput matematica lui in clasa a 9a deloc, macar ingenerala aveam tot 10,9 si 8 si 6 chiar, cand nu invatam. La asta am ajuns sa iau si 4. Si ce facea cu noi cand era nervos, de ati fi la o singura ora, cand ii nervos ati muti pe loc. Nici nu va inchipuiti ce lucreaza cu noi. Spune ca suntem artificiali, falsi, puturosi, ca din cauza noastra nu merg lucrurile in tara asta etc ca nu ne doare nici in cot de scoala, si ne da sa scrie si de sute de ori nu stiu ce formule. Enervant!! In rest, cand e bine dispus, glumeste cu noi la ore si radem si ne explica. Dar ii rau cand se enerveaza din tot nimicul.

Apoi, ma enerveaza profa de logica, acum in a 10a facem cu ea psihologie. Apai, nici cu cuvintele tale nu te lasa sa zici lectia si de te balbai. Inteleg ca nu-i corect, dar sa te lase sa zici pana la capat, ca asa normal ca zice ca nu ne exprimam frumos, daca nici nu stie unde ne lasa sa ajungem. De fiecare data cand iti spune o intrebare si nu-i convine spue: Pentru sfantu!! dar cu asa o intonatie de te exasperiaza ca zici ca-i sfarsitul lumii sau nu stiu ce dezastru ca te incurci sau nu sti.

Intra 9a am avut un profesor la sport de zici ca se credea in armata. La asta, nu aveai voie nici sa razi. Si daca iti uitai echipamentul acasa te punea absent. Bine, asati nu-i ceva exagerat, dar era foarte exigent si se vedea clar ca nu stie sa comunice cu elevii sau sa se distreze.
    Ma bucur ca mam descarcat. Bine ca a fost creata categoria asta cu scoala.

Mùsè
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 14/01/2012

Mesaj Scris de Mùsè la data de Sam 14 Ian 2012 - 13:22

Si eu am cativa profesori enervanti...
    1.Profesorul de istorie-ne pune sa invatam lectiile din carte pe derost deoarece crede ca daca scriem pe scurt in caiet nu e bine>.<...ne mai da si niste teste foarte grele de trebuie sa inveti toata cartea ca sa stii ceva Very Angry
    2.Profesoara de matematica-ne pune sa scriem mult si nici macar nu ne explica sa intelegem toti..parca explica numai pentru unu care are numa 10 pe linie...aproape toti din clasa facem meditatii la mate ca nu intelegem nimic Down
    3.Profesorul de sport-e cel mai exigent profesor...mediile le da la intamplare si mereu ne pune sa facem aceleasi chestii...si ne cearta si la cea mai mica greseala facuta...mai trece si toate absentele de la sport in catalog Very Angry

Cand ma gandesc ca iarasi va trebui sa rezist la orele lor Crying

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mier 18 Ian 2012 - 19:25

Nu am prea multi....

Nu-mi place de profa de engleza. Zici ca e turbata. Daca am uitat o virgula face asa. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Profa de sport. E rea, cruda, si daca gresim ceva face asa. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Edit Kirara: Daca va enerveaza si vreti sa scapati de ea, daca este cum ai zis tu, gresiti fratilor sa se dea atat de tare cu capul de perete pana si-l sparge Laugh

Profa de mate. E cea mai iritanta! Ne baga cu lopata mate! Nu ne explica, nu nimic. E extrem de uituca. Si afurisita. Daca gresim ne
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mier 18 Ian 2012 - 19:46

Profesori enervanti ? Cat timp aveti la dizpozitie? Laugh

1. Pe primul loc in topul "Daca nu ati fi profii mei, v`as Bici " este "draga" mea profa de Geografie. Daca ati sti cum face.... Ne spune la inceputul orei " Copii, sa nu scrieti nimic, eu acum va explic" si dupa ce ne spune ce are de spus: " Ati scris?". E sonata rau, sa se hotarasca odata, scriem sau nu!? Very Angry
    2. Profa de fizica !! Dicteaza de zici ca o fugaresc cainii si mai si da din cap cand spune ceva. Nici unul dintre colegii mei nu se descurca la tabla, faza draguta e ca mai mereu ea ne spune ce sa scriem si cand te trece la loc iti pune 10. Deci practic pe munca ei iti pune tie nota Laugh
    3. Matematica mea "scumpa", cum sa ma descurc cand profa nu explica mai deloc si ne mai da si testari cu lopata. Odata nu am aerisit clasa si cica la el: " In duhoarea asta vreti sa va predau eu? Nu dragilor, scoateti o foaie, dam testare!". Pfff, bineinteles ca toti am luat 5 sau 6, o singura fata a luat 8. Poate pentru ca noi in ziua aia aveam algebra si ea ne`a dat lucrare la geometrie, nimeni nu avea trusa la el, cum vruia sa ii desenez eu un amarat de cerc fara compas? Cu rigla? Think
    4. Tehnologia, nu intelegi nimc daca iti preda profa mea. Dicteaza mai repede ca aia de fizica si ne da tema sa facem un referat, iar a doua zi ne spune: " Ati desenat schema casei voastre?". Cum mai vine si asta? Referat sau schema?
    5. Noua mea profa de franceza, nu o suprot, zici ca vine direct din razboi.. Ieri am avut pentru prima data ora cu ea si face ea cand intra in clasa "La ora mea toti trebuie sa va ridicati in picioare si sa spuneti in acelasi timp buna ziua in franceza, daca il vad pe unul ca nu se ridica odata cu toti va dau lucrare!". Si ne`a mai si ascultat din lucruri pe care fosta profesoare nu ni le predase inca. Pfff, cu nota in agenda ei, cica face o medie la toate notele si pune una in catalog.

Cam astia sunt profesorii mei "scumpi"! Pfff, maine am fizica, tineti`mi pumnii !! Crying

sakura chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/02/2012

Mesaj Scris de sakura chan la data de Joi 22 Mar 2012 - 20:13

Doamne profesorul cel mai enervant este ala de italiana, pur si simplu daca si musca se aude la ora lui se enerveaza foarte tare. Noi daca facem o gluma pe baza lui [ pentru ca este chelios] imediat se supara si zice "da' ce acum aveti chef de gluma", iar daca el face glume pe baza noastra noi nu petem zice nimic.
    Numai asta este profu care ma enerveaza cel mai tare.

Freya
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 11/07/2012

Mesaj Scris de Freya la data de Mar 18 Dec 2012 - 21:59

Profesoara de fizica.Pur si simplu n-o suporta nimeni din scoala.E o baba schizofrenica.Adica imi zice intr-o ora ca nu-s deloc activa,cand eu ridicam mana aproape la orce intrebare.Pune o intrebare foarte grea la care am raspuns eu,doar ca inloc sa spun "deoarece" am zis "pentru ca" si imi spune ca nu-i bine deloc.Ridica un alt coleg mana(unu de ala foare destept) si el spune acelasi lucru pe care l-am spus eu,dar si el a zis "pentru ca" si culmea ca ea "Bravo,iti dau 10!".Bineinteles ca atunci m-am enervat foarte tare si cum sunt eu cand sunt nervoasa nu mai tin cont ca e profa si i-am zis "Si eu am zis la fel!!",la care profa "Si ce?".Imi venea s-o pun sa manance creta.

LoLy
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 23/02/2013

Mesaj Scris de LoLy la data de Mar 5 Mar 2013 - 19:57

Pai... Smile
    Sa incep cu diriga(care e profa de biologie).Pai ne enerveaza-pe toata clasa,in spcial pe mine-cu florile ei.Ne pune sa le udam si alte tamenii de ale ei.Parca vad ca maine ne pune sa vorbim cu ele.Si ma enerveaza ca se baga pra mult in viata mea.Am un prieten in scoala si ei nu ii convine.De ce? Nu stiu...
    Profa' de franceza: Pai la noi in clasa sunt cativa copii cu ,,probleme" si cand se enerveaza pe ei tipa si la noi astia ,,normali,, .Si mie mi'a pus un 7 din cauza unui pro*t din clasa si ne'a dat de tradus 2 pagini din carte...cat o urasc...
    Profu' de mate: Pai are un aspect...zici ca'i mort-viu.Si intr'un timp era mov in cap.Si are vreo 60 de ani.Ne da niste exerciti,care el crede ca's simple si eu ma uit la ele parca ar fi in chineza si ne spune niste glume...uneori amuzante dar alteori....La inceputul anului aveam probleme cu el dar acum imi cam place ora de mate.In fine...doar atunci cand stiu ceva si nu ma uit la tabla ca vaca la poarta noua...asa ca azi cand ma scos la tabla si nu stiam nici cat face 27:3 ...da stiu,rusine pe mine,dar cand am ajuns la tabla a disparut tot din mintea mea.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 28 Mar 2013 - 20:51

Hm, interesant topic. Şi eu am profesori enervanţi, însă culmea culmilor este profesoara de civică, mai exact doamna directoare. Are ce are cu clasa noastră şi mereu ne jigneşte indirect sau chiar direct şi mereu ne face observaţie. Începe să ne spună că noi am scos parchetul din clasă când aşa era de la începutul anului, iar femeia de serviciu a luat parchetul de pe jos - era pus doar de formă, însă mereu ieşea de la locul lui - şi la pus după sobă - ca să vedeţi cum este în şcoala mea. Ni s-au rupt hărţi, bănci, scaune. Noi am reparat tot, iar ceilalţi de la alte clase au venit şi au luat scaunele reparate şi ne-au adus altele rupte. Domn profesor de geografie s-a aşezat pe o bancă şi a rupt-o definitiv, în fine, tot noi suntem vinovaţi pentru toţi. Ne-a ameninţat că ne lasă repetenţi dacă este vorba aşa şi că dacă nu reparăm tot mobilierul, ce mobilier să mai reparăm când toate sunt făcute praf şi pulbere ? Adică, un scaun fără picior, ce mai poate face cu el ?
    Plus că la noi la clasă este foarte strictă. Am fost acum câteva zile cu fetele în cimitir, asta pentru că li s-a părut că erau nişte texte frumoase pe unele morminte şi iau şi eu cu turma. Ne-am dus şi a venit profesoara de chimie, ea fiind şi directorul adjunct. Probabil ne-a spus doamnei director, deoarece a venit la noi în clasă şi a făcut scandal în timp ce eram la ora de română, ni s-a spus că ne-am dus acolo după băieţi şi chestii de acest gen. În fine, nu mai contează acum, nu s-a dus nimeni după niciun băiat. Doamna de română începuse să zică că nici un astfel de loc sacru nu mai respectăm ? Neutru Frate, dacă mă duceam şi-mi făceam nevoile pe morminte mai ziceam, însă n-am făcut decât să mergem toate în şir indian. În fine.
    Ne taxează foarte aspru la note şi e în stare să-ţi pună şi doi, dacă ai greşit un cuvânt la un exerciţiu îţi anulează tot răspunsul, adică îţi scade trei puncte şi iei şapte. Iar dacă nu pui definiţia din carte, îţi dă cu un punct mai puţin. MI se pare absurd din cauză că suntem clasa a opta, iar pe noi ar trebui să ne preocupe materii mai importante, nu civica. Mă întreabă mai nou cineva pe stradă ce înseamnă democraţia ? Nu cred. Şi chiar dacă nu i-aş fi tocit materia, tot sunt în stare să leg o frază pentru a lămuri persoana respectivă.
    Cu clasa noastră are probleme, deoarece la cealaltă clasă de a opta, A, nu face aşa ceva. Chiar copiii care sunt corigenţi au note de 10 la materia sa. Confuz Nu pricep de unde până unde atâta ură asupra noastră, adică, ce am făcut ? Sau cu ce suntem noi vinovaţi că suntem în clasa aia de rahat cu nişte specimene de neîntrecut ? În fine, cred că de vină este faptul că nu i-am dat majoritatea din clasă ceva de opt şi întâi martie, însă fusese în concediu atunci, dar a trecut prin şcoală - şi noi nu ştiam că va veni. Nu mi se pare normal, însă asta este profesoara şi trebuie să ne obişnuim cu ea. Neutru
    În rest, toţi ceilalţi profesori sunt acceptabili sau chiar am stabilit legături strânse cu dânşii. Smile

Black Monster
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 12/04/2013

Mesaj Scris de Black Monster la data de Mar 23 Apr 2013 - 23:15

Profesori enervanti........sunt cativa
    1. Profa de logica si cea de informatica: desi sunt persoane diferite, zici ca is gemene, gen: tipa la noi daca nu stim o chestie oricat de neimportanta ar fi si chestii de genu.
    2. Profu de mate: are niste replici de la care pur si simplu ti se urca tensiunea...mai ales ca le repeta in FIECARE ora...una dintre replici fiind: "Da=i bataie!"
    3. Profesoara de istorie: dicteaza prea repede si prea mult....
    4. D-na diriginta[profesoara de geografie]: are o atitudine mai ciudata...ii sta capu numai la scoala...si indeamna copii mai mult la invatat...fara sa ne dea un sfat util daca ii povestim despre una din problemele noastre....ceea ce rar se intampla. Se comporta cu noi ca si cu copii de gradinita.
    5. Profesorul de franceza: mereu isi pune mana pe umarul meu....pervers profu si ii plac fetele cu decolteu Laugh [nu eu sunt aia cu decolteuri dar totusi..............]
    6. Profesorul de religie: e prea religios....e tacanit bietu...mnah patasti! Laughing

Cam atat....

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 26 Apr 2013 - 1:21

O idee geniala sa faci subiectul asta. Sa ne eliberam si noi de stres..uff!
    Pai eu am ceva personal cu aia de germana. Am facut germana in clasa a cincea si mi-a dat media 9, cu toate ca stiam tot ce m-a intrebat, spunandu-mi ca 10 e nota profesorului si asa mi-a iesit media 9! Fi-rar ea sa fie de nebuna obeza! Auzi la ea, nota profesorului. Pai ea nu vine la scoala sa ne puna noua note, nu ei? In fine, la un moment dat am banuit ca e schizofrenica pentru ca am avut impresia odata ca se razboia pe hol cu o fantoma. Era sa-mi scada si nota la purtare din cauza ca ma prapadeam de ras uitandu-ma la ea si abia eram in stare sa scot trei vorbe. Laughing Ii mai ieseau si suncile din parti si eu abia ma tineam pe picioare de ras. Ce gest urat din partea mea Laugh
    Mai am o pica si urasc profa de fizica. Urasc fizica! Dupa ce ca bortoasa ( super grasana ) nu stie sa explice nici doua cuvinte, la naiba, se asteapta sa stim sa facem problemele ca si cum ar fi niste ecuatii simple de matematica. Mai stau sa dau si bani la meditatie in paralel la o nebuna prea slaba de data asta ca sa inteleg la fizica. Si dupa ce depun toate aceste eforturim imi mai da si media 9. M-am bucurat ca un drac si imi frecam mainile de bucurie cand am aflat ca nu mai vine la scoala pana la sfarsit pentru ca nu stiu ce.
    Deasemenea, urasc si profa de franceza! Noi facem franceza si germana, fiind numai doua clase de a saptea, ne-a separat. Cei de la A + cei de la B, unii franceza si unii germana, asa amestecati. Eu fiind de la A, nu sunt luata in seama deloc. Ea ii suporta numai pe cei de la B, zicand ca ei sunt cuminti si invata. De parca eu am luat A2-ul la Delf nestiind nimic. Abia am convins-o sa ma ajute sa repet pentru Delf.
    Doamne, cand ii vad asa ipocriti imi vine sa urlu. Cu totii asteptandu-se sa faci meditatie cu ei si cand ii auzi cu niste aberatii te inchini... sau nu vor sa-ti explice nu stiu ce inventand o scuza jalnica pentru ca ei au niste favoriti ce nu trebuie intrecuri, ai lasa-ma. :O Ufff, chiar ma simt mai bine acum, eliberata de tot. Laugh

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 1 Mai 2013 - 9:45

Pai pe mine ma enerveaza cel mai mult:
    -Profa de biologie: e genul de profesoara care atunci cand raspunzi " esti o eleva silitoare, mereu inveti, vei ajunge om in viata, etc,etc, luati exemplu de la ea!" iar cand gresesti ceva, sau schimbi un cuvant " proasto! nimic nu inveti!" sau chestii de genul acesta. Odata, deoarece am uitat toti ceva foarte din urma, a zis ca ne da test de 10 minute in care sa scriem ultimele trei lectii, si nici 3 minute nu ne-a lasat, huu, nebuna!

-Proful de sport: ne lasa sa facem ce vrem toata ora, nu facem deloc sport,deci DELOC, iar el pleaca si vorbeste la telefon, sau acasa, deoarece taica-sau e director. Am plecat de la ora pe la fara un sfert si ne-a scazut din nota si ne-a pedepsit pe toti, dar ce naiba sa raman la ora daca el sta acasa si se uita la TV?Sa stau degeaba? Il urasc.

Ei doi ma enerveaza cel mai mult. Si imi pare rau si de voi,la ce profesori aveti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Crud

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:05