Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Ati ciocnit oua rosii??

Distribuiti
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Ati ciocnit oua rosii??

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Lun 6 Mai 2013 - 9:16

Buna, dragi forumisti!

Cum a venit Sf.Pasti, am un subiect de discutie. Ma intreb cum de sunt prima care intreaba asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

1.Ati ciocnit oua rosii?Ati spart pe cineva?Laugh
    3.Voi cum ati sarbatorit Sf.Pasti?

Sa incep eu.
    1.Normal ca am ciocnit oua rosii, asa e traditia, ce imi place e ca am spart 4 oua rosii de la diferite persoane, doar cu unul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Acesta este un record pentru mine.
    2. Am sarbatorit Pastele cum se cuvine, chiar am mers la Inviere la un schit.
    Sincer, chiar mi-a placut mult, doar ca m-a apucat din pacate foamea de la miezul noptii.Laugh
    Atunci cand am inconjurat o Manastire in constructie de acolo si am cantat toti Hristos a inviat, calugarul isi savarsea slujba cum trebuie, dar... atunci cand a zis " Doamne Miluieste!", s-a trezit unul din crestini: "Popa prinde peste!!!".
    Cred ca am ras o gramada la faza aceasta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

La voi cum a fost?
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Ati ciocnit oua rosii??

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 6 Mai 2013 - 10:08

Pai da, am ciocnit si eu oua rosii numai ca nu le-am mancat. Nu prea ma dau in vant dupa ele. Ce ciudat e sa spun eu asta...

Si am sarbatorit ducandu-ma de dimineata la biserica unde m-am plictisit trei ore, apoi am stat pe forum intreaga zi. Laugh Si probabil astazi, a doua zi dupa Paste, o sa stau pe forum intreaga zi. Smile

Acum este: Dum 26 Mar 2017 - 6:17