Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Chin, ura si dispret...

Distribuiti
    Fan Art
    Donator
    Donator

Sex : feminin

Chin, ura si dispret...

Mesaj Scris de Fan Art la data de Vin 26 Apr 2013 - 15:37

Chin, ura si dispret
    Capitolul 1

Alta noapte singura.. infrigurata si infometata... Ce'as da sa nu fi facut greseala aia...

~ Back story ~
    Acum 5 ani...

- Nu!! Ajutor! Lasa'ma sa plec nenorocitule!!
    - Si ce m'ar face sa te las.. Papusico? Am sa scot sufletul din tine.. Si nu imi pasa cum..
    - Dar cu ce ti'am gresit??
    - Vei afla.....

Nu pot sa cred... Ma simt atat de murdara... Si totul din vina LUI... Daca nu as fi mers cu el... Daca nu as fi mers atunci.. in momentul acela.. acolo.. Sunt o idioata! Dar ma rog , cui sa'i pese de mine? Sunt doar o fata oarecare.. Defapt.. O fata care este torturata zilnic de baiatul asta. Stiu nu'i asa? Traiesc o "super viata"! Mai bine imi era la orfelinatul ala imputit... Decat cu cretinul asta. Am ajuns o diva de companie intr'o casa cu un super sistem de supraveghere... Am toate sansele sa scap.. nu'i asa? Si oricum daca as putea pleca... N'as faceo.. M'ar omori. Si trebuie sa'i ascult cuvintele fratelui meu...

Inainte sa ma fure din propria casa..

- Trebuie sa rezisti, surioara!! Trebuie sa rezisti pana vine Ivan!!
    - Ivan e mort.. Pustiulica.. Sufletul ii este chinuit... Asa cum ii va fii si acestei mici domnite..
    - Auuu! Mana mea! Da'mi drumul nenorocitule!!
    - Nu pot scumpo... Trebuie neaparat ca TU.. ca tu sa platesti pentru ce s'a intamplat..
    - Dar...

~ Stop Back story ~

Bezna... O bezna cumplita si rece inca mi se apasa pe trup... Nu trebuia sa fug.. Nu trebuia.. Acum sunt tinuta in cusca asta jegoasa si rece... Unde miroase a moarte si sange.. Biciuita.. batuta in fiecare zi... Nu mai suport.. Port un jeg de halat jupuit pe mine... Plin de sange in locurile ranilor mele. Parul meu roscat, inainte moale si fin., este nespalat si murdar... Sunt plina de praf si pielea palida... E cel mai mare cosmar din viata mea!! Incep sa plang pentru a 1000a oara pe ziua de azi.. De data aceasta.. cu mici picaturi de sange. Am ochii incercanati si bulbucati.. Rosii de ura si dispret. Exact. Traiesc o viata formata numai din chin, ura si dispret...
    - Hey papusica... Cum te simti?
    Incerc sa il scuip printre gratii... Dar nu ma aleg cu nimic. Deabea am lichid in gura.. primesc juma de litru de apa pe luna... Ma rog... Nemernicul deschide cusca si ma scoate de acolo. Apoi... insfarsit... in 5 ani, lumina!
    - Ce vrei sa faci psihopatule?
    - Te scot si eu la putin aer... Ia zi.. nu'i mai bine.. Anny?
    - De unde imi stii...

V'a placut?
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Chin, ura si dispret...

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 26 Apr 2013 - 17:59

Bunăă, draga mea ! Mă bucur să văd că ai mai adus ceva nou pe aici, de mult timp n-am mai citit ceva ieşit din mânuţa ta. Aşaa, să vedem, să vedem... Ce trebuie ea să plătească ? Şi de ce fix acest chin ? De ce trebuie să îndure toate astea ? De ce fratele ei n-a făcut nimic ? Ciudat...
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie!
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Vin 26 Apr 2013 - 22:01

Am vrut sa ma grabesc cu capitolul 2

Chin, ura si dispret
    Capitolul 2

- De unde imi stii....
    - Pentru ca te cunosc, Anny. Permite'mi sa mi te prezint. Sunt Satan.
    - Ti se potriveste...
    - E doar porecla mea... Numele meu adevarat e Dimitri. Te poti duce sa mananci si sa'ti faci baie. Defapt... Mai multe bai.

Mda... Pacat ca un chip atat de dragut si iubitor asunde inauntrul lui un monstru. Acest... "pretios" Dimitri avea pe el un costum de matase neagra, niste pantofi eleganti din piele si parul ciufulit in cap. Clar merge la vre'un mare chef sau la un bal.. Ceva.
    - Cu ce ocazie corstumu?
    - Merg la o petrecere. Si trebuie sa vi si tu... N'am partenera.

Normal ca n'are partenera.. Ce fata intreaga la cap ar iesi cu un demon ca asta? Acesta imi ia mana rece in a lui si ma indemna sa merg cu el intr'o camera. Acolo era plin ochi de haine superbe... Dupa ce imi fac baie si ma piepten, imi aleg o rochie neagra, scurta si mulata, niste colanti negri, niste pantofi cu toc argintii si o jacheta putin mai lunga decat rochia, argintie. Dimitri sta si se uita ca la masini straine la mine, apoi isi intoarce capul rusinat.
    - Iti sta bine...
    - Multumesc... Cred. Dar ce faci acum pentru mine nu rasplateste ce mi'ai facut in toti anii astia. Stii cum m'ai torturat...
    Acesta incuviinta din cap. Eh.. Macar acum.. In 5 ani, mi se intampla si mie ceva bun.

La petrecere...

Muzica iti sparge timpanele si toti sunt beti. Foarte distractiv... DJ'ul asta idiot o sa aleaga 2 persoane sa faca concurs de dans. Perfect. Asta'mi trebuie. Doi beti care sa se dea la mine.

- Si dansatorii vor fii.... Acea tipa roscata din coltul salii, si domnul asta imbracat la 7 ace!
    Nu ma asteptam la asta. Nu credeam o persoana sa fie asa de proasta... Ma rog. Deci sunt eu si Dimitri. Nenorocitul de Dimitri. N'am sa pierd! Voi vedea de ce este in stare. DJ'ul baga ceva rap. Super. O sa'l strivesc si am sa'i fac o imagine de cacat lui Dimitri. Deabea astept. Muzica incepe:

"Tu m'ai luat de prost,
    Cand ti'am spus ce simt,
    Acum stiu c'am fost,
    Mi'a luat ceva sa ma prind.
    Si'acum ma vrei inapoi,
    Ca nu stii altul mai bun.
    Fie vorba'ntre noi,
    Prost nu inseamna nebun."

Si in continuare batalia dintre noi continua. Sunt in frunte. Ma mir .. Dupa 5 ani de stat inghesuita in cusca aia blestemata, ma simt mai in forma ca niciodata. Evident, l'am batut. Dar DJ'ul a vrut special sa'mi strice seara si a pus o melodie mai usoara. M'am dus inapoi la coltul intunecat al salii. Sper ca nu va veni Dimitri sa'mi ceara sa dansam... N'am mai dansat niciodata! Si daca nu raspund da, o sa creada toata sala ca sunt o lasa. Dar ceva ma tulbura.... De ce se poarta cu mine atat de dragut.. asa deodata? Ieri eram o jucarie pentru corpul lui. Acum "deodata" sunt importanta.
    - Dansezi?
    Blestematule.... Trebuia sa intrebi.
    - Pai.. N'am mai dansat inainte. Si stii de ce? Pentru ca am fost inchisa intr'o cusca TOTI ANII ASTIA.
    - Nu fii asa dura. Ti'am dat o sansa, nu'i asa? Haide.. Iti arat eu.

Imi ia din nou palmele reci in mainile lui calde. Melodia imi mangaie incet si dulce bataile inimii, din ce cin ce mai ridicate. Ce se intampla cu mine?? Versurile melodiei mi se tot intiparesc in cap:

"Neomu chakhan neonde
    Neon geudaeroinde Oh
    I don't know I don't know
    Naega wae ireoneunji

Geutorok saranghaenneunde
    Neon yeogi inneunde Oh
    I don't know
    Ije nal chatgo sipeo

Baby I'm sorry neowa isseodo nan lonely
    Saranghagin naega bujokhanga bwa
    Ireon motnan nal yongseohae

I'm sorry

Ige neowa noeui story
    Sarangiran naegen gwabunhanga bwa
    Ne gyeote isseodo
    Baby I'm so lonely lonely lonely lonely lonely
    Baby I'm so lonely lonely lonely lonely lonely Eh Eh

Nega jalmotan ge anya
    Naega isanghan geoya
    Imi orae jeonbuteo nan junbi haenna bwa ibyeoreul

Jeongmal jalhaejugo sipeonneunde
    Hapil sarang apeseoneun wae
    Ireoke haneobsi jagajigo oerounji

Neomu chakhan neonde
    Neon geudaeroinde Oh
    I don't know I don't know
    Naega wae ireoneunji

Geutorok saranghaenneunde
    Neon yeogi inneunde Oh
    I don't know
    Ije nal chatgo sipeo

Baby I'm sorry neowa isseodo nan lonely
    Saranghagin naega bujokhanga bwa
    Ireon motnan nal yongseohae
    I'm sorry

Ige neowa noeui story
    Sarangiran naegen gwabunhanga bwa
    Ne gyeote isseodo

Cuz I'm just another girl
    I bami werowo nan
    Deoneun gyeondil su eobseo
    Good bye

Cuz I'm just another girl
    Neomuna werowo
    Jigeum ne gyeote isseodo
    Baby I'm so lonely

Lonely lonely lonely lonely lonely ( Oh~)
    Baby I'm so lonely (Lonely) lonely lonely lonely lonely ( Uuh oh uuh oh oh~)
    Baby I'm so lonely lonely lonely lonely lonely Eh Eh"

Dimitri ma tine strans la pieptul lui. Ii si simt parfumul invadandu'mi narile. Ma balansam pe ringul de dans de parca n'am dormit 50 de zile. Nu.. nu trebuie sa ad.. sa ad..

Ma trezesc brusc. Nu eram in patul meu din cusca.. Eram intr'un pat moale si confortabil.. Asa cum mi'am doarit intodeauna sa am.
    - Te'am auzit.
    - Ce?
    - Te'am auzit.
    - Ce'ai auzit?
    - Cand ai adormit in bratele mele, ai spus.....

Suspans

Melodia: 2NE1 - Lonely
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 10:52

Ce? CE? Ce naiba i-a spus? Uff, si ce inceput de comentariu idiot. Sa revenim.... Smile Ador ideea asta sadica si diabolica cu Dimitri Laugh Laughing doamne ce nume, zici ca e nume de gaina, dar nu l-ai fi putut striga satan deci ai ales un nume potrivit. Si de ce a dormit ea in bratele lui? Si ce a spus? Si de ce a ajuns sa-l intalneasca? Tocmai ea.....uff! Las' ca aflu eu. Poate nu pui next mai repede!
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Sam 27 Apr 2013 - 18:01

Capitol dedicat lui Reeah si lui Kumiko-Chan

Chin, ura si dispret
    Capitolul 3

- Cand ai adormit in bratele mele, ai spus...
    - Ce'am spus? Sa aud! Nu mi'e rusine de cuvintele mele!
    - Nu zau? Nu te'ai rusina daca mi'ai spune " Sa nu dorm... Sa nu mai adorm in bratele altui baiat...."?

Oh fuck. De ce am zis asta? Oare m'am indr... Nu! Nu! Nu pot lasa sa se intample asta... E prea .. repede.
    - Doar mi'am adus aminte de un vechi coleg.. Atata tot.
    - Tu nu ai fost la scoala. Ai invatat acasa.

M'a prins... Ma indrept rusinata spre baie, sa'mi fac un dus.
    - Apropo... Suntem in camera mea.

Ce?.... Nu se poate! Trebuie sa ies de aici!! Ies curca din camera, si ma indrept spre cusca mea. Nu intru, dar pun mana pe gratiile reci. Imi revad toti anii de tortura...
    - Tu nu mai stai aici. Esti mutata intr'o alta camera.
    Cum face asta? Mereu apare de nicaieri in spatele meu. Firar sa fie de treaba. Acesta ma indemna sa merg spre noua mea camera. Wooow... Totul e asa cum am vrut eu de cand eram mica! Sa va explic mai exact cum: Un covor rotund negru si pufos in mijlocul camerei, un televizor cu plasma, o canapea de piele neagra cu niste perne roz pufoase, un pat cu apa alb cu niste asternuturi mov deschis, si perne tot roz pufoase. Mai este si un dulap din lemn de cires. In baie, totul e albastru Aqua. Din nou, asa cum am vrut.
    - Tu de cand ma tot spionezi?
    - Nu de mult timp dupa ce te'ai nascut.
    - Se vede....

Ma asez in patul cu apa, si deschid televizorul. Dau pe Animal Planet, sa vad ce mai fac animalele mele.
    - Poti sa pleci acum, stii?
    - Ce talente ai?
    Ce intrebare e asta? "Ce talente ai? "...
    - Chiar... nu stiu. Am fost prea ocupata cu plansul ca sa'mi dau seama de ceva.
    Mda... A fost cam urat. Dar cui ii pasa? Asa ii trebuie!
    - Bine... La 5 vii jos, sa le descoperim. Bine?
    Dau nepasatoare din cap. Se pare ca sunt in forma. Stau si ma uit la animale pana la 4 jumate, cand cobor.
    - Nu intarzii deloc. Deci, sa vedem. La dans, esti ok. La desen? Te'am vazut cand erai mica. E bine. La cantat... la cantat?
    - Nu ma pune sa fac asta! Nu'mi place sa cant...
    - Va trebui. Ai timp 2 zile sa faci un cantec. Voi astepta.

Doua zile? E retardat? Stai asa... 1 zi sa compun... Alta sa gasesc muzica si sa repet. Bine... O sa'l las masca! Dar daca nu am voce? Ahh.. Nu conteaza. Urc sus in camera, si ma pun la birou. Incep sa scriu.

Mi'a luat mai putin timp decat credeam.. Am destul timp sa gasesc muzica! Timpul trecea ca vantul, si 2 zile erau aproape pe sfarsite. Dar eu am terminat. Sac, Dimitri! Cobor jos cu echipamentul.
    - Deci ai o piesa pentru mine?
    - Nu.
    Acesta da intrebator din cap.
    - Am o super piesa!
    - Sa te vad.

Si incep. Muzica iese din mine parca singura. Se pare ca ii place. Ehh... Cine zice ca n'am voce? A da.. eu.. Poate cant pe la vre'un concert. Hehe!
    - Vei canta la un concert.
    Pe bune?
    - Uite foaia cu detaliile. Fii pregatita. Vei canta tot piesa asta. E la 7. Deci sa te pregatesti.
    Bun. Deci... Imi iau pe mine Un tricou albastru, niste blugi negrii cu o curea cu tepi. Imi fac cateva suvite blonde, sa dau bine la public. Dar daca... daca defapt nu la public vreau sa dau bine?
    - Esti gata?
    Dimitri.. Pe el vreau sa'l impresionez defapt... Dar de ce?
    - Aproape.
    Ma dau cu rimel si cu un machiaj slab argintiu. In drum spre scena, ne oprim, la mofturile mele, sa luam o mini pizza. O mananc cu pofta. Mi'era o foame de lup. Ajungem in locul unde voi canta. Repet de cateva ori, iar apoi a inceput sa se stranga lumea. La 8:30, incepe concertul. Lumea parca e innebunita dupa piesa asta. Bine ca sunt un anonim. Normal.. Muream de rusine. Dar stiind ca Dimitri ma priveste.. Trebuie sa fiu puternica.
    Dupa concert, am primit sute de cereri de autografe. Ma sufocau acolo. Am urlat tare la ei:
    - Imi pare rau! Nu dau autografe! Voi ramane un anonim!
    Cand ajungem acasa, Dimitri ma felicita. Nici nu stie ce inseamna asta pentru mine. Ma trantesc in pat, zambind. Nu dupa scurt timp adorm.

Melodia: Paramore - Crushcrushcrush

Edit: Am luat versurile melodiei.. Chiar asa de scurt e?

Ultima editare efectuata de catre Fan Art in Sam 27 Apr 2013 - 19:38, editata de 1 ori
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 27 Apr 2013 - 18:08

Mama cat de tare! Chiar a fost reusit dar... sincera sa fiu, capitolul a fost mic. .... Sad ufff, l-ai facut sa para mare puanand versurile de la Paramore. Dar eu ma bucur ca ai ales Paramore, ador formatia aia. Dar....Dimitri ii cam citeste gandurile, si cum sa se indragosteasca de el deja? Ma rog, tu stii. Eu ma bucur ca un copil mic cand ii iei bomboane ca ai pus next-ul si eu sunt prima cu com. Smile Abia astept sa pui si continuarea, vreau sa vad ce iese.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 27 Apr 2013 - 19:45

Bună, draga mea! Mă bucur că ai postat capitolul următor şi scuze că am ratat unul. Aşa, mulţumesc mult pentru dedicaţie, eşti o drăguţă. Ar fi mult mai bine să nu mai grăbeşti atâta acţiunea, deja face cântecul, cântă şi imediat la concert. Eu nu simt nimic, niciun sentiment, doar citesc fuga ce face ea şi ce spune ea că simte, şi oricum nu spune multe.
    Încearcă să nu mai pui atâtea versuri în capitole, deoarece nu-şi au rostul, ai putea să spui numele melodiei, cel mult un refren şi mai jos să avem noi melodia, dar nu întregile versuri.
    Nu înţeleg de ce Dimitri şi-a schimbat radical comportamentul cu ea. Totuşi... a violat-o vreodată pe Anny ? Şi încă ceva, ficul conţine vreun cuplu din Naruto ? Pentru că până acum n-am văzut niciunul şi ai ajuns deja la capitolul trei. Dacă nu, locul ficului ăsta nu este aici, probabil la Diverse - dacă ai personaje luate de altundeva - sau Originale - dacă toate personajele tale sunt creaţia ta propie -.
    Aştept capitolele următoare, spor la scris şi multă inspiraţie!
    Rose
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Rose la data de Vin 26 Iul 2013 - 23:47

Bună!
    Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să îl continui dă-mi un p.m. şi voi rezolva în cel mai scurt timp posibil. 

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar 23 Mai 2017 - 0:23