╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Kaichou wa Maid-Sama

Distribuiti

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Sex : feminin

Data de înscriere : 24/03/2013

Kaichou wa Maid-Sama

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Joi 9 Mai 2013 - 21:24

Asa cum spune si titlul noului topic, eu o sa va spun cate ceva despre acest anime care, pot spune ca pe mine m-a fermecat dar, poate si pe altii. Dupa o cautare mai amanuntita pe net am gasit cateva informatii utile, daca pot spune asa, despre acest anime. Poate, dupa ce veti citii ce am postat ma puteti ajuca cu ceva informatii in plus, mai stiu si eu...poate pe gratis asa ca stiti si voi a trecut iepurasul si voi nu ati dat nimic! Laugh
    Deci sa nu o mai lungim si sa dam frau liber informatiilor:

Odată era o școală numai pentru baieti, Seika se numea, o școală de renume plin de studenți nesăbuiti și murdari, a devenit recent o școală de co-ed. Cu toate acestea, cu populația de sex feminin este in minoritate(80% baieti si 20% fete) , chiar și după schimbarea de-a lungul ultimilor ani, Misaki Ayuzawa ia în propriile mâini responsabilitatea de  a reforma școală și pentru a permite o șansă pentru fete să se simtă mai în siguranță în mediul dur. Chiar și profesorii sunt de partea ei. Facand eforturi mari ea ajunge teama baietilor  și chiar să devină primul președinte de sex feminin al consiliului elevilor școlii, Misaki a câștigat o reputație, printre corpul studenților de sex masculin ca un încuiat băiat  și ca o speranță strălucește pentru profesori și colegi de sex feminin. Cu toate acestea, în ciuda aspectului său dur-ca-cuie, ea lucrează în secret part-time la o cafenea servitoare, în scopul de a sprijini familia ei. Din păcate, secretul ei este mai curând descoperit de Takumi Usui , un băiat popular de la Seika.

Si cam atat pentru moment Big smile oameni buni si nebuni! Promit ca o sa mi adaug pe parcurs daca, si voi veti fi interesati!

Schizzophrenia.
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 05/08/2011

Re: Kaichou wa Maid-Sama

Mesaj Scris de Schizzophrenia. la data de Dum 21 Iul 2013 - 12:23

Pfoai ... perversul de Usui Laugh Nu pot să spun cât de mult mi-a plăcut acest anime, cu câtă bucurie urmăream fiecare episod și ce emoționată am fost la sfârșit. Merită văzut, trebuie văzut! Anime-ul acesta are tot ce vrei, de la grafică până la desfășurarea întâmplărilor. Nu e nimic făcut ca să fie, e un anime bun. Aș putea spune o comedie romantică, deoarece Usui tot încerca s-o atragă pe Misaki, cumva o forța să fie numai a lui. Pf ... ce să mai spun? Uitați-vă fraților! Laugh

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Kaichou wa Maid-Sama

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 21 Iul 2013 - 12:31

Iubesc acest anime! Este atat de frumos! :XChiar ma voi apuca de citit si manga, Ioana mi-a spus ceva ce ma face sa vreau sa citesc mai repede. :o3 Totusi, sper sa continue si cu episoadele .:o3 Usui este atat de dragut si pervers, si ... m-am indragostit! :XSi tot vreau ca ei doi, Usui si  Misaki, sa formeze un cuplu. :o3

Acum este: Mar 6 Dec 2016 - 14:09