FanficNaruto:Mergand spre intuneric

Distribuiti

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

FanficNaruto:Mergand spre intuneric

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 16 Sept 2011 - 19:54

Cap 1:Inceputuri negre

Naruto pov:

"O zi intunecata a cazut peste sat.E ca aceea zi neagra in care am luptat cu el,cu cel mai bun prieten.Cand ma gandesc la el,ma apuca o furie de necontrolat,dar de asemenea si compasiunea.Pentru mine,legatura pe care am avut-o cu el,a fost cea mai importanta.Nu stiu de ce ma simt atat de apropiat de el.De ce vreau sa-l aduc inapoi cu atata disperare.Sa refac prietenia cu el.Poate pentru ca....pentru ca el e ...ca mine.Singur....intr-o lume cruda,si nemiloasa.O lume,unde doar puterea si banii conteaza.E atat de crud.Din cauza absurditatilor din lumea asta,el a devenit asa.A ucis tot ce a fost uman in el.Acum,a devenit un razbunator.Ma intreb ce se va intampla dupa ce-si va razbuna clanul si familia...Va veni si dupa mine?Ma va ucide?Ma doare tot ce are legatura cu el...si cu colega mea,Sakura.Sunt plecat din sat de doi ani.Imi e dor de ea.E fata visurilor mele.Insa,aceste sentimente,nu-mi sunt impartasite.Ea l-a iubit mereu pe cel mai bun pritene al meu.Pe Sasuke...Dar nu o urasc.I-am promis ca intr-o buna zi,o sa-l aduc inapoi.Iar eu imi tin promisiunile!!!Numai din dorinta de a o vedea pe ea fericita!!Am acceptat ca inima ei numai pentru el bate.Si cine stie,poate ca daca Sasuke se va intoarce in sat intr-o buna zi,iar ei doi ar putea fi...,as fi foarte fericit!!!Ei doi sunt cele mai importante persoane din viata mea.De abia astept sa se termine aceasta calatorie.Sa-mi revad toti prietenii!!Probabil ca toti s-au schimbat in acesti ani.Sunt sigur ca au devenit mai puternci,mai mari,si mai intelepti.
    Pierdut in aceste ganduri,ce-mi canta prin minte intr-una,aud la um moment dat o bataie la usa camerei mele.Ii spun sa intre acelei persoane.Imi intorc capul,si-l vad pe Jiraya foarte speriat si ingrijorat.Imi dau seama ca s-a intamplat ceva grav.Stau cateva secunde si il privesc curios.Oare ce are sa-mi spuna?
    -Naruto!!!Trebuie sa ne intorcem in sat cat mai repede posibil,spuse Jiraya tremurand tot.
    Stau si ma uit la el foarte ingrijorat.Se pare ca pare ca ma intorc mai repede cu o jumatate de an.Cand aud despre sat,imi tremura tot trupul.Sper sa nu fie nimic prea grav.
    -Satul a fost atacat de Orochimaru!!!!
    In acea secunda ma cuprinde o furie de necontrolat.Ochii mei se inrosesc instantaneu,iar sangele fierbe in mine.Sper totusi ca satul sa nu fie intr-o stare prea proasta si ca nici unul dintre cunoscutii mei sa fi patit ceva grav,sau chiar sa moara,mai ales Sakura,la care tin cel mai mult.As muri daca ea ar pati ceva.
    -Dar de unde stiti?Suntem departe de sat!O asemenea veste....,spun eu alarmat.
    -Naruto....Daca vestea asta a ajuns atat de departe intr-un timp atat de scurt,cu toate regretele.iti spun ca Konoha trebuie sa fie intr-o stare foarte proasta.
    A spus exact de ce ma temeam.Dar nu pot sa stau cu mainile in san.Desi antrenamentul meu n-a luat sfarsit,trebuie sa ma intorc.Vreau sa-l omor cu toata fiinta mea pe nemernicul ala slinos.Iar dupa asta,il voi aduce pe Sasuke inapoi in sat cu forta."

Sasuke pov:

"Ura si intunericul m-au coplesit de mult.Inca ma gandesc la clipa in care imi voi ucide fratele,cu setea de sange pe care o am.Pana atunci,sper sa uit ultima picatura de mila pe care o am.Acum cateva zile,Orochimaru a atacat Konoha,si am participat si eu.Toti fostii meu prieteni si cunoscuti au fost uimiti cand m-au vazut.Imi amintesc razand in batjocura de fetele speriate pe care le aveau.Nu pot sa cred,ca n-am simtit nimic pentru satul care,odata imi dadeam viata sa-l salvez,iar atunci,el era distrus in fata ochilor mei negri.Asta e bine!!Dar uneori,trebuie sa recunosc ca-mi mai aduc aminte de aventurile traite alaturi de ei.Mai ales de prostul de Naruto si de ignoranta aceea,care-si ocupa timpul sa ma cucereasca pe mine,in loc sa devina puternica.Dar ma rog!Am revazut-o!Nu s-a scimbat prea tare in doi ani.A crescut,s-a dezvoltat!Nu mai arata chiar ca copila de acum doi ani.Se pare ca a ales sa-si lase parul lung din nou.
    Cand am revazut-o,mi-am amintit de acea seara.Chiar mi-a fost mila de ea,atunci,dar nimic mai mult.Biata de ea!Cat incercat sa ma opreasca!Mi-a spus ca ma iubeste!Recunosc ca asta e ceva special pentru mine
    !Nu voi uita acele cuvinte niciodata!!E ciudat!!!!Eu care,sunt un razbunator,care urasc totul,pana si pe ea,am ajuns sa-mi pese de sentimentul de care fug mereu!Iubirea....
    Cand Orochimaru a distrus satul,am prins-o singura.Imi amintesc de cat de speriata se uita la mine.A incercat sa fuga de mine!!!Dar nu a scapat!!!Nimeni nu scpata de mine cand vreusa ucid!!Dar...,n-am ucis-o!!!Am facut-o sa creada asta!!!M-a dus la ea,prefacandu-ma furios,si i-am spus cu cata ura am putut:Tu urmezi!!!
    Cand a auzit aceste cuvinte,a inceput sa planga ca de obicei.Am vrut sa o testez,sa ma joc cu ea.Nici o persoana nu era mai potrivita pe ea.Trebuia sa-mi vars si eu furia pe cineva.Asa ca,cu ajutorul Sharinganului meu,am facut-o sa sufere la fel de mult intr-o secunda, cum am suferit eu in 8 ani de zile.Nu-mi stavileam setea de putere pe care o aveam asupra ei.Cand am vazut-o aruncadu-se la picioarele mele plagand,implorandu-me sa incetez.Asta ma facut sa-mi doresc sa o vad si mai mult suferind.I-am arata cum clanul meu a fost ucis de fratele meu,cum sute de oameni au murit din setea de putere a fratelui meu mai mare,Itachi.Dupa ce i-am aratat totul a cazut la pamant tremurand mai tare ca niciodata.Plangea fara sa faca zgomot.Apoi,am vrut sa ma apropii de ea.Dar s-a ridicat repede si a incercat sa fuga.Dar am prins-o intre doi pereti de stanca.Am incoltit-o.Nu i-am aratat mila.Sa ma urasca!!!!N-am nevoie de iubirea ei!!!I-am aratat din nou aceleasi imagini cu o violenta si mai mare,iar ea a cazut in genunchi.S-ai prins umerii cu mainille si mi-a spus fara suflare:Inceteaza!Te rog!!!
    Am zambind suptil!M-am apropiat de ea si mai tare si am cuprins-o de gat violent crasnind din dinti.Aveam sa-i spun ceva,un mesaj pentru celalalt idiot.
    -Asta meriti,pentru toata prostia de care ai dat dovada!!!Tii minti ce mi-ai spus?Ca e mai bine sa fii fara parinti,pentru ca atunci nu mai e cine sa te certe!!!ii spun cu o furie oarba.
    O strang atat de tare,incat nu mai poate respira,si abia daca lega doua cuvinte.
    -De ce?spuse ea stranuntand din cauza lipsei de aer.
    -De ce?!spun eu strangand-o de gat pana ii da sangele pe gura.Ca sa te invat minte!!!Acum ai aflat de ce e mai bine sa te certe parintii,decat sa ramai fara ei!!!De acum incolo,decate ori vei auzi numele meu,vei tremura,vei dispera!spun eu lingandu-i sangele care curgea pe buza.
    Ea se stramba scarbita de gestul meu,fancandu-ma sa zambesc sadic.Imi place sa vad suferind.Nu stiu de ce,tocmai ea,dar imi place acest sentiment nebun.Probabil ca asta voi simti si cand il voi ucide pe Itachi.Dar inca mai aveam ceva sa-i spun!
    -Apropo,nu vei soune nimanui in viata ta de ce ti-am facut!Ai priceput?!Dar totusi,trebuie sa-i trasmiti ceva lui Naruto!Spune-i ca...il astept!!!ii spun eu cu mister in glas.
    Apoi,ma ridic si plec de langa ea,mai uita inapoia mea, si o vad uitandu-se la mine trista.Vreau sa ma urasca!!Si nu doar ea,toata lumea!!!!Sa se teama de numele lui Sasuke Uchiha."

Pov Kakashi:

"Nu pot sa cred ce dezastru mare a avut loc.Au murit multi ninja incercand sa lupte cu serpii giganti al lui Orochimaru.Ma uita in jurul meu.Ma plimb prin sat sat si nu-mi vine sa cred cat e de distrus.Dar ma rog!Ma mconsoleaza gandul ca lucrurile puteau sa stea mult mai rau.Dar oricum e trist.Dar mai ingrijoreaza o anumita persoana.Sakura...in prezent,e internata la spital.Acum 3 zile,am gasit-o intr-o poiana.Parea ca cineva a batut-o.Tremura!!!Am dus-o imediat la Tsunade.De atunci,Sakura n-a scos un cuvant.A chemat pana si cei mai buni psihologi,dar toti s-au speriat de ce au vazut.Cu toti au spus ca cineva traumatizat-o.In cele din urma,nu a fost batut-a de nimeni,dar in schimb,se pare ca cineva aproapea ca i-a distrus corzile vocale,strangand-o puternic de gat.Dar a scapat cu bine.Acum nu vormbeste din propria ei initiativa.La un moment dat,sunt intrerupt din gandurile mele,de o persoana cunoscut.In acea clipa imi dau seama cine e:Naruto!!Nu credeam ca va ajunge atat de repede.Sper ca nu a aflat de starea Sakurei.Altfel,va suferi mult!!!!
    -Kakashi sensei!!!unde e Sakura-chan?!
    Exact cum credeam!Stiam ca daca intr-o buna zi se va intorce,de prima persoana de care va intreba va fi ea.Dar ce pot sa fac?Nu-i pot spune in ce stare se afla,dar nici nu-i pot ascunde.Oricum ar afla.Ma aflu intre ciocan si nicovala.Dar in cele din urma ma hotarasc sa-i spun.Sta si se uita la mine uimit si atent,in timp ce eu ii spuneam totul.Apoi,fara a mai spune ceva pleaca catre spital.

Ultima editare efectuata de catre Mei Li in Mar 27 Mar 2012 - 19:38, editata de 3 ori

RR
    Administrator
    Administrator

Re: FanficNaruto:Mergand spre intuneric

Mesaj Scris de RR la data de Vin 16 Sept 2011 - 20:46

nuuu, de ce Konoha Sad ...dragutz ficul, dar ai cam grabit actiunea, mai pune descriere...vreau mai multa Tongue si de cate ori sa va spun oameni buni...lasati spatiu dupa un semn de punctuatie, daca vreti sa arate bine Wink in rest as vrea sa pui nextul, sa vedem cu ce ne surprinzi Big smile

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Vin 16 Sept 2011 - 23:38

e minunat ficul
    e unul,defapt e printr-e cele mai frumoase ficuri pe care le-am citit in viata mea
    vreau nextul te rog sa il pui maine
    Kiss Cum a putut Sasuke sa fie asa de Very Angry il bat il voi traumatiza pe el cu a facut eel cu Saraca Sakura

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 17 Sept 2011 - 18:47

Cap 2:Revenirea la viata

Naruto pov:

Ma indrept spre spital cu pasi repezi.Nu mai pot astepta!!!Cand ma gandesc la ce-a mi-a spus Kakashi-sensei despre Sakura-chan...In ce stare a fost gasita....Simt ca mie imi va spune totul!!
    In stanga si in dreapta mea sunt doar cladiri distruse,acoperisuri daramate si oameni care plang.Au muncit o viata intreaga ca sa obtina tot ce au avut.Bietii de ei!!!Nemernicul ala slinos!!!O sa-l ucid!!!!Cu siguranta ca el are legatura cu starea lui Sakura-chan!!!Era normal sa vrea sa-i faca rau,din moment ce ea era colega lui Sasuke!!!!Fir-ar sa fie!!!!Ajung in fata spitalului si intru in el.Ma trantesc in toti cei care imi ies in cale.Nici macar oamenii acesti nu ma pot opri la Sakura-chan!!
    Ajung dupa cateva clipe in fata salonului unde e internata.Parca mi-e teama sa deschid usa.Kakashi-sensei mi-a spus ca Sakura a fost foarte traumatizata si exista un risc mare ca sa-si piarda mintile pentru totdeauna.
    In cele din urma ma hotarasc sa deshid usa,plin de spaima.O deschid si o zaresc dormind.Se pare ca e bine ingrijita.Credeam ca o voi gasi in cine stie ce stare proasta.E atat de frumoasa cand doarme.O iubesc din tot sufletul!!As vrea sa ma iubeasca cum o iubesc si eu,insa ea apartine altcuiva,lui Sasuke.Va trebui sa dau uitare acestor sentimente.Va fi foarte greu!!!Nu am putut sa o uit in 2 ani de zile,iar acum cand va fi mereu langa mine,sa o vad zi de zi,va fi aproape imposibil.Dar nu ma dau batut!Caci eu sunt Naruto Uzumaki!!!!
    Sunt trezit din gandurile mele,de un murmur care insemna numele meu.O vad pe Saku-chan ridicandu-se in fund.Se uita la mine cu o privire adanca si larga.Ma sperie privirea ei.Apoi,se ridica din par,iar eu imi fac mii de griji la gandul ca ar putea cadea.Se apropie de mine,privindu-ma intr-una,si apoi imi spune cu o voce de-a dreptul stranie:Te asteapta!!
    Cine ma asteapta?La cine se refera oare?Dar un lucru e sigur:cel care a traumatiza-to asa pe Sakura,avea un mesaj pentru mine.
    O intreb apoi,cu o voce tremuranda,cine ma asteapta.Ea nu-mi spune nimic.Se indrepta catre pat,si se asaza din nou in el,iar apoi,mai aud un murmur de al ei.Acel murmur,insemnand numele celui care i-a facut asta:Sasuke...
    Nu pot sa cred!!!Ce s-a intamplat cu el?Cum a putut fii atat de crud cu Sakura,care mereu l-a invaluit in iubire?Se pare ca Orochimaru si ura din sufletul sau l-au schimbat mult.Imi vine sa-l ucid!!!Dar nu pot!!E prietenul meu,inca,si iubirea vietii colegei mele dragi!!!Dar tot imi vine sa-i dau o lectie.Imi dau seama la ce se refera.Ma astepta sa lupt cu el!!!O sa-i dau ce doreste!!!!O sa-l infrang,si o sa-l aduc inapoi in sat!!!

Sakura pov:

Naruto ma priveste intr-un mod atat de ciudat!!!!Cred ca l-a speriat comportamentul meu ciudat!!!!Dar ce pot sa fac?Sunt marcata de ce mi-a facut Sasuke-kun!!!Am auizt chiar niste infirmiere spunand ca sunt pe cale sa imi pird mintile!!!Asta-i buna!!!!Intr-adevar,ce mi-a facut Sasuke-kun,m-a ranit profund,dar sunt puternica!!!O sa rezist,desi ma doare inima!!!!Chiar daca mi-a facut asta,il iubesc enorm inca!!!Nu-l pot uri asa cum ar trebui,dar nici nu vreau macar!!!!Dar chiar daca iubirea mea pentru el e vie,asta nu inseamna ca data viitoare voi mai ceda asa in fata sa!!!Imi voi pastra vii sentimentele pentru el,pe veci,si de ar fi sa mor "virgina" si "martira"(scuze,dar imi place cum suna,si pe langa asta,sunt niste ganduri,deci trebuie sa para cat mai real,de parca nimeni lumea intreaga nu s-ar gandi la asaceva macar odata in viata lui).Dar totusi se nasc semne de intrebare in mintea mea.De ce mi-a facut tocmai mie asta?Poate ca dorea sa fie doar inteles.Sa ma faca sa-l inteleg mai bine,desi a facut-o intr-o maniera destul de urata!!!Dar oricum,asta a fost mereu stiulul sau de a face lucrurile.Dar oricum,daca acesta era scopul sau,l-a atins!!!!
    Ma uit din nou catre Naruto.Se uita la mine ca la o fantoma.Imi vine sa ma amuz de moaca lui!!!!In cele din urma,nu ma mai pot abtine,si incep sa zambesc,iar el se uita si mai uimit.Parca vad ce gandeste.Ca mi-a sarit o doaga.Dupa ce ca am ajuns la spital intr-o stare proasta,acum ma pufneste rasul.In cele din urma,decid sa leg doua trei cuvinte cu el.
    -Nu te-am mai vazut de doi ani!!spun eu destul de senina.
    Sta si uita la mine inca uimit.Mare ar fi mirarea daca nu ar lesina.Apoi,rasufla adanc si decide sa imi spuna ceva,dar chiar atunci e intrerupt de o bataie in usa.Era Tsunade.Cred a venit sa vada cum ma simt,daca nu cumva am luat-o razna.

Pov Tsunade:

Intru pe usa,si o vad pe Sakura zambind,iar pe Naruto in stare de soc.Ma intreb ce s-or fi intamplat.Sper ca cu sosirea sa,Sakura se va decide sa vorbeasca insfarsit,si mare imi fu mirarea cand ma saluta intr-o veselie mare.Asta ma usureaza.Imi dau seama ca totul e in regula.Se pare ca si-a revenit imediat ce l-a revazut pe Naruto.E ciudat!!!E ca si cum creierul ei s-ar fi autoblocat pana la vederea lui!!!Misterele medicinei!!!!Dar oricum,ma bucur ca si-a revenit.Azi,o voi si externa,si ca sa o pun in rand,o voi trimite intr-o misiune cu prima ocazie.
    -Ti-ai revenit!!!Naruto...,nu spui nimic catre Sakura?
    Nici nu termin de spus,ca si cade lesinat pe jos.Eu si Sakura stam si ne uitam la Naruto mirate,dupa care dam din umeri ca doua proaste.
    Doua ore mai tarziu,se trezeste si el asezat pe o canapea din salon.In timp ce el dormea,eu ii pregatisem Sakurei actele de externare.Deja,Sakura era imbracata si gata de plecare.Cand se trezi,inca tot socat era.Se pare ca pe el chiar va trebui sa-l bag la balamuc daca n-o sa zica nimic.

Naruto pov:

Nu mai sunt in stare sa spun ceva.Nu pot sa cred ca Sakura si-a revenit atat de usor.Ma uit la ea,si parea perfect normala.Cat ma bucur!Ma scol de pe canapea,si s-ar sa o iau in brate!!!Iar ea,pe neasteptate,ma strange chiar mai tare decat mine.Numai am aer sa respir!Se pare ca a tras si ea de fiare.In cele din urma ma elibereaza.
    Dupa o ora,ma plimbam prin sat alaturi de ea.Arata bine.E imbracata in pantaloni ninja scurti(aia negri),un tricou scurt cam cat o bustiera.Usor larg pe ea.Are un guler asemanator cu kimonoul rosu pe care il purta mereu.Se pare ca inca isi pastreaza acelasi stil de a se imbraca.Pe langa pantalonii scurti,poarta si ceva asemanator unei fustite,crepate in ambele parti pana la solduri!!!Se pare ca si-a lasat parul lung!!!Dar de data asta,a ales sa-si prinda parul in coada,ca si Ino,iar banderola albastra in jurul taliei subtiri.S-a schimbat totusi foarte mult.Acum trebuie ca are 15 ani.Cat de tezvoltata arata.E mai subtirica la talie,si solduri usor mai mari.Iar sanii ei au crecut considerabil.Ma rog!In limita varstei ei!!Cum sa nu-ti placa,cel putin fizica,caci personalitatea ei exploziva,lasa de dorit!!!Cred ca ar fi un adevarat test de supravietuire,alaturi de ea.Dar ince el din urma....
    -Sakura-chan...Cat te-ai schimbat!Te-ai facut foarte frumoasa!!!
    -Mersi,imi zice ea rosind.
    -Si....stiu ca nu o sa-ti placa.Dar ce ti-a facut Sasuke de ai ajuns intr-o stare atat de proasta?
    Ezita sa-mi raspunda.Isi muta privirea in pamant,iar zambetul ii dispare de pe fata.Se pare ca sta foarte gandita.Poate ca Sasuke i-a interzis sa vorbeasca despre asta,ori e greu ei.In cele din urm,vazand ca nu spune nimic,decid sa o las balta,si schimb subiectul.
    -Ce s-a mai intamplat prin sat?spun vesel readucandu-i veselia pe chip.
    -Nimic,inafara de dezastrul asta!!spuse ea ironica.

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Sam 17 Sept 2011 - 19:27

am vazut ca ai dat edit si ai continuat... minunat ficul, n-am ce comenta la descriere, ai din plin Wink
    saraca Sakura Sad si nesimtitul de Sasuke Very Angry
    hai cu nextul, please Smile iti ador ficul Tongue

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 18 Sept 2011 - 19:59

Cap 3:Planul secret al lui Deidara

Itachi pov:
    Zvonurile ca Orochimaru a atacat Konoha au ajuns pana la mine.Cata rautate!!!Imi vine sa-l omor!Odata,si el a facut parte din Akatsuki...A incercat sa ma ucida,pentru a pune mana pe Sharingan.Acum...mi-a inrobit fratele!!!!Oricum,nu sunt mai presus de el....eu mi-am facut fratiorul sa sufere cel mai tare.Cadn am ucis clanul,cand i-am ucis familia,si cand m-am ucis pe mine!!!Cadn am luat decizia asta,am simtit ca-mi pierd mintile!!!Sa ranesc fiinta pe care o iubesc cel mai mult,pe Sasuke....A trebuit sa iau decizia asta,cand nu am avut de ales,intre...a ucide satul,sau clanul!In cele din urma am ales sa-mi ucid clanul,dar nu si fratiorul pentru care si acum mi-as da viata!!!Afost o decizie greu de luat!!!!Totul a fost din cauza atacului vulpii de acum 15 ani.Uchiha au fost primii banuiti,din cauza avem Sharinganul.!3 ani mai tarziu,Uchiha au incercat sa razvrateasca,iar eu am picat la mijloc.Soarta intregului sat depindea de mine,sau in intregi natiuni a focului.A trebuit sa aleg sa-mi tradez clanul sub presiunea unui viitor razboi shinobi.Inca si acum ma mai gandesc la tot ce am facut,si astept ziua in care Sasuke ma va ucide,si asa...imi voi rascumpara greselile prin propria moarte,asigurandu-i lui Sasuke un viitor promitator.
    Sunt inca scufundat in ganduri,dar imi dau seama usor cand cineva se aproprie de mine.Ma uita in spatele meu,si il vad pe Deidara.Un pusti ,de varsta mea.Il uras,mereu incearca sa ma provoace.Un blond prost si cu ochii aia albastri de poponar!!!Se crede regele lumiii cu explozile lui,pe care le numeste arta.Ce lectie buna i-am dat,cand a intrat in Akatuski.Credea ca poate concura cu mine!!!!Era sa se sinucida sub efectului iluziei mele!!!!
    Se uita la mine miseleste!!Ma enerveaza numai cand ii vad moaca de prost!!Ce o vrea acum?!Chiar nu am chef nimeni!Mai ales de el!!!
    -Itachi!!!!spuse el arogand si vesel.Arata ca un drogat.Ca de obicei,te refugiezi in singuratate!!Cu cine vorbesti,cu stelele?spune el in batjocura,reusind sa ma infurie,insa raman calm ca de obicei.
    -Poate....
    -Serios?Se ce-ti spun?Sau vorbesti prin sharingan cu ele?!Nu-mi spune cum o face!Iti inchipui ca ele vorbesc,si apoi le transformi in iluzie ca sa para real,nu?spuse el facandu-ma sa crasnesc din dinti.
    Ma duc de langa el.Dar cand trec pe langa el,imi activez Makengyo Sharingan.Observ usor nervositatea sa atunci,cand imi vede Sharinganul.Sigur isi aminteste ce a patit!!!Ratatul!!!

Deidara pov:
    Uchiha nemernic!!Cine se crede,doar pentru ca are Sharinganul crede ca e mai presus decat mine si arta mea:exploziile!!Da!!Sunt expert in explozii!!Dupa parerea mea,nu exista o arta mai presus decat asta!!Si cine nu va accepta,va fi ucis chiar de explozii!!!!
    Itachi se crde destept!Stai sa vada ce i-am pregatit pentru seara asta!Micul sau fratior nu va ma ajunge sa ma ucida!!!

Inapoi in Konoha....
    Naruto pov:Ce seara minunata....Am petrecut o zii minunata alaturi de toti prietenii mei.Am ras,am glumit si m-am distrat de minune!!!Dar ce pacat!!Maine,va trebui din nou sa plec in calatorie pentru inca un an!!!!Dar partea buna e ca,am invitat-o pe Sakura-chan cu mine!!!A acceptat fara sa stea pe ganduri!!Tsunade nu prea mai are ce sa o invete,si cred ca i-ar prinde si ei bine sa plece din sat,sa uite experienta urata cu Sasuke!!!!Prietene....Oare ce faci acum?...

Sakura pov:

Sunt nerabdatoare!!Maine voi pleca in calatorie cu Naruto pentru un an.De abia astept!!Nu cred ca voi dormi noaptea asta din cauza emotiilor!!!Mi-ar prinde bine sa invat lucruri noi!!!M-am antrenat cu Tsunade timp de doi ani.In acest timp,a descoperit ca am afinitate pentru fulger!!!!Dar nu prea am avut cum sa-mi pun in practica asta!!!!Dar alaturi de Naruto si Jiraya-sama....Ui!!!!!Voi deveni mult mai puternica,si asa,il voi ajuta pe Naruto sa-l aduca inapoi pe Sasuke-kun!!!!Si cine stie,poate ca il voi impresiona cu asta.Si el are afinitate pentru fulger.Stiu ca sunt cam imatura sa gandesc inca asa!!!Nu mai sunt chiar o copila!!!!Dar ce conteaza?Nimeni nu stie ce e in inima mea!!! Ah,iubitule....

Sasuke pov:
    Se pare Ca idiotul de Naruto s-a intors in sat cum a auzit ca Konoha a fost atacata.Ar trebui sa-i fac si lui o vizita,dar cum Orochimaru mai pune din cand in cand sa fiu urmarit....Oricum,o sa-l ucid si pe el cat de curand!!!!Deja ma exaspereaza presenta sa!!So oricum,nu prea mai are ce ma invata!!!!!Iar dupa el,urmeaza tintele mele principale:Naruto si Itachi!!!Dar mai este pana atunci....Bucurati toti 3 de ultimele clipe de viata...Ha-ha-ha-ha!rade intr-un mod dement...

Itachi pov:
    Deidara s-a purtat ciudat toata seara!!Sigur urmareste ceva!!!!Dupa cum il stiu,mereu pune ceva la cale cand e vorba de mine!!!!Inca viseaza ca ma va omori!!!!Nici o sansa in fata mea!!!!Si oricum,eu trebuie sa raman in viata ca sa ma ucida Sasuke,nu un prost dement!!!!De cateva ore se tot invarte in jurul meu!!!Sunt intr-o padure,departe de ascunzatoarea secreta!!!Iar asta m-a urmarit pana aici!!!!Ce invarti Deidara?
    Dupa cateva clipe,apare din nou langa mine!!!Prostul!!Crede ca nu-mi dau seama ce are degand!!!!

Deidara pov:
    A sosit momentul!!!!In seara asta,Itachi Uchiha va fi ucis!!M-am pregatit mult!!!Mi-am antrenat ochiul drept pentru a rezista Sharinganului!!!!!Tocmai imi bag mana in saculet,in timp ce ma apropriu de Itachi!!!Am grija ca gurile din palma mea sa mestece bine explozibilul!!!!Pentru inceput,voi incepe direct cu C2!!Nu-l voi lua nici prea incet,nici prea tare!!!!Doar perfect!!!!

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 18 Sept 2011 - 22:05

off Sasuke, nesimtitul imi vine sa-l omor eu cu mana mea Laugh
    frumos capitolul, amuzant Laugh mai ales partea cu Itachi si Deidara Laugh
    apropo vezi ca mai ai niste greseli de tastare Smile
    vreu nextul ca nu mai pot de curiozitate, hai o data...

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 23 Sept 2011 - 13:44

Cap 4:Un nou recrut

Ma pregatesc sa-l atac pe Itachi cand,apare Sasori cu un un nou recrut.Imi dau seama ca e un pusti de varsta mea.Dar,oare cum au stitu ca eu si Itachi ne aflam aici?Nu conteaza.Dar ma enerveaza la culme aparitia lor.Mi-au dat planurile de a-l ucide pe Itachi peste cap!!Ma rog!Vor mai exista astfel de ocazii!!!Ma uit la tipul asta nou!Se prezinta sub numele de Tobi.Ce voce pitigaiata de gaina are!!Ma dispera deja.Nu-mi sunt destul Sasori si Itachi,mai apare inca unul care sa ma dispere pana la culme.Se vede ca e un ciudat.Chiar asa,de ce poarta o masca spiralata?Observ ca se uita la mine cam ciudat.
    -Buna,ma numesc Tobi si sunt nou!!!Sper sa-mi fac prieteni.Hai sa facem dansul prieteniei!spuse el dand sa ma i-a la dans.
    Ma uit la Itachi,si are o privire de parca ar rade de mine pe ascuns.Ma enerveasa la culme.Cand il vadn apropiindu-se de mine,il lovesc cu toata forta mea,si cade intr-o baltoaca.Se ridica si incepe sa rada ca un dement ce e.
    -Yupi,mai vreau odata!!!
    De unde l-au mai gasit si pe asta?Nici Akatsuki nu mai e ce a fost.Toti prostii pot intra acum in delegatie.

Itachi pov:
    Tobi,ha?Daca s-ar sti cine se ascunde de fapt sub acea masca...Ce criminal nemernic si raufacator fara mila. Unul dintre ce-i mai mari asasini ai timpului nostru.Si numele sau,este Madara Uchiha.Stiu multe lucruri despre el.Ii cunosc toate faradelegile.Stiu ca el a provocat atacul asupra satului.Iar eu,din cauza lui,a trebuit sa-mi ucid poporul.Daca el n-ar fi existat,lumea ar fi fost astfel,ar fi fost mai buna.Nemernicul.Imi vine sa-i pronunt numele cu multa sila!!!Daca e o persoana pe care o urasc,aceea este el!!!

Madara pov:

Itachi,Itachi,cum ma priveste!!!!!Numai el imi cunoaste adevarata indentitate.Are impresia,ca daca stie asta,stie totul despre mine,dar adevarul e,ca nu stie nimic despre mine.Am degand sa pun mana pe fratele sau mai mic.Dupa ce va muri,voi avea cale libera sa-i spun totul lui Sasuke.Si cine stie?Poate ca lucururile se vor intampla intr-o asemenea maniera,incat imprejurimile sa-l oblige pe Sasuke sa distruga Konoha prin calea razbunarii,sau chiar toata natia focului!!!Imi amintesc si acum acele scene,de parca ar fi fost ieri.Cand am provocat atacul asupra satului.Nimeni nu stie adevarul sinistru din spatele acelei nopti.Imi aduc aminte,ca in acea noapte,sotia celui de al 4lea hokage,Minato,trebuia sa nasca.Insa ea,era si de asemenea gazda vulpii.I-am amenintat cu moartea fiului lor.Pana ca Minato sa-si salveze fiul,am fortat-o pe biata Kushina sa elibereze vulpea.Si astfel,am provocat atacul asupra satului. Bietii de ei.Minato,a trebuit sa foloseasca o tehnica de sigilare a vulpii,care le-a costat amandurora viata.Ce sfarsit trist.Si-au transformat propriul copil in jinchuriki,si l-au lasat orfan.Inca si acum ma mai intreb de ce au facut asta.Oare au avut impresia ca,fiul lor cand va fi destul de mare,cu ajutorul puterii vulpii,ma va infinge?Ce fantezii!Nimeni nu-l va infinge pe Madara Uchiha!!Nici macar copilul lor:Naruto Uzumachi!!

In Konoha...
    Tsunade pov:
    Ma indrept catre poarta principala.Ce dimineata insorita e!!!Vreau sa-mi iau larevedere de la cei doi.Si Sakura va pleca pe timp de un an.Eu nu mai am ce sa o invat.In acesti 2 ani,am invatat-o tot ce a avut ea nevoie,dar acum ea are ca fulger natura chakrei,iar eu nu sunt compatibila cu niciuna dintre cele 5 elemente,nu mai am ce sa o invat.Insa cu Jiraya,va cunoaste lumea,si va invata lucruri noi.Sper doar ca Jiraya sa nu le impuie capul cu prostile sale.Cat e de minunat sa vezi tinerii bucurandu-se de viata.ii vad tare calmi si veseli,dar nu dureaza mult starea asta,ca si incep sa se certe.
    -Sakura-chan,ce de te-ai schimbat.Acum nu mai esti asa diabolica!spuse Naruto zambind uitand de ce e capabila Sakura si de cate ori era el victima ei.
    -Cum adica,magarule?M-ai vazut pe mine facandu-mi planuri de cucerire a lumii sau ceva?Esti un dobitoc cu jumatate de norma.
    -Daca eu sunt un magar,atunnci tu esti o magarita,spuse el indiferent.
    O vad pe Sakura abia abtinandu-se sa nu sara la bataie si sa-l aranjeze putin pe Naruto.Se vedea cum tremura din cauza furiei provocata de el.Imi vine sa rad de ei.Apoi,ii zaresc pe Jiraya si Kakashi venind impreuna?Ce uneltresc in secret astia doi iarasi?

Kakashi pov:

Il insotesc pe Jiraya ca sa-mi revad elevii inainte de a pleca in calatorie.Ce copii!!De ce copiii?Deoarece iarasi i-am auzidn certandu-se fara rost.Daca ar sti bietul Jiraya cu cine are de aface,ar lua-o la fuga.Se pare ca sa-u calmat pana am ajuns la poarta.Incep sa rada amandoi de nazdravaniile lor.
    -Kakashi!!ai ceva sa le spui inainte sa plece?
    -Desigur!Sa aiba grija unul de altul,si sa se intoarca inapoi mai puternici!spun eu zambind.
    -Asa vom face!spune Naruto increzator.
    -Atunci sa pornim!spune Jiraya disparand intr-un nor de fum cu ei cu tot.
    Raman si ma uit in gol cateva clipe.Recunosc ca o sa le duc dorul.

Eu pov:

Jiraya ii duce pe Narut si Sakura intr-un loc strain.Era un loc foarte vesel si frumos,locuit de ...broaste.Sakura si Naruto facusera niste ochi uriasi.Nu le venea sa creada.Parca se aflau pe o alta planeta.Se uitau curiosi in toate directile,cand deodaata vazura in fata lor o ditamai broasca.Naruto se bucura sa revada brooasca,dar Sakura se ascunse speriata dupa ceva ce semana cu un copac.Apoi,la indemnul lui Naruto,iesi si ea de dupa ascunzatoare.Nu prea le avea cu animalele slinoase precum broastele,serpii sau melciii.Nu a inteles niciodata de ce cei 3 mari sanini au ales sa fie reprezentati de animale atat de ciudate.In schimb,Naruto era de-a dreptul incantat.Dupa cateva secunde,Jiraya ii chema pe cei doi cu el sa le arate locul unde vor locui,cine ii va gazdui,unde se vor antrena si alte imprejurimi.
    Dupa cateva ore,cei 3 se aflau in casa unei broaste verzi si batrane si sotia sa.Se pregateau sa se puna la masa,dar ce mancare?Mancare pe care doar broastele o adorau.Noroc ca Jiraya s-a gandit sa sigileze mancare pe un an intreg intr-un pergament.Asa ca cei doi nu mai aveau de ce se plange.Se innopta si in Tara broastelor si peste tot. Apoi,rasari si dimineata.De dimneata,cei doi se pregateau sa fie antrenati de Jiraya.
    -Va avertizez de pe acum ca voi fi tare dur cu voi!Nu stiu cum te-a antrenat Tsunade,Sakura,dar voi dur cu tine,asa cum am fost cu Naruto.
    -Hoy!spuse ea serioasa.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 7 Oct 2011 - 21:50

Si next-ul unde este ca mor pe aici . Sunt curioasa? Logic ca sunt. De ce ma intreb? De nebuna. Vreau nextul? Foarte mult si nu il vad. L-ai pus si eu nu il vad ca de la un timp ti-se duc anumitesimturi si imi este teama ca mie sa nu mi-se duca cum. Next

Miki
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Miki la data de Mier 12 Oct 2011 - 15:17

te astepti la multe comuri nu-i asa?M-am uitat peste majoritatea fanficurilor si am vazut ca la multe ai pus la comuri cu nemiluita.E lasa,ai putin rabadare, vei vedea ca vei primi comuri. Imi place mult povestea ta. Inca nu am trecut pe la toate fanficurile tale,dar sunt foarte interesante.
    Captiveaza lumea mai mult!!!!

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Vin 14 Oct 2011 - 20:52

Pffffffff fata buna si romana What? mai bagi anul acesta nextul sau numai de Revelion? Angel
    Daca il bagi mai repede te rog sa ma anunti dar daca numai de anul nou atunci fal luuung Laugh
    Serios baga rog mult nextul

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 14 Oct 2011 - 22:36

Cap 4:Intalnire de gradul 0
    Eu pov:
    De atunci, Sakura si Naruto pretrecura cam 3 luni pe muntele broastelor. S-au antrenat intensiv zi de zi, stapanind noi jutsuri puternice si periculoase. Jiraya era foarte dur cu ei, dar cei doi erau seriosi si perseverenti. Naruto invata sa-si controleze chakra de vant si puse stapanire pe o tehnica foarte puternica numita RasenShuriken, iar Sakura isi stapani chakra de fulger si invata si ea tehnici puternice. Au inceput prin a invata sa se autocontroleze indiferent de situatie si sa ramana cat mai calmi, si terminara prin a invata tehnici multe.
    Trecura si acele 3 luni cat ai clipi. Jiraya ii anunta ca pot sa-si continue calatoria, sau sa se intoarca in sat. Naruto si Sakura alesesera sa se intoarca, evident. Le era dor de prieteni si familie, mai ales Sakurei, numai ea avea parinti dintre amandoi. Dar oricum, ambii vroiau sa se reintoarca in sat. Intr-o saptamana, fura inapoi, au strabatut un drum lung si obositor, dintr-o lumea ciudata inapoi in lumea oamenilor. Cand ajunsesera inapoi in sat, ramasera socati. Ultima data il lasara complet distrus, iar acum era mai frumos ca inainte. Parca nici nu fusese distrus. Toate cladirile fura renovate, si cele vechi, acoperisurile distruse aveau alte forme mai frumoase. Poate ca nu era ceva special in a renova satul dupa o distrugere serioasa, dar faptul ca arata putin altcumva, plus timpul trecut, le dadura celor 2 senzatia ca satul era schimbat radical, nu doar reparat.
    -Waw, nu-mi imaginam satul atat de schimbat! spuse Sakura uimita.
    Naruto nu raspunse la afirmatia Sakurei, ci doar statea si privea uimit.

Tsunade pov:
    Azi am primit vestea ca cei 3 s-au intors in sat. Sunt incantata. Sunt foarte curioasa sa vad cum au devenit de puternici. Ii vad de pe geamul imens al biroului meu, in fata cladirii. Par incantati, dar Jiraya e serios.Prea serios pentru firea sa. Aud deodata doua ciocanituri in usa, si fara sa dau voie sa intre, isi fac aparitia ceii doi consilieri. Cine naiba le-a dat voie sa intre si ce vor?! Numai cand ii vad imi scot peri albi! !Ma enerveaza la culmea imposibilului. Pun pariu ca iarasi Danzou si-a bagat treburile aici din moment ce ei doi au aparut.
    Se uita destul de serios la mine.Probabil au aflat de intoarcerea lui Naruto. Ma intreb ce au de zis iarasi.
    -Tsunade! spuse baba sclifosindu-se in timp ce eu ma uita cu nerbadare la ea sa spuna odata ce doreste. Tsunade! iarasi imi repeta numele. Trebuie sa vorbim serios depsre Naruto. Era vorba ca stau un an, nu doar 3 luni. E foarte periculos pentru sat. Trimte-i inapoi!!
    -Sti bine ce s-a intamplat acum 3 luni.Nu vrem sa se repete povestea! spuse afurisitul celalalt.
    -Nu e problema voastra ce fac in legatura cu Naruto ! Am incredere deplina in el.
    Cu asta i-am pus la punct. Lasa biroul fara a mai zice ceva

Eu pov:
    Cei doi sunt primiti cu veselie de Tsunade. In restul zilei, isi viziteaza toti prietenii. Tot in acea zi, Naruto ii marturisi Sakurei ceva foarte delicat si intim. Ca o place pe Hinata... Sakura fu placut surprinsa la aflarea vestii, dar la rugamintea lui Naruto inca nu putea spune absolut nimanui. Oricum, Naruto si Sakura s-au intalnit ci cu Hinata, si a fost un moment tare emotionat. Amandoi se comporata ciudat unul in preajma celuilalt.
    Trecu si ziua aceea, in urmatoarea aveau doar ei doi o misiune mai usoara: sa escorteze un lord feudal inapoi la locuinta sa. Evident, era o persoana foarte bogata, iar servicile lui Naruto si Sakura fura rasplatite regeste. Spre intoarcere insa, vor avea parte de o supriza cam neplacuta.
    Cei doi treceau printr-o poiana intr-o padure foarte frumoasa. Erau veseli si se distrau de minune, pana la un moment dat. Ajunsera la un lac foarte mare in mijlocul padurii si mersesera pe apa. Cand, la un moment dat, un corb zbura deasuprea capului lor. Sakura simti ceva ciudat in legatura cu corbul imediat.
    *Un corb, ce ciudat, pe aici nu sunt prea multi corbi.Am o presimtire rea...*gandi ea nelinistita.

Naruto pov:
    Observ o oarecare neliniste pe fata lui Sakura-chan. Se pare ca ceva o derajeaza. Ma inteb ce. A devenit tacuta dintr-o data. Oare s-a dat seama de ceva si nu-mi spune? Pasim amandoi linistiti pe apa, pana dam de pamant. Dar ea, tot la fel de serioasa ramane. O privesc indelungat timp de cateva secunde, apoi inaintam spre o pajiste mare, langa o margine de padure. La un moment dat se opreste, si ma opreste si pe mine punandu-si mana in fata pieptului meu ca o bariera. Ma priveste ciudat si serios. Pare a fi ceva grav. O cunosc! Imediat ce e serioasa, s-a intamplat ceva.
    -Stai pe loc!!spuse ea incruntandu-si privirea. Nu fa nici macar un pas!
    Atitudinea ei ma sperie de-a dreptul. Sa nu fac un pas? Mi se pare ciudat, dar aleg sa-i dau ascultare. Pana la urma, stie ea de ce.
    -S-a intamplat ceva? intreb eu ca un copil nevinovat.
    -Sub picioarele noastre sunt minibombe! spuse si mai serioasa.
    Minibombe? Despre ce vorbeste? Cum si-a dat seama? Ma uit putin la pamantul de sub picioarele mele si obserb ca portiunea de pamant de sub noi e mai diferita. Iarba e mai inchisa la culoare si mai scurta, si mici goluri de pamant. Cum de a fost asa atenta? Si daca observam, tot nu sesizam ca ar fi ceva in neregula.

Sakura pov:
    De ceva timp mi-am dat seama ca ceva nu e in regula. De cand a trecut acel corb deasupra mea, nu am avut liniste, si se pare ca temerile mele s-au adeverit. Ma intreb cine e inamicul nostru. Stiu ca ne urmareste de ceva vreme si ca a trimis cioara aia sa ne supravegheze pe mine si Naruto. Dar de ce? Ce vrea? Il vad pe Naruto cum ma priveste nelinistit. Ii fac un semn sa facem sigiliile tehnicii de substitutie. Dupa o secunda, in locul nostru apar doua buturugi care declanseaza exploziile. Stiam eu ca e o capcana. Eu si Naruto sarim cativa pasi mai in fata. Inaintea noastra, apar doua siluete intunecate. Nu le vedem prea bine din cauza soarelui puternic si al departarii prea mari. Il aud pe unul dintre ei zbierand si vorbind intr-una zapacindu-l pe celalalt. Dupa inca cteva secunde, reusesc sa-mi dau seama cine sunt cei doi. Si cand vad, raman socata de-a dreptul.

Naruto pov:
    Nu pot sa cred! Ce cauta astia doi aici? Ma sa ka! Norii rosii si robele negre!!! E clar, sunt din Akatsuki! Dar si pe cei doi ii recunosc. Unul e Itachi Uchiha, iar celalalt, unul blond ca si mine cu ochi albastri, dar cu o tunsoare chiar ciudata, se numeste Deidara. Sakura-chan!!! E prima data cand il intalneste pe Itachi. Ma intreb cum va reactiona. Dar si mai important ca vor? Oare pe mine?Ma intreb ce va iesi din intalnirea asta de gradul 0.

Deidara pov:
    Cum stau astia doi si se uita la noi. Cred ca si-au dat seama cine suntem, sau mai degraba ce reprezentam. Sper ca osa faca pei ei de frica!! Ce netrebnic sunt!! Misiunea mea si al lui Itachi e sa prindem jinchurikiul. Se vede pe fetele lor ca n-au habar de nimic. Dar ma enerveaza ca am fost trimis cu Itachi sa-l prindem. Ma rog, sefu' a zis ca Itachi l-a mai intalnit, iar abilitatile mele sunt necesare si puternice. Ma bucur macar ca a recunoscut ca sunt puternic. Ii privesc pe copilasii astia doi cu un zambet lacom si o privire sadica. Se pare ca au reusit sa-mi dejoace planul cu minibombele, dar sa vad cum se vor descurca in continuare. Nu vor mai avea acelasi noroc. Jur!!!
    c!!!!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 9 Dec 2011 - 15:11

Cap 5: Lupta incepe

Sakura pov:
    Stau si mai uit la cei doi destul de uimita. Simt cum corpul meu paralizeaza de uimire, si nu-mi mai asculta comenzile. Recunosc acele mantii negre cu nori rosi!1 Ei trebuie sa fie legendarii Akatsuki!! Totusi, ei doi cine sunt? Cel brunet cam seamana cu Sasuke, ca prin urmare, recunosc ca e cam chipes, dar tot la Sasuke-kun al meu raman!! Se pare ca blondul acela ma cam soarbe din priviri. Ma doreste, asta e clar cu siguranta!! Deja incep sa devin mai sigura pe mine si-mi in cap o mie de planuri deodata cum sa-l atrag pe blondul ala ca apoi sa-l ucid. Nu-l eu puternica ca ei, cu siguranta, dar mai desteapta tot sunt!! Imi incrut ochii deoarece vreau sa par mai fioroasa, dar cu siguranta parul meu roz si hainele de un rosu aprins, nu dau aceasta iluzie!!
    Observ totusi ca Naruto e cam ganditor. Am impresia ca-i cunoaste deja. E cam furios. Deja si tremura de furie. Asta nu e bine!! Sper sa nu se transforme in vulpe, as suferi enorm vazandu-l in starea aceasta!!!

Naruto pov:
    Chikshou!! N-am sa pot scapa niciodata de deberdeii astia din Akatsuki. Si mai ales, acela e si fratele mai mare al lui Sasuke. Dar o sa-l ucid chiar eu, cred ca i-as face o favoare enorma lui Sasuke, si de m-ar uri si mai tare dupa asta!! Ma ingrjoreaza Sakura-chan! A devenit mai puternica, dar nu e de ajuns pentru niste infractori de rang S! Mai ales ca tipul cu frezura ciudata se cam uita ciudat la ea. Ma intreb la ce se gandeste!!

-Oie, Itachi! Cred ca ar trebui sa incepem lupta, spuse acel Deidara, cu un ton increzut. O sa iau eu fata! O sa termin cu intr-un minut!! Nu pare a fi puternica deloc!
    -Cum doresti, Deidara-san! spuse Itachi pe un respectuos ca intotdeauna si calm, dar mie mereu mi s-a parut ciudat faptul ca vorbeste asa, desi e cel mai cautat criminal din Tara de Foc!

Cand aud ca vrea sa o ia pe Sakura-chan, ma trec toti fiorii. Am tras doua concluzii: ori vrea sa o ucida, ori vrea sa se distreze mai intai cu ea si apoi sa o ucida!! Stiu prea bine ca pentru o fata asta e ceva mai rau decat cea mai chinuitoare moarte! Oricum o sa-l impiedic sa se apropie de Sakura-chan in orice fel.

Eu pov:
    Sakura si Naruto se lipira unul de altul spate in spate pentru a-si putea pazi spatele unui altuia. Deidara fu primul care dadu startul luptei. ii ataca cu un explozibil in forma de pasarele albe si mici care zburara cateva clipe in jurul lui Naruto si Sakurei. Apoi, explodara, iar flacarire formate se extinsera in toate partile. Deidara era foarte sigur pe el ca a reusit sa-i prinda, dar oare chiar asa sa fie?

-Ce slabuti!spuse Deidara razand.

Insa, in realitate, Naruto si Sakura folosira tehnica de substitutie, in locul lor aparand dou buturugi arse. Inainte ca dusmanul sa-si dea seama, ei doi o luara spre padure. Fugeau si sareu din coapc in copac, gafaind puternic.
    Itachi isi dadu-se seama ca Naruto si Sakura scapara usor si cam deveni furios, din cauza prostiei facute de Deidara. Nu-l prea suporta pe blond, asa cum blondul nu-l suporta pe el.

-Felicitari,imbecilule! Tocmai au scapat datorita tie! spuse Itachi cu calm, dar isi apasa cuvintele.
    - Hey, Itachi, nu ma subestima! Daca au scapat din cauza mea, tot eu o sa ti aduc inapoi!! spuse Deidara nervos.
    -Ikuzo(sa mergem)! Spuse Itachi invocand un soim urias pe care se urca pentru a-si lua zborul.

Si Deidara invoca un fel de dragon din material explozibil de culoare alba si isi lua zborul un urma lui Itachi. Cei doi ii cauta pe Sakura si Naruto din vazduhurile privind in toate directiile. Vegetatia padurii era deasa si era greu de observat ceva. Iar pe langa asta, si cel mai slab ninja stie sa se ascunda de dusman.
    Naruto si Sakura erau foarte tacuti. Incercau sa se grabeasca sa ajunga in Konoha. Stiau ca acolo, cei doi Akatsuki nu vor mai avea nici o sansa. Grengiile copacilor rasunau in urma pasilor celor doi. Apoi, o explozie aparuta de nicaieri ii separa pe cei doi. Explozia distruse pamantul si cativa copaci care luara si foc. Se auzeau pocniturile vegetiatiei ce ardea.
    Naruto si Sakura se uitau unul la altul foarte uimiti si nu-si puteau explica provenienta exploziei. Apoi, pe cand incercau sa se apropie, in fata lor aparura Deidara si Itachi.

Itachi pov:
    Ma aflu in fata jinchurikiului. Voi lupta eu cu el. De ar fi Deidara, l-ar lasa sa scape. Nu o fac decat pentru Sasuke. Nu as vrea sa-i fac rau pustiului asta. Nu am nimic cu el personal. Stiu ca a fost cel mai prieten al lui Sasuke! Imi amintesc ca i-am spus lui Sasuke in noaptea aceea sa-si ucida cel mai bun prieten. Dar se pare ca acest Naruto e o pesoana atat de speciala incat Sasuke nua putut, desi stiu ca au luptat o data!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 2 Ian 2012 - 17:31

Buna! Am trecut si eu pe la ficul tau si iti spun ca sunt suparata pe tine. De ce mereu ma lasi in suspans? Da asta e stilul tau si deja m-am obisnuit. Ce vrea Dei de la Sakura? Domane da sa castige Naruto. M-a impresionat faptul ca in primul capitol ai spus despre Sasuke si Sakura. Poate ca ei doi impreuna nu au aparut de multe ori , dar din primul capitol am inteles ca Sasuke tine cat de cat la Sakura doar ca nu-mi dau seama cum a putut sa o supuna unor chinuri asemanatoare. Te rog sa aduci nextul cat mai repede.

Succes! Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 11 Ian 2012 - 12:03

Cap 6: Inamici puternici

Deidara pov:
    Asta e sansa mea! Fatuca asta e destul de frumusica. Ce culoare ciudata are la par. Roz? As putea crede ca si l-a vopsit asa, dar arata prea natural culoarea! Se pare ca cam deviez de la subiect. Ce forme apetisante are! M-ai ca-mi vine sa io trag, dar nu cred ca voi avea timp din cauza misiunii! Itachi imediat ar termina cu jinchurikiul asta nenorocit! Poate ca voi reusi macar un sarut sa-i fur inainte sa o ucid! Merita osteneala! Ce prost sunt! Fara sa vreau, ii afisez un zambet atat de pervers pe fata, incat biata fata pare speriata. Oricum, e timpul sa trec la actiune si sa o atac. Scot din saculetul meu explozibil. O sa incep cu ceva usor ca sa o indepartez de baiatul-vulpe si sa raman doar eu cu ea! Arunc niste paianjeni mici de tot peste tot in jurul fetei, iar unul cate unul incep sa explodeze. Se lasa un praf dens, si abia dupa ce trece observ uimit ca fata a scapat.Nu-i nimic! Mai scot niste explozibil si fac aceeasi paienjeni si o pun sa o urmareasca. Ma duc si eu dupa ei! Fata asta e rapida de picior, alearga repede, dar nu e de ajuns ca sa scape de micii mei paianjeni. Deja e ajunsa din urma. Ii simt disperarea pe limba deja! Se teme, voi termina cu ea imediat! Ma intreb ce va face Itachi....

Itachi pov:
    Copilul Naruto ma priveste serios cu ochi rosii. Se pare ca s-a infuriat deoarece Deidara i-a atacat prietena. Rabufneste de furie cau un taur salbatic. Se avanta asupra mea cu o viteza neobijnuita, insa Sharinganul meu ii citeste cu usurinta miscarile si ma feresc din calea sa fara sa clipesc macar. Imi amintesc de intalnirea de acum doi ani cu pustiul asta. Ce slabanog arata, pun pariu ca daca era singur era prins de multa vreme. Atunci a mai aparut si fratiorul meu scump. Ce mi-as fi dat sa nu fi aparut si el, dar oricum, cel putin am avut atunci ocazia sa il fac sa ma urasca si mai tare. Un marait ciudat imi atrage iarasi atentia asupra pustiului blond. Se pare ca a aparut deja invelisul de chakra al lui Kiuby! Inteleg, are degand sa se foloseasca de vulpe ca sa nu-l pot controla cu Sharinganul meu si ca sa ma ucida mai usor! De parca puterea mea ar fi de lepadat! Isi avanta o mana formata doar din chakra cu o simpla miscare a bratului sau spre mine din nou. Ma feresc cu aceeasi usurinta, dar atacul asta a fost ceva mai rapid. Nu pare inca sa-si piarda controlul, asa cum se intampla cu toti jinchuriki care nu-si pot controla demonii cu cozi. Il privesc si se pare ca are degand sa foloseasca acea binecunoscuta tehnica Rasengan. Alearga spre mine cu viteza dar ii prind mana in care isi tine Rasenganul si il lovesc cu genunchiul in burta apoi in macilar. Aproape ca cade pe spate. Ma asteptam pentru cineva cu gura mare ca el sa fie mult mai puternic. Are noroc ca nu-l pot prinde in iluzie. Dar oricum, pot folosi alte tehnici oculare pe el. Nu-l las sa se dezmeticeasca bine si folosesc tehnica de foc caracteristica doar clanului Uchiha:

-Tehnica de foc, minge de foc uriasa! Spuna asta dupa care lansez din gura mea o minge uriasa de foc.
    -Ce? mi se paru ca il aud pe jincuriki.

Sakura pov: Tipul asta pare ca a reusit ce si-a propus, adica sa ma desparta de Naruto! Asta e grav, nu vreau ca Naruto sa se transforme in vulpe, m-ar durea foarte tare! Acum a pus sa ma urmareasca niste chestii micute ce seamana cu niste paianjeni. Ma intreb ce are decand sa faca. Incerc sa maresc pasul, dar chestiile alea mici il maresc si ele. Fir-ar !Am o presimtire rea in legatura cu acele chestii!!!!
    In cele din urma acele chestii mici imi sar pana si pe corp.! O nu!! Cred ca sunt un fel de minibombe! Folosesc tehnica de Substutie ca sa scap de ele, iar in locul meu apare o buturuga care imediat e aruncata in aer de chestiile alea mici. Am fost aproape, dar pericolul inca nu a trecut. Tipul acela ma urmareste si isi trimite inca paianjenii dupa mine. Ma trec toate apele! Recunosc ca mie foarte teama sa nu patesc ceva, dar mai ales pentru Naruto care e si asa intr-o stare care cred ca nu va putea fi evitata. Ma uit in spatele si observ ca a disparut. Unde poate fi? Apoi, cand dau sa ma uit in fata, ma trezesc ca sun luata pe sus de tipul asta si incep sa tip:

-Aaaaaaaaaaaaa! Lasa-ma jooooooooooooos, se auzea tipatul meu lunguit de pronuntarea lunga a vocalelor.
    -N-ai decat sa tipi cat vrei! Te-am prins in capcana mea. Mama ce usoara esti, nici nu te simt macar! Spuse dobitocul blond foarte sigur pe sine insusi spre furia mea.

Se pare ca a urmarit sa-mi distraga atentia cu acei paianjeni ca apoi sa ma ia pe nepregatite in zbor pe pasarea asta din lut sau din ce o fi. A aparut fix in fata mea si m-a apucat cu o singura mana si m-a asezat peste umarul sau. Deja cam urca la inaltime, iar eu atarn cu capul in jos si constat acum pentru prima data in viata mea ce inseamna frica de inaltimi, inaltimi foarte mari pentru ca am impresia ca ma aflu la kilometri departare de sol. Macar de aici de sus am ocazia sa vad ce face Naruto.

Itachi pov:
    Se parte ca jinchurikiul e foarte inversunat impotriva mea pentru ce i-am facut lui Sasuke. A scapat cu bine de tehnica mea de foc. Ba chiar a alergat prin ea ca sa ma atace. A aparut dintr-o data lasandu-se asupra mea cu un atac in viteza. A facut o gaura mare in pamant facand ca gramezi de praf sa se ridice in aer. Eu sar pe creanga unui copac inalt si ma uit dupa Deidara. Deja si a prins-o. Desi idiotul ala a incercat sa ma ucida si ma enerveaza neseriozitatea sa fata de misiuni, totusi face o treaba buna. Dar sper sa nu o ucida. Nici cand ma duc in misiuni cu adevaratul meu partener, Kisame, nu il las sa ucida. Pare ca se indeparteaza cu ea, apoi vad ca el cade de pe pasare. Ce ciudat, ce a facut pe pasare? Apoi, vad ca pasarea de lut explodeaza. Ma uit usor mirat si imi pierd concentrarea asupra jinchurikiului fiind atras de ce se intampla in vazduh. Tot cerul de deasupra mea se roseste de la flacari care se extind amenintator in toate directiile. Cad flacarile pe copaci si pe pamant si incep a parjoli totul in calea lor. Deidara e nebun de legat. A prins-o atat de usor, dar a ales sa foloseasca atata chakra degeaba. Tampitul a disparut la departare mare de mine, cazand printre coroanele copacilor. Aud un urlet venind de jos care imi atrage atentia. Era a copilului vulpe.

-Itachi, unde esti? Vino si lupta! Striga el ca un nesabuit.
    Cobor jos in spatele sau si vreau sa-l lovesc cu un kunai si reusesc. Cade pe jos, dar rana sa se vindeca atat de repede incat nici nu ar fi existat. Nu pare a realiza inca ce s-a intamplat in vazduh. Da sa se ridice dar imi pun piciorul pe spatele sau.

-Naruto Uzumaki, vei veni cu mine din acest moment!

Incearca sa se ridice furios de la pamant dar nu-l las. E mai slab decat Sasuke. Pentru cineva care a spus intregii lumi ca o sa-l aduca inapoi pe fratele meu, e foarte slab. Dintr-o data observ ca se linisteste. Ciudat! Il las sa vad ce are degand. Se pare ca a disparut si chakra vulpii din jurul sau.

Deidara pov: Uhu! Cad din ceruri ca si ploaia! Nu prea e momentul sa ma prostesc, dar...! Am aruncat-o in aer pe bestiuta aia! N-am mai avut chef sa fac nimic cu ea. Am declansat explozibilul din pasare si am aruncat-o in aer pe fata. Acum, urmeaza ce e mai rau pentru mine. Trec printre ramurile copacilor dar ma prind cu mainile de crengi si imi alin durerea, insa mainilele mele resimt forta gravitatiei si ma cam dor tendoanele. Ma uit spre cer spre minunatul „foc de artificii” provocat de mine! Mereu am spus asta: Arta e o explozie! Minunat, mereu imi vine sa lacrimez cand le vad atat de colorate si cu un succes mortal impotriva inamicului. Acum cu siguranta fatuca a murit. Mai bine ma duc sa-l ajut pe Itachi cu bestiuta jumatate vulpe jumatate om. Ma duc linistit, cand dintr-o data am o presimtire ciudata. Ma uit in spatele meu, si vad vreo cinci kunaiuri venind spre mine de nicaieri. Ale cui sunt?! Ma feresc, dar doua dintre ele ma nimeresc in brat. Vad cu uimire si chiar socat ca persoana care le-a aruncat e chiar fata aceea. Cum a reusit?! Poate ca am subestimat-o cam mult. Dar totusi, se pare ca trupul ei a cam suferit daune mari. Observ mici scantaieli albastre pe trupul ei. Doar nu... Nu se poate, se pare ca a avut un as in maneca tot timpul. Are elementul fulger. Ma enerveaza privirea ei foarte tare. E atat de sigura pe ea. Niciodata nu mi-au placut acei ochi siguri pe ei! Am impresia ca e o batjocura la adresa artei mele.!! Nici macar o clipire, nici o urma de teama dupa ce am incercat sa o arunc in aer. Ma dispera la culme!! Gata, pana aici! Scot din gentuta mea un alt fel ce explozibil, mai puternic:C5. Cu asta nu se va descurca. Arunc pe jos cu pumnul niste lut, apoi din ele se formeaza niste forme umanoide. Fata pare a scoate ceva ce seamana cu o catana cu coada rosie. Copila asta e inebunita dupa rosu!! Se pare ca se aseaza in pozitie de lupta, pacat ca n-are habar de un aspect. Daca va taia monstrii de lut, acestia se vor inmulti si ii vor da si mai multa bataie de cap.

Sakura pov:
    Ok! Chestiile alea sunt cam ciudate! Cred ca sunt explozibile. Nu-i nimic, cu o singura atingere si vor deveni inutile. Chestiile alea sar in jurul meu si dau sa ma loveasca! Lupt cu el si le lovesc cu katana mea dar raman socata. In loc sa explodeze, se inmultesc. Devin mai multe. Ce pot sa fac, o alta altnernativa nu am si lovit in pamant cu cata forta am. Tot locul se distruge in jurul meu, iar baiatul Akatsuki dispare impreuna cu monstrii sai sub daramaturi. Cel putin am teren deschis si nu trebuie sa fiu atenta la copaci ca nu cumva inamicul sa se ascunda dupa ei. Observ ca de sub moloz se ridica iaraasi chestiile alea? Ce ma fac acum? Probabil nici Naruto nu se afla intr-o situatie mai buna. Sper doar sa nu se intample la ce ma gandesc eu.

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 12 Ian 2012 - 17:32

Da. Din bnou ai folosit aceea culoare orbitoare, noroc ca a fost scrisul mai mare. Ce nesimtit e Deidera sum naiba sa se gandeasca la asa ceva. Si sa fiu sincera nu ma asteptam ca Itachi sa tina la Sasuke in ficul asta. Sper sa castige Sakura si animalul ala sa nu o violeze, nu vreau asta si sunt sigura ca nisi ea. Sa aduci next-ul cat de repede poti scumpo, Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 22 Ian 2012 - 20:12

Cap 7: Impinsi la limita

Sakura pov:
    Din nou viata mea e amenintata de tipul asta! Nu are degand sa renunte? Fir-ar sa fie! Am auzit zvonuri foarte multe cum ca astia din Akatsuki sunt foarte puternici, dar acum ca vad cu ochii mei, realizez adevarata gravitate a situatiei. Monstrii aia creati de Deidara isi reaiau pozitiile de lupta si se pregatesc sa ma atace. Acum eu sunt cea in impas. Cum sa lupt cu ele, daca taindu-le nu fac decat mai mult rau? O nu, una dintre ele se lanseaza asupra mea, si stiu ca daca le ating vor exploda sau se vor infasura asupra trupului meu.Ma feresc de monstru cu usurinta sarind inapoi cu cativa metri, dar si ceilalti monstri de lut vin spre mine si ma ataca.

De data asta singura mea solutie e sa dau bir cu fugitii. Cu toate astea nu pot sa ratez un mic detaliu: dupa fiecare monstru se pare ca exista o dara de lut alb care porneste de la blondul pervers facand legatura intr el si monstri. Ma intreb care e conexiunea.

Deidara pov:
    Fugi cat mai poti, pisicuto! Cand o sa te prind, o sa ma infrupt bine din tine, iar apoi te las sa mori!! Sa vad daca vei mai scapa ca prima data! Pasii tai rapizii gonesc zdrobind aerul, si ma intreb: unde te vor duce? Monstrii mei isi fac treaba de minune si nu ma pot abtine sa nu ma extaziez prea tare. Dau comanda ca unul dintre ei sa explodeze intentionat. Stiu eu de ce. De data asta, nu va mai scapa la fel de usor ca pana acum, ce naiba?

Itachi pov:
    In cazul meu, am suferit o rasturnare de situatie. Copilul Naruto a reusit sa scape cu usurinta de mine. S-a schimbat ceva la chakra sa. A devenit mai intensa. E ceva neobijnuit la el. Ochii sai si-au schimbat ochii in culoarea portocalie. Stiu sigur ca nu are legatura cu Kiubi, dar cred ca ma pot astepta la orice din partea acestui copil. Pare mai puternic, de fapt nici nu-mi doresc sa ma invinga. Stiu prea bine ca el e unica sansa ca Sasuke sa redevina o persoana plina de compasiune. Imi pun toate sperantele in acest Naruto Uzumaki!! Acum, vreau sa-i testez putin puterile, sa vad daca e capabil sa-l invinga pe Sasuke fara sa-l ucida!

Naruto pov:
    Am reusit sa atrag energia naturii din jurul meu si sa intru in modul Kage. De data asta, nu va mai avea nici o sansa in fata mea deorece odata intrat in acest mod, puterile, precizia si viteza mea cresc insutit. Deja ma simt mai puternic si mai increzator. Nu cred ca vreau sa ajung pana in punctul in care sa-l ucid pe Itachi, in cazul in care roata se intoarce in favoarea mea, dar nici nu-l voi lasa prea moale. Va trebui sa termin cat mai repede cu el, vreau sa ajung la Sakura si sa o ajut. Ma intreb ce face acum. E bine, cum se descurca impotriva parazitului ala? Primul pas pe care il fac impotriva lui Itachi e sa folosesc Oodama Rasengan. Daca nici cu asta nu-l dau gata, voi folosi cea mai puternica tehnica a mea: Rasen Shuriken.

Itachi pov:
    Ce tehnica mai e si asta? Pare chiar formidabila. Nu stiu ce a facut, dar a trecut la un alt nivel de atac. Exact asta asteptam de la el. Nici nu vreau sa ma infranga, dar vreau sa-i teztez abilitatile. Stiu ca el e unica sansa de al intoarce pe Sasuke pe calea cea buna dupa ce eu voi muri. Viteza si precizia sa sunt uimitoare. Singura mea solutie e sa folosesc flacarile negre a Makengyo Sharingan numite Amaterasu. Simt cum o durere imi sfasie carnea fetei si cum un lichid sangeriu se rasfrange pe chipul meu. E puternic daca m-a facut sa folosesc asta. Dar nici macar Amaterasu nu e de ajutor prea mult. Ii distrug atacul, dar tot reuseste sa ma raneasca, si eu pe el. Cadem amandoi la pamant raniti si murdari, dara fara rani deschise sau prea grave ci mai degraba cu cateva zgarieturi minuscule pe trup si hanele rupte pe alocuri.

Deidara pov:
    Unul din mosntrii mei explodeaza dar nu elibereaza nimic. Parca vad la ce se gandeste. Sigur ceva de genul:" Ce e cu idiotul asta?" Dar adevarul e altul, de fapt am lansat niste bombe microscopice. De ar stii ce o asteapta! Eu raman cu mult in urma ca nu cumva sa inhalez bombele. De data asta am prins-o! Nici nu-si da seama ca inhaleaza defapt milioane de microbombe care la comanda mea ii vor distruge trupul la nivel celular. Hopa!! Arunca spre mine cu un kunai exploziv. Se lasa o dara de fum gros, dar trec prin el si-mi vad de drum.

-Hey, pisicuto! Nu mai are rost sa fugi! Tocmai inhalezi milioane de microbombe care la comanda mea iti vor distruge trupul! tip eu ca un nebun.

Nu raspunde nimic, dar vand cum isi duce mana la gat. E ingrijorata. Acum e timpul:" Ky!" Si vad cum parti ale trupului ei se frang in mici bucatele fara vreo dara de sange. Mai aud doar un tipat de fata, care e al ei, desigur! Inca o lupta castigata! Nu a fost atat de greu pana la urma. Si ca de obigei, pe cand ma bucur mai tare, apar cateva kunaiuri explozibile pe legaturile de lut dintre mine si monstrii. Oare e ea? E imposibil sa fi scapat!! E sigur amicul ei!! Cred ca Itachi nu s-a prea descurcat cu pustiul ala!! Kunaiurile explodeaza si imi distrug legaturila cu creatiile mele cat si pe ele insusi. Se pare ca si-a dat seama de dezavantajul lor. Fir-ar, acum sa ma mai lupt si cu ala! Tehnica mea e anulata si nici chakra prea multa nu mai am!!

Nu pot sa cred, e aceeasi fata! cum a reusit sa mai scape si de aceasta data? Nu pot sa cred ca a reusit!! Deja ma exaspereaza mai tare ca inainte! Apare in fata si-mi trage o frumusete de pumn care ma face sa rup copacii . E dureros de puternica! M-a rupt cu lovitura asta, dar totusi mai am putin putere si cu ajutorul lutului imi refac partile rupte ale corpului. De data asta m-am enervat. O vad cum apare in fata mea triufatoare si sfidatoare! Ma raneste la orgoliu! Totusi sunt curios sa vad cum a reusit sa scape!

-Hey tu! Cum ai reusit sa scapi?!
    -Simplu! Cand am aruncat acel kunai spre tine, m-am clonat. Ce ai vazut tu ca se distruge a fost o clona.
    -Dar totusi, ai inhalat bombele mele!
    -Da, insa tu ca un prost ce esti, m-ai avertizat ca sunt minibombe si chiar inainte sa le activezi, am reusit sa le distrug folosind o tehnica Raiton pe propriul trup!!
    -Temeee! ma ridic si ma insrept catre ea.

Nici ea nu arata prea frumos, daca a folosit de doua ori tehnica Raiton pe ea insusi inseamna ca nu mai are putere! Se vede vizibil ca e slabita! Ma avand spre ea si incearca sa ma opresca cu o alta lovitura, dar nu ma mai poate lovi cu putere! Se pare ca si-a folosit ultima putere ramasa in lovitura precedenta! Cad deasupra ei si ii prind mainile cu ale mele! Ii privesc trupul care e un deliciu! Cum naiba sa rezisti cand ai in fata ta o asemenea faptura? Nu ma pot abtine si incep sa sarut pe cat cu salbaticie. As cobori mai jos, dar hainele astea blestemate ma impiedica! Nu-i nimic, am sa i rup! In timp ce ma napustesc asupra ei o aud tipand speriata sa ma opresc! Ma mir ca nu se apuca de plans. A ramas doar cu un sutien negru in fata mea! Ce deliciu carnal!! O piele atat de catifelata si parfumata! Incearca sa ma opreasca sa nu ma indrept in zona interzisa! Cum sa nu, ii rup fustita rosie si chiar inainte sa reusesc ce-mi propun, adica sa ii rup si pantalonii, imi trage una intre picioare de cred ca ma lasat ipotent! Sarmana mea zona sensibila!! Ma doare atat de tare incat incep sa ma vait ca o femeie slaba! Reuseste sa-mi mai traga un pumn si se elibereaza de tot de sub mine! Se pare ca nu a mers!! Mai am o singura solutie, sa ma arung in aer impreuna cu ea. Imi rup camasa iar o gura imensa se iveste din pieptul meu! Ma priveste speriata, da are si de ce!!

-S-a terminat cu tine! O sa te arunc in aer! Nu o sa scapi pentru ca explozia asta o raza de actiune de 2 kilometri!
    Din nou nu spune nimic. Incearca sa-si aranjeze bluza rupta, dar cu ce rost? Acum incepe distractia. Chiar daca mor, nici ea nu va trai!

Sakura pov:
    Ce are nebunul asta? Inainte se napustize asupra mea , iar acum are decand sa ma arunce in aer!! Trupul sau pare a se face invizibil ramanand vizibile doar niste dungi negre precum venele! Apoi, si acelea se restrang intr-un balon cu gura. Tot ce mai vad in secunda urmatoare e lumina orbitoare care se indrepta spre mine! Ce se intampla?

Naruto pov:
    Observ de departe o lumina uriasa sub forma umana. E imensa! Ajunge pana la cer! Ce prost sunt! Abia acum realizeaz ca in directia aia era si Sakura! Ce se intampla acolo de fapt? Si Itachi se opreste si priveste lumina aceea. Pare a zice ceva si apoi zambeste subtil intr-un mod care ma infioreaza! Se uita la mine ciudat si revine serios ca si inainte. Cred ca are decand sa-mi spuna ceva!

-Prostul. Ceea ce ai vazut e o explozie cu o raza de 2 kilometri! Prietena ta a murit cu siguranta acolo deoarece nu ar fi putut scapa!
    Ce? Gandul asta ca Sakura ar fi moarta ma infurie si ma innebuneste totodata! Simt ca chakra lui Kiuby imi invadeaza inca odata trupul, iar instictele de ucis revin in forta!

Itachi pov:
    Deidara asta e atat de nebun! Sa te arunci in aer pentru o persoana slaba ca fata aceea?Treaba lui!! Jinchurikiul din nou e acoperit de chakra vulpii. Pare mai nervos ca inainte!! Cred ca o ca am si eu probleme. Observ ca pielea lui se dizolva iar sangele i se amesteca cu chakra rosie! Se pare ca e adevarat ca la trei cozi isi pierde mintile!! Nu e situatie prea grozava nici pentru mine!!! O chakra rosie se inalta in cer apoi vartejuri distrug totul in jurul lor! Un val de chakra invizibila distruge copacii, dar noroc cu Susanoo, o alta tehnica al Makengyo Sharingan. E un fel de razboinic spiritual care ma apara de orice, dar si ma slabeste enorm si imi consuma o gramada de chakra. Idiotul de Deidara! Din cauza lui si eu am probleme!! Foarte bine ca murit!! Daca eram cu Kisame imi era de zece ori mai bine! Vroiam sa duc o lupta dreapta cu acest Naruto, fara sa am intentii rele cu el, chiar daca ma ascund! Si mai e si biata fata!! Ar fi un miracol daca ar supravietui!! Chiar si unul ca mine ar fi socat! Dupa ce exploziile multiple prduse de chakra lui Kiubi, trec, locul arata foarte distrus. In jurul meu e o groapa imensa de mai mult de un kilometru adancime si lungime!!! E chiar puternic!!! Ce durere obositoare simt din nou in ochi!! Sper sa merite!

Sakura pov:
    Ce idiot! Din fericire am scapat cu ajutorul lui Katsuiu care ma inchis in trulul ei. Katsuiu e melcul de "companie" a doamnei Tsunade!! Ma elibereaza din trupul ei, dar nici bine nu-mi revin ca si vad o coloana de chakra rosie la mai mult de doi kilometri departare de mine! O nu! Ala sigur e Naruto!!! Ce i-a facut nemernicul de Itachi?
    Incep sa plang necontenit si simt cum o durere imensa imi sfasie pieptul atat de tare ca nici sa respir nu mai pot! Ma indrept cat de repede pot catre acea zona si in scurt timp ajung acolo. Sunt speriata! Naruto are invocate cinci cozi!! Vai, e de rau!! Din cand in cand mai scoate cate un tipat animalic care ma sperie rau, dar mai rau ma sperie ce s-ar putea intampla in continuare! Daca Naruto se va transforma chiar in Kuubi de tot?! Nu vreau asta deloc! Il observ pe amarat ala la cativa zeci de metri departare de mine! Nu arata prea grozav nici el!! Dar nu ma pot abtine sa nu ii zic vreo cateva!

-Nu-ti ajunse cat rau faci tuturor!? De ce trebuie sa distrugi totul mereu? De ce nu-l puteti lasa o data in pace pe Naruto! Ce va facut el voua!?

Dar nu imi raspunde. Sta si se uita la mine ca un prost fara sa reactioneze. Nici sa zica doua cuvinte nu poate macar!! Fara sa vreau, cu tipetele mele pline disparare, atrag atentia lui Naruto asupra mea iar acesta se indrepta cu o viteza uimitoare spre mine. La un moment dat se lanseaza in aer ca sa se napusteasca asupra mea ca un animal de prada! Naruto te rog opreste-te! Speriata, ma las in jos si cad in genunchi nemafiind in stare sa ma apar. Tip ca o descreierata, dar la un moment dat se intampla ceva ciudat de tot! Cineva ma prinde in brate si ma salveaza, iar acel cineva e chiar Itachi Uchiha! Ma lasa pe pamantul gol dupa care se indeparteaza de mine. Totusi, mai arunca o privire in spatele sau, atintita catre mine si vad un alt gen de privire, una de ingrijorare. In clipa in care ma salvat, am avut impresia ca e un alt gen de persoana si ca doar se preface ca e persoana care e. Poate ca nu ma insel, poate ca se preface doar! Dar daca e asa, de ce se asunde? Observ ca foloseste niste flacari negre pe Naruto care il fac in sfarsit sa se opreasca. Nu pot sa cred. Naruto cade lesinat, si desi l-ar putea rapi pe Naruto dispare ca un fosnet. Inca nu-mi pot reveni dupa acest gest de salvare si abia dupa un minut ma dezmeticesc si ma duc spre Naruto ingrjorata! Slava Domnului, din fericire, il pot ajuta cu tehnica de vindecare, da ranile sale se refac cam greu totusi!! Dureaza minute in sir vindecarea lui Naruto, dar bine macar ca se vindeca si isi recapata cunostiinta !! Acesta se trezeste in bratele mele si afiseaza un zambet cald ca de obicei. Ma bucur ca s-a terminat totul...

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 23 Ian 2012 - 15:54

Buna! Inca un capitol minunat! Nu pot sa cred ca Itachi e bun..Deidera ala e tacanit rau de tot, auzi la el, sa se infrupte din Sakura mea....Il sparg..ma bucur ca e mort acum. Itacchi si-a aratat adevarata fata, dar ma intreb de ce a salvat-o pe Sakura> ? Adica nu-i parea rau cand a vazut eplozia lui Dedera. IN fine astept nextul si ca de obicei astept sa-l pui cat de repde poti! Kiss

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Vin 27 Ian 2012 - 20:03

Cap 8: Gluma lui Shino

Eu pov:
    Dupa o lupta obositoare si lunga, Naruto isi revena incet in bratele Sakurei care il privea cu multa ingrijorare. Incerca un zambet fortat , dar tanara rozalie se apuca de plans in hohote. Dar acele lacrimi erau de fericire ca totul s-a terminat cu bine. Naruto incerca sa afle de la Sakura ce s-a intamplat, dar ea nu i-a marturisit decat faptul ca a invins, restul ramand un mister. Se indreptara apoi catre Konoha, obositi si plini de rani destul de mari amandoi. In cateva ore istovitoare, cei doi ajunsera in Konoha. Tsunade fu anuntata de intoarcerea celor doi de catre un ANBU, insa acesta o mai instiinta si de faptul ca sunt plini de rani. Afland astea, Tsunade le iesi in cale celor doi intrebandu-se ce s-a intamplat cu cei doi. Isi dadu-se seama ca Naruto si Sakura intalnisera pe drum niste inamici si dorea sa afle cine sunt. Ii interna imediat la spital, dar in camere diferite. Ii lasa sa se odihneasca, vroind ca abia in a doua zi sa afle ce s-a intamplat. In dimineata urmatoare, Tsunade incerca sa-l interogheze pe Naruto, dar acesta sustinea intr-una ca nu-si aminteste nimic. Apoi, trecu la Sakura care ii spuse totul cu lux de amanunte, totusi fara sa-si spune si de partea in care Itachi a salvat-o. Dupa ce ii spuse totul lui Tsunade, o puse sa promita ca Naruto nu va afla nimic din toate astea vreodata stiind cat il va afecta.

Cat ramase in spital, Sakura se gandise uneori la tot ce s-a intamplat in lupta, mai ales la partea in care Itachi a salvat-o. De ce facuse un asemenea lucru? O fiinta atat de nesemnificativa ca ea sa fie salvata de cea mai neasteptata persoana. Pe langa asta, nu-l rapi nici pe Naruto ca sa-l duca in Akatsuki ca sa extraga bestia cu noua cozi din prietenul ei, desi putea. I se parea prea ciudat sa nu se gandeqsca la asa ceva. Inima ii spunea ca ceva nu e in regula acest Itachi. Adica si-a ucis intreg clanul, n-ar trebui sa-i pese de cineva ca ea. Si totusi i-a salvat viata cu pretul vietii lui.
    In urmarea saptamana, iesira amandoi din spital. Naruto era foarte vesel ca de obicei si zambea de parca nu s-ar fi intamplat nimic.

Naruo pov:
    In sfarsit! Am crezt ca mor daca mai stau inca o zi in spital. Vreau sa mananc ramen si sa ma intalnesc cu toti prietenii mei care m-au vizitat in fiecare zi cat am stat la spital. Totusi, inca nu am zarit-o pe Sakura-chan. A fost tare misterioasa in ultimul timp. De cate ori am intrebat-o ce s-a intamplat, nu mi-a spuse niciodata nimic de parca s-ar fi intamplat ceva grav sau cel putin ciudat. In fine! Treaba ei daca nu vrea sa-mi spuna! Ma bucur ca e bine doar si ca am scapat cu bine de acei doi Akatsuki, desi nu-mi amintesc ce s-a intamplat cu ei. Sakura mi-a spus totusi ca acel Deidara a murit iar Itachi a fugit vazandu-se singur impotriva noastra.

E o zi atat de frumoasa azi. Nici nu-mi mai fac griji pentru ziua de maine. Viata mea e prea frumoasa pentru astfel de ganduri. Ajung in sfarsit la Ichikaru Ramen si sper sa primesc gratis ramenul. Da Doamne sa fie asa! Vad ca multi dintre amicii mei sunt aici deja, printre care e si Sakura. O vad zambareata si vesela cum e ea de obicei. Mai lipseste doar o cearta binemeritata intre noi doi ca sa completeze atmosfera. Chiar am chef sa pornesc o cearta fara motiv, cu pretul vietii!

-Sakura-chan, te-ai pus pe locul meu preferat! spun eu in gluma.
    -Gaseste-ti altul, mai sunt destule libere! imi tranteste ea o replica de toata frumusetea, dar nu ma las.
    -O poti face si tu! Doar nu ai fundul lipit de scaun.
    -Mai sti ca nu?imi spune ea pe un enervant de indiferent.
    - A, stiu, iti place de Shino,de aia stai langa el!spunand asta sunt sigur ca am dat lovitura deoarece ceilalti rad cu o pofta mare.
    -Shino, draga! Poti sa faci ceva pentru mine, te rog frumos! Sti ca eu mi-am amintit de tine, spre deosebire de acest animal preistoric.
    -A, cu mare placere!spune Shino ridicandu-se.

Decand au devenit astia asa buni prieteni? Ma intreb ce are degand Shino. Ma va ucide? Ei bine, cand eu si Sakura ne-am intors in sat dupa trei luni, numai ea si-a amintit de el, dar eu am stat chiar ore in sir sa-mi amintesc cine e. E, asta e! Nu sunt perfect nici eu. Totusi, ma intreb ce are degand Shino sa faca. Se opreste in fata mea foarte serios, apoi din manecile hanoracului sau iasa o multime de insecte. Insecte? Chiar ca am dat de naiba! Toate insectele scarboase ale lui Shino ma inconjoara iar eu ma zbat si tip ca bezmeticii. Insectele astea imi intra pana si in pantaloni, sa fiu al naibii de nu! Imi intrat in toate hainele si pana si in nas si gura! Mi-ai facut-o de data asta, Sakura-chan! Singurul lucrur pe care il mai pot face e sa o iau la fuga, poate scap de insectele lui asta.

-Ajutor! Shino opreste insectele astea naibii odata!
    -Am sa o fac numai cand Sakura va spune stop!
    -Sakura-chan, te rog spune stop!
    -De ce? Ma distrez atat de bine incat mi-e lene sa spuna stop!
    Si atunci toate insectele lui Shino se oprira. Ce miracol, dar de ce s-au oprit? Sakura se uita nedumerita la Shino si la mine nestiind ce se intampla.
    -Shino, de ce ai oprit insectele?
    -Pentru ca mai devreme tocmai ai spus stop!

A, acum am inteles, Shino nu avea degand sa asculte de actiunea acestui cuvant, ci doar de cuvant. Se pare ca Shino tine si cu mine, desi mi-a dat o lectie buna totusi. Data viitoare n-am sa mai gresesc asa de tare in fata sa.
    In restul zilei, cu toti stam si radem. Sakura si cu Ino, ca de obicei, ba rad, ba se cearta. Eu si Kiba incercam sa-i facem ochi dulci Hinatei care saraca mai are putin si lesina. Neji si Tenten au plecat de ceav timp. Ma intreb ce tot fac astia doi impreuna? In ultimul timp tot ei doi sunt. O da, si sa nu uit de Lee, Shikamaru si de Choji. Le stiu deja prea bine obiceiurile fiecaruia, Lee se holbeaza la Sakura ca de obicei, Shikamaru sta ca plictisitii asteptand cine sti ce, iar Choji mananca cipsuri ca intotdeauna. Ce bine le merge tuturor, dar lui Sasuke cum ii este oare....

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Sam 28 Ian 2012 - 20:02

Foarte frumos acest capitol! Pe mine chiar m-a emotionat. Tare as vrea sa stiu de ce Itachi a salvat-o pe Sakura... Ma bucur ca nenorocitul de Deidara nu a reusit sa-i faca "nimic" Sakurei.
    Deci, as vrea nextuletzul... Stii tu, chestia aia ce continua povestea asta interesanta
    Te pup draga mea!  Spor la scris si la idei!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 29 Ian 2012 - 22:16

Buna! Scuze de intarziere.. Este foarte frumos capitolul draga mea, dar nu mai e nevoie sa ti-o spun..o sti deja. Bine ca Narunto nu-si mai aduce aminte nimic. Sakura a fost cam rea sa-l puna pe Shino sa faca asta... Ma bucur ca Shino a tinut si cu Naruto...Ai de gand sa spui ceva si despre Sasuke ?(da Doamne sa zica da) Eh, astept next-ul..pana atunci spor la scris si al idei. Te Kiss

•°•Andy Quinn•°•
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de •°•Andy Quinn•°• la data de Vin 3 Feb 2012 - 20:59

Ce vorbeam eu de chestia aia ce continua povestea asta grozava? Unde e? Ca eu nu o vad...
    Sper sa pui repejor next-ul ca eu nu mai am rabdare. Te pup! Spor la scris si la idei!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 4 Feb 2012 - 18:58

Capitoulul 9: Iubirea!!

Mai trec cateva zile si nu am primit nici o misiune. Cred ca pana si cei rai si-au luat vacanta. Foarte rau, pentru ca eu ma plictisesc de moarte. Nu am ce face mai nimic toata ziua. Nu am nici o idee ce sa fac, cu cine sa-mi petrec timpul. Totusi, intr-una din zilele astea, am zarit-o pe Hinata si mi s-a parut mai frumoasa ca niciodata. Cred ca m-am indragostit cum trebuie de ea. Sentimentele pentru ea, sunt la fel de puternice cum au fost si pentru Sakura candva. Cred ca e timpul sa-mi gasesc o prietena, iar aceea va fi Hinata, doar sa nu intervina Kiba, ca de obicei. Nici macar o secunda nu ne lasa singuri. E asa de enervant, dar nu am sa ma las pana nu o cuceresc pe Hinata. Si stiu cui sa ii cer ajutorul. Sakura-chan e persoana perfecta din toate punctele de vedere, o cunoaste foarte bine pe Hinata, stie ce isi doreste o fata de la un baiat, si e foarte vicleana pe deasupra. Sper doar sa am curajul sa o fac!
    Azi am chef sa trec pe la Hinata, desi nu ma aflu in relatii prea bune cu tatal ei, care nu va accepta ca fiica sa sa se intalneasca cu cineva dinafara clanului. Mda, aceleasi chestii religioase ca la indieni sau arabi!

Hinata pov:
    E o dimineata atat de perfecta si senina. Soarele imi mangaie chipul cu razele sale blande. E atat de auriu astazi! Imi aduce aminte de o persoana foarte draga mie, care mi-a schimbat viata doar cu zambetul sau. Pana sa apara el, eram o persoana plina de complexitati si timida, dar acum, ma pot exprima liber cand vreau. Azi, datorita lui Naruto, sunt mai puternica si mai increzatoare in fortele proprii. Mi-ar placea sa ma poata iubi si pe mine intr-o buna zi, asa cum o iubeste pe Sakura-san. Desi as putea-o considera-o inamica mea, nu pot sa fac acest lucru. Ii port un enorm respect deoarece mereu e langa Naruto cand el are nevoie de ea si nu-l paraseste niciodata.
    Oricum, pot sta calma, caci ea inca e posibil sa-l mai iubeasca pe Sasuke-kun, iar ceea ce simte pentru Naruto e o afectiune ca pentru un frate. Ca veni vorba de Sasuke, ma intreb si eu uneori, oare chiar are degand sa il lase pe Orochimaru sa-i fure corpul? Nu-l cunosc prea bine, dar parca tot pare el genul asta de persoana care sa se lase vandut atat de usor!!

Sakura pov:
    Waw, ce as mai dormi, dar razele astea de soare ma improasca pur si simplu cu atat lumina, incat mi-e imposibil sa mai dorm, si mi-e atat de lene sa ma trezesc. Stau intinsa pe burta pe pat, si mai uit la pereti. Trec minutele cu randul, iar eu inca zac aici ca o carpa veche, numai buna de aruncat. Cred ca am nevoie de un imbold, de ceva care sa ma trezeasca la viata, iar salvarea mea nu intarzie sa apara. Il observ pe domnul Naruto batand un usa de sticla de la balcon. Mama ce fata de mascarici vesel imi afiseaza incat mi-e imposibil sa nu rad de cate ori il vad cu fata aia! Mda, e amuzant sa il vad asa, dar in realitate niciodata nu as rade durerea sa, iar in ultimul timp, incerc sa-i inteleg mai mult sentimentele si sa stau mai mult cu el, desi unii cam incep sa creada ca e ceva intrei noi, dar eu tot la Sasuke prefer sa raman deocamdata!

Ma intreb ce vrea. E atat de devreme, iar la mine devreme inseamna ora doi in dupa amiaza mare. M-am trezit pe la unsprezece si trei ore am zacut ca un catel lovit pe marginea drumului. Am nevoie de ajutor, altfel as sta aici zi si noapte, in patul asta atat de atragator si rau pentru sanatatea mea. Ii fac semn sa intre si ma ridic lenesa in fund.

-Sakura-chan, inca esti in pat la ora asta? Spune el atat de vesel incat mi se pare ceva dubios.
    -Incerc sa profit din plin de putinul nostru timp liber, ii spun plictisita cascand cu putere. Deci, ce te aduce aici?
    -Ei bine... Sti ca acum ceva timp ti-am marturisit ca imi place de Hinata?
    -Da.
    -Pai, nu mai pot trai fara ea! se apuca de tipat ca disperatul, ca ma sperie si pe mine, si de il mai aude si mama, m-ar face latura de porci, pentru ca nu am voie sa primesc baieti in camera mea fara stirea ei. Sakura-chan trebuie sa ma ajuti, ca pana diseara sa devina iubita mea, sau cel putin sa-mi aranjez o intalnire cu ea!
    -In primul rand vorbeste mai incet, iar apoi sti ca nu fac asta fara sa imi faci un serviciu sau sa primesc ceva in schimb!
    -Pai, vrei bani?
    -Tu iti bati joc de mine, ipocritule? Eu ma refer sa ma ajuti cu ceva cand voi avea nevoie!
    -Pai, eu oricum te-as ajuta! Dar, cel putin m-am convins ca nu faci parte din clasa mironositelor care casatoresc cu bosorogi miliardari de tinere si le fac copii numai ca sa le raman averea lor!

Replica! Nu cred ca Naruto realizeaza ce a spus. Adica, cum a putut crede asta despre mine? Imi vine sa-l bat, dar parca mi-e si mila de el, aducandu-mi aminte de zilele trecute cand si-a pierdut controlul si era sa ma ucida! Nu a fost bine deloc! Trebuie sa exsite o cale ca sa-l pot ajuta sau sa poata fi ajutat!

-Mda, si eu ma bucur ca te-ai convins! spun eu pe un ton atat de calm ca el el sta si ma priveste cu ochi mari.
    -Waw, in alte situatii m-ai si fi ucis! Te-ai maturizat si tu, nu-i asa?

Imi spune pe un glas atat e malancolic, incat imi dau seama la ce se refera.
    Se vede ca isi doreste sa fie iarasi copil, sa fim din nou echipa sapte. Cred si lui ii e foarte dor de Sasuke-kun! Ei doi, fie ca au vrut, fie ca nu, si-au dezvoltat o legatura foarte puternica. Acum, regret ca nu am protejat aproape deloc legatura dintre ei doi, din nefericire am fost prea ocupata sa-l impresionez pe Sasuke cu tampeniile mele de fetita rasfatata, uitand ca ei doi nu mai au pe nimeni. Nici nu-i de mirare de ce Naruto a fost mereu mai important pentru Sasuke decat mine, pentru a putut face ceea ce eu nu pot, sa inteleaga! Dar iti promit Naruto, chiar eu il voi aduce pe Sasuke-kun la tine si vom redeveni vechea echipa sapte, iar cu putin noroc, poate ca Sasuke-kun ma va accepta in sfarsit, asa cum mi-am dorit mereu!

-Deci Naruto, eu mereu m-am asteptat, adica cel putin decand mi-ai marturisit iubirea ta pentru Hinata, sa ma intrebi asta si, cam prin urmare stiu exact ce sa faci. Stiu ca il ai rival pe Kiba, dar o sa-l rezolv eu pe el. Pana diseara, nu doar vei fi cu Hinata, dar vei si abtine acordul intregului clan Hyuga, nu doar a tatalui ei ca sa fiti impreuna! o spun eu zanbind si ii trag cu ochiul.
    -Waw, chiar ai face asta pentru mine? imi spune el cu foarte multa fericire.

Naruto pov: Sakura-chan e atat de buna cu mine. In ultimul timp, s-a schimbat enorm. E devenit mai matura, mai inteleapta si stiu ca depune un efort imens ca sa fie alaturi de mine cand am nevoie de ea! E o prietena atat de buna. Ma bucur ca am fost indragostit de ea. E un pic trist ca spun asta deoarece ea e o persoana grozava, dar ma si bucur pentru ca inseamna ca iubirea e un sentiment al inaltarii. Sper sa pot combate ura acestei lumi ninja cu ea si sa o pot conduce spre un viitor atat de bun, incat si dupa moartea mea sa ramana timp indelungat asa cum vreau eu sa devina!

Deci, nici nu are rost sa-mi mai fac griji in privinta baiatului-potaie! Sakura-chan il va rezolva pe Kiba intr-o secunda! Dar chiar ma intreb ce are decand? Oare sa se dea la el? Chiar ar fi Sakura de in stare si de un asemenea lucru numai ca sa pot fi eu fericit cu Hinata? Kiba baiete, poti sa-ti iei adio de la Hinata, deja pot spune ca razboiul e ca si gastigat deja, pentru ca am un aliat foarte puternic!

Kiba pov:
    Trebuie sa fac ceva in privita lui Naruto! Nu pot sa il las sa mi-o ia pe Hinata. Am nevoie de o persoana care sa ma indrume, de o persoana care stie cum sa cuceresti o fata. As putea apela la Sakura, dar ea e de partea lui Naruto! Atunci, singura optiune imi ramane Ino, rivala ei! Desi Sakura a fost cea care a jucat mereu un rol de Cupidon, asta mai alea atunci cand a reusit sa-i aduca pe Neji si pe TenTen impreuna! E capabila, nu gluma! Asa cum da ea din gura, nu o face degeaba! Dar si Ino pare sa aiba ceva cunostiinte despre asta! Multi baieti o adora din cauza atitudinii ei blande, mereu face pe dragalasa! Mda, dar va fi dificil. Daca stau sa ma gandesc, dupa fundul Sakurei, umbla si mai multi tipi!Nu stiu la care sa apelez dintre astea doua! Asa cuprins in gandurile mele, am norocul de a ma intalni cu Hinata! Azi e atat de frumoasa, de fapt, e frumoasa in orice zi. Mai sa fie, rar tie dat sa vezi in ziua de azi o kunoichi in fusta sau panataloni scurti in timpul liber. Dar, azi, se pare ca Hinata sa hotarat sa poarte pantaloni albi si un maieu dungat in noante de mov si albastru. In sfarsit nu se mai ascunde dupa hanoracele alea largi!

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 4 Feb 2012 - 19:59

Buna! Naruto, Naruto.. ce vrei tu sa faci? Ma bucur ca te-ai trezit. Asta e o noua Sakura, mai matura, a gandit foarte binr in privinta prieteniei dintre Sasuke si Naruto. Kiba.. Doamne, tipul asta-i prost nu gluma.. adica nu vreau sa-l vad cu Hinata.
    De ce nu mai apare Sasuke? Il vreau si pe el.. sa vad ce ganduri are in legatura cu Sakura. Astept next-ul, sa-l pui cat de repede poti. Spor la scris si la idei.

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 19 Feb 2012 - 13:49

Cqpitolul 10: Kiba amorezatul

Naruto pov: Ma plimb cu Sakura-chan prin Konoha in cautarea Hinatei. Waw, nu credeam ca Sakura-chan o sa ia treaba asta atat de in serios. Chiar ca pot conta pe ea oricand am nevoie. Nu prea am vorbit nici unul pe drum, de parca s-a lasat o liniste rece intre noi. Probabil ca se gandeste la un plan bun care sa ma ajute sa o cuceresc pe Hinata. Lumea pare foarte fericita in Konoha. Copii alearga, aproape ca imi vine sa plang cand ma gandesc la copilaria mea. Gandurile mele zboara foarte departe, in lumea amintirilor copilaresti si a imaginatiei de mult uitate. Imi amintesc cu o oarecare melancolie cum l-am cunoscut pe Sasuke la academie, iar apoi pe Sakura-chan care pe acele vremuri era chiar mai timida si mai fricoasa decat Hinata. A fugit de mine cu prima ocazie si s-a ascuns atat de bine incat nu am mai gasit-o. Atunci m-am indragostit de ea, m-am indragostit de naivitatea ei copilaroasa, de ochii ei blanzi si mari care si acum oglindesc puritatea sufletului ei atat de frant de iubirea neimpartasita. Desi nu a mai spus nimic de Sasuke, stiu ca il iubeste inca cu o pasiune inflacarata. Intr-adevar, cand e vorba de Sakura-chan poti sa te astepti daca e indragostita de tine, sa te iubeasca cu un foc si o pasiune atat de uriasa incat si cea mai impietrita inima s-ar lasa prada numai ca sa exploreze misterele si motivele pentru care ea iubeste cu atat foc. O compatimesc pentru ca nu se plange niciodata, desi stiu cat ii plange sufletul uneori. Mereu vrea sa para puternica pentru ceilalti, dar oare, chiar nu s-a saturat sa faca pe femeia puternica si sa se planga macar odata in viata ei? Esti un mister, Sakura-chan...sper ca norocosul de care esti tu indragostita sa isi bage odata mintile in cap si sa iti dea tot ce ti-a luat cand te-a parasit. Tampitul!

Kiba pov:
    M-am hotarat sa o invit pe dulcea si scumpa mea Hinata la o plimbare. Am de gand sa o cuceresc inaintea lui Naruto. Locul perfect ca sa o intreb daca vrea sa devina prietena mea e parcul central din Konoha. Acolo nu o sa ne deranjeze nimeni si nici nu o sa ne gaseasca. Hinata radiaza de o frumusete speciala. Niciodata nu mi s-a parut mai frumoasa. Tenul ei alb ca zapada abia asternuta de dimineata, un par negru care ii invaluie chipul intr-un mister frumos, greu de deslusit cand buzele ei tuguiate nu exprima niciodata taina ce se ascunde intr-o fata, in orice fata...
    O frumoasa membra a clanului Hyuuga, atat de greu de atins din cauza prejudicilor din clanul ei. Dar nu sunt eu genul care renuta atat de usor, mai ales daca rivalul meu e Naruto. Pierdut in gandurile mele, reusesc totusi sa constientizez ca sunt in fata unei banci pe care eu si Hinata de asezam timizi. Se astern cateva clipe de tacere confuza pana cand ma hotarasc sa vorbesc in sfarsit.

-Am, Hinata...noi ne cunostem de o gramada de timp, nu-i asa? O intreb eu rosind, putin ciudat caci eu nu rosesc niciodata.
    -Da, decand am fost mici! Imi spune ea afisand un suras dulce pe fata.
    -Pai sti, te-am adus aici pentru ca vreau sa-ti spun ceva foarte important pentru mine.
    -Te ascult, Kiba-kun!
    Ce frumos pronunta „kun”, de nu i-ar spune si lui Naruto asa!
    -Ei bine vreau sa... si sunt intrerupt de aparitia nedorita al lui Naruto, la care se alatura si „domnita ciresilor” din Konoha, miss Haruno.

Ea pare indiferenta ca ma gaseste cu Hinata, insa Naruto afiseaza niste priviri ascunse de gelozie turbata care ma amuza la foc aprins. Tipul asta poate fi mai caraghios de atat? Hinata pare incantata sa ii revada pe astia doi, mai ales pe Sakura. Se imbratiseaza amandoua se saruta pe obraz, un ritual tipic fetelor cand se intalnesc, fie ca se prefac, fie ca nu. Catre Naruto nu spune nimic, ci mai degraba roseste ca un mac abia inflorit. Privirea i se lasa in jos si zambeste minutios exprimand dragostea pentru Naruto vizibil. Insa chiar daca e indragostit de el, nu ma dau batat pentru ca Naruto e rivalul meu.

Hinata pov: Ce bine ca Naruto-kun si Sakura-san au aparut sa ma salveze de Kiba. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, dar mi-am dat seama ce vrea, iar daca mi-ar fi propus asta, nu stiu cum l-as fi refuzat caci nu am curaj destul sa spun „nu” intodeauna cuiva. Il privesc pe Naruto si ii intalnesc privirea atat de blanda care ma mangaie pe suflet. Albastrul din ochii sai imi da mereu speranta si putere. El chiar merita sa lupt pentru el.

-Hinata, nu te-am mai vazut de ceva vreme! Imi spune el atat de calm si de bland incat ma imbata cu vocea sa facandu-ma sa plutesc incet spre al noualea cer.
    -Da, nu am mai petrecut de mult timp impreuna noi si fetele, ce zici? imi spune Sakura tragand cu ochii.

E o fata putin cam dura si usor aroganta, insa nu in sensul rau. Mai degraba, daca ajungi sa o cunosti cum trebuie si sa sti cum sa ii vorbesti, iti dai seama ca se preface doar ca sa le de-a curaj celorlalti. De fapt e sensibila si foarte sufletista, ca si mine. Chiar daca este temperamentala, este o prietena de nadejde, o persoana caruia poti sa spui si secretele lumii cele mai mari caci nu le-ar divulga niciodata. Nu prea am cuvinte ca sa o descriu caci e o persoana atat de buna si de calda, o persoana demna de admiratie fiindca a trecut prin mari probleme, mai ales in perioada in care Sasuke-kun a plecat din Konoha acum trei ani. In sensul asta, durerea mea paleste in fata durerii ei. In ciuda a tot, a reusit sa ramana in picioare ca un copac cu radacini adanci si sa faca fata la toate vijeliile vietii. In acest context, eu o admir, si ca prietena, dar ca si o persoana cu valori morale inalte.

-Da, asa e Sakura-sun! Din nefericire, am avut o peroada in care am avut multe misiuni grele plus ca tatal meu a vrut sa ma antreneze.
    -Da stiu, adauga ea asezandu-se langa Kiba.

Sakura pov:
    E timpul sa-mi pun planul in aplicare. Nu e usor ce am de facut, insa vreau sa-l ajut neaparut pe Naruto. Deja e amorezat de dragostea pentru Hinata. Ambii sunt ca doi fluturasi imbatati de parfumul florilor zburand mereu in jurul acelorasi flori, si totusi nu pot sa zboare impreuna caci mereu sunt despartiti de cineva sau ceva. Dar eu sunt curcubeul care ii va aduce impreuna si le va colora vietile cu dragostea infinita. Ar fi pacat ca un capcaun ca Kiba sa le stea in cale. Lui i se pare doar ca tine la Hinata, dar in realitate vrea doar sa rivalizeze cu Naruto in orice. Se da la Hinata doar din mandrie si ca sa-l faca pe Naruto gelos, dar voi impiedica acest comportament fara de cusur. Altfel, nu-mi spuneti mie Sakura Haruno!

Acum incep sa ma prefac ca ma dau la Kiba prin gesturi nevinovate. Ma asez mai aproape de el imghesuindu-l si imi pun mana pe umarul sau. Era de asteptat ca acesta sa ma priveasca ciudat, sper doar sa nu banuiasca ceva pentru ca e prea dintr-o data sa-mi placa de el. Se vede in privirea lui ca e confuz, inca o dovada incontestabila ca nu o place cu adevarat pe Hinata. Incet, ma apuc sa ma joc cu suvitele sale de par prefacandu-ma ca-mi place. Se simte atat de aspru la atingere, cred ca din cauza a prea mult fixativ si spuma de par, poate si placa pentru intins.

-Hei Kiba, ai un par super. Cum reusesti sa ti-l aranjezi asa de bine. Eu nu reusesc, desi sunt fata! spun eu folosind cea mai penibila scuza, dar buna ca sa-l atrag pe aiuritul asta ramolit.
    -Pai, folosesc gel de par!spuse el zambind siret.

*De asta ai parul ca sarma! Nici nu ma mir, nu mi-as strica parul, mai ales cu asa ceva! E clar ca ma dau la Kiba doar ca sa-l tin ocupat pana Naruto se cupleaza cu Hinata, ca dupa aceea ii fac vant!*

-Waw, ce...masculin..., ii spun cu o voce aproape soptita, stiu ca multi baieti innebunesc cand o fata vorbeste asa.

Kiba pov:
    Visez sau e realitate? Haruno se da la mine? Trebuie sa fie un vis, dar imi place. Din nou castig teren in fata lui Naruto. Acum Hinata va vedea ca fetele ma prefera mai mult decat bufonul asta, si o sa se mai gandeasca. Totusi, oare Sakura ma chiar place? Nu e genul de fata care sa se dea la oricine, decat daca are vreo pasiune ascunsa sau vreun interes. Acum se pare ca are de gand sa ne propuna sa ne plimbam toti patru. Cum necum, Sakura s-a legat bine de mine si se pare ca trage de mine sa mergem mai incet. Apoi, ma trage printre copaci ca si cum m-ar rapi. Fata asta actioneaza repede, totul in cateva minute. Deja am cam uitat de Hinata si o urmez pe Sakura. Daca stau sa ma gandesc, e o tipa destul de frumoasa, cu un trup care cred ca e cel mai mare avataj al ei. Chiar sunt curios ce are degand. Ma duce printre copaci si ma tranteste de trunchiul unia. Cum spuneam, actioneaza repede.

-Kiba, sti ca mie imi plac barbatii adevarati ca tine? imi spune pe un ton foarte” obraznic”. Sti, o fata sau o femeie are un al saselea simt cu care isi alege alesul. Tu ai un miros atat de barbatesc care ma inebuneste.
    -Waw, nu credeam ca ma placi atat de mult, Haruno! Credeam ca inca esti innebunita dupa Uchiha.
    -Ala, fi serios! Eram doar o copila nestiutoare si imatura. Dar de cand m-am intors inapoi in sat, am inceput sa te observ. Si mi-am dat seama cine esti cu adevarat, animalule! Spuse ea atat de provocator incat simt ca transpir.

Naruto pov:
    Sper ca planul lui Sakura-chan functioneaza. Cred ca Kiba e la picioarele ei deja. Pacat ca nu sunt acolo ca sa vad ce fac, sa rad putin pe seama lui Kiba. Doar gandul la asta ma face sa-mi imaginez tot felul de scene, unele putin cam erotice. Sakura stie sa se faca dorita, dar niciodata nu se va lasa prada, pentru ca ea e vanatorul adevarat. E o adevarat fiara cand se pune pe cucerit, un clipit, o privire pe sub gene si u zambet inocent sunt de ajuns pentru ea ca sa ii cada cineva la picioare. Bietii baieti care sunt innebuniti langa asteptand ca Sakura sa le cada in brate. Sunt ca disperatii cerand macar un firisor de iubire din partea ei, desi stiu ca nu vor avea parte nici macar de atat. Sakura iubeste cu pasiune, dar nu pe oricine. Asta e un lucru foarte clar.
    Acum, e timpul sa ma grabesc si eu inainte ca dobitocul sa realizese ca e o cursa si sa se intoarca.

-Hinata! Trebuie sa-ti spun ceva important inainte sa apara Kiba, spun eu alarmat facand-o pe Hinata confuza.
    -Ce este, Naruto-kun? ,a intreaba ea timida.
    -M-am indragostit lulea de tine si vreau sa ne intalnim diseara, iar la ora sapte vin sa te iau. Daca ma refuzi, te rapesc!
    Ea imi sare direct in brate si imi sopteste ca asteapta de o gramada de timp clipa asta. Nu ma asteptam la o asemenea reactie din partea ei. Ii propun sa fugim amandoi si sa ne distram prin sat. Timp de patru ore ne-am distrat foarte bine. V-as spune si voua, dar mi-e prea lene sa descriu si poate ca unele lucruri trebuie sa ramana secrete. Mai bine trec direct la intalnirea cu Hinata caci v-ati plictisi daca as mai zabovi mult. Deci, in acest moment sunt in camera mea si habar nu am cu ce sa ma imbrac. Din fericire, Sakura-chan a reusit sa scape de Kiba si mi-a spus ca a si filmat ce s-a intamplat intre ei cu o camera ascunsa. Dupa o intalnire, eu si Hinata vom merge la Sakura acasa ca sa ne uitam la filmulet. Va fi super!

Aud o batatura in usa. Sigur e Sakura-chan; ii spun sa intre si persoana care se afla aici este chiar ea. Se pare ca si-a adus o plasa cu haine. Doar nu s-a dus la cumparaturi. Acum o cred nebuna. Doar nu mi-a cumparat haine ca sa ma duc la intalnire.

-Sakura-chan, de ce ai cumparat haine?
    -Pentru ca ale tale sunt de prost gust, iar pe deasupra, tu nu haine deloc pentru asa ceva.
    -Ai dreptate doar la ultima parte, ii comentez eu, dupa care ea imi arunca aceeasi privire ucigatoare pe care o are cand e nervoasa; infricosator!
    -Totusi, trebuie sa ti le platesc, nu? Sunt sigur ca au costat destul de mult.
    -Nu te ingrijora in privinta banilor, nu trebuie sa-mi dai nimic, dar imi ramai dator vandut.

Ma sperie cand spune asta. Cine stie ce ma va pune sa fac.
    Acum, chiar sunt curios sa vad ce haine mi-a adus. Vad un tricou alb pe care e impregnata sigla satului, o geaca neagra cu guler mare si niste jinsi inchisi la culoare. Ma pune sa ma imbrac repede, desigur ca ea a iesit pe hol, asteptand. Dupa vreo cinci minute o chem inauntru iar cand ma vede incepe sa bata din palme. Sincer, si mie imi place noul meu aspect. Arat ca smecherasii din filmele americane cu adolescenti la liceu. Sakura-chan se mai uita putin la mine si aseaza gurelul gecii in sus ca sa arat ca un tip tare. Vad ca are o banderola neagra in mana apentru baieti. Ma cheama sa ma aplec si mi-o aseaza pe cap. Eu incerc sa mi-o aranjez apoi ca pe aparatoare, dar Sakura o aseaza la loc ca inainte, adica peste bretonul meu tepos si blond. Acum, cred ca sunt gata de plecare. Ba nu! Nu sunt incaltat, dar Sakura se pare ca s-a gandit si la acest aspect pentru ca o vad cum apare cu o pereche de tenisi negri in mana. Dupa cum spuneam, e nebuna!

Inca soarele mai straluceste pe cerul violet brodat cu noante calde de fire portocalii ce pornesc cusute de soarele ascuns dupa orizont. Pornesc in mare viteza catre casa Hinatei, dar Sakura ma opreste inainte de a pleca sa ii iau flori. Sakura ne va pazi ca nu cumva Kiba sa apara si sa ne disturbe linistea. Ea va sta undeva prin apropiere. Ma intreb cum va arata Hinata inbracata. In scurt timp ajung in fata sediului Hiyuuga. Locul asta imi cam da fiori pe sira spinarii. Intru si dau nas in nas cu Neji. Nu-i a buna!

-Tu ce cauti aici?! ma i-a Neji la unsprezece metri.
    -Eu...m-am ratacit?spun eu inghtind sec de frica.
    -Buna scuza, dar stiu ca vrei sa te intalnesti cu verisoara mea! Hai vino, te asteapta! Dar ai grija sa nu faci galagie. Daca esti vazut de conducator pe langa casa lui, suntem morti si eu, si tu, si Hinata.

Nu mai sunt in stare sa mai spun ceva. Fac ce spune Neji si il urmez pana in casa Hinatei. Totusi, de unde stie el ca urmam sa ma intalnesc cu Hinata? Probabil ca Hinata i-o fi cerut ajutorul. Ce Hiyuuga intelept, sa-si ajute verisoara sa fuga la o intalnire. Desi am avut multe conflicte cu Neji in trecut, acum se pare ca s-a facut si el baiat de casa si e foarte protector cu verisoara lui mai mica. Dupa cateva minute de ascuns pe dupa cladiri si acoperisuri, ajung la casa ei. Neji si eu ne facem intrarea direct pe geamul camerei brunetelei mele. Nu-mi place ca ii violam intimitatea asa, dar acum e un caz special. Deja e gata inbracata. Imi place cum ii sta in fustita ei albastruie si larga si colanti albi. E ceva simplu, dar frumos. Timid o iau de mana, mai ales ca e si Neji de fata. Mai zabovim cateva secunde ca Hinata sa-si ia sandalele ninja cu toc si apoi plecam toti trei. La iesirea din sediu, ne despartim de Neji care ne face cu mana zambind. Acum eu si Hinata vom petrece o seara de neuitat...

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 22:21