╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

~Dragoste periculoasă [+18]~

Distribuiti

Sondaj

Va place acest fic?

[ 12 ]
    80% [80%] 
    [ 3 ]
    20% [20%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 15

~Kim™~
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 23/01/2013

~Dragoste periculoasă [+18]~

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mier 10 Iul 2013 - 20:29

Acesta este noul meu fic cu cativa membri ai forumului. Sper sa va placa ^^

Chapter I

Agitatie si aglomeratie.  Doar asta pot spune momentan. Era inca lumina, iar soarele se incapatana privind inapoi catre parcarea care devenise de ieri spatiu pentru publicul care se va aduna pentru un concert de vara in aer liber. Ma uitam in stanga si in dreapta dupa prietena mea, cautand-o din priviri fara sa ma misc din loc, dar n-o gaseam.  
      La un momentdat, aud o voce subtire si blanda de fata care ma striga. Cunosteam aceea voce dintr-o mie si stiam ca e Kira Kaori, prietena pe care o cautam. Este o bruneta cu o atitudine de invidiat. O cunosc de cand am ajuns la Academie si cu timpul am observat ca ne asemanam. Cand ma uit mai atent, observ ca in spatele ei era Kol Akio. Ma gandeam ca v-a veni impreuna cu prietenul ei, dar de data asta nu ma simteam in plus – e si seara mea, nu? El este un brunet cu o personalitate mai diferita fata de ceilalti. Este pus mereu pe distractii, pe crime, foarte petrecaret,tupeist si foarte amuzant .  Kol nu refuza niciodata o provocare.
      In lumea umana, noi avem varste de adolescenti, dar in lumea noastra, avem peste o suta de ani si traim mai mult decat oamenii. Unii dintre noi sunt semi-vampiri, adica nu au baut niciodata sange de om, iar altii sunt vampiri completi. Superiori semi-vampirilor. Lumea asta e mult mai diferita decat lumea noastra. Dar noi suntem aici pentru a ne potoli setea de sange si a invata cat mai multe despre muritori si vampiri la Academia Vampirilor.
      Peste putin timp, in dreptul nostru vine unul dintre jandarmi. Cand se apropie de noi, si il vad mai clar, il privesc amuzant cu gandul la...Hmm, la nimic. Se pare ca baietii se cunosc. Deci asta inseamna ca este unul dintre noi. Dar eu nu-l mai vazusem niciodata pe acest tip. Kol ne facu prezentarile – off ce nu-mi plac! Dar in clipa in care mi-a atins mana, am uitat cum il cheama. Asta este o problema de a mea – cand dau mana cu cineva, ii uit instantaneu numele.  Sau sa fie doar faptul ca am dat mana cu persoane cu pielea fina? 
      Imi intrerup sirul gandurilor datorita vocii unei blonde care aparu de nicaieri langa vampirul din fata mea. Se vedea dupa felul cum arata ca nu e o tipa miloasa si „cuminte”. Toti din academie se feresc de ea deoarece stiu de ce este in stare. Dar...oare o fi sora lui – care inca nu-mi aduc aminte cum il cheama.
     - Iubitule, ai terminat? Il intreaba tipa pe brunet.
     - Da scumpo, ma duc acuma sa ma schimb. Ii porunci sa astepte aici, apoi o saruta dulce pe gura.
      Mda...ma gandeam ca e iubita lui de la primul cuvant pe care la rostit. Avand in vedere ca ea este o fire mai artagoasa si rea iar el este violent, rautacios si egoist se potrivesc de minune.

Timpul pe care l-am petrecut toti cinci, ne-a imprietenit din ce in ce mai mult si am aflat mai multe despre Hana Yukari si Damon Akihiko – da...asa il cheama. Macar voi incerca sa nu-i mai uit numele ca Hana sa nu ma omoare daca ii zic altfel. E chiar foarte periculoasa cand se enerveaza mai ales atunci cand cineva se da la „pisoiasul” ei.
       Peste cateva minute, observ ca am primit un mesaj pe telefon de la sora mea Tsukushi Yamanaka – am uitat complet ca azi s-a inscris la Academie.
     - Kira, trebuie sa plec. Am uitat ca...
     - Stai linistita, stiu despre ce e vorba. Acum ar trebuii sa pleci, inante ca sora ta sa se ingrijoreze.
       Ii ascult sfatul Kirei, intreptandu-ma spre Academie cu viteza de vampiri. Intr-un final ajung la destinatie si fara sa vreau ma impiedic si cad peste persoana care mi-a iesit in fata. Simteam cum bataile inimii mele incep sa accelereze iar sangele din vene incepea sa fiarba. Nu puteam sa ma ridic de pe el. De pe corpul lui bine facut. Mintea imi spunea ca sa ma ridic si sa fug cat mai departe de el, dar inima imi spunea altceva. Ii auzeam fiecare bataiea a inimii facandu-ma sa ma simt bine. Erau...normale, nu ca ale mele.
      Vroiam sa raman asa, pana cand nu ma mai gandeam la el, dar trebuia sa ma ridic. Trebuia sa ajung la Tsukushi inainte ca ea sa ma dea drept disparuta. In cele din urma ma ridic de pe el si totodata ajutandu-l sa se ridice.
     - Imi pare rau, a fost vina mea. Trebuia sa fiu mai atenta cu viteza. Ii vorbesc brunetului cu regret in voce.
     - Nu te scuza, eu nu trebuia sa-ti ies in cale. Vroiam sa ma uit de sora mea, dar se pare ca am dat peste o alta fumoasa cu chip de inger.
      In acel moment, emotiile incepura sa iasa la iveala, iar sentimentele mele, incepura sa ma faca sa ma indragostesc din ce in ce mai mult de el. Dar...nu pot sa ma indrogostesc de cel mai popular baiat din Academie. Nu puteam sa ma indragostesc de Hiro, fratele lui Hana.
        Nu stiam cum v-a reactiona sora lui. Nu stiam daca v-a fi de acord, mai ales ca e in stare sa te omoare daca nu o asculti sau daca te amesteci in planurile ei. E in stare de orice. Imi alung gandurile clatinandu-mi capul, apoi amintindu-mi ca brunetul inca se afla in fata mea.
      Imi iau ramas bun de la Hiro, apoi ma indrept catre camera in care trebuia sa se afle sora mea. Imi era dor de ea. Nu o mai vazusem de doi ani in lumea umana, dar in lumea noastra ar insemna saptezeci si sase de ani. Ma opresc la usa cu numarul cincisprezece – toate usile erau numerotate, si la fete si la baieti -  de culoare maro inchis. Pun mana incetisor pe clanta apoi o deschid. Dupa aceea usa, in aceea camera, se afla Tsukushi care isi despacheta bagajele. Nu-mi venea sa cred ochilor cat de schimbata era. Parul ei era mult mai inchis la culoare iar look-ul ei era diferit fata de alta data.
      Cand ma observa, isi lua mana de pe bagaj, apoi se apropie de mine si luandu-ma in brate. Uitasem cat de bine era sa fiu langa ea. Sa o am din noua aproape si sa ne distram ca inainte.
      - Ma bucur sa te revad Miki. Imi spuse ea, folosind acel ton bland pe care-l avea.
      - Si eu ma bucur sa te revad Tsukushi.

Legenda:

Kira Kaori - •Kira™ -> Kira
       Kol Akio - nimeni -> Kol
       Hana Yakari - Like an American -> Hana
       Damon Akihiko - nimeni -> Damon
       Tsukushi Yamanaka - Elizabeth Carter -> Tsukushi
       Mizuki Yamnanaka - Eu -> Miki
       Hiroshi Yukari - nimeni -> Hiro 

Sper ca va placut. Astept parerile voastre ^^

Ultima editare efectuata de catre ╰☆●KIM●☆╮ in Vin 15 Iul 2016 - 1:31, editata de 7 ori

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: ~Dragoste periculoasă [+18]~

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 10 Iul 2013 - 20:30

Hei ^^ Ma bucur sa vad ca in sfarsit ai pus capitolul, te-am stresat atata timp, si eu si Debb. Apropo, Debb, sac-sac, sunt prima Winner . 

Mi-a placut.Agrement  A fost genial si superb si foarte bine descris. Desi sunt cam multe persoanje pentru un capitol asa scurt, ma pot incurca in ele. 
    Ideea e dragutica, imi aduce aminte de Vampire Knight -anime-ul meu preferat dupa Naruto. Ma incanta ca n-a mai fost asa plictisitor ca alte fic-uri/ capitole de ale tale. Nu ti-a lipsit descrierea, ma bucur. Love 

Sper sa aduci rapid next-ul. Sunt curioasa de ce o sa mai scrii si de ce o sa mai faca personajele. Dar sa-l aduci mai repede de data asta.
    Spor la scris si multa inspiratie! Te pup, Xo.Xo. Kiss

Ultima editare efectuata de catre Elizabeth Carter in Mier 10 Iul 2013 - 21:08, editata de 2 ori

Jossephine
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 06/11/2011

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mier 10 Iul 2013 - 20:31

Bunaaa X: Stii foarte bine de cand am asteptat acest capitol ^^ Si stii ce? Nu pot sa cred ca Elizabeth mi-a luat-o inainte; asa ceva e de necrezut. Eu ar fi trebuit sa fiu prima; eu ! Dar ti-am zis, supararea asta a trecut atat de repede. De ce? Un cuvant: Damon X: Iubirea vietii mele X: 
    >.> A aparut si Kira cu iubitul ei, Kol - nemaipomenit ^^ - Si deodata, brusc, apare si iubitul meu - jandarm :> - si eu in spatele lui. I-auzi, sunt fata cu atitudine :> Puternica nu? ((: Sincer, chiar ma bucur ca mi-ai facut reputatia asta; o ador X: Si da, iubitul meu egoist, ne intelegem perfect XD 
    Sa vezi, apare si un frate, fratele meu X: - cel mai popular baiat - OMG x: Ma pot lauda cu familia mea, pe bune ((; Si daca toti ma stiu de frica, atunci e bine, bine de bine :> 
    Si uite-o si pe Eli, your sister XD Pe bune? atat de mult? :O De atata timp nu v-ati vazut tu si Eli? O.o Asta e o tragedie.. 
    Dar nu ma pot opri, Damon mi-a zis " scumpo" XD Oh my XD 
    Te iubesc in momentul asta , serios ^^ Ma bucur atat de mult ca ai adus acest capitol si ca ai inceput acest fic, care sper sa nu se termine prea devreme si sper din tot sufletul sa il continui si sa nu ramai in pana de idei da ? (d) ca ne suparam (d) Si stii cum fac eu cand sunt nervoasa, si nu ai vrea asta nu ? (d) 
    Deci, a fost superb, genial, oricum vrei sa-i spun; mi-a placut mult si vreau, dar vreau foarte repede urmatorul capitol; repede, repejor. Fara "nu mai am idei" sau " mi-e lene" sau alte chestii, da? (d) asa. ^^ Ma bucur ca ne-am inteles. Deci, ca sa-mi exprim toate aceste cuvinte printr-unul singur o sa spun : Next ! X: 

Alex Florina
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 02/06/2013

Mesaj Scris de Alex Florina la data de Mier 10 Iul 2013 - 20:50

Hey... este foarte frumos. Inca ma uit la "cearta" dintre cele doua cititoare de mai sus. Laughing
    Imi place cum descrii si nu am vazut greseli de scriere... bine... eu niciodata nu observ greselile deci...mda.
    Ai conturat personajele intr-un mod foarte dragut, n-am citit niciodata vre-un fic de-al tau dar se vede ca esti buna si ca te perfectionezi.
    O mica problemuta.... nu prea m-ai lasat in suspans. Nu ca trebuie neaparat s-o faci... dar parca trezeste mai multe sentimente cititorului si-l face sa fie mai antena ( Laughing) la urmatorul capitol.
    Stii ca eu ti-am dat un mesaj mai... scurt. L-am editat deoarece stiu cum se simte un scriitor cand cititorul ii spune doar "Mda... Dragut... adu next-ul!". Si ma gandeam sa nu fie si eu una din acele persoane si sa-ti spun mai detaliat.
    Pai... Mi-a placut cu s-a decurs actiunea, n-ai grabit-o. Este lina si randurile se citesc foarte usor. Este o placere pentru cititor sa vada ca nu treci de la o actiune la alta si nu ne lasi sa intelegem ce se intampla acolo. Descriere sentimentala ai din plin, ceea ce ma bucura pentru ca chiar m-a ajutat sa-ti inteleg personajul.
    Este chiar foarte dragut ca ai bagat membrii drept personaje. Nu este o ideea unica, dar tu o faci intr-un fel sau altul sa fie diferita de celelalte.
    Scuze ca atunci cand am comentat nu ti-am scris mai mult, dar sinecr... in acel moment eram: obosita, cu capul la Pikachu si la pokemonul pe care l-am tuns si mai urla si matusa la mine ca trebuia sa merg la masa... mda... am luat mancarea si am mancat cu ea langa laptop.
    In fine, prea multe despre mine, sper sa ma anunti si pe mine cand aduci next!

Stiu ca nu am un comentariu stralucit, dar nu prea am inspiratie.
    In fine, Ja ne! Big HugLoveKiss
    Ada te Kiss pana te albeste!

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 14 Iul 2013 - 3:48

Chapter II

Cand ma observa, isi lua mana de pe bagaj, apoi se apropie de mine si luandu-ma in brate. Uitasem cat de bine era sa fiu langa ea. Sa o am din nou aproape si sa ne distram ca inainte.

- Ma bucur sa te revad Miki. Imi spuse ea, folosind acel ton bland pe care-l avea.
    - Si eu ma bucur sa te revad Tsukushi.

Rup aceea imbratisarea calduroasa, apoi o ajut sa-si despacheteze hainele. Cred ca avea vreo trei geamantane pline cu haine si unul in care avea alte lucruri personale.

Dupa ce am teminat de despachetat, iesim din camera indreptandu-ne catre cantina pentru a ne intalni cu fetele si a o prezenta pe sora mea. Peste cateva minute, am ajuns la locul dorit. Acolo se aflau fetele impreuna cu Damon si Kol. Ma gandeam ca vor fi si ei, mai ales ca Hana nu rezista nici macar un minut fara un sarut de la „pisoiasul” ei – da... asa il alinta mereu.  La exterior este o tipa de care ar trebuii sa se fereasca toti de ea dar in interior are o latura buna pe care ne-o dezvaluie numai noua. Si aceea latura fiind sentimentele ei pentru Damon.

In cele din urma, fetele fac cunostiinta cu Tsukushi iar dupa cateva minute ajung sa se imprieteneasca. Stiam ca se vor imprieteni repede deoarece personalitatea ei este mult mai diferita decat a mea. Eu sunt o fire mai rea si artagoasa. Pe de alta parte ea este mai prietenoasa, energica si mult mai draguta.

Imi revin la realitate din lumea mea ganditoare datorita surori mele care imi spune ca pleaca in camera ei. Ii urez un „noapte buna” apoi ma indrept si eu catre camera mea.

A doua zi, sosise repede. Si odata cu ea...venise si ziua testarii. Astazi, era o zi importanta pentru cei care sunt veniti la Academie de doi ani. Ziua asta o sa fie un chin, o tortura, o...nenorocire pentru noi. Nu stim cum vor decurge testarile, nu stim ce probe o sa avem si nu stim cine v-a trece si cine v-a trebui sa-l dea din nou anul viitor. Dar aceia care nu vor trece testariile de azi, nu vor mai avea parte de o petrecere. Din cei o suta de studenti doar cincizeci vor reusi – asa s-a intamplat de fiecare data.

Imi alung gandurile, indreptandu-ma catre dulapul cu haine. Imi aleg o pereche de blugi scurti cam de vreo doua palme deasupra genunchiului si un maieu alb. Auzeam niste pasi care se apropiau de camera mea. Numi dadeam seama cine este dupa felul in care mergeam dar stiam ca la mine v-a veni.

Usa camerei mele se deschise iar pe ea intrara nimeni alta decat Izumi. Este cea mai rea si dura tipa din academie. Daca nu faci ce spune sau daca incepi sa o necajesti te v-a chinui pana cand vei accepta faptul ca este presedinta consiliului studentilor. Oare ce cauta ea aici?  Sper ca nu a venit sa-mi dea din nou lectii de „Cum ar trebuii sa te comporti cu colegii” sau lectii de „buna purtare”.

- Sa stii ca nu am venit aici ca sa-ti dau lectii - urasc cand imi citeste gandurile. Am venit aici ca sa te anunt ca v-a trebuii sa participi la testari fie ca vrei sau nu. Spuse blonda, folosind un ton cat se poate de serios.

Da, de parca nu stiam de ieri asta. Daca ea crede ca sunt atat de idioata incat sa nu stiu ca trebuie sa particip. Off...ce o urasc pe tipa asta. Cand o vad, imi vine sa o omor, dar fiind un vampir pur-sange iar eu unul de nivel B nu am nici o putere asupra ei. De ce directorul trebuia sa o aleaga tocmai pe ea dintre toti? Doar pentru ca numai ea mai este din clanul Yamato asta nu inseamna ca trebuia tocmai ea sa fie presendinta consiliului studentilor. Pe de alta parte, fratele ei nu era asa de rau, de inganfat si de artagos ca ea.

Exista mai multi vampiri pur-sange in Academie mai buni, mai protectori si mai putin nesuferiti decat Izumi. Chiar si cand ii aud numele imi vine sa o omor, dar nu pot face asta. Daca directorul ar afla ca am indraznit sa ii fac rau presedintei ma v-a exmatricula definitiv. Are mare noroc cu directorul, ca pana acuma era moarta in cele mai diferite moduri posibile.

- Domnisoara Yamanaka, daca ati terminat cu ganditul lucrurilor negativiste fata de mine v-as ruga sa poftiti spre locul unde se vor desfasura probele pentru testare! Imi porunceste tipa, facandu-ma sa ma enervez.

Mi-a spus cumva „Domnisoara Yamanaka”? Cine se credea ea ca sa-mi foloseasca numele de clan plus cuvantul „Domnisoara” pe care il detest cel mai mult. Zau ca as bate-o pana cand invata ca nu-mi place cum se comporta cu mine. Eu nu sunt genul de fata care sa accepte tot ce i se spune in fata.

Ies nervoasa din camera, indreptandu-ma catre curte – acolo se vor desfasura probele. Le zaresc pe Hana si pe Kira care se aflau langa profesorul de sport dinscutand ceva. Vroiam sa ajung la ele dar o piedica imi aparura in fata ducandu-ma in spatele Academiei, unde nu mai era nimeni. Nu-mi venea sa cred ce mi se intampla. Era al doilea lucru neplacut pe ziua de azi. Si nu cred ca v-a fi ultimul. Este cel mai enervant tip pe care il cunosc.

- Hei frumoaso! Nu ai vrea sa vii la mine in camera si sa ne distram? 
    - Poate acele fete – ca sa nu le spun altfel – ti-au cazut in plasa datorita tonului tau seducator, dar eu nici in ruptul capului nu voi pica in plasa. Ii vorbesc rastindu-ma la el.
    - Printeso, sa stii ca vorbele tale ma surbrind. Nu ma asteptam ca o asemenea fetita are curajul de a ma infrunta. Imi spune blondul, folosind acelasi ton pe care l-a folosit mai devreme.

Incepe sa ma calce pe nervi. Chiar daca face parte din clanu Yamano si este un descend avand imunitate, asta nu inseamna ca trebuie sa-si bata joc de fete. Aproape toate studentele i-au cazut in capcana lui de a le „testa” inafara de presedinta, Hana, Kira si eu – referindu-ma la fetele care s-au inscris acum doi ani. Hana si cu Kira au scapat deoarece au prieteni, iar presedinta pentru ca are „imunitate” – cum s-ar zice. Deci...eu am ramas ultima pe lista lui. Dar tot eu voi fii cea care il voi face sa sufere.

- Stii ceva, printeso si fetita sa-i spui uneia care nu are curajul sa-ti vorbeasca verzi si uscate in fata. Ma rastesc la el nervoasa, facandu-l sa se enerveze.

Dau sa plec din fata blondului, dar ma prinde de brat, trantindu-ma puternic la pamant facandu-ma sa scot un icnet de durere la impact. Se aseaza peste mine, prizandu-ma de incheituri si datorita puteri lui de vampir pe care numai el o detine, imi imobilizeaza corpul pentru a nu ma mai misca. Firar, am uitat de abilitatea asta.

Mierea teama de ce se v-a intampla, ca voi ajunge sa fiu folosita la fel ca celelalte fete. Nu stiam ce sa fac. Pur si simplu, numai aveam ce face. Trebuie sa indur tot ce-mi face acest obsedat. Vroiam ca Hana sau Kira sa fie aici si sa ma apere, dar nu puteau. Stiam ca-mi v-a face asta intr-o zi dar nu credeam ca tocmai azi. Nu pot sa scap de imobilizare. Stiu ca profesorul ne-a predat o lectie in care iti explica cum sa scapi de imobilizare, dar eu am fost prea proasta ca sa-l ascult. Acum, trebuie sa suport consecintele care vin de la un descendent fara pic de mila. El nu era asa. Era diferit. Era amabil cu fete si se purta foarte bine cu ele. Nu le facea rau, nu le chinuia, doar le zambeau. Iar ele erau fericite ca cineva ca el, le faceau sa zambeasca datorita, farmecului, amabilitati si caracterului. Dar din cauza presedintei, el s-a shimbat. Nu mai e ca inainte.

Sirul gandurilo mele, fu intrerupt de catre mana lui Lee care se plimba de colo-n coace pe corpul meu cel firav. Mana lui se afla sub maieul meu care imi masa usor corpul facandu-mi fiori pe sirea spinarii, iar gura lui se afla deasupra gatului meu sarutadu-l si lasandu-mi cateva firicele de sange sa se scurga de pe gat in jos. Apoi coborand cu fata la blugi iar cu o mana incerca sa mi dea jos. Si reusi. 

Legenda

Izumi Ouma - nimeni (momentan) ->Izumi
    Lee Yamano - nimeni ->Lee

Sper ca v-a placut, avand in vedere ca este facut de acum o ora sau doua si nu cred ca a iesit destul de bine.
    Astept parerile voastre.

Ultima editare efectuata de catre ☆Kim☆ in Lun 12 Aug 2013 - 16:56, editata de 4 ori

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 14 Iul 2013 - 10:45

Buna! *hug*
    Multumesc ca m-ai anuntat! ^^
    Imi pare rau ca nu am trecut si la primul capitol cu un com ><
    Pentru Debb: (D) Da, a aparut si Kira cu minunatul, adorabilul Kol! :XNemaipomenit! Minunat! (:
    Primul capitol este dragut, interesant.
    Al doilea m-a facut curioasa. Se pare ca "baietelul tau" a pus ochii pe tine :"> Sper sa scapi repede xD Eu ma bucur ca am scapat *hehe*
    Iar Izumi mi se pare o scorpie xD
    Vreau next-ul repede :-w Repede! [-(
    Spor la scris! *kiss*

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 14 Iul 2013 - 14:08

Mie nu mi-a placut asa de mult. Nu ca primul. Am avut impresia ca stilul tau s-a diminuat si nu mai e asa bun. De data asta ai avut si repetari de cuvinte, si greseli de tastare (multicele) si unele faze au fost plictisitoare, pana si estetica a scazut.
    Dar ce m-a facut pe mine sa cred ca nu mai e asa grozav a fost ca din nou protagonista pare slaba. De ce nicidoata nu poate sa fie si ea puternica? Ce naiba? E un vampir. Se da cool toata ziua si asteapta sa fie aparata, urasc astfel de caractere. Si urasc si ideea de bad boy care isi bate joc de fete si ce sa vezi ca o gaseste tocmai p-aia cuminte. Sunt plictisita pana peste cap de asta, mereu se intampla asa. Crezusem ca tu o sa ai ceva mai original....
    Dar mi-a placut ideea cu testul din cauza suspansului. Pentru ca nici eu nu stiu cine va trece sau nu, e putina drama si asta mi-a placut.
    In rest, nu stiu ce vei face, dar sper sa aduci next-ul repede si sa ma anunti. Bye! Kiss

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 16 Iul 2013 - 22:06

Bună. Uite că am terminat chiar azi critica ta. Critic ficul, nu autorul.

Titlu: sincer acum mă gândesc la seria “academia vampirilor”. Un am apucat să o citesc, dar mă întreb doar: te-a inspirat puţin?
    Idee: Sper să nu fie ca şi în carte, pentru că aşa îşi va pierde originalitatea. Nu pot vorbi foarte mult de idee, nu o cunosc, nu ştiu ce îţi poate mintea, dar sper să fie ceva cât mai interesant şi unic pe parcurs. Succes!

Moduri de expunere:
    Ei bine, stai bine la aceste capitole.
    Ţi-aş sugera să utilizezi mai multă descriere. Spre exemplu atunci când Miki şi-a revăzut sora după atâta timp. Acel sentiment de dor amestecat cu puţină nostalgie de pe vremea când erau împreună. Trebuia doar să accentuezi mai mult.
    De asemenea acum, când mai are puţin şi ajunge violată, nu ai început să descrii acel sentiment de panică, de groază. Ar trebui să faci asta în capitolul următor. Să te foloseşti de diferite figuri de stil pentru a evidenţia dorinţa ei de a scăpa din mâinile unui obsedat ce îi vrea corpul pentru colecţia lui. Ar trebui să scoţi în evidenţă scârba care i-o provoacă fetei. Mai ai timp în următorul capitol. Sper să îţi iasă şi sunt sigură că dacă te strădui o să fie bine.
    Pune-te în pielea personajului şi o să îţi iasă. Te gândeşti la tine, la cum ar fi şi atunci îţi înşiri trăirile pe foaia virtuală.

Greşeli:
    Mamă, atenţie pe viitor. Corectează capitolul înainte de a-l posta. Acolo unde nu eşti sigură caută un dex sau întreabă pe cineva.

Trebuii – trebui
    Vroiam sa ma uit de sora mea – vroiam să mă uit după sora mea. Cum ai pus tu, nu avea nici o logică
    luandu-ma in brate – mă luă în braţe
    camera ei. Ii urez un „noapte buna” apoi ma indrept si eu catre camera mea. – repetiţie. Puteai folosi un sinonim, gen: dormitorul meu.
    Si odata cu ea...venise si ziua testarii – nu înteleg rostul la aceste ghilimele. Ele apar atunci când naratorul îşi întrerupe gândurile, acţiunile, vorbele sau pentru a menţine un suspans.
    Numi – nu-mi. Se scrie cu cratimă, deoarece aceasta înlocuieşte vocala “î”; în mod normal ar trebui să fie: nu îmi.
    Daca ea crede ca sunt atat de idioata incat sa nu stiu ca trebuie sa particip. – în cazul acesta tu ai început cu “dacă”, atunci trebuia să ai şi un “atunci”. Cam aşa merge: “Dacă ceva, atunci altceva”. Nu este logica în această propoziţie şi nu sună bine.
    v-a – va
    Daca directorul […] Are mare noroc cu directorul – iarăşi o repetiţie, încearcă sinonime. Puteai spune, în mod ironic: şeful academiei.
    Dinscutand – discutând
    Surbrind – surprind
    folosind acelasi ton pe care l-a folosit mai devreme. – repetiţie, un bun cuvânt era: utilizat
    voi fii – voi fi
    Stii ceva, printeso si fetita sa-i spui uneia care nu are curajul sa-ti vorbeasca verzi si uscate in fata. – verzi şi uscate nu are treabă cu ce ai pus tu aici. Aşa se spune când cineva vorbeşte mult. În cazul tău trebuia pus: verde în faţă, să îţi spună verde în faţă ce simte.
    Mierea – mi-era
    doar le zambeau – doar le zâmbea

După « iar », « dar », « pentru că », « deoarece » se pune virgulă, întotdeauna[b style="mso-bidi-font-weight"]. [/b]De multe ori, adică tot timpul, lipsea de la tine.

Laşi prea mult spaţiu între rânduri. Eu am spus la multe critici chestia asta: laşi un rând liber atunci când treci la o idee diferită, când muţi acţiunea în alt loc. Nu se împarte o idee în două fragmente. Adică ai putea să începi propoziţia de la capăt, fără a lăsa acel rând liber. Uite:

Rup aceea imbratisarea calduroasa, apoi o ajut sa-si despacheteze hainele. Cred ca avea vreo trei geamantane pline cu haine si unul in care avea alte lucruri personale.

Dupa ce am teminat de despachetat, iesim din camera indreptandu-ne catre cantina pentru a ne intalni cu fetele si a o prezenta pe sora mea.

Ce zic eu:
    “Rup aceea imbratisarea calduroasa, apoi o ajut sa-si despacheteze hainele. Cred ca avea vreo trei geamantane pline cu haine si unul in care avea alte lucruri personale.
    Dupa ce am teminat de despachetat, iesim din camera indreptandu-ne catre cantina pentru a ne intalni cu fetele si a o prezenta pe sora mea.”

Acţiune:

In acel moment, emotiile incepura sa iasa la iveala, iar sentimentele mele, incepura sa ma faca sa ma indragostesc din ce in ce mai mult de el. Dar...nu pot sa ma indrogostesc de cel mai popular baiat din Academie. Nu puteam sa ma indragostesc de Hiro, fratele lui Hana.
    Aici ai grăbit acţiunea. Numai ce a dat peste el şi hop a lovit-o şi Cupidon, iar ea şi-a dat seama că e îndrăgostită. Încearcă să eviţi chestiile de genu, să mai păstrezi şi pentru mai târziu. Trebuie să pui cât mai multă dramă şi suspans. Am observat că ai introdus o mare pare parte din personaje. Nu zic că e rău, doar că mi se pare că le pui mult prea repede. Eu, una, sunt adepta a chestiilor legere şi personajele să apară pe rând, dar având în vedere faptul că la tine se leagă şi firul acţiunii e logic nu prea comentez Laugh

Asta e tot. Succes pe viitor!
    O seară faină!

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 17 Aug 2013 - 21:23

Chapter III

Zaceam intinsa pe jos, neputand sa ma misc din cauza abilitatii vampirului care vroia sa ma violeze, sa ma chinuie, sa ma faca sa sufar. Ma simteam murdara, ca o tarfa, datorita acestui idiot care nu era asa.  Nu stiu ce l-a determinat sa o apuce pe aceasta cale. Nu mai e cum era inainte. E diferit si fizic si mental. Inainte, ii placea sa-si petreaca timpul cu Damon si Kol, dar de cand cei doi le-au intalnit pe Kira si Hana nu mai e la fel. Totul s-a schimbat. Fetele, sunt mai mereu plecate, iar eu nu mai pot vorbi cu ele decat la telefon si in pauzele de la cursuri. Cate odata sunt geloasa pe ele. Imi mai pierd timpul cu Sora –o veche prietena- dar nu pot uita clipele petrecute alaturi de fete.
       O mana calda ma trezi la realitate dandu-mi seama ca Lee inca se afla peste mine. Incercam sa ma zbat pentru a ma elibera, dar degeaba. Eram prea slabita pentru a mai face orice miscare.  Toata energia mea fusese secata de catre el. Imi era frica de ce putea intampla intre noi doi. Eram singuri, departe de orice ochi si stiam ca nu aveam sanse sa tip. Mana lui cobori tot mai jos si am tresarit cand aceasta trecu peste sanii mei. In mod normal l-as fi pocnit, dar acum eram prea speriata. Stateam ca o statuie sub el si ma rugam sa nu se intample ce dorea acest timp. Nu doream sa ajung o carpa, sa se foloseasca de mine. Cum as putea sa mai ies? Cum as putea trece peste? Nu cred ca as putea. Imi era imposibil. Am inceput sa vars lacrimi si mi-am inchis ochii asteptand ce e mai rau, asteptand sa ma raneasca, sa ma cuprinda toate durerile si sa profite la maxim de mine dupa care sa ma lase murdara intr-un colt si plecand satisfacut; ca si cand nimic nu s-a intamplat.
       Si totusi eu eram un vampir, dar si el e si inca unul foarte puternic. Si care e faza? Ma intrebasem singura. Esti vampir si trebuie sa stii sa te aperi, nu sa stai ca mamaliga. Imi spuse o voce in interiorul meu. Aici avea dreptate. Nu puteam permite ca acesta sa abuzeze de mine. Am inchis ochii incercand sa ma calmez, sa inlatur orice gand rau si sa imi adun fortele. M-am relaxat in bratele lui dandu-i senzatia ca vreau, ca nu are sens sa ma opun si el lasase garda jos. Era ocazia perfecta.
       Cu ultimile forte pe care le mai aveam, l-am prins de incheieturi si l-am trantit puternic de perete. La contactul cu zidul scolii, acesta socate un icnet de durere. Pe fata lui aparu o uimire, dar dupa ce ma mai studiaza inca odata din cap pana-n piciore zambetul lui deveni unul pervers si destul de vizibil. Nervoasa, ii dau drumul la o incheietura, apoi ii dau o palma peste fata destul de puternica intorcandu-i capul nouzeci de grade.
      - Sa nu-mi mai faci asta niciodata. Ii zic blondului pe un ton cat se poate de serios.
      - Ce, nu ti-a placut?
      - Ti se pare ca glumesc?  Cum sa-mi placa astfel de lucruri?
      - Pai, inainte cand eram impreuna te distrai de minune.
      - Sa stii ca asta a fost inainte de-a te prinde sarutand-o pe Sora. Stiu ca ti-au trecut o gramada de studente prin pat si nu ma deranja ca asa esti tu de fel, dar de ce te-ai sarutat cu Sora, cea mai buna prietena a mea? Si de ce tocmai in fata mea?
       I-am spus aceste cuvinte ridicand vocea la el, dar cu tristete. Faptul ca el mi-a facut una ca asta, m-a deranjat foarte mult. I-am spus de mi si mi de ori ca nu vreau sa-l mai vad dupa tot ce mi-a facut, el nu m-a ascultat.  
      - Miki, imi pare rau pentru ce ti-am facut. Dupa ce am vazut cum te-ai simtit, mi-a parut. Mi-am dat seama ca am gresit, dar eu ma sarutat-o doar ca sa o inveselesc, pentru ca in aceea zi, ea se certase cu mama ei. Si din cate stiam de la tine, tu erai fericita cand te sarutam.
      - Eu eram fericita nu pentru ca ma sarutai ci pentru ca ma simteam bine langa tine, dar acum nu mai exista aceea scanteie care era odata. Si nu cred ca mai poate exista ceva intre noi.
       I-am dat drumul din stransoare, apoi m-am indreptat spre stejarul din spatele scolii unde ne aflam acum, pentru a-mi lua hainele. In cateva minute eram imbracata cu hainele pe care le aveam inainte de a fi adusa in spatele scolii, unde mai mereu obisnuiam sa-mi petrec timpul cu Lee. As nega, daca as spune ca nu imi placeam cand stateam pe iarba, uitandu-ne seara la stele sau ziua cand  stateam sub stejar si ii priveam pe ceilalti cum se antreneaza.
       M-am apropriat mai mult de locul in care se dezvoltau probele, dar nu mai puteam inainta, deoarece doua maini ma prinse de sold tragandu-ma dupa voia lor si lipindu-ma de un trup bine facut. Vroiam sa cred ca nu era el, dar din pacate dadusem gresi. Cand  mi-am ridicat capul, i-am observat acel zambet fals pe care mi-l arata de fiecare data cand il priveam in ochi sau cand ne aflam fata in fata.
       Am incercat sa ma zbat sperand ca voi scapa din imbratisarea lui care se presupunea a fi una din sinceritate, dar eu nu ii dadeam atentie. Imbratisarile lui numai erau la fel. Erau mult mai diferite si mult mai false. Stiam ca vroia sa ne impacam dar eu nu eram de aceeasi parere. Nu mai vroiam sa sufar din cauza lui. De aceea m-am schimbat. Am devenit mai indiferenta si mai nepasatoare fata de cei din jurul meu.
       Cand Lee si-a pus barbia pe umarul meu am tresarit, simtind cativa fiori pe sira spinarii. Atunci, din instinct l-am prins de incheieturi, arungandu-l la vreo doi kilometri departe de mine izbindu-se de zidul academiei , apoi picand pe pamantul cel rece.  
      - Ti-am zis sa stai departe de mine. I-am spus asta pe un ton nervoas si cat se poate de serios.
      - Esti la fel de puternica ca intotdeauna, dar stii bine ca nu ma poti invinge intr-o lupta, nu?
      - Da, asa e! Nu sunt capabila sa te infrunt de una singura, dar nici nu vreau sa o fac.
       S-a ridicat de jos cu usurita. Nu avea nici o zgarietura pe tot corpul. A vrut sa se aproprie de mine, dar o voce feminina la facut sa se razgandeasca.
      - Lee, Miki! Ce se intampla aici?
       Aceasta era vocea Sorei. Ea este prietena mea si tot odata cea cu care Lee s-a sarutat de fata cu mine. Mi-am dat seama ca se putea auzi sunetul care a fost scos atunci cand blondul facuse contactul cu zidul, dar nu credeam ca tocmai ea l-ar fi auzit.
      - Noi doar vorbeam Sora. Nimic altceva.
      - Atunci, de ce acea parte din zid seamana ca o uma dupa o aruncare sau o lovitura?
       Stiam ca si-a dat seama. Numai puteam sa inventez nici o scuza, decat sa-i spun adevarul. Dar nici aceasta alegere nu o puteam face, deoarece ma temeam ca v-a crede ca din vina ei se intampla toate astea, iar eu nu vroiam sa o pierd. Pe cea care mereu mi-a fost alaturi cand am avut nevoie de cineva.
      - Spune-mi adevarul. Te rog Miki, nu ma minti!
      - E ceva personal. E doar intre noi doi. Se auzea vocea lui Lee venind din dreptul meu.
      - Bine. Eu nu ma voi baga ca stiu cum se v-a sfarsi, dar puteti amana pe mai tarziu aceasta treaba, deoarece voi doi trebuie sa va prezentati pentru probe.
       Ne aflam in fata profesorului care ne explica despre probele pe care v-a trebuii sa le trecem. Dupa cate am auzit erau unele grele pentru majoritatea. Avand in vedere ca uni aveam slabiciuni pentru ele cum ar fi, luptele corp la corp fara ajutorului abilitatilor sau cat de mult putem alega si cat de mult ne putem mentine viteza.

Mda...zici ca asta nu era o scoala pentru vampiri, mai degraba o tortura pentru cei care nu au gustat sangele de om. Din cauza acestui lucru voi fi invulnerabila, dar trebuie sa le trec, fie ca-mi place sau nu.

Legenta:

Sora Yoshida - Rose <3- Sora

~~~~~
    Sper ca v-a placut. Nu l-as fi putu aduce daca nu erau Liz si Rose.
    Le multumesc mult ca sau tinut de capul meu. ^^
    Si Liz, promit ca voi revansa data viitoare. Smile 

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 18 Aug 2013 - 9:56

Buna Kim! ^^
    Multumesc ca m-ai anuntat cu nextul si imi pare rau ca nu am putut sa te ajut ><
    Deci, sa inteleg ca Sora stia ca personajului tau, Miki, il placea pe Lee. Si cu toate astea s-a lasat sarutat de el! Stiu ca in capitolul urmator ai spus ca putine fete nu i-au cazut in "plasa" , printre care si personajul meu, Kira. ^^ ~Kol, iubitule, vino si flocoseste-ma! :3 ~ Nu mai stiu sigur, dar daca ei doi s-au sarutat, nu s-a intamplat si ... ? In fine, vorbeste lipsa de ciocolata din mine >< Dar, chiar si asa, ca a saruta-o din prostie, tu tot o numesti cea mai buna prietena? o.O OMG! Pentru mine ar fi ca si moarta! ((: Si auzi la el, cu ce scuza vine. ;-L Gooood! :@ Mai sa-i dau cu ceva in cap. [-(
    Bun, sunt curioasa ce se va intampla in continuare. ^^ Spor la scris! *kiss*

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 18 Aug 2013 - 20:09, editata de 1 ori

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 18 Aug 2013 - 16:49

Kim, te rog frumos să nu te superi pe mine, dar nu mă simt în stare să critic.

L-am sărutat pe Lee? o.O Adică, el pe mine, dar s-a întâmplat asta? Wow, am pierderi de memorie LaughŞi uitându-mă la poza lui am constatat că e frumos şi parcă nu regret că s-a întâmplat asta Laugh
    Nu ai de ce să mulţumeşti, mă ţin de tine cu cea mai mare plăcere. Aşa voi face şi pentru următorul capitol. Oricum, mp bucur că Miki a scăpat şi a prins forţă în sfârşit. Forţă fetele! Laugh 
    Hmmm, abia aştept să văd cum se vor desfăşura probele şi care va trece mai departe. Sper că Miki şi gaşca ei o să reuşească. Stai aşa. Cum adică? Ei nu beau sânge uman? Sau mă rog, nu toţi? Bine, se vede că sunt obosită. O să am nevoie de nişte explicaţii particulare ca să nu mă pierd pe traseu.

Mă bucur că asculţi de sfaturile mele şi încetul cu încetul ai să reuşeşti să te ridici. Ai avut mici greşeli, dar nu mă simt în stare să le mai caut odată şi să ţi le arăt. Am să o fac mai târziu, în privat ,poate.

Spor la scris şi multă inspiraţie!
    Zi faină!

Ale-chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Lun 19 Aug 2013 - 20:36

Buna !
    Ce fic frumos :x Imi place foarte mult. Ma bucur ca am venit pe aici. Tarziu insa , dar mai bine acum decat niciodata, nu ? Ador totul , absolut totul la ficul tau. Deci , nu mai stiu ce sa mai spun. Nu e nimic care sa nu imi placa la fic. Am zis ca voi face un comentariu mai lung , dar cineva nu ma lasa sa scriu mai mult Sad In fine , sa ma anunti cand vei posta capitolul urmator , te rog ! Sigur voi veni si il voi citii . Spor la scris si la idei ! Si niciodata sa nu renunti ! Pupici Kiss

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Dum 25 Aug 2013 - 20:05

Buuunaaa Kiiim! Big Hug 

Inca nu imi pot explica de ce am ajuns asa de tarziu sa dau comentariu la acest minunat fic. Inainte de toate, eu nu ma voi lega de aspect sau de ceva asemanator pentru ca in primul rand, Rose ti-a dat critica si in al doilea rand eu ti-am luat capitolele in word si le-am citit la tara unde nu am net [a trebuit sa imi ocup timpul cu ceva] asa ca nu pot sa imi dau seama exact cum au fost aranjate sau asa ceva. Ideea e destul de draguta, adica ce m-a atras pana acum a fost partea cu testatile (sunt foarte curioasa sa vad daca Miki le va trece) si faptul ca Lee e fostul ei iubit. Sincer ma mir ca inca este prietena cu Sora, avand in vedere ca Lee a „inselat-o” cu ea. Chiar daca nu vrea sa o piarda, nu ar trebui sa discute cu ea? Sa o intrebe de ce i-a acceptat sarutul lui Lee? Oricum sunt tare curioasa sa vad ce se va mai intampla asa ca astept urmatorul capitol.
    Spor la idei si multa inspiratie! Kiss 

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mar 8 Oct 2013 - 22:24

Ei bine, v-am adus urmatorul capitol din Vampire Academy. Imi pare rau ca nu am putut sa-l postez mai demult, dar am avut destul de mult de invatat, dar ma bucur ca imi lasati parerea vostra si ca va place. Pentru mine este o incantare ca sa va citesc comentariile si vreau sa-i multumesc lu Rose pentru aceea critica si am modificat la titlu [+18] deoarece m-am gandit la o scena speciala si dedicata unei persoane. Va urez lectura placuta!
    P.S: Daca mai gasiti greseli, va rog sa ma scuzati. L-am recitit de patru ori, dar totusi cred ca mi-a mai scapat unele cuvinte. As fi reusit sa-l recitesc de mai multe ori, dar maine am scoala de la ora 10, deci va rog sa ma iertati.

Chapter IV
        Eram la prima proba, aceea fiind viteza. Trebuia sa alergam pana la marginea padurii care se afla la vreo douazeci de kilometri distanta de academie. Ajungeam repede pana acolo datorita vitezei noastre, dar intr-un fel sau altul pentru unii dintre noi era obositor. Am alergat in spatele lui Sora. Nu puteam tine pasul cu ea, avand in vedere ca eu nu ma hranesc cu sange de om. Am incetinit, ramanand in urma la o distanta de un minut fata de Sora. Numai puteam sa continui. Simteam cum picioarele imi amortesc, iar trupul il simteam din ce in ce mai greoi. M-am oprit putin, pentru a-mi trage sufletul, apoi am pornito din nou spre padure. In cateva minute, ajunsesem si eu la destinatie, dar printre ultimi. Inca mai eram obosita si de abia mai puteam sa merg, dar trebuia sa ma tin pe picioare. Ma asez pe iarba intr-un loc mai restras, rezemandu-ma de un copac.
      - Ai obosit? Se auzi o voce masculina venind din spatele pinului.
      - Hiro, ce cauti aici? Nu trebuia sa fi cu ceilalti?
      - Ba da, dar am vazut ca lipsesti si am plecat de langa ei ca sa te caut.
      - Ma bucur ca iti faci griji pentru mine, dar vreau sa fiu putin singura. Nu vreau sa mai stau in preajma celor doi. Cand sunt pe langa ei, ma simt ca o ratata. Si cred ca sunt putin...
      - Geloasa? Ma intrerupe acesta, continuandu-mi propozitia si ridicand dintr-o spranceana.
      - Da. Chiar daca mi-a frant inima, nu pot uita acele amintiri pe care le am alaturi de el. As vrea sa le ster cu un burete, apoi sa-l storc, dar nu reusesc.
      - Atunci, incearca sa nu te mai gandesti la asta si sa-ti creezi noi amintiri cu o alta persoana la care tii si pe care iubesti din adancul sufletului tau.
        Cu fiecare cuvant pe care il rostise, ochii mei incepura sa se mareasca, iar fiorii de pe sirea spinarii disparura. Nu credeam ca un baiat care este mereu in centrul atentiei si care poate cucerii orice fata dintr-o singura privire, poate sa consoleze o fata ca mine. Nu stiu daca el a spus acele cuvinte cu sinceritate sau doar ca sa ma incurajeze, dar ma bucur totusi ca mi-a vorbit pe un ton destul de convingator si pe care nu i l-am mai auzit pana acum.
        M-am ridicat de jos, dar sprijinindu-ma de Hiro –deoarece eu inca mai eram slabita de puteri-, apoi ne-am indreptat catre ceilalti studenti. Ei, ascultau sfaturile pentru urmatoarea proba, in care trebuia sa vanam pentru a ne recapata fortele –ma rog, majoritatea dintre noi-.
        Fara sa mai stau pe ganduri, mi-am dat drumul din bratele lui Hiro si am intrat in padure, adancindu-ma din ce in ce mai mult. La un momentdat, m-am oprit brusc privind atent victima a carui sange v-a fi baut de mine. Era o caprioara care se hranea dintr-un tufis. Cand am vrut sa ma aproprii mai mult de ea, ceva imi atrase atentia. Din spatele unui brad se zarea o umbra care se misca incet. M-am uitat mai atent pentru a analiza aceea umbra, iar in urmatoarea secunda s-a napustit asupra caprioarei, acelasi lucru pe care il facusem si eu, dar napustindu-ma asupra tigrului care o atacase.
        M-am luptat cu el pana cand ajunsese asupra mea vroind  sa-si infiga ghiarele in pielea mea. Fara sa vreau mi-am scos coltii la iveala si i-am infipt in el, dar nu pentru mult timp, deaorece nu vroiam sa-l ranesc, ci doar sa-l potolesc. Dupa ce am vazut ca se potolise, mi-am scos coltii din pielea lui si l-am lasat sa plece.
      - De ce nu i-ai baut din sange? Ma intrebase Hiro, aparand de nicaieri in fata mea.
      - Hiro, stii bine ca eu refuz sange de om, dar nici animalele nu sunt o varianta. Daca as mai fi avut pastile...
      - Te-ar fi distrus. Incearca sa nu te mai gandesti la ele, deoarece nu-ti face bine. Ar trebui macar sa vanezi o veverita daca nu vrei sa ucizi o caprioara.
      - Bine, voi incerca, dar sti ca nu o pot face.
      - Miki, ramai aici, ma intorc repede!
        Dupa ce mi-a soptit aceste cuvinte, disparuse ca prin minune. Nu stiam unde s-a dus sau ce vroia sa faca, asa ca i-am ascultat sfatul si m-am asezat pe iarba, strangandu-mi genunchii la piept. Nu trecuse nici un minut de cand ma asezasem jos si Hiro venise langa mine cu o veverita. Mi-a inmanat-o, apoi mi-a spus sa ma hranesc ca sa-mi recapat fortele pentru urmatoarea proba.
        Mi-am scos coltii la vedere si i-am infipt in ea. Imi parea rau pentru asta, dar nu aveam de ales. Cand puterile mi-au revenit, veverita se transformase in praf, iar o aidere de vant ducandul departe din mainile mele. Stiam ca asta se va intampla, dar pentru a fi capabila de a trece urmatoarea proba, a trebuit sa o fac.
        Mainile imi alunecau usor pe langa corpul meu firav, iar mici picaturi cristaline se scrugeau pe obrazul meu, apoi ajungand la picioarele mele si zdrobindu-se brutal de pamant. Nu puteam sa cred una ca asta. Stiam ca abilitatile mele au devenit mai puternice, dar nu stiam ca au ajuns la nivel C.
        Un fior se ivii la atingerea unei maini calde pe obrazul meu cel palid care mi-l stergea usor de lacrimi cu varful degetelor. Nu peste mult timp, a doua mana isi facu si ea aparitia facand acelasi lucru ca prima. La cea dea doua atingere, mi-am intredeschis ochii, ridicandu-mi capul  pentru ai vedea fata faptasului.               Nuanta ochilor lui era asemanatoare cu a mea. Spre deosebire de zambetul meu, al lui era vesel si plind de convingere, facandu-ma si pe mine sa zambesc.
        Dupa cateva minute, ne-am oprit de a ne mai holba unul la celalalt si am pornit spre urmatoarea proba, care se desfasura in mijlocul padurii.

Proba incepuse de aproape o ora. Unii erau obositi, altii erau plini de rani grave si accentuate, iar altii erau aproape morti –la propiu vorbind. In lupta mai ramasesem doar 8-printre care si eu. Acum noi, cei ramasi, am fost impartiti pe doua grupe, din care cate un membru  v-a trebui sa se lupte unul cu celalalt.
    Pentru prima runda, au fost alese Kira si Sora, de a se lupta, amandoua posedand aceleasi abilitati. In nici o jumatate de ora erau extenuate. Se vedea de la o posta ca in starea asta, nici una ditre ele nu putea castiga, dar cred ca adevaratul scop al acestei probe nu era acesta.
        In cea dea doua runda, trebuiau sa se lupte Hana cu o roscata. Dupa cum imi aduc bine aminte, Hana o dispretuia inca din copilarie pe Rin, din cauza a nu stiu ce incident cu mancare, ajungand la o paruiala zdravana. Mda, aceea a fost o invatatura de minte, ca nu trebuie sa se puna cu Hana, stiind ca ii sare nervii atunci cand cineva varsa pe ea apa sau mancarea. La finalul rundei, Hana castigase. Aici era de asteptat, deoarece Hana facea parte din grupul vampirilor de nivel A, iar Rin din cei de nivel D, deci se stia ca nu avea sanse in fata ei.
        La cea de a treia runda, urmatorii membri care participau erau Hiro si Lee. Nu stiu daca unul dintre ei v-a castiga sau daca vor fi teferi, dar avand in vedere la cum se desfasoara lupta v-a trebui sa se opreasca cat de curand posibil.
        Lee se afla la pamant, paralizat din cap pana in picioare si prins intr-o ambuscada creata de brunet. El era pe punctul de a-si folosi ultimul atac, care s-ar putea sa distruga tot locul acesta, si pe noi odata cu el, dar un profesor dintre cei care ne studiau fiecare miscare, stiind de aceasta abilitate a lui ascunsa, l-a opri, iar odata cu el sfarsindu-se si lupta.
        Intr-un final sosise si randul meu. M-am indreptat spre centrul locului, cunoscandu-mi adversara. Avea acelasi trasaturi ca ale mele, doar ca difera culoarea parului si forma. Am facut cunostinta, afland ca o cheama Megumi Sakine, apoi am inceput lupta.
        Nu imi venea sa cred ochilor. Orice atac pe care il folosea, il intorcea asupra mea. Imi era destul de greu sa ma feresc de atacurile ei, dar mai greu imi era sa am feresc si de ale mele. Cu cat inaintam mai mult in lupta, si-mi foloseam mai multa energie, cu atat ma simteam din ce in ce mai slabita.  Trebuia sa ma gandesc la o strategie de a ma apropria de ea fara sa ma vada. Atunci imi picase fisa. M-am oprit din a mai alerga si mi-am folosi teleportarea, ajungand in spatele ei. In secunda doi, s-a intors cu fata la mine, dar cu o oarecare uimire care se putea citi pe chip, i-am afisat un zambet strengar, apoi am lovit-o cu pumnul in partea abdominala, trimitand-o intr-un copac si cazand la pamant. M-am intors cu spatele, dand sa plec, dar ea ajunsese in spatele meu, folosind aceeasi tehnica de atac.
        La contactul cu pamantul, o durere cumplita de cap se ivi asupra mea. Am incercat sa ma ridic de jos, dar picioarele imi erau amortite, iar corpul, nu mi l-am mai putut misca, ca si cum as fi prinsa si paralizata.
    Ce se intampla cu tine? De ce esti asa de slaba?” Mi se tot repetau in minte aceste cuvinte, de catre vocea mea interioara. Tare as vrea sa stiu si eu asa. I-am raspuns vocii mele. „Atunci, trezeste-te la realitate si lupta, ca doar esti un vampir in toata firea!”
        La auzul acestor cuvinte, mi-am scuturat capul alungand orice gand care nu are legatura cu proba, apoi vazand cum tipa aceea Megumi, se pregatea sa ma loveasca cu un atac de nivel B. Am inchis ochii , aducandu-mi aminte de antrenamentul pe care l-am practicat alaturi de Kira, saptamana trecuta. Ea ma invatase cum sa scap de paralizie si cum sa fac ca un atac de nivel B sa fie slab, incat sa nu ma raneasca destul de grav, fiind un vampir de nivel C. In urmatoarea secunda, mi-am adunat energia ramansa intr-un singur punct, desfacand lantul de paralizie, apoi indreptandu-l spre atac, trecand prin el si ducandu-se catre adversara, iar atacul ei lovindu-ma pe mine in zona pieptului.

Dupa ce trecusem prin miile de trunchiuri ale copacilor, facusem un contact brutal cu pamantul, vazand numai negru in fata ochilor si auzindu-mi numele strigat de gasca.

Legenda:
    Megumi Sakine - Usagi-chan -> Megumi

Ultima editare efectuata de catre ☆Kim☆ in Mier 9 Oct 2013 - 16:53, editata de 1 ori

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mar 8 Oct 2013 - 22:26

Prima! Am zis!

Bine, ma simt onorata ca m-ai bagat in fic. Winner 
     Okey, o luam cu sfarsitul Laugh 
     Doamne ce-am putut sa-ti fac? 
     Sunt malefica. Malefica iti spun! Evil 
     Ok, eu sper ca nu te-am ranit prea grav sau ceva, e doar o lupta Laugh 
     Ficul? Adorabil. Ideea? Originalaaa. Felul in care scrii? Dementiaaaal!! Love it 
     Ok, oficial ador ficul asta.
     Si, sa stii,tot prima o sa fiu! Jur pe... pe... Think
     Ma rog, acum conteaza sa vorbim despre fic.
     Gata stiu! Jur pe urmatorul capitol din ficul meu Laugh 
     Bine, sa trecem la inceput.
     Hiro e un scump! Manca-l-ar mama Laugh
     Deci nu pot sa cred ca ai mancat o veverita!
     Gata! Trebuie scris in ziare! Laugh 
     Ma fac reporter.  
     Deci trebuie sa vii urgent cu nextul!
     TREBUIE sa aflu ce s-a intamplaaat! Very Angry 
     Daca nu, o sa te bat de-o sa-ti pice cai in cap.
     Ai grija. O sa ma intorc. Laugh

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 27 Oct 2013 - 19:20

La rugamintile lui Madam Violette v-am adus next-ul. Ma scuzati ca este scurt, dar nu vroiam sa-mi stric ideea. Si apropo, capitolul este necorectat. Va urez „Lectura Placuta!”
    Chapter V

Era sumbru. Fugeam de nebuna, nestiind incotro merg pana cand observasem o lumina alba in forma de usa. Cu cat ma apropriam mai mult de ea, cu atat se indeparta. M-am oprit putin tragandu-mi sufletul, iar mai apoi uitandu-ma la lumina. Era inca acolo. Nu stiu de ce, dar doream nespus de mult ca sa ajung la ea. Am mai facut un pas, iar in urmatoarea secunda, cand am clipit, ea disparuse ca prin farmec. De parca n-ar fi existat. Ca si cum, subconstientul meu o crease doar ca sa ma duca in eroare.     In mintea mea se auzeau diferite voci care mi se pareau destul de cunoscute, dar extrem de enervante. Unele imi  rosteau numele incontinu, altele tipau la mine ca si cum m-ar certa, dar printre acele voci iritante, mai exista o voce calma si placuta auzului care ma ruga sa ma trezesc. Nu stiam ce caut in acest intuneric absolut, dar stiam ca vreau sa scap cat de curand posibil din acest loc.
        La rugamintele acelei voci de neignorat, am reusit sa ma calmez si totodata oprindu-ma din tremurat. Am inchis ochii, timp de cateva secunde, pana cand acele voci enervate disparusera, ramand doar acea vocea ferma, apoi i-am deschis observand in fata mea un tavan de un alb imaculat. O mana calda si barbateasca imi mangaia chipul, dandu-mi la o parte parul. L-am putut observa cum imi  zambea, apoi apropriindu-se de chipul meu si sarutandu-ma tandru pe mine si spunandu-mi ca asteapta ca sa ma fac bine. Nu ma asteptam la acest lucru, mai ales din partea lui. El nu era genul de baiat care sa-mi faca asta sau sa-mi vorbeasca pe acest ton suav.
       Il priveam nedumerita cum pasea spre usa cabinetului. Acesta imi aruncase o ultima privire blanda, apoi pleca tragand usa in urma lui. Eram de-a dreptul comfuza. Nu mai inteleg nimic. Nu stiam cum am ajuns aici, sau de ce el se poarta asa de ciudat. Peste putin timp sosirera si ceilalti care se bucurau sa ma vada.
       - Prieteni, si eu ma bucur sa va vad, dar imi paote explica si mie cineva, cum am ajuns aici?
       - E din vina mea. Auzisem o voce venind din spatele lui Sora. Imi pare rau, nu am stiut ca nu esti un vampir de acelasi grad ca noi ceilalti. Spuse aceasta cu o voce joasa.
       - Nu face nimic Megumi, nu aveai de unde sa sti, dar un lucru nu inteleg. De ce ma afectat asa de rau atacul?
      La auzul acestor cuvinte, toti incremenisera. Nu stiam ce ii apucasera. Inghiteau in sec, nestiind ce sa imi raspunda. Ma tot intrebam de ce se port asa de ciudat, de parca mi-ar ascunde ceva. Era o liniste deplina. Nimeni nu vroia sa imi raspunda la intrebare pana cand auzisem o voce care venea din dreptul usi.
       - Pentru ca ti-ai pierdut puterile de vampir.
       - Ce...cum e posibil  una ca asta? Cum? I-am intrebat printre suspine.
      La semnalul lui Hiro, toti iesise din camera lasandu-ne singuri. Nu credeam una ca asta. Se asezase langa mine, luandu-ma in brate si punandu-si barbia pe capul meu.
       - Hiro, de ce din cauza unui simplu atac a trebuit sa-mi pierd puterile?
       - Miki, acela nu era doar un simplu atac, el stapaneste doua abilita, una care consta in a imobiliza tinta si cealalta consta in pierdea puterilor.
      Dupa felul cum a vorbit, mi-am dat seama ca asta era crudul adevar pe care ceilalti nu vroiau sa mi-l spuna. De ce ar exista un asemenea atac. De ce a trebuit ca tocmai eu sa patesc asta. Ma simteam prost stiind ca acum nu mai sunt un vampir. Ca nu imi mai pot petrece timpul cu prieteni mei, sau ca nu mai pot ramane la Academie.  Brunetul, ma tot ruga ca sa ma linistesc si sa ma opresc din plans, dar nu puteam.  Mi-a dat drumul din imbratisare spunandu-mi sa ma calmez si ca va pleca pentru a ma lasa sa ma odihnesc. Am dat din cap, in semn de da, apoi privindu-l cum iese din camera. M-am lasat pe spate, ajungand cu capul pe perna, inchizandu-mi ochii si vrand sa adorm, dar un scartait de usa imi propusese altceva.
      Tineam ochii inchisi incercand sa nu dau de banuit persoanei care intrase ca eram treaza. Simteam o mana barbateasca care imi mangaia obrazul, apoi coborand pe gat, dandu-mi fiori pe sira spinari. Nu stiam cine era persoana sau ce voia sa-mi faca, dar stiam ca aceea atingere imi era cunoscuta. Ii simteam respiratia din ce in ce mai aproape de fata, apoi auzindu-i glasul, soptindu-mi:
       - Stiu ca nu esti treaza, asa ca nu te mai preface.
      Rostind aceste cuvinte, mi-am putut da seama cine era. Fara sa mai stau pe ganduri, mi-am deschis ochii, observandu-l cum ma privea cu acea nuanta de vernil.  In ochii lui se putea citi bucuria de a ma vedea. Zambetul lui ma speria, deoarece era diferit fata de celelalte. Ma prins de incheieturile maini, tragandu-ma si ridicandu-ma in sezut, apoi fara sa observ isi puse o mana pe langa mijlocul meu, iar cealalta sub genunchi si ma lua in brate.
       - Lee, ce vrei sa-mi faci? L-am intrebat pe blond uitandu-ma fix in ochii lui.
       - Stai linistita, nu te ingrijora ca nu o sa-ti fac nimic rau, doar...ai sa vezi.
      Ma scoase din spitalul Academiei indreptandune spre dormitoare. Am urcat sus la etajul baietilor, ajungand in camera lui. Numai intrebari fara raspuns, gen ,,Ce vrea sa-mi faca?” sau „De ce m-a adus in camera lui?” imi rasunau in minte. M-a pus pe pat, luand un pahar de apa, apoi punanduse langa mine. La dat pe tot, pe gat, dupa care puand paharul pe noptiera. Ne priveam unul pe altul, ne scotand nici un sunet, pana cand eu sparsesem tacerea.
       - Ce vrei de la mine, de mai adus aici.
       - Nimic important, doar...

Ultima editare efectuata de catre ☆Kim☆ in Dum 27 Oct 2013 - 19:29, editata de 1 ori

Fan Art
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 17/01/2012

Mesaj Scris de Fan Art la data de Dum 27 Oct 2013 - 19:24

Edit

Ti-am zis eu ca o sa fiu prima! Ti-am zis! Deci capitolul este genial, asa cum ma asteptam. M-ai lasat masca cu chestia asta... Cum adica nu mai esti vampir? Ma urasc! sutn groaznica! Sper sa te muste Hiro ca sa te faci inapoi sugator de sange Laugh   Vreau neaparat sa vad ce idei iti mai vin din capsorul ala al tau de liliac, fiindca stiu ca ai multe idei traznite si perverse pe acolo. :>
    Ne vedem cu nextul! Hi!

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 27 Oct 2013 - 22:07

Bună!
    Am promis că trec pe aici şi misiunea e îndeplinită.
    Hai că îmi place ce văd. Vezi că se poate şi fără critică la fiecare fragment? Da, se poate! Chiar ai reuşit şi fără ajutorul meu. Bravo ţie! Să ştii că nu am să îţi reproşez mare chestie. Doar să fii atentă la semnele de punctuaţie. Atunci când personajul se întreabă "De ce mi-a picat mie în cap găleata cu apă?" se pune automat semnul întrebării şi nu punct după cum ai făcut tu. Am observat această mică eroare şi m-am ţinut să ţi-o scot în evidenţă. Pune semnul corespunzător.
    punânduse - punându-se. El se pune, pe sine. Acel "se" are rolul unui pronume şi prin urmare se desparte de restul cuvântului printr-o mică cratimă.
    ne scotând - nescoţând. Este forma negativă şi se scrie legat.
    puand - aici nu îmi dau seama cu exactitate, dar după forma din text ar fi un "pune" sau "punând"
    la dat - l-a dat. "Dat" este un verb, provine de la "a da" şi acel "l-a" se scrie cu cratimă. Normele cratimii. Atunci când ai un verb după atunci scrii cu cratimă:
    ex: l-a întrebat, l-a dus, l-a privit, etc.
    Atunci când ai un substantiv se scrie legat:
    ex: la şcoală, la munte, la telefon, la pădure, etc.

În rest te descurci mai bine. Ai mai evoluat puţin şi cred că e cazul să ridici nivelul şi să treci pe o descriere uşor mai aprofundată. Adică să foloseşti mai multe figuri de stil: comparaţii [precum, ca], poate chiar şi câteva epitete, nu uita de inversiuni, repetiţii şi chiar enumeraţii. Încearcă să păşeşti pe alt nivel, unul mai înalt şi să te pui tot mai mult în pielea personajului. Acum că ea e în cameră cu Lee ai putea profita şi să descrii sentimentele, acea senzaţie, emoţie ca să o faci mai cunoscută cititorului. Sunt sigură că ai să reuşeşti. Trebuie doar să te imaginezi pe tine în acea situaţie şi să îţi expui punctul tău de vedere în mod artistic.

Părerea mea de cititor:
    Şi-a pierdut puterile? o.o Dar şi le poate recupera, adică trebuie să existe o modalitate - presimt că trebuie să ucidă sau să bea sânge de om. Nu se poate să rămână aşa. Adică... totuşi T.T Îţi baţi joc de noi! Şi cine a sărutat-o prima şi prima dată [mă scuzi, dar somnul mă afectează şi îmi trebuie explicat ca la copii mici Laugh]. Lee e atât de dulce şi sentimental? Bre, l-au răpit extratereştri. Nu cred! Noooo... a luat-o la el în cameră. Aha, lasă că ştiu eu! Perversul de dânsu! Vrea să profite de faptul că nu mai are puteri şi nu se poate apăra. Lasă că ştiu eu. Nooo! (d) Faceţi loc că iese cu scântei. Acum chiar că ne-ai lăsat în plop şi sper că nu pentru multă vreme.

Deci, Kim, îţi urez spor la scris şi cât mai multe idei. Baftă!
    Somnic pufos! :3

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 27 Dec 2013 - 17:00

Bună Kiim! ^^
    Da, știu am ajuns foarte târziu cu comentariul. Nu știu de ce, dar eu aveam impresia că eram în urmă doar cu un singur capitol, când colo eram cu două capitole. o.o În fine, important e că am ajuns, doar știi cum se spune: Mai bine mai târziu decât niciodată. Am fost foarte plăcut surprinsă să văd că Hiro devine tot mai grijuliu și protector cu Miki în capitolul precedent. Cum adică și-a pierdut puterile?! Tu vrei bătăiță și nu știi cum să o ceri? Cum a putut să i se întâmple una ca asta? Știi ce nu am înțeles eu? Cum de și le-a pierdut. Tot ce am prins a fost ceva legat de atacul lui Megumi, dar apoi m-ai pierdut pe drum. Laugh M-ai pus pe jar cu finalul capitolului, ce naiba voia Lee de la ea? Și cum de nu s-a opus când a luat-o în brațe? Oricum a fost un capitol bomba, plin de suspans, deși cam scurt, dar cum l-ai încheiat? Cu și mai mult suspans, se putea altfel? Ascultă la mine Kim, dacă nu te apuci de scris cât mai curând nu îl mai primești pe Dai. Ți-am spus asta și aseară (parcă aseară era, Doamne uit de la mână până la gură Laugh ), că îl baricadez în casă dacă nu îl te apuci să scrii. Și că tot veni vorba de tastat, să știi că eu aștept un comentariu de la tine. De fapt dacă termin capitolul voi aștepta două. Laugh So, mai bine de apuci de citit acuma cât mai e vacanță. Și tocmai am primit mesajul tău privat și... da, da, da! Stai că trebuie să îți mai dau informații *tiping another mesage* Gata, sper că am fost înțeleasă. ^^
    Acum vreau să mă leg de capitol, pe lângă ce a spus și Rose. Din punctul meu de vedere nu e așa de estetic ca la finalul capitolului să termini cu o replică care are puncte de suspensie. Nu am nimic cu replica în sine, însă ce mă cam pisează pe mine sunt punctele de suspensie. Acestea marchează o pauză sau o întrerupere în timpul vorbirii, redând surprinderea, ezitarea, îndoiala, tensiunea, etc. a vorbitorului. Îmi dau seama că ai vrut să redai și mai mult starea de suspans, însă puteai să faci lucrul ăsta și dacă scriai o propoziție întreagă de exemplu: ”- Nimic important, vreau doar un singur lucru de la tine.” sau ceva asemănător. Nu am nimic dacă le folosești în interiorul capitolului, dar cum ți-am mai spus, din punctul meu de vedere nu mi se pare estetic să închei capitolul cu ele.
    Cam asta a fost tot, altceva nu mai știu ce să îți spun decât baftă la idei și la inspirație!  Kiss 
    And my trăncănit iz over! ^^

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 27 Dec 2013 - 19:27

Pentru inceput vreau sa spun: Clau savureaza-ti momentul! Smile 

Chapter VI

Eram prins in propria minte, gandindu-ma la ce voi face in clipa urmatoare. Ma simteam satisfacut, fiind aflat in camera mea langa Miki, uitandu-ne unul in ochii celuilalt. Nici unul dintre noi nu scotea nici un sunet, de parca amandoi eram muti. In camera exista o liniste apasatoare, pana cand aceasta sparsese tacerea:
        - Ce vrei sa-mi faci, de mai adus aici?
        Acum sosise momentul de a-mi pune planurile in aplicare.
        - Nimic important, doar…ma apropri de ea imbratisand-o, in acelasi timp iau niste catuse cu puf mov, care se aflau in sertarul de langa pat, dupa care punandu-le la mainile ei fine.
         Miki, tresarise cand simti acel puf inconjurandu-i ambele incheieturi. In acel moment,  pe chipul meu aparuse un zambet pervers, iar fata ei exprima o emotie de frica. O trantesc pe pat, presandu-i cu toata greutatea mea sanii, aceasta scotand mici sunete de durere. Incep sa-i sarut apasat gatul, lasandu-i cateva semne vizibile, apoi urc pana la buzele sarutandu-le, dar tot odata muscandu-le, fortand-o sa si le intredeschida pentru a-mi introduce limba in gura ei. Aceasta, dandu-si seama de ce vroiam sa fac, rupe sarutul, intorcandu-si capul in partea dreapta a ei.
         Dupa felul in care se comporta, steam ca nu vroia sa ma lase sa o fac. Sa simt din nou aceea senzatie de mult uitate, sa-i gust acele buze rozalii si fine, sa o fac sa fie din nou a mea. Din cauza acelui soc, pe care l-a avut atunci cand m-a prins sarutand-o pe Sora –ce pot spune, fata e atragatoare- dar tot am primit o palma de la ea, si una chiar dureroasa. Tin minte ca nu a mai vorbit cu mine, pana cand Miki si-a revenit din suferinta si a inceput sa ma ignore tot timpul, iar acum cand nu se mai poate opune, am ocazia de a ,,clarifica” totul, dar in felul meu propriu.
         Imi strecor man ape sub rochita ei, incercand sa i-o dau jos, dar la un momentdat a trebuit sa-i rup bretelele din cauza catuselor. Reussisem sa-mi indeplinesc o parte din plan, avand in vedere ca Miki nu avea sutien pe ea, astfel facandu-mi munca mult mai usoara.
         - Te rog Lee, opreste-te! Ma implora aceasta, lasand sa i se prelinga pe obrajii ei rosii, cateva picaturi de lacrimi.
         - Sa stii ca nu vei rezolva nimic daca vei plange, deci ca sa nu fie mult mai dureros pentru tine, te-as sfatuii sa n-o faci. Ii spun fetei, muscandu-i lobul urechii, facand-o sa scoata un mic geamat pe gura.
         Ma aproprii de sanii ei, incepand sa-i sarut, apoi sugandu-i lasand mici semne in urma din cauza coltilor. Aceasta incepuse sa geme de durere, datorita muscaturilor pe care i le faceam. Continuasem tot asa pana cand gemetele se transformasera intrunele de placere. Imi cobor mana dreapta spre mica ei ,,comoara’’, apoi imi introduc doua degete, facand-o pe Miki sa-si arcuiasca spatele sis a scoata niste sunete de durere, cand simt ca degetele mele faceau miscari in interiorul ei, dar totodata gemand de placere, cand acestea deveneau mai adanci.
         Eram asa de satisfacut sa-i aud sunetele pe care le scotea datorita mie. Ma simteam ca in rai cu aceste sunete, inconjurandu-ma in orice moment si amintindu-mi de trecut.
         M-am mutat cu saruturile spre abdomenul ei, dar neoprindu-ma din miscari. Mi-am infipt colti in abdomen, gustandu-i sangele care acum era de muritoare. Mirosul care il emana sangele ei, era de-a dreptul irezistibil. Cine ar fi crezut ca dupa transformare devine atat de apetisanta.
         Dupa ce eram multumit de gustarea pe care o savurasem, mi-am apropriat buzele de ale ei, sarutandu-le si incercand din nou sa-mi introduc limba in micul ei lacas. Miki, cu mici ezitari, imi raspunse sarutului, lasandu-ma sa-mi fac treaba. Limba mea o provoca pe a ei la un duel al limbilor, iar eu castigasem. Ii cercetam fiecare coltisor al gurii, pana cand momentul de placere imi fusese intrerupt de catre niste pasi repezi, care se indreptau spre acest loc. Am rupt sarutul, dandu-ma jos de pe ea, spunandu-i sa nu scoata nici un sunet, aceasta dand afirmativ din cap, apoi m-am indreptat spre usa, iesind repede, incercand sa nu o las pe persoana misterioasa, sa nu o vada pe Miki.
         - Aaam, Lee…unde e Miki?
         - De ce ma intrebi pe mine? Nu eu am fost cel care a stat cu ea.
         - Asa este, dar stiu ca tu ai luat-o. Mirosul ei, incepand cu camera din spitalul academiei se simte pana aici.
         - Sora, daca vrei ca ea sa mai vada ziua de maine, te sfatuiesc sa nu te mai bagi in planurile mele. Ii spus acesteia, intinzand mana dreapta spre peretele din spatele ei, iar pe cealalta bagand-o in buzunar. 
         - Daca ii faci ceva rau, iti jur ca…o intrerup pe aceasta, punandu-i degetul mijlociu de la mana pe care am scos-o din buzunar, pe buze, nelasand-o sa-si termine fraza.
          - Calm pustoaico, calm. Iti promit ca nu o sa pateasca nimic, momentan. Ii soptesc aceste cuvinte la ureche, accentuand ultimul cuvant.
          Sora, schitase o privire furioasa, trimitandu-mi sageti din ochi, apoi paraseste holul coborand cu viteza scarile, dar nu inainte ca pumnul ei drept sa faca contactul cu peretele.
           Sincer, imi place sa o enervez, dar se pare ca datorita placerii mele ea a ajuns sa ma urasca. Presimteam ca intr-o zi va ajunge sa ma urasca pentru toata viata, dar nu credeam ca din cauaza unui simplu sarut.
           Ma intorc in camera mea, uitandu-ma la Miki cum zacea intinsa in pat, privindu-ma cu acei ochi de neignorat. Imi dau tricoul jos, apropriindu-ma de ea, apoi sarutand-o pasional, dandu-mi pantaloni jos cu tot cu boxeri, dupa care imi introduce ,,amicul” in comoara ei. Incepusem sa fac miscari lente, dar adanci, facand-o pe Miki sa scoata niste gamete slabe de durere, acestea devenind pe parcurs unele de placere, astfel imi maresc viteza miscarilor si totodata facand si ea acelasi lucru cu gemetele. Dupa satisfactia deplina pe care cred ca i-am oferit-o lui Miki, simt nevoia de a-mi da drumul in ea, stiind cauzele ce vor aparea datorita acestui motiv, apoi cazand lat langa fata, odihnandu-ma. Peste putin timp, observ ca ea adormise.
           Era asa de frumos sa-i privesti chipul acela nevinovat, care iti crea mii de emotii. Nu as fi crezut ca frumusetea, fizicul, dar si personalitatea ei vor fi total schimbate dupa transformare. 
           Mi-am intins mana spre noptiera, luand cheia de la catuse, apoi incercand sa n-o trezesc, ii deschid incet incuietoarea catuselor, eliberandu-i incheieturile mainilor, apoi aruncandu-le pe podea, aterizand undeva intr-un colt al camerei. Fata auzi sunetul scos de contactul acestora cu podeaua, deschizandu-si ochii. Inainte sa si i deschida complet, imi pun mainile pe langa capul ei, sprijinindu-ma in ele. Tot ceea ce vedea era doar chipul meu si doi ochi negrii ca abanosul ce o priveau intens. Aceasta isi pune ambele maini pe dupa gatul meu, incrucisandu-si degetele, apoi se aproprie de buzele mele sarutandu-le.
           Ma uimea gestul pe care l-a facut. Nu stiam ce a convins-o sa-l faca, dar stiam ca imi place. Ii raspund sarutului, savurandu-l din plin. Era asa de frumos sa-i simt respiratia, parfumul si mainile ei care si le plimba prin parul meu blond. Uitasem cat de bine ma simteam langa ea. Sa o am din nou pe mine si sa devenim un intreg.
           Rup sarutul, aterizand amandoi pe patul meu moale, dupa care Miki isi pune capul pe pieptul meu, strangandu-ma de mana, apoi trag patura peste noi, adormim instantaneu.

Asa cum am zis si la inceput, Clau -Isabella- va fi personajul masculin din fic-ul meu pe nume Lee, iar ca sa nu fie singura Ralu -Kyo- va fi Hiro. Ma scuzati ca e scurt, dar am constat ca daca le fac lungi devin plictisitoare. Sper ca va placut si sa nu ma judecati ca e prima data cand fac o astfel de scena. Si Calu, acum ma poti omora. Laugh Apropo, daca nu intelegeti va spun eu. Gasca lui Miki cred ca ea si-a pierdut puterile, dar adevarul e -asa cum doar Lee stie dintre toti- ca ea defapt, s-a transformat intr-o simpla muritoare, ca poate uni nu si-au dat seama de asta, din capitole. Smile Astept si critici dure, dar de la Rose astept niste critici in legatura cu gramatica. Capitol necorectat! Il voi corecta maine. 

Ultima editare efectuata de catre ●♥KIM♥● in Vin 27 Dec 2013 - 20:02, editata de 1 ori

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 27 Dec 2013 - 19:45

edit

Bună, Kim! Merci că mi-ai spus! Kiss Clau, nu îmi zic nici cea mai mică rugăciune. 
    Kim o.o mă uimești. Frumoasă evoluție. Scrii mai bine ca înainte. Te felicit pentru efortul depus. Chiar mi-a plăcut. Ai o ordine în idei, cuvinte și exprimarea e puțin mai diferită. Ți-am zis eu ca se poate Laugh . 
    Deci Kim, vrei critică? Fată fă capitole mai mari, pentru că poți. Nu plictisești. Eu și Clau ce ar trebui să mai zicem când noi atingem 12 pagini de word? Laugh Îmi vine să iau toporu când văd că închei atât de repede. Voi trece peste erorile de tastare care nu sunt chiar așa de grave. În ceea ce privește gramatica nu am ce să îți comentez. Te descurci mult mai bine ca înainte și te felicit. 
    Clau, îți păstrezi aceeași aură de băiat rău și pervers. Nebună mică. Îmi place. Să știi că ți-a ieșit destul de bine acea parte +18. Pe viitor o să îți iasă și mai bine. Ideea e că trebuie să îți imaginezi pe tine acel moment și o să îți iasă-cel puțin la mine așa merge. Claudia e experta la astfel de părți. Apropo, nu mă așteptam să fie așa de repede. Asta îmi demonstrează că ei doi încă se iube;;)sc și Lee sunt cu ochii pe tine, adică Sora e. Da, Lee, te voi urî. Te cam joci și s-ar putea să te zbor puțin  Ai face bine să ai grijă de Miki sau te omor. Și cum pomi de Crăciun e Miki muritoare? o.o Parcă era vampir o.o . Dar Lee o va face vampir, nu? Zii că da *goo* Ar fi așa dulce și romantic și ododododo adorabilicios *goo* O iau razna. Nimic nou, nu mă lua în seamă prea mult. Dar ar fi minunat, nu? Nu?    
    *uitându-mă peste pozele personajelor și ajungând la concluzia că Hiro e o bunăciune* Nu e așa că mi-l dai mie? *visând* 

Kim, te așezi comod pe scăunel, îți iei avânt și tastezi. Până de Revelion vreau un nou capitol-de data asta ceva mai mare. Acum mă retrag că am chestiuni de făcut. 
    Pupici! Kiss

Ultima editare efectuata de catre Rose <3 in Vin 27 Dec 2013 - 20:36, editata de 1 ori

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 27 Dec 2013 - 19:47

edit! *spune-ti rugaciunea, Rose (D)*

Deși Rose mi-a luat-o înainte, sper totuși să fiu prima care termină de dat editul. Cum ai spus și tu Kim, îmi savurez momentul din plin. Am un personaj sexy, blond, cu ochii negri (care mergeau să fie și albaștri, ca ai câinilor husky, dar merg și negri. Sunt mai profunzi) și pe lângă asta e cel mai pervers și cel mai râvnit tip din Academie! Da, I feel good! Tananananananana Laugh Și cel mai important am făcut-o pe Miki a mea! :> Ai auzit Raluca? Să nu te bagi peste noi că te tai. (D) Ca să nu mai spun că spre final Lee devine un romantic incurabil alături de Miki (de ce de fiecare dată scriu Kim în loc de Miki? Obișnuința, cred Laugh ) și vrea să fie a lui mereu. Foarte interesant capitolul, ca să nu mai spun că a fost și foarte pervers și incitant. Sper că personajul meu mult prea excitat nu a rănit-o prea tare pe Miki (Doamne, a treia oară când scriu Kim în loc de Miki) atunci când a mușcat-o de abdomen. Am citit bine? Și-a dat drumul în ea? Vor apărea bebeii? *goo* Faceți loc, că mie una îmi sună a nuntă și botez. Laugh Totuși, după părerea mea, mi s-a părut că ai cam grăbit acțiunea capitolului, dar asta se poate remedia cu descriere. Puteai descrie mai mult ce simte Lee față de Miki, dar față de primele capitole începi să te descurci tot mai bine și evoluezi tot mai mult.
    Well, nu mai știu ce să îți spun decât baftă la idei și inspirație și să aduci cât mai repede următorul capitol. ^^

P.S. Nu mai spune că (virgulă) capitolele lungi sunt plictisitoare că mă facă să mă simt cam aiurea că eu scriu de nu mă mai oprește nimeni. Laugh Și să știi că nouă ne-ar plăcea mult capitole mai lungi. Laugh

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Joi 2 Ian 2014 - 21:36

Dau edit :XMaine sau poimaine >.< Saptamana asta trebuie sa-l dau Laugh

În sfârșit am avut și eu timp să termin de citit. Rămăsesem rău în urmă. Și uite că am sosit și cu comentariul. Mersi că m-ai pus Hiro. I love being a boy Love Uf, mi-a plăcut capitolul. Și ziceai că nu te ști la prostioare. Perversă mică ce ești :->

Hiro: Lee, idiotule, te omor. Cum poți să-i faci una ca asta lui Miki? Ai forțat-o! Te-ai folosit de ea chiar după ce și-a pierdut puterile. Eu nu aș fi făcut una ca asta, never. Te bat. Ai înșelat-o și și am să mă asigur că nu te vei mai atinge de ea. (D)

Raluca: Kim, felicitări pentru fic. Se vede că ai evoluat și îmi place. Tine-o tot așa. Îmi place că scri mai mult, deși câteodată mai grăbești acțiunea, dar nu face nimic. Se va remedia. Dar ști cum? Aducând next-ul ^.^

Nu uita să mă anunți, te rog. Pup dulce și spor la scris Kiss

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 17 Mai 2014 - 21:00

Ei bine, nu am mai postat de mult asa ca m-am gandit sa va incant cu un nou capitol aproape de ziua mea. ^.^ Scuze ca e cam scurt si sec, dar nu prea am mai avut idei. >.< TT^TT

Chapter VII

~Miki~

În următoarea zi, razele soarelui se strecuraseră printre jaluzele roșii, trezindu-mă. Nu-l vedeam pe Lee prin cameră, dar nici nu-i auzeam glasul. Tot ce puteam auzi erau niște picături de apă care veneau de undeva de lângă pat. M-am ridicat din pat îndreptându-mă către acea ușă, deschizând-o ușor. Nici nu apuc bine să o deschid că „domnul pervers” mă prinde de ambele încheieturi și mă trântește cu putere, dar nu chiar așa de dureros, de faianță. Îmi ridic capul, privindu-l și observ că mă privește într-un fel pervers, dar nu mă miră, pentru că asta seamănă cu fața lui obișnuită. Acesta, din nu știu ce motiv, începuse sa chicotească făcându-mă confuza.
        - Ce e? De ce razi? Îl întreb, făcând o fata, gen speriată.
           Printre acele întrebări pe care i le-am pus, îmi mai străbăteau alte o mie prin minte. Era ciudat felul cum îl apucase din senin să chicotească. Știu că a trecut mult timp de când nu am mai petrecut timpul cu el și că s-a schimbat de atunci, dar sinceră să fiu, nu mi s-a întâmplat niciodată asta. Nu l-am văzut niciodată cu aceasta expresie pe fata. Mă sperie această nouă personalitate a lui și ce ma sperie cel mai mult e...momentul actual.
        - De gândul tău despre privirea mea. Îmi răspunde acesta printre chicote, schițând la sfârșit acel zâmbet al lui.
        - Dar...de unde știi ce am gândit?
        - Pai, nu știu dacă știai, dar vampiri au puterea de a le citi gândurile gazdelor pe care le-a transformat în vampiri, dar pot doar atunci când acestea sunt în buna dispoziție, ca...acum. Îmi spune acesta, sărutându-mă scurt pe buze.
        - Adică, tu insinuezi ca mie îmi place postura în care ești? L-am întrebat pe Lee, ridicând tonul vocii cu o octava.
        - Nu, face o mică pauza, ce insinuez e ca mie îmi place postura în care te falii.
           Fără sa mai zică ceva, își aproprie buzele de gâtul meu, sărutându-l și mușcându-l, făcându-mă sa scot câteva sunete pe gura. În scurt timp, acesta urca cu săruturile spre buze, făcând același lucru și cu ele.
           Nu puteam să mă opun voinței lui, deoarece la fel simțeam și eu. Simțeam că nu mă pot sătura de acest sentiment care mă macină. Oricât de mult aș încerca să-l refuz, să renunț la sentimentul că-l vreau, din nou, nu mă pot împotrivi, de parca inima și trupul mi-au preluat controlul și nu mai ascultă de comenzile creierului.
    Lee, îmi dă drumul încheieturilor, ducându-și mâinile pe soldul meu, făcându-mă să-mi încrucișez picioarele la spatele lui, în zona bazinului, iar mâinile în parului lui ud și blond, jucându-mă cu el. Sărutul nostru se transformase într-un umed și senzual. Fără să-mi dau seama, blondul mă duse, în poziția în care eram, în partea opusa a băii , unde se afla cabina de dus, lipindu-mă cu spatele de geamul dinăuntrul ei. Micile picături de apă se izbea cu putere de tricoul meu alb până la fund, udându-l și făcându-l să se lipească de corp.
           În cele din urma, satisfacția ne fusese întreruptă de un ciocănit furios în ușă, urmat de o voce masculină.
        - Lee ,deschide ușa în momentul ăsta! Știu că ești acolo, așa că nu mă face să te aștept.
           Puteam recunoaște cu ușurința vocea asta. Era una destul de furioasă -ceea ce ma mira din partea lui- dar știam că e vocea unuia dintre noii mei prieteni. Șirul gândurilor îmi fusese întrerupt de către blond, care închise robinetul dusului spunându-mi în același timp să mă usuc și să mă îmbrac cu hainele care se aflau pe umerașul pe care mi-l dădu. Acesta ieși din baie, îmbrăcat cu hainele pe care le avusese ieri, închizând ușa după el. Întrebarea care îmi trecea acum prin gând era „Cum s-a îmbrăcat așa de repede?” .
           Încep să fac ceea ce îmi spusese, scoțând un prosop din dulapul de lângă cabină, apoi îmi pun tricoul pe calorifer, ștergându-mi corpul cu prosopul pufos de o culoare albăstrie, după care m-am îmbrăcat. În momentul în care am vrut să-mi șterg și părul cu acel prosop, auzisem o izbitură puternica, venind de după ușă. Speriată, am ieșit cu viteza, trântind ușa băii, apoi văzându-l în fata mea pe Hiro, care voia să-i tragă un pumn blondului. Din instinct, m-am pus cu spatele în fata lui Lee, ridicându-mi mâinile, oprindu-l pe Hiro, închizându-mi ochii și poruncindu-i să înceteze. În acel moment, am simțit cum două mâini mă ating pe ambii umeri, făcându-mă să tresar și să-mi deschid ochii, auzind vocea din spatele meu.
        - Știi că nu trebuie să faci pe eroina pentru mine. Îmi spune acesta ironic, mutându-și mâinile în zona abdomenului meu, lipindu-mă cu spatele de corpul lui și strângându-mă în brațe, punându-și bărbia pe umărul meu drept.
        - De fapt....nu apuc să termin propoziția, fiindcă simt cum cineva mă prinde de mâna stânga, trăgându-mă cu putere din brațele lui Lee.
        - Gata, nu te mai las să te apropii de ea! Exclamă Hiro, răstindu-se la blond.
        - Fii serios, nu ai nici...
           Înainte ca Lee să-și termine fraza, brunetul se năpusti asupra lui, lovindu-l în abdomen, trimițăndu-l pe fereastra camerei, aterizând cu viteza pe terenul de sport. Acesta, se întoarce cu fata la mine, prinzându-mă de mana și trăgându-mă după el. Din răsputeri încercam sa scap din strânsoarea lui, dar nu reușeam. În situația în care ma aflam, nu puteam sa fac nimic, decât să-l urmez. Totuși, comportamentul lui ma punea pe gânduri. Nu era cum îl știam acum o luna, când l-am întâlnit pentru prima oara.
    Ma plimbam pe holurile școlii cercetându-le și cautandu-mi camera. După spusele directoarei trebuia să fie ușa cu numărul 15, care se afla la câțiva metri depărtare de mine. Părinți m-au trimis la aceasta școala, care este defapt o academie pentru vampiri, ca să-mi pot dezvolta cu ușurința puterile pe care le-am dobândit în urma cu doua luni, când un băiat -care arata ca un licean obișnuit, dar de fapt era un vampir- mi-a sugerat o întâlnire, aceea fiind doar un plan pentru a-mi bea din sânge și a ma transforma intru-nu de-al lor. Aceea zis fusese ceea mai groaznica zi pe care o avusesem, dar și în dimineața aceasta când în fata porți dădusem, după un lung timp, ochii cu dansul. Fără să-mi dau seama, ajunsesem în fata ușii pe care o căutam, ducandu-mi mana dreapta spre clanța, apăsând-o. Ochii mi se mărise, rămânând ca o stana de piatra când văzusem ca în aceea camera se afla un băiat, la bustul gol, ieșind dintr-o alta încăpere a camerei. Aveam aceea senzație de parca cineva ma omorâse, în acel moment, și ajunsesem ca prin farmec în...Rai. Dar nu orice Rai ci Raiul buna...chiar trebuie sa încetez cu astfel de gânduri. O voce ma trezi la realitate din lumea mea visătoare, întrebându-mă cine sunt și ce caut aici, dandu-mi seama ca era brunetul, cu ochi căprui, din fata mea. Ii răspund acestuia, fără nici o ezitare, ca ma numesc Miki și îmi căutam camera, întrebându-l, la rândul meu, cum îl cheamă. Brunetul, îmi spuse ca îl cheamă Hiro și ca camera mea se afla la etaj, unde se aflau dormitoarele fetelor. Ii mulțumesc acestuia și fără sa mai scot vrun cuvânt, prostesc după părerea mea, ma îndrept spre locul care mi l-a indicat, ramanandu-mi în minte acel corp cu pătratele și irezistibil.”
           Poate sa sune ciuda, dar asta ma făcuse să mă îndrăgostesc de el. A fost ca și o atracție fizica, dar pentru scurt timp.
        - Unde crezi ca pleci cu ea?!
           Aud vocea lui Lee, întrerupându-mi șirul gândurilor, care după părerea mea erau destul de confuze, având în vedere ca ma aflam în spatele școlii.
        - Undeva, unde să fie departe de tine. Ii răspunde brunetul, ridicând tonul vocii.
           Acesta, îmi da drumul, împingându-mă și aterizând pe iarba, privindu-i cum se iau la bătaie. Totul era un dezastru. Terenul era plin de gropi, iar școala avea câteva lovituri de care băieții s-au ferit. Lupta, pe care aceștia au început-o, a atras toți studenții academie și profesorii, care ii opriră. La scurt timp, când aceștia încă se mai ciondăneau prin vorbe, apăruse directoarea Jessica, iar după privirea ei rece îți dădea acel sentiment de ura pentru cei doi. Oricine ar avea acea expresie pe fata dacă și-ar vedea cum propria academie pe care o conduce ar fi distrusa de doi dintre studenți. Jessica se aproprie de băieți, cu pași lenți, dar apăsați, spunându-le ca ii poftește în biroul ei și fără nici o scuze. Aceștia, neputând sa riposteze, o asculta, urmând-o. Intre timp, curtea se elibera de elevii care ieșiseră afara pentru a vedea lupta, iar eu eram în același loc în care ma impisese Hiro, uitându-mă la un punct fix, gândindu-mă ca tot ce se întâmplase în urma cu o oră, a fost numai din vina mea.
        - Miki, ești bine? Ma întreabă Sora, punându-și mana pe urmatul meu, facandu-ma sa tresar.
           Ii răspund acesteia, spunându-i ca sunt bine, încercând sa schitez în urma un zâmbet vesel, dar era unu fals. Mă bucur ca prietenii, încerc să mă consoleze, dar gândul acela ma tot bantuia. După cum știu, Hiro și Lee se cunosc de mult timp, înainte ca eu sa ajung aici, dar chiar și când Lee se schimbase, Hiro încă comunica cu el și se intelegeau, ca și cum, nimic nu sar fi întâmplat, iar acum...nu-si mai vorbesc unul altuia. În ultimul moment, ii auzisem vocea lui Kira, care spunea ca se vor duce ca să-l aștepte pe brunet sa iasă din biroului directoarei. Vorbele îmi iesisera pe gura fără sa gândesc, spunandu-le, cu jumate de gura, ca voi merge cu ei. Sora, fiind îngrijorată, ma prinde de braț, tragandu-ma după dansa și spunandu-mi ca nu am de ce să mă ingrijorez, dar vorbele ei ma duceau mai mult la gândul asta. Oricine, dacă ar fi în locul meu s-ar simți la fel. Nimeni nu ar fi fericit sa vadă cum cei mai buni prieteni se bat, apoi sunt trimiși în biroul directoarei suportand nervozitatea și aberatiile acesteia.
           Ușa din fata mea se deschise. În fata mea era Lee, privindu-ma în ochii apoi disparand ca prin minune, ca și cum nici nu s-ar fi aflat vreodată, dar în locul lui era Hiro, având aceeași privire ca a blondului, astfel facandu-ma să mă ingrijoresc din ce în ce mai mult.

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Sam 17 Mai 2014 - 21:10

ediiiit Love it Prima  Winner

Și ce-i dacă tu ești prima care dă editul, că tot postul meu e primul. Nah Smile)Așa că revenind la capitolul palpitant Love it
    Îi dau dreptate lui Rose, să ști că ți-ai mai îmbunătățit modul de a scrie, dar mai ai greșeli pe ici pe colo. Oricum, să ști că mi-a plăcut foarte mult capitolul. A fost interesant.
    Vai, cei doi s-au bătut pentru Miki, ce drăguuuuț și clasic Love Dar ce se va întâmpla cu Lee? Îmi vine să îl bat. Băh, pleacă așa fără nici-o explicație. Dar lasă, că eu sunt aici pentru tine, Miki Kiss 

Te pup și de abia aștept next-ul Big Hug  

Ultima editare efectuata de catre Zâmbet in Joi 22 Mai 2014 - 22:04, editata de 1 ori

Acum este: Vin 2 Dec 2016 - 19:56