╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Draga Jurnalule

Distribuiti

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Data de înscriere : 18/04/2013

Draga Jurnalule

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 25 Mai 2013 - 17:07

Nu stiu daca mai e vreun topic asa, dar mi se pare o idee super Laugh Eu sincer nu as tine un jurnal in camera, deci asta e o varianta mai buna; poate chiar mai amuzanta.

Draga Jurnalule,
    M-am trezit tarziu astazi, cu toate ca i-am promis Irinei ca o voi ajuta la un nou capitol. Ma simt inca vinovata, oare am suparat-o? Sper ca nu.
    Imi doresc sa nu se termine prea repede aceasta zi, dupa ea ar veni duminica, iar asta inseamna sfarsitul weekend-ului. As incepe din nou scoala, un loc nu prea amuzant sau grozav.
    Astazi a fost o zi destul de normala, nimic deosebit fata de altele.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Re: Draga Jurnalule

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 26 Mai 2013 - 18:54

Wooooaaaaauuu, un jurnal pe forum. Pot sa scriu si eu, pot, pot?
    Si tu ai avut o zi plictisitoare?Cunosc senzatia...

Draga jurnalule,

Astazi este Duminica, ziua pe care am asteptat-o de doua saptamani.
    Doream sa fie cea mai tare zi din viata mea si sa o petrec
    alaturi de my bff, Ana, si doi tipi nebuni rau de tot.(bunaciuni)
    Unul din ei este iubitul meu. Nu a fost cum m-am asteptat, de ce? Pentru
    ca a plouat toata ziulica, iar el nu a mai putut veni din localitatea apropiata,
    dar la fotbal tot s-a dus! Mama lui de fotbal, dar eu ce-s?
    Azi cred ca am plans toata ziua de nervi, nici macar nu m-a sunat. Presimt ca o sa raman iar singura [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine].
    Si in plus am avut si de invatat o gramada la biologie, dar
    lasa, am timp in pauza. Acum sunt prea deprimata sa invat. Hai ca am gasit scuza.
    Cam atat pe astazi, Bye:*

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mar 28 Mai 2013 - 17:26

Draga jurnalule,

Astazi a fost o zi cam stresanta, mai ales scoala. Am dat un test la fizica
    si am fost ascultata la franceza( am luat 10!!!!!). Credeam ca
    dam proba lunga de alergat la sport, nu am mai dat-o. Oricum lesinam pe la jumatatea drumului, deci e OK. Cea mai buna prietena a mea, Ana Maria,
    s-a indragostit din nou. Hm... tipul nu e rau, e brunet cu ochi albastri:X:X.
    Sunt fericita pentru ea, macar e intr-o relatie stabila pentru inceput.
    Pe langa faptul ca m-am speriat de un paianjen gicantic, a fost o
    zi destul de buna.

Cam atat pentru astazi.

Damaris: I like it! Iubesc ideea ta:*Si te iubesc si pe tine ca ai avut
    o idee asa geniala:X:X

Laav^^
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 22/05/2013

Mesaj Scris de Laav^^ la data de Mier 29 Mai 2013 - 15:54

Dear Diary,
    Deci azi m-am trezit la 9.20 si n-aveam chef de nimic. De-abea am mancat de lene ce mi-a fost. Noroc ca a fost tata cu masina. Am ajuns la scoala, da dragut inceput pana la prima ora (de desen). Eu impreuna cu una dintre cele mai bune prietene mergem sa luam apa sa pictam. El e cam nebun proful de la sine asa ca atunci cand am inceput sa mergem spre baie a inceput sa strige la noi de ce ne trebuie apa la desen(pe bune?![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]) si pana la urma am sfarsit stand pe hol. Profa de mate mergea pe hol si ne-a vazut. Ea e si directoarea. Oricum calma(cam ciudat ea e de obicei nervoasa cu toate ca uneori mai e si amuzanta) ne-a intrebat:
    -Ce faceti copilasi? ( Mentionez ca eu sunt una dintre preferatele ei)
    Ioana i-a istorisit de ce stam pe hol si dupa ea a zis:
    -A pai atunci stati . Dar asa calma am ramas noi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Oricum ne-a strigat sa intram in clasa si am facut arta gotica([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]) Si dupa a urmat doua ore plictisitoare care de obicei imi plac doar ca nu aveam chef(engleza si romana) Franceza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] . Oricum baiatul de care imi place a stat aproape tot timpul pe langa perfecta clasei. Nu prea m-a bagat in seama. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Dupa ora de mate cu directoarea-yea nu m-a scos la tabla- La ora de fizica glume ca de obicei si pagagalul-asa ii zicem noi- s-a facut rosu la fata si a inceput sa tipe. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Ca de obicei:-j.
    Oricum acum scriu la geometrie si ascult muzica. Sper ca maine sa nu lesin la proba de sport de rezistenta. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Si macar sa ma mai bage in seama cum ma baga inainte El. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Cam atat pentru azi.
    See you soon. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Ultima editare efectuata de catre Laav^^ in Mier 29 Mai 2013 - 18:36, editata de 1 ori

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 29 Mai 2013 - 18:14

Data: 29-05-2013
    Draga Jurnalule,
    A fost o zi cu adevarat grozava. Am ras exagerat de mult si nu s-a intamplat nimic rau. Genul ala de zile de care te bucuri odata pe luna Laugh Am facut o ora din 6, romana, la care am dat si teza. N-a fost greu. La fizica am invatat pentru teza la romana, la mate nu a venit proful si am sfarsit privind pe geam cum se bat nebunii cu apa. Am fost la magazinul de langa scoala sa cumparam ceva si am fost luate in primire de gardian. Upss, dar apoi ne-a lasat sa plecam dupa ce s-a facut ca nu e de acord. Observi, jurnalule? Nimic special, dar tocmai asta a facut ziua mea mai buna. Ma gandesc sa-ti mai spun ceva... un secret, dar mi-e teama si mie sa recunosc asta, deci o las pe data viitoare.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 29 Mai 2013 - 19:05

Draga jurnalule,

Astazi a fost o zi destul de enervanta. M-am trezit tarziu si am fugit
    pana la scoala ca o nebuna, m-am plictisit la fiecare ora si la chimie am fost
    scoasa la tabla, la reactii chimice
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Si am mai
    si fost de serviciu... Oh, my...
    Un copil compot m-a enervat pana la culme. Nu stiu ce m-a intrebat,
    nu eram atenta ca eu trebuia sa merg sa ud buretele si sa
    iau matura sa curat zarva din clasa, si i-am spus clar:" Nu stiu ce spui,
    am treaba si lasa-ma acum!" iar el m-a facut proasta. Da si cand i-am
    pomenit toata familia, nimic nu i-a mai trebuit.
    Chestia buna e ca m-am holbat la niste bunaciuni in pauza
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Mda, dar tot o zi nasoala a fost.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 1 Iun 2013 - 20:20

Draga jurnalule,

Ultimele doua zile au fost cele mai urate si nasoale zile pe care le-am trait pana acum. Iubitul meu s-a despartit de mine si am plans in continuu, am o ditamai tema la mate si mi-e lene sa o fac si in plus ma doare capul de cand am aflat vestea aceea nasoala. Pur si simplu mi-a frant inima, a rupt sufletul in mine... nu stiu, ma simt asa de rau de cand nu mai vrea sa vorbeasca cu mine:( Pentru ca eu il iubesc... Cocluzie: niciodata in viata mea nu ma mai amestec cu tipi din localitatea aceea, nu dau nume. Sunt rai Crying
    [center]

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 1 Iun 2013 - 21:02

Data: 01-06-2013
    Draga Jurnalule,
    Astazi e 1 Iunie, deci ureaza-mi la multi ani. Am primit si un cadou. Perechea aia de casti pe care o visez de o luna. Toata ziua am ascultat muzica numai de dragul de a le purta Laugh Nu stiu cum a trecut ziua... prea repede presupun, dar cert e ca m-am distrat. Am vazut doua comedii impreuna cu fratele meu si m-am distrat pe seama comentariilor lui tot timpul.
    Doar un lucru putea face ziua mai grozava, sa fie cald afara... tare as fi facut baie in piscina.
    Imi pare rau de Marta, shhhht Jurnalule, nu-i spune ca i-am citit jurnalul, dar a parasit-o iubitul. E trisit. Sper sa treaca repede peste asta. Cam atat azi, o sa-ti spun un secret data viitoare.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 2 Iun 2013 - 11:35

Draga jurnalule,

Eh, ziua de astazi este ca in filme. Acus trebuie sa fug de ziua de nastere a colegei mele, nu vreau sa merg, dar trebuie sa o iau prin spate, adica sa sar gardul vecinului, in caz ca vine dupa mine:D Sper sa nu am aceeasi soarta precum Kirisor si colantii ei.Laugh
    Am mers la biserica si ceilalti destepti au ras de mine ca m-a lasat iubitul. Vai, e tare funny, nu? Pff. Si ma simt un pic mai bine ca Anei ii pare rau de mine, vad si eu acum putin compasiune pe aici, dar sa ne prefacem ca nu am vazut ce a scris la jurnal Whistling Hihi, si am mai vazut ceva amuzant. Eu si niste colegi, ieri noapte am luat vreo 10-15 mingi de cauciuc si le-am zranganit in fata portii la o femeie NEBUNA, care nu lasa copiii sa se joace in fata portii ei:| [b]Si a iesit cu matura dupa noi=)) Iar noi fugeam si radeam ca desteptii. Pana si tataia a facut asa.

Eh, cam atat pentru azi. Bye:*

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 3 Iun 2013 - 16:13

Draga jurnalule,

Tocmai am fost invitata la banchetul de terminare a clasei a 8a, de o prietena buna, cu un an mai mica decat mine. Trebuie sa merg, nu am ce face. Nu stiu ce rochie sa aleg>_< Deci, ce zici? Cea sexy si mulata pe corp, gri cu sclipici* cu vreo 20-25 cm de asupra genunchilor* sau o rochita alb cu rosu, ma face mai dragalasa, mai scurta deasupra genunchilor cu putin* vreo0 1o cm...??? Hm... cred ca cea cu sclipici, sunt sexy in ea, + am pantofi cu platforma asortati:X. Dar adevarata problema... Este invitat si Tudor, unul de varsta mea doar din alata localitate. Si ma place>_< Nu ca nu ar fi frumos, are ochi albastri si un corp de zeus, e brunet si fumator, doar ca este genul care lasa o fata pentru alta, iar apoi o lasa si pe-aialalta pentre alta. Hm... dar de dansat tot dansez cu el daca ma invita, nah.
    Nu mai am rabdare pana atunci, oricum scoala asta m-a aburit de tot. Uhh.
    Cine vrea sa vina la banchet cu mine? Cred ca o iau pe Damaris, mi-e draga(: Daca vrea sa isi gaseasca un prieten, vin destule bunaciuni si in plus e si toooort Evil

Oricum, cam atat pentru astazi. Nimic important. Bye:*

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 4 Iun 2013 - 23:26

Draga Jurnalule, acum am vazut invitatia Martei la acel banchet. Ma gandesc daca sa merg sau nu cu ea, sa cunosti baieti suna misto, dar eu tot la distractie si la mancare ma gandesc Whistling
    Sper ca nu e tarziu sa-ti spun, dar am promis de doua ori. Cred ca imi place de un coleg. Neeea, atat iti spun, nu mai forta nota. Imi e si asa rusine Blush . Daca cineva m-ar intreba ce am facut astazi.... nici eu n-as stii. Nu a fost nimic interesant, doar o zi obsnuita si linistita. N-am multe de spus, poate o sa gasesc niste barfe interesante pana data viitoare.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 5 Iun 2013 - 15:16

Draga jurnalule,

Mda, e clar. Incep sa imi revin dupa despartirea aceea. Redevin eu insami si asta e destul de bine, cred. Azi a fost super la scoala caci a fost ziua cadrelor didactice si nu am facut nimic interesant, nu ne-a predat decat la mate. Yeeey! Si am ras o gramada de Tudor acela, l-am sunat cu numar ascuns si l-am intrebat de Nicu:)) Si eu eram Ghita=)) Ce dragut din partea mea.
    Tipul e cam pervers si smecher, vorbeste cu mine ceva gen: " Hey, baby!". Neutru
    Am facut bine ca am ras de el la telefon, asa ii trebuie. Sa iti arat o poza cu el si verisoara lui.
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Vezi? Nu-i urat deloc ticalosul! Huuoo.

Si ce am vazut mai sus? Ana este indragostita? Aww... Ureaza-i noroc din partea mea cu tipul acela. Prima iubire nu se uita niciodata, dar nu ii spune ca stii de la mine. Shhhh... poate ma cearta ca am citit^^

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Joi 6 Iun 2013 - 15:45

Draga jurnalule,

A fost o zi ciudata. Si vorbesc serios:| Nu am facut mai nimic la scoala, la fizica am facut recapitulare finala si desigur am fost singura din clasa care a turuit lectiile si mecanismele lui simple; am facut doua ore de romana, deoarece profa de engleza nu a venit, la franceza a fost dezastru cu tema si ultimul test. Macar eu am luat 10, modesta de mine^_^ La dirigintie, mda... am dormit toaaaata ora si la desen mi-a facut proful un portret tip mozaic, ciudat, nu? M-a prins ploaia fara umbrela, din nou, dar noroc de Tudor acela* tipul din poza* ca m-a condus pana acasa sub umbrela lui. Dar tot cu :" Hey, baby! " vorbeste cu mine^^. Of, of, gasca mea, ce sa.i fac acum? Deci a fost o zi normala, mai ales a ploaut si ploua inca de 2 saptamani!

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 6 Iun 2013 - 18:23

Draga Jurnalule,
    S-a intamplat ceva astazi ingrozitor. Normal te-as pune sa ghicesti, dar nu e posibil. Am luat acea nota ( 3 ) la fizica. Se pare ca daca e sfarsitul semestrului... n-am voie s-o las mai moale si profa nu m-a putut ierta ca n-am invatat. Mda, toata media.... bye bye!
    Tipul de care imi place a vorbit cu mine vreo jumatate de ora..... mda, despre extraterestri. El a inceput, eu contra el pro. Nu ma judeca, pur si simplu nu cred in fiintele alea cu toata convingerea.
    I-am citit Jurnalul Martei, secret de stat -> shhh, si am vazut ca si ea crede ca sunt indragostita. Ei bine, la naiba ca sunt. E prea frumos si prea de treaba tipul ca sa-i rezisti. Nu ma judeca. Nu cred ca o sa ajung impreuna cu el. Si daca am fi, eu as fi varza. N-am sarutat/ tinut de mana/ imbratisat niciodata un baiat. Nimic de genul, nu ma pricep nici la chestiile siropoase si ma tem ca daca as fi cu el, ar rade de mine. Mda, copilaresc, nu? Pentru ce imi fac eu griji. N-o sa spun numele, va ramane doar el.
    Pana la urma n-am gasit nici o barfa demna de spus, poate resusesc pana data viitoare.

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 8 Iun 2013 - 15:38

Draga jurnalule,

Sunt o pacatoasa, o pagana, o... o... nu stiu cum sa imi mai zic dar crap de ras! Laugh Am facut o adresa de facebook si ma razbun cu ea pe toti aia care ma enerveaza. Muahahahha. Ma simt enorm de bine.
    In afara acestor pacate urate din partea mea, mentionez ca iar m-am apucat de citit. Si citesc cel mai frumos roman de dragoste^^ Se numeste ROSU SI NEGRU si este scris de STENDHAL. Nu m-am oprit din citit pana acum, este asa de interesant.*hihi* In rest nu e nimic nou., Ploua de trei saptamani in continuu si la noi in Moldova va mai ploua in 10 zice. Oh, my... Cand mai merg eu sa fac baie in lac atunci? Crying

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Dum 9 Iun 2013 - 11:05

Draga jurnalule,

Deoarece m-am simtit prost pentru farsele facute in toti acesti ani,
    mi-am cerut scuze de la cei pe care i-am enervat, inclusiv Tudor, tipul
    din poza. Mda, stiu, am facut o prostie imensa... De ce? Pentru
    ca atunci cand ma vede, se da la mine mai mult ca inainte. Si cel mai rau...
    imi place! Crying( Arata bine, nah. Ce pot spune.
    Am primit si o invitatie la gratar, la balta. Cred ca va fi misto, nu stiu.
    Vine toata gasca, si in plus altii. Deci daca vin prietenii mei,
    party time:)) Si de abia astept sa se termine scoala. Am doua excursii
    vara asta, la Constanta si iarasi la munte, la tata. Dar lasa,
    mai sunt doua saptamani si scap. Ce bine^^
    Mi-e asa dor de vacanta...

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 9 Iun 2013 - 19:01

Draga Jurnalule,
    Mi-a placut mult ziua asta. Nu s-a intamplat nimic special, dar nu asta o face frumoasa? Am ras pe mess impreuna cu The Joker, cunoscuta acum sub numele de Mrs. Michaelis Laugh Mi-a pocit aseara numele (Mrs. Abarai); si a spus Arabai... deci si numele ai s-a transformat in Micielis. E o criminala, l-a ucis aseara pe Hazza si astazi pe Mr. Abarai doar pentru ca l-am ucis si eu pe Mr. Michaelis. Laugh Dar o iert, Renji al meu nu moare asa usor, sunt sigura ca a supravietuit cumva si in cel mai rau caz intarzie la cina Laugh
    Dupa o mie de emotii si jumatate, am ajuns unde voiam in Bleach. Mai am de vazut vreo doua sute de episoade, dar nu mai am rabdare! Laugh E prea misto totul. Doar ca trabantul meu de calculator se incarca de zici ca sta.
    Maine e Luni, stii prea bine ce inseamana asta. Ma duc la scoala. Dar oricat de rau suna asta, e defapt destul de misto. E ultima saptamana in care ma duc si n-o sa stau la toate orele. O sa merg cu colegii de pe la a treia ora la pizza.
    Toate astea sunt niste lucruri simple, dar le ador. Pana la urma.... fericirea e formata din bucurii mici. Ce s-ar fi intamplat daca nu ar fi fost totul asa frumos si copilaresc? O sa mai trec pe aici cu noutati. E o promisiune!

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 10 Iun 2013 - 16:49

Draga jurnalule,

Urasc scoala. Nu te asteptai sa incep cu asta, nu? Ei bine, da, da am facut-o^^. Saptamana asta avem doar recapitulare finala, mai ales la biologie, chimie, mate, romana, fizica. Materiile mai grele deci. De abia saptamana viitoare ne incheie mediile.Sunt foarte aglomerata, am scris o gramada in ultima vreme! Spre exemplu pentru maine am avut zece probleme la matematica din alea grele, ca de obicei una nu am mai facut-o , atatea exercitii si la romana, de tradus foarte mult la franceza*erau doua texte de aproape doua foi fiecare de caiet studentesc* si retusat totul din urma. La fizica la fel, de racapitulat energia lui mecanica si la geografie habar nu am, nici nu am deschis caietul^^. Plus ca am invatat si la engleza ca dam test. Uhh...
    Vezi? Cat au de suferit elevii? De asta urasc scoala*hihi*.
    Sentimental nu prea bine. Trebuie sa imi gasesc un prieten rapid, fita scolii se da mare si tare ca ea are unul*cel mai bun din zona* iar eu nu. Mda, tipa ma uraste si inca cum.
    Dar la capitolul distractie, stau de minune!^^ Azi am facut ca o nebuna prin clasa, astia au crezut ca sunt beata. Hahaha:)) Cand lasa cineva usa deschisa sau se deschidea singura, urlam cat ma tineau plamanii:"USAAAA!!!!!" apoi ieseam sa o inchid si urlam la aia de pe hol acelasi lucru=))[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Cand mancam o prajitura si mestecam luam o pauza si strigam:"MESTEC!!!". In pauza mare i-am facut pe toti sa taca si sa fie atenti la mine, m-am indreptat spre tabla si am spus cu un accent englezesc:" Aceasta este o tabla...". [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]. De parca ei nu stiau=)) Sau m-am asezat in brate la un coleg, in bratele lui Bogdan, care statea in banca si tineam mana la frunte si ma uitam prin clasa, sau il atingeam pe umar ca si cand as cauta ceva si tipam ca unde e Bogdan![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Am urlat la calorifer sa se dea la o parte=)) Si multe altele... Ciudat, nu? Mda, cred ca m-am imbatat cu suc... sau energizantul ala nu mi-a facut prea bine, nu stiu, tu ce crezi? Hm...^^

Eh, cam atat. Am scris prea mult. Cand mai am ceva de povestit, revin. Bye:*

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mar 11 Iun 2013 - 19:22

Draga jurnalule,

Astazi a fost o zi obisnuita. Ca de obicei nu am facut ultima ora la scoala si am plecat acasa. Mi-am calculat de inainte media^^ Imi iese 9.75 anuala.Mda, as fi putut mai mult dar lenea e mare, foarte mare... In rest, nimic nou. Azi nu am mai facut ca nebuna la scoala, cred ca mi-am revenit.Laugh
    Totusi, realizez ceva. Oricat as vorbi cu Tudor, sau am flirta, eu inca il mai iubesc pe fostul... Ce zici?Sa incerc sa vorbesc cu el sa ne impacam? As vrea, doar ca... nu vreau sa fiu refuzata. >_< Viata.i cruda!
    Si mda, clar, este o zi obisnuita. Poate am ceva de povestit data viitoare, cine stie...

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 13 Iun 2013 - 22:05

Draga Jurnalule,
    Ma simt excelent pentru vreun motiv anume. Sa fie ca luam vacanta, sa fie ca o sa am medii mari, sa fie din ce o fii, eu ma simt super. E genul ala de energie care te bantuie cu zilele. N-am nicio barfa pentru astazi, tare as vrea sa am una, dar n-am fost in stare sa gasesc. In fine,stiu! Nu ma mai presa, nu e o scuza. Dar nu e vina mea ca nimeni nu a facut ceva demn de spus. Tweety cel cu un singur ochi ma sustine, el are mereu dreptate. Nimic nou, o sa revin eu cu ceva interesant,daca nu, indura si tu! 

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 14 Iun 2013 - 11:53

Draga jurnalule,

Astazi a fost o zi super. Am scapat de scoala, nu am facut ore si am facut alte farse.
    Spre nenorocirea mea, noi primim vacanta saptamana viitoare.Mda, crud, nu? Dar oricum ne incheie doar mediile, cartile le predam miercuri.

Siiii, am fost la banchet. A fost beton. Am stat de la 13:30 dupa-amiaza pana la  12 noaptea. Am dansat o gramada.
    Am dansat cu dirigul, tatal celei mai bune prietene, Tudor, Vali, etc. Am mancat tort^^ Hihi, era in forma de carte. Si daca stau sa ma gandesc, mi s-a facut putin dor si de banchetul pe care l-am dat si noi la terminarea clasei a8a. Ce vremuri...

In fine, altceva nou nu mau este, doar ca... A VENIT WEEKEND-UL!!! Yeeey!Kiss

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mar 18 Iun 2013 - 13:52

Draga jurnalule,

Te rog iarta-ma ca nu am mai trecut pe aici in ultimele zile.
    Au fost minunate! Maine chiar predam cartile si nu mai facem ore, doar ne incheie mediile si atat(: Iar vineri este festivitatea de premiere.
    Au fost niste zile super tari, mai ales duminica. A venit o caldura si o naduseala de toata gasca am avut chef de baie la balta. Si chiar am fost, la balta in Pastraveni* la bunicii mei*.
    Am facut gratar, am cumparat o gramada de doze de bere si de abia un sfert de sucuri:)), muzica, bataie cu apa in balta, a fost minunat.
    Mai ales, acolo apa este foarte adanca, iti dai seama ce a fost^^ Un baiat chiar m-a aruncat in balta, iar atunci eu mancam un mic:))
    Cica: "- Vezi ca te iau inainte!!!!!!! WooooW! "
    Iar eu: "- Stai, stai, ca mananc!!!"
    Laugh Nu am avut nici o sansa.

In rest, nimic altceva. Se vede ca a venit vara!Kiss

Ale-chan
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Ale-chan la data de Mier 26 Iun 2013 - 19:40

Draga jurnalule , 
    Este prima data cand te scriu pe acest forum. Astazi a fost o zi frumoasa, cu toate ca a fost urat afara. Am stat acasa si am sarbatorit ziua mamei mele. A fost distractiv. Acum ascult muzica Nightcore si iti scriu. Ti-am zis ca m-am apucat de desen ? Dar nu iti face sperante , nu ma pricep. Mi-am facut si o prietena, cred. Cred ca ma voi apuca de un fic. Dar o sa ma mai gandesc. Nu imi vine sa cred dar cred ca mi-e dor de colegii mei de clasa. Dar lasa ca o sa-i intalnesc eu toamna viitoare cand vom fi a VII-a . In luna august voi merge la mare cu parintii mei. Nu-i asa ca e super ? Vom sta acolo o saptamana. Vom merge la Euforie Sud. Voi reveni cand voi mai avea ceva interesant de spus.

Lenalee Kiss 

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 11 Sept 2013 - 10:13

Draga jurnalule,

Nu am mai trecut de mult timp pe aici. Ce pot sa spun, am dus-o bine in ultima vreme, exceptand
    exercitiile de vacanta la matematica si limba romana. La mate nu le-am facut pe toate,
    dar stttttt!! Nu mai zi la nimeni Laugh Si nici nu am recapitulat la chimie, biologie si alte materii.
    ( Nici nu o faceam )
    Si luni incepe scoala Crying Ce nasol. Dar de abia astept
    sa imi revad colegii. Mi-a fost dor de ei in vacanta :> La Ceahlau cand am fost
    am trait o relatie de trei ore Laugh Cu un maghiar inca * hehe * 
    Si recent m-am impacat cu fostul meu prieten. O ducem bine:):> Ce pot sa spun, de abia
    astept sa isi reincarce cartela sa jucam iar fazan prin sms Laugh Ciudat, nu? Da, foarte.
    In rest, mai nimic.
    Voi mai reveni altadata pe aici Smile

Bye Kiss 

Acum este: Mier 18 Ian 2017 - 20:02