╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Shakugan no Shana

Distribuiti

Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Data de înscriere : 15/07/2011

Shakugan no Shana

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 1 Iun 2013 - 9:51

Anime-ul:Shakugan no Shana

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sakai Yuuji, un elev de liceu care se astepta ca viata sa normala sa dureze pentru eternitate, moare cand se indrepta de la scoala spre casa.Este martorul unei scene ingrozitoare, in timpul careia totul se opreste in loc, ca si cum timpul s-a oprit, oamenii sunt cuprinsi de flacari albastre si un monstru ce seamana cu o papusa uriasa ii inghite. Pe masura ce monstrul se pregateste sa il inghita pe Yuuji, o fata imbracata in negru si inarmata cu o sabie il salveaza. Fata spune ca este un "Flame Haze" ce vaneaza "Guzo no Tomogara", creaturi din lumea de dincolo. Cand Yuuji observa o flacara albastra in pieptul sau, ea il numeste "Torta", un inlocuitor temporar, spunandu-i ca Yuuji cel "real" a murit si acum traieste datorita acelei "torte". Yuuji se imprieteneste cu fata, pe care o va numi Shana si i se alatura in lupta impotriva "Tomogara" si a altor "Flame Hazes".
    Flame Haze=Ceata a focului
    Mai exista inca 2 sezoane:Shakugan no Shana 2 si Shakugan no Shana 3

~~~
    Voi l-ati vazut? Ce parere aveti?
    Eu nu l-am vazut dar vreau in vara asta sa-l vad. Smile

RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Data de înscriere : 09/01/2011

Re: Shakugan no Shana

Mesaj Scris de RR la data de Joi 4 Aug 2016 - 12:54

L-am văzut acum patru ani, cred, și mi-a plăcut mult de tot. Îmi amintesc cum căutam ca disperata după al doilea și al treilea sezon. Vai, ce nu îmi plăcea de tipa aia, cred că era blondă... Idk, dar știu că îi plăcea de Yuuji -.-'
    Oricum, anime-ul mi-a plăcut și îl recomand Wink 

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:19