╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Colegii nostri

Distribuiti

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Data de înscriere : 24/12/2012

Colegii nostri

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 27 Mai 2013 - 17:02

Cred ca toti de pe acest forum avem colegi mai mult sau mai putin nebuni, evervanti sau de treaba. In acest topic puteti sa faceti lista cu colegii vostri si sa va spuneti parerea despre ei, daca vreti si sa ii caracterizati, nu deranjeaza cred ca pe nimeni.
    Si sper ca nu am gresit categoria [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Incep eu:

• Stefan: Cel mai cuminte din clasa. Deci, sta in banca tot timpul, exceptie cand se duce la magazin. Nu vorbeste cu nimeni si se uita urat la mine daca urlu la baieti sa faca liniste [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Ma sperie.

• Narcis: Copil compot:)) Ma bat toata ziua cu pixuri cu el, apoi i le confisc pe toate. E de treaba, in ora imi trimite biletele cu glume

• Lica: E gicantiiic. Trebuie sa slabeasca mult si este si rau pe deasupra. Ma injura mereu si nu numai pe mine.

• Antonie: Este foarte dragut, este tipul cu ochelari. Poti purta o conversatie cu el, doar sa nu aiba ca subiect matematica:))

• Ana: Este cea mai buna prietena a mea. Bataile noastre cu caiete sunt legendare in clasa, mai ales cand ne mazgalim cu pixul caietele. Si este tipa care bate toti baietii daca nu o lasa in pace:D

• Sergiu: Este cel mai inteligent BAIAT din clasa. Mereu sunt in competitie cu el.

• Valentin: Nebun. Nu gasesc alt cuvant mai potrivit decat acesta. Este hilar, super amuzant si seamana cu o maimutica. Vorbeste ceva gen " Fata, hai!" sau " Baiete cucuiete!".

• Andreea 1: Uneori se da prea desteapta si ma enerveaza, dar in rest este... draguta

• Lavinia: O urasc ca la engleza este preferata profesoarei. Cica are baza formata si chestii de-astea. Toti baietii o nenorocesc, dar lasa ca merita!Laugh

• Roxana: Si acum ma gandesc cum de nu este sora cu Stefan. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

• Andreea 2: Este o tiganca. Nu o judec dupa aparente, este foarte draguta si amuzanta. Pacat de ea, sper sa treaca cu brio la mate...

• Adrian: Fostul meu iubit. Nu prea am ce spune despre el [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

• Bogdan: Este unul dintre cei mai de treaba colegi baieti. Are momentele lui cand imi este simpatic si vorbeste frumos cu fetele, nu ca alti tarani din clasa mea, nu dau nume

• Razvan: Perversul clasei. Nu ma lasa deloc in pace si habar nu am cand a devenit mai inalt decat mine! De obicei eram de aceeasi inaltime cu el, adica 1.66, acum are 1.70! Huuuoo

• Andrei: Comenteaza cam mult. Nu-l plac

• Bobocita*Petra*: Cam barfitoare, nu poti pastra un secret cu ea. Si i-au intrat prea mult baietii in cap, este intr-o relatie cu doi baieti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

• Madalina: Imi pare rau ca va trebui sa plece... Se va muta curand, este o fire simpatica, imi place mult ca este sarcastica cu baietii:D

• Daiana: Tipa rade de la orice:))

• Raluca: Este foarte amuzanta si de treaba. Mereu povestim cat de tine gura de anime si in plus este aliata mea impotriva baietilor la bataia cu creta:))

Cam acestia sunt. Nu am omis pe nimeni, doar ca nu m-am numit si pe mine. Acum voi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Re: Colegii nostri

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 27 Mai 2013 - 18:39

Siiiiii, tobele va rog: EU! Laugh Ca sa nu uit pe cineva trebuie sa-i iau dupa catalog Laughing
    1- Ada- e destul de buna la mate. Dar e ciudata. Toata ziua se uita la telefon si nu face nimic.
    2-Razvan-e destul de amuzant Laugh
    3-Mario-ma sperie cu 1,80 ai lui. E ochelaristul clasei si daca vorbesti cu el, nu se poate sa nu spuna ceva ciudat.
    4-Denis- e horror, si atat.
    5-Daniel- matematicianul clasei, e ciudat si el.
    6-Mihai- tipul cu fata de panda care nu iese din banca decat la tabla si la chiosc.
    7-Andrei- idem Mihai, doar ca mai comenteaza cateodata.
    8-Adriana- e ciudata, daca o baga baietii in seama nu spune nimic.
    9-Alexandru- ne intelegem, doar el e Alex.
    10-George- e de treaba si amuzant.
    11-Iulia- tocilara. In adevaratil sens al cuvantului. Are numai 10, dar daca o intrebi din urma.... bezna totala.
    12-Valentin-e horror, dar amuzant Laugh
    13-Ion-tipul care executa ce ii spun Valentin si Denis, incearca sa se dea mare dar e defapt nasol.
    14-Romina-e tiganca. Eu o judec, dar numai pe ea. Nu invata niciodata, la nimic. Cred ca ramane corigenta.
    15-Bianca- foarte de treaba. Se cearta mereu cu baietii, dar in acelasi timp se inteleg. Ea asculta rock Love it
    16-Simona- Bitch a clasei, ciudata, dar asculta rock Love it Vine la scoala ca o B.... (numarati si inlocuiti voi punctuletele).
    17-Alexandra- e scarboasa. Miroase a tigari si e proasta bata. Proasta de genul ca habar n-are alfabetul, punctele cardinale si am ramas poker face cand a intrebat pe ce data e craciunul. Neutru
    18-Robert-Alt scarbos, genul care se spala pe dinti odata la o saptamana si isi face baie odata la doua. E ciudat si prost.
    19-Eu
    20- Diana- e foarte cuminte. Nu injura niciodata si are note de aproximativ 8-9.
    21-Otilia- Idem Alexandrei.
    22-Scurtu- chiulangiul clasei. Trebuia sa existe unul, nu? E cam prost si cu toate ca a stat in Luxemburg un an, ma intreba pe mine la testul de la franceza.

Cam astia sunt. Suntem 22 in clasa, si unii chiar isi merita etichetele primite. Nu sunt niste colegi asa rai, sau poate m-am obisnuit eu cu ei. Dar unii sunt de-a dreptul ciudati, altii cocalari.

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 18/11/2011

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 27 Mai 2013 - 20:17

Se putea să lipsesc eu? Laugh Sincer eu habarn nu am ordinea din catalog, aşa că o iau pe bănci. Probabil am să mă pun şi pe mine pe acolo *hmm*

Andrei - Prima dată când l-am cunoscut sincer am crezut că e mut. Rar vorbeşte cu cineva, în general stă doar în bancă şi vorbeşte doar cu câţiva băieţi. Bine, e cuminte şi tăcut până se îmbată...Atunci nu îl mai aduni de pe trotuar. Laugh
    Olaru - Nici până acum nu mi-am dat seama de ce îi spunem pe numele de familie. Laugh Nu prea ştiu ce să zic de el, se pricepe la mate şi nu acceptă să ia note sub 8...
    Antonio - A fost colegul meu în generală, din clasa I-a până în a VIII-a şi acum suntem colegi şi de liceu. Laugh E de treabă băiatul, e şeful brezlei yoghi pe care a format-o cu încă 10 băieţi şi întârzie mereu la primele ore.
    Dichis - Din nou, nu ştiu de ce îl strigăm pe numele de familie. Cert e că e foarte enervant, afemeiat şi lista poate continua. Te apucă scârba când îl vezi cum vine şi se dă la tine, nu contează cine eşti, se dă la toate fetele pe care le vede. :/
    Liviu - E...foarte înalt, bun la geografie şi se crizează dacă te iei de el. Nu l-am văzut niciodată să joace football sau ceva, ceea ce mi se pare ciudat. *hmm*
    Gogan - Băieţelul ăsta - are aproximativ 1,60 m - pare inocent şi dulce la început, dar când deschide gura scoate nişte înjurături de îţi vine să te închini. Totuşi, e printre puţinii colegi care e de treabă şi nu îşi schimbă comportamentul când e în preajma prietenilor.
    Mihai - E la fel de scund ca şi Gogan şi în fiecare pauză mânancă câte un sandwich, deci băiatul îşi aduce la el 6 sandwichiuri. :/
    Lucian - Sincer, nu prea ştiu multe despre el, niciodată nu am avut o conversaţie lungă. :/ Ştiu că absentează foarte des....
    Vladi - E una din persoanele pe care le dispreţuiesc efectiv. Se bagă singur în discuţii, mă urmăreşte pe mine şi pe nişte colege când ne întoarcem acasă...Mai şi locuieşte lângă mine. -.-
    Pope - Şi lista cu colegi sitrgaţi după numele de familie continuă...Are note foarte mici la mate, nu prea cred că va trece clasa. Ce pot spune, nici la celelalte materii nu se descurcă prea bine. Dar ştie toţi actorii şi regizorii din orice film din care te gândeşti să îl întrebi. o.O
    Andrada - Mda, şefa clasei, a.k.a Satanel. E foarte enervantă, se bagă în seamă când aude ceva de anime-uri, cu toate că se uită numai la cele gore iar când o întrebi ceva din ele spune că nu a fost atentă sau că a uitat. Mdeah, siiigur....
    George - E copilul doamnei de Engleză, are o boală care îl face să fie foarte hiperactiv şi să nu se poată concentra la ore. Ce pot spune, e o aventură să fi în aceiaşi clasă cu el. Laugh
    Adelin - La fel ca şi Gogan, e unul din puţinii băieţi cu care poţi vorbi liber fără să îţi pese că va comenta ceva. E foarte drăguţ - la personalitate, căci la aspect lasă de dorit. xD -
    Augustin - A.k.a Robotul. Băiatul toceşte şi materiile din anii viitori, şi când profesorii ne predau te trezeşti cu el zicând: "Ăăăă, eu ştiu asta! E foarte uşor!" Mneah bine Gusty, lasă-ne şi pe noi să auzim ca să nu murim proşti. :/
    David - El face parte din categoria forever UKE Laugh E aşa adorabil încât îţi vine să îl flocoşeşti, şi e aşa slab încât îţi dă senzaţia că dacă îl atingi se sparge. Cu toate astea, dacă nu ar fi el nu aş avea de la cine să copiez tema la fizică. :-"
    Cătălin - E cel mai înalt din clasă şi ce pot spune, foarte de treabă. Cu toate că toată lumea îl evită pentru că e gay. -.- Nu văd de ce, eu mă înţeleg foarte bine cu el.
    Diana - E prietena mea, doar că devine stresantă când te corectează din orice. Îi place să fie în centrul atenţiei, dar în general e drăguţă.
    Teodora - Ah cât nu o suport şi mai şi stă în faţa mea. >.< Spune aceleaşi poveşti de zece mii de ori, ne povesteşte despre ce mai face căţeaua ei, despre cum că maică-sa s-a supărat că a luat un 9 la chimie şi tot felul de tâmpenii. -.-
    Alexandra - Mda, eu Laugh Ce pot spune, îngeraşul clasei. Laugh
    Iulia - Bun, ea e cea mai bună prietenă din lume. Îmi e ca o soră, pot vorbi cu ea despre orice, ne plac aceleaşi lucruri şi ne doare în cot că suntem considerate ciudate. E obsedată după anime-uri, mai ales Kuroshitsuji. Ah, şi mereu citeşte fic-uri yaoi, în general SebaCiel. Poate are momentele ei în care mă enervează, dar ţin la ea enorm de mult. <3
    Eri - Sincer toată lumea îi spune Ely, nu ştiu de ce. Numele ei e Ervira, drept pentru care eu îi spun Eri. Mda, nu prea o suport eu. Are fiţe şi crede că le ştie pe toate, dar nu e aşa. Să nu mai spunem că bârfeşte pe oricine.
    Maria - Ea obişnuia să fie o fată foarte de treabă, amuzantă, nebună - în sensul bun -, dar de când s-a mutat cu Eri în bancă nu mai e aceiaşi. A cam devenit un animăluţ de companie...
    Eliza - E genul de persoană care nu se poate deslipi de telefon, însă e foarte amuzantă odată ce ajungi să o cunoşti. Să nu mai spunem că îi place să stea cu băieţi de vreo 23-24 de ani. Laugh
    Andreea - E foarte dulce, fata găseşte mereu câte un motiv ca să scape de ora de sport şi pentru asta o respect. Avea note bune până în clasa a XI-a, acum nu ştiu ce s-a întâmplat cu ea...
    Andrei - Ok, Andrei e bun. Nu, nu bun la personalitate, băiatul arată foarte foarte bine. E blond, are ochii albaştri, gropiţe, muşchi...*drolling* Păcat că e nesimţit, ăsta e singurul lucru care îl strică.
    Ionuţ - Ionuţ e comic. În timpul orelor, când e linişte şi pace în clasă, se trezeşte el să înceapă: Baby, baby, baby, ohhh. - NU vă gândiţi la altceva, cântă Justin Bieber - Baby - şi normal că toţi începem să râdem.
    Laura - Ok, ea e singura Direcţioneră din clasă - înafară de mine -, prin urmare e cea cu care îmi împart toate fanteziile şi visele. Are un obicei să îşi facă într-o zi părul ondulat, a doua zi drept şi tot aşa, însă e foarte scumpă şi inocentă.
    Mariela - Spre norocul şi fericirea mea, se va muta în Germania la vară. Raluca, ţi-o plasez ţie, mie mi-a făcut capul calendar. Laugh

Şi cam asta ar fi clasa mea superbă, 28 în total. Suntem ciudaţi şi nebuni şi nu, nu suntem uniţi, dar îmi place aşa cum suntem şi sincer, nu mi-aş schimba clasa pentru nimic în lume. - asta a sunat siropos şi emoţionant, ignoraţi ultima parte -

Lory :3
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 18/05/2013

Mesaj Scris de Lory :3 la data de Lun 27 Mai 2013 - 20:57

Se poate să nu fiu și eu? Nu evident. Îi iau pe bănci Laughing
    1. Luiza - prietena mea super mega amuzantă Laughing
    2. Bogdan - bătăușul și chiulangiul clasei, dar mna prietenul meu Smile
    3. Ștefan - bufonul și perversul clasei :"> pipăie toate fetele x(
    4. Andra - Fitze peste fitze :-j ea e prietena mea falsă
    5. Teodora - Mironosița clasei, extrem de răsfățată, n-o suportă nimeni.
    6. Andrei - tipul ciudat care comunică cu ciorile Laughing
    7. Sebi - Un tip calm și la locul lui.
    8. Denisa - BITCH!
    9. Laura - de treabă, cam fițoasă dar e prietena mea
    10. Rodel - Cel mai bun prieten al meu. Facem totul împreună, ne creeăm probleme etc.
    11. Leo - tâmpit, handicapat hmm ce să mai.
    12. Larisa - cea mai cuminte
    13. Diana - Enervantă și cuminte.
    14. Alex - Sacul de box. Când comentează îi trântesc una Laughing
    15. Ștefi - prietenoasă, timidă și mereu fericită.
    16. Elena - Foarte sensibilă.
    17. Mihai - Camaradul meu de nebunii, e nesimțit dar nu cu mine.
    18. Alexandra - Nebună și răutăcioasă.
    19. Cosmina - Nu vorbește cu nimeni niciodată.
    20. Emil - Bro-ul meu, mă înțeleg foarte bine cu el.
    21. Mihaela - Grasă, nesimțită și enervantă.
    22. Elisa - PUTE! Adică pe bune!
    23. Tony - Insensibil, răutăcios și tipul cre mă place >.<
    În mare parte mai bne mă înțeleg cu băietzii

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Joi 4 Iul 2013 - 22:36

Denisa- colega mea cu voce pitigaiata, e de treaba, dar destul de ciudata
    Patry- Prietena mea cea mai buna, este o nebuna la fel ca mine
    Sergiu- Din clasa I are titlul de "Bofonul clasei", atata poti sa razi cu el. Poti purta o dsicutie cu el, daca nu e despre cartofi.Este obsedat de ei.
    Monica- Fosta mea cea mai buna prietena, ea este destul de normala, dar are unele parti ciudate
    Denis- are tot timpul ceva rupt si e absent mai mereu,dra imi e prieten foarte bun
    Alexandru- E de treaba, cam tantalau,dar e de treaba
    Ciprian- geniul clasei. E bun la orice materie
    Andrei- e destul de tembel si la fiecare ora zice ceva de genu "Cand am fost eu in Turcia...", Sergiu i-a pus porecla "Copilul de Haur", iar dupa i-am zis eu Hauritul 
    Silviu- Ciudta copilul, era cuminte, dar aucm nu stiu ce-a patit. Musca, serios. 
    Cosmina- e foarte sucmpa si prietena adevarata.
    Solana- ciudat nume.Ochelarista si destul de tacuta.
    Horea- foarte tacut si un fotbalist bun.Invata foarte bine
    Alex- se crede grozav, dar nu prea e
    Astrid- E inaltaaa, ma doare gatu cand vb cu ea.
    Bianca- e prietena buna cu mine face handbal
    Tudor- perversul meu coleg.E de treaba
    Robert- e cma prostovan copilul, dra ce sa-i faci?
    Dana: Shiki, shiki, e camarada mea de nebunii, atata poti rade cu ea.
    Rares- e linistit,dar de treaba
    Mara- rasfata profilor

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 22 Iul 2013 - 19:09

Buna! ^^

Nici eu nu stiu ordinea din catalog, deci ii voi lua pe banci. ^^

~Alexandra : Fetita asta are nevoie de un psiholog, asta este clar. Vine imbracata ca ultima femeie din bordel.

~Mihaela : Aceasi chestie ca si Alexandra.

~Ioana : Ele trei formeaza un grup -.-"

-Ionut : Se crede tare, dar nu este asa -.- Ii este frica de fete ><

-Cristi : Enerveaza pe toti si isi i-a bataie mereu.

-Andrei : Este un baiat destept dar este obsedat s*xual. -.-

-Radu : Este tipul baiatului retras ce invata bine, este si dezgustator uneori.

~Loredana : Este o tipa de gasca cand vrea, dar in majoritatea timpului, cand deschide gura, zici ca nu esti pe pamant.
    ~Maya : Barfitoarea clasei xD
    ~Mihaela: Tot o barfitoare. (cea mai mare) Este enrvanta rau, noroc ca se duce in Germnia. Iti mai pasam una, Rallu Laugh
    ~Marina: Servitoarea Mihaelei.
    ~Alexandra: O alta barfitoare scoasa de la produs. ^^
    ~Roxana : E de treaba.
    ~Nicoleta : Este de treaba, amuzanta, draguta. O prietena de a mea. ^^
    ~Adriana : Curioasa.
    ~Ion : Este ok cand vrea
    ~Adi: Tipul destept.
    ~Paula: Amuzanta. Ma intelege. ^^ Ea e nebuna dupa pinguini, eu dupa unicorni si tigri. Laugh
    ~Ioana: Iubeste animalele. ^^ Este sensibila. ^^
    ~Alexandru : Nu este el asa bun la carte, dar este un prieten pe care te poti baza
    ~Ionut : Amuzant. Ne face mereu sa radem.

Da, suntem mai multe fete pentru ca majoritatea s-au mutat >< 

Revin cu un edit. ^^

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Data de înscriere : 24/03/2013

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Mier 31 Iul 2013 - 13:43

Si eu as dori sa va prezint animale....adica scupi mei colegi defat fostii:
    1. Adeta: Ma rog, o cgeam Adetu Iuliana dar noi copiii ii spunem Adeta. Ea este bisericoasa clasei, iti e prieten si te vorbeste pe la spate.
    2. Diana: Este o fata de treaba dar bolnavicioasa, iti spune totul in fata si nu-i pasa ce spun altii.
    3. (Valen)Tina: Este o fata ok cu cara ma inteleg bine si mereu vorbim de Naruto si alte anime-uri. A da Tina rade din orice.
    4. Irina: Este o fata cumintica dar de la un timp se cearta proteste cu prietena ei.
    5. Dani(ela): O prietena buna, fostul meu Bff din a 5-a. In a 8-a ni s-a alaturat grupului nostru. Ea este nebuna si radem mereu cand ea este prin preajma.
    6. Valentina: Cea mai nebuna persoana pe care am intalnit-o si foarte imprastiata. De ce? Ex: Se sunase si trebuia sa iesit usa era inchisa si ea cand a auzit clopotelul s-a napustit asupra usii si "a pupat-o". Doamne cum sa nu vezi usa?
    7. Mihaela: O fata timida cu problemele ei personale, vorbeam din an in paste.
    8. Angelica: Noi o strigam pe numele de familie, Parlog, alta fata timida si nici cand o asculta profa nu scotea niciun sunet.
    9. Florin/Marius: Un coleg venit in a 8-a care facea misto de oricine si orice ma rog, eu incercam sa ma acomodez cu el.
    10. Iuliana/Bubu: Ea este Bff-ul meu! Ne intelegem bine chiar daca ne mai certam. Nu ii place sa-i calce nimeni pe coada sau sa-i incalce spatiul personal. Plange cam repede dar, mereu ii sarim in ajutor. Are obiceiul prost sa tipe sau sa se creada cea mai tare.
    11. Felicia/Je: Ce pot spune cea mai fricoasa fata din clasa, care nu-i plac conflicturile si certurile. Obsedata de Anime. Cateodata usa de biserica, cateodata satana in persoana.
    12. Angelica/Capra: Ea este cea mai inalta din clasa 1,75. Ea combina lauda cu minciuna si iese o mare intortocheala. Ea face parte din grupul nostru.
    13. Alin: Este de treaba, amuzant, cu lipici la fete Laugh dar, care a respins-o pe Bubu si i-a ranit inima Very Angry.
    14. Ionela: Cea care da temele la toata clasa si nu inteleg de ce face asta ca nu primeste nimic in schimb.
    15. Stefania: Bff-ul meu in I-IV. Acum se uita dupa baieti si nu-i mai arde ei de carte. Totusi este o fata ok cu care ma inteleg.
    16. Marian: Mda....nu prea am comunicat cu el, el baiat eu fata total opusi.
    17. Surdeanu: Il cheama Ionut dar ii spunem Surgeanu deoarece are urechile mari. 
    18. Ionut: Este amabil cu fetel dar, cand il superi mai bine ai pleca.
    19. Fanel: Este si el un baiat....nu prea am comunicat, fiecare cu problemele lui.
    20. Alin: El este......varul meu Laughing dar, nu semanam deloc, el este lenes, nu-i place sa invete si face numai probleme. Ex: A spart becul din clasa cu mingia, a rupt o banca si un scaun.
    21. Paroiu: Un coleg care a venit doar in prima zi de scoala.
    Aleluia, credeam ca nu mai termin!

"Andra"
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 10/06/2012

Mesaj Scris de "Andra" la data de Dum 4 Aug 2013 - 0:49

Eu am sa scriu despre fostii mei colegi *cei noi habar n-am cum sunt*. Ii iubesc si ii uras in acelasi timp, e complicat, Laugh dar au fost cei mai tari. Sa incepem cu inceputul:

1. Bogdan: O piticanie ce a avut ca prim scop in acesti patru ani sa ma enerveze. E super de treaba totusi si foarte bun la geografie si franceza.
    2. Dragos: A fost la noi in clasa un an de zile si tot ce pot spune e ca e de belea copilul!
    3. Razvan *Razvi*: S-a maturizat psihic in clasa a VIII-a de incepuse sa ma sperie, dar e un super baiat si chiar ai ce vorbi cu el.
    4. Clau: Cu ea nu m-am putut intelege niciodata oricat am incercat sa o fac. o.0
    5. Ana*Shakira*: Are niste replici geniale, o iubesc.
    6. Roxi: E BFF Anei, zici ca sunt surori. Bautura 
    7. Georgi: E o tipa destul de retrasa careia nu-i prea place sa iasa in oras cu noi si d-astea *colega de la gradi*.
    8. Adina: Inaite nu ne intelegeam de loc, dar acum ne-am maturizat amandoua si merg altfel lucrurile *colega de la gradi*.
    9. Paul: Un baiat de treaba ce in ore deseneaza pe caiete (desene gen graffiti).
    10. Adelina 1 *Ade*: Fata cu un par foarte lung si drept. Face adesea pe sefa.
    11.Adelina 2 *Adelina*: Am pierdut numarul datilor cand m-am batut cu ea. Ea apare in aproape toate amintirile mele comice cu clasa si sunt multe... 
    12. Bianca: Imi e colega de la gradi. Fosta mea colega de banca si, de asemenea, fost BFF *Amintiri bune si mai putin bune*. Confuz
    13. Serban: Unul dintre cei mai zapaciti baieti pe care i-am intalnit si de altfel unul cu care ma certam mereu din orice, dar ne impacam de fiecare data. Un baiat extrem de ambitios.
    14. Pici *Octavian*: E un istet si jumatate. Face parte din grupul celor 3 muschetari *Serban si Razvan*.
    15. Silviu: Verisorul meu de a II-a ce facea mereu tot posibilul sa ma enerveze.
    16. Florinel: Mi-a fost coleg de la gradi. E un baiat timid si retras, dar e de treaba si  m-am inteles cu el tot timpul.
    17. Andrei *Solomon, Kaisa*: Mi-a fost coleg de la gradi. Un zapacit cu norma intreaga ce i-a scos peri albi dirigai.
    18. Denis: Aproape in fiecare lune si vinere asteptam cu el si cu alti colegi masina de la 13:30, faceam glume si radeam de se uita toata lumea la noi.
    19. Teo: E genul hip hop si a incercat mereu sa ma inveseleasca cand eram nervoasa.
    20. Andrei *Pestritu*: Era baiatul timid si retras care nu prea vorbea cu noi, ma rog, unii dintre noi, insa pe parcurs ne-am inteles mult mai bine.
    21. Alexandra *Adda*: Colega doar un an de zile, destul de retrasa, timida si s-a acomodat putin mai greu cu noi decat Dragos, dar s-a acomodat.
    22. Ancuta: Citeste ficuri la fel ca mine, putin retrasa si s-a inteles de la inceput bine cu Alexandra.

Cam acestia au fost nebunii mei. Cu unii ma inteleg inca foarte bine.
    O seara buna! Sleppy

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 23 Aug 2013 - 11:01

Eu am terminat liceul T.T şi deja îmi e dor de scumpii mei colegi. Cu toate că nu am fost o clasă unită îmi vor lipsi.

Maria: cea mai timidă persoană pe care o ştiu. Dacă nu o chemam noi în grup nu scotea un sunet. Extrem de sensibilă, dar în acest ultim an am cunoscut-o mai bine şi mi-am dat seama că e o persoană super de treabă şi cu idei wow.

Vlad: Îmi plăcea de el. Îl lua diriga la rost pentru diferite chestii, dar în cot îl durea Laugh  Aşa se face.

Edi: Avea momentele lui enervante şi care făcea pe deşteptul: eu nu fac, eu nu dau, eu nu suport, etc. Însă avea şi clipe în care chiar puteai discuta cu el.

Răzvan: Cel mai hazliu om pe care îl ştiu. El găsea în orice ceva amuzant şi făcea mereu haz de necaz. Cu el nu te plictiseai niciodată şi râdeai de mureai. Ştia cum să îţi facă ziua mai bună. Avea acel dar şi sper că o să îl păstreze.

George: Nu cred că pot să zic multe despre el însă când am fost de servici pe şcoală cu dânsul muream de râs acolo. Numai când treceau profii pe lângă noi eram îngeraşi căci în rest ne prăpădeam Laugh

Valentin/ Vali [cum îi place]: Omul acesta spunea verde în faţă ce nu îi convenea. Spunea lucrurilor pe nume şi nu se ascundea niciodată. E cea mai sinceră persoană pe care o ştiu. Sper să rămână aşa.

Cosmina: Fata asta e nebună Laugh  Ce e drept mă certam cu ea destul de des, dar dacă era vorba de distracţie ne împăcam foarte bine Love it

Simona: BFF cu Cosmina. Ce e drept mă cam enerva că ea era mereu cu profii. Îl sun pe x, eu nu plec că ştiţi cum face diriga. Ah! Trebuia să o luăm pe sus. Corectă fiinţă şi cea mai bună la învăţătură de altfel.

Giovani: Băiatul acesta era extrem de ironic şi nu se lăsa afectat de nimic.

Ştefan: Vai cât mă enerva. La început când a venit mi se părea super de treabă însă stătea numai cu un anumit grup pe care îl cunoştea datorită Impactului. Pffff. Oricum, la banchet m-am distrat super alături de el şi am schimbat vorbe - mai multe decât în doi ani de liceu în care ne vedeam în fiecare zi.

Raluca: Prin clasa a 9a şi a 10a eram legată de ea Laugh  Ce e drept fata e corectă şi super de treabă, dar după s-a schimbat şi vorbeam numai de şcoală - dacă era necesar.

Ionuţ: Cred că număr vorbele pe care le-am schimbat pe degete Laugh  . Oricum el nu se băga în disputele ce se formau în clasă sau dacă zicea ceva era: Mai tăceţi odată şi să stabilim ceva că e ultimul an sau ceva de genu.

Lavinia: A fost şefa clasei cred că doi ani la rând. Nu am cunoscut-o bine şi nu am ce să zic despre ea.

Cristi :x : Scumpul meu coleg şi prieten :x . El nu judeca pe nimeni şi încerca să se înţeleagă bine cu toţi. Dintre toţi el o să îmi lipsească cel mai mult. Doamne câte mai discutam cu acest băiat. El cred că era singurul care ne dorea uniţi şi dacă era vorba de o ieşise pfoai, primul la asta. O persoană deosebită şi îmi pare rău că acum îi zic: fost coleg.

Manuel: Mi-a fost coleg şi în generală. Oricum pe atunci mă înţelegeam mai bine cu el şi vorbeam mai des, în liceu...

Alex: Nu se implica în nimic. Îmi plăcea. Era cel mai corect. Stătea în banca lui, îşi vedea de ale lui. Doamne, la banchet când am văzut cum se distrează - super  :x

Ioana: O tipă cu care m-am înţeles super cu ea. Ce e drept mă mai şi certam şi nu îmi plăcea când avea ea nişte toane de alea: Nuuuuu atinge! Nuuu dau! Avea nişte momente şi mici fiţe ce mă scoteau din minţi.

Bianca: Mă abţin să zic ceva, pentru că... e ceva ce trebuie să rămână doar pentru mine.

Ana: Uiii :x scumpa mea Anişoară şi mămică. Mi se pare o femeie cu adevărat de admirat. Deşi aveam senzaţia că joacă pe două fronturi sau încerca să îşi facă ei viaţa mai bună.

Oana: Colega mea nebună cu care împărţeam cafeaua dimineaţa şi prin pauze, cu care mă duceam jos să fumeze. Rădeam, o consolam şi mă împăcam super. Ce e drept când ne certam ieşea cu scântei, dar nu conta, pentru că ne trecea. Am făcut proiecte împreună, teme şi am învăţat împreună . Datorită ei eu consum atâta cafea şi ca să fiu sinceră îmi pare rău că nu mai vorbesc cu ea. Nici nu ne-am mai văzut deşi stăm foarte aproape una de alta.

Cam asta a fost. Din 30 care au fost în clasa a 9a am rămas 21 - am reuşit cu toţi şi diriginta noastră a fost foarte mândră. De asemenea cât am scris aici chiar ascultam melodia "Ani de liceu" şi îmi aduceam aminte diferite momente din liceu şi nu pot să cred că l-am terminat, iar fiecare a luat-o pe alt drum. Îmi e dor deja şi nici măcar nu a trecut un an. Peste 10 ani de reunim :x

Ale-chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Vin 23 Aug 2013 - 15:43

Ionut : Un baiat tare simpatic. Imi place sa vorbesc cu el doar atunci cand nu e nervos si nu voprbeste de matematica Smile

George : Un baiat cam prostanac . Venit de un an in clasa noastra. Trebuia sa fie a opta acum , dar au fost cateva probleme si a trebuit sa repete inca o data clasa. Eu ma inteleg cel mai bine cu el . Pe celelalte fete nu le lasa in pace. Oh , da ! Este si pervers.

Georgiana : Oooo, Doamne ! Fata asta tipa si comenteaza toata ziua. Nervoasa mai mereu. Cu toate ca semanam si la inaltime  si la par si la faptul ca scriem cu stanga , tot nu ma pot intelege cu ea. Sunt putine momente in care ne intelegem.

Denisa : Fitoasa clasei. S-a schimbat in ultimul timp.

(Nelutu) Petrisor : Un adevarat coleg . Cam locul doi la cel mai de treaba baiat din clasa. Ma inteleg  bine cu el.

Cosmin 1 : Cel mai mare coleg . Este enorm . Dar te intelegi bine cu el.

(Dimi ) Dimitrios : Fratele lui Cosmin . Este la fel ca el.

Robert : Un baiat cam tampit. Prima data nu te intelegi de loc cu el. Dar daca ajungi sa il cunosti e un tip de treaba.

Raluca : Nebuna clasei Agrement 

Ana : Surioara mea de suflet. Prietena mea pe vecie ! O sa se mute anul asta in semestrul doi si nu o so mai vad Sad Crying

Alina : Nu doresti sa o intalnesti. E cea mai intepata din clasa.- Cum ii zic colegii Smile)Cea mai a dreacu Laughing)

Cosmin 2 : Băăăă , da ce tantalau ! Pervers rau e baiatul asta ! Toata ziua necajeste fetele . Eu nu ma bag in seama cu el pentru ca risc sa primesc o injuratura de la el Neutru 

Diana : O fata cu care poti vorbi . Ma inteleg binecu ea. Baietii ii spun mereu : Bunaciunea clasei Laugh

Catalin : Un baiat cuminte in ore. Nu scoate nici un cuvant. Dar in pauza iti doresti sa nu fii in preajma lui. Mai pe scut , batausul clasei !

Andreea : O fata care ma inteleg bine cu ea. Toti din clasa isi bate joc de ea , dar eu ii iau apararea mereu !

Ionela : Are acelas nume ca al mamei mele si nu ma inteleg deloc cu ea. Sunt in competitie . Ne batem pentru locul 1 Laughing
    Si are de slabit ca e cat un vapor.

Gabriela : Baietoaica clasei. Iii place sa faca parkour. Si a spus ca in vacanta asta care e pe sfarsite o sa invete sa faca. Sa vedem ce zice in prima zi de scoala dupa ce o intreb daca a invatat Laughing 

Stefan : Nu interactionez cu el prea des.

Gabriel ( Gaby) : Hoooo ! Ma inteleg bine cu bufonul clasei. E favoritul dirigintei . E destept foc , dar nu ma intrcece Agrement

Marius : Prostalaul clasei. Nici alfabetul nu il stie. Si mai e si verisora-miu. De gradul trei.

(Aici veneam eu , dar nu ma pun . Zic doar ca sunt sefa clasei si ca sunt artagoasa cu cei care ma enerveaza Laughing)

Adrian : Ma inteleg bine cu el. Am stat odata in aceeasi banca si mereu ne bateam cu caietele si zmangaleam foi. Sunt putin geloasa pe el pentru ca spune intotdeauna o replica ce te lasa masca si nu mai poti spune nimic. Dar vedem noi anul asta Laughing

Cam astia-s toti. I-am pus pe toti in ordine cum sunt si in catalog. Am memorie auditiva si vizuala , ce vreti ? Laughing))

Andrada :*
    Inactiv
    Inactiv

Data de înscriere : 22/08/2013

Mesaj Scris de Andrada :* la data de Sam 24 Aug 2013 - 19:45

acum... SA va spun cateceva despre colegutii mei.

1. Adriana- ea este colega mea de banca, toata ziua vorbeste prin mesaje.
    2. Andra- ea este un fel de scriitoare a clasei. Face poezii, care caracterizeaza fiecare elev.
    3. Roxana- ea e o fata foarte timida, nu vorbeste cu imeni si invata foarte mult.
    4. Tudor 1- el e geniul clasei.Big smile  Are media 10 la toate materiile.
    5. Tudor 2- el e cantaretul clasei.  Isi aduce chitara in timpul orelor de muzica si canta. ii place muzica rock si are o voceeee
    6. Mara- ea machiaza toate fetele de la noi din clasa. 
    7. Andreea 1- ea le impleteste parul la majoritatea fetelor din clasa.
    8. Madalina- ea e cea mai buna colega, atunci cand am nevoie de tema la geometrie, apelez la ea
    9. Teodora- ea e fashionista clasei, daca iti trebuie sfaturi legate de moda, ai la cine apela.
    10. Andrada- e una dintre cele mai amuzante fete de la mine din clasa, fara ea nu exista petrecere.
    11. Gelu- e mana in mana cu Andrada, doi ca acestia si radem o zi cat pentru tot anul

Ceilalti nu au o prea mare activitate, ei sunt in centrul atentiei.

Acum este: Sam 3 Dec 2016 - 15:40