Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Cei mai enervanti colegi de clasa de la A la Z

Distribuiti
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Cei mai enervanti colegi de clasa de la A la Z

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 13 Iun 2013 - 21:21

Chestia e dintr-o revista si e prea tare ca sa o tin numai pentru mine.

A-Ametitul-> Nu are niciodata manualul potrivit la el, nu stie in ce zi este si nici ca maine veti avea teza. Este atat de imprastiat ca toata lumea se intreaba cum a trecut clasa.
    B-Barfitoarea-> Sportul ei preferat este barfa. Desi toata lumea ii cunoaste meteahna, ea ajunge sa afle diverse informatii pe care le infloreste ulterior dupa bunul ei plac. Chiar daca o eviti, tot vei ajunge la un moment dat in gura ei,
    C-Clovnul-> Atunci cand dispar lucrurile de pe banca, el este primul pe care-l suspectezi. Toate glumele proaste fac parte din reprezentatia lui zilnica prin intermediul careia isi doreste sa capteze toata atentia si admiratia.
    D-Diva-> Nimeni nu a vazut-o vreodata mancand, dar toata lumea o vede deseori in fata oglinzii retusandu-si machiajul si dandu-se din nou cu ruj. Acesta este modul in care-si petrece ziua la scoala.
    E-Elitista-> Nimeni si nimic nu este suficient de bun pentru ea. De fiecare data cand iti vorbeste, se plaseaza pe o pozitie superioara, imposibil de atins si te face sa te simti inferioara. Acest comportament ascunde insa doar temerile ei.
    F-Fricoasa-> " Oh, doamne! Sigur eu voi fi cea ascultata." este replica ei la inceputul fiecarei ore. Cum, necum, ea mereu are raspunsul potrivit la intrebarile care i se adreseaza. Super enervant, nu-i asa?
    G-Gemenele-> Cele doua care si-au facut bisericuta lor nu au doar o fizionomie apropiata, ci iau si note similare. Chiar si atunci cand se imblonavesc, o fac tot impreuna.
    H-Haioasa-> Nu este tocmai inteligenta, dar este dragalasa si haioasa. Atunci cand nu-si invata lectia, face o potra adorabila care o ajuta sa fie iertata chiar si de profesorii neinduratori. O adevrata artista!
    I-Invizibilul-> Este mereu acolo, dar nu face nimic pentru a-i constientiza prezenta. Iti dai seama ca e acolo abia cand este scos la tabla si ascultat. De cele mai multe ori, nu stie mai mult decat sa-si pronunte numele.
    Î-Întarziatul-> El pare sa aiba un orar cu totul diferit de cel al vostru si zi de zi face noi si noi surprize. Iar atunci cand in sfarsit ajunge la timp, doarme cel putin o jumatate de ora cu capul pe banca.
    J-Justitiarul-> Ii place tare mult sa se auda vorbind, are mereu cate o parere despre evenimentele momentului si se implica in diverse cauza chiar daca nu-l pasioneaza. Cand tu respiri usurata pentru ca profesorul a fost de acord cu raspunsul dat de tine, el ridica mana si mai face niste completari.
    K-Karatistul-> In fiecare scoala sau liceu, exista cativa baieti constienti de putera lor fizica pe care si-o folosesc pentru a-i agresa pe cei mai neajutorati. Aceasta tipologie exista de cand lumea si nu va disparea prea curand.
    L-Libidinosul-> Nu arata deloc rau, ba chiar ai putea spune ca este atragator. Problema lui majora este ca se comporta lingusitor cu toate fetele din preajma. Nu da impresia ca ar avea o viata perfecta, ci flirteaza fara plobleme cu toata suflarea feminina care roieste in jurul lui.
    M-Mancacioasa-> Inca de la prima ora, arunca priviri in dreapta si stanga sperand sa zareasca o persoana care mananca. Nu-si aduce pachet de acasa, dar cere incontinuu de la ceilalti fara sa se gandeasca ca anumite alimente nu se impart!
    N-Neingrijitul-> Prezenta lui in clasa se face simtita in special prin intermediul mirosului. Igiena sa precare il face greu de suportat in special in zilele calduroase de vara cand nu pare prieten sapunul. Îhhh!
    O-Ofticoasa-> Isi doreste sa aiba cele mai mari note, si, desi isi da toata silinta, uneori nu resuseste sa obtina chiar primul loc. Atunci este momentul critic in care izbucneste si-si arata adevarata fata.
    P-Plangacioasa-> Toate problemele din jurul ei constituie un posibil motiv pentru o viitoare depresie. Tocmai de aceea lumea se indeparteaza de ea. Nimeni nu vrea sa fie coplesit cu problemele, pana la urma nesemnificative, ale altei persoane.
    R-Rautacioasa-> La prima vedere poate parea numai lapte si miere, insa toti cei care au stat mai mult de vorba cu ea, observa cum aceasta tipa nu se poate abtine sa nu trimite din cand in cand niste sageti inveninate satre interlocutor.
    S-Stupida-> Cand vine vorba de formulari stupide si de intrebari puerile, iti amintesti de chipul ei. In fiecare ora face cel putin o astfel de prostie care nici macar nu mai e sanctionata de profesori!
    T-Tipul fatal-> Nu este nici macar pe jumatate atat de atragator precum se dă, insa unii oameni sunt intimidati de atitudinea lui. El se comporta asa doar pentru ca este nesigur.
    U-Umila-> Pe cat de enervante sunt tipele cu accese de superioritate, pe atat de iritante sunt si cele care se fac pres pentru a nu isca conflicte in scoala.
    V-Victima-> Isi gaseste mereu o scuze atat in fata profesorilor cat si in cea a colegilor pentru diverse sarici pe care nu le-a putut duce la bun sfarsit. Din ce in ce mai putini oameni o mai cred si-i canta in struna.
    W-Wonder-kid-> El/ea este campionul absolut care a castigat diverse olimiade si in plus stie sa cante si la un instrument muzical. Numeni nu il/ o poate depasi!
    X-Extravagantul-> (Ciudat, dar la litera asta apare in revista, deci asa scriu si eu)-> A incercat deja toate sporturile noua aparute, a asculatat toate melodiile proaspat lansate si vede inainte filmele care nici nu au intrat in cinema. El este cel mai trendsetter pe care multi tipi il iau drept exemplu si pe care se straduiesc sa-l imite.
    Y-Yuppie-ul-> O alta denumire pentru el ar mai fi pustiul rasfatat si de bani gata. El nu merge niciodata in excursii cu trenul sau autobuzul impreuna cu restul clasei si este adus mereu cu masina. Poarta haine de firma si calatoreste in fiecare vacanta in jurul lumii. Tatal lui cotizeaza permanent la diverse imbunatatiri facute in scoala si de aceea el isi permite sa se comporte urat ori de cate ori doreste.
    Z-Zgarcitul-> Desi are cinci pixuri la el, nu va imprumua nimanui vreunul. Acelasi lucru este valabil si cand vine vorba despre tema pentru acasa. Cuvantul preferat este " Nu" si-l foloseste frecvent, deindata ce se iveste ocazia.

Ultima editare efectuata de catre ♫Damaris♪ in Dum 16 Iun 2013 - 20:40, editata de 2 ori
    Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Re: Cei mai enervanti colegi de clasa de la A la Z

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Joi 4 Iul 2013 - 20:37

Deci! Cred ca mi-am gasit clasa pe aici, gasindu-ma si pe mine prin cateva din ele, mama, ce topic tare! Imi place foarte mult.L-am citit pe tot,desi este foarte luuuuuung. Wonder-kid, medalia de aur laolimpiada nationala de mate e cu mine in clasa si canta si la chitara,deci da, exista.
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Vin 5 Iul 2013 - 17:27

Dragut topic Damaris. ^-^ Unele stereotipuri de aici se regasesc si in clasa mea, dar nu stau acum sa le enumar si sa dau copy-paste la fiecare. Ar fi prea mult de explicat, caci nu pot spune ca [virgula] colegii mei indeplinesc chiar mot-a-mot ce scrie la fiecare in parte. Sunt cate putin din fiecare. ^-^
    dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Lun 15 Iul 2013 - 20:27

Ador acest topic:D  cred ca xeroxez ce ai scris tu aici si o pun pe perete la mine in clasa Laugh
    Se potriveste atat de bine cu unii de la mine. Mai ales faca cu ametitul si cu diva Bici 
    Ce mai...o clasa de nebuni . Daca vine careva la noi normal pleaca anormal alai sigur Smile
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 22 Iul 2013 - 17:59

Bunaa! ^^
    Hmm, un topic destul de interesant. (:
    Bun, ma bucur ca nu sunt singura care are astfel de specimene prin casa. xD In fiecare clasa trebuie sa fie specimene ca acestea, macar unul. Multi colegi (printre care si eu ~zgarcita~) ne numaram printre acele specimene xD
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 31 Iul 2013 - 12:30

Hey, Damaris. Dragut topic. Hmm, Kirisor are dreptate. Toate clasele au asemenea specimene. Mai ales a mea. Adica Barfitoarea, Diva, Victima, Mancacioasa sunt doar cateva. Ce pot sa spun, mi-am regasit dragii mei colegi in acest topic Laugh

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 13:43