╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Ce facem la scoala?

Distribuiti

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/04/2013

Ce facem la scoala?

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 10 Iul 2013 - 22:13

1-> Esti intr-un examen, concurs, orice fel de lucrare scrisa unde primesti o ciorna. Primesti subiectele si incepi sa le citesti. Rezolvi unu-doua exercitii, ce stii sa faci pe acolo, realizezi ca nu stii sa faci defapt nimic, dar asta nu conteaza. Pana cand auziL
    -Imi mai dati va rog o ciorna?

Apoi toata clasa are reactia asta: K Adica tu desenezi dinozauri si tipul ala mai cere o ciorna? -> Genius.
    2-> Te asculta profa la o materie, tu.. ai invatat, de cele mai multe ori ca papagalul. Si incepi si spui tot ce stii tu si foarte repede ca sa vada ca ai invatat foarte bine. Pana vezi afara o punga sau un avion sau o pasare  si ti se taie firul. Nu mai stii nimic, ramai poker face, te uiti la profa, profa la tine. In momentul ala dorinta ta cea mai mare e ca profa sa se uite in alta parte incat sa poti sa arunci o privire in sa stii pe unde ai ramas.

3-> Te vezi cu un pix in mana, ce faci prima data?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

4-> Tu: -Pssss, ai o guma?
    Coleg 1: Scuze, n-am.
    Tu: -Psss, ai o guma?
    Coleg 2: Sigur.
    Profa: Petrescu, mesteci guma? (ma rog, numele vostru)
    Inghiti guma.

5-> Esti la ora, profa iti preda in continuu. Cum faci sa afli daca mai ai mult de scris sau nu? Incepi si scuturi mana si te plangi. Iar profa zice:
    -Biiiiine, doar fraza asta si gata.
    Tu, in gand: “ Multumesc, e tot ce voiam sa stiu. “

6-> Momentul cand profei ii suna telefonul si iese pentru un minut afara din clasa. BOOM! In clasa este un party imens, toata lumea inebuneste. Profa intra inapoi iar voi:
    -Ăăăm, noi tocmai studiam.

7-> Vorbesti cu un coleg inainte de test:
    Tu: Eu nu am invatat, tu?
    Coleg: Pfee, sigur ca nu.
    Tu: Ieaaa, amici pe viata.
    Dupa test:
    Tu: Eu am luat patru.
    Coleg: Eu am luat zece.
    Tu: Mincinosule!

8-> Faci o linie pe caietul colegului. El ca sa-si ia revansa iti mazgaleste toata pagina, si apoi: RAZBOI.

Vreau sa anunut ca toate astea nu sunt ale mele, Tequila le-a spus si eu doar am copiat. Mi s-au parut amuzante si sunt destul de sigura ca s-a intamplat doar unu odata si de cateva ori opt si mereu aia cu party-ul.  Voi ati facut ceva din toate astea?

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Re: Ce facem la scoala?

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 20 Iul 2013 - 14:04

Hey, buna, Certer! SAM zis sa mai vizitez si subietcul asta daca tot, nah... e vacanta si n-am mai fost de mult pe la scoala.Am vazut ca n-are nici un raspuns, asa ca raspund eu. Fara sa te superi, asta ai luat-o de la Tequila? Nu conteaza, oricum e adevarat. Eram la Olimpiada locala de matematica si eu eram abia la subiectul al doilea si era unu care din 10 in 10 minute "Imi mai dtai va rog o ciorna?" Ma simteam asa de penibil... Eu n-am scris nici jumate din prima ciorna si el. Si ultima e adevarata, aualeo, cum imi arata caiteul de franca

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 7 Aug 2013 - 18:15

Hey, Damaris. Si tu esti abonata pe Youtube la Tequila? Tipa e absolut geniala Big smile ! O I-U-B-E-S-C! Si venind vorba de topic -.- True. Toate imi sunt valabile. Absolut toate. Cele mai multe mi se intampla in ora de ISTORIE. Oricum ma plictisesc si ma mai distrez si eu. Ma bucur ca le-ai postat, mi-am amintit de scoala si de colegi. Intr-un fel imi este dor de pauza.... si de ora de Istorie Big smile

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 14 Aug 2013 - 17:23

Normal că mi s-a întâmplat tot ce e aici, că doar aşa e viaţa la şcoală.
    Faza cu ciorna o cunosc foarte bine, în special când am dat bacul. Deci vă zic sincer, atunci când am avut proba la biologie am fost prima care a cerut ciornă şi toţi s-au uitat spre mine. Nu e vina mea! Rezolvam prima dată pe ciornă ca să nu greşesc şi scriam foarte complex. În plus eu pe ciorne scriu mare şi nu ţin cont de ordine, la fel şi la mate: am cerut cam 10 ciorne Laugh

Noi nu scuturam mâna ca să aflăm cât mai avem de scris Smile)Noi chiar o scuturam de durere şi în plus la noi era sistemul: "Doamna cât mai avem?" - momente plăcute sau elevu: "Asta o mai scriem, da? Deja avem multe pagini."

Faza cu petrecerea când iese profa din clasă nu e o noutate Laugh  Să fi văzut cum era la noi în timpul testelor de mate, când ieşea profa. În câteva secunde se auzeau rezultatele: "Nu e aşa, e pe dos. Schimba semnu." "Băh, cum e acolo?" Laugh

Şi aia cu învăţatu pentru test, no... Imposibil să lipsească, am dat peste ea mereu. Oricum se întâmpla să zic şi eu că nu am învăţat şi să iau notă mare. Îi venea lui coleg'mea să mă sugrume Laugh

Amintiri din liceu, ce o să îmi mai lipsească.

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Joi 17 Oct 2013 - 17:45

Uhuu, adevaruri pure Laugh Mie nu mi s-au intamplat toate, dar majoritatea da. Cea cu party-ul, logic ca da, asa facem mereu, ca orice clasa normala Laugh Apoi la faza cu testul si invatatul. Exact ca la Rose. De multe ori iau nota mare, desi eu spun ca nu am invatat [de multe ori e adevarat ^^']
    Liz, draga, mai aduc ca sunt foarte funny chestiile astea (GOO)

Pup dulce si spor la scoala si postat Big Hug

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 25 Oct 2013 - 22:18

Adevar ai grait Liz [prima oara am scris Rose, cred ca ma pomeneste Laugh) ]. Marea majoritate mi s-a intamplat, cel putin aia cu ciorna. Mi s-a intamplat in examenul de la mate din a 8-a. Eu nu cerusem decat vreo 2 ciorne, in timp ce altii cerusera cate 5-6. Bineinteles ca s-a vazut cat de mult invatasem eu pentru examenul ala, da oricum a fost bine. ^^
    La noi nu se scutura mana ca sa aflam cat mai avem de scris, la noi se intreaba direct "Doamna, mai avem mult?"; "Doamna, da cat mai este?" Doar eu ce imi mai scutur mana si asta pentru ca ma doare cu adevarat si simt ca cedez daca nu ma opresc putin din scris.
    Da, noi ne bucuram cand iesa profele pe sala cand dam test. Sa vedeti la mine ce razboi se da. "Ba, care e raspunsul la 2?"; "Cum se face al treilea?" Dar la noi se susoteste si in timpul testelor si atat cat se poate. Smile)Iar faza cu invatatu pentru test mi s-a intamplat de prea multe ori. WhistlingLaugh

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 26 Oct 2013 - 8:32

Deci, prima mi s-a mai intamplat de vreo doua ori. A doua mi s-a intamplat ieri la ora de info, cand dupa ce am stiut ce am invatat, mi-a mai pus o intrebare, pe care nu o invatasem, deoarece acolo m-am grabit sa scriu mai repede si dupa nu mi-am mai inteles scrisul. Laugh Faza cu scrisul incontinu se intampla mai mereu, dar daca nu ne plangem toti ca ne doare mana de la atata scris, ne mai preda inca o pagina de caiet studentesc. Cu party-ul se intampal in ora de religie cu profu in clasa, iar la altele, doar atunci cand cei doi colegi din spatele meu incep sa faca ca nebuni si toata lumea incepe sa randa de ei, dar si lor le place. Laugh Iar cu razboiul, ce pot spune...caietul meu de engleza e jumate varza. Laugh

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:57