Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Baiatul ideal/Fata ideala

Distribuiti
    dydy
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Baiatul ideal/Fata ideala

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 1 Oct 2011 - 16:20

Cum ati vrea sa fie baiatul/fata ideala/ideal? Tipul romantic si mereu cu cate o floare la el sau tipul dur si rebel? Big smile Sau poate un print cu parul de aur calare pe un cal alb? Laughing
    Ellz . Muah
    Nou venit
    Nou venit

Re: Baiatul ideal/Fata ideala

Mesaj Scris de Ellz . Muah la data de Dum 2 Oct 2011 - 0:42

Dur, rebel, sa isi ascunda sentimentele, dar sa fie un tip sensibil care sa nu isi bata joc de sentimentele unei fete. (gen Sasuke, mai putin partea in care a parasit Konoha Bici )...Sa fie brunet, chipes , cu ochi caprui sau verzi . Inalt , sa nu fie lingusitor , si sa nu fie ( scuzati expresia ) lingau . Doamne hai ca ma intind ... in fine. sa fie perfect pentru mine ..
    Lucifer
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Lucifer la data de Mier 19 Oct 2011 - 18:23

aaaaaaa aaaaaaaaaa aaaaaaaaaa.nu vreti s astiti cate pretenti am

Pai sa incep:Sa fie neaprat brunet cu ochii negrii,sa fie amuzant,romantic sa nu fie infidel.Sa ma iubeasca pt cea ce sunt nu pt ca sunt grasa,slaba,urata,frumoasa nu pt ce am eu in interior,sa isi faca creasta,sa nu fumee sa nu bea.Sa rebel sa faca el primul pas ,sa fie misterios(gen sasuke),sa nu ma sarute sa zicem in locuri publice sub vazul tuturor.Sa fie mai inalt ca mine nu cu mult si sa ne potrivim mai sunt dar asta este esentialul
    Cheshire Cat
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Cheshire Cat la data de Mier 9 Noi 2011 - 22:03

Am o singura pretentie sau chiar doua> sa ma inteleaga si sa imi placa.Si din fericire am gasit acea persoana...Este uimitor cat poti sa iubesti pe cineva..
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 11 Noi 2011 - 20:12

Nu exista baiatul/ fata ideala/ perfecta ~.~ Asta e doar imaginatia noastra. Oricat de mult ai incerca sa-l/ sa o gasesti nu vei reusi. Daca are aia, nu are aia si tot asa. Cand e sa te indragostesti nu mai conteaza nimic, nici ce vrei, nici ce nu vrei. Totul vine din interior si te ia mereu prin surprindere. Nu se poate explica asa ceva.

Off, Sasuke a devenit obsesia tuturor. Ok, da. Arata super bine si e visul oricarei fete, mai ales in exterior. Am o boala cu baieti bine facut Love it Dar totusi.. ~.~

Ca sa nu fac off topic: sa ma iubeasca sincer si nu pentru exteriorul meu. Sa ma inteleaga si sa nu-si bata joc de mine, sa nu-mi ceara ceva ce nu pot sa-i dau si nu-i voi da. . Cel mai important lucru e sa fie sincer mereu cu mine.
    Asta e cel mai important.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 12 Noi 2011 - 0:04

Ei bine au am mai avut prieteni pana acum. Intr-adevar, si eu prefer un anumit tip de baieti. dar nu toti au intrat in categoria celor pe care eu ii vroiam,adica sa fie nu stiu cat de chipezi, inalti, bruneti sau blonzi inchisi spre saten,cu ochi negri sau verzi, sa fie facut bine, adic anici slab dar nici chiar musculos de sa te speri de el.
    Uite, de exemplu, sapamana recuta, am primit la ora de sanitara sau EPDS, depinde cum o cunoasteti fiecare, o lucrare gen cum vedem noi dragostea, ce-am invatat din relatia anterioara si ne-a pus o intrebare de genul: Crezi in dragostea adevarata: Eu am scris ca nu exista dragoste ideala, si se pare ca Rose e de o parere cu mine. Nu vreau sa sune ca mai iau dupa ea. Serios, exact asa am dat raspuns si si motivele. Chiar daca iubim nu stiu cat de tare o persoana, mereu te certi cu ea, uneori te plicitisseste, alteori calcam noi stramb, deci nu exista persoana ideala pentru vietile noastre.
    Poate ca putem vorbi despre o asa zisa dragoste ideala, atunci cand exista respecat reciproc si iubire si multa incredere, dar chiar si asa, nu poti fi niciodata devotat persoanei iubite 100% oricat ai vrea.
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Sam 12 Noi 2011 - 9:59

Baiatul ideal a-si vrea sa fie dulce si atent cu mine . Pervers Blush dar sa nu abuzeze de mine . Sa aiba ochii negri , caprui sau albastri .Rebel si sa nu bage de seama ce spun altii despre noi/el/mine . Sa fie romantic cand e cazul . Sa aiba parul pana lung , dar nu ca fetele , gen Sasori Smile .
    Cam atat , mai avd eu pe parcurs .
    Diamond Sky A.D.
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Diamond Sky A.D. la data de Dum 1 Ian 2012 - 14:34

Baiatul ideal zici Think Cam greu... Nu imi trebuie un tip perfect din toate privintele, imi trebuie un baiat cat de cat frumusel, care ca ma inteleaga, sa ne iubim reciproc :x, Sa fie romaaantic :> , dar dur cand trebuie sa fie dur, inteligent , ca ii trebe si asta... Sa fie bun unde trebuie :-" :$ si can atat Laugh
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 18 Ian 2012 - 15:45

Pai as vrea pe cineva mai intalt ca mine cu un cap. Sa fie romantic si atent cu mine, sa nu aibe ochi pentru alte fete. Sa stie cum sa se comporte cu mine, sa fie si putin pervers... A-si vrea sa gasesc pe cineva brunet cu ochi negri, dar merge si altceva, imi plac si blonzi.... Sa fie destul de puternic si sa fie si dur cand treb uie, nu cu mine, Doamne fereste. Sa fie inteligent, nu neaparat sa ma intreaca, cum multi spun asta ca trebuie ca sotul sa fie mai superior in toate, sa fim egali sau un nivel al inteligentei mai scazut ca al meu, dar nu unul prost bota sa nu stie ca ca toaleta nu este de spalat pe maini. Nu o sa am pretenti sa fie bogat, bani o sa-i facem noi ca o familie. In cele din urma, cand este in perioada de proba, sa nu ma oblice sa intretin relati intime cu el sau sa ma preseze cu asta, SA FIE INTELEGATOR SI SA ASTEPTE MOMENTUL (sa poata face si copii impreuna cu mine nu am de gand sa ma suc la inseminare)
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Vin 20 Ian 2012 - 21:01

Baiatul ideal pentru mine? Pai, sa vedem:

- Nu am pretentii gen: ochii caprui, par saten etc. Sa fie cat de cat frumusel, cu un cap mai inalt decat mine.
    -Sa ma iubeasca sincer, nu pentru cum arat, ci pentru cine sunt. Sa ma iubeasca pentru personaliatea mea. Hi hi hi, nu ar strica daca ar fi putin, doar putin perversc, cu limite bineinteles.
    -Sa nu isi bata joc de mine, daca nu sunt pregatita pentru "urmatorul pas" sa inteleaga, nu ca altii, viol!
    -As vrea sa fie romantic in unele cazuri, puternic si totusi sensibil ( doar putin ).

Well, cam asta ar fi, sunt o mofturoasa, stiu Laugh Dar nu cred ca exista acest gen de baieti, sau daca exista nu l'am gasit eu inca. Nimeni nu e perfect, unul poate e prea dur sau prea sensibil, altul un obsedat sex*al etc. Eu sunt de parere ca atunci cand te indragostesti nu mai conteaza varsta, frumusetea sau alte lucruri. Dragostea e ceva special pentru mine, nu caut acel print pe cal alb, caut pe cineva care sa ma inteleaga si sa ma iubeasca sincer.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 25 Iul 2012 - 20:56

Asta nu are ce cauta aici, ci la "Dragoste". O sa mut eu subiectul.
    Yuzu.
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Yuzu. la data de Mier 25 Iul 2012 - 21:37

Baiatul ideal? : pai, sa fie random, funny si sa aiba simtul umorului.

Sa nu fie genul de tip " Macho man " si sa umble la alte fete si sa ma insele din minut in minut. Asta e genul de baieti pe care nu ii sufar.

Vreau sa ma asculte mereu pana la capat si sa nu ma intrerupa cand vine vorba de un subiect delicat. Sa fie intelegator si sa ma iubeasca pentru persoana care sunt.

Si nu vreau sa fie genu de tip betiv care umbla noaptea prin cluburi si are chef de s*x cand e beat. Pai ce naiba? Neutru
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 27 Iul 2012 - 18:27

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Baiatul ideal? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Nici eu nu stiu. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Sunt cam sucita. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Mereu schimbatoare. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] In orice caz sa nu fie un nesimtit ca ii fac zbor de langa mine [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Sa ma inteleaga atunci cand ii zic ceva dar si atunci cand tac. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Sa ma suporte, cu bune cu rele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Sa fie sincer [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Nu ar fi multe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Sa ma ai pe mine ca prietena e dificil [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]De aceea nu am avut relatii de multa durata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Ma plictisesc repede [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Baieti de care imi plac mie se gasesc numai in carti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Sam 25 Aug 2012 - 19:36

Staţi să vedeţi acuma ce pretenţioasă sunt eu Laugh)))

Să începem cu aspectul fizic Think de sus în jos Big smile

Va avea părul negru, stilul rebel-ciufulit, tenul nu prea bronzat, dar nici alb ca laptele Laugh Ochii negrii şi pătrunzători şi un zâmbet care mă va da pe spate. Nu va fi un slăbănog, clar nu, dar nici genul plin de muşchi, ăia mă fac să vărs. Se va îmbrăca lejer, comod şi "la modă" Laugh))) Va purta ochelari :>
    Va fi cu zece cm mai înalt ca mine şi cu 4 ani mai mare. ;Wink

Si acum, descriere morală:

Va fi un rebel, rece, indiferent, insensibil, răutăcios, etc. - cunoaşteţi voi genul ăsta - desigur, până ce mă va întâlni pe mine. Va fi exact opusul meu, adică un tip calm, care are răbdare - nu prea multă - şi care nu e prea talentat, astfel mai găsesc şi eu un mod de a ne apropia - lecţii de desen şi muzică: ulala! Laugh - mai mult. Va fi un poliţist grozav - am apărător, fiţi pe fază - desigur, având grijă să nu omoare pe nimeni. Desigur şi religia contează aici, că nu vreau vreun indian sau d-ăla care crede în zei sau ceva ateu d-ăla Laugh) Să nu fie fumător, drogat, să ţină la sănătatea lui. Să fie inteligent, să-i placă şi lui anime/manga şi să fie pervers - limitele sunt deja cunoscute, de mine bineînţeles- urăsc tipii ăia, asta e şi faza :>
    Îi vor plăcea ieşirile în aer liber, ieşirile cu rolele, bicicleta sau skate.ul -pe care ţin să menţionez că nici nu pot sta în picioare- şi să îi placă fetele cu părul lung, o, oo! Iar atnci când voi fi supărată să mă mângâie pe cap Big smile Va iubi animalele şi va fi descurcăreş şi sincer Big smile

Şi apoi la naiba Laugh)) că o persoană ca asta nici dacă caut in Rai nu cred că o să găsesc Laugh)) Mă rog, dau frâu liber imaginaţiei şi las fanteziile să prindă viaţă Smile
    Teru
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Teru la data de Dum 17 Feb 2013 - 12:41

Băiatul ideal. Nu ştiu cum să fie. Pe mine m-ar atrage personalitatea/intelectul lui. Adică dacă aş avea ce să vorbesc cu el şi să nu mă plictisesc cred că ar fi perfect. Să ştie de glumă şi ahm... să aibă simţ estetic. Dar ar da în metrosexualitate. Nu îmi pasă tho. Ah, şi să nu aibă mulţi muşchi, ar fi creepy cel puţin pentru mine.
    Per total, să fie cam ca mine lol. Sau să aibă mai multe momente tsundere. Cred că ar fi adorabil.
    VandaQ
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de VandaQ la data de Lun 11 Mar 2013 - 18:24

Sunt aici~~~ Soo... Perfect boy or girl?
    Bine. Daca e fata:
    Asta, in varianta feminina~ O.O * nu ca ar fi mare diferenta * No, seriously now. Daca e fata, vreau sa poarte ochelari si sa fie timida. Nu stiu de ce imi plac timidele. Sa nu ma nerveze si sa nu fie genul careia nu ii plac visele mele nebunesti sau sa rada de mine. Sa pot sa ma "cert" cu ea, fiindca am nevoie si de "cearta" - in joaca, of course. Si sa putem sa "ne radem" pe diverse teme si de diverse lucuri prostesti. Fizicul nu conteaza asa mult. Conteaza mai mult sa fie inteligenta, glumeata, sa rada la toate glumele mele, sa ii placa ce imi place mie * dar nu tot, fiindca ar fi plictisitor *; sa ma completeze, fiindca asta conteaza. Si sa ii pot spune orice, sa ma cunoasca, sa fie sincera si sa ma lase sa ghicesc ce e cu ea, nu sa imi spuna. Dar eu sa ii pot spune, fiindca ea nu trebuie sa fie la fel de intuitiva ca mine. Laugh Si sa fie slabuta - emotional vorbind -, ca eu sa o pot apara~ Dar sa ma lase sa fiu misterioasa...

Daca e baiat: Pai... Cam acelasi lucru. Vreau sa fie intelegator si sa nu ma judece pentru nimic, pentru ca nu suport crtica. Sa imi inteleaga toate "fazele" si sa nu inabuse cu romantism, fiindca ma voi simti incomod. Nu vreau sa fie genul de tip care incearca sa te faca sa razi, ci unul care e dispus sa uite cu tine la un serial coreean, chiar daca el uraste asiaticii. Laugh * cine ii poate ura? Daca ma gandesc, mai bine sa nu se uite! Se va indragosti de vreun actor! O.O * In cazul baiatului, daca poarta ochelari trebuie sa arate asa:
    Si sa nu fuga speriat cand eu sunt in faza "moe flower" si reactionez cam... asa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Neh, nu-s pretentioasa, dar nu ma pot intelege cu oricine. ^^
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Vin 12 Apr 2013 - 17:24

Hm... baiatul ideal?
    Baiatul perfect pentru mine trebuie sa fie altruist, prietenos, nu vreau sa fie smecher( si daca da, cu altii nu cu mine), sa pot purta o conversatie cu el, inteligent si haios. Poate si romantic 8->. Desigur, sa aiba si parti funny, adica nimeni nu este perfect.
    De aspect, doresc sa fie ingrijit si sa se imbrace frumos. Nu prea sunt genul care se desparte de cineva daca are ochii caprui si nu verzi. Pe mine ma intereseaza... inima. Daca ma iubeste, si il iubesc, nimic nu mai conteaza! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Sam 13 Apr 2013 - 8:05

Baiatul ideal? Hmmm..... Think
    Pai, as vrea sa nu fie arogant, smecher, rau si sa nu se poarte urat cu cei din jurul lui. Smile Big smile Smile Asta la lucrurile care nu-mi plac. Eu vreau sa fie bun la suflet, sa fie mereu vesel, vreau ca atitudinea lui sa semene cat de cat cu a mea. Nu prea m-am gadit la asta, dar....ce as vrea cel mai multe, este sa aiva o inima buna si sa ma inteleaga. Blush
    Cam asta e parerea mea.
    JA NEEE!

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 30 Apr 2017 - 21:30