Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Filmele care iti dau fiori...

Distribuiti
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Filmele care iti dau fiori...

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 27 Mai 2013 - 17:41

Cu totii cred ca am vizionat filme de groaza, horror sau macar o comedie de groaza. Nu multi au rezistat pana la sfarsit sau nu s-au speriat la un moment dat. Stiu cum e, am trecut prin asa ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Intrebare: Care sunt cele mai infricosatoare filme pe care le-ai vizionat?
    Intrebare: Cat de tare te-ai speriat? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Poooii, incep eu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]:

The Grudge: L-am vazut intr-o noapte tarziu, cred ca era 00:15, cam asa, pe net cu varamiu. Nu prea m-am speriat cand il vizionam, ca aveam un baiat langa mine, dar doua zile la rand numai pe ea am visat-o cum se taraia pe scari in jos plina de sange... Cred ca mai aveam putin si muream de frica.

The possession: Filmul ala cu un demon care poseda o tipa parca. Nu il mai tin minte exact pe tot, a fost de mai de mult, dar imi amintesc perfect cum stateam in plapuma si doar ochii mi se mai vedeau:))

Ultimul exorcist: Faza care m-a speriat cel mai tare a fost cand tipa aia era sus pe perete, intr-un colt, si avea parul pe fata si arata infricosator. Nici acum nu mai pot uita tabloul acela... uhhh.The unborn: Copilul ala mi-a dat destui fiori. Mi se parea foarte ciudat atunci cand poseda oameni, cum isi invarteau capul la 360 de grade. Daca ati vazut filmul, cred ca stiti. De obicei cand vad filme de-astea in care apar astfel de copii mi se mai face si mila, intr-un fel... In fine.

Acum voi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Re: Filmele care iti dau fiori...

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 27 Mai 2013 - 20:46

Naww, uite că nu sunt singura care îşi face rău singură uitându-se la filme ca astea. Laugh
    Cele mai înfricoşătoare filme pe care le-am văzut. *hmm*
    ● The Exorcist II - prima dată când l-am văzut - adică o parte din el - era la cinema....7D. Vă daţi seama cât de speriată am putut fi. Însă după aceea l-am văzut şi pe internet cu fratele meu, şi nu sunt sigură ce variantă am văzut, însă ştiu că faza în care un părinte intră un cameră şi în colţ e o fată, posedată, care îşi întoarce capul 360 de grade şi se uită la tine cu un zâmbet diabolic. De faţa ei ce să mai zic, superbă...
    ● Shutter - Eu am văzut varianta din 2004 Japoneză, şi pot spune că m-a lăsat cu traume pe viaţă. Probabil va suna ca un spoiler, dar mă înspăimântă cum îl bântuia pe săracul băiat şi cum ieşea în fiecare poza pe care el o făcea. Ce pot spune, să nu faceţi greşeala să căutaţi poze cu ea pe net...niciodată.
    ● The Grudge - Spre nenorocul meu a fost primul film de groază pe care l-am văzut singură, şi am ţipat la el de cred că m-au auzit şi vecinii. Numai când îmi amintesc de scârţâitul ăla pe care îl făcea încep să tremur. Şi prima dată când a aparut am crezut că leşin pe loc. >.<
    ● The Ring - Faza cu fata ieşind din televizor mi-a rămas în minte şi nici nu cred că va ieşi vreodată. Mi se face pielea de găină de fiecare dată când îl văd, şi dintr-un motiv anume, nu mă opresc din a-l vedea. >.<
    ● The Shining - Iniţial a trebuit să citim cartea eu şi cu încă câţiva colegi pentru un referat, însă ne-am gândit că văzând filmul va fi mai uşor...Mda, toate bune şi frumoase până lucrurile devin bizare şi scena din baie mi-am scos-o cu greu din minte. Nu am mai fost în stare să intru în propria baie singură timp de 3 săptămâni. :/
    ● Masacrul din Texas - Presupun că toată lumea ştie şi "iubeşte" acest film. Nu e atât de horror pe cât e de....da, horror, doar că (,) cu mult mai mult sânge. Nu l-am mai văzut de mult timp aşa că nu prea îmi mai amintesc despre ce era, însă ştiu că am încremenit la scena din lanul de porumb.
    ● Silent Hills: Revelation 3D - E unul din filmele pe care trebuie neapărat să le vezi cu cineva lângă tine şi sincer, nu îl recomand celor cu probleme de inimă. Nu sunt genul care se sperie chiar aşa repede - pe cine păcălesc, mă sperii când vibrează telefonul. >.< -, însă filmul ăsta m-a...nu ştiu, m-a lăsat mască. Nu am putut dormi două săptămâni după ce l-am văzut, şi eu l-am văzut cu familia...

Astea ar fi în general filmele care m-au lăsat cu un gol în stomac. Am mai văzut destule, însă mă rezum doar la acestea.

Acum este: Dum 28 Mai 2017 - 11:30