╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Viata plina de surprize

Distribuiti

Piticania Ta Dulce<3
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 03/05/2013

Viata plina de surprize

Mesaj Scris de Piticania Ta Dulce<3 la data de Mar 16 Iul 2013 - 15:09

~Prefata~
    Rose(Eu) Pov:
    Povestea mea incepe  asa.
    M-am  nascut  la 1  ianuarie 1996,Anul Nou.ce chestie.Sunt o fire  sociabila,cateodata inchisa in mine,dar si dracoasa  uneori,vesela,inca dorind sa imi traiesc  adolescenta pana la 18 ani.
    Recent aveam saisprezece ani. Iubeam adolescenta  la fel cum  imi iubeam si mama,care evident mai avea si ea momentele ei cand ma calca pe nervi,dar tot o  iubeam.
    Sora  mea mai mica,Liz statea si se uita la un film in timp ce il mangaia pe Tommy,pisoiul  nostru.Pentru mine,Tommy era un frate,mare parte din zile  stateam cu el si il mangaiam.
    De  plictiseala m-am dus in camera mea de la etaj.
    Spre deosebire de alte camere,a mea era imensa,ordonata si foarte distractiva.Si sa nu uit, eram  o fire baietoasa.Nu suportam fustele si rochiile.Sunt groaznice!
    De la un timp,am inceput sa port fuste si incepeam sa ma simt confortabil.
    Sa  trecem peste banalitati si sa trecem la lucruri serioase.Multa lume ma intreba de ce nu aveam un iubit sau de ce nu imi doream?
    Intrebarea stupida,evident. Si  de fiecare  data  trebuia sa ma exprim  in felul acesta:
    "Nu  am  iubit pentru ca nu sunt interesata",asta pentru  prima intrebare.Iar al doilea raspuns suna cam asa: "E  treaba mea de ce nu  vreau.Nu trebuie sa dau nimanui explicatii de ce nu vreau  sa am  iubit.E  viata mea si alegerea mea".
    Uram ca cineva sa isi bage nasul in viata mea. Cu ce era asa de interesanta viata mea? Va spun eu! Nimic!
    Aveam o viata obisnuita ca   oricare alta fata.
    Indragosteala nu era pe lista mea de prioritati importante.Scoala era prioritatea mea  mea nr 1. Nu iubeam scoala,dar nici nu o uram. Eram indiferenta,atata  timp cat aveam  note mari,ma durea fix in cot de ce credea lumea.
    Nu  aveam nevoie  de iubit.  Alte fete ar dori sa aiba un  iubit,inafara de mine.Cred  ca asta ma face un pic diferita.Lipsa  asta de dorinta.
    Ramasem cu privirea in gol  pana mi-am revenit si m-am  dus la dulap sa vad cu  ce ma  puteam imbraca.Cum toate hainele mele erau  la spalat nu  am  avut decat o  pereche de blugi scurti taiati  si  un  maieu lalai cu o  inima mare pe el.
    Dupa ce m-am schimbat,am  aruncat  o  privire in  oglinda la parul  meu.
    Arata groaznic!
    Era ciufulit,dus in toate partile.M-am  la privirea acestui  aspect.Mi-am  luat peria si  mi-am pieptanat parul  meu  lung  si brunet.Chipul  imi era foarte palid.Ocii mei  albastri erau  cam  mici din cauza oboselii.Ar  fi  trebuit sa dorm  mai  mult.
    Am  incercat sa schitez un zambet scurt,dar fortat.Sincer nu  prea imi venea sa zambesc,deoarece nu aveam  in momentul  de fata un motiv  din care sa zambesc aiurea.
    M-am  ridicat de pe scaun incercand sa-mi  regasesc echilibrul.Asta  era jenant,clar! Oare de ce  eram asa aeriana?
    Uram cand  eram asa.Ma simteam ca naiba. Am  scos  o  limba la oglinda. Bleah! Aratam  mai rau. Am  renuntat  sa ma mai stramb si am incercat sa zambesc  ca sa mai  scot  din  fata aia de posomorata.

Ultima editare efectuata de catre Sakura_Pinky16 in Vin 19 Iul 2013 - 20:01, editata de 1 ori

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Re: Viata plina de surprize

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 23 Iul 2013 - 18:08

Bună! Eram curioasă să văd ce mai produce mintea ta şi am zis să citesc. Începutul este mai bun decât de obicei şi ai avut foarte puţine greşeli. Îmi place şi personalitatea personajului nostru. E băieţoasă, o preocupă şcoala şi n-o interesează băieţii. - auzi Liz, încă una ca tine. Aştept next-ul, spor lla scris şi multă inspiraţie!

Acum este: Vin 9 Dec 2016 - 21:19