Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Care sunt hobby-urile voastre?~

Distribuiti
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Care sunt hobby-urile voastre?~

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 15 Iun 2013 - 19:10

Buna seara, dragi membrii forumisti.

Nu cred ca am mai vazut vreun topic asemanator, deci, l-am deschis eu(:
    Fiecare din noi adora sa faca ceva. Fie ca este sportul, fie ca iubeste arta sau deseneaza, tot hobby se numeste^^

Spre exemplu, mie imi place sa pictez, de la arta decorativa pana la portrete. La inceput nu era asa de priceputa, drept dovada desenele mele publicate la categoria Fan Art, dar totusi mi-am schimbat tehnica si o fac din placere(:
    Sau imi place sportul, cel mai mult prefer patinele pe rotile*rolele*. Nu exista seara in care sa nu parcurg macar 1 km prin apropiere.

Cred ca tot la hobby-uri se adauga si faza cu colectionatul. Si asta imi place*hihi*. Colectionez scoici, lucrusoare mici si stralucitoare( sunt ca o cioara, imi place tot ce e lucitor:)) ), ba chiar cartonase vechi cu diferite instructii, zaruri si margelute( le strang pe toate pe care le gasesc). Pot spune ca sunt mandra de colectiile mele^^

Dar voua ce va place sa faceti?
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Care sunt hobby-urile voastre?~

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 16 Iun 2013 - 20:32

1-> Colectionatul. E principal. Sunt ca o cioara, mama imi spune babastina pentru ca am camera plina de chestii. In primul rand colectionez servetele. Peste doua mii, e o placere copilareasca de care nu m-am descotrosit. 
    2-> Desen. E hobby, nu? Imi place mult sa desenez, de la case pana la portrete si asa. 
    3-> Scrisul. Imi place sa scriu, pana anul trecut am avut 7 jurnale. Asa ma calmez eu, scriind.
    4-> Cititul. Ma relaxeaza, ador sa citesc. E ca si cum eu as trece prin toate chestiile alea, ca si cum as fi alta persoana. 
    5-> Cantatul. Nu, nu am voce. Sunt total afoana. Dar am facut doua veri de lectii la chitara si ma mai apuca cateodata.

Eu nu sunt o mare fana sport, deci nu se adauga asa ceva in cazul meu.
    Diana Andrada
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Diana Andrada la data de Lun 17 Iun 2013 - 19:13

Cum am spus si in prezentare, imi place:
    1. Sa citesc
    2. Sa ascult muzica ( uneori sa cant si cu vocea dar NU in public desi profa zice ca am voce...ciudat Think )
    3. Am inceput acum un an, doi, sa colectionez servetele, dar nu am avut prea mare succes ( asta n-am spus-o in prezentare), pote ma apuc din nou, cine stie? Think Think

1 si 2 sunt foarte bune pentru relaxare si pentru a uita de stres si probleme iar 3 pentru ocuparea timpului ( bine... si asa nu prea am)
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 27 Iun 2013 - 11:52

1. Sa desenez. In special animale si animeuri.
    2. Sa ascult muzica. Mereu, chiar si cand dorm, trebuie sa ascult muzica ((:
    3. Sa citesc. NU carti impuse de profesori. Scrise de Mary Jo Putney, Jo Beverley, Eloisa James,Amanda Quick  ...
    4. Sa dansez - dar nu in public! Atunci nu ma misc xD
    5. Sa fac poze - dar nu mie! Urasc sa-mi fac poze sau sa-mi faca altcineva xD
    Ale-chan
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Joi 27 Iun 2013 - 13:41

1. Sa desenez. Fete din Anime , obiecte, natura...etc.
    2.Sa ascult muzica . Ascult muzica mereu, chiar si acum. 
    3. Sa lenevesc . La asta ma pricep cel mai bine Laughing
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Joi 4 Iul 2013 - 20:26

Iubesc sportul! Handbalul in special, dra imi plac toate.Handballul imi place de prin Noiembrie 2010. Am avut colege care au facut si m-am apucta si eu si am ajuns sa-mi placa foarte mult. 

Imi place ... um sa desenez, adica, asa, stiu ca am desene NaruHina, SasuSaku de aucm 2-3 ani.Nu sunt talentata, dra pur si simplu imi place.

Imi place sa cant cand sunt streesata, nu am voce,dar imi place sa dua drumul la melodii si sa cand in timp cu cantaetul/cantareata.
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 5 Iul 2013 - 17:49

Hobby-urile mele, ha? :-?Pai sa vedem:

1. Scrisul - la inceput a fost un hobby, dar acum a devenit mai mult o pasiune indispensabila. ^-^
    2. Sa ascult muzica - nu pot sta la calculator fara sa ascult muzica, pur si simplu nu pot sta fara sa aud ceva.
    3. Sa citesc - nu carti impuse de profesori, ci cele care imi atrag mie atentia. ^-^
    4. Sa fac fotografii - cat mai artisitce daca se poate. Laugh
    dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 15 Iul 2013 - 20:23

1. Imi place sa creez si sa desenez haine Laugh bine la masina de cusut ma mai ajuta cineva cand vreau sa imi creez ceva.
    2.Bascket. Cam asta e singurul sport care imi place in rest Very Angry 
    3. Crearea cantecelor sau a unor poezii Smile asta o fac cam de vreo 3 ani dar acum m-am cam lasat de ea.
    4. Lenevitul Laughing preferatul meu
    Meow
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Meow la data de Mier 19 Noi 2014 - 18:31

hobby-ul meu:
    Arta-sculptura ,ceramica ,deising vestimentar,arhitectura.
    Muzica-o ascult nu o cint.
    Citesc- avenura,SF
    Heaven's Calling
    Membru
    Membru

Sex : masculin

Mesaj Scris de Heaven's Calling la data de Mier 31 Aug 2016 - 16:51

1. Scriu. Îmi place mult să scriu tot felul de chestii, dubioase sau nu, mă ajută de obicei. Laugh
    2. Desenez. Nu fac asta de prea mult timp și nu mă pricep așa bine, dar tot îmi place. Laugh
    3. Fac fotografii. De fiecare dată când ies undeva și am cu ce să fac poze, fotografiez tot ce prind. *-*
    4. Fac gfx-uri. Editez ce pot și cum pot. Laugh
    5. Citesc. Romane polițiste, horror și cam tot ce mi se pare interesant. Laugh
    6. Filme și seriale. Evident, se poate fără? Laugh
    7. Muzică. Dacă n-am muzică, nu simt că trăiesc. Laughing
    8. Anime/manga. Sunt un otaku turbat, se înțelege. Laugh
    9. Plimbări. De preferabil lungi și în natură.
    10. Volei și baschet. Sunt singurele sporturi pe care chiar le ador, deși mai joc și fotbal sau baseball cu tipii de pe aici.
    Rainy Rose
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Rainy Rose la data de Mier 31 Aug 2016 - 20:30

Okay, sa vedem, nu am asa multe hobby-uri si probabil nu o sa fie mare lucru de aceasta postare Laugh but well.
    Imi place sa scriu, am inceput cu vreo opt ani in urma, cred. Mi s-a publicat in acea perioada un paragraf intr-o antologie locala si sunt si mandra si rusinata de el in acelasi timp Laugh. Ah, vremea cand nu ma impacam cu descrierile si ma pierdeam intr-o mie de personaje... never come back! Please! Also citesc cat pot de mult si cam orice atata timp cat povestea si personajele sunt bine facute sau macar partial. I'm looking at you books written by Cassandra Clare!
    Am facut teatru cam patru ani si inca imi place mult sa interpretez roluri, dar nu am mai jucat de mult, caci nu am avut timp de asta. Am facut RP in schimb, l-am descoperit acu cinci ani prin Delia and I was instantly hooked! Sa scriu si in acelasi timp sa joc un personaj? Hell yeah, I'm in! Desi am ajuns la un moment dat sa scriu cam doua mii de cuvinte intr-o postare RP mai am inca de invatat si nope, nu vreau sa ma intorc la acele postzilla Laugh.
    Imi plac foarte mult animalele, sa invat cat mai multe despre ele si daca am ocazia sa lucrez cu ele. Am doua dosare cu carticele despre tot felul de animale si o carte cu o suta cincizeci de rase de caini si vreau mai mult, am nevoie de mai mult Laugh.
    Imi place sa gasesc, mai bine zis sa improvizez, sa ma abat de la retete, sa fiu creativa in bucatarie. Nu excelez evident, cause lazy, dar nici nu prea vreau sa fac performata pe asta Laugh cooking is just fun.
    Indiferent ce fac trebuie sa am muzica pe fundal ma simt ciudat fara, iar atunci cand mi se strica mp3-ul e tragedie Laugh.

Acum este: Dum 26 Mar 2017 - 16:01