╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

She is real!

Distribuiti

Christine
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 01/05/2013

She is real!

Mesaj Scris de Christine la data de Joi 4 Iul 2013 - 11:42

Bine...deci am adus un nou fic.Sper sa va placa si spor la citit...

She is real!

Chapter 1

‘’Era ora 02:36…nu mai puteam dormi asa ca ma ridic din pat si ma duc la leptop.Se pare ca aveam un mesaj nou.
    Cine naiba mai da mesaje la ora asta?’’ma intrebam eu.
    ‘’Hmm…a fost trimis de Bloody Mary…hai nu ma-nebuni.Cine se mai da drept Bloody Mary acu’…deci nu ii inteleg pe astia care au auzit o legenda veche,de groaza si se gandesc sa sperie lumea cu ea.Ar fi a 3 oara pe anu’ asta cand primesc un astfel de mesaj.Daca tot nu am ce face hai macar sa vad la ce s-au mai gandit acum.’’
    Fata deschise mesajul si dintr-o data curentul fu luat,dar ciudat era faptul ca leptopul mergea.
    -Ce dracu’ se intampla?O fi uitat mama sa plateasca curentul?Da nu cred,la platit cand m-a dus la bunica…ce mama naibi…
    In fata ei aparu’ un filmulet…fata era putin speriata,insa stia ca nu se poate intampla nimic.Se uita la filmulet…urmarea tot ce facea protagonista…cum aprindea lumanarile…cum se uita in oglinda si cum spunea ~Bloody Mery,Bloody Mery,Bloody Mery~.Protagoniste se uita in oglinda dupa asta,un vant rece stinse-se lumanarile.Speriata fata se duse la lumina si o aprinse.Lumina incepu sa palpaie,iar fata incepu sa se sperie.La un moment dat in oglinda aparu o mireasa.Mireasa iesi din oglinda si o injunghie cu putere pe fata.Lumina se stinse pret de 5 secunde,iar cand se aprinse oglinda era plina de sange,iar fata intr-un colt asteptandu-si moartea.
    -Ok…Deci asta e prea de tot!
    Fata vru sa stinga leptopul,iar lumina se aprinse.
    -Asta devine infricosator.
    Stinse leptopul,dadu drumul la televizor si telefonul ii suna.
    -Nu alt mesaj…
    ‘’Daca asta te-a speriat imagineaza-ti ce s-ar intampla daca ai face tu asta.
    De ce nu incerci…intr-o zi.
                                                                                                               B.M.’’
    -Cine e B.M.?

Desi era cam speriata fata se puse in pat,lasa telefonul pe noptiera si se acoperi cu un cearsaf subtire,deoarece era luna martie si afara era cald.

-Domnisoara Lisa Taylor,daca nu te trezesti imediat nu te mai duci la Zoe dupa scoala.
    -Imediat!strig eu catre mama care se pare ca s-a trezit nervoasa…oare ce a mai facut fratimiu’?
    ‘’Ma uit la ceas si vad ca e ora 9:45…’’
    -Cat e ceasul?!?Mama de ce nu m-ai trezit mai devreme?
    -Strig la tine de jumatate de ora…ce sa iti fac!Joe a plecat deja!
    -Pai pe mine cine ma duce?o intreb pe mama,find inca uimita ca fratimiu’ s-a trezi inaintea mea.
    -Te vei duce pe jos!
    -Dar…incerc eu sa zic,dar mama mi-o taie repede.
    -Daca nu te-ai trezit…asta e,acum platesti!
    -Bine…spun eu trantind usa.
    ‘’Ma duc repede la baia din camera mea si ma grabesc sa ma aranjez.Deoarece parul meu castaniu pana mai jos de umeri si drept nu vroia sa stea desfacut asa ca mi-l prind intr-o coada sus care imi statea foarte bine.Ma spal si deci ca ar trebui sa ma machiez,asa ca imi dau cu fond de ten,ruj,rimel si un creion negru care sa imi scoata in evidenta ochi albastri.Ies grabita si ma indrept catre dulap de unde imi iau o jacheta tip fotbal crem,cu un ‘’B’’ care venea de la ‘’ Brookehouse College’’,liceeul la care eu invat si da dupa cum v-ati dat seama eu invat in Londra.Imi mai iau un maieu negru mulat si o pereche de blugi albastru-inchis,iar in picioare niste tenesi Converse negri cu sireturi crem.Imi iau ghiozdanul negru cu lini mov,galbene si albastre.
    Cobor repede la mama.
    -Pa mama…voi veni pe la 5 sa imi iau hainele.Ne vedem.
    -Bine.Ai grija ce faci azi.
    Ies din casa si o iau la fuga spre scoala.Ma uit la telefon si vad ca era 10:02.Diriga o sa ma omoare ca am intarziat.Mai aveam 2 strazi si ajungeam asa ca am inceput sa alerg din ce in ce mai tare.Lumea se uita la mine ca la o nebuna si asa ma simteam si eu pentru ca m-am speriat din cauza mesajului de aseara.Insa ceva ciudat a fost cu acel mesaj si cine naiba mai e si ~B.M.~ ca doar nu o veni de la Bloody Mary.Ma rog…cineva ca mine nu ar trebui sa isi bata capul cu asta.Nu vreau sa ma laud,dar eu si prieteni mei suntem studentii de top al liceului si suntem deabea clasa a 9 a.Ajung insfarsit in curtea scolii si vad pe toata lumea adunata acolo.Vad si grupul meu si ma indrept spre el.
    -Lisa,ai intarziat!imi zice Zoe Addams,fata pomenita mai devreme.Este o fata super de treaba…pe care o cunosc de la 5 ani si cu care ma inteleg de minune.Are ochi albastri ca mare si parul blond,lung si drept.
    -Scuze…am dormit cam mult…am incercat sa ma scuz.
    -Asta nu e o scuza pentru un elev de top ca tine!im zise Edward Morris…un tip binefacut,cu ochi verzi si parul blond inspre castaniu si putin mai lung.Il cunosc de la 7 ani,cand am participat la un concurs de romana.El si cu Zoe sunt cei mai buni prieteni ai mei.
    Il vad pe nesuferitul de fratimiu’ cum vine inspre mine.Pacat ca suntem in aceeasi clasa.Are parul castaniu si ochi albastri ca mine si in general e de treaba…numai ca are un comportament diferit fata de mine.Mai pe scurt imi face viata un iad.Aaa…si inca ceva despre el…e student de top…pai se putea sa nu.
    -Te-ai trezit insfarsit,Lisa?ma intreaba el ironic.
    -Da,bine nu am chef de glumele tale acum.Da totusi,imi spune si mie cineva de ce nu suntem la ore?
    -Nu ai primit un mesaj de la Bloody Mary aseara?ma intreba Zoe.
    -Ba da!De ce?intreb eu vizibil uimita.Ati primit si voi?
    -Da…noi si intreaga scoala.imi raspunse Edward.
    -Au primit si profesori…adauga Joe.Numai ca in al lor specifica faptul ca la subsol se afla un…un…
    -Un ce?ma rastesc eu la el.
    -Un cadavru!Spuse Zoe.
    Deodata telefonul meu se auzi,semn ca am primit un mesaj.Ma uit speriata la telefon,iar Zoe se ingrijoreaza.
    -De ce nu te uiti?ma intreba Joe.
    -Pai…ei bine…
    -Nu te mai fastaci si zi!striga Edward
    -Pai eu am primit si pe telefon de la un anumit ~B.M.~ mesaj…deci e posibil sa fie tot de la el.
    -Vrei sa il deschidem noi?ma intreba Zoe.
    -Mai bine il deschidem toti.zise Joe.
    Zoe veni in spatele meu,iar eu deschisem mesajul.Eram total speriata.
    -‘’Tu si grupul tau veti avea un an greu,insa sa va inveselesc v-am lasat un cadou.Sper sa va placa.
                                                                                                             B.M.’’
    -Priviti!Ce e acolo?
    Se auzeau strigate de la ceilalti asa ca instinctive ne-am uitat si noi.Atunci teama ne cuprinse pe toti.Politia gasise…

To be continued…

Asa si am adus un nou fic...mi-a venit idea cu Bloody Mary dupa ce m-am uitat pe YouTube.Deci sper sa va placa:D 

Uita-ti video-ul cu Bloody Mary:http://youtu.be/NAwOS7jAJP0
     Lisa Taylor
    Zoe Addams:

Joe Taylor:
    Edward Morris:

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Re: She is real!

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 18 Iul 2013 - 14:45

Bună! Îmi place foarte mult ideea ta, am citit multe ficuri dintre care doar unul cu Bloody Mary, însă acolo totul era prezentat altfel. Îmi pare nespus de rău că nu ţi-am oferit un comentariu mai devreme şi te rog frumos să aduci capitolul următor, pentru că sunt curioasă şi ai idei bune. Nu mă uit la acel filmuleţ, mi-e mult prea frică. Ştii ce aspect m-a făcut să nu citesc? Estetica. Renunţă la centrarea capitolelor, nu arată deloc bine. Acum, cum poate profita o stafie de tehnologie? Suspect. Aştept next-ul, draga mea, spor la scris şi multă inspiraţie!

TiipicPie
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 20/12/2013

Re: She is real!

Mesaj Scris de TiipicPie la data de Dum 22 Dec 2013 - 11:26

~ Konnichi wa ~

Interesant fic'ul tau..Sincer,m-am speriat putin,dar nu-i bai' :">

Abea astep continuarea >Smile

Fortaaaa Groazei : >

Acum este: Joi 8 Dec 2016 - 7:56