╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Jurnalele lui Sasuke - Inceputurile

Distribuiti

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Sex : feminin

Data de înscriere : 06/09/2011

Jurnalele lui Sasuke - Inceputurile

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 12 Oct 2011 - 19:21

Bine toata lumea... acesta este al doilea fic al meu din toate timpurile Big smile
    Pe primul nu-l postez pentru ca nu-mi place, insa acesta este mai reusit Tongue
    Sper mult sa va placa, si sa stiti ca il am postat si pe alt forum,  Angel
    Pun un capitol la 3 zile pana intrati si voi in pas cu ceilalti, dupa aceea unu la saptamana. Smile
    C-am asta ar fi introducerea, nu-mi ramane decat sa va urez: Lectura placuta! Big Hug

Cap I: Cabina dragostei

Ca orice barbat de 22 de ani, cand este beat are chef de prostii.In seara asta incendiara am vrut sa-mi sarbatoresc “indepententa” evident band ca spartul cu prietenul meu Neji. M-am plictisit tot dansand, vreau ceva actiune. Se pare ca mi-a venit o idee. Cand sa ma duc la baie vad pe usa alaturata cum intra o fata destul de bine dezvoltata indreptandu-se spre cabina din toaleta fetelor. Avea parul roz bombon cu ochii verzi ca frunzele copacilor vara, cu o tinuta provocatoare. Fiind beat musc momeala si ma duc dupa ea in baie unde nu mai era nimeni. Pana sa plec, prietenul meu Neji ma striga.

- Sasuke! Unde pleci? intreaba el curios.
    - Pana la baie, ma intorcrepede, raspund eu din mers. Ma grabesc sa o ajung din urma pe aceea fata,
    strecurandu-ma usor prin multime,

Ma uit si observ in care cabina intra si eu dupa ea, pana sa se incuie in cabina, o fortez si intru peste ea spunandui o singura propozitie: "E timpul sa ne jucam." cu un ranjet pervers pe fata dupa care imi dau tricoul meu verde jos. Las capacul toaletei in jos si o trantesc pe acea minunatie de fata pe el. Ma pun usor pe ea muscandu-mi buza inferioara apoi incet ma apuc sa o sarut pe gat cu mana la spate sub tricou incercand sa ii o bag in pantalonul ei. Fata nu ma respinge, insa nu ma lasa sa ii pun mana pe sani. Incepe sa respire umpic greu foarte excitata probabil din cauza ca eu eram la bustul gol gata sa ma dezbrac si de pantaloni ramanand numai in boxerii mei albi. Incepe sa ma sarute intr-un ritm foarte alert bagandusi una din maini in parul meu negru ca smoala si cu alta ma desface de cureaua pantalonilor mei, timp in care si eu ii dau bluza jos si ramane numai in sutienul ei super sexy de culoare rosie.

Ma ridic in picioare si o iau de fund si in brate tinandu-i picioarele ca si cum ar sta pe scaun lipind-o de perete. Se vedea ca-i place. Mai era umpic ci tipa de placere si nici macar nu a inceput adevarata actiune, mainile ei cu unghii lungi date cu oja neagra ma tine de gat si cateodata si de picioare. Cand vrem sa marim adrenalina intra o doamna mai grasa care aude si anunta paza clubului. Ne da afara, nu inainte de a ne imbraca. Fata pleaca fara a zice nimic, iar eu imi aduc aminte de Neji care probabil se simtea abandonat in club. Iese si el si ma intreaba ce ma apucase sa fac dragoste cu o necunoscuta in toaleta. Ii raspund cu un singur cuvant putin adormit: "Pofta". Ii zic "Noapte buna" apoi ma indepartez pe strada pustie. Dupa un colt frumoasa fata ma astepta cu fata indreptata spre o masina si corpul rezemat de perete cu un picior ridicat spijinit si el tot de perete. apoi ma intreaba:

- Continuam? Incetu' cu incetu' indreptandu-se spre mine aducandusi mana pe fata mea. mangainduma fin pe cap jucanduse cu parul meu. Eram asa de obosit incat puteam adormi si in picioare.
    - Chiar ai chef de actiune cu cel mai cautat baiat din acest cartier? Te anunt ca daca cedezi pana sa o fac eu o a doua intalnire nu pupi, spun eu cu ochii inchisi si cu mainile una-ntr-alta in san.

Apoi ma impinge in perete si nefiind sigur pe picioare cad insa fara sa ma lovesc, cu spetele sprijinit de perete si picioarele intinse se aseaza langa mine si incepe a ma saruta incepand de la burta pana la buze. Cand sa ma sarute din nou pe gat o apuc de mijloc apoi o resping. Fata nu ii venea a-si crede ochilor. Ma intreaba ce s-a intamplat apoi se uita lung la mine. Ii spun ca eu de obicei nu sunt genul de o noapte apoi pe strada cand ne vedem nu ne zicem nici un "buna" sau macar sa ne facem cu mana.

Fata chicoteste in gandul ei apoi imi zice: "Crezi ca eu iti acceptam invitatia la "distractie" daca nu gaseam o oarecare atractie la tine?". Ma ridic si ma scutur de praf apoi ii spun ca nu e aceeasi chestie atractia fizica cu atractia psihica. Fata asta al carui nume nici macar ca nu il stiam incepe sa se invarta pe langa mine ca un adevarat model pe podium uitandu-se cu ochii ei verzi foarte patrunzatori in ochii mei dupa care se opreste dupa 3-4 ture date pe langa mine si imi zice: "Vezi tu, eu am pus demult ochii pe tine". Asta chiar m-a uimit. Apoi o sarut pe frunte si ma indrept cu pasi marunti spre casa. Se uita la mine ca la felul 14 si apoi imi zice: "Apropo, ma cheama Sakura frumosule."

Ma intorc putin uimit apoi imi continui drumul. Aproape de bloc aud niste pasi repezi in urma mea. Stiu stiu. Eram urmarit insa nu dadeam importanta, nimeni avea sa-mi faca mie rau. Intru in apartament dupa care inchid usa apartamentului cu spatele fapt care daca era o persoana ce-mi vroia capul ma costa mult, insa si asa m-a costat. O persoana intra pe sub mana mea fara a-mi da seama foarte incet. M-am trantit in pat. Foarte obosit abea am simtit greutatea care apasa asupra mea. Era o...

Poza capitollului: cand Sakura se urca peste Sasuke pe strada.

Ultima editare efectuata de catre ♥ Nekko ♥ in Mar 27 Ian 2015 - 15:38, editata de 2 ori

▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 21/08/2011

Re: Jurnalele lui Sasuke - Inceputurile

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Mier 12 Oct 2011 - 21:30

Prima la comm !! Big Hug
    Un fic nou , ce imi place !

De criticat , nu prea am . Descriere ai , dialogul nu este nici lung nici sec si este pus atunci cand trebuie numai ca aici e problama , ar fi trebuit sa lasi spatiu intre descriere si dialog , ar fi mai usor de citit . Titulul este foarte original si sincer , el m-a atras sa vin la ficul tau Smile . Estetica este buna . Greseli de tastare nu prea am vazut , sincera sa fiu nici nu prea le-am cautat .
    Imi place inceputul pentru ca este pervers !
    Fiind primul capitol , nu mi-am putut forma o idee asa ca vreau nextul cat mai perede draga mea .
    Sper sa tii cont de sfatul meu in legatura cu lasarea spatiului intre descriere si dialog Big smile
    Sper ca nu te-am suparat in vreun fel , nu-i asa ? Daca da , sa nu eziti sa-mi spui Smile

Spor la scris si la scoala .
    Kend'u te pupaceste Kiss Heart Big Hug
    Ja Ne ! Hi!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 14 Oct 2011 - 19:56

Se pare ca Kenny iarasi mi-o ia inainte cum face deobicei.Cred ca si-a facut un obicei deja.
    In fine,sa revenim la subiect. Fanficul tau e super tare, nu-l eu genul pervers, da mi-a placut ce ai facut. Mai ales scena din wc, a fost si perversa si amuzanta.
    Si m-ai facut tare curioasa, ce se va intampla mai departe?
    Succes mult!

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Dum 16 Oct 2011 - 15:49

Poate ca citiva iti stiu ficul chiar si eu dar acest lucru nu te scuza sa nu bagi nexturile si aici ca fac urat Bici Ficul e minunat si are si cateva prversitati dar cred ca o sa-mi dau demisia daca nu bagi repejor si aici nexturile tale superbe si minunate Very Angry Deci astept

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 16 Oct 2011 - 20:32

Ma bucur ca va place Big smile
    Pai uitati nextul si astept la fel sau chiar mai multe comm-uri Love it
    Lectura placuta! Big Hug

Cap. II: Iubire falsa?

[..,] o fata, chiar aceea de la club. Eu fiind pe burta, ea in aceeasi pozitie langa mine cu mana pe spatele meu pe sub tricou. Nu-mi vine sa cred, fata asta nu se lasa cu una cu doua. Am hotarat sa incerc inca odata sa o conving ca ar fi o greseala. Ea cu un zambet obisnuit se pune pe mine, ma intoarce si incepe sa ma sarute pe burta. Ma scol din pat, spunandui ca ma intorc si ma indrept spre bucatarie. Dupa 5 minute ma intorc cu o tava cu o sticla de sampanie, paharele de sampanie deja umplute si 2 savarine. Le pun pe noptiera dupa care ii dau un pahar din cele 2 apoi ciocnim pentru... "iubire". Dupa care o asez frumos pe patul meu mare si incep a o saruta pe gat coborand in spre burta, Dinou ii dau bluza jos dupa care ramane in sutien.

I-au sticla de sampanie, pun in paharul meu putin, beau o gura apoi restul de pahar il vars pe burta ei si din nou incep a o saruta acolo evident "sorbind" sampania de pe ea. Imi da tricoul verde jos, dupa care pantalonii ramanand numai in boxeri mei albi. Ii dau jos pantalonii scurti de blugi ramand si ea in niste chiloti de aceeasi culoare ca sutienul. Aceasta face in asa fel incat ne schimbam rolurile, inrotindune in alt unghi al patului ea fiid de aceasta data peste mine. Au urmat alte zeci de minute de sarutari si... gemete.

E ora 3 dimineata. Eu sunt inca treaz. De ce? Ma tot gandesc la fata asta. Efectul alcoolului s-a risipit ca niste nisip lasat usor sa cada in bataia vantului, si eu ma tot gandesc la ceva in timp ce o mangai pe umarul ei fin in timp ce doarme. La ce? La faptul ca fata asta nu a obosit dupa 10 minute ca celelalte. M-a facut sa ma simt cel mai bine din toate fetele cu cate am facut. M-a satisfacut asa cum trebuie. Eu credeam ca v-a fi ca toate celelalte, se pare ca m-am inselat.

Ma apopii mai mult de ea si incep sa o sarut incet pe buzele ei fine ea raspunzandu-mi intocmai si incepand sa zambeasca si sa se intainda dupa ce rup sarutul. M-am pus putin peste ea sa o mai sarut, iar ea ma tinea apasat de gat acolo si jucandu-se cu parul meu pentru a nu incerca sa ma opresc. Nici la infinit nu aveam cum sa o fac dar cand am obosit am hotarat sa nu ma dezlipesc de ea luand-o intr-un fel in brate asezandu-mi capul pe burta ei alba ca varul. Dupa cateva minute de cand ramasem asa, ma ridic din pat pe jumatate si i-au savarinele din tava si ii ofer una ei. Aceasta ma saruta si isi mananca incet savarina. Cand termina mi-o i-au si eu pe a mea si musc odata din ea si o intreb daca mai vrea una. Aceasta ingana un “ahamm” si iau din savarina mea cireasa si i-o aduc la gura. Cand aceasta sa se ridice s-o i-a eu imi retrag putin mana ca sa nu ajunga si incepe a chicoti. Ma mai joc umpic asa cu ea, in cele din urma pana cand i-o dau. Dupa aceea se ridica si ma saruta apasat. Saruta foarte bine. Imi place mult. La etapa cu savarina nu a ajuns nicio femeie cu care m-am culcat pana-n prezent. Chiar imi place de aceasta fata cu parul roz. Dupa alte cateva minute o iau la pieptul meu foarte cald si ne culcam pana in aceasi zi in jurul orei 9:15.

Ma scol din pat usor ca sa nu ma simta, imi i-au halatul si plec spre bucatarie. M-am gandit sa-i fac micul dejun. Oare ii place ombleta? Hmm… N-am de unde stii daca nu incerc, asa ca sparg 3 oua si incep sa le bat repede si in liniste. Pun ombleta la foc timp in care rad branza pe deasupra. Cand e gata sting focul aragazului apoi pun obleta pe o farfurie, scot din firigider sticla cu lapte, pun intr-un pahar, i-au tacumurile i-au un capac pentru ombleta pentru a ramane calda, apoi la sfarsit le pun pe toate intr-o tava de aluminiu curata. Cand ajung in camera pun tava pe noptiere si ma pun incet dinou in pat langa floarea mea de cires. Aceasta ma simte si incepe sa mormaie dupa care isi intinde corpul ei super dragut cu forme si imi spune un simplu “Neata”. Ma ridic in sezut si ma aplec dupa care o sarut pasional, si o intreb:

- Vrei micul dejun? Intreb eu pe un ton smecher.
    - Hmm, ingana ea. Mda vreau, dar la desert te vreau pe tine, spune ea zambind cu ochii ei verzi somnorosi, insa larg deschisi.
    - Deja ti-ai primit desertul azi-noapte, ii spun eu cu un ranjet smecher si facandu-I cu ochiul apoi i-au tava de pe noptiera si i-o pun in pat.
    - Ohh, ombleta cu branza, mai ghicit foarte bine. Spune ea pe un ton strengar afisandui un zambet pervers. Nu stiu cum dar i-am uitat numele, probabil de la prea mult alcool. Ca sa nu par uituc o intreb tot numele. Ea imi raspunde Sakura Haruno. Hmm… Sakura? Asa, acum mi-am amintit. In timp ce mananca stau si o privesc tot cu un zambet pervers pe fata cu cotul pe noptiera si palma la falca. Eu unul pe ea as mancao. E atat de frumoasa si draguta. Nu cred ca e o c***a oarecare. As vrea sa nu plece dupa ce termina de mancat. As vrea sa ne cunoastem cat de cat. Fata asta cred ca are potential sa fie prietena mea. Cred ca e demna de iubirea mea. Pana sa realizez ea termina de mancat si se uita la mine putin speriata din cauza zambetului meu pervers.

- Ti-a placut micul tau dejun?
    - Da. Foarte mult.
    - Ma bucur. I-a zi-mi si mie unde stai ce ocupatii ai, ianafara sa cuceresti barbatii… asa… cu cine locuiesti etc. etc. etc? Sakura a inceput sa rada cand a auzit cuvintele ”inafara sa cuceresti barbatii” dupa care m-a lasat sa termin apoi imi raspunde:
    - Conteaza?
    - Enorm sa stii. Ii zic eu grabit tot mereu cu zambetul meu pervers pe fata.
    - De unde sa incep? Locuiesc la cateva strazi de aici, ocupatii am destule insa cel mai mult mi–l petrec in sala de gimnastica…
    - S-a vazut azi-noapte sa stii. Fata a inceput dinou sa rada si a continuat.
    - SI locuiesc singura. Patintii mei nu mai sunt de 2 ani.
    - Imi pare rau. Cred ca daca-ar mai fi acum printre noi te-ar manca daca-ar fi aflat de aventura ta de noaptea trecuta. Apoi de pe marginea patului, imi las papucii jos si-mi introduc tot corpul in patul meu inca destul de cald multumita Sakurei.

Sakura pune tava pe noptiera din dreptul ei si apoi se pune cu capul pe pieptul meu. O i-au in brate si o sarut pe frunte apoi imi spune:

- Ce faci? Asa ma saruti tu? Ca un tata? Zice ea schitand o fata care ar fi trebuit sa para suparata. Auzind asta incep sa rad putin malefic apoi imi apropii buzele de ale ei si incep sa o sarut incet si cu intreruperi, din ce in ce mai apasat. Fata mai are umpic si ma inghite. Nu mai aveam aer.
    - Umm… Sa-k-kura, nu mai pot respira! Apoi fata se opreste si-si cere scuze.  Nu-I nimic, imi placi mult. I-a zi-mi, ai prieten?
    - Da. E chiar aici langa mine. Spune ea ranjind si venind spre mine pentru a ma saruta. Eu ii scurtez drumul si fac la fel pana ce ne intersectam…

Poza capitolului: Cei doi in actiune Angel

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 23 Oct 2011 - 10:31

Vad ca nu da-ti comm.... Sad
    Pot sa stiu si eu de ce? Neutru
    In fine.... V-am mai adus un next Big smile
    Poate asa va ganditi sa dati Whistling
    Lectura placuta! Heart

Cap. III: Coincidenta.

[…] intr-un sarut exceptional. Nu stiu cum sa fac sa dureze o vesnicie. Tot insist si insist pana cand se desparte detot de mine apoi imi zice ca deja ma invat.
    Se da jos din pat si imi cere un halat. Ii dau instructiuni cum sa ajunga la baie si de unde face rost de unul. Sper sa nu mi-l i-a pe cel verde, ala e preferatul meu. Ma intind ianpoi in pat cu capul pe perna si ma gandesc la noaptea trecuta. Seara la club e c-am vaga, insa eventura de dupa este foarte clara. Mangaierile ei fine, sarutarile dulci, gemetele noastre de placere… Era ceva exceptional! Ceva ce nu se poate scrie in cuvinte, nu va puteti da seama cat a insemnat noaptea asta pentru mine. Inca ma tot bantuie gandul ca e diferita de celalate fete. Nu credeam ca am sa apuc ziua in care gasesc o fata care sa ma satisfaca asa cum aveam eu in minte. Cand “ne distram” nu a aratat nici un semn ca ar fi obosit, iar dupa ce eu nu mai puteam ea mai vroia in continuare. A fost romantica si totusi perversa. A fost ceva simplu si totusi palpitant. E diferita si totusi normala, Nu are rost sa mai continui, orice barbat intreg la minte ar fi vrut sa o aiba in pat a doua oara. Nu stiu cum – am spus-o si o mai spun odata - dar ma atrage foarte mult aceasta fata. Poate fi doar o atractie fizica, psihica sau amandoua? Pana sa apara dinnou prin fata mea, insa de data asta cu halatul… verde pe ea nu ma descept din visarea mea. Aouleu! Chiar pe ala l-a luat. Hmm. Ce pot spune, are gusturi, s-au mai bine zis acelasi gusturi ca si mine. Ii sta foarte bine in el, mai ales ca si ea are culoarea ochilor identica cu a halatului. Se pune in pat langa mine si imi spune ca trebuie sa plece.

- De ce? Te asteapta cineva acasa? Sau cumva e sotul care o sa te i-a la intrebari de gen “Pe unde umbli?” si eu sunt amantul?
    - Haha… N-ai ghicit! E luni in caz ca nu mai stii de tine. O sa intarzi la job. Intr-un final am facut rost de unu’ care se plateste bine. Se pare ca am sa intarzii. Poateee, ne mai vedem, insa data viitoare v-a fi la mine acasa. Mersi de mic-dejun. A fost exact la fel de bun si la propriu si la figurat ca si tine. Pe birou ai numarul meu. Poate ma suni diseara, in prima zi de lucru am sa fiu familiarizata cu ce am de facut si cum merge totul la servici, nu cred ca voi avea prea multe de facut.

- Poate ai scris numarul de telefon gresit ca sa vezi ce-ti fac.
    - Nu-ti bate capul ala frumos al tau. Nu fac lucruri de genu’. Ne mai vedem. Te sarut! Spun ea care face cu ochiu stang. E o scumpa. Se pare ca seful a pus-o la punct deja ce face in prima zi. Seamana cu mine. Numai ca in cazul meu imi pun secretara sa faca asta. Aoleu!!! Azi e luni, si eu azi trebuie sa ma duc la servici. Pfff… Tocmai seful unei firme de respectat sa intarzie. A-ti mai pomenit? Si nici macar nu mi-am mai scris in jurnal. Stiu pare c-am ciudat dar imi place mult sa-mi exprim parerile si durerile insa si bucuriile pe hartie. Mai bine m-as imbraca. Ma “tirasc” pana la sifonier si-mi i-au de acolo o camasa alba, niste pantaloni negri de stofa si evodent siosete si boxeri crem. Dupa ce termin imi pun celelalte haine in masina de spalat.Imi i-au niste pantofi negri cu varf si ma indrept spre masina mea de culoare neagra, un BMW X3. In tot drumul spre biroul meu am ascultat muzica cu geamul deschis si cu tigara aprinsa din cand in cand. Pana la servici fac c-am un sfert de ora daca ma grabesc si 30 daca o lalai pe strada ceea ce se intampla rar deoarece e greu cu un BMW la indemana numai al tau. Vad o multime de oameni cu fete diferite. Multi nu pot vedea defapt ceea ce e in fiecare minte, eu insa dupa fata imi dau seama. Cum? Fiecare figura exprima ceva. Tristete, bucurie, frustrare, oboseala, plictiseala, gelozie, melancolie, stare de neliniste sau pur si simplu ingandurati, fiecare are un inteles. Multi nu tin cont, insa eu da. De aceea imi dau seama. E ca si cum ti-as spune “Spune-mi ce-ti place si o sa-ti spun cine esti”, insa in cazul meu este “Arata-mi ce esti ca sa-ti spun ce simti”. C-am ciudat formulat, stiu insa asa ar suna mai corect. Stau la stop de cateva minute si tot nu se mai face verde. Handicapatii au inceput sa claxoneze si deja ma enerveaza si pe mine. Asa ca ma gandesc sa calc pe pedala si sa plec. Sigur am sa regret, si nu! Nu am sa fac vreun accident.

Peste vreo 200 de metri politia m-a oprit. Mi-a dat o amenda insa nu foarte mare. Cel putin pentru mine nu e. Totusi ma oftic ca din ca-ti soferi tocmai pe mine m-a luat. NU mai conteaza. Ceasul masinii imi arata ca e deja ora 11:49 si eu nu sunt inca pe strazi gonind netinand cont de nimic. Am intarziat aproape 3 ore. Intr-un final am ajuns. CU siguranta daca ,-as uita in oglinda as vedea un tip cu toate apele pe frunte foarte frustat si incruntat. N-am chef de nimic insa o firma de traduceri legalizate si constructii si inca multe alte detalii. AM sa vi le spun insa acum, dupa cum prea bine ca stiti ma grabesc. Intru in cladire si ii salut pe angajati si ma indrept spre lift cand o voce se aude din partea opusa a treiectoriei mele un strigat cu scopul de a imi aduce aminte ca o posibila noua angajata ma asteapta in birou, o taducatoare de italiana. Imi intorc capul si raspund un rapid “Multumesc!” si apas p butonul care cheama liftul. Cladirea are 8 etaje. Fiecare etaj are 4 apartamente si fiecare inchiriate de mine. Defapt toata cladirea este. Biroul meu se afla la ultimul etaj. NU ma intrebati de ce… Poate pentru ca imi place privelistea de pe geamul meu din birou de langa canapeaua cred de piele. Cateodata din cauza problemelor si multor treburi adorm la birou pe ea cu o multime de hartii pe langa mine si camasa urmat sacou aruncat pe scaunul de dupa birou care se afla fata in fata – ma refer la birou – cu geamul pentru a avea lumina. Uhhh! Deja am obosit. Liftul asta parca nu mai urca . E la fel de incet ca o furnica care merge pe mainile unui copil dinou si dinou. E dabea la etajul 5. Sper ca intr-o zi sa-mi fac timp sa mai si respir si sa fac comanda de unul nou. De numai 2 ani de cand am ajuns sa conduc firma deja s-a stricat. Cine stie cand am sa pot. Pot face un joc e carti pana urca. Ba chiar doua daca e vorba de septica.
    Intr-un final ajunge.

Pentru moment credeam ca nu se mai misca. Imi salut secretara care si acesta imi auce aminte de prezenta asa zisei traducatoare si eu dinou zincad acelasi cuvant “Multumesc!’ tot cu capul intors numai ca de data asta ma opresc pentru 2 secunde. Imi reiau drumul catre birou. Cand ajung in fata lui deschid usa, intru si imi pun grabit geanta pe birou spunand intai de toate “Buna dimineata” - care oricum s-a dus – si-mi indrept fata spre fata care… NU SE POATE! E chiar…

Sorry... n-am poza aici Blush

▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Dum 23 Oct 2011 - 10:43

Suuper Smile
    Imi pare rau ca nu am comentat la celalt capitol Blush din pacate , recunosc , am fost cam nesimtita Blush
    Data trecuta nu ti-am dat critica asa ca iata-ma Big smile :

Titlu: Este foarte interesant , as putea spune ca el m-a facut sa vin la ficul tau , deci este perfect .
    Idea: Este foarte original , adica eu nu am mai intalnit-o .
    Descrierea: Este buna insa mai ai de lucrat , nu zic ca eu sunt mai buna , nici gand , chisr si eu am de lucrat , si inca cum , la descriere . Ar trebui sa pui mult accent pe descrierea sentimentelor , este cea mai importanta .
    Dialog: Este foarte bun . Nu este nici lung nici sec si este plasand unde si cand trebuie . Bravo .
    Estetica: Este perfecta , aici nu am ce comenta .
    Greseli de tastare si ortografie nu prea am vazut , insa nu stiu daca chiar nu exista .

Acum chiar mi-am format o parere foarte buna despre ficul tau .
    Deci cred ca se intelege ca vreau nextul Smile , nu ?
    Te Kiss Te Heart Te Big Hug
    Ja Ne ! Hi!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 30 Oct 2011 - 21:48

OK, so vad ca lumea e c-am ocupata si nu poate da comm-uri deci v-am adus nextu ca sa aveti ce citi in timpul liber Big smile:
    Lectura placuta. Heart

Cap. IV: Urmari neasteptate.

[…] E chiar Sakura! Nu pot sa cred. Ea e fata cu italiana? Nu se poate! Amandoi ne holbam unul la altul ca doi handicapati mintal. Nu ne vine a crede. La nici unul. Se vede pe fata ei. Ce sa mai zic de a mea? Scot un marait din gat gen “Ahraam!” apoi ma intorc cu fata spre geanta, scot niste hartii si o rog sa le semneze. Ii dau un pix si pe masuta din fata canapelei le semneaza. Dupa care ii dau niste instructiuni printre care ii spun ca o saptamana e in proba. Pentru a vedea cum se descurca. Da afirmativ din cap si ma intreaba daca incepe de azi. Ii spun ca n-ar fi rau, insa azi se face o exceptie si poate pleca la 5 dupa-amiaza dupa ce-si termina lucrarile.

Ziua s-a desfasurat normal. Cu o gramada de intalniri pentru a prezenta potentiolilor chiriasi apartamente libere si evident, nici nu am vazut-o pe “traducaroarea cea noua”. Nici nu am avut timp sa ma gandesc la ea macar. Cand am terminat instruirea ei m-am asezat la birou si am inceput sa stampilez mai multe foi plus semnatura apoi am plecat. Nici n-am mancat azi. Cand am sa ajung acasa am sa comand o pizza. N-am mai mancat demult o pizza calda de la restaurantul meu preferat, Ikinisasha. Din vorba-n vorba am sarit adevarata idee.

Este deja ora 7:00. Cred ca Sakura a plecat deja. Ma intorc la birou ca sa-mi las niste hartii apoi ma intorc acasa ca sa-mi fac un dus si sa mananc mult dorita pizza. As dori sa fac comanda de pe acum pentru ora 8:30-9. De ce asa tarziu fiind dabea 7? Pai pana ajung la birou, las hartiile, ma intorc acasa, imi fac dus dureaza ceva timp. E bine ca nu mai e aglomerat pe sosea. Cred ca Sakura a terminat demult treaba. Chiar sunt curios sa vad ce a facut pe ziua de azi. Aveam 12 lucrari de cate 3 pagini de tradus. Poate intre timp a mai primit si alte lucrari. Vom vedea cat de curand. Mai sunt doar cateva minute distanta de birou. Pasarea de un rosu inchis ca focul se avanta spre cealalta jumatate a pamantului lasand frumosul disc de argint sa apara putin cate putin pe cerul senin.

Am vazut soarele, am vazut luna, am vazut pamantul si apa, nimic insa din toate acestea nu m-au facut sa-mi trezeasca interesul ca aceasta fata, Sakura. Simpla ei apropiere era o reamintire a faptului ca frumusetea si dragostea axista intr-adevar, pe lume chiar daca eu nu le pot avea.
    Ajung la birou foarte ganditor si cu o curiozitate starnita la maxim de nerabdare. De ce? Sincer, nu vreau sa va mint. Mi-ar placea ceva distractie in seara aceasta. De aceea sper sa mia fie inca in cladire persoana, din punctul meu de vedere perfecta, Sakura. In biroul meu pustiu flutura foarte alert perdelele semn ca am uitat geamurile deschise. Nu-I paguba, abea se mai aeriseste, insa daca ploua la noapte nu vreau sa mi se piarda vreo foaie sau sa mi se ude macar umpic, de aceea de cum intru ma indrept spre ea pentru a o inchide. Pe pervaz vad un mic bilet desenat cu un pix o inima pe el indoit odata pe jumatate. Ma indrept spre el si-l deschid unde scrie:

“Buna sefule. Am plecat ora 4:30 deoarece m-a solicitat matusa mea, insa as dori sa ma revansez in seara asta. La mine acasa. La ora 10. Stau pe strada …”

De aici nu va mai spun deoarece e adresa ei si nu vreau ca un posibil pretendent sa se duca la ea.
    Hmm. Avea dreptate cand spunea ca sta aproape. Trebuie numai sa dau coltul pe o strada si ajung in fata resedintei ei. Nu ma supar ca a plecat mai devreme, insa daca nu si-a terminat lucrarile o penalizez in noaptea asta cu catusele si biciul. Sasuke, sunt mandru de tine! Asa, pai dupa ce spun asta in gandul meu parca ma simt mai bine. Imi las hartiile pe masa, ies din incapere si ma indrept spre hol la dosarele de italiata si incep sa le numar: 1, 2, 3,…, 12, 13, 14!!! Se pare ca stie bine italiana. Dau o mica privire cu ploapele pe jumatate inchise la actele traduse din Italiana pe japoneza si nu gasesc nici macar o greseala de ortografie sau exprimare.
    Imi place!

Dupa ce le pun din nou de unde le-am luat mi-am salutat colegii care au mai ramas si eu ma indrept spre casa. Dupa aproximativ 20 de minute sunt deja in cabina de dus din resedinta mea.
    Las siroaiele de apa fierbinte sa mi se prelinga pe corpul meu bine alcatuit si incep prin a-mi curata capul si de praf si infernul miros de transpiratie, si de griji. Dupa ce termin si sunt umpic mai relaxat trec la bust apoi la picioare.

Peste ceva timp imi inchid dusul pentru a oprii apa sa mai curga, imi pun un prosop in jurul taliei si ies. Dupa ce ma sterg bine de tot pe cap si pe corp imi iau halatul verde pe mine.
    Se aude soneria.

Asta trebuie sa fie Gaara, baiatul cu pizza. Imi iau papucii albi pufosi in picioare si deschid usa unde Gaara asteapta cu 2 cutii de pizza medii, specialitatea casei. Exact ce am comandat.

- Multumesc Gaara, uite banii si ceva in plus de cheltuit. Ai grija de tine.
    - Hei! Mersi frate, o sa am. Ne mai vedem.

Ii i-au cutiile din mana si in schimb ii dau bancnotele apoi ma rasucesc pe calcaie 180 de grade si inchid usa cu piciorul. In sufragerie deschid o cutie de pizza si incep a manca cu pofta cateva felli. Cand eram pe drum credeam ca sunt capabil sa mananc una intraga insa acum cand sunt cu ele in fata si a mai ramas ceva dintr-una nu mai sunt asa de sigur. E ora 9:57. Hmmm. Sa intrazii ca in filmele romantice sau sa fiu punctual. Neaaah! Prea siropos. Deci ramane punctualitatea. Ma imbrac intr-o bluza neagra mulata pe corp si peste o mica vesta albastra fara maneci. Dupa care trag o pereche de pantaloni cumparata odata cu vesta tot de aceeasi culoare, apoi in picioare incalt niste sosete si o pereche de adidasi simpli, albi. Pentru a nu ma duce totusi cu mana goala, i-au cealalta cutie nedesfacuta de pizza si dupa ce o pipai pe mai multe parti, simtind-o inca fierbinte, o i-au si pornesc la drum.

In mai putin de un minut sunt in fata cladirii printesei mele. Nu are sonerie deci sunt nevoit sa bat la usa. Sakura deschide usa cu o fata gen “Tu cine esti si ce mai vrei?” umpic dezorientata la inceput dupa care a zambit pervers la vazul persoanei, iar eu i-am spus:

- Pizza? Intreb eu cu o oarecare tragere de inima. Era totusi ora 10 si cu siguranta o fi servit cina.
    Aceasta ingana un “Yummie!” si ma pofteste in casa.

Ma conduce in sufragerie unde e o curatenie de nedescris. In cateva cuvinte, totul era perfect parca abea mobilat si de neclintit. Carti in bibleoteca aranjate in ordine alfabetica, perne nici prea mari sau prea mici in jurul mesei de cafea si langa era canapeaua din piele crem inchis care era fata in fata cu o plasma de 120 de cm. Pe jos, parchetul sclipeste peste care e pus din loc in loc niste covoare asortate cu canapeaua. Asez pizza pe masa de cafea dupa care Sakura ma pofteste sa ma asez pe una din pernute. Ma asez discret pe una si constat ca sunt foarte confortabile. Aceasta se aseaza in fata mea, cu spatele la televizor si deschide cutia cu pizza. Pentru cateva clipe timpul a inghetat. Se uita la ea de parca nu a mai vazut in viata ei acest tip de mancare dupa care isi ridica capul spre mine si nemai facand vrun semn imi spune un banal “Pofta buna!” si fara ca macar sa mai astepte un raspuns, se serveste cu o felie de pizza.

Putin uimit de situatie si satul raman incremenit neluand din pizza mai mult de o felie. Cand ajung pe la jumatatea acesteia, ii vorbesc:
    - Stii nu credeam ca o sa-ti fie foame fiind deja ora asta tarzie. Aveai tot timpul sa iei o gustare, ma adresez ei pe un ton caracteristic mie cand ceva ma uimeste.
    - Da pai, cum probabil ai si citit in bilet… face o pauza pentru a inghiti apoi conntinua: Matusa mea m-a sunat la birou cand mai aveam o lucrare si m-a rugat sa trec pe la ea. Pana pe la 9 am stat la ea si am vorbit, insa nu m-a servit cu nimic comestibil. In fine sa nu mai vorbim despre asta. Avem… alte subiecte mai incitante, spune in timp ce-si descheie cativa nasturi de la camasa alba, eu ramanand uimit de trecerea ei de la o simpla pofta de mancare la o pofta de prostioare.

Imi inchid ochii pentru cateva secunde ma frec cu mainile la ei apoi cand ii deschid constat ca nu visez si ca totul e real. Aceasta se indreapta spre mine si mi se pune in poale incepand sa-mi dea vesta si bluza jos timp in care ma saruta.

In 2 minute eram deja in patul ei, dezbracati pusca umpic c-am confuz. Avea o expresie pe fata cand mi-a adus aminte de matusa ei de parca s-ar fi intalnit cu o stafie, nu cu o cunostinta. Apoi, brusc a trecut la actiune de parca ar fi ultima ei zi de trait. In timp ce ea imi saruta bustul si amandoi gafaiam de placere ca doi nebuni totusi, eu, daca tot nu eram sigur, banuiam ca ea are o mica problema. In penumbra din camera ei, nu stiam unde se incheie realitatea si unde incepe visarea.

Tot nemai putand de oboseala sa gesticulez, ma dau jos de pe ea gafaind de placere cu un zambet larg pe fata si totodata lafel de confuz. Aceasta se aseaza langa mine si ma intreaba daca deja am obosit. Eu ingand un “Da.” chinuit, iar aceasta se aseaza totusi pe mine putin obosita chiar daca nu vrea sa arate asta cu toate ca eu am batut in retragere. Nemai putand a ma abtine ii spun ce am pe suflet:

- Sakura, nu ne stim de prea mult timp, insa eu pot observa imediat daca un om este preocupat si nu se mai afla printre noi. Nu vreau sa insinuez ca nu ai fost fenomenala in seara asta pentru ca as mintii, insa ceva nu e in regula cu tine decand am venit.
    Aceasta putin uimita se da jos de pe mine pe perna din stanga mea si se uita pe tavan parca la niste exraterestri. Ofteaza incet si incearca sa dezlege niste cuvinte.
    - Uite, eu…

Poza capitolului: Cand Sakura sare pe Sasuke Big smile

Astept critici Tongue

RR
    Administrator
    Administrator

Data de înscriere : 09/01/2011

Mesaj Scris de RR la data de Dum 30 Oct 2011 - 23:20

Eu is ca deobicei intarziata Laugh Vrei critica, iar nu-ti pot da decat un scurta:

Titlul: Cum ti-a m-ai zis, m-a atras. Desi la prima vedere am ezitat, dar apoi am devenit curioasa si nu regret ca am pierdit timp citind acest fic.
    Idea: Imi place, dar e putin cam seaca, stiu si eu...vreau mai multa actiune imbinata bineinteles cu descrierea.
    Descriere: Of of of Sad De atatea ori o face cu Sakura si nu simte nimic profund? La capitolul: Sentimente, mai ai de muncit. Eu vreau sa simt tot ce simte si personajul, sa traiesc ceea ce traieste si el. Inteles?
    Actiune: Cam seaca sincera sa fiu. Zici ca ai povestesti ce s-ar intampla in zilele noastre. Ca si cum as povesti ce fac eu zi de zi + putina fantezie Laugh
    Dialog: Nu e mult si nu e sec, ceea ce ma bucura nespus de mult Big smile
    Estetica: Perfect, n-am ce comenta! Imi place ca lasi spatiu intre alineatecat si dupa un semn de punctuatie Wink
    ->Ai si niste greseli de tastare, care le-am scris mai jos pentru ca sunt putine, iar in paranteza am scris randul pentru a edita. Acestea sunt: ->
    mia->mai(randul 24; al patrulea alineat Big smile)
    Nu-I->Nu-i(randul 26)
    italiata->italiana(randul 35; al 6-lea alineat)
    Dupa ce le pun din nou de unde le-am luat ->virgula, mi-am salutat colegii care au mai ramas si eu ->puteau sa nu mai pui eu, ca se intelege ma indrept spre casa.
    Sper ca nu mai sunt si alte greseli de tastare. Sunt prea obosita la ora asta ca sa le vad, sorry Sad

Bun cam atata pe ziua de azi. Adu nextul ca de nu Bici

▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Lun 31 Oct 2011 - 16:56

Vai dar cat de intarziata mai sunt si eu , cum de nu mi-am dat seama ca ai adus nextul ! Mi-e rusine Blush ...
    Vad ca Rallu mi-a luat-o inainte cu critica asa ca nu am ce comenta `Smile .
    Mi-a placut foarte mult acest capitol , adica te rog , imi place foarte mult acest fic ` Love it .
    Astept nextul cat mai repede ca de nu te Bici .
    Ja Ne ! Hi!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Vin 4 Noi 2011 - 10:59

OK, v-am adus nextu, hai sa vedem ce se mai intampla Tongue

Cap V: Capcana

[…] – Uite eu… chiar nu vreau sa te umplu pe tine cu problemele mele…
    - Uite! Eu nu stiu ce te deranjeaza pe tine, insa eu chiar te plac. Presupun ca suntem un cuplu, nu?
    - Da! Bineinteles!
    - Atunci zi-mi ce ai pe suflet. Ma uit la ea si cu fiecare secunda care trece pe chipul ei palid la lumina lampii se mai asterne cate o foicica de ezitare. Nu trece mult timp si ea imi raspunde pe un ton plictisit.
    - Mie imi e c-am somn, tie nu? La aceasta intrebare ma simteam putin stupefiat.
    - Da, dar tot nu mi-ai spus ce e cu tine, zic eu in timp ce ma salt cu corpul pe langa mana cu fata spre Sakura si ma uitandu-ma fix in ochii ei.

- Inca odata iti spun ca nu vreau sa iti faci probleme, si spunand asta se intoarce cu spatele la mine. Nestiind ce sa fac, ma apropii de spatele ei alb gol golut si o iau in brate, dupa care inchid ochii si o sarut pe gat. Aceasta se intoarce cu fata la mine si, cu coada ochiului ma uit la ea si observ ca la gestul meu a ramas umpic uimita, apoi cu mana stanga m-a luat de barbie si a ridicat-o umpic mai sus spre buzele ei neobisnuit de visinii.

Ne-am sarutat timp de o jumatate de minut foarte apasat, apoi s-a lasat cuprinsa de bratele mele puternice si, luandu-ma de incheietura mainii sub barbia ei parca simtindu-se protejata mai ceva decat atunci cand statea la sanul mamei. Pe ea a luat-o somnul imediat. Pe mine, insa am mai asteptat ceva timp pana sa pot inchide ochii cu adevarat.
    Dimineata devreme, zgomotul unei curele tarsinduse pe langa niste pantaloni, m-a trezit. Era rozalia care se pregatea de servici.

Este ora 7:25. C-am devreme, pentru mine lucru’ incepe la 9. Insa pentru ea la 8. Chiar e confortabil in patul ei. Ma uit sub patura si ma vad gol pusca, deci prin urmare ii cer un halat. Aceasta imi da un halat simplu alb, apoi vazand ca nu mai zice nimic sparg gheata si deschid un subiect de discutie.
    - Daca stiam ca tu esti traducatoarea erai din prima angajata, insa deja aveam foile pregatite.
    - Numai spune, zice ea schitand un zambet pervers si se agata senzual de mine si ma tine de sold cu fruntea lipita de a mea facandu-ma sa ma uit fix in ochii ei. Jumatatea de sus a halatului nu mai era pe mine atarnand in jos pana la jenunchi, cealalta jumatate fiind stabila datorita “curelei” strans de jur-imprejurul soldului meu. Ma pierd in ochii ei, neconstientizand defapt ca ma atrage intr-o cursa si tot deplasandu-ne catre un loc nestiut de mine, ma inchide in baie cu cheia. Cea mai mare greseala.
    Tipic.

Trebuia sa imi dau seama ca ceva nu e in regula. Deci sunt incuiat aici de catre o puma foarte perversa pe teritoriul ei si n-am cum iesi. Trebuie sa joc pe regulile scrise de ea. De vreme ce sunt in baie ma hotarasc sa fac un dus relaxant, numai ca ea nu are cabina de dus, ci cada. Nu ma deranjeaza. Numai ca am sa-i fac inundatie in baie. Glumesc. Am sa ma stradui sa nu se intample asta.

In timp ce eu imi faceam dus se aude un clantanit de cheie. Se pare ca inainte sa plece mi-a descuiat usa. Nu stiu cat e ceasu dar sigur nu cred ca au trecut mai mult de 5 minute. Hmm. Deci printr-o urmare fireasca e sapte si jumatate. In timp ce ma spal, observ ca are gel de dus barbatesc pe suportul din dreapta mea. Asta imi c-am da de banuit, daca nu cumva a pus toate astea la cale. Intalnirea aia cu matusa ei a transformat-o parca in numai 2 ore si ceva din “copil fara griji” in “adolescent cu probleme”.
    Dupa mai bine de inca 10 minute zabovite sub dus, ma sterg cu un prosop mov imi i-au halatul si ies. Cand sa deschid usa, un bilet cade pe jos. Sigur la pus in usa ca atunci cand o deschid sa il pot vedea. Deci… Deschid biletul in care scrie:

“Frumosul meu brunet,

Hainele iti sunt in sufragerie, si pe langa ele ai din partea mea o o camasa mov spalata si calcata pentru azi la servici. Nu vroiam sa te scol devreme pentru a pleca si a te pregatii de servici, insa nici sa stai prea mult si sa nu ajungi la timp, deci ai scapat de o grija.
    O rugaminte am si eu la tine: Sa iei cheile de pe masuta de cafea din sufragerie si sa incui usa casei de 2 ori, iar cheile mi le dai la servici.

Te sarut si ne vedem la munca,
    Cu dragoste, Sakura”

Nu-mi vine a crede cat de bine poate Sakura sa puna la punct toate aspectele. Parca ar fi un animal din acela de prada care nu uita nici cel mai mic detaliu inainte de a lansa ambuscada asupra prazii. Prrr. E ca o leoaica daia smechera.
    Imi place.
    Cat ma imbrac si-mi impachetez camasa pana acasa, ma gandesc la un defect pe care l-ar putea avea fata asta. Imi sec mintea degeaba. Nu gasesc nici unul. Ajuns acasa ma imbrac in niste pantaloni de stofa barbatesti si ma imbrac cu camasasuper smechera si pot sa zic la moda, moz pe care Sakura mi-a lasat-o. Peste ea imi i-au un sacou fara maneci gen jacheta, imi i-au geanta si plec. Ajuns in masina, deschid radioul si ma uit la ceas. Este ora 8:17.
    Devreme.

Deci n-am motive de graba. Imi pornesc masina si ma indrept spre birou. Deodata un sentiment ciudat ca am uitat ceva ma invaluie treptat si incep sa ma caut de acte, portofel si geanta fiind pe scaunul din dreapta mea parca ma face sa ma simt mai bine. Ce e bizar este ca tot am senzatia aia, insa nu-I mai dau importanta. Semaforul din fata mea se face brusc rosu cand aproape ca nu-l mai vedeam, facandu-ma sa apas tare pe frana. Atunci asigurarea masinii si-a facut treaba si centura a intepenit pe loc pentru a nu “pupa” parbrizul. Deodata cheile din contact au inceput sa se balangane extrem de alert, parca speriate si ele de neasteptatul incetinit fortat. Am inceput sa injur semaforul printre dinti apoi becul imaginar de deasupra capului meu s-a aprins.
    - Stiu ce am uitat! Zic eu in gura mare, insa nu se putea auzi de afara.

Sorry.. n-am gasit poza... Whistling
    La cap. urm poate am sa pun Big smile

▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Vin 4 Noi 2011 - 15:46

Mi-a placut foarte mult acest capitol Big smile
    Insa am sa-ti dau si o critica , ce este cu rosu este opera mea `Smile.

Dj Yoo-Miky a scris:OK, v-am adus nextu, hai sa vedem ce se mai intampla Tongue

Cap V: Capcana

[…] – Uite eu… chiar nu vreau sa te umplu pe tine cu problemele mele…
    - Uite! Eu nu stiu ce te deranjeaza pe tine, insa eu chiar te plac. Presupun ca suntem un cuplu, nu?
    - Da! Bineinteles!
    - Atunci zi-mi ce ai pe suflet.Aici puteai apasa ENTER ca sa se inteleaga ca Sakura terminase ce are de spus . Ma uit la ea si cu fiecare secunda care trece pe chipul ei palid la lumina lampii se mai asterne cate o foicica de ezitare. Nu trece mult timp si ea imi raspunde pe un ton plictisit.
    - Mie imi e c-am este "cam" nu "c-am" somn, tie nu? La aceasta intrebare ma simteam putin stupefiat.
    - Da, dar tot nu mi-ai spus ce e cu tine, zic eu in timp ce ma salt cu corpul pe langa mana cu fata Aici sincer nu prea am inteles ce ai vrut sa zici spre Sakura si ma uitandu-ma fix in ochii ei.

- Inca odata iti spun ca nu vreau sa iti faci probleme, si spunand asta se intoarce cu spatele la mine. Nestiind ce sa fac, ma apropii de spatele ei alb gol golut si o iau in brate, dupa care inchid ochii si o sarut pe gat. Aceasta se intoarce cu fata la mine si, cu coada ochiului ma uit la ea si observ ca la gestul meu a ramas umpic uimita, apoi cu mana stanga m-a luat de barbie si a ridicat-o umpic mai sus spre buzele ei neobisnuit de visinii.

Ne-am sarutat timp de o jumatate de minut foarte apasat, apoi s-a lasat cuprinsa de bratele mele puternice si, luandu-ma de incheietura mainii sub barbia ei parca simtindu-se protejata mai ceva decat atunci cand statea la sanul mamei. Pe ea a luat-o somnul imediat. Pe mine, insa am mai asteptat ceva timp pana sa pot inchide ochii cu adevarat.
    Dimineata devreme, zgomotul unei curele tarsinduse Fi atenta , aici cuvantul se scria cu cratima "tarsindu-se" pe langa niste pantaloni, m-a trezit. Era rozalia care se pregatea de servici.

Este ora 7:25. C-am devreme, pentru mine lucru’ incepe la 9. Insa pentru ea la 8. Chiar e confortabil in patul ei. Ma uit sub patura si ma vad gol pusca, deci prin urmare ii cer un halat. Aceasta imi da un halat simplu alb, apoi vazand ca nu mai zice nimic sparg gheata si deschid un subiect de discutie.
    ENTER
    - Daca stiam ca tu esti traducatoarea erai din prima angajata, insa deja aveam foile pregatite.
    - Numai spune, zice ea schitand un zambet pervers si se agata senzual de mine si ma tine de sold cu fruntea lipita de a mea facandu-ma sa ma uit fix in ochii ei. Jumatatea de sus a halatului nu mai era pe mine atarnand in jos pana la jenunchi, cealalta jumatate fiind stabila datorita “curelei” strans de jur-imprejurul soldului meu. Ma pierd in ochii ei, neconstientizand defapt ca ma atrage intr-o cursa si tot deplasandu-ne catre un loc nestiut de mine, ma inchide in baie cu cheia. Cea mai mare greseala.
    Tipic.

Trebuia sa imi dau seama ca ceva nu e in regula. Deci sunt incuiat aici de catre o puma foarte perversa pe teritoriul ei si n-am cum iesi. Trebuie sa joc pe regulile scrise de ea. De vreme ce sunt in baie ma hotarasc sa fac un dus relaxant, numai ca ea nu are cabina de dus, ci cada. Nu ma deranjeaza. Numai ca am sa-i fac inundatie in baie. Glumesc. Am sa ma stradui sa nu se intample asta.

In timp ce eu imi faceam dus se aude un clantanit de cheie. Se pare ca inainte sa plece mi-a descuiat usa. Nu stiu cat e ceasu dar sigur nu cred ca au trecut mai mult de 5 minute. Hmm. Deci printr-o urmare fireasca e sapte si jumatate. In timp ce ma spal, observ ca are gel de dus barbatesc pe suportul din dreapta mea. Asta imi c-am da de banuit, daca nu cumva a pus toate astea la cale. Intalnirea aia cu matusa ei a transformat-o parca in numai 2 ore si ceva din “copil fara griji” in “adolescent cu probleme”.
    Dupa mai bine de inca 10 minute zabovite sub dus, ma sterg cu un prosop mov imi i-au halatul si ies. Cand sa deschid usa, un bilet cade pe jos. Sigur la pus in usa ca atunci cand o deschid sa il pot vedea. Deci… Deschid biletul in care scrie:

“Frumosul meu brunet,

Hainele iti sunt in sufragerie, si pe langa ele ai din partea mea o o camasa mov spalata si calcata pentru azi la servici. Nu vroiam sa te scol devreme pentru a pleca si a te pregatii de servici, insa nici sa stai prea mult si sa nu ajungi la timp, deci ai scapat de o grija.
    O rugaminte am si eu la tine: Sa iei cheile de pe masuta de cafea din sufragerie si sa incui usa casei de 2 ori, iar cheile mi le dai la servici.

Te sarut si ne vedem la munca,
    Cu dragoste, Sakura”

Nu-mi vine a crede cat de bine poate Sakura sa puna la punct toate aspectele. Parca ar fi un animal din acela de prada care nu uita nici cel mai mic detaliu inainte de a lansa ambuscada asupra prazii. Prrr. E ca o leoaica daia smechera.
    Imi place.
    Cat ma imbrac si-mi impachetez camasa pana acasa, ma gandesc la un defect pe care l-ar putea avea fata asta. Imi sec mintea degeaba. Nu gasesc nici unul. Ajuns acasa ma imbrac in niste pantaloni de stofa barbatesti si ma imbrac<- Repetitie , nu a sunat foarte bine , incearca pe cat poti sa o eviti . cu camasaSPACEsuper smechera si pot sa zic la moda, moz "mov" pe care Sakura mi-a lasat-o. Peste ea imi i-au un sacou fara maneci gen jacheta, imi i-au geanta si plec. Ajuns in masina, deschid radioul si ma uit la ceas. Este ora 8:17.
    Devreme.

Deci n-am motive de graba. Imi pornesc masina si ma indrept spre birou. Deodata un sentiment ciudat ca am uitat ceva ma invaluie treptat si incep sa ma caut de acte, portofel si geanta fiind pe scaunul din dreapta mea parca ma face sa ma simt mai bine. Ce e bizar este ca tot am senzatia aia, insa nu-I mai dau importanta. Semaforul din fata mea se face brusc rosu cand aproape ca nu-l mai vedeam, facandu-ma sa apas tare pe frana. Atunci asigurarea masinii si-a facut treaba si centura a intepenit pe loc pentru a nu “pupa” parbrizul. Deodata cheile din contact au inceput sa se balangane extrem de alert, parca speriate si ele de neasteptatul incetinit fortat. Am inceput sa injur semaforul printre dinti apoi becul imaginar de deasupra capului meu s-a aprins.
    ENTER
    - Stiu ce am uitat! Zic eu in gura mare, insa nu se putea auzi de afara.

Sorry.. n-am gasit poza... Whistling
    La cap. urm poate am sa pun Big smile<

Bun Smile

~*Descrierea: Este buna , insa puteai pune mult mai mult accent pe cea sentimentala , asa cititorul va putea simti ceea ce simte personajul respectiv .
    ~*Actiunea: Nu este grabita , decurge lent dar in unele parti ai cam grabit-o , daca aveai mai multa descriere sentimentala ea decurgea lent si frumos .
    ~*Dialogul: Nu este nici lung , nici sec insa in unele locuri nu isi avea locul .
    ~*Estetica: Este buna , nu pot sa spun ca nu este pentru ca a-si minti . Insa ai putea lucra mai mult la ea pentru a o perfectiona . Nu spun asta de parca eu s-ai avea-o perfecta , nici decum , chiar si eu inca mai am de lucrat la ea .
    ~*Greseli de ortografie/tastare : Ti le-am enumerat mai sus .

Cam atat am avut de spus Smile
    Astept nextul sa vad ce se mai intampla Big smile
    Ja Ne ! Hi!

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 9 Noi 2011 - 10:49

Hello all Big Hug
    Am c-am intarziat cu next, dar brusc am inceput sa fiu c-am lenesa si nu’s mandra Sad
    Drept urmare ca sa ma iertati, am facut un capitol mai mare special pentru a ma revansa si pt. capitolul scurt de data trecuta Smile
    Deci aici aveti next, bucurati-va si nu uitati ca va iubesc pe toti. Love
    Astept comm-uri Big smile
    Lectura placuta!

Cap VI: Aparitia unui nou personaj

“- Stiu ce am uitat! Zic eu in gura mare, insa nu se putea auzi de afara.”

Mi-am uitat telefonul, ah ce uituc pot fi. Cum se face verde, apas pe pedala repede inainte de a incepe vreo masina sa miste si ma intorc spre casa.

Norocul meu ca am plecat mai devreme, altfel iar intarziam. Cand ajung acasa, imi i-au telefonul de pe noptiera exact unde l-am lasat seara trecuta si plec din nou spre birou. Ajuns acolo in jurul orei 9 fara doua minute, ma pun la birou si incep sa citesc niste acte de propietati, apoi ii dau ordin secretarei sa dea niste telefoane pentru a se asigura ca intalnirile de astazi raman in picioare. Nu-mi place sa fac un drum degeaba.

Dupa ce m-am retras din nou in birou, o fata cu parul blond prins in coada, pe al sau nume Ino, intra in birou fara a bate la usa – cum face de obicei - si imi comunica:

- Buenos días, señor Director!
    - Daaa… buna dimineata si tie! Ti-am mai zis sa nu ma iei cu turca ca n-o inteleg.
    - Scuzati-ma domnule, insa e spaniola, spune traducatoarea care face un botic lung.
    - Cum spui tu, ai vrut sa-mi raportezi ceva? Zic eu in timp ce-mi pun geanta pe genunchi deschizand-o.
    - Da, am venit sa va cer o mica, mica favoare, spune ea pe un ton lingusitor.
    - Si care ar fi aceea? Intreb eu pe un ton plictisit cu nasul prin geanta.
    - As dori, daca nu va deranjeaza, sa am liber saptamana care vine drept concediul de vara deoarece trebuie sa plec la Barcelona sa-mi vizitez niste rude, mai exact unchiul si matusa mea... nu mai apuca sa continue deoarece eu o intrerup in timp ce-mi ridic privirea din geanta sa mai zica alte detalii plictisitoare care cu siguranta aveau sa urmeze.

- Desigur, desigur, cum vrei, insa anunt-o pe Hinata ca v-a prelua ea lucrarile tale de saptamana viitoare. Apropo, cum merge cu noua traducatoare? Va intelegeti?
    - Nu comentez, va multumesc pentru amabilitate domnule, tener un buen día, señor!
    - Bine, pa! spun eu in timp ce-i fac cu mana nepasator si ma aplec in nou cu capul in geanta.

Ciudat e ca, in geanta mi-am lasat si jurnalul. N-am m-ai scris in el de 3 zile. De obicei nu exista zi in care sa nu scriu cel putin de 2 ori in el.
    L-am scos si m-am hotarat sa scriu ce s-a petrecut in aceste 3 zile. Ma gandeam cum sa incep si cum sa termin. Trebuiau niste cuvinte mai speciale, nu oricare. Niciodata nu voi scrie niste lucruri banale in el. Si spunand asta mi-a venit ideea:

"19 august, 2011

Draga jurnalule,

Nimic din ceea ce stiam pana acum nu mai e la fel. Nimic din ceea ce simteam pana acum nu e mai presus decat fiorul din stomacul meu ce nu ma lasa sa respir. Pe nimeni din cei care credeam ca-i cunosc defapt in realitate imi sunt straini. Toate s-au schimbat. Nimic nu mai e la fel.
    Imi pare rau ca n-am mai vorbit cu tine timp de atata amar de vreme, insa am intalnit o fiinta care m-a facut sa ma simt ca in al noualea cer. Pentru prima data in viata mea, pot spune ca “iubesc cu adevarat” si de data asta e altfel. Fara nicio indoiala nu-i o tarfa care umbla dupa bani deoarece nu are nevoie. Nici macar nu mi-a refuzat invitatia. Si da! Ea este “ideala”.

Asa e! Nu vorbesc prostii. A trecut testul pana la ultima etapa cu cireasa. Cred ca m-am indragostit pe neasteptate. Dupa numai o singura noapte. Nu vreau sa existe seara in care ca nu o simt la pieptul meu, fie ca ca ea ar fi la ea sau la mine in asternuturi. Deja am fost la ea. Aceasta e a treia zi de cand “eu am tarat-o la mine in pat” pentru prima oara.

Este un sentiment extraordinar, ceva nemaipomenit. Ultima oara cand am facut-o pe langa acea placere, am simtit alt sentiment, paralel cu acela si total mai intens. Poate asa e cand faci dragoste cu persoana iubita.

Toate acele sentimente pe care le-am simtit de-a lungul anilor – tristete, bucurie, rusine, gelozie, recunostinta, uimire, indatorare si altele – nu inseamna nimic pe langa acesta.
    Iubire! […]

Trebuie sa ma intorc la munca, n-am de ales, insa daca-as fi avut, as fi ales-o pe ea."

O sa mai scriu insa acum nu am inspiratie. Mai ales ca ma asteapta o alta zi la birou. Acum ca tot s-a pomenit de matusa, chiar vreau sa vad ce fel de persoana e.

Ziua s-a terminat cu pasi lenti, dar siguri. Toata ziua n-am prea fost atent la treaba, ci ma tot gandeam daca-ar fi o idee buna sa-i sugerez Sakurei – deja – sa o intalnesc pe matusa ei. Stiu! O idee trasnita si poate ca va ganditi ca ar fi c-am devreme, insa nu cred avand in vedere de ceea ce simt pentru Sakura... FIRAR! Mie-mi vine sa ma tavalesc cu ea la orice ora a zilei si nici macar nu-i stiu numele de familie, desi ea mi l-a zis. Ma intorc in jurul orei 7 fara 6 minute inapoi la birou pentru ultima data azi si in lift intra odata cu mine Sakura. Nu zic nimic, ci doar stau incruntat cu mainile impreunate la fata tragand cu ochiul la tinuta provocatoare a Sakurei.

Daca nu m-ar fi cunoscut si nici eu pe ea as fi putut sa jur ca stie ca fac asta si mi-ar fi tras o palma care sa ma usture toata noaptea. Ciudat, parca se imbracase in pantaloni si bluza. Cred ca s-a schimbat in timp ce eu eram la dus.

Suntem pe la etajul 3, iar ea ma saluta sarcastic dupa care ma intreaba:
    - Cum a fost ziua ta?
    - Plictisitoare, a ta? Spun eu aranjandu-mi camasa moz, primita de la ea.
    - Tot asa, insa te-am vazut pe tine si mi-a crescut interesul de munca, spune ea pe un ton pervers, dupa care stam intepeniti 5 secunde, dupa care eu, nemai putand sa ma controlez, aproape ca un vartej ma avant spre rozalie incepand sa o strang cu putere de sold si sa o sarut pe burta, ea fiind deasupra mea cu un cap lipita de peretele liftului cu mainile prin parul meu gafaind usor.

O tin sus pe geninchi in asa fel incat sa o pot saruta la burta si sani, si in acelsi timp sa stea si comfortabil. Luandu-ma valul putin, ii bag mana pe sub rochita neagra scurta ceea ce o face sa i se trezeasca toate simturile si sa o treaca fiorii pe sira spinarii. Imi face semn sa o las putin jos, eu ascultand-o insa fara a ma oprii din ai saruta pielea alba ca varul. Imi spune printre suspine sa incetez pentru ca eram pe la etajul 7, la 8 fiind ultimul etaj si exact unde trebuia sa coboram.

- Ahhh, te-as urca pe toti peretii astia ca sa o facem chiar acum, spun eu gafaind si cu un ranjet pervers si umpic tampit la prima vedere.

Ma impinge violent de partea opusa a acelui perete si ma saruta apasat, si cu o secunda inainte ca usile sa se deschida, se desprinde de mine, isi trage rochita in jos, apoi cand usa se deschide complet, iese indiferenta si fara a mai zice nimic, lasandu-ma pe mine “cu capu-n soare”. Eram umpic c-am ciufulit, iar secretara ma mai retine vreo 2 minute pe hol sa ma intrebe unde am fost.

I-am zis ca m-am intors de la ultima intalnire si ca sunt umpic obosit si atat. Nu trebuia sa ma justific in fata ei, dar nu vroiam sa par morocanos si asa isi dadea seama ca nu ma intorc de la o simpla “intalnire”. Nu ca m-ar interesa parerea celorlalti, insa ar fi ciudat sa-ti stii seful un afemeiat care probabil a angajat o femeie doar ca sa si-o traga cu ea si nici macar la ea sau la mine acasa.
    Foarte ciudat.

In fine. Trec pe langa biroul traducatorilor de italiana, spaniola si germana unde o aud pe Sakura ca vorbeste la telefon cu o persoana de gen feminin si inauntru o traducatoare de germana sosoteste cu traducatoarea de spaniola. Ma mir ca n-au plecat, de obicei ele termina repede. Stiu, nu trebuie sa ma tachinati! Am inteles ideea! Stiu, nu e frumos sa ascult pe la usi, insa cand iubesti asa ti se intampla. Nu aud decat sfarsitul conversatiei in care Sakura zicea:

“Nu cred ca ar fi cel mai indicat… Dar..? Bine, insa nu garantez in seara asta. Bine! Hai ca mai vorbim, bine? Pa-pa!”

Daca nu s-ar fi auzit vocea de femeie as fi crezut intr-un fel ca rozalia ma insala. Nu stiu care dintre cele 3 sentimente – gelozia, tristetea sau furia - m-ar fi facut sa cad la auzul acelor replici. Daca as fi fost furios cu siguranta as fi intrat in incapere si i-as fi facut o scena de fata cu fetele, daca eram prea trist nu mai mancam pana a treia zi si daca as fi fost extrem de gelos, baiatul “norocos” nu mai vedea soarele a doua zi.
    Cand sa ies din cladire, Sakura ma ajunge din urma si ma apuca de brat si ma saluta. Fac la fel si apoi ma trece din nou gandul sa ii propun de asa zisa intalnire in 3 cu matusa sa. Nimeni nu mai zice nimic timp de cateva secude apoi pe un ton rapid ne adresam amandoi in acelasi timp, pe acelasi ton:

- Vroiam sa te intreb ceva… apoi facem amandoi o moaca parca am vazut o fantoma
    - Tu primu’! exclama ea.
    - Nu, tu prima! Ii raspund eu repede
    - Pai, stiu ca e devreme, insa as vrea sa ne vedem cu matusa mea in seara asta, daca poti.

Dictionar:

Buenos días! (lb. spaniola) = Buna dimineata!
    Señor Director (lb. spaniola) = Domnule Director
    Tener un buen día, señor! (lb. spaniola) = Sa aveti o zi buna, domnule!

Rochia Sakurei - incercati sa vio imaginati fara gluga Big smile -

Ultima editare efectuata de catre Dj Yoo-Miky in Lun 14 Noi 2011 - 19:40, editata de 4 ori

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 12 Noi 2011 - 13:26

Frumos capitol. Eu nu am gasit nici o greseala. Poate ca altii vor gasi. Cine e matusa Sakurei?
    De fapt, cred ca iti cam lispteste ceva. Naratiunea e buna, iar actiunea nu e grabita, insa lipsteste aproape in totalitate descrierea sentimentala si a imprejurimilor. Cand m-am apucat sa ti-l citesc zici ca eram pe o alta planeta. Nu aveam nici cem mai mic habar, unde era Sasuke cand a scris in jurnal, pe unde a trecut spre locul de munca, um arata locul de munca.
    POate ca am exagerat un pic cu descrirea sentimentala, ai, dar inca prea putina.

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 12 Noi 2011 - 16:18

Dj Yoo-Miky a scris:

Cap VI: Aparitia unui nou personaj

“- Stiu ce am uitat! Zic eu in gura mare, insa nu se putea auzi de afara.”

Mi-am uitat telefonul, ah ce uituc pot fi. Cum se face verde, apas pe pedala repede inainte de a incepe vreo masina sa miste si ma intorc spre casa.

Norocul meu ca am plecat mai devreme.->Puteai sa legi propozitiile prin virgula<- Altfel iar intarziam. Cand ajung acasa, imi i-au telefonul de pe noptiera exact unde l-am lasat seara trecuta si plec din nou spre birou. Ajuns acolo in jurul orei 9 fara doua minute, ma pun la birou si incep sa citesc si apoi sa recitesc niste acte de propietati si ii dau ordin secretarei sa dea niste telefoane pentru a se asigura ca intalnirile de astazi raman in picioare. Nu-mi place sa fac un drum degeaba.
    ->Prea multe si-uri, iar la citesc si sa recitesc nu suna bine deloc<-

Dupa ce m-am retras din nou in birou, o fata cu parul blond prins in coada, pe al sau nume Ino, intra in birou fara a bate la usa – cum face de obicei - si imi comunica:

- Buenos días, señor Director!
    - Daaa… buna dimineata si tie! Ti-am mai zis sa nu ma iei cu turca ca n-o inteleg.
    - Scuzati-ma domnule, insa e spaniola, spune traducatoarea care face un botic lung.
    - Cum spui tu, ai vrut sa-mi raportezi ceva? Zic eu in timp ce-mi pun geanta pe genunchi deschizand-o.
    - Da, am venit sa va cer o mica, mica favoare, spune ea pe un ton lingusitor.
    - Si care ar fi aceea? Intreb eu pe un ton plictisit cu nasul prin geanta.
    - As dori, daca nu va deranjeaza, sa am liber saptamana care vine drept concediul de vara deoarece trebuie sa plec la Barcelona sa-mi vizitez niste rude, mai exact unchiul si matusa mea... nu mai apuca sa continue deoarece eu o intrerup in timp ce-mi ridic privirea din geanta sa mai zica alte detalii plictisitoare care cu siguranta aveau sa urmeze.

- Desigur, desigur, cum vrei, insa anunt-o pe Hinata ca v-a prelua ea lucrarile tale de saptamana viitoare. Apropo, cum merge cu noua traducatoare? Va intelegeti?
    - Nu comentez, va multumesc pentru amabilitate domnule, tener un buen día, señor!
    - Bine, pa! spun eu in timp ce-i fac cu mana nepasator si ma aplec in nou cu capul in geanta.

Ciudat e ca, in geanta mi-am lasat si jurnalul. N-am m-ai scris in el de 3 zile. De obicei nu exista zi in care sa nu scriu cel putin de 2 ori in el.
    L-am scos si m-am hotarat sa scriu ce s-a petrecut in aceste 3 zile. Ma gandeam cum sa incep si cum sa termin. Trebuiau niste cuvinte mai speciale, nu oricare. Niciodata nu voi scrie niste lucruri banale in el. Si spunand asta mi-a venit ideea:

"19 august, 2011

Draga jurnalule,

Nimic din ceea ce stiam pana acum nu mai e la fel. Nimic din ceea ce simteam pana acum nu e mai presus decat fiorul din stomacul meu ce nu ma lasa sa respir. Pe nimeni din cei care credeam ca-i cunosc defapt in realitate imi sunt straini. Toate s-au schimbat. Nimic nu mai e la fel.
    Imi pare rau ca n-am mai vurbit ->vorbit cu tine timp de atata amar de vreme, insa am intalnit o fiinta care m-a facut sa ma simt ca in al noualea cer. Pentru prima data in viata mea, pot spune ca “iubesc cu adevarat” si de data asta e altfel. Fara nicio indoiala nu-i o tarfa care umbla dupa bani deoarece nu are nevoie. Nici macar nu mi-a refuzat invitatia. Si da! Ea este “ideala”.

Asa e! Nu vorbesc prostii. A trecut testul pana la ultima etapa cu cireasa. Cred ca m-am indragostit pe neasteptate. Dupa numai o singura noapte.->spaceNu vreau sa existe seara in care ca nu o simt la pieptul meu, fie ca ca ar fie->fi la ea sau la mine in asternuturi. Deja am fost la ea. Aceasta e a treia zi de cand “eu am tarat-o la mine in pat” pentru prima oara.

Este un sentiment extraordinar.->Puteai lega prin virgula, din nou Laugh <- Ceva nemaipomenit. Ultima oara cand am facut-o pe langa acea placere, am sintit->simtit alt snetiment->sentiment, paralel cu acela si total mai intens. Poate asa e cand faci dragoste cu persoana iubita.

Toate acele sentimente pe care le-am simtit de-a lungul anilor – tristete, bucurie, rusine, gelozie, recunostinta, uimire, indatorare si altele – nu inseamna nimic pe langa acesta.
    Iubire! […]

Trebuie sa ma intorc la munca, n-am de ales, insa daca-as fi avut, as fi ales-o pe ea."

O sa mai scriu insa acum nu am inspiratie. Mai ales ca ma asteapta o alta zi la birou. Acum ca tot s-a pomenit de matusa, chiar vreau sa vad ce fel de persoana e matusa Sakurei.
    ->Repetitie :-w Eu nu vad unde s-a pomenit de matusa, sa ma corectezi daca gresesc :s<-

Ziua s-a terminat cu pasi lenti, dar siguri. Toata ziua n-am prea fost atent la treaba, ci ma tot gandeam daca-ar fi o idee buna sa-I->sa-i (vejnicul i mare Neutru) sugerez Sakurei – deja – sa o intalnesc pe matusa ei. Stiu! O idee trasnita si poate ca va ganditi ca ar fi c-am devreme, insa nu cred avand in vedere de ceea ce simt pentru Sakura... FIRAR! Mie-mi vine sa ma tavalesc cu ea la orice ora a zilei si nici macar nu-i stiu numele de familie, desi ea mi l-a zis. Ma intorc in jurul orei 7 fara 6 minute inapoi la birou pentru ultima data azi si in lift intra odata cu mine Sakura. Nu zic nimic, ci doar stau incruntat cu mainile impreunate la fata tragand cu ochiul la tinuta provocatoare a Sakurei.

Daca nu m-ar fi cunoscut si nici eu pe ea as fi putut sa jur ca stie ca fac asta si mi-ar fi tras o palma care sa ma usture toata noaptea. Ciudat, parca se imbracase in pantaloni si bluza. Cred ca s-a schimbat in timp ce eu eram la dus.

Suntem pe la etajul 3, iar ea ma saluta sarcastic dupa care ma intreaba:
    - Cum a fost ziua ta?
    - Plictisitoare, a ta? Spun eu aranjandu-mi camasa moz, primita de la ea.
    - Tot asa, insa te-am vazut pe tine si mi-a crescut interesul de munca, spune ea pe un ton pervers, dupa care stam intepeniti 5 secunde, dupa care eu, nemai putand sa ma controlez, aproape ca un vartej ma avant spre rozalie incepand sa o strang cu putere de sold si sa o sarut pe burta, ea fiind deasupra mea cu un cap lipita de peretele liftului cu mainile prin parul meu gafaind usor.

O tin sus pe geninchi in asa fel incat sa o pot saruta la burta si sani, si in acelsi timp sa stea si comfortabil. Luandu-ma valul putin, ii bag mana pe sub rochita neagra scurta ceea ce o face sa i se trezeasca toate simturile si sa o treaca fiorii pe sira spinarii. Imi face semn sa o las putin jos, eu ascultand-o insa fara a ma oprii din ai saruta pielea alba ca varul. Imi spune printre suspine sa incetez pentru ca eram pe la etajul 7, la 8 fiind ultimul etaj si exact unde trebuia sa coboram.

- Ahhh, te-as urca pe toti peretii astia ca sa o facem chiar acum, spun eu gafaind si cu un ranjet pervers si umpic tampit la prima vedere.

Ma impinge violent de partea opusa a acelui perete si ma saruta apasat, si cu o secunda inainte ca usile sa se deschida, se desprinde de mine, isi trage rochita in jos, apoi cand usa se deschide complet, iese indiferenta si fara a mai zice nimic, lasandu-ma pe mine “cu capu-n soare”. Eram umpic c-am ciufulit, iar secretara ma mai retine vreo 2 minute pe hol sa ma intrebe unde am fost.

I-am zis ca m-am intors de la ultima intalnire si ca sunt umpic obosit si atat. Nu trebuia sa ma justific in fata ei, dar nu vroiam sa par morocanos si asa isi dadea seama ca nu ma intorc de la o simpla “intalnire”. Nu ca m-ar interesa parerea celorlalti, insa ar fi ciudat sa-ti stii seful un afemeiat care probabil a angajat o femeie doar ca sa si-o traga cu ea si nici macar la ea sau la mine acasa.
    Foarte ciudat.

In fine. Trec pe langa biroul traducatorilor de italiana, spaniola si germana unde o aud pe Sakura ca vorbeste la telefon cu o persoana de gen feminin si inauntru o traducatoare de germana sasoteste->sosotoste cu traducatoarea de spaniola. Ma mir ca n-au plecat, de obicei ele termina repede. Stiu, nu trebuie sa ma tachinati! Am inteles ideea! Stiu, nu e frumos sa ascult pe la usi, insa cand iubesti asa ti se intampla. Nu aud decat sfarsitul conversatiei in care Sakura zicea:

“Nu cred ca ar fi cel mai indicat… Dar..? Bine, insa nu garantez in seara asta. Bine! Hai ca mai vorbim, bine? Pa-pa!”

Daca nu s-ar fi auzit vocea de femeie as fi crezut intr-un fel ca rozalia ma insala. Nu stiu care dintre cele 3 sentimente – gelozia, tristetea sau furia - m-ar fi facut sa cad la auzul acelor replici. Daca as fi fost furios cu siguranta as fi intrat in incapere si i-as fi facut o scena de fata cu fetele, daca eram prea trist nu mai mancam pana a treia zi si daca as fi fost extrem de gelos, baiatul “norocos” nu mai vedea soarele a doua zi.
    Cand sa ies din cladire, Sakura ma ajunge din urma si ma apuca de brat si ma saluta. Fac la fel si apoi ma trece din nou gandul sa ii propun de asa zisa intalnire in 3 cu matusa sa. Nimeni nu mai zice nimic timp de cateva secude apoi pe un ton rapid ne adresam amandoi in acelasi timp, pe acelasi ton:

- Vroiam sa te intreb ceva… apoi facem amandoi o moaca parca am vazut o fantoma
    - Tu primu’! exclama ea.
    - Nu, tu prima! Ii raspund eu repede
    - Pai, stiu ca e devreme, insa as vrea sa ne vedem cu matusa mea in seara asta, daca poti.

Dictionar:

Buenos días! (lb. spaniola) = Buna dimineata!
    Señor Director (lb. spaniola) = Domnule Director
    Tener un buen día, señor! (lb. spaniola) = Sa aveti o zi buna, domnule!

Bun, nu te mai iau cu titlul si idee, ci trecem direct la:
    Descrierea: Hmm, e buna, dar se putea si mai bine :s Sentimentele astea...vreau cu galeata Tongue
    Actiunea: In unele locuri putintel grabita, dar merge!
    Dialogul: Nu-mi place la inceput! La conversatia dintre Ino si brunet, partial sec si prea mult deodata Neutru Trebuia sa transformi unele replici in vorbire indirecta.
    Grseli de tastare: Nu ai prea multe ceea ce ma bucura nespus de mult Tongue
    Dar ma supara ca faci multe propozitii scurte Very Angry , iar in unele locuri faci repetiti Sad

Cam atata, sper ca e bine Kiss si hai cu nextul
    PS: Siel da critica mai ca lumea Laugh

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Lun 14 Noi 2011 - 19:23

Multumesc de critici dragelor Big Hug
    Siel, ma asteptam sa critici mai dur, stiu ca ma abat de la subiect daca-ti zic, insa trebuie sa bagi la cap ca exista niste reguli pe care trebuie sa le respecti cand dai critica unui user. Smile
    In fine, am adus nextul pe care as dori ca Siel sa mil corecteze Big smile
    Atat am avut de zis Big smile
    Lectura placura! Love it

Cap. 7: Cheile

“- Pai, stiu ca e devreme, insa as vrea sa ne vedem cu matusa mea in seara asta, daca poti… ”

- Ciudat. Asta doream si eu sa-ti propun. Hehe… Ma citesti ca pe o carte, spun eu cu un ranjet pervers pe fata in timp ce-i intind mana, semn sa o i-a inainte spre masina mea.

In ciuda coincidentei, nu am mai dorit sa pomenesc nimic de asta, cel putin pana cand ajungem la matusa ei, in caz ca ar fi intrebat-o pe Sakura cum de m-a convins sa trecem pe la dumneaei in vizita. Cat am mers mai intai spre casa mea, Sakura m-a prevenit in legatura cu matusa ei, cum ca ar fi o persoana mai ipocrita de fel si cu niste intrebari mai tampite fiind vorba de asa zisul ei prieten. Chiar daca m-as fi dus la ea in vizita sub altfel de relatie sociala fata de Sakura nimic nu ar fi schimbat situatia.

La auzul acelor cuvinte am scos un ras fortat, putin amuzat de descrierea facuta de Sakura despre propria matusa. Nu cred ca v-a fi greu sa ma dau pe langa ea pentru a-i castiga increderea si de a ma avea bine cu ea in caz ca inima ar hotari sa raman cu Sakura pana la adanci batraneti.

Ajunsi deja la apartamentul meu - si intrand in el - am vazut pe masa din sufragerie niste chei in timp ce rozalia se descalta. In acel moment totul avea sens. Acum imi explic acea senzatie cum ca as fi uitat ceva. Nu vreau ca rozalia sa ma creada un uituc asa ca ma prefac ca nu s-a intamplat nimic si lasandu-mi geanta jos, apoi imi pun sacoul in cuier. Nemai pasandu-mi ce se intampla cu pantofii mei de piele, practic ii arunc din picioare si cu pasi marunti, insa rapizi, ma indrept spre masa luand cheile foarte usor si punandumi-le in buzunarul de la pantaloni, ca si cum ar fi fost acolo din totdeauna.

O simt pe rozalie cum ma ia in brate pe la spate si strangandu-ma tare. Cand sa dea sa plece ca printr-o forta nemai intalnita de vreo fiinta umana, ma intorc repede ca o tornada la 180 de grade si o iau de antebrat impingand-o usor – si lasandu-se impinsa – spre perete sarutand-o cu tandete pe gat si piept, rochiai fiind umpic mai sus de genunchi ridicata de mine intr-un mod putin violent, insa care-i placea la nebunie, ea cu siguranta gandindu-se la exact aceleasi prostioare ca si mine. Cu pasi mari ne indreptam din nou catre dormitorul meu si fara sa ne dam seama, ne impiedicam de piciorul scaunului de la birou si “aterizam” direct in pat.

Tot sarutandu-ne asa de mai bine de cinci minute eu ramas fara camasa, numai in pantalonii de servici si ea “neatinsa” tot in rochie, isi simte cheile din buzunarul meu stang si-mi sopteste la ureche gemand in timp ce o sarutam pe umar, ea fiind cu mainile dupa gatul meu:
    - Nu mi-ai dat cheile azi la servici, zice ea printre suspine.
    - Ce-mi dai ca sa ti le dau? Zic eu sarutand-o scurt si apasat pe buze in continuu intr-un ritm alert, tipic mie.
    - Ahh, ce pre-ten-ti-os mai esti, remarca ea in timp ce eu o tot intrerupeam atunci cand o sarutam. Ce pot altceva sa-ti dau mai mult decat placere?
    - Nimic, soptesc eu luand-o de mana si impreunand-o cu a mea ridicandu-i-o pe perna.
    Tot stand si gafaind acolo mai rau ca porcii in calduri, nu ne dam seama ca defapt scopul nostru era sa ajungem acasa, sa ne facem un dus si sa ne schimbam pentru matusa Sakurei. La un moment dat, Sakura isi drege mainile pe pieptul meu bine facut si ma inlatura incet spunandu-mi ca trebuie sa plecam la matusa ei pentru a face o buna impresie la capitolul “punctualitate”.

Constientizand ca poate dupa acea intalnire stabilita vom fi obositi, eu tot incercam sa prelungesc pe cat posibil momentul. Nu mi-a mers mult timp pentru ca aceasta, foarte agila se rasuceste pe sub mine si-mi scapa de sub greutate lasandu-ma din nou “cu capu-n soare”. Pana sa n-o mai pot zari se intoarce in pragul usii cu capul si-mi face semn ca se duce sa-si faca un dus. Stau un pic in pat intr-o pozitie asemanatoare cu cea ca atunci cand as sta pe un prosop la soare pe plaja – cu picioarele intinse si indepartate, ochii inchisi cu mainile sub ceafa – si ma gandesc cum va decurge intalnirea cu matusa Sakurei.

Stau, stau si iarasi stau. Dupa ceva vreme in gandul meu nu-si mai face aparitia nici o imagine. Pur si simplu stau pe pat intins si nu ma gandesc la nimic. Ma ridic din pat si ma indrept spre dus. Deschid aparatul si las apa calda sa ma relaxeze si sa ma trezeasca cat de cat din oboseala.

Cand ies din dus, ma sterg pe tot corpul ma usuc la cap si ma indrept spre dormitor. Acolo ma imbrac intr-un tricou galben cu imprimeu niste boxeri rosi si in niste blugi negri comfortabili. Cand sa-mi iau telefonul si cheile din buzunarul din pantalonii in care am fost imbracat mai devreme, observ ca Sakura si-a luat cheile si a plecat probabil sa se schimbe.

Din nou dispare, insa de data asta lasand un “indiciu” in urma ei. De mancat as prefera sa nu mananc, poate ne va servi matusa ei cu ceva, insa in caz ca e vreo doamna gen “cauza pierduta” ma sfiesc sa-mi fac doua sandwich-uri cu sunca si cascaval. Dupa alte 10 minute de zabovit prin bucatarie, imi strang si sterg masa, apoi ma indrept spre suportul unde-mi tin eu toti pantofii. Ma incalt cu niste tenesi gri si exact cand sa ma ridic de pe scaun se aude soneria usi aceasta fiind la numai 3 pasi de mine.
    Ma scol si fac un pas mare, dupa care deschid usa. Era Sakura. Cu o voce putin ragusita o intreb daca e gata. Aceasta ingana un “Aham.” si plecam spre casa sau apartamentul matusii Sakurei.

Imi pare rau ca acest cap. nu are nici un fel de descriere insa nu prea am inspiratie...

Poza cu Sasuke cand isi face dus Love it

Ultima editare efectuata de catre Dj Yoo-Miky in Joi 17 Noi 2011 - 19:50, editata de 1 ori

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Joi 17 Noi 2011 - 16:07

Am promis ca voi trece pe aici si uite-ma.

Titlu: e interesant si dupa "inceputurile" imi dau seama ca va fi si un sezon doi. E bine ales, pentru ca jurnal reprezinta o comoara ascunsa ce consta in mii de secrete. In spatele acelui cuvant se pot ascunde multe lucruri surprinzatoare.

Ideea: interesanta, insa parca ai inceput prea brusc. Din club, ajung in pat si deja o dau pe sentimente. -> uite ca o dau pe actiune <- E perververs ficul si te pricepi sa-l mentii la acest stadiu.

Actiunea: ziceam si mai sus: ai inceput putin cam brusc. In aceeasi seara se si cunosc, o si fac, iar a doua zi, hodoronc tronc apar si sentimentele. Mi s-a parut putin grabit.
    Un lucru ce nu l-ai precizat a fost daca Sakura mai era virgina sau nu inainte sa se culce cu Sasuke. Poate parea un detaliu minor, dar pentru cititori e important sa stie asta.

Descrierea: Buna, am vazut si figuri de stil interesante. Pana acum o accept pe asta, pentru ca te descurci cat de cat. Insa pe viitor ma astept la mai mult. Adica, sa accentuezi mai bine sentimentele, trairile, socurile si poate chiar sa descrii, putin si locurile pe unde se afla ei. Putin, nu mult.

Dialogul nu e nici mult si nici sec. Cantitati potrivite.

Nu am mai luat capitolul la corectat, pentru ca nu am vazut nici o greseala. Doar un lucru iti reprosez: scrie titlul capitolului in mijlocul randului si lasa cam trei - patru randuri libere intre titlu si text. Numerele sa le scrii mereu cu litere ca la romana si partile mici ce provin de la un capitol anterior sa le scrii cu italic, la fel si cand vei avea flshbackuri.
    Estetica e buna si se intelege fiecare idee.

Te pup si grabeste-te cu urmatorul capitol.
    Bye.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 17 Noi 2011 - 17:07

Dj Yoo-Miky a scris:Multumesc de critici dragelor Big Hug
    Siel, ma asteptam sa critici mai dur, stiu ca ma abat de la subiect daca-ti zic, insa trebuie sa bagi la cap ca exista niste reguli pe care trebuie sa le respecti cand dai critica unui user. Smile
    In fine, am adus nextul pe care as dori ca Siel sa mil corecteze Big smile
    Atat am avut de zis Big smile
    Lectura placura! Love it

Cap. 7: Cheile

“- Pai, stiu ca e devreme, insa as vrea sa ne vedem cu matusa mea in seara asta, daca poti… ”

- Ciudat. Asta doream si eu sa-ti propun. Hehe… Ma citesti ca pe o carte, spun eu cu un ramjet-ranjet-m-ul se pune doar inainte b si, si in rare cazuri inaintea altor litere,ai vrut critica Hi! - pervers pe fata in timp ce-i intind mana, semn sa o i-a inainte spre masina mea.

In ciuda coincidentei, nu am mai dorit sa pomenesc nimic de asta, cel putin pana cand ajungem la matusa ei, in caz de-ca ar fi intrebat-o- ar fi intrebat-o pe Sakura cum de m-a convins sa trecem pe la dumneaei in vizita. Cat am mers mai intai spre casa mea, Sakura m-a prevenit in legatura cu matusa ei, cum ca ar fi o persoana mai ipocrita de fel si- pune, suna mai bine daca pui si un verb - cu niste intrebari mai tampite fiind vorba de asa zisul ei prieten. Chiar daca m-as fi dus la ea in vizita sub altfel de relatie sociala fata de Sakura nimic nu ar fi schimbat situatia.

La auzul acelor cuvinte am scos un ras-de obicei se spune un zambet fortat, dar daca iti place varianta asta, e bine si asa Big Hug fortat, putin amuzat de descrierea facuta de Sakura despre propia-propria, si eu ma incurc la acest cuvant si la familia sa lui lexicala -deseori matusa. Nu cred ca v-a fi greu sa ma dau pe langa ea pntru a ii-suna mai mai bine daca puneai cratima, dar nu e gresit decat din punct de vedere fonetic, sti suna naspa cand citesti cu voce tare- castiga increderea si de a ma avea bine cu ea in caz ca inima ar hotari sa raman cu Sakura pana la adanci batraneti.

Ajunsi deja la apartamntul meu-apartamentul, ne place sa papam litere din cand in cand, ne e fomica tare Blush , si de ce ai pus cele doua cratimi? Think - si intrand in el - am vazut pe masa din sufragerie niste chei in timp ce rozalia se descalta. In acel moment totul avea sens. Acum imi explic acea senzatie cum ca as fi uitat ceva. Nu vreau ca rozalia sa ma creada un uituc asa ca ma prefac ca nu s-a intamplat nimic si lasandu-mi geanta jos, apoi-fara apoi aici- imi pun sacoul in cuier. Nemai pasandu-mi ce se intampla cu pantofi-cred ca pantofi se pune la plural aici- mei de piele, practic ii arunc din piciare-picioare- si cu pasi marunti, insa rapizi, ma indrept spre masa luand cheile foarte usor si punandu-mi-le in buzunarul de la pantaloni, ca si cum ar fi fost acolo din totdeauna.

O simt pe rozalie cum ma ia in brate pe la spate si stranganu-ma -strangandu-ma-tare. Cand sa dea sa plece ca printr-o forta nemai intalnita de vreo fiinta umana, ma intorc repede ca o tornado-tornada la , ai uitat prepozitia- 180 de grade si o iau de antebrat impingand-o usor – si lasandu-se impinsa – spre perete sarutand-o cu tandete pe gat si piept, rochia-i fiind umpic mai sus de genunchi ridicata de mine intr-un mod putin violent, insa care-i placea la nebunie, ea cu siguranta gandindu-se la exact aceleasi prostioare ca si mine. Cu pasi mari ne indreptam din nou catre dormitorul meu si fara sa ne dam seama, ne impiedicam de piciorul scaunului de la birou si “aretizam”-aterizam,mai facem si inversari de litere- direct in pat.

Tot sarutandu-ne asa de mai bine de 5-cinci, cred ca asa trebuie sa se scrie- Think minute eu ramas fara camasa, numai in pantalonii de servici si ea “neatinsa” tot in rochie, isi simte cheile din buzunarul meu stang si-mi sopteste la ureche gemand in timp ce o sarutam pe gat cu mainile dupa gatul meu:-nu am inteles prea bine fraza asta, pe gat cu mainile dupa gatul meu? Si ai grija ca ai facut si o repetitie-
    - Nu mi-ai dat cheile azi la servici, zice ea printre suspine.
    - Ce-mi dai ca sa ti le dau? Zic eu sarutand-o scurt si apasat pe buze in continuu intr-un ritm alert, tipic mie.
    - Ahh, ce pre-ten-ti-os mai esti, remarca ea in timp ce eu o tot intrerupeam atunci cand o sarutam. Ce pot altceva sa-ti dau mai mult decat placere?
    - Nimic, soptesc eu luand-o de mana si impreunand-o cu a mea ridicandui-o-ridicandu-i-o, asa se scrie corect,dar intradevar, si eu stiu cat e de dificil sa desparti la astfel de cuvinte, eu nici acum nu prea stiu cum se face- pe perna.
    Tot stand si gafaind acolo mai rau ca porcii in calduri, nu ne dam seama ca defapt scopul nostru era sa ajungem acasa, sa ne facem un dus si sa ne schimbam pentru matusa Sakurei. La un moment dat, Sakura isi drege-cu ce sens folosesti verbul drege aici ca eu nu-i gasesc nici un sens- mainile pe pieptul meu bine facut si ma inlatura incet spunandu-mi ca trebuie sa plecam la matusa ei pentru a face o buna impresie la capitolul “punctualitate”.

Constientizand ca poate dupa acea intalnire stabilita vom fi obositi, eu tot incercam sa prelungesc pe cat posibil momentul. Nu mi-a mers mult timp pentru ca aceasta, foarte agila se rasuceste pe sub mine si-mi scapa de sub greutate lasandu-ma din nou “cu capu-n soare”. Pana sa n-o mai pot zari se intoarce in pragul usii cu capul si-mi face semn ca se duce sa-si faca un dus. Stau umpic-un pic, sunt doua cuvinte total diferite, daca tu ai gasit undeva ca se scire si asa si eu nu am stiut atunci de greseala mea asta- in pat intr-o pozitie asemanatoare cu cea ca atunci cand as sta pe un prosop la soare pe plaja –- de ce iarasi cratima aici?- cu picioarele intinse si indepartate, ochii inchisi cu mainile sub ceafa – si ma gandesc cum v-a -va nu se desparte deloc-decurge intalnirea cu matusa Sakurei.

Stau, stau si iarasi stau. Dupa ceva vreme in gandul meu nu-si mai face aparitia nici o imagine. Pur si simplu stau pe pat intins si nu ma gandesc la nimic. Ma ridic din pat si ma indrept spre dus. Deschid aparatul si las apa calda sa ma relaxeze si sa ma trezeasca cat de cat din oboseala.

Cand ies din dus, ma sterg pe tot corpul ma usuc la cap si ma indrept spre dormitor. Acolo ma imbrac intr-un tricou galben cu imprimeu niste boxeri rosi si in niste blugi negri comfortabili. Cand sa-mi i-au-iau nu e despartit in contextul asta- telefonul si cheile din buzunarul din pantalonii in care am fost imbracat mai devreme, observ ca Sakura si-a luat cheile si a plecat probabil sa se schimbe.

Din nou dispare, insa de data asta lasand un “indiciu” in urma ei. De mancat as prefera sa nu mananc, poate ne v-a-nu se desparte Very Angry - servi matusa ei cu ceva, insa in caz ca e vreo doamna gen “cauza pierduta” ma sfiesc sa-mi fac doua sandwich-uri cu sunca si cascaval. Dupa alte 10 minute de zabovit prin bucatarie, imi strang si sterg masa, apoi ma indrept spre suportul unde-mi tin eu toti pantofii. Ma incalt cu niste tenesi gri si exact cand sa ma ridic de pe scaun se aude soneria usi aceasta fiind la numai 3 pasi de mine.
    Ma scol si fac un pas mare, dupa care deschid usa. Era Sakura. Cu o voce putin ragusita o intreb daca e gata. Aceasta ingana un “Aham.” si plecam spre casa sau apartamentul matusii Sakurei.

Sper ca critica data tie de ajuns, mai mult nu am gasit. Poate ca inca sunt lucruri pe care nu le-am observat.

Sunt multumita de capitolul asta, chiar mandra de felul in care l-ai facut, nu o sa mai comentez estetica, descrierea deoarece rose a facut-o deja;.
    Multi pupici si sa vi cu nextul, daca poti, anuntama.

Imi pare rau ca acest cap. nu are nici un fel de descriere insa nu prea am inspiratie...

Poza cu Sasuke cand isi face dus Love it

Lucifer
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 18/08/2011

Mesaj Scris de Lucifer la data de Sam 19 Noi 2011 - 19:10

mi-am adus aminte ca eu nu am lasat com nici cumm eii stai sa iti spuna perversa de mine ca este un fic genial facut de un GENIU scris cu litere mari.Il ador mama il vreau si eu pe sasuke Laughing .Abia astept next-ul

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Sam 19 Noi 2011 - 19:19

Ok, v-am adus nextul, sper sa va placa Smile
    Lectura placuta! Big Hug

Cap. 8: Emotii incontrolabile

“Aceasta ingana un “Aham” si plecam spre cara sau apartamentul matusii Sakurei.”

Aceasta imi indica adresa, iar eu pornesc masina si plecam in jurul orei 9:15. Cred ca sunt pregatit sa infrunt “Moartea” – matusa cea imposibila – si sa ma var in complexul lui de labirinte – sau in cazul asta, de intrebari – pentru a scapa cat mai viu si nevatamat.
    Nu stiu de ce, insa am mari emotii. De mult timp nu am mai avut fluturasi in stomac din cauza emotiilor si suspansului. Cu fiecare suta de metri pe care-i inainteam, stomacul incepea sa ma roada din ce in ce mai tare. Se pare ca matusa ei sta la 10 kilometri de aici ceea ce inseamna ca la cei 120 km/h ai mei vom ajunge in mai putin de 7-8 minute. Pur si simpli, piciorul meu stang care statea pe pedala de frana devenea din ce in ce mai incruntat. Poate ma trezesc acum cu un reflex dala de-al meu si pun frana brusca ca asta imi mai lipsea. Nimeni nu zicea nimci. Nici eu, nici Sakura. Fara ezitare, imi intorc putin capul spre Sakura si o privesc umpic., iar cu coada ochilui sunt atent la drum.

Fata nu-I schita nici bucurie, nici tristete. Nici voioasa, dar nici plictisita. Era pur si simplu ingandurata. Inghit in sec si sparg acea liniste infernala intreband-o pe Sakura daca se simte bine. Aceasta da afirmativ din cap cum ca totul e in regula. Ahh, ce-mi place mie de ea. Imi vine sa ma tavalesc cu ea si prin grau sau porumb ca pentru mine tot nu ar fi vreo deosebire intre acestea doua si patul. Intr-un fel e ca un vechi proverb numai ca e umpic schimbat de mine: Nu conteaza ce faci, ci cu cine faci.

In concluzie: o ador pe fata asta, daca n-am fi in drum spre matusa ei cu siguranta noi acum eram in pat mai ceva ca niste “porno staruri”. Am putea deschide un serial la 12 noaptea intitulat: “Propuneri indecente +18”. Sasuke, gata cu fanteziile! Fara sa-mi dau seama, pe fata imi apare un zambet malefic, insa in acelasi timp pervers. Ma uit in aglinda cu coada ochiului si o vad pe Sakura care se uita la mine ca la un tort cu ciocolata insiropat cu rom, aproape mancandu-ma din privir, cu siguranta intrebandu-se oare la ce m-am gandit de zambesc asa pervers, la ce idei perverse mi-au mai trecut prin capsorul asta frumos al meu sau, poate ca nu mi-am luat pastila de dimineata.

Dupa ce-si intoatrce capul, scoate un icnet si-mi arata cu mana casa matusii ei.la numai 20 de metri de noi. Dau semnalul cum ca fac dreapta si intru intr-o mica parcare, unde-I blochez maturii Sakurei Audi-ul destul de nou. Ca un gentleman ce sunt, ies repede din masina si ii deschid usa iubitei mele. Ii ofer mana, iar aceasta o accepta vesela. Inched masina, o incui apoi o sarut dulce pe gat apoi apasat pe buze si ne intreptam spre usa.
    Sunam la soneria care se auzea de afara.

“Diiing - Dooong!”.
    Asteptam putin dupa care din casa se aude un strigat foarte subtire:
    - Poftiti intrati, crocodilii sunt legati! striga aceasta in timp ce se aude ca ar cobori de la etaj cu destinatia usa.
    Am inceput sa chicotesc umpic la gandul raspunsului pe care ni l-a comunicat dupa aceea s-a auzit soneria. Era chiar amuzant. Pana acum, totul pare in regula.
    Deocamdata.

Sakura apasa pe clanta si deschide usa unde imi face semn sa intru primul. Eu intru fara jena inauntru, ma sterg – din instinct - pe covorasul din fata usii pe care scrie “Welcome” apoi dup ace intra si sakura dupa mine inched cat se poate de incet usa. Imediat dupa ce o inchid zaresc in fata mea si a Sakurei o femeie destul de scunda, in jurul a 45-47 de ani, blonda, cu parul impletit intr-o coada cu ochii caprui inchis ca ciocolata. Aceasta o imbratiseaza calduros pe Sakura si se balangane in stanga si in dreapta din dragoste. Nevrand sa le intrerup in vrun fel, ma retrag cu un pas inapoi, lasandu-le pe fete sa se manifeste fara jena in timp ce eu imi holbam ochii la holul imens si la tablourile de pe perti vopsiti intr-o nuanta de galben sters. Pe ho limens si lung de 4 metri si lat de 3, observ un mare cuier si mai multe suporturi cu incaltaminte. Prima usa la dreapta era sufrageria, din punctual meu de vedere imensa, prima usa la stanga fiind bucataria, iar a doua o baie. In fata zaream scarile care duc la primul – si singurul etaj – al casei. Cu siguranat la etaj se mai aflau dormitoarele si daca nu ma insel insa o baie. Fiecare usa are cate un geam in medie de rtrei sferturi din suprafata lor, permitandu-mi sa vad o parte din mobilier, astfel incat sa-mi dau seama ce incapere e.

Dupa ce acestea se dezlipesc - cu greu as putea spune – Sakura face prezentarile necesare. Dau “buna seara” apoi dau mana cu matusa Sakurei si o pup pe ambii obraji. I se simtea parfumul de liliac. Nici al meu nu era mai prejos, unul puternic, barbatesc, avand miros asemanator cu aerul curat de dimineata, insa mai dulce si patrunzator.
    Aceasta ma studiaza timp de cateva secunde, iar apoi ne invita pe amandoi in sufragerie sa luam loc pe canapea, in timp ce numneaei s-a asezat pe un fotoliu fix in fata noastra unde era o masa umpic mai mare ca inaltime de, 2 ori cat una de cafea. Dup ace ma fac comfortabol, Sakura si pune “picior peste picior” si cu o mana dupa capul meu, matusa ei deschide un subiect de discutie:

- Pai, sa vedem. Sasuke, nu?
    - Sugur, raspund eu increzator.
    - Ce-ti place sa faci, unde lucrezi si mai exact cum ai intalnit-o pe fata surori mele?
    - Matusa!?! Mai incet ca nu e calculator sa proceseze raspunsuri pentru o mie de solicitari! Spune Sakura cu un oarecare amuzament in voce si totusi foarte serioasa.
    - Scuza-ma Saku, deci zi-mi despre tine.
    - Pai... ca sa va raspund la intrebari, le voi lua la rand. Imi place foarte mult sa ma distrez – ca orice om de altfel – si lucrez in functia de director general la propria firma de traduceri legalizate, constructii si multe altele. Hobby-uri nu prea am. Imi place mult sa scriu. Pot spune ca am o imaginatie bogata. Imi place sa scriu in jurnalul meu personal, ca si cum as face o carte cu viata mea, insa nu orisicum, cu epitete, metafore, comparatii si multe altele.

- Am inteles, ai vrut vreodata sa te faci scriitor?
    - Nu tocmai. Nu genul ala de scriitor as fi vrut sa fiu. Desi as fi avut posibilitati, tata nu m-a lasat sa invat altceva decat lucrurile legate de politica, legi, si toate aceste lucruri strans legate de ele pentru ai putea conduce mai departe afacerea si firma, sperand ca intr-o zi fiul sau o v-a face una de success. Ceea ce, dupa parerea mea e printre cele mai bune din tara.
    - Da, da, da, da, da! Am inteles! Pai mie una mi s-a facut sete, bei Garonne?
    - Ohh, nu multumesc, eu unul nu prea sunt cu alcoolul, si daca beau, foarte rar cate un pahar de sampanie la ocazii mai speciale, si spunand asta imi imdrept ochi spre Sakura cu un zambet pervers accentuand cuvantul “speciale”.

Se scuza pentru o clipa, iar eu raman cu Sakura singuri in sufragerie, asteptand ca matusa ei sa se intoarca. Ma ridic de pe canapea si ma indrept spre bibleoteca gazdei, holbadu-ma la bibelouri si la vazele cu flori de langa ceastea.

Sakura se ridica in urma mea si si vine langa mine si imi sopteste pe un ton foarte sensual:
    - Hei, se pare ca n-a mers asa de rau cum ma asteptam.

- Hehe, si tu care iti faceai griji! Zic eu pe un ton hilar ranjind, Sakura facand o fata gen “Eu? Tu esti cel caruia ii tremurau picioarele in masina!” si tragandu-mi un pumn in umar in joaca.
    Aceasta se aseaza dinnou pe canapea si se uita lung la mine cu o fata serioasa parka o preocupa ceva. Cand o observ ma asez si eu la locul meu langa ea si o intreb ce s-a intamplat. Aceasta imi raspunde putin ragusita “Nimic”.

Chiar ma ingrijora, tot nu intelegeam de ce e asa de distrasa. Parca nici nu ar fi printe noi. Nu stiu sigur inca insa banuiesc ca ceva sau… cineva a suparat-o. Ea e feline mea, vreau sa fie fericita cat timp ma are langa mine, vreau sa o fac sa “toarca” de placere in fiecare noapte, insa cred ca in in aceasta seara vom fi prea obositi pentru a ne mai “juca”, deci nu pot decat sa astept.

Dupa 3-4 minute, se intoarce si matusa Sakurei cu niste bauturi facute mai ceva ca la bar puse toate pe o tava alba din tabla pe care le-a ps pe masa. Erau 4. Hmm. De ce 4? Pana sa ma mai gandesc matusa ei imi spune ds i-au un pahar ca sa ciocnim. Cu totii ne ridicam in picioare sic and sa ciocnim se aud niste pasi pe scari…

S-U-S-P-A-N-S
    Astept comm-uri Big smile
    Sorry, n-am poze Sad
    V-am Big Hug

DJ YOO MIKY

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 20 Noi 2011 - 16:31

Dj Yoo-Miky a scris:Ok, v-am adus nextul, sper sa va placa
    Lectura placuta!

[/color]
    =>Cap. 8: Emotii incontrolabile<=
    [color=white]
    “Aceasta ingana un “Aham” si plecam spre cara-> casa sau apartamentul matusii Sakurei.”

Aceasta imi indica adresa, iar eu pornesc masina si plecam in jurul orei 9:15-> ar fi foarte frumos daca ai scrie numerele cu litere, gen: noua si ceva seara. Cred ca sunt pregatit sa infrunt “Moartea” – matusa cea imposibila – si sa ma var in complexul lui de labirinte – sau in cazul asta, de intrebari – pentru a scapa cat mai viu si nevatamat.
    Nu stiu de ce, insa am mari emotii. De mult timp nu am mai avut fluturasi in stomac din cauza emotiilor si suspansului. Cu fiecare suta de metri pe care-i inainteam, stomacul-> daca am trecut cu vederea repetitia de la "emotii" pe asta nu pot sa o trec. Bate la ochi, intr-un mod nu tocmai placut -.- incepea sa ma roada din ce in ce mai tare. Se pare ca matusa ei sta la 10->zece kilometri de aici ceea ce inseamna ca la cei 120-> o suta douazeci km/h ai mei vom ajunge in mai putin de 7-8-> sapte - opt minute. Pur si simpli-> simplu, piciorul meu stang care statea pe pedala de frana devenea din ce in ce mai incruntat. Poate ma trezesc acum cu un reflex dala-> de ala [cum ai pus tu, nu suna bine] de-al meu si pun frana brusca ca asta imi mai lipsea. Nimeni nu zicea nimci-> nimic. Nici eu, nici Sakura. Fara ezitare, imi intorc putin capul spre Sakura si o privesc umpic.,-> ori punct ori virgula si cred ca era virgula iar cu coada ochilui-> ochiului sunt atent la drum.

Fata nu-I-> nu schita nici bucurie, nici tristete. Nici voioasa, dar nici plictisita. Era pur si simplu ingandurata. Inghit in sec si sparg acea liniste infernala intreband-o pe Sakura daca se simte bine. Aceasta da afirmativ din cap cum ca totul e in regula. Ahh, ce-mi place mie de ea. Imi vine sa ma tavalesc cu ea si prin grau sau porumb ca pentru mine tot nu ar fi vreo deosebire intre acestea doua si patul. Intr-un fel e ca un vechi proverb numai ca e umpic-> un pic schimbat de mine: Nu conteaza ce faci, ci cu cine faci.

In concluzie: o ador pe fata asta, daca n-am fi in drum spre matusa ei cu siguranta noi acum eram in pat mai ceva ca niste “porno staruri”. Am putea deschide un serial la 12-> doisprezece noaptea intitulat: “Propuneri indecente +18”. Sasuke, gata cu fanteziile! Fara sa-mi dau seama, pe fata imi apare un zambet malefic, insa in acelasi timp pervers. Ma uit in aglinda-> oglinda cu coada ochiului si o vad pe Sakura care se uita la mine ca la un tort cu ciocolata insiropat cu rom, aproape mancandu-ma din privir-> priviri, cu siguranta intrebandu-se oare la ce m-am gandit de zambesc asa pervers, la ce idei perverse mi-au mai trecut prin capsorul asta frumos al meu sau, poate ca nu mi-am luat pastila de dimineata.

Dupa ce-si intoatrce=> intoarce capul, scoate un icnet si-mi arata cu mana casa matusii ei.space, era cumva o virgula? cred ca asa e, pentru ca se leaga de urmatoarea propozitiela numai 20-> douazeci de metri de noi. Dau semnalul cum ca fac dreapta-> se spune: pun semnalizarea pe dreapta si intru intr-o mica parcare, unde-I blochez maturii-> O.o matusei Sakurei Audi-ul destul de nou. Ca un gentleman ce sunt, ies repede din masina si ii deschid usa iubitei mele. Ii ofer mana, iar aceasta o accepta vesela. Inched-> inchid masina, o incui, apoi o sarut dulce pe gat, apoi-> cam multi de "apoi" -.- apasat pe buze si ne intreptam spre usa.
    Sunam la soneria care se auzea de afara. -> mie mi se pare prea seaca. Puteai sa o legi de fraza precedenta.

“Diiing - Dooong!”.
    Asteptam putin, dupa care, din casa, se aude un strigat foarte subtire:
    - Poftiti intrati, crocodilii sunt legati! striga aceasta in timp ce se aude ca ar cobori de la etaj cu destinatia usa.
    Am inceput sa chicotesc umpic la gandul raspunsului pe care ni l-a comunicat dupa aceea s-a auzit soneria-> faza cu chicotitu am prins-o, dar dupa am pierdut firu. Nu am mai inteles. Ce cauta acel "dupa aceea" acolo? O.o au mai sunat odata sau cum? . Era chiar amuzant. Pana acum, totul pare in regula.
    Deocamdata.

Sakura apasa pe clanta si deschide usa unde imi face semn sa intru primul. Eu intru fara jena inauntru, ma sterg – din instinct - pe covorasul din fata usii pe care scrie “Welcome” apoi dup ace-> dupa ce intra si sakura-> Sakura dupa mine inched-> inchid cat se poate de incet usa. Imediat dupa ce o inchid zaresc in fata mea si a Sakurei o femeie destul de scunda, in jurul a 45-47-> numerele de ani, blonda, cu parul impletit intr-o coada, cu ochii caprui inchis ca ciocolata. Aceasta o imbratiseaza calduros pe Sakura si se balangane in stanga si in dreapta din dragoste. Nevrand sa le intrerup in vrun-> vreun fel, ma retrag cu un pas inapoi, lasandu-le pe fete sa se manifeste fara jena in timp ce eu imi holbam ochii la holul imens si la tablourile de pe perti-> peretii vopsiti intr-o nuanta de galben sters. Pe ho-> holul limens si lung de 4-> patru metri si lat-> latime, niciodata nu se scrie cu prescurtari intr-o poveste de 3-> trei, observ un mare cuier si mai multe suporturi cu incaltaminte. Prima usa la dreapta era sufrageria, din punctual-> punctul meu de vedere imensa, prima usa la stanga fiind bucataria, iar a doua o baie. In fata zaream scarile care duc la primul – si singurul etaj – al casei. Cu siguranat-> siguranta la etaj se mai aflau dormitoarele si daca nu ma insel insa-> inca o baie. Fiecare usa are cate un geam in medie de rtrei-> trei, vezi ca se poate sferturi din suprafata lor, permitandu-mi sa vad o parte din mobilier, astfel incat sa-mi dau seama ce incapere e.

Dupa ce acestea se dezlipesc - cu greu as putea spune – Sakura face prezentarile necesare. Dau “buna seara” apoi dau mana cu matusa Sakurei si o pup pe ambii obraji. I se simtea parfumul de liliac. Nici al meu nu era mai prejos, unul puternic, barbatesc, avand miros asemanator cu aerul curat de dimineata, insa mai dulce si patrunzator.
    Aceasta ma studiaza timp de cateva secunde, iar apoi ne invita pe amandoi in sufragerie sa luam loc pe canapea, in timp ce numneaei-> dumneaei s-a asezat pe un fotoliu fix in fata noastra unde era o masa umpic mai mare ca inaltime de,-> ce cauta virgula aici?O.o 2=> doua ori cat una de cafea. Dup ace-> dupa ce ma fac comfortabol-> confortabil, Sakura si-> isi pune “picior peste picior” si cu o mana dupa capul meu, matusa ei deschide un subiect de discutie:

- Pai, sa vedem. Sasuke, nu?
    - Sugur-> sigur, raspund eu increzator.
    - Ce-ti place sa faci, unde lucrezi si mai exact cum ai intalnit-o pe fata surori mele?
    - Matusa!?! Mai incet ca nu e calculator sa proceseze raspunsuri pentru o mie de solicitari! Spune Sakura cu un oarecare amuzament in voce si totusi foarte serioasa.
    - Scuza-ma Saku, deci zi-mi despre tine.
    - Pai... ca sa va raspund la intrebari, le voi lua la rand. Imi place foarte mult sa ma distrez – ca orice om de altfel – si lucrez in functia de director general la propria firma de traduceri legalizate, constructii si multe altele. Hobby-uri nu prea am. Imi place mult sa scriu. Pot spune ca am o imaginatie bogata. Imi place sa scriu in jurnalul meu personal, ca si cum as face o carte cu viata mea, insa nu orisicum, cu epitete, metafore, comparatii si multe altele.

- Am inteles, ai vrut vreodata sa te faci scriitor?
    - Nu tocmai. Nu genul ala de scriitor as fi vrut sa fiu. Desi as fi avut posibilitati, tata nu m-a lasat sa invat altceva decat lucrurile legate de politica, legi,-> fara virgula si toate aceste lucruri strans legate de ele pentru ai putea conduce mai departe afacerea si firma, sperand ca intr-o zi fiul sau o v-a face una de success. Ceea ce, dupa parerea mea e printre cele mai bune din tara.
    - Da, da, da, da, da! Am inteles! Pai mie una mi s-a facut sete, bei Garonne?
    - Ohh, nu multumesc, eu unul nu prea sunt cu alcoolul, si daca beau, foarte rar cate un pahar de sampanie la ocazii mai speciale, si spunand asta imi imdrept-> indrept ochi spre Sakura cu un zambet pervers accentuand cuvantul “speciale”.

Se scuza pentru o clipa, iar eu raman cu Sakura singuri in sufragerie, asteptand ca matusa ei sa se intoarca. Ma ridic de pe canapea si ma indrept spre bibleoteca gazdei, holbadu-ma la bibelouri si la vazele cu flori de langa ceastea-> acestea.

Sakura se ridica in urma mea si si vine langa mine si imi sopteste pe un ton foarte sensual:
    - Hei, se pare ca n-a mers asa de rau cum ma asteptam.

- Hehe, si tu care iti faceai griji! Zic eu pe un ton hilar ranjind, Sakura facand o fata gen “Eu? Tu esti cel caruia ii tremurau picioarele in masina!” si tragandu-mi un pumn in umar in joaca.
    Aceasta se aseaza dinnou-> din nou pe canapea si se uita lung la mine cu o fata serioasa parka-> parca o preocupa ceva. Cand o observ ma asez si eu la locul meu langa ea si o intreb ce s-a intamplat. Aceasta imi raspunde putin ragusita “Nimic”.

Chiar ma ingrijora, tot nu intelegeam de ce e asa de distrasa. Parca nici nu ar fi printe noi. Nu stiu sigur inca insa banuiesc ca ceva sau… cineva a suparat-o. Ea e feline-> felina mea, vreau sa fie fericita cat timp ma are langa mine-> suna aiurea si intelesul e asa: cat timp ma am pe mine langa mine, corect: cat timp ma are langa ea sau cat timp ii sunt alaturi, vreau sa o fac sa “toarca” de placere in fiecare noapte, insa cred ca in in aceasta seara vom fi prea obositi pentru a ne mai “juca”, deci nu pot decat sa astept.

Dupa 3-4-> trei - patru minute, se intoarce si matusa Sakurei cu niste bauturi facute mai ceva ca la bar puse toate pe o tava alba din tabla pe care le-a ps-> pus pe masa. Erau 4-> patru. Hmm. De ce 4-> patru? Pana sa ma mai gandesc matusa ei imi spune ds-> sa i-au un pahar ca sa ciocnim. Cu totii ne ridicam in picioare sic and-> si cand sa ciocnim se aud niste pasi pe scari…

S-U-S-P-A-N-S
    Astept comm-uri
    Sorry, n-am poze
    V-am

Ioana, Ionica. Doar pentru ca in capitolul anterior nu am corectat -parca am zis ca nu erau - asta nu inseamna ca scapi. Dupa cum vezi sunt multe. Incearca sa corectezi capitolul inainte de a-l posta.
    Scrie numele cu litere, ca nu esti la matematica. Fii mai atenta la exprimari si nu scrie cuvintele prescurtate! Asa ceva nu se face intr-o poveste, ca nu esti pe mes/ chat.
    Pune titlul capitolului in mijloc, pentru ca arata mai bine si asa vei gasi in orice carte.

Descriere: sa stii ca ma astept sa vad mai multe figuri de stil, unele lucruri sa fie accentuate. Acea emotie a brunetului nu a fost ilustrata bine si erau multe metode de a o face. Ingrijorarea lui pentru Sakura, iar lipseste si ea. Chiar nu are diferite ganduri/ idei ce ar putea sa-i sugereze un raspuns pentru starea fetei? Nu cred asta.
    As crede ca nu esti in legatura cu personajul tau si nu il cunosti.
    Ma astept la mai mult pe viitor. Sunt sigura ca poti mai mult si vreau sa vad mai mult.

In rest e bine si nu cred ca mi-a scapat ceva.
    Bye.

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Dum 18 Dec 2011 - 19:10

Hello all Big Hug
    Am c-am intarziat cu next, dar brusc am inceput sa fiu c-am lenesa si nu’s mandra Sad
    Scuze pentru asta si sper sa va placa. Smile
    Lectura placuta! Love it

Cap 9: Cearta

“Cu totii ne ridicam in picioare si and sa ciocnim, se aud niste pasi pe scari…”

In timp ce misteriosul personaj isi face aparitia, matusa Sakurei face o fata de fantoma care se scalamba la un copil pentru a-l speria. Cine poate fi acest om, de matusa Sakurei sta asa incordata si incremenita cu o fata talamba pe fata? Imi intorc privirea spre Sakura si ma uit cu toata curiozitatea din mine in ochii ei, parka cerandu-i sa ma lamureasca sip e mine in legatura cu acesta minuscula problema. Aceasta se uita si ea la mine si scoate un chicot in sensul de “O sa vezi tu!” si se intoarce cu capul spre scara.

Acelasi lucru fac si eu. Astept cu inima in gat sa vad cine coboara. Dup ace personajul misterios coboara indeajuns de mult incat sai disting genul, imi dau seama ca este un barbat destul de inalt in jurul a 50 de ani sau mai mult cu ochii capui deschis care da sa mearga spe un portocaliu inchis, cu parul saten care incepe sa i se albeasca din cauza anilor inaintati. Acesta ajunge indeajuns de aproape de noi inca sa-I pot simti parfumul intepator. Cred ca acesta e o cunostinta de-a Sakurei. Tot prins in ganduri, uit sa dau mana cu el si sa ma prezint. Il salut, apoi ii strang mana generos, insa nu foarte tare, iar Sakura il saruta pe obraz si face prezentarile:

- Unchiule, acesta e iubitul meu, Sasuke. Sasuke, acesta e unchiul meu preferat Romy!
    - Incantat si bine-ai venit!
    - De asemenea si bine v-am gasit, ii raspund eu politicos.
    Acesta isi “culege” paharul de pe tava si toasteaza zicand “Pentru… familie!”. Toti ne facem semn radicand sus paharul si luam cateva guri din lichidul dulceag.
    Dupa ce ne lasam paharele inapoi pe tava, ne asezam cu totii pe canapea, iar unchiul Romy incepe si el a dezbate un subiect.

- Deci… Sasuke! Cum ti se pare fata cumnatei mele?
    - Foarte… sexy si rea pe scurt, rostesc eu cu un oarecare amuzament in ton.
    - Haha!!! Ma bucur, Sakura mereu a fost mai nazdravana si mai baietoaica de fel. Va sta foarte bine impreuna. Ce aveti de gand?
    - Sinceri sa fim nun e-am gandit inca la o viata impreuna. Mai asteptam, zice Sakura [e un ton obraznic/
    - Am inteles… Pai sper ca nu ne-ai pus sa asteptam daca relatia nu v-a merge, doar stii ca defapt altcineva asteapta, si rostind ultimele 5-6 cuvinte am simtit cum un cutit mi-a fost sucit in inima. Cum adica altcineva asteapta dupa mine? Stai putin! Adica prezenta mea face rau daca nu ma casatoresc cu Sakura? Am stat cumva pana acum la o coada pentru a putea sa-mi “cumpar” o noua “jucarie” cu care sa ma “joc” sau ce? Cum vine asta? Putin confuz si nervos ii intreb pe toti de fata care e treaba?

- Scuzati-ma! Cum adica altcineva asteapta? Lamuritima sip e mine!
    - O firar!!! Zice Sakura si dandu-si cu palma in frunte.
    - Nu ti-a zis Sakura? Ma intreaba matusa ei.
    - Nu tocmai. Eu pana acum cateva minute nici nu stiam ca are si un unchi, in viata ma refer. Fara suparare, ma adresez unchiului Sakurei facandu-i semn din palma cum ca era doar o remarca si uitandu-ma putin urat la Sakura care avea o expresie pe fata de parca un plan de-al ei ar fi fost descoperit.
    - Chiar ma mir cum de nu ti-a zis de mine… De obicei Sakura pomeneste mai intai de mine la prietenii ei. Sincer ma mira faptul ca ti-a povestit mai intai de toate de matusa ta. Acum fie vorba-ntre noi, e putin c-am artagoasa… s[une acesta cu mana la gura si umpic mai in soapta, insa e interrupt de cotul iubitei sate sotii, tresarind si punandu-se inapoi in pozitia s-a initiala.
    - Eu si cu niste prieteni de-ai familiei mele ii aranjasem Sakurei o mica intalnire pentru a cunoaste un baiat pentru ca cu acesta urma sa se marite. Insa noi nu am intrebat-o mai intai, iar aceasta cand a aflat acum doua zile s-a revoltat si a zis ca nu are nevoie de asa ceva deoarece, din cate mia zis ea, ca are deja un iubit. Nu-i asa Sakura?
    - Da… Asa e, spuse Sakura pe un ton plictisit si umpic rusinata, dinnou parca preocupata de ceva. Preocupata… Preocupata? Preocupata! Desigur. De asta era Sakura necajita seara trecuta cand ne “jucam”. Din acest motiv Sakura nu era Sakura! Acum totul se leaga.

Cuprins de ura, disperare, nervi si mai ales de suparare, incep bea restul bauturii alcoolice strangand foarte tare paharul, exact pana la limita rezistentei lui. Pun paharul cu inca cateva picaturi de lichid in el inapoi pe tava si ma adresez unchiului si matusei Sakurei, cat si ei pe un ton sarcastic:
    - Mda… Pai, atunci scuzati de deranj, eu voi pleca si va voi lasa sa va terminati “planurile”. Multumesc pentru tot. Noapte buna! Si zicand asta, ma ridic de pe canapea si cand sad au sa plec, Sakura ma prinde de mana, aproape plangang, spunandu-mi din priviri sa raman. Dau negativ din cap in semn ca “Nu se pooate!” apoi ii i-au delicat mana de pe a mea, ma aplec si o sarut, ins ape obraz, apoi ies pe usa cu o mare tragere de inima.
    Ma opresc umpic in pragul usii si incep a ma smiorcai putin, intre timp auzind din-autru vocea Sakurei:
    - A-ti stricat totul! zice ea plangand.
    - Dar draga mea, avea dreptul sa stie, zice matusa ei in timp ce probabil ii cerea din priviri sa ii ierte.
    - Exact. Si pana la urma, daca te iubea cu adevarat, te intelegea! zice unchiul Sakurei.
    - Poate avea dreptul sa stie.. insa nu neaaparat sa si accepte… numai el stie ce simte, voi doi nu ma ajutati deloc! si zicand asta pleaca, Sakura se indreapta spre usa.

Cand mai avea cativa metri pana la usa, acesta incep a alerga spre masina, si exact cand sa deschid usa ei, Sakura iese pe usa si ma striga. Aceasta incepe a merge cu pasi aproape alergatori spre mine eu fiind cuprins in ganduri cu capul in jos. Cand aceasta ajunge in fata mea, imi i-a fata intre palmele ei si-mi zice sa ma uit la ea. Putin inconstient din cauza socului avut si de cele intamplate, cu greu privirea mea o intalneste pe a ei. iar aceasta incepe a-mi vorbi pe un ton cald:
    - Sasuke, iubitule! Sa stii ca nimic nu s-a schimbat! Vreau sa stii ca eu nu am vrut sa te ranesc si nici nu am avut intetia asta vreodata… insa atunci eu aproape plangand, ma rastesc.
    - Si atunci de ce ma simt in halul asta? Zi-mi! De ce? Ma simt de parca mai fi folosit pentru a nu fi nevoita sa te mariti cu mascariciul ala. Tu ma intelegi? Imi pare rau ca m-am bagat cu forta intre tine si planurile familiei tale. De acum incolo n-am s-o mai fac. La nimeni. Mi-am invatat lectia! si zicand asta dau sa intru in masina, insa Sakura ma trage mana si prinzandu-ma de gat incepe a ma saruta dulce si apasat, probabil sperand sa-mi schimb parerea, eu neraspunzandu-i la saruturi. O iubeam! O iubesc si o voi iubi in continuare! Insa m-a facut sa ma simt ca parul de sub brat. Adica in plus. Ma simt de parca as face umbra pamantului degeaba si nu merit sa iubesc si sa fiu iubit.

Aceasta imi raspunde intrebarilor mele putin dezamagita.
    - Nu am intentionat asa ceva, nu am vrut sa se intample asa! Te iubesc! Insa daca tu nu ma mai iubesti sau nu mai iubit niciodata poate ca ar trebui… si in acel moment nemai suportand aceasta conversatie o iau pe rozalie de talie si in spatele casei matusii ei, sub un felinar incep a o saruta pe gat si pe umar ca un nebun, insa din casa iese unchiul Sakurei care ne vede apoi pleaca nezicand nimic facand-o pe Sakura sa se intorca intreupandu-ma pe mine din a o saruta.

Atunci o mai i-au odata si o sarut apasat pe buze – acele buze dulci care mau facut sa ma inbolnavesc de “diabet hormonal” din cauza lor – aceasta raspunzandu-mi la sarut deschizandu-si lacasul gurii lasandu-ma probabil pentru ultima data sa ma joc cu limba ei, apoi rup sarutul si ii soptesc:
    - Imi pare rau… insa ma simt mult prea rau acum. I-a acest sarut drept un “la revedere” si in ceea ce priveste locul tau de munca nu-ti face griji. Nu se v-a schimba nimic.

Apoi ma intorc 90 de grade la stanga si plec spre masina apoi plec.
    Ajuns aca frant si distrus – si la propriu si la figurat – ma descalt, ma schimb decat de pantaloni si raman numai in tricoul galben cu imprimeu si boxerii mei rosii. Cu toate ca sunt oboist, stau cu capul pe perna si ma uit la tavan. MA simteam intr-un fel ingrozitor, si as fi vrut sa ma descarc pe cineva, insa singurul lucru pe care-l aveam era jurnalul si pixul meu negru...

==============================================

Va ajunge Tongue:
    Va invatati :=):
    Next mai vedem cand il punem insa fiti siguri ca maine sau poimaine v-a sosi…
    Scuzati de intarziere si sper ca v-a placut Big smile:
    Pozele capitolului: Cand sunt intrerupti cei doi sub acel felinar

Posibilul ultim sarut

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 5 Ian 2012 - 12:50

Maine sau poimanine va sosi.... eu nu-l vad. Cum ti-am promis draga mea mamica am trecut pe la ficul tau. Matusa ei e prea bagacioasa, ce cauta ea in treburile Sakurei nu inteleg. Si Sasuke s-a suparat, dar macar stiu ca se inpaca. Cum mereu imi doaream sa-ti dau comentarii la fiecare capitol sa sti ca asa am sa fac si adu nextul mai repede. Sper sa se inpace si chiar Sasuke are dreaptate, dupa chestia asta te simti folosit.

Succes! Kiss

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 04/01/2012

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Vin 6 Ian 2012 - 10:23

O mamma...
    este supper extra mega mistoo...
    Trist, tocmai cand au inceput sa te cunoasca[-(... Ma supar pe matusha aia cu crocodrilii ei cu tot....
    Dc?
    Deci inca odata e super misto si sper ca sa nu se intample ceva... rau...
    Ma lasi cu sufletu` la gura...

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 7 Ian 2012 - 22:50

Deea e revolatat, oo :-s Laugh
    Aualeu, saracul Sasuke Sad Oricine s-ar simti folosit daca ar afla acest lucru
    Ma intreb daca cei doi porumbei se vor impaca Think
    Unchiul rozaliei mi se pare de treaba, dar e cam gura-sparta (D)

Curiozitatea asta...adu nextul ca de nu te tai, iar Deea te va arde Laughing
    Pupici si spor la scris Big Hug

Acum este: Lun 23 Ian 2017 - 2:29