Fanfic Sasusaku:Iubire cu parfum de durere

Distribuiti

Ellz . Muah
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Data de înscriere : 10/09/2011

Re: Fanfic Sasusaku:Iubire cu parfum de durere

Mesaj Scris de Ellz . Muah la data de Vin 7 Oct 2011 - 20:59

Foarte frumos draga mea.. Ador modul in care descrii sentimentele. Insa te rog sa lasi spatii intre semnele de punctuatie si propoziteie si un rand liber intre alineate . In reste astpet next-ul , sa vad ce idei mai ai. Kiss Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 09/09/2011

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 7 Oct 2011 - 22:57

voi folosi toate aceste sfaturi si voi da edit la toate ficurile mele nu doar la asta

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Dum 16 Oct 2011 - 15:41

Nu comentez Neutru Te cert! Bici Rau de tot! E unul din ficurile mele preferate si t imi strivesti visele Confuz Asa te-am invata eu pe tine?
    Mnah eu nu mai visez la acest fic care era unul dintre preferatele mele Sleppy

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mar 18 Oct 2011 - 17:19

Doar am zis ca voi trece pe la ficurile tale. Sa vedem ce avem pe aici:

O idee foarte interesanta alaturi de un titlu la fel de incitant. Imi place mult unde plasezi actiunea si mai ales cum modelezi personajele, fiecare are amprenta ta.
    Am observat ca in acest ultim capitol ai uitat sa pui acel flashback, ma refer la monentul in care ne-ai aratat discutia dintre Sasuke si al 3-lea. Daca iti vine mai usor poti pune acel fragment intre ghilimele si scris cu italic, iar inainte sa lasi in rand liber la fel si dupa ce se incheie amintirea; dar asta pe viitor.
    Lasa putin mai mult spatiu intre titlul capitolului si text, pentru ca pare prea inghesuit, da impresia ca vrei sa faci economie Laugh; cam vreo patru-cinci randuri lasa libere.
    Numerele scriele cu litere, ca la romana ca nu suntem la matematica si alte obiecte unde se efectueaza calcule.
    ! Virgula se pune inainte de "dar" si "iar". Nu se pune dupa sau inainte de "si", respectiv "sau" -> asta ca o amintire.

As vrea sa vad putin mai multa descriere a sentimentelor. Se poate si la persoana a 3-a sa stii. Ce a simtit Sasuke cand a aflat motivul comportamentului rozaliei? Furie, mila.. ceva tot trebuie sa fi existat si trebuia sa spui chiar si in cinci cuvinte.
    Ai putea compara unele sentimente cu elementele naturii, cu vremea si tot asa.

Ma bucur sa vad ca ai mai transformat, pe ici pe colo, dialogul in vorbire indirecta. Sa stii ca arata foarte bine.
    La asezarea in pagina nu am ce comenta, este chiar frumoasa si se citeste usor. Ti-am zis cum sa procedezi cu fashback-urile.

Scumpa, nu mai oferi atat de multe edituri pentru critica ce o primesti.
    Ea este oferita pentru a sti pe viitor si sa nu mai gresesti.

Atat pentru astazi si abia astept sa vad nextul.
    Te pup dulce si sper ca nu te superi pe mine; insa ramane la alegerea ta daca doresti sa iei in considerare tot ce scriu eu sau nu Tongue.
    Bye

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 21 Oct 2011 - 20:34

Cap 10: Proasta dispozitie
    Se sfarsi si ziua aceasta. Cei 3, aveau o misiune importanta in dimineata urmatoare si trebuiau sa se pregateasca. ...
    Un soare briliant aparu pe cerul zorilor de zi.O expplozie de lumina si culori vesele aparura pe cer si colorara peisajul adormit. Naruto, ca de obicei, dormea dus. Numai el stie cum s-a fatait toata noaptea si a ajuns cu capul la capatul patului, si cu picioarele pe perna. Horcaia de parca din gura sa se auzea un monstru infricosator. La un moment dat, suna ceasul, dar nu-l trezi pe 'Horcaila'. Suna intr-una pana cand, Naruto se decise sa se trezeasca in sfarsit. Se ridica in fund si casca larg. Apoi, scarpinandu-se pe spate, se intreba cum ajunse in partea aceea.
    Se uita la ceas, si vazu ca deja intarzia, dar uitase ca ceasul acela mergea cu o ora inainte.
    Nici macar ramenul nu si-l mai savura si se pregati sa se imbrace. Incerca sa faca mai multe lucururi deodata, si sa se spele pe dinti, si sa se schimbe si sa-si faca 'ghiozdanul'. In cele din urma, dupa vreo 10 minute era gata, dar dupa ceasul sau, el credea ca intarzia. Fugea pe strazile prafuite ale satului incheindu-se inca la pantalonii portocalii. Dupa 10 minute de alergatura buna, ajunse in la locul unde trebuia sa se intalneasca cu ceilalti. Trebuia sa se intalneasca cu restul, pe un teren de antrenament imprejmuit cu un gard si o padure luminoasa.
    Naruto, cand vazu ca nu era nimeni, se sperie mai tare ca mata fugarita de caine. Se temea ca ceilalti sa nu fi plecat fara dansul. Isi rodea mainile si se uita cu o privire inspaimantat in mai toate directile. Isi arunca rucsacul pe jos si pleca sa-i caute si pe restul. Striga in stanga si in dreapta ba numele Sakurei, ba al lui Sasuke si Kakashi.
    La un moment dat, ajuse sa se uite intr-o scorbura parasita, intr-un stup de albine, riscandu-si viata. Apoi, in apa. Isi baga capul si provoca bulbuci strgandu-i pe cei 2 coechipieri ai sai. Cam totul dura o jumatate de ora. Cand isi ridica capul, ii vazu in spatele sau pe Sakura si Sasuke cu rucsacul sau in mana lui. Ambii se uitau seriosi la Naruto.

-Naruto, ce tot faci?!spuse Sakura nervoasa.
    -Pai, am crezut ca ati plecat in misiune fara mine! Azi dimineata cand m-am trezit, am vazut ca e ora 9, si am intarziat vreo 20 de minute.
    -Baka, abia acum e ora 9. Nu te-ai uitat bine la ceas!! spuse Sasuke pe un ton serios.

Apoi, Sakura si Sasuke se indreptara spre un copac, sa-si lase ghiozdanele la radacina sa. Naruto o auzi pe Sakura spunand:" Ce bleg!" pe un ton destul de rautacios, facandu-l trist pe Naruto. Isi lasa privirea in pamant, si isi privea imaginea din apa. Incepea sa se simta inferior lui Sasuke si Sakura, si sa se consider slab si fara nici un rost.
    *Are dreptate, chiar sunt un bleg. Nu am nimic special!! Sasuke e puternic, Sakura e inteligenta, iar eu sunt bun pe post de claun doar. Asa, nu o sa devin niciodata un ninja de prima clasa, si nici nu-mi voi putea indeplini vizul vreodata* gandi Naruto trist.
    Sasuke si Sakura il facura sa se simta asa. Erau prea duri cu el, si prea exigenti.
    Dupa o ora, aparu si Kakashi intr-un nor de fum alb. Sakura si Sasuke il certara de ce intarziase o ora intreaga si de ce ea facut sa astepte atata, dar Naruto era trist. Era retras acolo in micul sau coltisor de lume, prins in micul sau univers. Kakashi observa usor starea lui Naruto si i se facu mila. In timp ce Sakura si Sasuke tipau de zici ca doar ei trebuiau sa fie in centrul atentiei, Kakashi il privea pe Naruto trist si se intreba ce s-a mai intamplat. Cunostea povestea lui Naruto si de aceea, trebuia sa aiba grija intr-un fel ca nimeni sa nu-l mai faca sa sufere.
    In scurt timp, trebuiau sa plece in misiune. Se aflau la iesirea din sat dupa 20 de minute de strabatut satul. Tot drumul Naruto a fost tacut si trist. Si ramanea mai in urma celorlalti. Sakura mergea in fata ca o stapana de fier, iar Sasuke era cel nepasator care doar indeplinea ordine. Kakashi parea ca e cel care ii supravegheaza, iar Naruto nu er decat cel lasat balta. Cam asta se citea din atitudinile lor, desi nu era chiar asa statea treba.
    Iesire din sat, pe un drum lat, inconjurat din ambele parti de o verdeata deasa, care era de fapt coronamentul verde al copacilor.
    Tot trupul cu totii erau foarte tacuti. Intr-un timp, Kakashi ramasese in urma ca sa vorbeasca cu Naruto. Il privea plin de compasiune pe copilul vulpe. Dar pana la urma ce vina avea el de destinul propriu?

-Naruto, ce se intampla? Tot timpul ai fost tacut, spuse Kakashi privind cerul.
    -Sunt un bleg. Am fost cel mai slab student in academie. Nimeni nu are nevoie de mine! spuse Naruto trist.
    -Sasuke si Sakura te-au facut sa te simti asa? spuse Kakashi punandu-si mana pe bratul lui Naruto.
    -Ei bine, au dreptate, degeaba ai merge acum sa le reprosezi. Ei doi au aptitudini pentru a fi ninja. Sunt puternici, destepti si ce e mai important, lumea nu se teme de ei!!
    -Naruto, intr-adevar, lumea e nedreapta. Dar iti spun un secret, nici ei nu au avut o viata prea usoara in spatele lor. De aceea se comporta asa, crede-ma, eu cred ca e un semn faptul ca ai picat cu ei. Poate ca sunt unicele persoane care te pot intelege si indruma, Naruto!! Doar ca asta e felul de a o face.

Naruto se simtea mai bine dupa cuvintele incurajatoare ale lui Kakashi. Nu prea stia la ce s-a referit senseiul sau cand a zis ca fiecare a avut o viata grea in spate, dar asta conta prea putin. Prinse din nou curaj in el insusi, si inima ii radea din nou de fericire. Ochii sai radiau a lumina. La un moment dat, Naruto fugi in fata intre Sasuke si Sakura, si ii apuca pe amandoi de mana tragandu-i dupa el, fortandu-i sa alerge. Sasuke si Sakura tipara iarasi la el, dar Naruto nici nu-i mai baga in seama. Pana la urma eru colegii sai, iar din cuvintele lui Kakashi a inteles ca trebuie sa-i accepte asa cum sunt ei, si cu bune si cu rele..
    ..

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 23 Oct 2011 - 16:29

Siel a scris:
    Cap 10: Proasta dispozitie
    -->enter
    -->enter
    -->enter
    Se sfarsi si ziua aceasta. Cei 3->trei, ti-am zis sa scrii cu litere,->fara virgula aveau o misiune importanta in dimineata urmatoare si trebuiau sa se pregateasca. ...-> nu pricep de ce le-ai pus, nu isi au rostul
    Un soare briliant aparu pe cerul zorilor de zi.spaceO expplozie->explozie de lumina si culori vesele aparura pe cer si colorara peisajul adormit. Naruto, ca de obicei, dormea dus. Numai el stie cum s-a fatait toata noaptea si a ajuns cu capul la capatul patului,->fara virgula si cu picioarele pe perna. Horcaia de parca din gura sa se auzea un monstru infricosator. La un moment dat, suna ceasul, dar nu-l trezi pe 'Horcaila'. Suna intr-una pana cand, Naruto se decise sa se trezeasca in sfarsit. Se ridica in fund si casca larg. Apoi, scarpinandu-se pe spate, se intreba cum ajunse in partea aceea.
    Se uita la ceas, si vazu ca deja intarzia->inatarziase, dar uitase ca ceasul acela mergea cu o ora inainte.
    Nici macar ramenul nu si-l mai savura si se pregati sa se imbrace. Incerca sa faca mai multe lucururi deodata,->mergeau puse doua puncte ":", sa scoti primii doi "si" formand o enumeratie si sa se spele pe dinti, si sa se schimbe si sa-si faca 'ghiozdanul'. In cele din urma, dupa vreo 10 minute era gata, dar dupa ceasul sau, el credea ca intarzia. Fugea pe strazile prafuite ale satului incheindu-se inca la pantalonii portocalii. Dupa 10 minute de alergatura buna, ajunse in la-> doar "la" locul unde trebuia sa se intalneasca cu ceilalti. Trebuia sa se intalneasca cu restul, pe un teren de antrenament imprejmuit cu un gard si o padure luminoasa.
    Naruto, cand vazu ca nu era nimeni, se sperie mai tare ca mata-> ar suna mai frumos pisica fugarita de caine. Se temea ca ceilalti sa nu fi plecat fara dansul. Isi rodea mainile si se uita cu o privire inspaimantat in mai toate directile. Isi arunca rucsacul pe jos si pleca sa-i caute si pe restul. Striga in stanga si in dreapta ba numele Sakurei, ba al lui Sasuke si Kakashi.
    La un moment dat, ajuse->ajunse sa se uite intr-o scorbura parasita, intr-un stup de albine, riscandu-si viata. Apoi, in apa. Isi baga capul si provoca bulbuci strgandu-i pe cei 2->doi coechipieri ai sai. Cam totul dura o jumatate de ora. Cand isi ridica capul, ii vazu in spatele sau pe Sakura si Sasuke cu rucsacul sau in mana lui. Ambii se uitau seriosi la Naruto.

-Naruto, ce tot faci?!spuse Sakura nervoasa.
    -Pai, am crezut ca ati plecat in misiune fara mine! Azi dimineata cand m-am trezit, am vazut ca e ora 9,->fara virgula si am intarziat vreo 20 de minute.
    -Baka, abia acum e ora 9. Nu te-ai uitat bine la ceas!! spuse Sasuke pe un ton serios.

Apoi, Sakura si Sasuke se indreptara spre un copac, sa-si lase ghiozdanele la radacina sa. Naruto o auzi pe Sakura spunand:" Ce bleg!" pe un ton destul de rautacios, facandu-l trist pe Naruto. Isi lasa privirea in pamant,->fara virgula si isi privea->daca se uita in jos e normal sa vada ceva asa ca mai bine puneai observandu-si imaginea in apa imaginea din apa. Incepea sa se simta inferior lui Sasuke si Sakura, si sa se consider-> considera slab si fara nici un rost.
    *Are dreptate, chiar sunt un bleg. Nu am nimic special!!->un singur semn de exclamatie Sasuke e puternic, Sakura e inteligenta, iar eu sunt bun pe post de claun doar. Asa, nu o sa devin niciodata un ninja de prima clasa,
    ->fara virgula si nici nu-mi voi putea indeplini vizul vreodata* gandi Naruto trist.
    Sasuke si Sakura il facura sa se simta asa. Erau prea duri cu el,
    ->fara virgula si prea exigenti.
    Dupa o ora, aparu si Kakashi intr-un nor de fum alb. Sakura si Sasuke il certara de ce intarziase o ora intreaga si de ce ea->ia facut sa astepte atata, dar Naruto era trist. Era retras acolo in micul sau coltisor de lume, prins in micul sau univers. Kakashi observa usor starea lui Naruto si i se facu mila. In timp ce Sakura si Sasuke tipau de zici ca doar ei trebuiau sa fie in centrul atentiei, Kakashi il privea pe Naruto trist si se intreba ce s-a mai intamplat. Cunostea povestea lui Naruto si de aceea, trebuia sa aiba grija intr-un fel ca nimeni sa nu-l mai faca sa sufere.
    In scurt timp, trebuiau sa plece in misiune. Se aflau la iesirea din sat dupa 20 de minute de strabatut satul. Tot drumul Naruto a fost tacut si trist. Si ramanea mai in urma celorlalti. Sakura mergea in fata ca o stapana de fier, iar Sasuke era cel nepasator care doar indeplinea ordine. Kakashi parea ca e cel care ii supravegheaza, iar Naruto nu er->era decat cel lasat balta. Cam asta se citea din atitudinile lor, desi nu era chiar asa statea treba.->treaba si nu suna bine, corect este: nu chiar asa statea treaba
    Iesire->iesira din sat, pe un drum lat,
    ->fara virgula inconjurat din ambele parti de o verdeata deasa, care era de fapt coronamentul verde al copacilor.
    Tot trupul-> nu e drumu? cu totii erau foarte tacuti. Intr-un timp, Kakashi ramasese in urma ca sa vorbeasca cu Naruto. Il privea plin de compasiune pe copilul vulpe. Dar pana la urma ce vina avea el de destinul propriu?

-Naruto, ce se intampla? Tot timpul ai fost tacut, spuse Kakashi privind cerul.
    -Sunt un bleg. Am fost cel mai slab student in academie. Nimeni nu are nevoie de mine! spuse Naruto trist.
    -Sasuke si Sakura te-au facut sa te simti asa? spuse Kakashi punandu-si mana pe bratul lui Naruto.
    -Ei bine, au dreptate, degeaba ai merge acum sa le reprosezi. Ei doi au aptitudini pentru a fi ninja. Sunt puternici, destepti si ce e mai important, lumea nu se teme de ei!!
    -Naruto, intr-adevar, lumea e nedreapta. Dar iti spun un secret, nici ei nu au avut o viata prea usoara in spatele lor. De aceea se comporta asa, crede-ma, eu cred ca e un semn faptul ca ai picat cu ei. Poate ca sunt unicele persoane care te pot intelege si indruma, Naruto!! Doar ca asta e felul de a o face.

Naruto se simtea mai bine dupa cuvintele incurajatoare ale lui Kakashi. Nu prea stia la ce s-a referit senseiul sau cand a zis ca fiecare a avut o viata grea in spate, dar asta conta prea putin. Prinse din nou curaj in el insusi,
    ->fara virgula si inima ii radea din nou de fericire. Ochii sai radiau a-> nu are ce cauta lumina. La un moment dat, Naruto fugi in fata intre Sasuke si Sakura,->fara virgula si ii apuca pe amandoi de mana tragandu-i dupa el, fortandu-i sa alerge. Sasuke si Sakura tipara iarasi la el, dar Naruto nici nu-i mai baga in seama. Pana la urma eru colegii sai, iar din cuvintele lui Kakashi a inteles ca trebuie sa-i accepte asa cum sunt ei, si cu bune si cu rele....

Asta e corectarea capitolului. Vad ca inca sunt probleme cu virgula, ma refer ca o plasezi inainte de "si".
    "Si" este un element de legatura, deci nu trebuie sa pui si virgula si conjunctia "si"

Vad ca pui mai multe figuri de stil, foarte frumos. Tine-o tot asa si surprinde mereu prin diferite figuri de stil.

Succes cu nextul
    Bye

Ellz . Muah
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 10/09/2011

Mesaj Scris de Ellz . Muah la data de Lun 24 Oct 2011 - 8:22

Mersi ca m-ai anuntat ca ai pus next-ul..

Imi place mult fic-ul tau,dar imi pare rau ca cei trei nu se mai inteleg,ca la inceput..de fapt cred ca doar Naruto isi mai aminteste ca au fost prieteni ... E trist Sad Off.. Sa dea Bunul Dumnezeu ca in final sa se inteleaga la fel de bine ca la inceput Laugh Abia astept continuarea Kiss Ja ne ! Smile

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 10/11/2011

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 11 Noi 2011 - 20:54

Iti urmaresc ficul de ceva vreme si sa stii ce este absolut S U P E R B Love it
    Imi place mult ideea, dar imi pare foarte rau ca cei trei nu se mai inteleg Sad
    Te rog adu nextul ca de nu Bici
    Te Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 12 Noi 2011 - 15:23

o sa se inteleleaga nu-ti fa griji. Nu o sa fie mereu asa.
    Bine acum voi pune continuarea.
    1, 2, 3 si start:

Cap11: Testarea

In tot timpul drumului Naruto fu foarte vesel. Atat de vesel incat si pe cei doi morocanosi ii facu sa zambeasca si sa se bucure de ziua acea frumoasa. Din cand in cand, Sasuke mai arunca cate o privire discreta catre Sakura cand ea nu era atenta. Isi aminti ce ii spuse cel de al treilea hokage. Intr-un fel era deprimat ca a urat-o degeaba atatia ani, iar intr-un fel se bucura ca aflase in sfarsit adevarul. Dupa ce aflase astfel de lucruri, incepuse din nou sa aiba speranta ca el si Sakura vor fi ce au fost odata. Ca si Naruto era neobijnuit de zambaret. La un moment dat, se apuca de fluierat. Fredona un cantec numai de el stiut si destul de nereusit. Suna de parca cantau o suta de ciripitoare de o data si iesea un adevarat haos.

Dupa un timp, Sakura nu mai putu sa suporte fluieratul acela enervant. Isi puse mainile nervoasa la urechi si incerca sa se abtine a nu tipa la Sasuke. Poate ca cu Naruto ii mergea, dar nu si cu brunetul. Mai trecura inca cateva minute si deja simtea ca o zgarie in urechi fluieratul lui Sasuke.

-Vrei sa termini odata cu fluieratul asta enervant?!spuse Sakura furioasa.
    -Enervant ca si tine! Oie, Naruto! Vrei sa fluieri cu mine?spuse Sasuke indiferent.
    -Sigur!!spuse Naruto apucandu-se de fluierat cu Sasuke. Acum, parca erau 200 de ciripitori enervante.

Sakura se opri socata pe loc pana cand Kakashi o ajunse din urma si o batu usor peste umar. Apoi trecu mai departe de ea.
    Treceau pe langa niste locuri foarte frumoase si pitoresti.
    In jurul lor erau livezi cu tot felul de pomi fructiferi in care mai vedeau cate un om muncind, sau copii jucandu-se. Copacii erau foarte inzestrati anul acesta, semn ca recolta era una foarte bogata. Erau copaci bogati in mere uriase si zemoase, prune de toate soiurile, ciresi care au dat si ei fructe mici ca niste pete rosii in coroana lor verde si stufoasa. Era si case o multime.Fiecare casa avea cate 2-3 etaje si terase cu piscine, majoritatea fiind vopsite in culori deschise precum bej, galben pal, albastru azuriu si multe alte culori frumoase.

Misiunea lor era sa mearga la niste izvoare termale din sudul satului ca sa se antreneze si sa se relaxeze nitel. Dupa cateva minute buna ajunsera acolo fiind primiti foarte frumos de cei care lucreaza acolo. Nici unul nu asteptase sa primeasca indicatii de la Kakashi si direct se avantara catre izvoarele calde. Kakashi, Sasuke si Naruto intrara la partea masculina a izvoarelor, iar Sakura in cealalta parte.
    Tot ce mai aveau pe ei, nu erau decat niste prosoape albe. Naruto fu primul care se arunca in apa facand valuri si stropind peste tot enervand lumea.

Dar el se simtea atat de bine incat nu-i mai pasa de ce zic ceilalti.
    Intre timp, si Sakura intra in apa. Aburii desi de acolo o faceau sa se relaxeze la maxim. Dupa vreo doua ore, se pregatea sa iasa. Parul ud ii atarna in jos lipit de fata.
    Stau pe loc cateva clipe si privi in jurul.

-Sugoy....spuse Sakura cu o voce relaxata.

Intre timp, Naruto avea degand sa iasa. Se plictisise, dar avea ceva in minte....Kakashi si Sasuke, in schimb erau foarte calmi si se bucurau de putinele astfel de clipe din viata unui ninja. Dar, la un moment dat, Naruto le strica linistea agitandu-se alaturi de ei in apa ca un peste pe uscat.

-M-am plictisit!spuse el disperat.
    -Si ce ne pasa noua? urma raspunsul pasiv al lui Sasuke.
    -Stiu ce voi face, o voi saluta pe Sakura-chan! spuse Naruto iesind din apa.
    -Naruto, nu cred ca e bine ce faci! se trezi dintr-o data Kakashi speriat.

Dar era oricum prea tarziu. Naruto isi aseza prosopul in jurul taliei acoperindu-si 'treburile'. Apoi, porni relaxat spre peretele despartitor de lemn. Langa perete, era o banca lunguiata pe care Naruto se urca, dar nu ajunse pana sus cu capul abia cu mainile.

Sakura abia apuca sa-si acopere trupul cu prosopul. Cu mana dreapta prinse prosopul si ii tinea marginele prosopului ca sa nu cada. Cu mana stanga tinea isi aseza prosopul pe sanii inca mici al unei copile de abia 12 ani. Trase aer pe nas si rasufla apoi pe gura fericita cand...

-Hey(desi nu poate ajunge pana sus, singura solutie al lui Naruto e sa sara inntr-una pe banca)-sare-ce faci?-sare-Sakura-chan!!-sare-striga Naruto la fiecare saritura de a sa zambind.
    -Aaaaaaaaaaa!!tipa Sakura din toate strafundurile plamanilor ei. Idiotule, era sa scap prosopul de pe mine, spuse Sakura rosie ca racul din 2 motive, primul din cauza ca era furioasa si al doilea era pentru ca se jena.

Naruto se opri din sarit tinandu-se de perete uitandu-se in gol, rosu ca floarea de mac. Nu-i venea sa creada ca era la un pas de a o vedea pe Sakura goala pusca.Dar nervii Sakurei nu se terminara. La marginea piscinei era o galeata lasata anapoda de cine era responsabil cu curatarea izvorului. Sakura dadu cu piciorul in galeata si il nimeri pe Naruto direct in cap, facandu-i astfel un cucui de toata frumusetea.

-Auuuu!tipa el in timp ce cazu pe spate pe asfaltul tare din cauza dezechilibrului.
    -Eu unul l-am avertizat!spuse Kakashi catre Sasuke.
    -Hm! Se pare ca inca habar nu avea cum reactioneaza o femeie cand e prinsa in astfel de momente! spuse Sasuke intrand cu capul in apa.

Dupa o jumatate de ora, Naruto, Sasuke si Sakura se prezentara in fata lui Kakashi pe o poienita unde aveau sa se antreneze. Kakashi considera ca erau proaspeti si numai buni de antrenament. Sakura si Sasuke erau calmi ca intotdeauna, iar Naruto se agita nerabdator ca sa vina Kakashi si sa sa antreneze. In timpul asteptarii, mai treceau desupra lor cate o pasarica in zbor. Apoi, aparu si Kakashi exact la ora preconizata.

-Deci, inainte sa va antrenez, vreau sa va testez abilitatile de lupta, si anume taijustu. Din rezultatele voastre am tras concluzia ca Sasuke si Sakura au habar de lupta, dar tu Naruto....,spuse Kakashi serios.
    -Pai, stiu sa lupt, dar-!
    -Nu minti! Crezi ca e prost, Naruto? Stie ca esti ultimul!spuse Sakura rautacios ca intotdeauna.
    -Mm, barfitoareo!!spuse Naruto isteric..
    -Ceee?tipa Sakura atat de tare incat pasarelele o luara la galop in zbor speriata de un zgomot de o tonalitate atat de mare.

Sakura il apuca de guler pe Naruto dar nu apuca sa-l loveasca sa fu oprita de Kakashi si Sasuke. Insa tremura de furie. Pe dinauntru fierbea ca lava unui vulcan. Isi imagina cum il batea pe Naruto pana la sange si injura si dracuia intr-una. Mereu se infuria cel mai tare pe Naruto si uneori tot fata rost ca si acum.Naruto o privea speriat ca o pisica urmarita de caini. Ii zdranganeau dintii si avea o privire de zici ca a vazut o fantoma. Sasuke si Kakashi abia reusiau sa o tina, deoarece ea rabufnea ca un taur ce avea numai rosu in fata lui.

-Femeie calmeaza-te odata! spuse Sasuke strangand-o de mana tare facand-o sa tresare.

Dupa cateva alte minute, se calmara si spiritele si testarea lor putea incepe. Kakashi le pregati niste biletele intr-o cutie si fiecare trebuia sa extraga cate unul. Prima persoana servita era chiar Sakura, iar adversarul ei fu insusi Kakashi. Iar Sasuke, fiind ca numai Naruto mai ramasese, nu mai fu nevoit sa extraga. Primii care incepura sa luptara fura baietii. Scopul acestei testari era de fapt pentru a observa atuurile fiecaruia in lupta, unde gresesc si unde exceleaza.

Sasuke si Naruto luata pozitie de lupta, iar la semnalul lui Kakashi cei doi incepura lupta. Naruto fu primul care sari la atac, fiind o prima greseala. Isi lua avant mare si se indrepta cu toata viteza spre Sasuke care era neobijnuit de calm si de sigur pe el. Cand ajunse in dreptul lui Sasuke, Naruto se pregati sa-i traga un pumn de toata frumusetea lui Sasuke, dar brunetul, fiind mai viclean ii para imediat lovitura si ii prinse pumnul in palma sa. Apoi, il roti pe Naruto in jurul sau de vreo 2-3 ori ca apoi sa-i de-a drumul, si din cauza fortei centrifuge, acesta sa cada pe jos si sa se declare invins. Insa in loc sa cada, Naruto il prinse pe Sasuke de brat si il transe dupa el. Naruto cazu cu spatele pe pamant, iar Sasuke peste el, rezultand un minunat sarut. Buzele lor subtiri se tuguira fara vointa celor doi. Insa aveau niste ochi mari si mirati ca a unei bufnite.

Si ce era mai amuzant era ca cei doi nu se descebeleau nici cum. Sakura si Kakashi aveau niste fete socate de parca ar fi vazut un dinozaur. Insa in sinea lor radeau de cei doi. Apoi, se auzira hohote de ras din partea senseiului si a elevei sale. Radeau cu multa pofta si zgomot.

Sakura mai avea putin si se arunca pe jos de ras. Kakashi radea si el bine. I se scutura tot trupul, iar din cauza asta, aparatoarea ii aluneca pe ochi, aratand ca un fraier la jocul baba-oarba.

Dupa o astfel de scena amuzanta urmara Kakashi si Sakura.
    De data asta, cel care dadu semnalul fu Sasuke. Sakura arunca cu 3 shurikenuri spre Kakashi care se feri usor de shurikenuri. Apoi, trecu sa o atace pe Sakura. Vroi sa o loveasca in zona gatului cu palma intinsa, Dar Sakura se transforma intr-un butuc, si apoi aparu desupra lui Kakashi aruncand cu kunaiuri. Dupa ce ateriza pe pamant, isi ridica piciorul in aer si facu o rotatie de 180 de grade ca sa-l loveasca cu piciorul pe Kakashi, insa se lasa pe spatele in jos si o prinse pe Sakura de picior arucand-o la pamant. Ea apuca sa se ridice repede si scoase un alt kunai la iveala. Fugi spre Kakashi cu gandu-l sa il strapunga cu kunaiul.

Tinea arma cu ambele maini pentru un control mai bun. Insa facu, exact acesi greseala ca Naruto. Kakashi ii prinse ambele maini si o impinse. Apoi, o clona de a sa o lovi pe Sakura cu piciorul in spate ca sa fie sigur ca nu se mai ridica.

Dupa o astfel de testare, urmara si concluziile. La ordinul dur al lui Kakashi, cei 3 se alineara in linie dreapta asteptand ce avea de zis Kakashi despre ei.

-Bine, in primul rand sunt dezamagit de voi! spuse Kakashi cu duritate in glas.
    -Demo-!spuse Naruto fiind oprit de Sakura care ii facu semn sa taca si sa asculte.
    -In primul rand, Naruto, am vazut multa ipocrizie din partea ta. Te avanti in lupta fara sa te gandesti la o strategie mai intai. Ceea ce e total gresit!
    -Desigur, sensei! spuse Naruto aplecand capul.
    -Sasuke, tu, ai bazele bine puse la punct,dar esti prea sigur pe tine. Ai lasat garda jos, si de aceea Naruto a reusit sa te traga dupa el din care a rezultat o scena ingrozitoare.
    -Hm! spuse Sasuke punandu-si mainile in san furios.
    -Iar tu Sakura. ca, la fel ca astia doi. Te concentrezi tot pe ce nu trebuie. E bine faptul ca ai improvizat in lupta,dar problema ta cea mai mare e faptul ca te concentrezi doar la ce ai in fata si uiti de ce in jurul tau!spuse Kakashi serios.
    -Am inteles sensei!spuse Sakura cu o privire incruntata.

Apoi, Kakashi trecu la antrenamentul propriu-zis. Le mai explica celor trei ca zilnic o sa-i puna sa lupte cu el pana vor deveni mai buni si mai atenti. Lectia de zi al lui Kakashi era sa ii invete sa urce pe suprafete cu ajutorul chakrei. Kakashi le arata 3 copaci inalti si butucanosi pe care trebuiau sa urce. Apoi Kakashi isi transfera chakra in picoare facand-o vizibila pentru ca cei trei sa inteleaga. Se urca pe copac uimindu-i pe cei trei copii. Fiecare era mai uimit ce celalalt. In sinea lor, fiecare se intreba cu reuseste si daca vor reusi si ei la randul lor. Dupa ce le arata ce trebuie sa faca, ii puse si pe cei trei sa urce pe trunchiurile copacilor. Cei trei isi luara avant deodata si fugira spre copaci. Abia daca reuseau sa faca 2-3 pasi pe copaci iar apoi sareau inapoi pe pamant. Intr-un moment de neatentie, Sakura era sa cada in cap de la o inaltime de 2 metri, dar Sasuke o salva facandu-l gelos de mama focului pe Naruto.

Sasuke sari si o prinse pe Sakura exact in clipa in care ea era sa faca contact cu pamantul. Dupa ce o prinse, Sakura ameti putin si cazu din nou in bratele brunetului. In doi timpi si trei pasi, privirile fura captivate si se priveau indelungat. Fara sa doreasca, Sakura si Sasuke rosira si isi mutara privirile in alte directii. Insa sentimentul pe care il simteau era minunat. Sakura isi daduse seama ca mai simtise acest sentiment candva demult, dar nu stia cand. Se simtea ciudat si avea o stare destul de incardata. Apoi, o alta imagine ii venea in minte. O imagine cu Sasuke, ea, Naruto si Ino cand erau copii.

-Ahh! facu Sakura prinzandu-si capul intre maini de durere.

Apoi isi rezema capul pe pieptul lui Sasuke afundandu-se tot mai mult in bratele lui. Sasuke se uita dezorientat intr-o parte si in alta, apoi catre Naruto care se uita si el uimit uitand de gelozie. Era uimit deoarece Sakura nu-l prea placea pe Sasuke si totusi se arunca atat de usor in bratele lui.

Dictionar:sugoy=uimitor
    baka=prost

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 12 Noi 2011 - 16:03

Ce capitol fenomenal! Mi-a placut foarte mult.
    Cel mai mult mi-a placut cand a inceput Sasuke si Naruto sa fluiere
    Astept next-ul! Spor la scris si la idei multe!

dydy
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 19/07/2011

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 12 Noi 2011 - 17:08

Buna Smile Minunat capitol, Siel! Love it Incep sa cred ca Sasuke e gay............... Nu stiu ce am Laugh Abia astept nextul...pupici Spor la scris si multa imaginatie! Te-am si >> NEXt REPEDE! <<

Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Dum 13 Noi 2011 - 18:42

Siel a scris:o sa se inteleleaga nu-ti fa griji. Nu o sa fie mereu asa.
    Bine acum voi pune continuarea.
    1, 2, 3 si start:

Cap11: Testarea

In tot timpul drumului Naruto fu foarte vesel. Atat de vesel incat si pe cei doi morocanosi ii facu sa zambeasca si sa se bucure de ziua acea-> mie nu-mi suna corect. Ori spuneai "de ziua ce frumoasa" sau "de acea zi frumoasa" frumoasa. Din cand in cand, Sasuke mai arunca cate o privire discreta catre Sakura cand ea nu era atenta. Isi aminti ce ii spuse-> ar suna mai bine spusese cel de al treilea hokage. Intr-un fel era deprimat ca a urat-o degeaba atatia ani, iar intr-un fel se bucura ca aflase in sfarsit adevarul. Dupa ce aflase astfel de lucruri, incepuse din nou sa aiba speranta ca el si Sakura vor fi ce au fost odata. Ca si Naruto era neobijnuit->neobisnuit de zambaret. La un moment dat, se apuca de fluierat. Fredona un cantec numai de el stiut si destul de nereusit. Suna de parca cantau o suta de ciripitoare de o data si iesea un adevarat haos.

Dupa un timp, Sakura nu mai putu sa suporte fluieratul acela enervant. Isi puse mainile, nervoasa, la urechi si incerca sa se abtine-> abtina a nu tipa la Sasuke. Poate ca cu Naruto ii mergea, dar nu si cu brunetul. Mai trecura inca cateva minute si deja simtea ca o zgarie in urechi fluieratul lui Sasuke.

-spaceVrei sa termini odata cu fluieratul asta enervant?!space [unde e spatiul? ~.~] spuse Sakura furioasa.
    -spaceEnervant ca si tine! Oie-> imi traduci si mie? O.o, Naruto! Vrei sa fluieri cu mine?spacespuse Sasuke indiferent.
    -spaceSigur!!
    spacespuse Naruto apucandu-se de fluierat cu Sasuke. Acum, parca erau 200-> doua sute. Mereu numerele sa le scrii cu litere, ca nu esti la matematica de ciripitori enervante.

Sakura se opri socata pe loc pana cand Kakashi o ajunse din urma si o batu usor peste umar. Apoi trecu mai departe de ea.
    Treceau pe langa niste locuri foarte frumoase si pitoresti.
    In jurul lor erau livezi cu tot felul de pomi fructiferi in care mai vedeau cate un om muncind, sau copii jucandu-se. Copacii erau foarte inzestrati anul acesta, semn ca recolta era una foarte bogata. Erau copaci-> repetitie, sinonimul: pomi bogati in mere uriase si zemoase, prune de toate soiurile, ciresi care au dat si ei fructe mici ca niste pete rosii in coroana lor verde si stufoasa. Era-> erau si case o multime.
    spaceFiecare casa avea cate 2-3-> doua - trei etaje si terase cu piscine-> deja o dai in timpurile noastre >.< Nu cred ca stiau ei de piscina, dar ma rog , majoritatea fiind vopsite in culori deschise precum bej, galben pal, albastru azuriu si multe alte culori frumoase.

Misiunea lor era sa mearga la niste izvoare termale din sudul satului ca sa se antreneze si sa se relaxeze nitel. Dupa cateva minute buna-> bune ajunsera acolo fiind primiti foarte frumos de cei care lucreaza acolo. Nici unul nu asteptase sa primeasca indicatii de la Kakashi si direct se avantara catre izvoarele calde. Kakashi, Sasuke si Naruto intrara la partea masculina a izvoarelor, iar Sakura in cealalta parte.
    Tot ce mai aveau pe ei, nu erau decat niste prosoape albe. Naruto fu primul care se arunca in apa facand valuri si stropind peste tot enervand lumea.

Dar el se simtea atat de bine incat nu-i mai pasa de ce zic ceilalti.
    Intre timp, si Sakura intra in apa. Aburii desi de acolo o faceau sa se relaxeze la maxim. Dupa vreo doua ore, se pregatea sa iasa. Parul ud ii atarna in jos lipit de fata.
    Stau pe loc cateva clipe si privi in jurul.

-Sugoy-> imi traduci? ....spuse Sakura cu o voce relaxata.

Intre timp, Naruto avea degand-> de gand sa iasa. Se plictisise, dar avea ceva in minte....spaceKakashi si Sasuke, in schimb erau foarte calmi si se bucurau de putinele astfel de clipe din viata unui ninja. Dar, la un moment dat, Naruto le strica linistea agitandu-se alaturi de ei in apa ca un peste pe uscat.

-
    spaceM-am plictisit!spacespuse el disperat.
    -
    spaceSi ce ne pasa noua? urma raspunsul pasiv al lui Sasuke.
    -
    spaceStiu ce voi face, o voi saluta pe Sakura-chan! spuse Naruto iesind din apa.
    -
    spaceNaruto, nu cred ca e bine ce faci! se trezi dintr-o data Kakashi speriat.

Dar era oricum prea tarziu. Naruto isi aseza prosopul in jurul taliei acoperindu-si 'treburile'. Apoi, porni relaxat spre peretele despartitor de lemn. Langa perete, era o banca lunguiata pe care Naruto se urca, dar nu ajunse pana sus cu capul abia cu mainile.

Sakura abia apuca sa-si acopere trupul cu prosopul. Cu mana dreapta prinse prosopul si ii tinea marginele prosopului ca sa nu cada. Cu mana stanga tinea isi aseza prosopul pe sanii inca mici al unei copile de abia 12 ani. Trase aer pe nas si rasufla apoi pe gura fericita cand...

-Heyspace si acele paranteze merg inlocuite cu "-"(desi nu poate ajunge pana sus, singura solutie al lui Naruto e sa sara inntr-una pe banca)-
    spacesarespace-spacece faci?space-spacesarespace-spaceSakura-chan!!-spacesarespace-spacestriga Naruto la fiecare saritura de a sa zambind.
    -
    spaceAaaaaaaaaaa!!spacetipa Sakura din toate strafundurile plamanilor ei. Idiotule, era sa scap prosopul de pe mine, spuse Sakura rosie ca racul din 2-> doua motive,: [mai bine] primul din cauza ca era furioasa si al doilea era pentru ca se jena.

Naruto se opri din sarit tinandu-se de perete uitandu-se in gol, rosu ca floarea de mac. Nu-i venea sa creada ca era la un pas de a o vedea pe Sakura goala pusca.
    space si mergea mai bine o virgulaDar nervii Sakurei nu se terminara. La marginea piscinei era o galeata lasata anapoda de cine era responsabil cu curatarea izvorului. Sakura dadu cu piciorul in galeata si il nimeri pe Naruto direct in cap, facandu-i astfel un cucui de toata frumusetea.

-
    spaceAuuuu!spacetipa el in timp ce cazu pe spate pe asfaltul tare din cauza dezechilibrului.
    -
    spaceEu unul l-am avertizat!spacespuse Kakashi catre Sasuke.
    -
    spaceHm! Se pare ca inca habar nu avea-> are. De ce? pentru ca el vorbeste la prezent cum reactioneaza o femeie cand e prinsa in astfel de momente! spuse Sasuke intrand cu capul in apa.

Dupa o jumatate de ora, Naruto, Sasuke si Sakura se prezentara in fata lui Kakashi pe o poienita unde aveau sa se antreneze. Kakashi considera ca erau proaspeti si numai buni de antrenament. Sakura si Sasuke erau calmi ca intotdeauna, iar Naruto se agita nerabdator ca sa vina Kakashi si sa sa antreneze. In timpul asteptarii, mai treceau desupra lor cate o pasarica in zbor. Apoi, aparu si Kakashi exact la ora preconizata.

-Deci, inainte sa va antrenez, vreau sa va testez abilitatile de lupta, si anume taijustu. Din rezultatele voastre am tras concluzia ca Sasuke si Sakura au habar de lupta, dar tu Naruto....-> numai 3 puncte de suspensie. Nu 4, Nu 5, Nu n >.<,
    spacespuse Kakashi serios.
    -Pai, stiu sa lupt, dar-
    space, iar rolul cratimei este? O.o!
    -
    spaceNu minti! Crezi ca e prost, Naruto? Stie ca esti ultimul!spacespuse Sakura rautacios ca intotdeauna.
    -
    spaceMm, barfitoareo!!spacespuse Naruto isteric..un singur punct
    -
    spaceCeee?spacetipa Sakura atat de tare incat pasarelele o luara la galop in zbor speriata-> speriate de un zgomot de o tonalitate atat de mare.

Sakura il apuca de guler pe Naruto, dar nu apuca sa-l loveasca sa-> ca sau pentru ca/ deoarece fu oprita de Kakashi si Sasuke. Insa tremura de furie. Pe dinauntru fierbea ca lava unui vulcan. Isi imagina cum il batea pe Naruto pana la sange si injura si dracuia intr-una. Mereu se infuria cel mai tare pe Naruto si uneori tot fata-> fara. Mi-a luat vreo cateva secunde sa-mi dau seama >.< rost ca si acum.
    spaceNaruto o privea speriat ca o pisica urmarita de caini. Ii zdranganeau dintii si avea o privire de zici ca a vazut o fantoma. Sasuke si Kakashi abia reusiau sa o tina, deoarece ea rabufnea ca un taur ce avea numai rosu in fata lui.

-
    spaceFemeie calmeaza-te odata! spuse Sasuke strangand-o de mana tare facand-o sa tresare.

Dupa cateva alte minute, se calmara si spiritele si testarea lor putea incepe. Kakashi le pregati niste biletele intr-o cutie si fiecare trebuia sa extraga cate unul. Prima persoana servita era chiar Sakura, iar adversarul ei fu insusi Kakashi. Iar Sasuke, fiind ca numai Naruto mai ramasese, nu mai fu nevoit sa extraga
    -> sa mor de pricep
    ceva O.o, poate doreai sa zici ca: Sasuke si Naruto au ramas pe langa si
    nu a fost necesar sa extraga si ei. Daca nu e asta, atunci nu imi
    imaginez ce ar putea fi ~.~
    . Primii care incepura sa luptara-> lupte fura baietii. Scopul acestei testari era de fapt pentru a observa atuurile fiecaruia in lupta, unde gresesc si unde exceleaza.

Sasuke si Naruto luata-> luara pozitie de lupta, iar la semnalul lui Kakashi cei doi incepura lupta. Naruto fu primul care sari la atac, fiind o prima greseala. Isi lua avant mare si se indrepta cu toata viteza spre Sasuke care era neobijnuit-> neobisnuit de calm si de sigur pe el. Cand ajunse in dreptul lui Sasuke, Naruto se pregati sa-i traga un pumn de toata frumusetea lui Sasuke, dar brunetul, fiind mai viclean ii para imediat lovitura si ii prinse pumnul in palma sa. Apoi, il roti pe Naruto in jurul sau de vreo 2-3-> doua - trei ori ca apoi sa-i de-a drumul, si din cauza fortei centrifuge, acesta sa cada pe jos si sa se declare invins. Insa in loc sa cada, Naruto il prinse pe Sasuke de brat si il transe-> trase dupa el. Naruto cazu cu spatele pe pamant, iar Sasuke peste el, rezultand un minunat sarut. Buzele lor subtiri se tuguira fara vointa celor doi. Insa aveau niste ochi mari si mirati ca a unei bufnite.

Si ce era mai amuzant era ca cei doi nu se descebeleau-> ha? ce inseamna? O.o poate era dezneticeau sau desparteau Think nici cum. Sakura si Kakashi aveau niste fete socate de parca ar fi vazut un dinozaur. Insa in sinea lor radeau de cei doi. Apoi, se auzira hohote de ras din partea senseiului si a elevei sale. Radeau cu multa pofta si zgomot.

Sakura mai avea putin si se arunca pe jos de ras. Kakashi radea si el bine. I se scutura tot trupul, iar din cauza asta, aparatoarea ii aluneca pe ochi, aratand ca un fraier la jocul baba-oarba.

Dupa o astfel de scena amuzanta urmara Kakashi si Sakura.
    De data asta, cel care dadu semnalul fu Sasuke. Sakura arunca cu 3-> trei shurikenuri spre Kakashi care se feri usor de shurikenuri. Apoi, trecu sa o atace pe Sakura. Vroi sa o loveasca in zona gatului cu palma intinsa, Dar-> dar Sakura se transforma intr-un butuc,->fara virgula si apoi aparu desupra lui Kakashi aruncand cu kunaiuri. Dupa ce ateriza pe pamant, isi ridica piciorul in aer si facu o rotatie de 180-> o suta optzeci de grade ca sa-l loveasca cu piciorul pe Kakashi, insa se lasa pe spatele in jos si o prinse pe Sakura de picior arucand-o la pamant. Ea apuca sa se ridice repede si scoase un alt kunai la iveala. Fugi spre Kakashi cu gandu-l sa il strapunga cu kunaiul.

Tinea arma cu ambele maini pentru un control mai bun. Insa facu, exact acesi greseala ca Naruto. Kakashi ii prinse ambele maini si o impinse. Apoi, o clona de a sa o lovi pe Sakura cu piciorul in spate ca sa fie sigur ca nu se mai ridica.

Dupa o astfel de testare, urmara si concluziile. La ordinul dur al lui Kakashi, cei 3-> trei se alineara in linie dreapta asteptand ce avea de zis Kakashi despre ei.

-Bine, in primul rand sunt dezamagit de voi! spuse Kakashi cu duritate in glas.
    -
    spaceDemo--> ce inseamna? O.o si ce cauta cratima acolo? !spacespuse Naruto fiind oprit de Sakura care ii facu semn sa taca si sa asculte.
    -
    spaceIn primul rand, Naruto, am vazut multa ipocrizie din partea ta. Te avanti in lupta fara sa te gandesti la o strategie mai intai. Ceea ce e total gresit!
    -
    spaceDesigur, sensei! spuse Naruto aplecand capul.
    -
    spaceSasuke, tu, ai bazele bine puse la punct,spacedar esti prea sigur pe tine. Ai lasat garda jos, si de aceea Naruto a reusit sa te traga dupa el din care a rezultat o scena ingrozitoare.
    -
    spaceHm! spuse Sasuke punandu-si mainile in san furios.
    -
    spaceIar tu Sakura.-> virgula ca-> imi zici rostul la acest "ca", la fel ca astia doi. Te concentrezi tot pe ce nu trebuie. E bine faptul ca ai improvizat in lupta,spacedar problema ta cea mai mare e faptul ca te concentrezi doar la ce ai in fata si uiti de ce in jurul tau!spacespuse Kakashi serios.
    -
    spaceAm inteles, sensei!spacespuse Sakura cu o privire incruntata.

Apoi, Kakashi trecu la antrenamentul propriu-zis. Le mai explica celor trei ca zilnic o sa-i puna sa lupte cu el pana vor deveni mai buni si mai atenti. Lectia de zi al lui Kakashi era sa ii invete sa urce pe suprafete cu ajutorul chakrei. Kakashi le arata 3-> trei copaci inalti si butucanosi pe care trebuiau sa urce. Apoi Kakashi isi transfera chakra in picoare facand-o vizibila pentru ca cei trei sa-> ca sa inteleaga. Se urca pe copac uimindu-i pe cei trei-> am prins ideea ca sunt 3 >.<, nu era nici o problema daca nu-l puneai copii. Fiecare era mai uimit ce-> ca sau decat celalalt. In sinea lor, fiecare se intreba cu-> cum reuseste si daca vor reusi si ei la randul lor. Dupa ce le arata ce trebuie sa faca, ii puse si pe cei trei sa urce pe trunchiurile copacilor. Cei trei-> mor. Acel trei o sa ma bantuie >.< il pui de prea multe ori. Puteai spune "copii" sau "tinerii" "genini" etc isi luara avant deodata si fugira spre copaci. Abia daca reuseau sa faca 2-3-> doi - trei, dar tot ma banutuie si mai lasa cifrele. Puteai pune "cativa" pasi pe copaci, iar apoi sareau inapoi pe pamant. Intr-un moment de neatentie, Sakura era sa cada in cap de la o inaltime de 2-> doi metri, dar Sasuke o salva facandu-l gelos de mama focului pe Naruto.

Sasuke sari si o prinse pe Sakura exact in clipa in care ea era sa faca contact cu pamantul. Dupa ce o prinse, Sakura ameti putin si cazu din nou in bratele brunetului. In doi timpi si trei pasi, privirile fura captivate si se priveau indelungat. Fara sa doreasca, Sakura si Sasuke rosira si isi mutara privirile in alte directii. Insa sentimentul pe care il simteau era minunat. Sakura isi daduse seama ca mai simtise acest sentiment candva demult, dar nu stia cand. Se simtea ciudat si avea o stare destul de incardata-> incordata. Apoi, o alta imagine ii venea in minte. O imagine cu Sasuke, ea, Naruto si Ino cand erau copii.

-
    spaceAhh! facu Sakura prinzandu-si capul intre maini de durere.

Apoi isi rezema capul pe pieptul lui Sasuke afundandu-se tot mai mult in bratele lui. Sasuke se uita dezorientat intr-o parte si in alta, apoi catre Naruto care se uita si el uimit uitand de gelozie. Era uimit, deoarece Sakura nu-l prea placea pe Sasuke si totusi se arunca atat de usor in bratele lui.

Dictionar:sugoy=uimitor
    baka=prost

Am vazut si eu la final dictonaru >.< Scuze, insa ar fi frumos sa pui in dreptul acelor cuvinte o steluta sau o cifra, dar scrisa mai mic. Cu un 9.

Am terminat. Sigur ma vor bantui acele cifre ~.~ Ai prea multe sa stii si ti-am zis si in text. Uneori chiar pot fi inlocuite cu "cativa" putini" mult/ multi" etc sau alteori sa nu existe.
    Descrierea cam scartie putin. Nu mai vad figuri de stil cum ai pus tu, odata intr-un capitol. Incearca sa-ti revii.
    Cu toate astea, actiunea e cuminte, la fel si dialogul.

Succes cu urmatorul.
    bye.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 13 Noi 2011 - 20:20

stiu, nu am prea avut inspiratie ca de obicei cand l-am scris. Uneori mai intru si eu intr-o pasa proasta. De data asta chiar nu s-a putut, da la urmatorul promit sa ma revansez. Stiu ca ai aceste asteptari de la mine. Dar de data asta chiar nu am putut produce mai mult, de obicei imi place sa folosesc o multime de figuri de stil, dar al fost lipsita de inspiratie la acest capitol. Abia daca am avut chef sa-l scriu. Recunosc, eram cam obosita.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 5 Ian 2012 - 16:50

Buna! Am trecut si eu pe la fic ul tau si pot sa-ti spun ca e superb. Imi este tare mila de Sakura si de Naruto si de Sasuke, au trecut prin atatea si au suferit. Sasuke si-a pierdut cei mai buni prieteni si familia. Sakura si-a pierdut toate amintirile si nu-si mia aduce aminte de ei.
    Este foarte frumos ficul tau si imi place la nebunie. Sa ne aduci nextul cat de repede poti findca v rem cu toti sa aflam continuarea.

Succes! Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 5 Feb 2012 - 20:00

Cap 12: Mi-e fomica!!

Durerea ii pulsa in cap cu putere facand-o pe biata Sakura sa se afunde tot mai tare in pieptul lui Sasuke. Bietul Uchiha nu era obijnuit deloc cu astfel de situatii, asa ca nu prea stia cum sa reactioneze. Vazand-o intr-o stare delicata in care rar o vedea pe Sakura la pamant, i se paru atat de vulnerabila dintr-o data, iar sentimente pe care le credea de mult timp uitate, navalira in pintre gandurile sale. Sasuke nu stia ce sa simta, ce sa gandeasca, ce sa faca! Lupta pe doua fronturi, dezvoltandu-si doua mentalitati: una care ii spunea sa o ia in brate indiferent de consecinte, iar cealalta ii spunea sa o respinga pentru ca scopul sau e razbunarea si nu are voie sa simta aceste sentimente pentru a-si implini destinul. Incerca sa o indeparteze de el, dar ceva din adancul sau il oprea de fiecare data. Cei doi pareau atat de contopiti, incat nimic nu mai exista in jurul lor. Nu mai auzeau din frunzele cazand in bataia vantului, nici pasarelele care cantau leganate pe crengi si uitara si de Naruto care se uita la ei surprins.

Sasuke, in nestire isi misca ochii in toate directiile, pana cand dadu cu ei peste Naruto. Acesta avea niste ochi mari ca de camila. Pana si el ramase mut, mai ales de faptul ca Sakura s-a aruncat direct in bratele lui Sasuke. De obicei, el stia ca Sakura nu suporta nici sa auda de multe ori de Sasuke, iar de aceea, ce vedea i se parea chiar socant. De obicei, fiind ca si el o placea pe Sakura, ar trebui sa faca criza de gelozie si sa se ia la tranta cu Sasuke, dar parca se simtea impacat cu asta. Ii veni in minte ca daca Sakura nu va fi cu el niciodata, singura persoana pe care o va accepta ca partener de viata pentru fata cu par roz, va fi amicul si rivalul sau, Sasuke Uchiha. De aceea, nu se va opune niciodata impotriva viitoarei lor relatii, daca aceasta va exista in viitorul apropiat.

Incet-incet, durerea ii disparea si simtea o usoara ameteala. Se intreba ce era din nou cu noua viziune. De ce a inceput de la un moment dat sa aiba viziuni. In curand va ajunge sa creada ca o parte din viata ei lipseste si ca abia acum si-o aminteste. Sakura isi ridica incet capul din pieptul lui Sasuke, fara sa-i mai pese ca il tinuse in brate. Inca isi simtea capul greoi si avea o senzatie ciudata de ameteala. Abia dupa cateva secunde realiza ce facu si isi ridica tremuratoare privirea catre cei doi ochi de onix, mai adanci ca si zmaraldul ei de primavara. Rosira instantaneu amandoi si isi mutara privirile in directii opuse. Dar nici unul nu mai rostea vreun cuvant. Fura trezira abia de sosirea lui Kakashi care facu ochi mari ca si Naruto. Acesta lipsi doar cateva minute pentru a le aduce pranzul celor trei.

-Mda, se pare ca dragostea pluteste in aer, nu-i asa, Naruto? spuse Kakashi zambind usor batjocoritor.
    -S-ar parea ca da, Kakashi sensei, spuse Naruto afisand o fata de claun zambind in aceeasi maniera ca si Kakashi.
    -Tu de ce razi asa, fraiere, vrei sa te iau la bataie ca de obicei?! spuse Sasuke impingand-o pe Sakura din bratele sale cu foarte multa nepasare.

Se indrepta catre Naruto si il lua de guler furios. Iar spre disperarea sa, Naruto zambea triunfator. Noroc ca Kakashi interveni imediat intre ei.

-Hey, sper ca nu aveti de gand sa va luati la bataie! spuse Kakashi serios vazand ca situatia cam scapa de sub controlul sau. A fost doar o gluma, Sasuke! Nu e nevoie sa reactionezi atat de radical! Mai bine imi aratati voi trei cat ati evoluat voi trei cat timp am lipsit eu!

Din nefericire, cei trei nu avansara aproape deloc, iar asta de obicei, cand e vorba de Kakashi, se putea solda chiar si cu victime. In loc de raspuns, Sakura, Naruto si Sasuke se uitau unul la altul sperand ca macar unul sa fi fcut ceva in plus. Kakashi realiza imediat ca nici unul nu evolua, chiar deloc, dupa parerea sa.

-Asta-i buna! Nu sunteti in stare nici de ceva atat de usor, nu? Nu v-a ajuns ieri, mai vreti sa va cert si azi? Bine ca ne place sa ne holbam, nu-i asa Naruto, ca la academie am fost primul de la coada! spuse Kakashi uitandu-se furios la Naruto, apoi trecu mai departe la Sasuke si Sakura. Sau sa ne giugiulim, ca daca am fost primii din academie, avem impresia ca stim totul!
    -Chiar daca ne sunteti sensei, nu aveti dreptul sa faceti asa ceva, mai ales sa vorbiti asa cu noi! Ka-san va va...!
    -Tatal tau va fi de acord cu mine, Sakura! spuse Kakashi intervenind peste vorbele Sakurei, stiind ca aceasta s-ar putea da de gol de fata cu Naruto si Sasuke, ceea ce nu ar fi bine deloc nici macar pentru Konoha. Acum sa vad ce fac cu voi ca sa dati rezultate cat mai repede! Nu va veti primi pranzul pana nu veti ajunge in varful copacului! Si de ar fi sa dureze o vesnicie!
    -Ce, dar nu e drept! Acum nu mi-e foame, dar mai tarziu nu voi fi in stare nici sa respir! spuse Naruto ca o privire de catel trist.
    -In loc sa te plangi mai bine apucate de antrenament, cum fac eu si Sakura! spuse Sasuke serios. Nu am chef sa astept dupa tine sa ma tragi in jos!
    -Da, Naruto! spuse Sakura si ea serioasa.
    -Desigur, viitoare doamna Uchiha! Stiti, e ciudat cum va aprobati unul pe altul!
    -Naruto, tu chiar vrei sa mori, nu!? spuse Sasuke furios.
    -Gata toti trei! Treceti la treaba!

Nemaiavand ce sa faca, au trecut la mult nedoritul antrenament. Desi la nici unul nu le era foame, gandul ca nu vor primi mancare, le facea pofta de o portie de sandwichi sau ramen sau ce le-a luat Kakashi. Desi foamea inca nu ii chinuia, gandul ca nu vor manca nimic, o facea in schimb. Kakashi ca sa ii streseze si mai mult se servi cu o portie de inghetata racoritoare, numai buna pe caldura aceea. Ah, era sa uit faptul ca Kakashi isi ascunse fata de cei trei, doar nu e atat de prost.

Trecura cateva ore decand incepura antrenamentul si nu prea avansau. Facusera doi metru in patru ore, iar copacii aveau chiar zece metri inaltime. Le-ar lua in jur de douazeci de ore ca sa reuseasca. Deja, fiind nemancati de mai mult de cinci ore, foamea incepuse sa-i razbeasca pe fiecare in parte, iar asta le incetinea si mai putini avansul. Chinuiti de o foame puternica ce le rodea stomacul, aveau impresia ca rau li se facea daca nu mananca ceva, fie chiar si o musca sau pamant. La un moment dat, Naruto care era un mancacios feroce si infocat, desi eram cam slabut, ceda.

-Kakashi-sensei, va rog dati-ne sa mancam! Sau macar mie! E un antrenament greu si avem nevoie de energie!
    -Are dreptate! spuse si Sakura. Ma roade deja stomacul, nici eu nu mai pot continua asa!
    -Mda, nu-mi place sa recunosc, dar aiuritii astia doi au dreptate! Daca ne vom rascula si chiar daca abia acum mi-a venit in cap asta, noi trei suntem o echipa si impreuna suntem in stare de orice!
    -Da! Sasuke-kun are dreptate! spuse Sakura mergand alaturi de Sasuke.
    -Mmm, si nici eu nu voi ramane pe dinafara sa stiti, sensei! spuse si Naruto alanturandu-se celor doi.

*Cat de rau se inteleg, cand e vorba de ceva ce i-ar compromite, sunt o echipa! Asta ma face sa ma linistesc! Poate ca merita o rasplata pentru solidaritatea lor unul fata de celalalt!*
    Kakashi incepu sa bata din palme, lasandu-i pe Sasuke, Naruto si Sakura fara cuvinte. Li se parea ciudata reactia lui Kakashi. La un moment dat, aveau chiar impresia ca isi bate joc de ei.

-Fecitari! M-ati atins la inima! Va meritati mancarea din plin pentru semnul de solidaritate aratat! Nu ma priviti! Imi vine sa plang! spuse Kakashi prefacandu-se spre socul elevilor sai.

Toti trei aveau niste fete de spart borcane, de parca abia acum s-au nascut. Nu se asteptara deloc ca Kakashi sa reactioneze atat de amotionat doar pentru simple cuvinte. Dar ce la pasa lor atat de tare, isi luara pranzul linistiti si isi continuara antrenamentul. Din fericire, satui, isi redusera timpul alocat pentru antrenament la jumatate. Deci, in loc de douazeci de ore obositoare de antrenament, facura zece, dar dublu obositoare. Terminara abia la unu noaptea cu antrenamentul. Kakashi ii pazi pana terminasera si nu lasa deloc dupa ei chiar si cand acestia incercau sa "evadeze" de la antrenament. Ce era mai tragic, era ca la ora sase trebuiau sa se trezeasca ca sa mearga in misiune.

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 6 Feb 2012 - 15:09

Foarte frumos capitolul, Siel
    Imi place la nebunie! Mai ales partea cu Sasuke si Sakura! A fost fenomenal
    Ce-si mai bate Kakashi joc de ei
    Astept cu nerabdare next-ul, draga mea. Te pup Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Lun 6 Feb 2012 - 15:39

Mersi mult, draga Blacky!! Iri multumesc ca mi-ai lasat comentariu. Iti promit ca un capitol iti va fi dedicat numai tie! Nu urmatorul, dar in curand!!
    Asa-i ca ca Kakashi isi bate joc de ei? poate ar trebui sa o las mai moale cu asta Bautura

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Lun 6 Feb 2012 - 15:48

Cu placere draga mea scritoare
    Iti iubesc ficurile si mai ales ideile. Kakashi are o minte diabolica, sa stii. Cine stie la ce se gandeste el cu adevarat?
    Astept cu nerabdare next-ul

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 8 Feb 2012 - 14:03

Buna! Scuze de intarziere..
    Ce imi plac momentele dintre ei doi din acest capitol, sunt mai frumosi asa.. imi vine sa-i mananc.. giugiuleli? Le-a numit bine Kakashi.. In fine, au misiune maine si sunt morti de oboseala, se mai culca si tarziu.. ce sa le faci. In fine, eu astept next-ul, sa-l aduci cat de repede poti. Nu uita sa ma anunti daca nu vrei sa raman in urma la ficul tau. Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 10 Feb 2012 - 15:31

Capitolul 13: Banditii din padure

Cum spuneam, ce era mai tragic era ca bietii de ei trebuiau sa se trezeasca la ora sase dimineata. Dormind abia vreo cinci ore, caci al sase trebuiau sa fie defapt gata de drum pentru noua lor misiune care va aduce cu sine multe surprize neasteptate si poate noi iubiri. As putea spune ca Sasuke a fost pus sa doarma cu Sakura in aceeasi camera ca sa o pazeasca, cum ar dori cititorii de ficuri, dar ar fi prea anost. Fiecare avuse propria sa camera in care se putu desfasura in voie.

Aflandu-se in fata cladirii in care se cazasera erau asteptati de Kakashi, care parea foarte serios purtand un ochii sai urmele supararilor si nervilor provocati de cei trei cu o zi inainte. Dar mai degraba era si el obosit cu niste cearcane la ochi de parca ar fi fost lovit cu pumnii in fata. Unul cascand, altul dormind in picioare, iar celalalt facandu-le pe amandoua, pornira toti patru catre noua misiune.

Bietii copii se intrebau care e noua lor misiune si de e e atat de secreta incat sa porneasca la primele ore ale diminetii la drum. Oboseala le ranjea in fata. Fara a comunica, probabil din cauza oboselii prea mari, Kakashi le facu semn sa o ia inainte. Mergeau cu pasi atat de greoi, nici macar racoarea diminetii nu ii mai inviorea. Le-ar veni sa doarma si in picioare in timp ce merg, numai sa doarma. In cateva ore, se insenina ceva mai tare si cerul, iar caldura incepuse sa cotropeasca pamantul cu putere. Din fericire, Kakashi se horati sa faca un popas ca sa le explice si celor trei misiunea.

-Haideti sa luam loc ca sa va odihniti si voi! Cu ocazia asta, am sa va explic si misiunea.
    -In sfarsit...,spuse Sakura rupta de oboseala.
    -Ce bine...,spuse si Naruto.

Se asezara cu toti la umbra unui copac dintr-o padure de foioase. Cate o adiere de vant mai batea si purta frunzele pe caile invizibile ale aerului. Era o zi senina de dimineata fara vreun nor macar. Fiecare isi dadu jos rucsacul si servi masa masa linistit. Iar in timp ce mancau, Kakashi incepuse sa le explice planul si ce au de facut in misiune.

-Ascultati toti trei la mine. Asta nu e o misiune usoara. Va va testa abilitatile. Antrenamentele din ultimele doua zile au fost ca sa va pregateasca pentru misiune si ca sa va observ dibacia in lupta. Pana acum, am reusit sa-mi formez cate o idee despre si care e rangul fiecaruia in echipa. Sa incepem cu...Naruto! spuse Kakashi masurandu-i serios din priviri pe toti. Tu ai cel mai bun rol din echipa, Naruto! spuse Kakashi usor relaxat.
    -Serios? spuse Naruto vesel.
    -Da, esti bun de momeala! spuse Kakashi zambind.

Naruto tranti un "Ce?!" tras de coada, rostit cu o jumatate de gura. Cand auzi rolul sau in echipa, toate sperantele ii fura distruse. Se astepta la ceva care sa puna in evindenta ca e mai bun ca Sasuke, dar...

-Tehnicile tale de lupta nu prea sunt de folos nimanui. Cazi usor in orice capcana si te avanti prea entuziasmatic in batalie. Daca vrei sa se schimbe foaia, incearca sa gandesti mai mult si sa fi mai serios.
    -Desigur, sensei..., spuse Naruto cu un glas de zombi.
    -Acum, sa trecem la Sasuke. Tu stai mai bine ca Naruto, dar sa nu crezi ca vei scapa prea usor. Ai un stil de lupta propriu, ai miscari si reflexe bune, dar esti prea increzator. Si tocmai pentru ca esti prea increzator vei ajunge la acelasi lupta ca Naruto. Deci nu mai fi un bufon nici tu si concentreazate la ce conteaza cu adevarat in lupta!

Pana si lui Sasuke ii cazusera ochii in gura din cauza spuselor lui Kakashi. Cel il durea mai mult la orgoliu, era faptul ca era comparat cu un tip slab ca Naruto. Nici daca il compara cu Sakura nu era asa mare problema pentru ca ea e desteapta macar, dar Naruto lasa rece pana si protozoarele.

-Stati sa ghicesc sensei, si eu sunt neserioasa, nu? spuse Sakura razand fortat incercand sa evite faptul ca Kakashi o va face de ras ca si pe Naruto si Sasuke.
    -La tine e alta problema. Tu ai capul mai pe umeri ca ei doi, dar nu ai putere. Si pe tine te-am urmarit. Inveti repede, se pare ca pana acum esti singura din echipa care isi poate controla chakra la perfect, dar nu ai habar cum sa te folosesti de asta. Toti trei v-ati nascut cu chakra speciala, spuse Kakashi devenind chiar serios la acest subiect stiind ce secrete se ascund in spatele fiecaruia, caci pana la urme, provenienta lor i-a adus in aceasi echipa, si foarte puternica. Prin antrenament dur v-ati putea-o mari la nesfarsit. Eu am fost pus special ca sa va antrenez, spre deosebire de echipele celorlalti la care s-a tras la nimereala care ii va conduce pe ceilalti. Iar in legatura cu misiune, v-am mai spus ca e test ca sa vad cum va descurcati. Trebuie sa prindem niste mercenari care se ascund chiar in aceasta padure. Depinde de aptitudinile voastre daca misiunea va fi o reusita sau nu! Daca unul pica sau nu se descurca, toti picati. Priceput?
    -Hoy! spusera cei trei in cor.

Mai statura cateva minute sa se odihneasca si pornira spre padure. Kakashi le dadusera celor trei niste casti prin care sa comunice si le comanda sa se desparta pentru a acoperi o suprafata mai mare a padurii in cautarile lor. Naruto, Sasuke si Sakura primira foarte seriosi ordinele si vroiau sa indeplineasca cat mai bine aceasta misiune caci nu vroiau sa pice nici unul. Kakashi era si el singur, dar mai mult el vroia sa ii observe pe cei trei. Cele spuse celor trei era defapt niste indicii pentru misiune. Kakashi vroia sa vada daca vreunul va realiza sau daca vor forma macar o echipa ca sa ii prinda pe infractori. Kakashi isi puse sperante mari in ei, stiind ca vor avea un viitor mare.

Naruto sarea din copac in cautarea unui bandit. Pana acum nu era urma nici macar de vreun animal salbatic sau vreo pasare, semn ca era o padure foarte linistita, poate chiar pusti. In cazul asta, era un loc potrivit pentru o ascunzatoare. Atat de linistit incat nimic nu putea sa tradeze existenta unui posibil urmaritor care se uita intr-una dupa Naruto. In ochii urmaritorului, Naruto parea atat de slab si o victima atat de naiva, incat ranjea calm. In timp ce inaintea sau se mai uita din cand in cand pe pamant, niste kunaiuri aruncate din frunzis, aproape ca il nimerira pe Naruto. Acesta se opri putin speriat si curios sa vada de unde au venit kunaiurile. Naruto observa la un moment dat ca ceva trecea prin frunzis intr-un mod foarte rapid si nu reusea sa ii afle pozitia inamicului sau deloc.

-Teme, iesi si arata-te! Sa sti ca nu voi mai avea multa rabadare cu tine!

Dar nici un raspuns nu primi. Ochii sau alertati cauztau intr-una in patrunzimea frunzisului de un verde atat de ametitor. La un moment dat, Naruto isi activa castile ca sa ii anunte pe ceilalti ca a dat peste ceva, insa nu stia daca se poate descurca singur. Ii anunta ca cantitatea de chakra pe care o simtea era enorma si foarte ciudata. Kakashi, Sasuke si Sakura interceptara mesajul ca fiind alarmant asa ca se indreptara inspre coordonatiile date de Naruto prin casti.
    In timp ce ei se indreptau spre Naruto, se intamplase ceva foarte ciudat. Desi Naruto era cu ochii in patru si era foarte atent la tot ce misca in jurul sau, ceva s-a lansat de deasupra sa cu o panza neagra care il acoperi. Atacatorul sau parea o umbra neagra in vazduh. Naruto tipa fiind ca fusese luat prin surprindere. Noroc ca isi lasase castile pornite si ca ceilalti il auzira, fiind foarte alertati de tipatul sau. Atacatorul il lasa pe Naruto sa cada pe pamant provocand o bubuitura dureroasa. Din nefericire, panza cu care era acoperit nu ii permitea nici sa se miste si nici sa vada ce se intampla in jurul sau. atacatorul se apropie de copil si il lua pe umarul sau, disparand printre copaci ca si o strafulgerare neagra.

Intre timp, pe drum, Sasuke si Sakura se intalnira pe drum si isi cautara drumul impreuna. In timp ce isi continuau drumul sarind din copac in copac, de nicaieri, de parca s-ar fi teleportat acolo, aparura niste persoane foarte ciudat imbracate cu peleine negre si cu masti captusite de material negru blanos ce le acoperea capul. Sakura si Sasuke observara imediat ca erau depasiti cu mult numeric, deoarece acestia erau cateva zeci. Nici unul nu stia ce sa simta, frica, confuzie, furie? Situatia ii depasea caci isi puteau gasi sfarsitul in lupta cu acesti banditi numerosi. Abia acum realizau gravitatea situatiei. Sakura lua hotararea sa il contacteze pe Kakashi.

-Kakashi-sensei! Ma auziti?spuse Sakura cu o voce tremuranda ce lui Kakashi ii dadu de banuit.
    -Da, te aud! Ai gasit ceva?
    -Da, am gasit o gramada de banditi care pe mine si Sasuke-kun ne depasesc numeric. Trebuie sa ne ajutati!spuse ea disperata.
    -Ce tot spui acolo? Daca vrei ajutor vorbeste la singular! Eu nu am nevoie de ajutor ca sa ii bat pe astia! Pana ca tu sau Kakashi sa faceti o miscare, eu ii voi termina!
    -Sasuke-kun, Kakashi-sensei mi-a spus sa tragem de timp si sa nu facem ceva ce ne-ar periclita viata noua sau lui Naruto! Sunt persoane periculoase. Asa ca te rog sa mai lasi si mandria la o parte! spuse Sakura serioasa.

Sasuke realiza ca aceasta avea dreptate, ceea ce il infuria enorm de tare.
    *Chikshou! Are dreptate! Dar vreau sa-mi dovedesc puterea luptand cu ei. Vreau sa stiu cat de puternic am devenit fara ajutorul cuiva! Nu o sa ma opreasca ea sau incaruntitul ala!* gandi Sasuke furios trecand la lupta fara a asculta de tipetele Sakurei.

Intre timp, si Kakashi avuse parte de o surpriza. Paruse ca se intalni chiar cu rapitorul lui Naruto care parea sa fie si seful bandei. Era un tip cu o sabie mare cuoscut de foarte multe persoane ca ar face parte dintr-o delegatie periculoasa si cunoscuta: Cei 7 Spadasini! El era unul dintre cei mai periculosi membri si un shinobi crud care in trecut si-a ucis cu cruzime tovarasii de misiune. El era cunoscut ca si...:

-Zabuza Spadasinul! spuse Kakashi serios.
    -Kakashi Sharingan! spuse Zabuza.

Oare la ce se referea Zabuza cand a spus "Kakashi Sharingan"? Ce trecut ascusn are Kakashi? Cei doi pareau ca se cunosc de ceva vreme si ca aveau multe treburi ramase neincheiate...

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 11 Feb 2012 - 7:57

Cu capitolul asta m-ai lasat WOOW
    Sunt tare curioasa sa vad cum se vor descurca cei trei... Kakashi iar m-a dat pe spate cu replicile lui. Ce i-a spus lu Sasuke... Dar la Naruto cred ca a exagerat. Trebuia sa le-o zica in fata?
    Astept cu nerabdare next-ul!
    Te pup, Siel!
    Spor la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 10 Mar 2012 - 14:28

Acest capitol ii este dedicat lui Blake Flame.

Capitolul 14: Secretul din spatele nasterii lui Naruto si o noua putere

Kakashi era foarte incordat. Deveni foarte furios dintr-o data la vederea lui Zabuza. Cei doi pareau cunostinte destul de vechi cat sa isi atribuie asemenea denumiri. In cele din urma, Kakashi dezvalui de ce Zabuza il numi :"Kakashi Sharingan!". Isi dezvalui de sub partea inferioara a fetei un Sharingan crustat cu o cicatrice liniara. Si Zabuza purta o masca pe fata ascunzand un chip foarte crud cu extremitati de barbat dur. El zambi imediat la vederea Sharinganului, parand foarte sigur pe sine. Isi ridica sabia imediat in aer si porni la atac catre Kakashi schimbandu-si expresia fetei in una serioasa si foarte concentrata. Imediat sabia sa imensa se tranti de lama kunaiului lui Kakashi scotand un sunet surd si ascutit. In urmatoarele secunde, cei doi razboinici ninja trecura la o lupta de viteze si talente incredibile, fiecare dovedindu-si iscusinta in lupta. Adrenalina, cea care da curaj si nebunie chiar, unei persoane, le invada trupurile trezind simturile amortite celor doi. Cuprins de febra luptei, Kakashi parca uita de elevii sai, pana cand Zabuza ii reaminti de ei.

-Kakashi Hatake... Cat noi luptam aici, probabil ca elevii tai sunt deja morti. Pe mine ma intereseaza doar pe jinchuriki sa il tin in viata. Pe tanarul Uchiha si fetita banditii mei ii vor ucide.

Kakashi raspunse cu o privire incruntata plina de furie si disperare. Trebuia sa scape de Zabuza, dar cum? Se pare ca cei doi mai luptara in trecutul lor, iar atunci, ca si in prezent, Zabuza se dovedea mereu a fi un inamic detemut si foarte puternic. Kakashi se hotari sa foloseasca tehnica de foc: " Mingea urriasa de foc", o fosta tehnica Uchiha foarte puternica. Mingea de foc cu aspect de lava se lansa spre Zabuza in viteza mare, insa Zabuza , care controla foarte bine elementul apa, invoca o tehnica asemanatoare cu care astampara focul lansand o ceata groasa, rezultata tot din chakra sa. Kakashi, stia ca acea ceata e foarte periculoasa pentru el, insa fiindca ca avea Sharinganul putea sa detecteze cel putin cu aproximatie poziti inamicului. Zabuza profita de asta si se invartea in cerc in jurul lui Kakashi asteptand momentul perfect sa il atace.

Bietul Naruto avea probleme mari. Era rapit pentru puterea despe care nici macar el nu stia inca. Din nefericire, cand va afla, acel secret il va cufunda intr-o depresie destul de puternica...un timp....Rapitorul sau il duse pe Naruto la o ceata mare de hoti si il arunca pe copil in truchiul unui copac, acesta scotand un icnet de durere acuta. Cei cateva zeci de banditi se uitau curiosi la copilul invelit in panza neagra. Unul dintre ei, dadu semnalul sa ii scoata afara doar capul. Naruto avuse un soc imens cand vazu ce se intampla in jurul sau, doar ca el nu prea pricepea mare lucru.

-Hey, cine sunteti voi?! De ce m-ati rapit?! striga Naruto cu o privire foarte incruntata.
    -Esti rapit pentru ce se afla in interiorul tau! Pentru puterea vulpii cu noua cozi, pustiu'! ii raspunse unul dintre baniditi pe un ton batjocoritor.
    -Nu inteleg! Care vulpe? Ce se afla sigilat in interiorul meu? intreba Naruto confuz.
    -Nu-mi spune ca nu sti. Nu te-ai intrebat niciodata de ce satul frunza te uraste atat de mult? spune acelasi bandit.
    -Ba da, dar nu stiu! Nimeni nu mi-a spus niciodata nimic, raspunse bietul Naruto confuz si usor nostalgic.
    -Vrei sa sti de ce? Pentru ca parintii tai dragi pe care nu i-ai cunoscut in viata ta, au sigilat puternicul Demon Kyubi in trupul tau, atunci cand te-ai nascut. Ei nu te-au iubit niciodata, iar drept consecinta, au murit imediat dupa nasterea ta...pustiu'...

Naruto deveni in acelasi timp socat, furios, suparat si foarte confuz. o infuzie de sentimente negative se nascu imediat in mintea sa cu privire la parintii sai si la puterea sa. Nu se asteptase niciodata ca vulpea sa fie sigilata chiar inauntrul sau. Bietul de el era atat de afectat de ce aflase acum. Sa stie ca nu a fost iubit niciodata si ca de fapt a fost batjocura unor oameni haini, era un lucru cumplit pentru el. In acele momente de agonie, isi aduse aminte de trista sa copilarie, in care a suferit mult fara sa stie atata timp de ce. Isi reamintea toate privirile dusmanoase ale satenilor, huliturile si blestemele lor. Totusi, singura sa consolare fu amintirea prieteniei de mult pierdute cu Ino, Sasuke si Sakura cat si sustinerea hokagelui, insa poate ci si acesta se prefacuse doar ca tine la el. Poate ca nici asta nu era de ajuns sa ii aline toata suferinta si ura pe care o simtise destul de mult timp. A incercat mereu sa le enstope facand probleme oamenilor si glume copilaresti, dar in clipa de fata, isi dadu seama ca de fapt, intreaga sa viata era doar o gluma nereusita. Putea el face fata la inca o lovitura dureroasa ca asta, dupa ce indurase destul de multe intreaga sa viata?

Sakura si Sasuke aveau si ei de asemenea probleme destul de mari. Acum era timpul ca Sakura si Sasuke sa isi puna in practica toate lectiile invatate de la Kakashi, dar si iscusinta propie in lupta. Cei doi se lipira spate in spate, ca sa nu fie luati prn surprindere. Cei zeci de banditi se adunara in jurul lor si trecura imediat la atac. Sasuke ii doborea cu destul a usurinta, in schimb, Sakura mai avea porbleme cu viteza cu care lupta. In cele din urma, un bandit o ridica pe sus, facandu-l si pe Sasuke sa isi piarda concentratia la lupta cu tipatul ei. In momentul in care el deveni neatent. Mai multi banditi se aruncara asupra sa doborandu-l la pamant. pe tanar. Degeaba isi mai activase el Sharinganul caci scapare nu mai avea. Se vedea doar cum Sakura incerca sa se zbata sa scape din bratele rapitorilor. In zadar incerca si ea sa tipe si sa se smuceasca. Isi consuma doar energia degeaba. In cele din urma, amandurora le fura puse la gura batiste imbibate cu anesteziant care ii adormi imediat pe cei doi. Banditii se bucurara si de aceasta victorie.

Zabuza primi un mesaj de la un bandit de al sau in legatura cu planurile sale. Se arata foarte satisfacut de raspunsul primit prin casti. Kakashi se uita la el confuz si furios, intrebandu-se ce i se comunica lui Zabuza. Dupa cateva secunde, Zabuza isi inchei conversatia cu supusul sau.

-Hey, Kakashi! Tocmai am primit un mesaj in legatura cu elevii tai. Toti au fost prinsi! Deci, daca vrei sa ii mai vezi in viata, ar fi bine sa renunti si sa vi cu mine! Si tu esti inclus in planurile mele!

Kakashi nu mai raspunse nimic, incaodata. Stia ca asta e singura cale de a-si salva elevii, doar daca mergea cu asasinul. In cele din urma, la ordinul lui Zabuza, Kakashi isi arunca toate armele jos si il urma pe spadasin.

Timpul trecuse repede de cand Sasuke si Sakura fura adormiti. In timp ce "dormeau" fura aruncati intr-o groapa adanca din padurea umbroasa. Aproape ca se innopta, iar soarele mai arunca niste raze palide printre frunze, insa aceste raze nu mai ajungeau in groapa adanca si intunoecoase in care cei doi fura aruncati.

Naruto de cateva ore bune era doar cu gandul la minciunile spuse de bandit la comanda lui Zabuza. Se simtea furios si nerazbunat. Fara sa isi de-a seama, el se proiecta in mintea sa intr-un intuneric de nedescris, care se transforma intr-o grota ce ascunde-a in fundul sau, dupa niste gratii niste ochi foarte fiorosi. Naruto se plimba prin grota confuza, nestiind ca acela era un loc din mintea sa. Bestia de dupa gratii astepta in liniste apropierea baiatului. Rautatea pe care o emana ii dadea fiori ingrozitori lui Naruto, acesta nestiind de unde simte el nevoia sa faca rau cuiva.

-Naruto..., se auzi glasul animalului cu blana roscata ascunsa de intunericul grotei.
    -Cine-i acolo? intreba Naruto confuz si foarte speriat de vocea groasa ca de besite.
    -Am asteptat multi ani clipa in care tu vei realiza ce traieste inauntrul sau!

Spunand asta, animalul se ridica in picioare si se apropie de gratii. Naruto auzea niste pasi de animal urias si un raget furios. Incet incet, silueta animalului masiv se facu mai bine contunarata in lumina palida din mintea lui Naruto. bietul de el ramasese socat la ceea ce vazu-se. Pana acum nu dorise sa admita acel adevar dureros , insa aparitia monstrului ii dadu peste cap toate sperantele. In fata se afla insusi Kiuby, vulpea cu noua cozi si cel mai puternic dintre cei noua demoni.

-E prima data cand ma vezi, nu? Sa sti ca se observa usor asta. Stiu tot ce se intampla inafara ta. Am auzit ce ti-a spus acel vierme... Iti simt furia si dorinta de a te dezlantui, de a te elibera de tot. Te pot ajuta... Eu iti voi da putere, dar tu ma vei lasa sa ies afara....
    -De unde sa stiu eu ca e bine ce-mi propui tu? Esti un demon in cele din urma.
    -Cred ca si prietenii tai au probleme. Iar pe deasupra, de unul singur nu vei putea scapa de atatia viermi, dar cu ajutorul meu, nu doar ca ii vei prinde, dar iti vei salva si echipa, spuse vulpea folosindu-se de arta simularii pentru a-l pacali pe Naruto.

Despre vulpe mereu s-a cunoscut faptul ca era un tip viclean si malefic. Un fel de demon mai inteligent si cand era liber, pacalind asa si alte foste gazde confuze precum Naruto. Ce isi dorea vulpea era sa se foloseasca de furia si durerea lui Naruto ca sa forteze desfacerea sigiliului pentru a se elibera in sfarsit si a o ia de a capat. Oricum, deja, chiar si fara voia lui Naruto, chakra malefica a vulpii punea stapanire pe trupul baiatului, primul semn fiind ochii rosii cu pupila ingustata care vor mai aparea de multe ori de acum incolo.

Dupa o gramada de timp de somn, cei doi se trezira foarte amortiti si ametiti cu usoare dueri de cap. Sakura si Sasuke nu prea aveau habar din primi ce se intamplase in jurul lor si unde se aflau. Ambii vedeau dublu, poate chiar triplu si parca pamantul alerga invartindu-se cu ei. O senzatie de vom se aternu imediat in groapa, iar cei doi "ametiti" pareau ca baia acum se trezira dintr-o mahmureala lunga.

-Ce... Unde suntem? intreba Sakura cu o voce derutata.
    -Cred ca suntem intr-o gropa de cativa zeci de metri adancime, raspunse Sasuke cu calm.
    -Fir-ar... Cum e posibil sa fi ajuns aici?
    -Din nefericire, iata ca s-a intamplat. Nu putem iesi de aici. Probabil ca , dupa ce ne-au adormit, hotii aia ne-au aruncat aici.
    -Mda si tu care vroiai sa te dai mare ca sti sa lupti si iata ca pana si unul ca tine poate ajunge in asemenea situatii jenante, spuse Sakura pe un ton usor iritat.
    -Iarasi incepi? Acum sa vorbim pe sleau, mereu te legi de tot ce fac eu! raspunse Sasuke incruntat.
    - Sti care e chestia? Tu nu ma placi, eu nu te plac. Ce vrei sa mai vorbim mai mult de atat?
    -Aaa, poate! Care sunt motivele?! Tu esti cea care mereu se baga in seama atunci cand nimeni nu o face!
    -Serios? Vrei sa sti?! Pai poate pentru ca te crezi prea grozav, prea matur pentru cei de o varsta ca tine!

Si uite asa, in loc sa incerce sa scape, cei doi dadura frau la o cearta monstru care rasuma prin toata padurea. Unde se va ajunge mai apoi, o stiu doar ei.

Starea lui Naruto devenea tot mai deprorabila. Ura si furia cresteau odata cu chraka vulpii. In timp ce il pazea, banditul observa starea ciudata al lui Naruto si se apropie curios. Lacrimile de transpiratie de pe fata copilului erau rezultatul acomodarii grele a trupului sau cu chakra malefica. Intre timp, mai aveau loc si alte modificari fizice ale corpului sau: unghile i se transformara in ghiare, iar cele doua perechie de canini se alungira ca la un lup feroce. Privirea rosie al lui Naruto incepea sa semene tot mai mult cu privirea sadica si fioroasa cu a vulpii. Banditul crezuse ca Naruto nu se simtea bine, si fiind responsabil cu Naruto trebuia sa aiba grija de el. Nici nu isi termina intrebarea de ingrijorare, caci Naruto se napusti asupra sa ca o fiara insetata de sange. Acesta tipa atragand atentia celorlalti banditi asupra sa. Naruto, cu o singura lovitura a ghearelor sale il facu pe bandit sa isi piarda cunostiinta. Ceilalti cativa zeci se stransera in jurul lui Naruto furiosi si decisi sa il opreasca. Luna de pe ceri era martora dupa o gramada de ani la reintoarcerea unuia dintre celor mai puternici demoni de pe planeta, printre multi altii. Astfel ca toti banditii trecura la lupta contra lui Naruto, insa cu o putere parca venita de nicaieri, Naruto era de neoprit. Nici el nu stia ce se intampla cu el, dar ii placea la nebunie senzatia simtita, parca asemanandu-se tot mai mult cu vulpea, dupa dorinta de a distruge totul. Puterea sadica si nemiloasa a vulpii punea tot mai mult stapanire pe Naruto.

Dorinta de a ucide crestea cu fiecare picatura de sange varsata de acesta. Daca la inceputul luptei ii lovea doar, parca afundandu-se si mai tare in lupte, plus aparitia unei chakre ciudate rosiatice care pareau sa ia forma vulpii cu doua coz ii lovea cu mai multa ferocitate ucigandu-i pe unii. Multi dintre banditi se speriau deja si incercau sa scape, insa viteza lui Naruto era atat de mare incat ii fugari prin toata padurea pana ii prinse. Tipetele acestora pline de frica se auzeau pana la Kakashi si Zabuza, iar Sasuke si Sakura parca mutira din cauza senzatiei de moarte din aer. Pana ca Zabuza sa ajunga la grupul sau, deja multi erau raniti foarte grav. Abia daca cativa reusira sa isi pastreze cunostiinta privindu-l cu teama pe Naruto care provoca dupa parerea lor, un adevarat macel. Pana si Zabuza ramase uimit si se citea admiratia si frica in privirea sa. Kakashi era cam dezamagit de ce se intamplase cu Naruto fiindca nu isi dorise niciodata sa se ajunga la asta.

Naruto statea in fata lor gafaind dupa o lupta totusi destul de obositoare. Dupa ce isi varsa intreaga a furie pe bietii oameni, invelisul ciudat de chakra disparu, insa ochii rosii ce emanau doar frica nu. Kakashi profita totusi de ocazie si il ataca pe Zabuza, insa nu resui sa il ia pe neasteptate caci Zabuza de feri de atacul fulgerator al lui Kakashi. Vazand din nou o lupta in fata ochilor sai, Naruto se clona si toate clonele sale se avantara asupra lui Zabuza, in timp ce adevaratul Naruto si Kakashi plecara spre ai cauta pe ceilalti doi. Zabuza se decisa sa nu ii mai urmeze stiindca nu ii va prinde, insa isi jura ca se vorm mai intalni.

Dupa ce terorizanta senzatie de moarte disparu din aer, Sakura si Sasuke isi reincerpura din nou cearta, la care chiar Sakura dadu din nou startul. Sakura incepuse sa se lege din nou de caracterul lui Sasuke si de toate lucrurile pe care le face el in general, pana la cele mai mici detalii.

-Tu nu sti decat sa te bati! Ce fel de barbat mai vrei sa devi si tu?! Pun pariu ca nu esti in stare sa nici macar o fata! comenta Sakura intr-una.

Fara sa stie, Sakura ii trezi lui Sasuke dorinte de mult ascunse si uitate. Un zambet siret aparu pe fata acestuia lasand fata sa se intrebe de ce tace si zambeste singur. In timp ce ea dondanea intr-una, Sasuke dadu frau dorintei avantandu-se asupra ei. Sakura se sperie de moarte crezand ca Sasuke avea de gand sa o ucida, insa tot ce facu el nu era decat sa o sarute pe buze. Pentru ce sa tot amane atata timp? Decand aflase adevarul de la al treilea hokage, nu putine fura datiile in care se gandea sa faca asta. Sakura ramase muta de uimire si cu ochii mari, insa nu respinse avansul oferit prin sarut. Fiind inca doar niste copii, sarutul lor nu era mai mult decat o simpla atingere a buzelor, insa placerea oferita era mare.

Din nefericire, totul nu dura decat cateva secunde, caci strigatele lui Kakashi si Naruto ii opri avansul lui Sasuke care se infurie nesatisfacut ca un leu. Sakura era cam confuza si nu mai stia nici ce sa zica si nici ce sa faca. Mai bine le raspunse lui Naruti si Kakashi ca se afla in groapa. Dupa ce fura ajutati sa iasa, Cei doi stateau cam despartiti. Sakura nu indraznea sa intoarca capul catre Sasuke, iar el era nevos si tacut. Totusi, chiar si asa, le fura imposibil sa nu observe tristetea lui Naruto si hainele sale pline de sange, si de asemenea si ochii sai inca rosii. Sakura se apropie de Sasuke ramanand cu atentia atintita aspura lui Naruto.

-Hey, tu observi privirea lui Naruto? intreba Sakura confuza.

Sasuke nu raspunse nimic, ci doar se intreba si mai tare ce se intamplase cu colegul sau cat timp el zacu in groapa. Avea oare el sa afle secretul lui Naruto si Kakashi?

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 10 Mar 2012 - 21:16

Bestial capitol! Cata actiune! Imi face si mie pofta de o lupta cu mult sange
    Mersi mult pentru dedicatie, Siel Auzi la nenorocitul ala de bandit! Cum si-a permis sa-l minta in halul asta pe Naruto?
    Cel mai mult mi-a placut ce s-a intamplat in acea gropita Dragostea plutea in aer Eram mai mult ca sigura ca Sasuke o va Saruta pe Sakura
    Fara sa o lungim.... Mi-a placut la nebunie acest capitol si astept cu nerabdare next-ul
    Spor la scris si la idei! Te pup

LaVitaDiMerda
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 04/01/2012

Mesaj Scris de LaVitaDiMerda la data de Dum 11 Mar 2012 - 15:43

Ooooo ce scump Big smile ce romantic e!!! E un super ultra mega Fic!... Imi place la nebunie Big smile:D:D Doamne !!!! e atat de frumos, ca practic, imi vine sa plang.... felicitari! este Un capitol extra calumeaaa:*KissKiss da... Nici macar nu stiu ce sa zic, pt ca, cuvintele mele nu sunt nici macar 0.00001 % atat de frumoase, cat capitolul.!!! bravo! sa vii repede cu nextul!!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 1 Apr 2012 - 21:18

Capitolul 15: Frustarea lui Naruto

Situatia dintre cei patru se arata putin cam tensionata. Multi factori participau si incarcau atmosfera, mai intai era comportamentul ciudat al lui Naruto si puterea sa bizara, apoi, sarutul dintre cei doi, si in cele din urma, motivul secret al lui Zabuza de a-l face pe Naruto sa sufere. Kakashi ii observa pe toti si fiecare avea starea de spirit diferita. Naruto parea cam trist, Sakura se simtea jenata, iar Sasuke era mai calm ca de obicei, insa privirea sa stralucea de furie. Kakashi se hotari sa ii adune si sa ii duca inapoi la baile vizitate. El considera ca s-au intamplat prea multe, iar din cauza asta, lucrurile cam scapara de sub control.

-Ok, oameni buni! Sper ca v-a ajuns pe ziua de azi. Ne intoarcem la bai, iar maine dimineata vom porni inapoi spre sat! spuse Kakashi serios.

Cei trei mergeau la mare distanta unul de altul. Sakura se hotara sa mearga in fatacu Kakashi, caci nu se simtea in stare sa stea langa Naruto si mai ales langa Sasuke. La cam un metru departare, urma Sasuke care era cam fustrat. De cand fu intrerupt, numai la acel sarut cu Sakura ii statea mintea. Si incele din urma, la o mare departare venea si Naruto bosuflat si dat peste cap. Mintea sa era goala si nu era atent la nimic, doar la acele cuvinte amare si pline de minciuna. La un moment dat, Naruto nu se mai putu abtinu si incepu sa planga. Vestea aflata era un chin dureros si groaznic pentru el. Sasuke fu primul care sesiza starea deplorabila al lui Naruto si se intorseze catre el. Intr-un fel, simtea mica compasiune pentru Naruto, stiind mai ales ca si nici el nu are parinti. Sakura si Kakashi sesizara si ei plansetul usor zgomots al lui Naruto. Kakashi se uita cu o spaima si cu o compasiune in ochi foarte mare. Sakura, fiind fata, era mai sensibila, se duse direct la Naruto si incerca sa afle motivul tristetii lui Naruto.

-Naruto, de ce plangi? Uita-te la mine si spune-mi!
    -Eu... Parintii mei.... niciodata nu m-au vrut! Nimeni nu m-a vrut! Sunt un monstru si toata lumea se teme de mine! Nici macar nu inteleg!

Sakura nu m-ai stiu ce raspuns sa dea. Se uita ingrijorata la Kakashi si Sasuke, iar apoi din nou la Naruto. Toata lumea era confuza si nu stia ce se petrece, cu exceptia lui Kakashi care afla de la Naruto motivul. Kakashi stia foarte bine despre ce vorbeste Naruto, dar nici el nu il putea ajuta cu prea multe.

-Naruto... Sa sti eu te vreau, noi te vrem...
    -Atunci de ce prietenia noastra s-a destramat? Dupa ce tu ai plecat si ai disparut, prietenia lui Sasuke, a mea si al lui Ino s-a destramat! Se vede cat de importanti suntem unul pentru altul! spuse Naruto furios luand-o inainte.

Sakura ramase muta laauzirea acestorcuvinte. La ce prieteie se referea Naruto, fiindca ea nu isi aducea aminte deloc. Apoi, in momentul acela plin de confuzie, isi aminti scena de cand a fost mica si a rupt prietenia cu Ino. De atunci, ea nu mai vorbi aproape deloc cu cei trei. Sakura simtea un regret amar ce o apasa pe suflet. Isi indrepta privirea spre ceilati si se simtea vinovata. Pana si Sasuke isi lasa privirea in pamant si simtea adevarul din cuvintele lui Naruto.

Sosise si a doua zi. Era timpul ca echipa 7 sa se intoarca in satul natal. O luasera tot pe acelasi drum pe care venisera, iar in cateva ore fura inapoi in sat. Pe tot parcursului drumului, nici unul nu vorbi unul cu altul doar cand Kakashi mai spunea sau intreba ceva. Ajunsi in sat, toata lumea se duse pe la casa sa. Pe la dupa masa, dupa un somn de amiaza mai putin sau mai mult odihnitor, fiecare isi gasi o activitate de facut. Sakura se hotari sa iasa prin sat ca sa mai reflecteze la ce s-a intamplat intre ea si Sasuke. Intr-un mod bizar, si Sasuke se gandi la acelasi lucru. In acea dupa amiaza, Sasuke se mai razgandi in privinta relatiei sale cu Sakura. Cum nu mai era la fel de entuziasmat ca in ziua precedenta, Sasuke nu mai era chiar de aceeasi parere. Incepu sa considere ca nu simtea ceva atat intens incat sa aiba vreo relatie cu Sakura. Apoi, dintr-o data, o zari pe Sakura care ii taie scurt calea. Aceasta nu il zarise, asa ca Sasuke incepu sa o urmareasca sa vada ce face. Desi nu prea vroia sa aiva un alt gen de relatie cu Sakura, se duse sa o urmareasca.

Naruto se simtea foarte singur. Nu dormise toata noaptea, ci a stat si s-a gandit la acel mesaj. Nu stia daca sa isi urasca parintii sau nu, sa urasca satul si chiar prietenii. Se simtea revoltat si furios. Rabufnea de nervi si se razbuna pe perna sa pe care o strangea foarte tare intre brate si picioare. Fara sa isi de-a seama, Naruto isi dezvolta o furie si o ura care daca nu va afla adevrul, il va distruge si pe el si pe ceilalti. In clipa urmatoare, un gand crunt intuneca mintea lui Naruto: Sa afle cine sunt parintii sai simotivul pentru care au sigilat un monstru in el. Prima persoana la care vroia sa apeleze era batranul hokage, dar asta abia in ziua urmatoare, caci era foarte obosit dupa o noapte nedormita si ganduri obositoare.

Acum este: Sam 25 Feb 2017 - 4:26