Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Personajul favorit.

Distribuiti
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Personajul favorit.

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 13 Iun 2013 - 20:36

Personajul meu favorit e Chloe Saunders din seria " Fortele raului absolut". E o adolescenta de cincisprezece ani si imi place de ea pentru ca nu e o persoana falsa. Isi uraste puterile de necrtomanta si isi doreste din toata inima o viata normala.. unii ar ucide sa aiba puteri d-astea, deci m-am bucurat ca ei nu-i plac. Felul sau de a gandi este uimitor. Ii place arta si nu se descurca la fazele cu pupi-pupi si nu stie ce sa spuna, e foarte simpatica. E ceva diferit la ea, nu-mi pot da seama ce anume. Presupun doar ca are un soi de magnet pentru a atrage persoanele in jurul ei.

Care este personajul vostru favorit si ce ne puteti spune despre el?
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Re: Personajul favorit.

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 14 Iun 2013 - 19:25

Buna. (:
    Acest subiect trebuia deschis la sectiunea 'Lectura'. Mai multa atentie pe viitor! :-w Multumesc Deea! Kiss
    Rose
    Moderator
    Moderator

Re: Personajul favorit.

Mesaj Scris de Rose la data de Lun 5 Aug 2013 - 22:37

Bună.
    Nu cred că pot spune că am un personaj preferat, pentru că aş minţi. Cu fiecare carte citită îmi apar alte personaje care mă atrag şi mai mult. Dar dacă ar fi să fac un sondaj la cărţile citite şi să aleg personajul atunci ar fi vorba despre Kylie Galen din seria Shadow falls de C.C. Hunter
    Pe lângă faptul că ador cartea, îmi place şi personajul. Trăieşte atât o dramă în viaţa ei sentimentală - îndrăgostită de doi băieţi superbi şi nu ştie cu care să rămână - dar şi o dramă în viaţa de zi cu zi: nu ştie ce creatură este. În orice caz, după datele oferite ar părea că este ceva puternic şi posibil că se trage din Zei.
    E confuză în multe privinţe şi totuşi continuă să meargă mai departe. Este o adevărată luptătoare. Îmi place că deşi crede greu în fiinţe supranaturale şi că vrea toate răspunsurile pe tavă continuă să înainteze, să cerceteze.

Momentan, Kylie e cea care are locul I. Oricum eu sunt atrasă de fiecare personaj, pentru că sunt unice în modul lor şi probabil că de asta îmi e greu să aleg, dar se pare că am făcut-o Laugh

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 13:35