Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Prima dragoste

Distribuiti
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Prima dragoste

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 26 Mai 2013 - 19:54

Acum, pe bune, cred ca toate fetele de la 14 ani in sus au simtit deja fiorii primei iubiri. Se spune ca nu se uita niciodata... Eu cred ca asa este. Nimic nu se compara cu prima oara cand va tineti de mana cu el/ea, primul sarut si primii fluturasi in stomac simtiti atunci cand il/o vedeti apropiindu-se de voi. Desi unele relatii de inceput nu dureaza asa de mult, sunt cazuri in care cei doi imbatranesc impreuna. Ce frumos [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] In ziua de astazi nu prea mai cred ca sunt cazuri de iubire pana la adanci batraneti. De ce? Nu ma intind prea mult ca nu are legatura cu subiectul acesta, vedem poate in alt topic [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Se mai intampla sa crezi ca iubesti pentru prima oara si de fapt sa fii doar indragostit/a. Mi s-a intamplat si mie.
    Dar in momentul in care realizezi ca este totul pentru tine, in momentul in care versi primele lacrimi de dor pentru el/ea, cred ca iti dai seama pe cine iubesti cu adevarat, nu?

Acum, am deschis acest topic pentru toti cei care isi amintesc cu drag de prima lor iubire, sau care o traiesc chiar acum, cine stie?

Pentru cei care au avut parte de prima iubire:
    1. Ce ai simtit prima oara cand l-ai vazut/ai vazut-o?
    2. Cum a fost primul "Te Iubesc"?(unde, cand)
    3. Relatia a inflorit pe parcurs, sau s-a sfarsit la un moment dat?

Pentru cei care inca nu au avut ocazia:

1. Cum ai dori sa fie primul " Te iubesc?"(unde, cand, cum)
    2. Consideri ca ai fi capabil sa iubesti pentru prima data?
    3. Emotii, nerabdare, exista?

Deoarece am deschis topicul, cred ca sunt datoare sa raspund la intrebari...

Pai mi-a facut o impresie destul de ciudata, deoarece era pe bicicleta si vorbea cu un coleg. Era doar la 2-3 pasi in urma mea si m-a intimidat intr-un hal incat nu mai vorbeam deloc cu grupul meu, mi-era frica sa nu spun ceva aiurea si sa ma auda... M-am speriat rau de tot, dar acum sincer... o bunaciune de baiat era:X

A fost iarna, in fata casei mele. Afara ningea frumos, iar el: "Vrei sa stii ceva ce nu prea stii, deci... nu stii?" Eu am raspuns afirmativ si el mi-a spus cuvintele magice. Am ramas socata, impietrita, nu am mai putut scoate nimic pe gura.Singura persoana care mi-a spus ca ma iubeste o singura data, doar atat tin minte, a fost tata. Atat. Chiar nu ma asteptam.

Relatia a durat destul de multisor, 9 luni. Inca sunt cu el, chiar daca ne mai certam uneori>_< Orgoliul e mare, dom'le si e greu sa scapi de el... Dar cu cat trece timpul, simt ca il iubesc mai mult si si acest orgoliu dispare cu timpul odata...

Acum voi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Prima dragoste

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 26 Mai 2013 - 21:14

Pentru cei care inca nu au avut ocazia:

1. Cum ai dori sa fie primul " Te iubesc?"(unde, cand, cum)Nu stiu. Imi doresc sa fie ceva natural, n-o sa planuiesc dinainte la ce minut/ secunda o sa se intample. Imi doresc sa se intample, pur si simplu. Sa simt cu adevarat cuvintele, nu sa fie ceva spus in treacat.

2. Consideri ca ai fi capabil sa iubesti pentru prima data?Nu stiu nici asta. Ar trebui? Dar ma consider capabila sa iubesc daca mi se arata iubire intai. Nu o sa fac greseala sa ma indragostesc si sa las pe cineva sa ma raneasca. Poate o sa fiu in stare sa iubesc si eu.

3. Emotii, nerabdare, exista?
    Nu Laugh Nu ma gandesc prea mult la asta, deci nu exista asa ceva.

Interesant topic, Marta Smile Nici eu nu cred ca mai sunt multe cupluri " Fericiti pana la adanci batraneti", dar exista inca, mai rar, dar sunt.
    Equinox †
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Equinox † la data de Lun 5 Aug 2013 - 1:06

Pentru cei care au avut parte de prima iubire:

Sincera sa fiu...m'am simtit foarte ciudat, dar intr'un sens bun. Dupa weekend'ul in care am vorbit toata ziua si noaptea la telefon si ne spuneam cuvinte dulci si mai discutam despre unele persoane si chestiile amuzante ce ni s'au intamplat, ziua de luni a fost una plina de presiune si emotii. Dupa ce ajunsesem la scoala, apoi iesisem pe hol l'am vazut pe el venind inspre mine. Ma simteam foarte bine, dar extrem de emotionata. Inima imi batea ca o nebuna si parca vroia sa'mi iasa din piept. A fost un sentiment extraordinar, ceva ce nu am mai simtit pana acum. 

Cand mi'a spus pentru prima oara "Te iubesc" a fost ceva...amuzant as putea spune, dar foarte frumos. Eram acasa, era seara si vorbeam la telefon. Discutam despre seara trecuta, la scoala se organizase un fel de petrecere de Halloween. Apoi, discutia trecuse la un alt nivel. Era timid, dar atat de dulce. Prin cuvintele timide pe care mi le'a spus mi'am dat seama de ceea ce urma sa spuna. Era amuzant. Imi spunea intr'una "Haide, ca sti ce vreau sa spun", iar eu ma prefaceam ca nu stiam. Apoi...vocea sa angelica a rostit acele doua cuvinte magice, iar inima mea parca explodase de bucurie. Simteam cum fluturasii incepusera sa zboare prin stomacul meu dandu-mi o senzatie placuta. Nu ma puteam gandi la altceva decat la ceea ce imi spusese. Blush 

Sincera sa fiu...am trecut prin multe in jumatate de an. La un moment dat au intervenit dobitoci si .... acele fete...stiti voi, ce se dau la orice tip. Ne'am certat de foarte multe ori, ba chiar ne'am despartit. La inceput, "despartirile" n'au durat prea mult timp. Apoi ne'am certat destul de rau. Ultimele doua certuri au fost destul de rele si am stat ceva vreme despartiti. Acum insa suntem din nou impreuna, dar de data asta nu mai stie nimeni de noi. Poate o sa se afle la momentul potrivit cand nimeni n'o sa mai aiba ce sa ne faca. Vrea ceva serios...iar eu la fel. In concluzie. relatia noastra a inflorit destul de mult, cu bune cu rele. E un baiat special si ma simt tare norocoasa ca sunt iubita lui.  

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 24 Apr 2017 - 10:27