╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

The Secret Circle.

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

The Secret Circle.

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 16 Iul 2013 - 10:48

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Gen: Drama | Fantezie | Horror

Nota IMDb: 7,3

Actori: Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin
    Episoade.

Cassie Blake a fost o adolescentă normală şi fericită până când mama ei a murit într-un incendiu aparent accidental. Orfană şi foarte tristă, Cassie se mută cu bunica ei Jane în frumosul orăşel Chance Harbor, Washington – orăşel pe care mama ei îl abandonase cu ceva vreme în urmă – ai cărui locuitori par să o cunoască mai bine pe Cassie decât ea însăşi.

Când Cassie începe să îşi cunoască colegii de liceu – dintre care dulcea Diana şi chipeşul său iubit Adam, singuraticul Nick, fata cea rea Faye şi secunda acesteia Melissa – lucruri ciudate încep să se întâmple. Când noii săi prieteni încep să îi explice că se trag din familii de vrăjitoare şi că au aşteptat-o pe Cassie să li se alăture pentru a completa o nouă generaţie a Cercului Secret, Cassie refuză să îi creadă, până când Adam îi arată cum să îşi deblocheze propriile puteri magice.

Rose
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 08/04/2011

Re: The Secret Circle.

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 3 Sept 2013 - 17:07

Am urmărit acest serial datorită şi cărţilor pe care le-am citit cu mare drag :x Sunt fantastice ambele însă extrem de diferite. Au la bază doar ideea cercului secret de vrăjitor şi sabatul. În rest sunt paralelă. În carte mama lui Cassie moare abia pe la final, de fapt nu moare - intră într-o comă de care îşi revine până la urmă.
    Cel m-ai mult mi-au plăcut momentele dintre Cassie si Adam - divin bărbat :x Era chiar un episod în care cei doi o făcuse şi tatăl lui Cassie minţise. Cică aşa au declanşat un blestem - prostie de a lui ca să separe grupul. Cassie era cea mai puternică de acolo şi într-un final ea ajunge conducătoarea sabatului alături de Diana. Până la urmă se împacă şi cu Faye - care tot ce făcea era să pună beţe în roate şi ea dorea să conducă sabatul.
    Serialul e super şi merită văzut şi cărţile să fie citite Laugh  Acum este păcat că nu se mai face sezonul doi. Cică s-au făcut petiţii însă efect nu ştiu dacă au avut. Nu m-am mai interesat de ceva vreme Laugh  Poate chiar am să o fac, pentru că mi-aş dori sezon doi. Adevărul este că în ultimul episod din primul sezon arătase niste tipi noi - cică fraţii lui Cassie. Tatăl ei şi-a lăsat moştenitori prin diferite părţi Laugh  el dorea să facă un sabat a lui, pe care să îl poate conduce după bunul plac şi să devină cel mai puternic vrăjitor. Acum ceilalţi copii s-au întors. Aici s-a terminat primul sezon şi a cam rămas în aer totul. Sper să apară şi următorul T.T

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:05