Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

vampires and love

Distribuiti

Temari Sabaku
    Inactiv
    Inactiv

vampires and love

Mesaj Scris de Temari Sabaku la data de Sam 6 Iul 2013 - 16:57

Buna... Sunt noua aici si m-am gandit sa fac si eu un fic.. Sper sa va placa..KissKiss

Temari P.O.V
    Inca putin, inca putin si buzele mele si a lui Justin Bieber se vor unii ,dar imi deschid ochii si... Aahhh a fost doar un vis .. Nu trebuia sa imi deschid ochii off ... Ma uit la ceas si observ ca este 13:00 Oo nu voi intarzia la scoala .. Ahh ce urat din partea  mea nici macar nu m-am prezentat eu sunt Temari am 17 anii si fac parte dintr-o familie foarte respectata ... Parinti mei sunt niste oameni renumiti traiesc intr-o casa cat un cat un palat dar ceva lipseste ... Sa lasam discutiile trebuie sa ajung la scoala daca intarzii si de data asta voi fii pedepsita . Ma ridic repede din pat merg la baie pentru ami face siesta in 5 min ies din baie merg spre dulap imi aleg repede niste pantaloni grii si un tricou alb pe care scrie "SEXY GIRL" si in picioare imi iau niste tenesi roz merg spre onglinda imi dau paru si ma dau cu : fond de ten, rimel, creon si niste luci dupa care cobor imediat o salut pe mama dupa care urc in limuzina si ai spun soferului sa dea drumu .. In mai putin de 5 min ajung la scoala , Oohh nu cu siguranta am intarziat ,Intru in clasa si ma pregatesc sa imi cer scuze ca am intarziat dar profesoara nu e in clasa.. Cea ce este foarte ciudat ea nu intarzie niciodata , merg in banca mea si o astept pe doamna Anko profesoara de romana este o femeie foarte rea si foarte infricosatoare... Se pare ca Anko si-a facut aparitia iar in spatele ei este un baiat cu parul rosu , Uuu dar e dragut ..
    Anko- bine vierme prezinta-te
    Gaara- ma numesc Gaara No Sabaku sunt nou in oras si sper sa imi fac cat mai multi prieteni
    Anko- Uff cat de plictisitor esti treci in banca langa Temari vierme
    Gaara- Uff dar te observ cam excitata papusa nu vrei sa te calmez?
    Anko- baiatu asta cu mine vorbeste?
    Gaara- Da iubire cu tine vorbesc...
    Ooo nu baiatu asta isi cam permite cu Anko va iesi urat... O vad pe Anko gata sa al plesneasca dar Gaara ai opreste mana si ai da din ochii apoi vine si se aseaza in banca langa mine
    Gaara- buna eu sunt Gaara
    Temari- eu sunt Temari.. Incantata de cunostinta, Cati ani ai?
    Gaara-18 tu?

Temari- 17.. Multi inaite
    Gaara- Mersi la fel... Ce zici imi arati si mi-e inprejurimile?
    Temari- sigur dupa scoala... Zic asta si ma ai zambesc roscatului dar observ ca se ridica din banca si se indreapta spre Anko ai zice ceva la ureche iar aceasta da din cap afirmativ
    Gaara- Hai Temari
    Temari- imediat... Ce sa intamplat? Anko nu m-ar lasa nici data m-as arunca de pe geam sa plec in timpul orei... In fine ce conteaza sunt cu un baiat dragut dar ceva e ciudat la el.. Ma uit in ochii lui si ma pierd are niste ochii atat ,atat de frumosii
    Gaara- esti o fata foarte frumoasa
    Temari- mersi si tu esti simpatic
    Gaara- unde locuiesti?
    Temari- chear aici 

Gaara- hmm eu stau la 2 case distanta de tine
    Temari- asta inseamna ca ne vom vedea des
    Gaara- sigur .. Temari mi-a parut bine de cunostinta trebuie sa plec ne mai vedem
    Temari- ok.. hmm oare ce sa intamplat atat de brusc? Ma indrept cu pasi mici spre casa ,deschid usa si vad un biletel pe usa pe care scrie " Temari imi pare rau dar eu si tatal tau vom pleca ceva vreme cu niste afaceri dar nu iti fa griji am vorbit cu noi nostri vecini si le-am spus sa te mai viziteze din cand in cand ... Cu drag mami si tati.." Off asta imi mai lipsea .. Merg sus in camera mea imi fac un dus apoi intru pe net nimik interesant pun niste melodii si incep sa dansez .. Sunt o dansatoare destul de priceputa dupa 2 ore de dansat merg la baie si intru imediat in cada apoi incep sa ma gandesc la ziua de azii si la roscatul acela este un tip foarte dragut dar ceva este in neregula cu el.. Adica ochii lui si pielea palida si rece.. Pff la ce ma gandesc si eu acum... dupa 30 de min ies din cada imi iau pijamalele pe mine.. merg in bucatarie imi iau 4 pungi de cipsuri, 2 cornuri cu ciocolata, un castron cu capsuni frisca, frisca , 2 cutii cu bere si 1 bidon de suc cola dupa care merg in camera trag jaluzelele si dau un film cu vampiri numit "TWILIGHT" este un film foarte frumos cu vampiri ..

Gaata P.O.V
    Nu, nu , nu ... Nu se poate ca ea .. Dar am vazut-o cu ochii mei cand a murit acum multi anii atunci cum ? Nu poate fii adevarat 
    Alinoro- Gaara ce se intampla cu tine?
    Gaara- tata am vazut-o pe ea
    Alinoro- dar Gaara ai vazut-o cum a murit , asa ceva nu cred ca e posibil
    Gaara- tata nu am inebunit eaa... am vazut-o
    Alinoro- sa zicem ca e adevarat trebuie sa stam de vorba si cu mama ta
    Hasena- despre ce trebuie sa stati de vorba cu mine?
    Alinoro- Hasena , Gaara a vazut-o pe ea
    Hasena- este posibil pentru ca si eu am vazut-o
    Alinoro- bine ... Sa gandim logic.. Ea a murit in ochii nostri , nu am putut face nimik sa o salvam.. Ar putea fii o reincarnare?
    Gaara- Daa asta trebuie sa fie o reincarnare este singura explicatie... In lumea noastra totul este posibil
    Hasena- Gaara de dimineata parinti ei au venit la noi si ne-au zis sa mai trecem pe la ea o sa vizitam pentru ca ei pleaca cu niste treburi
    Gaara- nu mama sa nu te gandesti sa o mustii
    Hasena- fiule nu la asta ma gandeam... Ma gandeam ca putem afla mai multe despre ea...
    Gaara- sunt mort dar mai am sentimente pentru ea, nu am inima dar traiesc pentru ea, nu respir dar pot respira prin ea azi dupa mult timp simt ceva ciudat... 
    Hasena- atunci hai sa aflam mai multe 
    Gaara- cu siguranta vom afla.. 

Bine imi pare rau ca este scurt... Sper sa va placa este primul meu fic si sper ca este unul reusit ... va Kiss  
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Re: vampires and love

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 16:41

Bună! Pentru primul fic, te descurci, însă ai mult de lucrat dacă vrei să evoluezi. Te sătuiesc să ceri o critică aici: Cereri de critici - Pagina 3. Un critic îşi permite să detalieze şi să-ţi dea mai multe sfaturi. Ne-ai dat prea multe detalii, nu trebuia să precizezi de reîncarnare sau muşcături. Vreau să văd ce se va întâmpla în continuare şi am de gând să îţi urmăresc evoluţia. Spor la scris şi multă inspiraţie! <3
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:23

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 11:24