Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Salveaza-ma!

Distribuiti

Sondaj

Va place povestea mea ?

[ 4 ]
    44% [44%] 
    [ 5 ]
    56% [56%] 
    [ 0 ]
    0% [0%] 

Total voturi: 9
    Ale-chan
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Salveaza-ma!

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Lun 1 Iul 2013 - 18:28

Capitolul 1 - In pericol

Din perspectiva Sakurei

Pasii mei grabiti se auzeau pe asfaltul rece si ud din cauza ploii torentiale . Imi era frica sa nu ma prinda si sa ma ucida. Gandul ca as putea fi ucisa de el imi ,,daruieste'' o senzatie revoltator de sumbra. Inima imi batea foarte tare in piept, sangele imi fierbea si cred ca aveam si febra. Frica era stapana pe mie si nu inceta sa plece si sa ma lase in pace. Obosisem sa tot alerg asa de nebuna, dar nu ma puteam opri. Ma intorc cu spatele sa vad daca ma mai alearga , daca nu s-a oprit si s-a dat batut. Mare mi-e fost uimire cand am vazut ca inca ma mai alerga si tinea un topor in mana pregatit sa ma ucida ca pe un animal. In acest moment nu puteam face altceva decat sa fug si sa sper ca nu ma va prinde.

O lacrima  vroia sa imi mangaie obrajii ce ardeau mai rau ca focul, dar nu am lasat-o sa faca asta. Nu pot sa plang in astfel de momente - imi spune-am eu in gand incurajandu-ma. In momente precum acestea Trebuie sa fiu curajoasa daca vreau sa traiesc !

Dintr-o data cineva ma trase intr-un tufis. Senzatia acea de panica care am avut-o atunci cand mi-a atins mana m-a facut sa imi bata inima mai tare si cu un ritm mai accelerat decat batea mai devreme. Nu stiam unde ma aflu si cine m-a luat de mana asa brutal.Dintr-o data  aud pasii acelui om apropiindu-se de tufis. Imi era foarte frica de ce o sa se intample. Simteam cum o mie de fiori imi umblau prin tot corpul.

Inima ,  pompa atat de mult sange incat nu cred ca ai mai putea rezista. Pasii acelui om se aud din ce in ce mai incet, semn ca se indeparta. Am oftat. In sfarsit am scapat de acel om ingrozitor. Nu o sa ma mai urmareasca , cred eu.  Am auzit vocea celui care m-a salvat.

M-a intrebat daca sunt bine. Am raspuns afirmativ dand din cap. Un zambet firav ii aparuse pe fata. Era fericit ca sunt bine. Avea un chip de inger, dupa parerea mea. Acel par negru ca smoala i se prelingea pe fata angelica ajungand aproape de ochii lui de un negru inspaimantator in care te puteai pierde cu usurinta. Un inger cazut
    din Rai, asta e.

Nu stiu cu ce era imbracat, dar asta nu mai conteaza. Este eroul meu. Daca nu aparea poate ca acum as fi fost decapitata sau poate cine stie ucisa poate in metode nemiloase. Vreau sa ii multumesc ca m-a salvat, dar el se ridica si intr-o fractiune de secunda dispare in intuneric. In acel moment nu stiam ce se intamplase si ce o sa se intample.

Stau vreo zece minute gandindu-ma la el, la frumusetea ce o avea el , apoi ma gandesc sa plec si eu acasa. Nu cred ca voi dormi bine in aaceasta noapte - imi sopteam eu pentru mine. Dupa vreo inca zece minute in care eram intr-o stare de nedescis, am ajuns in sfarsit acasa. Intru pe usa din spate si incerc sa nu fac zgomot, pentru ca parintii mei sa nu se trezeasca si sa inceapa sa ma ia la intrebari. Reusesc sa fiu silentioasa .Ma indrept spre baie incet ,unde imi fac un dus cald si linistitor.

Stropii  de apa imi mangaiau corpul cu forme generoase. Senzatia euforica in care eram se terminase repede , parca prea repede. Ma imbrac  in ceva comod si ma asez pe patul confortabil. fac comoda in patul meu , incercand sa adorm. Dar din pacate nu reuseam. Ma ridic din pat cu o durere ingrozitoare de cap incercand sa aprind lumina. Imi indrept mana lenes spre intrerupator si inima imi tresari cand simt o mana ce o inconjoara pe a mea. Vroiam sa tip, dar o alta mana imi cuprinse gura facandu-ma sa tac. In acele momente inima imi batea atat de tare incat o lacrima imi mangaia obrazul, apoi doua, trei pana ce s-au transformat in siroaie.

Ce ma fac ? Deodata lumina se aprinse si cand ma uit sa vad cine a aprins-o ochii mi s-au marit. Era acel om care vroia sa ma ucida. Eram speriata. Simteam cum frica pune stapanire pe mine.  

Daca faceam o miscare gresita riscam sa fiu injunghiata sau ranita. Incerc sa ma gandes ce sa fac, dar respiratie mi se taie cand vad ca scoate un cutit si il indreapta spre gatul meu spunandu-mi sa ma linistesc ca nu v-a durea deloc.

Incep sa plang mai tare. O durere nedescrisa ma cuprinde,lesinand pe podea plina de sange. Asta e tot ce imi amintesc din acea seara oribila care ma marcase pe veci, facandu-ma sa tremur de cate ori imi aduc aminte , fara sa vreau de ea.

Nu stiu ce credeti voi , dar acesta e primul fic care il postez pe acest forum si as vrea sa primesc cat mai multe critici dure si cat mai multi cititori. Am peste o suta de idei in cap , toate inca neaplicate , dar cu timpul le voi aplica. Terminat Urs Panda 
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Salveaza-ma!

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 1 Iul 2013 - 19:03

PRIMA! Winner Nu, nu m-am putut abtine sa nu ma laud.
    Ce mi-a placut: Ideea, e superba, n-am mai citit-o, mi-a dat fiori pe spate si m-a facut sa ma intreb ce urmeaza, pentru ca nu ma puteam gandi eu. Suspansul a fost in fiecare rand, si a fost bun. Nu cu puncte la sfarsit sau ceva in genul, a fost ca si cum as fi citit dintr-o carte toate astea. Descrierea a fost, putina, dar a fost. Si desi i-am simtit lipsa, mi-a placut mult ca ai facut cumva de ai inlocuit-o. Prin naratiune, cred eu. Si desi sunt sigura ca acela e Sasuke, cel care a salvat-o in padure-bara-ce o fi aia, mi-a placut ceva la el, a fost... diferit, in sensul bun. Si titlul, ahh, titlul, superb Love it 

Ce nu mi-a placut: Size-ul. Ai scris prea mare. Poate ar trebui sa te limitezi la un size mai micut. 
    N-ai avut dialog, deloc, dar asta se poate ierta usor pentru ca e primul capitol si-l pot considera ca un prolog. Desi nici lui nu i-am simtit asa mutl lipsa. Si mai ceva, e mai mititel, dar eu una as vrea capitolele putin mai maricele, stii, cand citesti ceva grozav, iti place sa citesti mai mult Laugh 

Cu toate ca e primul tau fic, a iesit superb Love it E unul dintre putinele care imi plac cu adevarat-> 200%. M-a dat pe spate ideea ta, aproape salivez Laugh Sper sa ma anunti de next si sa-l pui curand.
    Ale-chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Mar 2 Iul 2013 - 15:06

Capitolul 2 - Salvatorul

Din perspectiva lui Sasuke

Ma indrept spre casa cu pasii repezi, cand de odata medalionul de la gatul meu straluceste . Un gand negru imi vine in minte . Daca rozalia e in pericol ? Sufletul ei se aude incet si aud un strigat asurzitor. Dar totul e neclar .

Am o vaga idee ca  ceva nu este in regula cu ea. Inchid ochii pentru o secunda pentru a o localiza. Nu trece mult timp ca deja  am gasit-o . Este acasa la ea si nu pare a fi bine. ,,Trebuie sa ma grabesc ''- imi soptesc pentru mine, apoi , intr-o fractiune de secunda sunt in fata casei ei, incercand sa imi trag sufletul . Alergatul asta m-a obosit cumplit. Stau cateva minute , iar apoi hotarasc sa intru in casa .

Ma furisez incet, in negura noptii, ca nu cumva inamicul sa ma auda venind, dar sunt intampinat de un barbat nu foarte inalt, plin de sange ce iesea cu grabit de la locul vrimei. Noroc ca am aceasta putere de a fi invizibil ca de nu acum sigur eram in mare belea. Cu alte cuvinte, el nu ma poate vedea chiar daca ar vrea asta. Cateodata imi place sa fiu un gardian al Cerurilor.Barbatul trece pe langa mine fara sa stie ca sunt in fata lui, apoi il vad cum se grabeste spre casa.  De ce e asa grabit ? Asta nu conteaza acum.

Intru si eu pe usa si mii de fiori imi strabat corpul cand  am vazut-o pe Haruno pe jos plina de sange. Parul ei roz precum florile de cires era acum patat de sange. In jurul ei era o baltoaca mare, iar asta insemna ca a fost ranita foarte grav . Ma apropi de ea si observ ca plangea. Ma durea sufletul sa o vad in halul asta .O floare de cires plangand . Nu trebuia sa o scap din ochi ! Am fost un fraier . Vreau sa o ridic de jos, sa o duc la spital, dar ea imi spune cu ultimele suflari in trup :

- De ce ma ataca acest om ?

Eram blocat .Nu stiu ce sa ii spun.Ar fi prea speriata daca ii voi spune adevarul asa ca mai bine evit asta. Nu as vrea sa fie si mai distrusa ca acum. Nu vreau asta ! Dar chiar daca vreau , sau nu trebuie sa ii spun, candva. Sunt trezit din visare de o voce cunoscuta  :

- Raspunde !  De ce toata lumea imi vrea raul ?
    Ce trebuie sa fac ? In niciun caz nu ii voi spune. Mai bine ignor ce a spus. Asa ar fi cel mai bine pentru ea .

- Esti bine ? Trebuie sa te duc la spital imediat.

- Nu pana nu imi raspunzi la intrebare ! Vreau sa stiu de ce ma ataca toti . De ce ? Vreau sa imi spui tot ce sti !
    Nu aveam de ales. Am rostit o vraja veche pe care o stiam de la maestrul meu si in cateva sacunde a adormit.  Am dus-o repede la spitalul din sat si acolo doctorii si asistentele mi-au spus ca ranile nu sunt foarte grave si ca trebuie sa se odihneasca putin, pentru asi recapata puterile. Am oftat linistit, si apoi i-am multumit asistentei pentru ca are grija de Haruno.

Am asteptat in sala de asteptare toata noaptea fara sa atipesc deloc. Spre dimineata m-a invaluit o oboseala groaznica. Nu am putut rezista si am inchis incet ochii fara sa stiu ce s-a intamplat dupa sau ce se va intampla, intranfd in lumea viselor.

~ Dupa cateva ore ~

- Sasuke....deschide ochii ..Sasuke !

Ma trezesc din somn decatre o voce cunoscuta mie si de care sunt vrajit.   Deschid ochii ce imi sunt grei ca plumbul si o vad pe ea zambindu-mi firav.Cel mai dulce zambet din cate am vazut vreodata.Era asa de frumoasa cand zambea. O frumusete rara, pot spune. Stau blocat vreo 5 minute uitandu-ma la ea si nespunand nimic. Imi spune ceva , dar din pacate nu aud, fiind prea ocupat sa ma uit la ea. Dar din fericitre reusesc sa citesc pe buze. Cred ca mi-a urat un ,,buna dimineata''.

Ii raspund si eu la fel si ii zambesc dulce cum a facut si ea. Se aseaza langa mine pe banca si imi spune ca sa simte bine si ca nu trebuia sa stau toata noapte sa o astept pana cand o intrerup si ii spun ca nu este nimic si ca a fost placerea mea. Doar atat pot face si eu pentru ea. Imi spune o intrebare, total neimportanta , dupa parerea mea.

- Uchiha Sasuke . ii raspund eu cu o urma de blandete in voce.

Vroia sa se prezinte si ea , dar am intrerupt-o spunandu-i ca deja stiu totul despre ea inclusiv numele si varsta. Ii puteam citi uimirea de pe fata ei. Nu se astepta la asta. Si eu daca eram in locul ei eram uimit.

- Multumesc pentru tot ! spune ea blanda si firava ca intotdeauna. Ii raspund cu ,, Placerea a fost a mea'' si mai adaug si un zambet dulce. I-am spus sa se duca sa se odihneasca, dar nu a vrut.   Incapatanata rau , fata asta. I-am fost alaturi de cand s-a nascut si am aparat-o de toti oamenii ce au vrut sa o ucida si ea nu vrea sa ma asculte. Ea are un medalion stravechi ce atrage demonii. Acei oameni sau nebuni cum vreti sa ii spuneti nu sunt oameni obisnuiti ci sunt demoni. Demonii sunt creati de catre zeul raului pentru a o gasi pe rozalie si pentru ai fura medalionul .

Acel medalion are o putere foarte mare de a tine demonii si raul la distanta de oameni. Daca medalionul ajunge la zeu atunci el l-ar distruge si asa raul ar patrunde pe pamand cu usurinta omorand oamenii si transformandu-i in demoni.

Acesta e motivul pentru care eu o apar . Nu ca tin la ea sau ceva de genul. Sa nu credeti ca o plac. Eu vreau doar ca medalionul sa nu ajunga la zeu. Ea este draguta , dar eu nu am timp de fete.

Multumesc ca imi cititi ficul si sper sa nu v-a dezamagesc. Astept  intrebari din partea persoajelor .Cred ca stiti despre ce tastez eu aici Smile Am incheiat Urs Panda 
    Arigato !
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 3 Iul 2013 - 12:11

Hei, ma bucur mult ca ai venit cu next-ul si imi pare rau ca eu am intarziat. Vad ca ai pus dialog, ceea ce ma incanta, dar inca nu simt cum trebuie ce simt personajele. Incearca si ceva descriere. Mi-a placut capitolul, a fost dragut. Desi inca faci capitolele mici, parca asta a fost mai mare. Ma bucur ca ai editat size-ul Big smile . Dar n-am inteles o faza, la sfarsit. Daca medalionul atrage demonii, atunci cum tot acelasi medalion ii tine la distanta? Think Aici sunt putin in ceata. 
    Intrebari:
    Pentru Sasuke: Esti sigur ca nu o iubesti? Nici macar putintel? :o3 
    Pentru Sakura: Iti place de Sasuke, tii la el? Think
    Ale-chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Joi 4 Iul 2013 - 15:57

Am adus raspunsurile la intrebari :
    Pentru Sasuke : Esti sigur ca nu o iubesti? Nici macar putintel? Nu stiu sigur daca o iubesc cu adevarat sau nu. Sunt foarte confuz in privinta sentimentelor pe care eu le port pentru ea. Cred ca este o dragoste frateasca.
    Pentru Sakura : Iti place de Sasuke, tii la el? Tin la el ca la un frate.Doar ca la un frate. Nu cred ca imi place de el. Cel putin , nu acum. Dar nu spun ca nu e dragut.

Multumesc pentru intrebari !
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 6 Iul 2013 - 11:24

Hei Lenalee! Am trecut si eu pe la fic-ul tau. Imi place mult ideea. Dupa parerea ideea este originala. Chiar m-am speriat in primul capitol cand am crezut ca o v-a omora dar bine ca m-am inselat. Daca as fi stiut ca ai un fic asa de bun ti-as fi lasat com de la primul capitol daca l-as fi citit, dar acum de fiecare data cand vei posta cae un capitol nou sa ma anunti si pe mine. Iti urez succes incontinuare si nu te da batuta.
    Ale-chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Mar 9 Iul 2013 - 13:56

Capitolul 3 - Amintiri sangeroase

Din perspectiva Sakurei

Purtam o conversatie foarte enervanta cu Sasuke, cand deodata aud un strigat de ajutor care venea din capatul holului.
    M-am speriat asa de tare incat vroiam sa ma duc sa vad. Sasuke s-a ridicat speriat de pe scaunul vechi si  mi-a spus sa stau pe scaun linistita pana se duce el sa vada ce este cu acel zgomot.

Am vrut sa il ascult, dar parca ceva in mintea mea spune sa ma duc.
    Un strigat foarte enervant ce imi facea capul sa o ia razna. Nu il mai puteam suporta. Era atat de tare in cat nu il mai puteam auzi nimic.

Am vrut sa tip, dar  vocea mi s-a subtiat. Mici siroaie de lacrimi imi mangaiau obrazul catifelat precum o petala de cires. Durerea inevitabila nu imi dadea pace .Deodata in capul meu se insira amintiri necunoscute mie.
    Nu stiam de unde vin si ce cauta in capul meu. Era... o femeie... seamana cu mama. Ea era plina de... sange peste tot. Si ..eu eram acolo.. cu un cutit in mana si corpul meu era patat de sange. Era un adevarat peisaj macabru. Nu se poate ! Eu am ... omorat-o pe mama ?

Nu ! Ea a murit cand m-am nascut eu din cauza unor complicatii.  Nu am reusit sa o cunosc cu adevarat. Cand imi era dor de ia ma uitam la pozele  in care aparea ea. Nu am stiut cum este sa ai o mama. Am crescut cu tata, intr-un apartament aproape de acest sat. Ne-am mutat aici luna trecuta pentru ca tatei ii era dor de locul in care a copilarit el. Toata viata am trait fara o mama. Nici macar nu stiu ce inseamna cuvantul.

Incep sa cred ca sunt o ratata. Nu am prieteni, nu am mama, nu am nimic. Din cauza mea mama a ... murit. Eu sunt de vina pentru tot. Nu merit sa traiesc. Lacrimile imi inunda obrajii si un gand ma invaluie. Daca m-as sinucide ? Nu merit sa fiu pe lumea asta . Ma mir ca Dumnezeu ma mai tine pe pamant. Poate ca este mai bine asa .

Gandesc eu nebagand in seama ca Uciha plecase de langa mine acum mult timp. Ma trezesc din visare si ma uit sa vad daca brunetul mai este. A plecat. Nesuferitul ! Ma pun inapoi pe banca rece de culoarea neagra ignorand tipetele ce inca se mai auzeau din holul spitalului. Deodata ii aud vocea lui Sasuke.
    Frica puse stapanire pe mine iar un fior rece imi mangaia tot corpul.
    Vroiam sa fug, dar nu il puteam lasa pe brunet aici.Daca v-a ... fi ucis ? Stai, de ce imi pasa mie atat de mult de el ? Adica poate sa se descurce si singur, cred. Nu e ca si cum nu ar avea nevoie de ajutor. Mai ales de la o fata slaba asa ca mine.

Fara a mai sta pe ganduri ma indrept spre locul in care se auzeau tipetele. A fost usor sa il gasesc. Ajung in celalalt capat al holului si cand ma pregatesc sa intru pe usa in care se auzeau acele tipete inebunitoare, Sasuke apare in fata mea si imi spune sa plecam repede de aici.
    Vroiam sa il intreb de ce , dar m-a luat in brate si intr-o fractiune de secunda eram in fata casei mele. Cand am ajuns asa de repede ?

El ma pune jos si ma saruta protector pe frunte spunandu-mi un "Noapte buna" atat de dulce incat nu ii puteai rezista. Obrajii mei erau atat de rosii incat ardeau.Inima a inceput sa imi bata foarte tare in piept iar un sentiment ciudat  isi facu aparitia. Era placut, dar nu imi puteam da seama cum se numea, ce vrea de la mine. Eram total aeriana cu ce se intampla in jurul meu.

Ma trezesc din visare cand brunetul ma intreaba ingrijorat daca imi este frica sa dorm singura dupa incidentul de aseara. Dau afirmativ din cap. Un zambet ii aare pe fata lui si cu un glas parca de inger, imi spune :

-Bine atunci, am sa te pazesc toata noaptea ca sa fi in siguranta.

Cat de dulce este. As vrea sa il strang in brate si sa nu ii mai dau drumul niciodata. Intram amandoi in casa, unde eu ma hotarasc sa imi fac un dus cald si fierbinte. Stropii de apa imi mangaia corpul impreuna cu gelul de dus .Dupa cele douazeci de minute de relatare, ies din baie , unde nu uit sa imi pun un prosop pe mine.
    Acel prosop era de o culoare roz pal foarte dragut.

Cum ies pe usa apare Uciha, care ma intreaba plictisit de ce am stat atat de mult. Eu ii arunc o perna ce am gasit-o pe jos pe fata si ii spun  ca nu e treaba lui.
    Ochii mi s-au facut cat cepele cand am vazut ca intr-o secunda a aparut in fata mea. Ma lipit de perete si cu un zambet malefic imi spune :

-De cand ai devenit asa de obraznica ?

Nu pot crede asa ceva. Asta nu e Sasuke pe care il stiu.
    El era mult mai dulce decat acest Sasuke ,care te ingrozeste cu privirea sa insistenta. Vreau sa il indepartez de mine, dar el ma ia in brate si intr-o fractiune de secunda buzele noastre se lipesc formand un sarut dulce si apasat.

Incerc din rasputeri sa scap de aceast sarut ce nu se mai termina. Mici lacrimi imi inunda fata. Inchid o ochii si astept momentul in care se va termina.

Asta a fost tot. Va multumesc pentru commuri si pentru ca v-ati facut timp sa il cititi
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 16 Iul 2013 - 19:36

La cererea autoarei acest fic se închide. Dacă doreşti să îl redeschizi atunci dă-mi un p.m şi se rezolvă.

Acum este: Mar 28 Mar 2017 - 20:48