Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor
Sex : feminin

Tutenstein

la data de Lun 8 Iul 2013 - 17:13
Serialul are ca personaj central o tânără mumie reînviată, Tutankhensetamun (bazat pe viața adevăratului faraon, Tutankhamun mort de 3000 de ani), ce accidental a fost reînviată de o fată pe nume Cleo. Acum, el trebuie să se obișnuiască cu gândul că nu mai este un faraon.
Numele de Tutenstein este o combinație între Tutankhamun și Frankenstein.

Personaje principale:

• Tutankhensetamun este un faraon care a murit la vârsta de 10 ani și a fost reînviat accidental. Împreună cu prietenii săi Luxor și Cleo se obișnuește cu viața din secolul 21 înfruntându-și totdeodată vechii dușmani din lumea de dincolo.În episodul "Procras națiunea Tut",el se face skater profesionist, uitând de un important festival al lui Seth.

• Cleo Carter este cea mai bună prietenă a lui Tutenstein, dar de multe ori se îndoiește de el din cauza necazurilor pe care le aduce fără să vrea.

• Luxor, pisica vorbitoare, este motanul lui Cleo și slujitorul faraonului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta e unul dintre desenele mele preferate Love it Mereu il urmaream si radeam de tampenile pe care le faceau Cleo si Tutenstein Laugh
Pasila
Scriitor
Scriitor

Re: Tutenstein

la data de Lun 8 Iul 2013 - 18:39
Asta e cel mai tare desen EVER. Laugh Prea amuzant. Si acum imi amintesc cateva dintre tampeniile pe care le faceau, sau ca lui Tutenstein ii placea mult ciocolata Laugh  Si toti zeii aia si chestiile pe care le intalneau.... erau prea tari Laughing prea amuzante. Cred ca n-o sa uit niciodata desenul, a fost preferatul meu. Oricum, tipul-mumie arata prea tare, in loc sa ma sperii de el, ma bufneste rasul. Nu-mi mai aduc aminte de faza cand a facut skating, dar trebuie sa caud episodul s-o vad.
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Vin 19 Iul 2013 - 19:52
Nu pot spune ca Tutenstein era printre desenele mele favorite. E adevarat ca avea unele episoade care imi captau atentia si ma faceau sa ma uit pana la sfarsit, sa vad cum se termina taraboiul. Dar nimic mai mult, aveam unele dati cand nu ma uitam pentru ca nu imi placea episodul respectiv. Deci in concluzie a fost alt desen al copilariei mele care nu il voi uita, chiar daca nu il agream eu prea tare. ^-^
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 20 Iul 2013 - 14:58
Daaa. Imi placea desenul, era printre preferatele mele. A fost atat de interesant. :XIn special ca eu sunt atrasa de ciudatenii. xD Imi placea mult pisicuta, Luxor. Si toate aventurile lor, cu zeii, faraoni, Egipt. A fost un desen dragut pe care nu-l voi uita. ^^
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum