Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Life of Pi

Distribuiti
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Life of Pi

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 2 Iul 2013 - 9:17

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

După naufragiul unui transatlantic, fiul adolescent al unui director de grădină zoologică, Pi Patel, pluteşte în derivă într-o barcă de salvare alături de o hienă, un urangutan, o zebră rănită şi un imens şi înfometat... tigru de Bengal. Puştiul îşi foloseşte cunoştinţele enciclopedice în ceea ce priveşte comportamentul animalelor pentru a-l ţine la distanţă pe tigrul Richard Parker, construind o tumultoasă şi plină de riscuri relaţie pe parcursul lungilor luni de călătorie pe valurile oceanului.

Nu stiu cat de multi l-ati vazut [Reeah, de tine stiu Smile)Ma bucur ca v-a pus sa va uitati la el Love it] dar chiar merita vizionat.
    Ce m-a atras la inceput a fost faptul ca aparea si Richard Parker. Da, tigrii sunt pasiunea mea. Dar ideea si perisajele ce apar sunt geniale, superbe, minunate! Ei bine, daca stau sa ma gandesc, de la acest film a inceput pasiunea mea pentru tigrii. Da, ininte imi placeau, acum ii iubesc. Love it
    Nu stiu ce as putea zice despre el. Nu sunt in stare sa leg doua propoziti cand ma gandesc la el. L-am vazut o data si ma bucur ca l-am vazut. Trebuie sa-i raman recunoscatoare fratelui meu, care m-a "obligat" sa ma uit la el.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Re: Life of Pi

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Mar 2 Iul 2013 - 11:08

Am vazut filmul in 3D si crede-ma ca a fost impresionant Love it 
    Desi la sfarsit erau sa-mi dea si lacrimile, consider ca filmul este foarte bun si merita vizionat. Agrement 
    M-a impresionat povestea si peisajele din film, dar cel mai mult mi-a placut faptul ca Pi nu s-a dat batut si chiar a reusit sa supravietuiasca in larg atat de mult timp cu acel tigru.Smile
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 14 Iul 2013 - 15:43

Vai! Kira, ai avut o idee genială să faci un topic dedicat acestui film! L-am urmărit cu sufletul la gură  şi îi mulţumesc profesoarei de română că mi l-a recomandat, a fost minunat şi am petrecut câteva momente de extaz în faţa calculatorului, mai că mi se chircise inima de tristeţe în unele momente ale filmului! Per total, recomand filmul, pentru că este unul ce merită văzut!

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 11:53