Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Mrs Anderson
Membru
Membru
Sex : feminin

O lume disparuta( The Lost World)

la data de Sam 4 Mai 2013 - 10:17
Hm... nu stiu cati dintre voi ati urmarit acest serial animat. Sincer eu l-am urmarit si l-am iubit mereu. Acest desen animat este pe locul I pentru mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este vorba despre o familie, cu un copilas,Billy.Tatal acestuia a facut o expeditie cu un avion, deasupra unei jungle. Doi nenorociti au mers cu el, dar l-au agresat fizic,ceea ce l-a facut sa piarda controlul avionului, sa se izbeasca intr-un copac, casa a Oamenilor-Maimuta si sa stea insangerat acolo, fiind victima si prizonier al acelor fiinte ciudate.
Cand sotia lui, Molly, afla de disparitie, pleaca in calatorie cu fiul sau, cu un urias pe nume Matahala si un om batran de stiinta impreuna cu nepotul sau, pentru a-si gasit sotul disparut in adancurile unei civilizatii de nedescris...
Ei ajung intr-un paradis al naturii, locuit de bastinasi( la prima vedere seamana cu tribul Maya) si dupa un timp realizeaza ca Jack, sotul acesteia, este acolo undeva, asteptand sa fie gasit.

De aici incepe toata actiunea, caci ei nu vor mai avea voie sa plece de acolo dar cu toate acestea isi fac noi prieteni, printre care chiar fata Reginei, Nina. Vor avea parte de ulte aventuri in junglam vor cunoaste noi fiinte, chiar si dinozauri. Intr-un final, Jack va scapa cu bine, dar din pacate, din dragoste pentru acei noi prieteni bastinasi, ei vor trebui sa distruga singura iesire in lumea de afara, doar pentru a le salva viata... De aici lucrurile se vor complica, dar intr-un final vor trai toti fericiti in ambele lumi.

Acum trebuie sa va spun ceva: acest rezumat este cum mi-l amintesc, caci am vizionat toate episoadele, poate nu am spus totul asa de clar, dar sper ca, poate, v-am amintit de el. Mai stiu ca este o animatie dupa celebrul roman The Lost World, scris de A.Conan Doyle.
Astept pareri [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
•°•Andy Quinn•°•
Scriitor
Scriitor

Re: O lume disparuta( The Lost World)

la data de Lun 8 Iul 2013 - 17:03
Tin minte ca l-am urmarit cand eram mica si mereu ma fascinau episoadele Love it 
Din cate imi amintesc eu, il dadea la TV pe minimax... Smile 
Mi se parea foarte frumos mai ales ca pe mine ma fascineaza dinozaurii si tot ce tine de istoria lor.
Urmaream fiecare episod impreuna cu fratele meu si atunci cand pierdeam cate unul ma suparam si nu mai ieseam din camera toata ziua Laugh 
Foarte frumos desenul Agrement Si la mine ocupa primul loc in topul desenelor copilariei Love
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Sam 20 Iul 2013 - 16:40
Da, si la acest desen ma uitam cu placere. A fost unul din preferatele mele. Cu dinozauri. :o3 Foarte interesant. Si cu creaturi magice (parca) Era un episod cu niste oameni morti dar nemorti xD Si ca sa-si castige libertatea au facut ceva si s-au aruncat de pe stanca, transformandu-se in pasari (daca imi amintesc bine) Si acea civilizatie, era o fata, pe care o adoram.  In fine. xD Desenul a fost frumos si foarte interesant. Xd
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum