Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
RR
Administrator
Administrator
Sex : feminin

Re: Cum ati vrea sa fie prima data?

la data de Sam 1 Oct 2011 - 23:03
sincera sa fiu ma cam tenteaza(sunt foarte curioasa cum va fi Blush) desi eu mi-as dori sa am prima experienta mult mai tarziu, cam pe la 20 si ceva de ani, mai devreme nu Sad
iar prima experienta se****a vreau sa fie ceva romanctic, adica mai mult pervers Blush
cam atat, sunt curioasa ce spuneti voi Big smile
Ellz . Muah
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 2 Oct 2011 - 1:03
1.Prima data ar trebui sa se intample la el acasa.

2.Sa nu fie nu stiu cat de romantic, importanta va fi conexiunea romantica ce va fi intre noi.

3.Pe la 17-18 ani . Mai devreme cu siguranta nu .

4.As vrea sa avem mai intai o relatie stabila , bazata pe incredere,sinceritate si sa fiu sigura ca nu e genul care gata ma ia ma duce in pat si a doua zi ma trezesc ca hop! gata, el nu mai e , iar eu sunt cu burta la gura .

5. Oricum va fi unic . Si nu cred ca o sa uit vreodata acel moment.

Ultima editare efectuata de catre GeorgiKidoO in Dum 2 Oct 2011 - 14:14, editata de 1 ori
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Dum 2 Oct 2011 - 12:58
1. Sa fie intr-un loc romantic[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
2.Sa o fac din iubire[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
3.Sa o fac de la 20 de ani in sus[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
4.Inca nu ma gandesc la asta desii sunt eu perversa nu sunt obsedata de s*x. Perversitatea mea ma face sa rad si ma simt bine chiar daca intrec masura uneori[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Imi place cum a gandit Georgi mai sus[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si sunt de acord cu ea.
Domino
Scriitor
Scriitor

la data de Mier 5 Oct 2011 - 20:24
io am sa astept pana in noaptea nuntii Laugh
sau nu.Depinde.Mai intai,relatia cu respectivul sa fie de cativa ani si stabila. Si depinde cand ma voi simti pregatita.Ganditi-va,sa va vada cineva nude, inafara de voi.Cred ca ar fi foarte stresant!!!
In orice caz,inca prefer sa ma pastrez "intacta" Angel
dydy
Membru
Membru

la data de Mier 5 Oct 2011 - 21:14
ok...deci raspund la intrebarea mea Laugh
Deci macar pana la 18-19 ani vreau sa raman neatinsa...de ce nu pana la noaptea nuntii
Sper sa fie ceva romantic dar totusi putin pervers, Totusi daca s-ar intampla inainte sa ma casatoresc as vrea sa fie cu un tip cu care am o relatie stabila si sa fim amandoi siguri de iubire, Big smile
▣ кєиич-cнαи♥™
Membru
Membru

la data de Dum 9 Oct 2011 - 12:10
1. Pai prima oara as vrea sa fie ceva special .
2. Sa fie romantic , dar mai mult pervers Blush .
3. De la 18 in sus , asta e clar .
4. Dar nu vreau ca prima oara sa fie facut doar de distractie . Sa avem o relatie foarte stabila si sa am incredere ca nu isi bate joc .

Si mai spus ca imi place cum a scris GeorgiKidoO ! Cam acesi parere am si eu Smile
Ƭเ๓๓`
Nou venit
Nou venit

la data de Lun 23 Ian 2012 - 16:07
Hmm... Inca nu m-am gandit. Dar am sa o fac acum :]]

1. Sa fim singuri si clar sa nu ne intrerupa cineva!

2. Sa se asigure ca nu ma va durea asa tare...

3. Urasc chestiile libidinoase si prea romantice, deci clar nu! Sa ii pese de mine dar nici sa ma linguseasca prea tare caci e scarbos!

4. Eu nu vreau sa vad nimic! >.<

5. Nu vreau sa o fac din obligatie sau ceva [nu fac asa cv never! daca el cere imi pare rau, raspunsul e NU!] Trebuie sa fiu sigura ca are aceleasi sentimente fata de mine. Si de asemenea, ca il iubesc cu adevarat caci inima mai inseala...

Eu nu imi aleg o varsta pe la care vreau sa o fac... Am 15 ani, in mintea mea ma consider inca mica pentru asa ceva + ca imi e groaza... >.<
Acum, depinde de noi, daca eu consider ca sunt pregatita sa o fac atunci e treaba mea! Si sa fie limpede pentru mine ca nu e doar o "joaca de copii" sa fiu sigura ca il iubesc cu adevarat.
Totusi, pe la aceasta varsta frageda e destul de rau daca "o faci"... Am prietene care nu mai sunt virgine de la varsta de 12 ani -.-" Cand am auzit m-am speriat... Asta nu m-a oprit sa fiu prietena cu acea persoana! In fond e viata fiecaruia... SI face ce vrea cu ea!
●Emιℓy●
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mar 24 Ian 2012 - 22:48
Uuuu, cum as vrea eu sa fie ?? Laugh Well :

1. Sa ma iubeasca [ logic ]. Eu nu sunt carpa nimanui pe care o arunci atunci cand nu mai ai nevoei de ea, mai ales la ce "specimene" de baieti exista in ziua de astazi -.-

2. Sa nu ma oblige ! Eu o fac daca sunt pregatita, si asta nu se va intampla pana pe la 19-20 de ani. Deci, daca ii spun NU, pai NU sa ramana Laugh

3. Ceva romantic si in acelasi timp pervers. Nu sunt genul cu trandairi si chestii, mai ales daca ar fi prima oara, cred ca m'as face rosie ca racu' daca as vedea trandafirii sau lumanarile Laugh

4. Sa fie cu persoana speciala, nu cu orice golan beat crita care are chef de putina "actiune". Sa fie cu persoana cu care am avut o relatie lunga, in care am incredere deplina si stiu ca va face orice sa nu ma doara >.<

5. Cu siguranta nu voi regreta ce s'a intamplat daca va fi cu persoana iubita Love it

sakura chan
Membru
Membru

la data de Dum 11 Mar 2012 - 0:31
Hmmm....Pai sincer prima data as vrea sa o fac cu persoana iubita si sa fiu cu ea impreuna de cativa ani, pentru ca daca nu sunt cu acea persoana dupa aia nu vreau ca lumea sa zica ca sunt o c***a. Locul cred ca acasa la el si sunt foarte sigura, acasa la mine NEVER. Imi este cam groaza, frica si nu as vrea sa vad cam nimic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Si sincer nu stiu cand o voi face, inca sunt foarte mica. Cam asta este tot nu?
Ja'Ne
Lucifer
Membru
Membru

la data de Dum 11 Mar 2012 - 14:26
Pai am 14 ani si nu prea cred ca o sa imi pierd virginitatea la varsta asta..eu vreau pe acolo pe la 19-20 de ani.Pai sa fie romantic si cu omul potrivit. Patul sa fie cu așternuturi albe si sa fie plin cu petale de trandafiri. Pe langa pat sa fie lumanari parfumate si desigur sa fie o noptiera langa pat pe care sa fie frisca,capsuni si vin. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] "Romantic...Nu?" Asa as vrea ca el sa fie si romantic dar si pervers, sa ma faca sa rad cat de cat si sa nu ma doara prea tare. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] AA da si ma tenteaza faza cu sa imi perd puritatea in noapte nuntii!! Da pai am multe dorinte dar cea mai importnata e ca el s a ma iubeasca pt cea ce sunt. Nu conteaza ca sunt urata,poasta sau nush cum. Conteaza sa ma iubeasca pt ce am eu in interiorul meu...sa stiti multe fete accepta sa isi piarda puritatea cam de la 14 ani in sus dar eu...nicic daca ar veni Aramata sau Domnu nu as accepta asa ceva [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
the-unforgiven*
Membru
Membru

la data de Lun 23 Apr 2012 - 11:04
Prima data?
Pai as vrea in primul rand sa faca ORICE ii sta in puteri ca sa nu simt niciun fel de durere. Sa NU fie extrem de romantic, pentru ca eu ma plictisesc repede, dar nici prea pervers si rece, iar apoi sa ma paraseasca. Eu sincer, as vrea sa o fac cu sotul meu Big smile. De ce sa imi fac griji ca ma va parasi/ insela, etc.? In momentul in care port rochia alba, cum a mai spus cineva, vreau sa se stie ca am fost pura. 8->

Oricum, sa fie o persoana in care am incredere, o relatie mai lunga de doi ani, clar, ani in care sa imi castige increderea. Sa ma iubeasca si sa ii pese de sentimentele mele si... cam atat. Stiu, am multe pretentii, insa niciodata nu ma voi darui cuiva caruia ma doreste pentru propriile interese. Neutru CLAR!:\
Danielle
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 4 Mai 2012 - 11:25
Buna,
Nu ma intelegeti gresit, dar mie imi vine sa rad. NU de raspunsurile voastre, doar de ce este in capul meu Laugh Cand e vorba de chestii mai .. perverse rad [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1. Clar nu vreau sa vad nimic Laugh Fara lumanari, luminite sau mai stiu eu ce.. poate doar putina lumina de la luna.
2. Varsta.. pe la 19, 20, 21 .. am eu timp si de asa ceva, nu ma grabesc.
3. Numai cu baiatul care ma iubeste si care nu sta cu mine doar pentru asa ceva. Ma rog de pe acum sa fie atent si grijuliu Laugh
4. As vrea sa fie undeva la munte. Plecati intr-o vacanta.. singuri intr-o cabana Laughing

Nu mai stiu .. nu m-am gandit pana acum unde, ce si cum ..
Miyuki
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 17 Mai 2012 - 20:34
Eu as vrea sa se intample pe la 17-18 ani, sa fie un baiat de incredere adica sa nu o fac cu el dupaia a doua zi sa ma paraseasca, as vrea sa fie ceva romantic poate nu va fi asa dar eu sunt mai visatoare de fel. Pai nu stiu ce sa mai zic... cam atata vreau, pai vreau sa vad ce mai zic si ceilalti bye Big smile
Jossephine
Membru
Membru

la data de Joi 24 Mai 2012 - 15:00
Sincera sa fiu nici nu sunt sigura daca as vrea la mine sau la el in casa. Adica ar trebui sa am multa incredere in tip ca sa se intampla la el acasa ;]]. In plus, cand s-ar intampla as vrea sa fie romantic si sa tina cont de faptul ca e "prima data" asa ca sa fie foaarte grijuliu, dar in acelas timp si pervers. Plus, eu nu as face-o cu cineva timid, nu-mi prea plac timizii si daca ar fi sa fie timid, atunci ar fi o actiune plina de timiditate si ar fi ingrozitor, dar nici nu as vrea sa fie un nebun deasta care sa nu aiba idee ce e aia a fi finut.
Greu de explicat. Laughing
~Piersicuta~Rubin~
Membru
Membru

la data de Vin 29 Iun 2012 - 16:37
Hmm.. vreau sa fie cu o persoana romantica dar totusi perversa si ca toate fetele... sa ma iubeasca! Si pana nu ma vad in rochia de mireasa sub nicio forma nu o fac! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vreau sa fie hmm... undeva frumos, la mare sau la munte in luna de miere. Sa fie romantic dar nici prea prea. Vreau sa NU simt durere si o sa-i impun dinainte asta.
In rest... sa fie un baiat intelegator, bun la inima, gulmet... sa ma inteleg cu parintii sai si sa traim o viata fericita. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ayu
Membru
Membru

la data de Dum 22 Iul 2012 - 12:47
Think Eu nu m-am gandit la asta pana acum. Sa vedem ce pretentii am. Laugh

1. Vreau sa fie cu un baiat cu care am deja o relatie de cel putin un an, in care sa-mi castige increderea si sa fiu sigura ca nu ma lasa balta dupa. Dar daca se intampla asta, cimitirul nu e departe. Evil Laugh
2. Locul nu conteaza pentru mine. La mine, la el, in vacanta, in excursie, la hotel... Laugh Nu are importanta, atata timp cat totul vine de la sine.
3. As vrea sa fie putin pervers, dar si romantic. Iar daca baiatul e mai timid, ma ocup eu.Laughing Oricum sunt foarte perversa, dar as vrea totusi ca si el sa fie. Sa ma inbratiseze si sa ma sarute toata noaptea, apoi sa adormim imbratisati. Love
4. Cu siguranta nu mai repede de 17 ani. Sau mai bine 18. Big smile

Cam atat. E bine daca baiatul e romantic, dar sa fie si pervers, ca altfel nu ne intelegem. Totusi, sa aiba un zambet dulce, sincer, si clar ochii caprui. Blush Big smile
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Joi 4 Apr 2013 - 8:26
Hm, mi-e groază numai gândindu-mă la chestia asta. Adică nu ştiu cum este pentru voi, însă am început de curând să nu mai am încredere în bărbaţi, indiferent dacă sunt din familie sau nu, pur şi simplu nu mai pot. Însă nu, dacă aţi crede că mi s-a schimbat orientarea peste noapte, să ştiţi că nu s-a întâmplat asta. Doar că sunt sătulă să-şi bată cineva joc de sentimentele mele, atâta tot. Iar cum s-a întâmplat asta şi în trecut, sunt împinsă să nu vreau să fac asta.
Mă sperie gândul de a nu mai fi virgină, sunt obişnuită aşa şi nu vreau să-mi pierd virginitatea, plus că mi se pare oribil din partea unei femei să aibă în viaţa ei mai mult de un bărbat. Unul şi bun. Plus că în ziua de azi nu se mai ţine cont atât de mult dacă fata este pură sau nu, într-un fel le îndreptăţesc şi pe femei, chiar dacă e cam tras de păr. De ce şi în antichitate femeile trebuiau neapărat să fie virgine, iar băieţii erau duşi de mici la bordeluri ? Dacă ai pretenţia ca soţia ta să vie virgină, păi atunci fii şi tu. Şi spun asta, deoarece nu vreau să mă duc într-un loc, să dau de o fostă a prietenului/soţului meu şi să înceapă să-mi spună cum o are, cum e gol şi toate chestiile astea, şi credeţi-mă că sunt şi astfel de femei.
Sexul/Dragostea/Iubirea sunt nişte lucruri mult prea complexe pentru mine şi prefer să nu mă gândesc de la vârsta asta cum va fi prima mea experienţă sexuală. De ce să-mi mai pătez copilăria cu încă ceva ? Am făcut destule care mi-au arătat că nu e totul atât de dulce.
Plus că modul în care am aflat eu despre sex - nici măcar nu-mi pusesem problema dacă băieţii au ce am eu până atunci - a fost unul destul de dur şi regret atât de mult că am aflat... Plus de asta, sexul mi se pare ceva barbar în majoritatea rândurilor. Nu ştiu de ce, însă aşa mi se pare.
Dacă ar fi după mine, aş vrea să nu fac asta vreodată sau să trec direct la a doua partidă, fără a şti nimic de prima. Ţin foarte mult la puritatea mea, chiar dacă e doar trupească, din păcate, şi de aceea mi-e frică să nu fie dată pe mâna cui nu trebuie.
Alte planuri eu nu-mi fac de acum, să vină de la sine, însă eu sunt singura care decide dacă da, o fac.
Şi cu siguranţă nu la vârsta asta, cel mai probabil cu viitorul soţ - vreau să fiu de modă veche. Însă nu până-n noaptea nunţii, aş fi prea obosită după toată acea zi fericită şi psihic, şi fizic şi n-aş putea să o fac atunci. Probabil în perioada când încă am fi logodnici, nu ştiu.
Ella ♣
Moderator
Moderator

la data de Sam 11 Mai 2013 - 19:51
Hmm... am vazut ca multe dintre fete au scris aici ca abia dupa ce se vor marita vor avea parte de prima noapte de dragoste. La inceput si eu am considerat ca asa este cel mai bine, insa am stat si m-am gandit foarte bine... ce baiat din ziua de azi mai asteapta o fata pana dupa ce se vede maritata? Un baiat din zece ar face asta. Totusi sunt morive si motive pentru care as inclina balanta catre ziua cand voi purta rochia de mireasa, insa o relatie de durata si sanatoasa contine si acte sexuale, daca fata nu mai e virgina. Ca sa nu deviez de tot de la subiect pentru mine e foarte important ca baiatul sa ma iubeasca cu adevarat. Nu o voi face cu el din prima luna sau chiar mai devreme, vreau sa capat incredere in el, sa simt ca imi confera siguranta si iubire, asta e cel mai important, de aceea imi doresc ca macar doi ani sa fin impreuna si abia apoi sa incepem sa discutam despre sex. Cred ca as prefera sa fie la el acasa, si pregateasca camera intr-un sanctuar al intimitatii, cu lumanari parfumate, sampanie, frisca, si trandafiri. Vreau sa fie romantic dar nici prea, adica ca nu exagereze cu dulcegariile si cel mai important sa ma calmeze si sa imi dea starea ca stie ce face si ca o face bine. ^_^ De durere stiu ca nu am cum sa scap si daca simte ca vreau sa ma retrag sa se opreasca, sa ma calmeze si sa ma indrume sa merg mai departe ca totul e sub control si e absolut bine si normal. ^_^
Cam asta e fantezia mea. Laugh
Pasila
Scriitor
Scriitor

la data de Sam 11 Mai 2013 - 20:47
Pai, sa va spun si ce cred eu. Vad ca toate sunteti asa mari deci sa vedem si parerea cuiva mai mic. Eu cu siguranta o voi face dupa 18 ani, de asta sunt sigura. Dar in rest nu voi spune o anumita varsta pentru ca nu stiu cand va fi. Si eu, ca voi, imi doresc sa fie la el acasa. Dar sunt sigura ca nimeni nu sta sa pregateasca camera cu flori si petale de trandafiri sau lumanari.Mi-as dori, dar nu-mi fac sperante ca sa nu raman dezamagita. Si da, imi doresc sa simtim amandoi ceva unul pentru altul. Nu o voi face niciodata daca nu vreau si nici nu ma prea gandesc eu la asta. Desi imi place ideea de moda veche, sa ramai pura pana in noaptea nuntii, eu nu cred ca vreau o nunta. Deci nici asta nu visez. Vreau doar sa fie ceva de la sine, daca ne vom gandi prea mult la asta care va mai fi farmecul, surpriza? Unde ar mai fi fiorii si toate placerile primei dati? Ei bine, eu chiar ma astept la ceva surprinzator, pentru ca nu am de gand sa planuiesc momentul. Dar imi doresc cu adevarat sa-i pese si de ceea ce simt eu atunci, sa ma calmeze si sa-mi spuna tot felul de cuvinte linistitoare. Desi, nu prea imi surade ideea sa o fac cu mai multi baieti. Cred ca vreau sa ma limitez la unul, dar asta nu o vom sti niciodata pentru ca sa fim seriosi, viata chiar e imprevizibila.
Deci fetelor, oare chiar veti ramane toate asa cum ati spus? Eu asa sper, dar faza cu petalele de trandafiri sincer nu o cred... e prea de poveste. Sper ca nu v-ati suparat pe mine, dar e doar parerea mea. Smile
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum