Jurnalele lui Sasuke - Inceputurile

Distribuiti

Ayu
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Re: Jurnalele lui Sasuke - Inceputurile

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 6 Sept 2012 - 13:49

Hey.
    Dupa cum am promis, iata-ma cu un comm.
    Iasmina vrea ce?!?!?!?! O omor! O decapitez si o bat cu propriul ei cap!
    Iar Sasuke daca accepta sa nu mai vina acasa.
    Sakura chiar nu-si da seama ca nu trebuie sa stea in jurul acelei... ce-o fi ea?
    Vai, ce nervi am pe toti trei! Te astept repede cu nextul ca m-ai pus pe jar!
    Sper sa ma anunti.
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 6 Sept 2012 - 13:53

Mersi de comm Deea și Ayumi. Big Hug
    Mă amuză mult comentariile voastre. Big smile
    Acum am adus nextul. Angel
    Sper sa va placa. Lectura placuta! Smile

Cap XIX: O stare de spirit bizara

“Tu iti creezi in acest moment viitorul, este totul sau nimic…”

Nu ma pot controla din a ma incrunta si a da cu pumnul in masa, drept urmare a faptei mele fiind zgomotul insuportabil al tacamurilor si al vaselor aflate pe ea. Sunt cu adevarat impietrit. Mut. Ineficient. Paralel cu tot ce se intampla in jurul meu si ma gandesc la aceasta cacealma. Sigur ma pacaleste. O sa-mi ies din fire cat de curand. Nu mai pot! Simt ca explodez. Vreau sa plec departe, undeva unde nimeni sa ma gaseasca si sa ma mai deranjeze vreodata. Vreau sa uit de tot ce a fost si sa ma gandesc la ce voi face mai departe.

Insa e imposibil. Tot ceea ce am realizat si tot ce am construit pana acum ma impiedica sa o fac. Nu mai suport! Oricat de mult ma doare sufletul s-o recunosc, trebuie. Trebuie macar sa incerc, poate ma va lasa in pace, poate o sa se termine odata toata povestea asta. Imi pun mana la falca si stau pret de cateva minute stau si ma gandesc la toate optiunile si avantajele pe care le am la fiecare. Daca accept, o pot satisface pe Iasmina o noapte, in speranta ca nu se va mai baga in viata mea inca odata. Pe de alta parte n-am nici o siguranta ca asa se va-ntampla. Daca refuz, o sa se implice si mai mult in viata Sakurei si, in cele din urma, o sa-si dea drumul la gura. Totul este ruinat! Ruinat! Doar daca… daca… ii pun capat acum!

- Accept… raspund eu putin ragusit si cu o mare teama in glas.
    - Buna alegere! Maine seara vi la mine. Iti dau eu adresa prin mesaj dimineata. Doar nu vrem sa afle actuala unde sta amanta iubitului ei, nu-i asa, Sasuke? Zice ea intr-un mod batjocoritor. Intr-un fel se astepta sa raspund afirmativ. Am prostul sentiment ca ceva nu e bine in treaba asta. Cu siguranta pune ceva la cale. Nu-mi pot crede urechilor cu privire a ce tocmai am zis. Eu trebuia sa fiu cel impunator.. Pe naiba. M-am lasat dus de nas de o blonda. Foarte jenant si de necrezut.

Un nod insuportabil isi face aparitia fara ezitare in gatul meu, semn ca sunt stresat si foarte agitat. Eu trebuia sa fiu barbatul perfect, care nu-si insala iubita, care sa-i ajute pe cei din jur si sa nu minta. Am facut exact opusul. Am mintit, am fost si sunt in continuare egoist si in curand imi voi insela persoana cea mai draga mie, fie ea cunoscuta de putin timp, o iubesc mai mult decat am putut iubi vreodata pe cineva. N-as putea s-o fac sa sufere, Tocmai din acelasi motiv am mers asa de departe, din pricina caruia am mintit-o si maine seara ma voi “contopii” cu altcineva inafara de ea sperand ca, intr-o zi in care soarele va fi stapanul cerului, voi putea fi si eu fericit alaturi de persoana iubita.

In mai putin de un minut de la raspunsul meu, apare si Sakura de la baie, palida la fata, mergand putin alene printe mesele din partea stanga a restaurantului, de parca cineva a imbatat-o cu whisky si rom cat timp eu imi frecam creierii pentru a face cea mai buna alegere. Ganduri intunecate isi fac aparitia in mintea mea cand ii vad rochia purin ridicata si sifonata in partea stanga a taliei pe langa care se balangane bratul ei. Cand intr-un final ajunge in dreptul nostru, din instinct ma ridic si, aproape “prabusindu-se”. o prind de talie si o asez cu mare grija pe scaun, parca stiind ca asta o sa se intample. O intreb si eu si Iasmina daca se simte bine, iar aceasta ne da negativ din cap in timp ce-si pune mana la frunte. Ne spune ca se simte putin ametita si paralela cu tot ce se intampla.

La acel raspuns, nu mai stau pe ganduri si o intreb daca vrea sa mergem acasa. Aceasta refuza argumentand ca ar fi chiar nepoliticos din partea noastra sa plecam primii cand noi am invitat-o pe Iasmina la cina. Ii raspund ca nu s-ar supara, in timp ce o ridic si ii pun mana dupa gatul meu, uitandu-ma urat la Iasmina pe la spatele Sakurei, parca aruncandu-i sageti din privire, facandu-i semn sa aprobe ce am spus eu. Cu greu se dezmeticeste Iasmina din visare, si aproba ce am spus eu. Ne cerem scuze politicos de la Iasmina – adica Sakura o face, caci din partea mea nu va prinde ziua aceea – dupa care eu scot din buzunar o bancnota de 500 lei acoperind tot consumul incluzand cu mult si bacsisul, dupa care ma intrept imrepuna cu Sakura si Iasmina spre iesirea din restaurant, intr-un final ajungand la masina.

Ii deschid usa rozaliei, o ajut sa intre in masina, apoi o inchid si arunc o privire Iasminei dupa care dau sa plec, insa vocea subtire a blondei ma opreste.
    - Si eu? Intreaba ea cu o spranceaza ridicata.
    - Si tu ce? raspund la intrebarea Iasminei cu o alta intrebare.
    - Nu ma inviti sa vin si eu cu voi acasa? spune ea pe un ton lingusitor.
    - Iasmina? Iti sugerez san u-ti fortezi norocul, si spunand asta in soapta, ii fac cu mana in scarba, semn de “Pa-pa!” si intru in masina unde se pare ca rozalia statea cu capul si spatele sprijinit de spatarul scaunul cu ochii inchisi.

Era obosita, si se vedea asta, insa e putin ciudat. Era asa plina de viata cand am plecat spre restaurant si pana cand s-a dus la baie, incat nu vad cum de putea sa oboseasca in 5 minute unde – cel mai probabil – a fost sa se elibereze de “toxine”. Inca odata e ceva necurat la mijloc. Nu vreau s-o trezesc sis a-I pun intrebari pentru ca ar fi inutil. Insa maine dimineata acest lucru este eminent. Nu fac nimic altceva decat sa ma asigur ca totul e bine. Nici eu nu stiu daca e un dar sau un bluestem, insa un lucru este sigur: acest gand ma facut sa cred ca o mica minciuna nu poate face rau nimanui. Accelerez brusc, cauciucurile scotand un sunet strident, lasand in urma noastra un mic nor de praf, Iasmina ramanand cu “ochi-n soare” – desi e noapte - in mijlocul trotuarului in toiul noptii.

Sorry... n-am poze Neutru
    Sper ca va placut Big smile

Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 6 Sept 2012 - 14:03

Prima!!
    Sasuke e idiot?
    Cum sa accepte asa ceva?!
    Iar starea Sakurei ma pune pe ganduri. Oare Iasmina a pus ceva la cale?
    Sper ca Sakura sa nu afle de ce are de gand Sasuke.
    Vai de cine-am eu mai scump! Nu pot sa cred ca frate idiot am.
    Te rog sa aduci nextul repede si sa ma anunti si pe mine.
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Joi 6 Sept 2012 - 17:51

Ţi-am terminat de citit ficul, draga mea! Este genial!
    Abia aştept să văd cum o să-i dea Sakura vestea lui Sasuke (HMM)
    Oh, Doamneeee!!! X(
    Iasmina aia e o scorpie, o jegoasă împuţită! X(((
    Pff... cum să fii aşa? De ce?? De ceeee ?? De ceeeee?? De ce l-ai lăsat pe Sasuke să accepte?? O.o"
    Aştept nextul, vreau să văd ce idei îţi mai vin! Neapărat!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 12 Sept 2012 - 20:51

Vă mulțumesc încă odată pentru comm-uri. Big Hug
    Clau, mă bucur că-ți place ficul. Smile
    Acum, fără să mai amân, am adus pen-ultimul capitol Big smile
    Lectură plăcută. Blush

Cap. XX: Santajul – Partea I

“Accelerez brusc, cauciucurile scotand un sunet strident, lasand in urma noastra un mic nor de praf, Iasmina ramanand cu “ochi-n soare” – desi e noapte - in mijlocul trotuarului in toiul noptii.”

Ajuns acasa, o i-au pe rozalie in brate de pe scaunul din dreapta masinii si o duc in casa unde o asez pe patul mei. Doarme ca o prientesa. Nu inteleg cum de i s-a schimbat starea asa de brusc. Ce a patit in toaleta aia? Chiar acum cand credeam ca mai rau de atat nu putea fi, s-a intamplat asta, Deja imi vine extrem de greu a crede ca-mi voi insela iubita cu fosta pentru a putea fi cu ea. Imi e rusine de mine. Atat de rau am ajuns. Si totusi… si totusi o fac din iubire, pentru mine, pentru Sakura. N-am mai facut niciodata o asemenea fapta pentru cineva, sper din tot sufletul ca si iubita mea sa ma iubeasca cum o fac eu. Mai bine as pleca din camera. Nu as vrea sa o trezesc. Imi i-au jurnalul de pe noptiera si ma indrept in sufragerie unde ma asez pe fotoliu, imi pun caietul in poale si incep a-mi scrie gandurile.

“22.08.2011

Draga jurnalule,

Nu-mi vine a crede cate lucruri se pot intampla in numai o singura zi. Ce tot vorbesc aici? O singura seara. N-am idee ce se va alege de mine maine, nu stiu nici daca voi fi capabil sa trec peste noaptea asta. Am avut cel mai mare soc de la moartea parintilor mei pana-n prezent. Niciodata in viata mea n-am mai pomenit atata viclenie si ura intr- o inima. Speram sa fie un vis, mai degraba un cosmar, insa nu e asa. E realitatea cruda. Imi vine greu a crede ca Iasmina a avut curajul sa ma santajeze si sa-mi intinda o cursa pentru a-si atinge scopul. Ce scop? Ei bine, tot ce stiu e ca vrea s-o fac a mea pentru ultima data.
    Cina a mers groaznic. N-am putut sta nici un minut relaxat cu gandul ca Iasmina ar putea sa ma dea de gol in orice clipa, insa nu degeaba a tacut. M-a fraierit! M-a amenintat ca daca nu-i indeplinesc aceasta dorinta, ii va spune Sakurei toata povestea cu lux de amanunte, iar eu ne vazand o alta cale de a scapa de ea, am acceptat. Singur planul ei nu se termina in momentul in care eu ii voi parasi casa dupa asa zisa noastra intalnire. Nu e genul de persoana care sa renunte asa de usor la scopurile ei, si totusi… E ciudat! De ce mi-a cerut numai o noapte? E mult prea putin pentru o ultima vedere. Cum ar ajuta-o pe ea asta cand ma vrea numai al ei pentru totdeauna? Nu s-ar multumi numai cu atat. Ea cauta sa aiba mereu mai mult si mai mult.
    Pe langa santajul asta, cand Sakura s-a intors de la baie – caci in acel timp Iasmina mi-a propus targul – pana sa se poata aseza, a ametit si dadea semne ca urma sa cada, eu stiind ce va urma, am putut sa o prind inainte ca ea sa faca cunostinta cu gresia rece. Am inceput sa cred ca e… O nu! Asta-mi mai lipsea! Nici nu vreau sa ma gandesc la varianta asta. Insa alta optiune nu vad si nu-mi pot explica fapta rozaliei. Ce i s-a-ntamplat acolo? Oare chiar a ramas cu mine?
    Imposibil!
    Ne-am protejat de fiecare data, n-avea cum sa ramana! De ce! De ce Doamne mi se intampla numai mie? O iubesc pe Sakura, insa nu vreau de la varsta asta copii! Vreau sa fiu un barbat liber, exact ca inainte, sa fac tot ce-mi bate capul si sa nu am griji in plus inafara de cele ale serviciului. Uneori mi-as dori sa n-o fi intalnit pe Sakura. Ar fi gasit alt barbat mult mai bun ca mine care sa o iubeasca si sa o protejeze. Cu mine va suferi cu siguranta. N-am niciun gand sa-i fac rau, insa toata situatia m-a depasit!
    Oare mai are rost sa lupt?”

Odata terminat de scris, imi inchid jurnalul, ma schimb in pijama si ma bag silentios la somn langa Sakura.
    Urmatorea zi sosi repede si odata cu ea, o multime de emotii. Sakura inca doarme linistita langa mine cu mana stanga pe pieptul meu. E asa de dulce si inocenta cand doarme, ca ai spune ca e un copil de sapte ani la prima vedere. Nu as vrea sa o trezesc, insa trebuie sa ma pregatesc de serviciu. As putea sa o scutesc azi de munca, in fond stiu ca nu se simte bine. Hotarasc sa mai raman cateva minute in pat sperand ca si ea se va trezi din pura intamplare si asa nu voi mai fi nevoit sa o fac eu acum.

Dupa aproximativ cinci minute se aude soneria telefonului meu. Primisem un mesaj. Din nefericire, pana am oprit eu sunetul strident provenit de la telefon, rozalie deja incepuse sa-si incrunte ochii, intr-un final deschizandu-si ploapele lasand sa iasa la iveala acele smaralde ale ei de o frumusete rara. Ii soptesc la ureche un “buna dimineata!”, iar aceasta imi raspunde in felul ei mai neobisnuit cuprinzandu-ma de data asta tot in brate, pieptul ei frecandu-se de al meu, parca nevrand sa ne mai miscam din acea pozitie. Imi continui dialogul – defapt monologul – cu ea spunandu-i ca trebuie sa plec la servici. Aceasta la auzul acelui cuvant spune putin bosumflata pe un ton jos ca putem lipsi o zi de la munca deoarece nu se sustine intreaga firma pe 2 oameni. Cu toate ca avea dreptate, aveam intalniri azi la birou si ca sa incerc sa o conving de buna voie sa-mi dea drumul, ii spun ca acel mesaj e de la secretara mea care sigur se sufoca prin hartii si telefoane.

Aceasta incepe a chicotii si imi spune ca in 2 minute este gata de plecare, numai sa o las sa mai doarma o jumatate de ora. Ii zis ca intr-o jumatate de ora trebuie sa fim acolo, iar ea face un botic de catel plouat intreband cat e ceasul. Ii raspund pe un ton calm la intrebare, drept urmare fiind Sakura “scufundata” in totalitate sib plapuma care nea incalzit toata noaptea. Ma dau jos din pat, lasand-o pe rozalie cu gandurile ei, eu indreptandu-ma spre dulap. In zece minute sunt imbracat la patru ace gata de plecare.

Ajuns din nou in dormitor, o vad pe rozalie asa cum am lasat-o. Vroiam sa o sperii, insa nu vreau sa moara de inima. Imi i-au telefonul, geanta, dupa care ii dau plapuma de pe fata Sakurei vrand sa o sarut de plecare si sa-i spun ca poate ramane la acasa astazi, insa nu apuc pentru ca o vad cum isi baga o pastila in gura si o inghite.

- Ce pastila a fost aia? O intreb eu foarte curios.
    - De cap… ma doare ingrozitor! se grabeste aceasta sa raspunda.
    - Bine… Eu am plecat, daca vrei poti ramane acasa azi sa te odihnesti, si zicand asta, o sarut in crestetul capului, dupa care ma aplec pentru a-mi lua geanta, apoi ma indrept spre usa de la iesire. Sakura ma opreste zicandu-mi ca ma conduce si ea pana la usa. Se da alene jos din pat dorind sa ma duca pana in fata usii, insa nu mai ajunge pana acolo pentru ca acesta are o alta tentative de lesin, din nefericire, eu fiind in fata cu spatele la dansa nevazand-o, n-am putut sa o prind, avand ca efect cel mai probabil o vanataie. Imi las geanta jos si ma indrept cu pasi rapizi catre aceasta. Din nou o vad cum isi frwaca ochii, vederea fiindu-i cel mai probabil in ceata si cum dabea se poate tine pe picioare.

- Sakura, ce ai patit? Te simti bine? o intreb eu ingrijorat de starea ei luandu-I barbia intre degetul mare si cel aratator.
    - Da, acum sunt bine… zi spunand asta, dandu-mi la o parte mana, intorcandu-si capul 60 de grade la dreapta.
    - Ce-mi ascunzi? Imi dau seama ca ceva nu e in regula dupa fata ta, nu-mi poti ascunde nimic! Ai incredere in mine. Te pot ajuta! Acum spune-mi ce s-a intamplat aseara in baie?
    - Eu… nu stiu cum sa-ti spun. Mi-e frica san u te infurii, zice ea aproape in lacrimi. Vazand-o in starea in care se afla, o iau in brate si ii soptesc din nou la ureche, insa de data asta in soapta, antepenultima mea propozitie.
    - Ai incredere in mine! spun eu pe un ton foarte calm.
    - Eu… eu… Ei bine… cineva m-a drogat! spune aceasta izbucnind in plans strangandu-ma si mai tare in brate.

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mier 12 Sept 2012 - 22:45

..Oh...My...GOD ! Nekko ... Cum de nu am trecut pe aici până acum? (goo) ruşine să-mi fie ...Este un fic extraordinar ! Am impresia că am uitat ceva...O da, Buna . Acum să continui ce am început .

Este senzaţional ! Îmi pare atat de bine de ce i-a făcut Sasuke lui Iasmina >:]. Când Sakura a ieşit de la baie şi am văzut starea ei, îţi jur că am început să citesc de 5 ori mai repede curioasă de ce s-a întâmplat. Prima dată m-am gândit la o posibila sarcină, dar imediat ce am ajuns la punctul ultimei liniuţe de dialog am ramas gem "WTF?! O.O" A drogat-o ?! Cine a fost nebunul/ nebuna care a drogat-o ?! O.o Nekko, ma sinucid dacă nu aflu ! Şi cred ca nu ai vrea asta (D).

Vreau neaparat să văd ce o să se întămple, aşa că te rog frumos cu cireşică deasupra, adu' next-ul ! Vreau să văd reacţia lui Sasuke T.T . Oricum, e superb şi deabea următorul capitol să aflu ce idei trăsnite mai ai xD.
    Până atunci, Ja ne .

PS: Am uitat sa zic, sunt PRIMA ! xD

Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Joi 13 Sept 2012 - 9:59

Scumpa mea, ai pus nextul! Love it
    Am stiut eu ca Iasmina mai ascundea ceva in afara de santaj. Very Angry
    Sigur a platit pe cineva s-o drogheze pe biata Sakura. Crying
    Sa stii ca si eu m-am gandit la o sarcina, sau chiar la un viol. Think
    Insa cand am vazut ca a fost drogata am ramas WTF?! O.o
    Atata viclenie... Nu cred ca am mai vazut asa ceva. :O
    Trebuie sa-ti spun ca astept nextul cu sufletul la gura.
    Te rog sa-l pui repede si sa ma anunti si pe mine. Big smile
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Joi 13 Sept 2012 - 17:15

Ok, acesta este ultimul capitol al acestui sezon, prin urmare, vreau să le mulțumesc tuturor celor ce mi-au citit ficul și pentru comm-uri deoarece ele înseamnă mult pentru mine. Big smile
    Dacă vă vine a crede sau nu, recitesc toate comm-urile voastre, de la toate capitolele, ca să spun luna și nici nu vă d-ați seama ce bine mă simt. Aș aprecia dacă, acum la sfărșit de sezon, ați spune tot ce va plăcut și tot ce nu va plăcut căci așa voi reuși să mă perfecționez. Smile
    Ei bine. nu vreau să vă mai rețin, tot ce ar mai fi de spus e că la sfârșitul capitolului vă așteaptă o surpriză și, pentru ultima dată în acest sezon, vă urez lectură plăcută! Big Hug Crying

Cap. XXI: Santajul – Partea II

“- Eu… eu… Ei bine… cineva m-a drogat! spune aceasta izbucnind in plans strangandu-ma si mai tare in brate..”

- Cum e posibil asa ceva?! tip eu vizibil iritat. Cum s-a putut intampla asta? Cum? Spune-mi si mie! Explica-mi…
    - Te rog nu fi suparat! Am fost la baie sa scap de o grija si acolo… ei bine, cineva a venit si mi-a dat sa miros ceva, iar dupa ce m-am trezit din simteam un gust amar in gura. A-apoi cand m-am trezit din lesin dimineata am simtit in san o pastila. Sinteam un gol in stomac, parca stiind ca ea o sa ma ajute sa-mi treaca, am luat-o. Pana sa-mi dau seama… ai venit tu, insa nu vroiam sa te ingrijorez…
    - Nu se poate! De ce? De ce eu? ma intreb eu ironic pe mine insumi, gestul meu fiind unul de disperare.

Am luat-o razna. Nu mai vreau, nu mai suport. Mi-a ajuns! E prea mult pentru un om sa indure atatea. Imi vreau viata inapoi. Sa nu mai am nici o grija inafara serviciului, sa stau seara prin baruri cu prietenii si din cand in cand sa plec din oras. Ma simt zdrobit, sfasiat. Ma prabusesc la pamant cu capu-n jos suspinand lucruri numai de mine stiute. Imi duc genunchii la piept, bratele inconjurandu-le, eu incepand sa ma clatin in fata si in spate ca un nebun. Vroiam sa treaca toate astea. Trebuia sa ma descarc. Doream sa se termine tot, sa ma trezesc fie in viitor, fie in trecut pentru a nu mai suferi atat. Nu inteleg! Cum de numai mie mi se intampla? Mai intai ma intalnesc cu fosta iubita, aceasta ma santajeaza sa ma culc cu ea pentru a nu-i spune adevarul Sakurei, iar acum iubita mea a fost drogata de nu stiu ce retardat. Cat sa mai indur? Cat?

Simt cum Sakura se uita la mine insistent si foarte uimita si cum vine sa ma ia in brate incercand sa ma opreasca din leganat. Imi pare sincer rau ca o fac sa se ingrijoreze si mai tare, insa nu mai pot indura. Durerea e prea mare chiar si pentru mine. Inima e plina cu venin, sufletul e intoxicat cu regrete, iar corpul slabit din cauza furiei pe care o simt acum. Camasa mi s-a sifonat din cauza balanganelilor mele, iar pantaloni rupandu-se umpic sub genunchi din cauza frecarii. Simt cum capul imi explodeaza si cum privirea mi se incetoseaza cel mai probabil din lipsa de calciu. O simt pe Sakura cum incearca sa ma linisteasca, neconstientizand ca defapt era in joc viitorul ei. A prins gustul drogurilor, iar acum, pentru a se dezvata de aceasta dependenta trebuie sa urmeze un tratament care nu este sigur ca va avea efect. Nu-mi pot imagina viata fara Sakura. Nu vreau sa o fac! Trebuie sa fiu increzator. Nu pot renunta acum. Trebuie sa lupt. Insa care e miza? Mai are rost sa lupt? Daca ar afla acum sau mai tarziu de Iasmina, ar fi tot una. Dar poate soarta va face sa nu se intample una ca asta. Cine stie?

Nu pot sa-mi stapanesc lacrimile. Ma tot gandesc la persoanele iubite si la incurcatura in care sunt. La cacialmaua asta care eu cu mana mea am facut-o, in care singur m-am varat ca un sarpe in vizuina inamicului. Ma simt inofensiv, inutil si total vulnerabil fata de ceilalti. Sunt monoton, un oarecare. In clipa asta nu ma deosebesc cu nimic fata de betivul de langa santul unui santier. Amandoi tristi, incostienti nestiind ce se intampla in jurul nostru, stam pe jos cu ochii inchisi parca asteptand ca un miracol sa vina odata cu ziua de maine. In cazul lui il poate gasi cineva cu inima si ii poate oferi bani pentru urmatoarea sticla cu alcool sau un pachet de tigari, insa in cazul meu nu se rezuma numai la bani. Si totusi… Ma intreb ce-i mai face pe unii sa continue?
    Prietenii? Familia?
    Multi dintre ei nu au nici macar atat. Nici un umar pe care sa te rezemi cand simti ca mai e putin si totul se prabuseste peste tine. Nici o imbratisare cand in sfarsit ai inteles ce ai de facut, nici macar o soapta de consolare cand ceva rau e pe cale sa apara. Intr-un cuvant, nimic.

In schimb, eu o am pe Sakura si pe fratele meu acum plecat departe de casa. Si acum ii simt bratele subtiri ale rozaliei care mi-au inconjurat talia incercand sa ma linisteasca si stergandu-mi lacrimile sarutandu-ma din cand in cand pe gat. Era asezata jos pe podea in spatele meu soptindu-mi cuvinte mieroase in speranta ca ma voi calma. In cele din urma ma opresc – brusc – din leganat, ma ridic robotic de pe jos si ma duc din nou in dormitor de unde imi i-au alte haide de schimb si ma indrept spre baie. Dupa cateva minute ies schimbat intr-un costum simplu bleu marin si pornesc spre iesirea din casa. Inainte de a iesi pe usa ma opresc umpic in dreptul rozaliei care statea ingandurata pe fotoliul din sufragerie. Imi apropi buzele de pielea fina a gatului ei treptat inchizandu-mi ochii. Nu apuc sa ii ating gatul alb deoarece ea isi intoarce fara sa-mi dau seama capul, iar noi ne unim buzele rozalii intr-un sarut de scurta durata.
    La numai cateva secunde, rup sarutul si dau sa plec afara din casa, cand vocea Sakurei se face auzita, iar pe mine ma face sa ma opresc in tocul usii.
    - Sper ca nu vei face ceva nesabuit, nu? buimaceste ea in timp ce cateva lacrimi amare ii rasar din coltul ochiului.
    - Nu-ti face griji, totul o sa fie bine, si zicand asta, ies din casa lasand usa intre-deschisa gandindu-ma in sinea mea ca tot ceea ce am zis am spus-o in incercarea disperata de a ma convinge ca asa va fi, totusi constientizand ca incerc numai sa ma mint singur. Intru in masina mea sport si pornesc spre casa Iasminei. Vreau sa termin odata toata cacealmaua asta. Cu atat mai repede, cu atat mai bine.

Ajuns la adresa data de Iasmina, constat ca aceasta a dat adresa unui hotel de patru stele, Germisara. Imi parchez masina in fata hotelului si intru in el sperand ca cineva ma va ajuta sa gasesc camera fara sa trebuiasca sa le solicit vrun serviciu. Ma duc la receptie unde il intreb pe receptionez daca cumva o tipa blonda foarte sireata a luat o camera in aceasta dimineata sau aseara. Acesta imi raspunde ca da apoi ma intreaba cine sunt. Ii supun un prieten al ei si care trebuia sa se intalneasca in seara asta cu ea. Receptionerul imi spune ca nu are voie sa dea informatii pentru ca doamna nu i-a spus ca asteapta pe cineva. Dupa ce acesta isi termina fraza, eu ma enervez sis cot din portofel cateva bancnote a douazeci de euro si i le dau receptionerului pentru a-mi spune numarul camerei. Acesta imi zambeste si imi spune ca poate face o exceptie. Norocul meu e ca in tara asta gasesti de toate, bani sa ai. Dupa ce imi da cartela cu care sa deschid usa imi spune etajul si numarul camerei. Ii multumesc si ma indrept spre lift. De indata ce am ajuns la etajul 3 – unde mi sa spus ca e Iasmina – m-am indreptat catre camera zece unde se presupunea ca e blonda. Intru in ea si constat ca Iasmina era la dus. As putea sa intru peste ea sau sa o astept sa iasa. Daca era Sakura m-as fi dus la ea, dar in acest caz o voi astepta sa termine.

Acesta iese din baie dupa 20 de minute timp in care eu ma uitam prin camera care puteam sa jur ca seamana cu peretii si podeaua restaurantului din visul mei. M-a prins exact cand voiam sa ma uit pe o camera video. Era lasata aprinsa ceea ce mi-a atras atentia. Iasmina isi drege glasul subtire si spune:
    - Credeam ca vei veni diseara. Voiam sa fac o atmosfera romantica pana atunci ca totul sa fie frumos, dar vad ca nu mai ai rabdare, spune aceasta batjocoritor.
    - Buna gluma, putem termina odata? am intrebat eu cu o dorinta arzatoare de a se termina tot.
    - Ei bine, de ce? intreaba aceasta zambind in coltul gurii.
    - Bine, dezbraca-te si hai, spun eu fara interes.
    - Wow, nu asa iubitule! Vreau sa fie ca la carte. Deci? Si imediat dupa ce termina ce avea de spus, nu mai asteapta raspunsul ca se indreapta spre mine si incepe a ma saruta apasat pe buze, eu luand-o de coapse si punandu-mi-o in brate cu fata spre acel birou de unde eu luasem camera mai devreme fata in fata cu patul. O trantesc in pat si incep a o saruta intr-un ritm alert gatul si burta, aruncandu-i halatul ce il avea pe ea undeva pe langa pat.

Dupa cateva minute in care am tinut-o tot asa, am revenit din nou la pozitia initiala de dinainte sa ne punem in pat, coapsele ei dupa talia mea strangadu-ma fara a-si da seama din cauza placerii, amandoi fiind infasurati intr-un cearceaf crem. Ne miscam amandoi foarte tandru si incet in sus si in jos pentru a ne simti din ce in ce mai bine. Nu s-a schimbat nimic de ultima data cand am facut dragoste cu Iasmina. E la fel de inceata si de sensibila ca ar cadea daca ar mari viteza. Dupa ce se plictiseste de pozitia aceea se lasa pe burta pentru a o penetra din spate. O tin foarte strans de picioare si ma imping in ea foarte tare si foarte violent pentru ai arata ca nu totul este asa cum vrea ea. Eu conduc acest act, deci eu trebuie sa domin.

Cand termin, imi dau drumul in ea si incep sa ma imbrac pentru plecare, ea nezicand nimic stand tolanita in pat ca pisica la umbra intr-o zi calduroasa de vara. Ies din hotel si ma indrept spre birou cu doua ore intarziere. De indata incep treaba si-mi i-au gandul de la orice problema personala. Din nefericire asta nu dureaza mult deoarece peste alte doua ore apare si Iasmina la servici. Secretara ma intreaba daca o las sa intre fara rezervare. Ii zic ca nu, dar aceasta tot intra.
    - Imi pare rau domnule! Nu am putut s-o opresc. Mi-a spus ca e o prietena de-a dumneavoastra, zice aceasta smiorcaindu-se.
    - Nu-i nimic, am sa pun garzi de maine. Poti pleca inapoi la treaba, spun eu si dupa ma adresez Iasminei. Spune repede ce vrei pentru ca sunt ocupat!
    - Ei bine, am venit sa-ti spun ca m-am simtit bine si sa-ti multumesc pentru acele clipe de neuitat, zice ea ridicand din maini.
    - Daca ai venit numai pentru atat atunci te poftesc sa iesi afara. De-abia uitasem, zic eu scarbit de zisele Iasminei, imediat dupa aceea punandu-mi pe birou o caseta. Ce e asta? intreb eu.
    - Ceva sa-ti aduca aminte de ziua de azi, zice ea mandra de sine. In acel moment ochii mi se fac cat mingea de tenis, iar palma incepe sa-mi transpire foarte tare, cazandu-mi pixul din mana. Acum stiu ce era cu acea camera. De indata cum constientizez, iau filmul si il calc in picioare.
    - Haha, nu te obosi, e doar o copie, iar daca vrei ca iubita ta Sakura sa nu vada filmul, va
    trebui sa-mi faci pe plac…

Va urma…

____________________Surpriza____________________

O prietenă foarte bună de-a mea a făcut niște desene exact cum mi-o imaginez eu pe Iasmina, iar datorită ei, acum vă va fi mai ușor să vi-o imaginați și pe ea în acțiune. Mulțumesc mult Oana! Big Hug
    Aici e Iasmina la magazin când vede că Sasuke nu o mai bagă în seamă.

Aici este când află că Sasuke făcea dragoste cu Sakura Angel

C-am atât, sper că v-a plăcut surpriza. Aștept cât mai multe comentarii. Smile
    V-am Big Hug Zbye! Hi!

Ayu
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ayu la data de Vin 14 Sept 2012 - 14:15

Prima la comm!! Winner
    Deci, asta e sfarsitul. Sad
    De ce s-a terminat asa repede? Crying
    Insa venirea unui alt sezon ma linisteste. Tongue
    Am citit de vreo trei ori faza dintre Sasuke si Iasmina. Laugh
    Nu pot sa cred ca a filmat! O.o
    Vai, o ucid! Very Angry
    Iar Sakura ce va zice daca va vedea filmul? Sad
    Ce idiot e fratele meu. Putea sa-i spuna Sakurei cine e Iasmina.
    Astept cu nerabdare sezonul al doilea.
    A fost un fic incendiar, mai ales scenele perverse. Angel
    Iar surpriza de la final a fost tare. Big smile
    Iasmina e chiar draguta, pacat ca se poarta asa. Sad
    Te rog vino repede cu urmatorul sezon.
    Te Big Hug si te Kiss

A Y U M I

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 16 Sept 2012 - 10:46

Buna *hug*
    Nekko :o3 Imi pare foarte rau ca nu am trecut cu un com pe la ficul tau Ma simt foarte prost, ramasesm in urma cu doar 2 capitole Scuze :o3
    Deci mi-a placut tot inafar de ultimul capitol >< Detest partea cand Sas'ke a facut-o cu ... Pff :@
    Mor! Mor de nervi :@
    Cum Doamne sa faca asa ceva? :-w Mai bine ii spunea
    Acum este santajat de ... Humaa :@
    no, clar, daca ii mai cere "o noapte" o omor! Te rog eu, :o3 tortureaz-o! *goo* Altfel, eu te torturez pe tine! >
    Vreau next-ul repede!
    Spor la scris si multa imaginatie! *hug*

Sakura Hraunoo
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sakura Hraunoo la data de Lun 29 Iul 2013 - 10:31

Salut nu de curand ti-am citit ficul..eu sunt Sakura Harunoo si sunt din Timisoara  ....imi place mult ficul tau ...vreau sa vad ce se intampla nervos nervos nu mai rezist  cand continui?????  sa o ti tot asa si sa ma anunti cand e .... daca il ai in desfasurare anunta-ma...vreau sa stiu ce sa intampla.            F O A R T E    I N T E R E S A N T !!!!!!  Ma intreb  daca o sa afle Sakura ca Sasuke se culca cu Iasmina   daca nu aflu continoarea o sa ajung la spital  Bafta in continoare

Acum este: Mier 1 Mar 2017 - 22:00