Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Drag me to hell

Distribuiti
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Drag me to hell

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 8 Iul 2013 - 12:41

Christine Brown, un ofiţer de credite din Los Angeles, are o viaţă minunată alături de fermecătorul ei iubit, profesorul Clay Dalton. Asta până într-o zi, când la bancă vine dna. Ganush cerând o prelungire de credit, pe care Christine decide să nu i-o dea, şi asta doar ca să-şi impresioneze şeful. Drept razbunare, Ganush o blesteamă pe Christine, transformându-i viaţa într-un adevărat iad. Urmărită de un spirit malefic, tânăra trebuie să decidă până unde va merge pentru a scăpa de blestem.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Filmul este foarte interesant, desi la acel final chiar nu ma asteptam Neutru 
    Pot spune ca am tipat la cateva secvente din film, dar nu a fost chiar atat de infricosator pe cat auzisem eu Smile 
    Pentru cei ce nu au vazut filmul, eu vi-l recomand, caci este interesant si foarte bun de vizionat in zilele plictisitoare.
    Alex Florina
    Membru
    Membru

Re: Drag me to hell

Mesaj Scris de Alex Florina la data de Lun 8 Iul 2013 - 13:05

L-am vazut cred ca acum un an. A fost foarte tare! Mi-a placut cel mia mult momentul in care Christine s-a dus acasa la doamna Ganush si a aflat ca a murit. A ajuns langa ea si a rasturat-o din sicriu si.... cred ca stii ce s-a intamplat dupa! Yeack! Nu spun pentru ca mi-e cam scarba si vreau ca cei care nu s-au uitat la film sa arda in sucul propiu pana intra sa se uite! *devil*
    In fine, mi s-a parut cela mai trae film de groaza. Nu-mi amintesc sa fii avut comedie, dra in schimb a avut toate categoriile posibile: actiune, horror, etc.
    Bine, hai ca eu va las sa va uitati la film... doar ca am o intrebare... ce moment ti-a placut cel mai mult?
    Gata, Ada te Kiss pana te albeste!
    Ja ne! Big Hug Love
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 8 Iul 2013 - 14:04

Pai sincera sa fiu, si mie mi-a placut momentul in care Christine a rasturnat-o din sicriu pe doamna Ganush Smile  A fost unul din momentele in care am simtit ca (,) Christine a castigat Evil 
    Printre momentele neplacute s-au numarat faza cu pisica, pacat ca a sacrificat-o fara vreun rezultat Sad si fazele acelea scarboase in care mai aveam putin si o luam la sanatoasa pana la baie Laugh 
    Dar tie Ada Florina? Ce moment ti s-a parut cel mai infricosator? Smile
    Alex Florina
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Alex Florina la data de Lun 8 Iul 2013 - 14:16

Cel mai infricosator??? Cred ca a fost acel moment cu capra aceea posedata. Doua zile am stat numai cu cruciulite si bratari de la manastiri... pana si cand dormeam stateam cu bratarile langa pat. BIne... problema e ca nu eram atat de fricoasa pe atunci, doar ca in acel moment eram la bunica si ma uitam la film cu niste prieteni. Cand a ajuns la faza aia m-am sperat atat de tare incat m-am bagat cu capul in burta unui baiat (zic burta pentru ca nu stiu cat de bine-facut e). Si m-am speriat peste putin timp pentru ca fiind cu spatele la cel mia nebun din grup (dupa mine) m-a muscat de mana fix in momentul in care si capra a facut-o.
    Mda... deci acel moment mi s-a parut cel mia infricosator si momentul care m-a cam amuzat a fost atunci cand Christine a fost invitata acsa la prietenul ei si vedea atunci umbre si chestii dastea. Nu stiu de ce mi s-a aparut amuzanta.
    In fine,  Black Flame... Care parte ti s-a parut mai amuzanta?
    •°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 8 Iul 2013 - 14:26

Cea mai amuzanta parte?  
    Am ras atunci cand Christine si preotul s-au dus la acea femeie care a esuat in a-l salva pe baiatul ala de la inceput. Mi s-a parut amuzant sa-i vad "posedati" de Lambia ( sau cum se numea chestia aia ) 
    Dar mi s-a sters repede zambetul de pe buze atunci cand tipul ala o scos pisica moarta pe gura
    In rest, nu mai spun nimic... Ii las pe cei ce n-au vazut filmul sa arda in suc propriu 
    Andi
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de Andi la data de Mar 20 Aug 2013 - 22:52

Am văzut filmul ăsta într-o oră de info cu câţiva colegi, în timp ce profa stătea degeaba. A fost puţin înfricoşător şi foarte ciudat. Nu sunt o mare fană a filmelor horror, deci nu m-am dat prea tare în vânt după strania apariţie  acelei umbre în faţa uşii. Au fost şi multe părţi mai... scârboase. Pe mine nu m-au deranjat, că nu sunt chiar aşa sensibilă, dar feţele colegelor mele erau de nedescris Laughing. În mare nu a fost chiar aşa un film rău, dar nu pot spune că mi-a plăcut foarte tare.
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Sam 15 Mar 2014 - 14:35

Am avut doar una sau două jump-scares aici. Laugh
    Nu a fost aşa însfricoşător pe cât credeam. Think Dar totuşi mi-a plăcut.
    Nici eu nu m-am aşteptat la finalul ăla, însă aveam un dubiu că a luat plicul greşit la final.
    Şi m-am bucurat la sfârşit când a murit. RĂZBUNARE DE LA PISICĂ!
    Mă rog, a fost un film destul de reuşit. Laugh

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 13:50