Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Just Friends - SasuSaku

Distribuiti
    Sweet Lucya
    Inactiv
    Inactiv

Sex : feminin

Just Friends - SasuSaku

Mesaj Scris de Sweet Lucya la data de Lun 15 Apr 2013 - 21:05

Buna , acesta este primul meu fic, sper sa va placa. Big smile

Just Friends

Capitolul 1

Autor:

Totul a inceput intr-o dimineata insorita de primavara. O fata de 17 ani , cu parul lung roz bombon si ochii verzi ca smaraldele dormea in patul ei mare cu baldachin. Numele acestei fete era Sakura Haruno. Era o adolescenta ca oricare alta, avea vise, dorinte ascunse si secrete. Razele soarelui ii mangaiau usor fata fortand-o sa se trezeasca. Deschise ochii si se ridica pe marginea patului, privi somnoroasa incaperea si merse la baie. Isi dadu pijamaua jos si se baga sub dus, picaturile de apa ii mangaiau corpul perfect. Dupa o jumatate de ora iesi din dus, se spala pe dinti si se du-se la dulapul ei. Isi alesese de acolo o pereche de blugi albi si un top gri. Dupa ce se imbraca cobora jos unde se aflau parintii ei si fratele ei. Pe mama ei o chema Kumiko Haruno, avea 43 de ani, parul scurt roz si ochii albastrii, pe tatal ei il chema Hideki Haruno, avea 45 de ani, parul negru si ochii verzi, iar pe fratele ei il chema Kazuki Haruno, el avea 20 de ani, parul scurt negru si ochii albastri. Aceasta era familia ei. Sakura se aseza la masa.
    -Buna dimineata scumpo. Ii spune mama ei.
    -Buna....
    -Ce vrei sa mananci?
    -Ca de obicei cereale.
    -Bine, Kazuki, tu ce vrei sa mananci?
    -Nu mananc acasa, imi iau ceva pe drum, trebe sa ajung la facultate. Saku imi pare rau dar nu te pot duce in dimineata asta.
    -Nu-i nimic.
    Dupa ce pleca fratele ei si termina de mancat, o suna pe prietena ei cea mai buna Hinata Hyuga, era o fata inalta cu parul lung negru si ochii lila din cauza lentilelor. Se intalni cu ea, purta o rochita de vara roz cu fundita pe spate. Sakura si Hinata plecara spre scoala.

Sakura:

Mergeam cu Hinata spre scoala cand il vad pe prietenul meu cel mai bun si iubitul Hinatei, Sasuke Uchiha, un baiat brunet cu ochii negrii ca taciunile. Era prietenul meu cel mai bun de la gradinita si iubitul Hinatei de prin clasa a VI- a. Sasuke era un tip de treaba, tin la el foarte mult. Vad cum se apropie de noi. Ma imbratiseaza si ma saruta prieteneste pe obraz, eu facand la fel, iar pe Hinata o saruta pe scurt pe gura. Purta o camasa cu maneca scurta de culoare lila descheiata la primi trei nasturi, o pereche de blugi negri si nelipsitii lui ochelari de soare.
    -Deci , Saku ce ai de gand sa mai faci anul asta? Ma intreaba Sasuke zambind strengareste.
    -La ce te referi, am multe in gand? Spun eu chicotind.
    -Da chiar Saku, am auzit ca o sa avem un coleg nou, ai de gand sa iesi cu el? Ma intreaba si Hinata.
    -Depinde... spun eu ingandurata.

Autor:

Ajung la scoala si intra in clasa. Sasuke asezandu-se langa colegul lui de banca Naruto Uzumaki, un tip blond cu ochii albastrii, iar Sakura cu Hinata in fata lor. Dupa vreo zece minute isi face aparitia si dirigintele lor Kakashi Hatake, era un tip de vreo 37 de ani, cu parul alb si ochii negri. Acesta era insotit de un baiat de vreo 18 ani, inalt cu parul lins negru si ochii negri ca cerul noapte fara stele.
    -Copii, el este noul vostru coleg Sai Sato.
    Sai se ajeza intr-o banca langa o tipa cu parul blond lung si ochii albastrii pe nume Ino Yamanaka. Ora incepu iar Kakashi le povesti despre un razboi ce a avut loc in anul 1865.

Sakura:

Dupa ce s-au terminat toate orele , Sasuke ne-a chemat la o petrecere la piscina la el acasa, asa ca m-am dus sa ma pregatesc. Ajunsa acasa si vazand ca nu e nimeni mi-am facut un dus, mi-am luat costumul de baie pe mine, o rochita albastra pe deasupra, geanta cu tot ce imi trebuie si am plecat spre casa lui Sasuke. Avea o casa destul de mare cu piscina in spatele ei. Parintii lui erau mai tot timpul plecati prin strainatate iar el statea cu fratele lui Itachi care de ceva vreme s-a cam mutat cu iubita lui. Ajung in fata casei si bat la usa. Dupa vreo 4 batai el imi raspunde.
    -Hei, ce faci? Ma intreaba el lundu-ma in brate.
    -Bine, am venit la party. Ii raspund eu chicotind.
    El imi zambeste si ma invita sa iau loc pe canapea, se pare ca Hinata nu venise inca. Vine cu doua pahare de Cola si le pune pe masuta din fata noastra si se aseaza langa mine. Avea numai un sort de baie alb pe el. Acum ca ma uit mai bine la el , pare chiar dragut. Chicotesc la gandul asta.
    -Ce-i asa amuzant ? Ma intreaba zambindu-mi.
    -Nimic, m-am gandit la ceva amuzant .
    -Pai zi-mi si mie sa rad si eu.
    Eu ma uit la el si dau negativ din cap. Apoi el incepe sa ma gadile si eu sa fug. Urc repede scarile, intru in camera la el si ma ascund dupa usa. Ii aud pasii apropiindu-se de camera, dar spre norocul, sau ghinionul meu cineva suna la usa si el coboara. Atunci ies de dupa usa si incep sa ma plimb prin camera lui. Avea o camera destul de mare , frumos mobilata, am mai fost aici dar niciodata nu m-am uitat atat de atenta. Avea si un pat mare cu cearsafuri de un rosu sangeriu. Ma trantesc in el si surpriza, era asa moale. Ma asez mai comod si fara sa-mi dau seama ma i-a somnul si adorm.

Sasuke:

In timp ce ma indreptam spre camera mea sa o gasesc pe Sakura, aud soneria si cobor jos sa deschid. Se pare ca era Hinata. O iau in brate si o sarut pe gura.
    -Haide intra . Ii spun eu si ii fac semn si cu mana.
    -Ai vorbit cu Sakura, am sunat-o dar mi-e nu mi-o raspuns.
    -E aici, se ascunde pe undeva. Ii raspund eu chicotind.
    -Se ascunde? De cine? Ma intreaba Hinata surprinsa.
    -De mine, de cine altcineva.
    -Aha...
    Ii spun ca vin imediat si urc in camera unde o gasesc pe Sakura dormind pe patul meu. Chicotesc usor si intru in camera inchizand usa pe dinauntru. Ma asez in genunchi la marginea patului si ii mangai usor chipul.

Sakura:

Simt o mana calda care imi mangaie fata. Deschid ochii usor si il vad pe Sasuke cum zambeste.
    -Bau, te-am gasit. Imi spunde el amuzat.
    Eu sar ca arsa si incepem amandoi sa radem. Apoi ma ia de mana si imi spune ca a ajuns si Hinata. Coboram jos si o vad pe prietena mea cum bea din paharul meu de Cola.
    -Hei Saku ce faci? Ma intreaba ea zambindu-mi.
    -Bine uite atipisem si prietenul tau ma trezit. Ii spun eu prefacandu-ma suparata si scotandu-i limba lui Sasuke.
    Acesta incepe sa rada si iese afara.

Cam atat deocamdata . Astept parerile voaste.

Ultima editare efectuata de catre Sweet Lucya in Lun 15 Apr 2013 - 21:22, editata de 1 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Just Friends - SasuSaku

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 15 Apr 2013 - 21:18

Bună, draga mea! Mă bucur că te-ai hotărât să postezi un fic aici pe forum! Cu această ocazie îţi urez şi bun venit în marea noastră familie! Kiss Hm, îmi place ficul tău şi mă bucur că nu sunt multe greşeli de gramatică sau tastare, ceea ce e bine! Kiss Pentru perfecţionare ai putea cere o critică constructivă şi unul dintre critici îţi va da sfaturile necesare! :d
    Îmi place acţiunea ficului, Sasuke, Sakura şi Hinata prieteni. Însă am impresia că în viitor această legătură se va strica. Şi totuşi, Sakura îmi pare tristă, mai ales când conversase dimineaţa cu ai săi. Şi Sai este elevul nou ? Wow, ce tare. :x De abia aştept să văd ce ne pregăteşti în continuare! Kiss
    Eu aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 19 Apr 2013 - 22:08

Nu stiu cum, dar am citit capitolul ieri si comentez astazi Smile Acum doar n-o sa ai pica pe mine :o3 Smile Eh, oricum e super. Nu le am eu cu critica sau sa zic ca nu-mi place. Laugh N-ai sa vezi asa ceva de la mine. Sunt sigura ca eu n-as putea face o treaba mai buna deci n-ar avea rost. Acum...sa terminam cu laudele. Am fost asa dezamagita cand am vazut ca s-a terminat capitolul! Mai vreau! Chiar imi place povestea. Cei mai buni prieteni, sunt amuzanti si se mai si joaca ca doi copii de doi ani, si eu fac asta Laugh Deci e grozav. Nici nu am vazut greseli de garamatica pentru ca citeam prea absorbita de actiune. Asa ca, daca sunt....asta e. Cu siguranta nu le-am luat in seama. Abia astept sa pui next si poate ma anunti si pe mine printr-un PM, pentru ca sunt cam cu capul in nori si nu vreau sa intarzii cand pui next. Te saluuuut! Kiss
    Sweet Lucya
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sweet Lucya la data de Sam 20 Apr 2013 - 22:26

Buna, am adus nextul , sper sa va placa. Big smile

Just Friends

Capitolul 2

Sakura:

Dupa ce a plecat Sasuke din camera, am inceput sa povestesc cu Hinata despre tot felul de prostioare, pana sau mai adunat cativa prieteni de-ai nostri si am inceput sa petrecem. Dansa fiecare pe unde apuca sau se balacea in piscina. Eu cu Hinata ne-am retras in camera lui Sasuke si acolo ne-am dat si noi rochitele jos, lasandu-le pe pat, dupa care am coborat jos. Ajunsese si Sai.
    -Buna Sakura, Hinata, ce mai faceti? ne intreaba el.
    -Bine, mergem la piscina, haide cu noi.
    Hinata il prinde de mana si se indreapta spre piscina cu el, iar eu in urma lor. Acolo erau toti pretenii nostri Sasuke, Naruto, Ino, o fata cu parul scurt brunet pe si ochii caprui pe nume TenTen, Temari care era o fata din clasa paralela cu ochii negri si parul blond lung pana la umeri, un baiat inalt si bine facut, cu ochii capriu si parul castaniu pe care-l cheama Kiba, un baiat Shino cu ochii negri si parul castaniu, un baiat de la noi din clasa inalt si slab cu parul mai lung castaniu si ochii negri Neji, un baiat gras si mic de statura, cu parul saten si ochii negri pe nume Choji, un alt prieten de-al lui Sasuke cu parul negru si ochii mari negri pe care-l cheama Lee, verisorul Hinatei Neji, un tip cu parul lung si ochii negri, Gaara un tip roscat cu ochii albastri care era fratele mai mic a lui Temari si celalalt frate al ei Kankuro un tip cu parul castaniu si ochii negri si mai erau cativa prieteni de-a lui Sasuke pe care nu-i cunosteam atat de bine . Ajung la piscina si ma asez pe un sezlong la soare, lasandu-l sa ma incalzeasca cu razele lui. Stau asa vreo cinci minute pana se trezeste cineva sa se aseze in fata mea si sa-mi ia soarele .
    -Tu nu vezi ca-mi iei soarele! Tipa eu la vinovat care se pare ca era chiar dragul meu prieten Sasuke.
    -Scuze printesa. Spune el facand o plecaciune la misto.
    Era clar avea chef sa me enerveze. Eu ii scot limba si ii zic sa se dea mai incolo. El isi trage un sezlog si se aseaza langa mine.
    -Deci, te distrezi? ma intreaba el.
    -Pana sa vii tu aici, da . ii raspund eu scotandu-i din nou limba.
    -Oo, da ? Bine hai sa te distrezi atunci.
    El ma lua in brate si ma arunca pe mine in piscina, dupa care sari si el.
    -Esti nebun! strig eu uitandu-ma la el cum radea de mine.
    -Nu, deloc, te ajut sa te distrezi doar.
    -Haha ce sa-ti povestesc.
    Dau sa ies din piscina dar el nu ma lasa tragandu-ma inapoi in apa.
    -Unde crezi ca pleci? ma intreaba el razand.
    -Sa ma usuc, pentru ca un destept s-a gandit sa ma arunce in apa . ii spun eu stropindu-l cu apa.

Autor:

Sakura iesi din piscina si se duse spre sezlongul ei unde isi lua prosopul incercand sa-si usuce parul. Sasuke iesi si el indreptandu-se spre iubita lui, aruncand-o si pe ea in apa. Dupa ce isi sterse calumea parul, Sakura se aseza din nou la soare. Peste vreo cateva ore bune, dupa ce toata lumea se plictisi de piscina, petrecerea se muta in casa. Unii dansau altii stateau tolaniti pe canapea, altii facand altceva. Sakura statea la bar cu paharul de Whiskey in fata. Sasuke cu Hinata erau in camera lui sarutandu-se, dar cineva se pare ca nu prea avea chef. Sasuke era absent la tot ce facea.
    -Iubitule, esti okey? il intreaba Hinata ingrijorata.
    -Da, sunt doar putin obosit.
    Dar Sasuke nu era chiar asa obosit, ceva il framanta si nu stia ce este. Nu mai statura mult si coborara jos. Sakura era in coltul camerei si vorbea cu un baiat. Era un baiat inalt slabut, cu parul blond si ochii verzi.
    -Deci cum te cheama frumoas-o? il intreaba el pe Sakura care era total absenta.
    -Tu cine esti? ii raspunde ea in cele din urma.
    -Eu sunt Hiroki Nakamura.
    -Aha, eu sunt Sakura... Haruno.
    -Pai si ce faci singurica aici?
    -Stau, nu se vede?
    -Ba da, dar nu vrei sa mergem mai bine sus intr-o camera sa stam amandoi? o intreaba el zambindu-i.
    -Sau lasa.
    Sakura se ridica de pe scaun si se indrepta spre grupul ei de prieteni care stateau si povesteau, sau dansau. Se tranti pe canapea unde era TenTen si cu Neji care povesteau .
    -Hei Saku, esti bine? o intreba TenTen vazand-o ca era cam galbena la fata.
    -Nu prea, mi-e rau, cred ca am baut prea mult. spune ea lasandu-si capul pe spate.
    -De ce nu iesi afara sa iei o gura de aer? ii spune Neji uitandu-se la ea.
    -Mda... ar fi o idee buna.
    Sakura iesi afara si vazu ca pe un sezlong era Sasuke cu Hinata care se tineau in brate. Nu vroia sa ii intrerupa asa ca se intoarse inapoi in casa se duse sus in camera lui Sasuke, isi lua geanta si dadu sa iese dar in fata ei aparu baiatul de mai devreme Hiroki cu un alt baiat cu parul brunet si cu ochii albastrii.
    -Buna din nou. ii spunse el cu zambetul pe buze.
    Sakura era obosita si ii era si rau asa ca incerca sa treaca pe langa ei ignorandu-i. Unul dintre ei o prinse de incheietura mainii si o trase din nou in camera, de data asta inchizand si usa.
    -Pleci asa de repede ? o intreba cel brunet.
    -Haideti , lasati-ma impace ca n-am chef de voi in seara asta.
    -Da ce ii dupa chef? o intreba de data asta Hiroki.
    Usa se deschise si pe ia intra Sasuke cu Hinata.
    -Gata baieti, lasati-o impace pe Sakura. le spuse Sasuke serios.
    -Haide mai, lasa-ne sa ne jucam putin cu ea. ii spuse Hitoki.
    -Afara, acum, nu aveti ce cauta la etaj. spunand acestea Sasuke ii scoase din camera si ramasese cu fetele.
    -Sakura, ti-au facut ceva? o intreaba Hinata ingrijorata.
    -Nu, doar nervi. raspunde Sakura plictisita.
    -Esti bine, TenTen zicea ca te-ai dus afara sa iei o gura de aer ca nu te simtiai bine. o intreba Sasuke.
    -Mi-e doar putin rau, cred ca-i de la bautura, am cam intrecut masura de data asta.
    -Pai intinde-te putin in pat. ii spuse Hinata.
    -Nu, mai bine plec acasa, sunt si un pic ametita.
    -Sau mai bine intindete aici, daca te vad ai tai asa te omoara.
    -Sasuke are dreptate, poate ar fii mai bine sa ramai aici la noapte, nu te deranjeaza , nu Sasuke?
    -Nu, poate sa raman linistita.
    -Bine, fie, dar eu dorm in patul asta. le spuse Sakura trantindu-se pe pat.
    Hinata si Sasuke iesira din camera inchizand usa si coborara jos.

Sasuke:

Am coborat jos cu Hinata si majoritatea plecau, ma uit la ceas si observ ca se facu-se destul de tarziu, era doi si ceva noaptea. Dupa ce plecara toti, am dus-o si pe Hinata acasa. Cand m-am intors Sakura era jos cu un pahar de apa in mana.
    -Hei, te-ai trezit deja? o intreb eu.
    -Nici nu am apucat sa adorm. imi raspunde ea.
    -De ce?
    -Nu stiu, ma doare capul de cred ca o sa-mi explodeze.
    Eu ma apropii de ea o imbratisez si ii spun sa se duca in camera mea sa ma astepte. Eu mai stau putin sa inchid usa spre curte si sa trag jaluzelele, dupa care ma duc si eu in camera. Sakura era pe balcon stand pe un saun, ma indrept spre ea si ii spun ca ma bag la un dus. Intru in baie, imi dau hainele jos si ma bag sub dus. Dupa vreo 20 de minute ies, imi iau un prosop si il infasor in jurul taliei si ies din baie. Sakura era pe jos langa pat uitandu-se la niste poze.
    -Iara mi-ai umblat prin lucruri? o intreb uitandu-ma la ea.
    -Ma stii doar...
    -La ce poze te uiti?
    -La niste poze de cand eram mici.
    Ma duc la dulap imi iau de acolo o pereche de boxeri si o pereche de pantaloni de trening cu care dorm de obicei si ma duc in baie sa ma schimb. Cand ies ma asez pe pat. Sakura se uita la mine si ma intreaba daca isi poate face si ea un dus. Eu dau aprobator din cap si ma duc sa-i aduc un prosop.
    -Poftim, vezi sa nu faci iara apa pe jos ca abia am sters. ii zic eu dupa care pe trantesc pe pat si ea intra in baie.

Sakura:

Intru in baia lui Sasuke si imi dau rochita si lenjeria jos. Ma bag sub dus si las picaturile calde de apa sa-mi mangaie corpul. Dupa vreo jumatate de ora ies de sub dus si imi lenjeria si prozopul pe mine. Intru in camera si ma uit in jur, lumina era stinsa, iar Sasuke era intis pe pat si se uita la televizor.
    -Ai terminat? ma intreaba el cascand,
    -Dap.
    -Bun , acum putem sa ne culcam.
    -Dupa ce imi dai ceva cu care sa dorm, ca nu o sa dorm in prosop. ii spun eu chicotind.
    El se ridica din pat se indreapta spre dulapul lui scotand de acolo o camasa lunga de un albastru inchis si mi-o da.
    -Ia asta , cred ca ii buna sa dormi cu ea .
    -Merci.
    Ii iau camasa din mana, ma intorc cu spatele dandu-mi prosopul jos si lundu-mi camasa lui pe mine. Dupa ce mi-am incheiat-o m-am bagat in pat langa el. Statea intins uitandu-se la televizor. Eu ma uita-m la el zambind usor.
    -Ce e? ma intreaba el zambindu-mi inapoi.
    -Nimic... ma gandeam doar.
    El se ridica si se uita la mine.
    -Si la ce te gandeai?
    -La nimic important... haide mai bine sa ne culcam...
    El stinse televizorul si trase plapuma peste noi. Eu m-am intors cu spatele la el si am inchis ochii. Sasuke ma prinse de talie si ma trase spre el cat sa stau lipita de corpul lui cald.
    -Somn usor... imi spune el sarutandu-ma pe par.
    Inchid ochii si ma las prada somnului. El facand probabil la fel.

Cam atat, o sa vin cu nextul cand am timp. Sper sa va placa. Big smile

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 21 Apr 2013 - 13:22

Mi-a placut maxim next-ul! Dar am o nelamurire, poate stii sau nu, dar eu sunt cam cu capul in nori si nu ma prind din prima. Mi s-a parut doar mie sau Sasuke si Sakura au niste relatii cam intime cand Sasuke e cu Hinata? Hm, saracuta de ea, nu o deranjeaza? Desi mie mi-a placut ca esti asa rea si....si...am fost si foarte trista si dezamagita cand am citit capitolul! Adica ei se duc la petrecere la piscina si eu stau acasa cu mama pe cap? Imi venea sa-i omooooor! Zi tu ca nu merita bataita...abia astept next ca sa vad ce rele mai fac astia 3. Ha! Te saluuut!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 21 Apr 2013 - 14:03

Bună, draga mea! Mă bucur că ai adus capitolul următor. Să vedem, să vedem... Hm, păi se pare că Sasuke şi Hinata au o relaţie de prietenie destul de apropiată, însă nu mă aşteptam să doarmă chiar şi în acelaşi pat şi să fie atât de apropiaţi.
          Îmi este puţin milă de Hinata, deoarece ţine la Sasuke, iar el deja probabil a început să-şi pună nişte semne de întrebare privind relaţia lui. Totuşi, chiar aşa, de ce era absent când se săruta cu Hinata ? Ciudat.
         Mă bucur că Sasuke a împiedicat un posibil viol al Sakurei, şi mai era şi ménage à trois. :]] Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! <3
    Sweet Lucya
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sweet Lucya la data de Lun 6 Mai 2013 - 18:28

Buna , am venit si eu cu nextul insfarsit Wink) sper sa va placa. Big smile

Just Friends

Capitolul 3

Autor:

Dimineata sosi repede. Sakura statea pe pervaz si privea cum rasare soarele. Sasuke inca nu se trezise, se tot foia prin pat pana cand deschise ochii somnoros si o privi pe Sakura.
    -Ce faci Saku, de ce te-ai trezit asa de repede?
    -Nu am mai putut sa dorm.
    Sasuke se ridica din pat si se aseza langa ea pe pervaz. Sakura il privi pret de cateva clipe, dupa care se ridica si intra in baie sa-si faca un dus. Sasuke coborase jos in bucatarie si pregati micul dejun.

Sakura:

Eram in cabina de dus, lasand picaturile de apa sa-mi curga peste tot corpul. Dupa ce am terminat dusul, m-am dus din nou in camera lui Sasuke, acesta se imbracase cu o pereche de blugi negri, un tricou stramt alb si un pulovar tot negru.
    -Am facut micul dejun, te astept jos sa mancam. Imi spune el zambindu-mi prietenos.
    -Bine...
    El iesi din camera, iar eu m-am imbracat cu rochita mea si am coborat jos. Era la masa si se uita la televizor. Ma asez si eu la masa si incepem sa mancam in liniste, pana cand telefonul meu incepe sa sune. Sasuke mi-l da fara sa zica nimic. Eu il iau si raspund.
    -Alo, Saku? Intreaba o voce cunoscuta mie, era Hinata.
    -Da Hinata, ce faci?
    -Bine, uite vreau sa te rog ceva...
    -Spune
    -Sasuke e in camera?
    -Suntem in bucatarie de ce?
    -Numa, poti sa vii urgent la mine? Trebuie sa-ti zic ceva foarte important.
    -Okey, hai ca ma duc sa ma schimb, vin la tine si mergem impreuna la scoala, e bine asa?
    -Perfect, te astept atunci.
    -Okey.
    Dupa ce termin convorbirea imi pun telefonul in geanta si ii spun lui Sasuke ca ma duc acasa sa ma schimb si sa ma duc la Hinata.
    -Bine, atunci ne vedem la scoala.
    -Okey.
    Ii dau un pupic pe obraz si pornesc spre casa mea. Cand intru pe usa sunt intampinata de fratele meu.
    -Unde ai fost? Ma intreaba el.
    -Am ramas la o prietena peste noapte.
    -La Hinata?
    -Nu la alta fata, nu o cunosti.
    -Si de ce nu mi-ai zis ca nu vii acasa?
    -Trebuia?
    -Pai nu ti-se pare normal?
    -Neee.
    Eu trec pe langa el si intru in camera mea . Imi iau din dulap o pereche de blugi scurti si un tricou alb. Dupa ce ma pieptan imi iau geanta de scoala, imi pun in ea cartile si caietele si cobor jos.
    -Unde pleci asa de repede? Ma intreba iara Kazuki.
    -La Hinata.
    -Diseara vii acasa?
    -Nu stiu, de ce?
    -Numa
    Ies pe usa si o iau spre casa Hinatei. Cand ajung ea ma astepta pe canapea.
    -Ce s-a intamplat Hinata?
    Aceasta mai avea putin si plangea.
    -Trebuie sa-ti spun ceva, dar nu trebuie sa stie absolut nimeni.
    -Promit ca nu zic nimic.
    Ma asez langa ea si incepe sa-mi povesteasca.
    -Aseara dupa ce ma adus Sasuke acasa, Naruto se afla aici...
    -Ce cauta Naruto aici? O intreb eu surprinsa.
    -Pai a spus ca vrea sa vorbeasca urgent cu mine si l-am invitat in casa si...
    -Si?
    -Pai si mi-a spus ca ma iubeste si am inceput sa ne sarutam si mai departe cred ca stii.
    Am ramas uimita, Hinata avea lacrimi in ochi si eu o priveam fara sa spun nimic.
    -Spune ceva.. te rog.
    -Te-ai culcat cu Naruto?
    -Dd..aa...
    -Doamne, Hianta ....
    -Stiu ca nu am facut bine ce am facut, nu ma intelege gresit, tin mult la Sasuke, dar cred ca il iubesc pe Naruto, nu stiu ce sa fac.
    -Trebuie sa-i spui.
    -Nu pot sa-i spun ca nu-l mai iubesc si ca m-am culcat cu cel mai bun prieten al lui....
    -Dar trebuie, nu poti sa-l minti , iar daca nu-i spui tu ii spun eu.
    -Bine o sa vorbesc cu el azi dupa scoala.
    -Bine...

Autor:

Sakura si Hinata mergeau in linste spre scoala. Cand ajunsera intrara in clasa si se asezara in banca. Sasuke nu ajunse inca, defapt nu ajunsese aproape nimeni. Hinata sparse linistea.
    -Si stii ce cel mai rau?
    -Ce?
    -Ca nu-mi pare rau pentru ce am facut...
    Sakura nu mai zise nimic.

Dupa scoala...

Hinata il chema pe Sasuke pe la ea sa vorbeasca cu el.
    -Deci ce vroiai sa vorbim?
    -Uite Sasuke... trebuie sa-ti zic ceva.
    -Sa intamplat ceva?
    -Defapt da... eu ... il iubesc pe Naruto si aseara m-am culcat cu el....
    -Ce-ai facut?!!! Tipa Sasuke nervos la ea.
    -Nu mai tipa... imi pare rau...
    -Iti pare rau?! Atat poti sa-mi zici?!!
    -Da... cred ca ar fii mai bine sa ne despartim....
    -Crezi?!! Nu mai vreau sa te vad!!
    Sasuke se ridica nervos si pleca spre casa lui.

Sakura:

Este seara si eu ii sun ca proasta pe amandoi. Ma hotarasc si plec spre casa lui Sasuke. Bat o data, de doua ori, de trei ori si nu raspunde nimeni. Pana la urma incerc usa sa vad daca ii deschisa, cand intru raman socata de ceea ce vad.

Cam atat , astept mai multe pareri. Smile
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 6 Mai 2013 - 20:57

Bunăă! Mă bucur că ai adus capitolul următor! Cât suspans, nu mă aşteptam de la Hinata să facă aşa ceva. Să se culce cu Naruto când încă era într-o relaţje cu Sasuke ? Este posibil aşa ceva ? Şi oare ce o şochează pe Sakura când intră prin "efracţie" în casa lui Sasuke ? Nu-mi spune că el nu poate depăşi momentul şi îşi pune gâtul în frânghie. Sad
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Lun 6 Mai 2013 - 23:31

CE? Tu chiar esti diabolica, fara mila! Cum sa ne lasi in suspansul asta? Te tin eu minte, sa stii! Neutru Dar ce a facut? Era cu una si se culcau impreuna, isi taiase venele, ce naiba s-a intamlat? Of of! Si cat m-a uimit Hinata! Ea, fata timida si rusinoasa, sensibila si tacuta.....sa se culce cu Naruto si mai ales sa-i spuna asa lui Sasuke? O doamne! M-a lasat stupefiata. Stiam ca trebuie sa-i desparti ca Saku sa fie cu Sasu, dar a fost prea brusc pentru ca nici nu ne spusesei prea multe despre Naruto. Si ai folosit cam mult dialog, unele replici puteau fi narate cu usurinta. Si abia astept next Love it Love it Love it Sunt indragostita de povestea asta, trebuie sa aflu ce s-a intamplat cu Sasuke, ce o sa se mai intample, cum o sa ajunga cei doi impreuna si tot asa! Trebuie sa stiu, si pentru asta tu trebuie sa pui next-ul ala cat mai repede! Xo.Xo. Kiss
    Equinox †
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Equinox † la data de Mar 6 Aug 2013 - 20:10

Nuuuuu! De ce?? De ce trebuie sa se sfarseasca acest minunat, frumos, genial capitol chiar acum? Sad
    Ok, ok, sa incep cu inceputul. Laugh
    Imi place mult de tot ficul tau.
    E foarte frumos.
    Bietul Sasuke...sper ca n-a facut ceva rau Sad
    Ei, eu astept cu nerabdare nextul si daca te rog, o sa ma anunti de el? 
    Mersi mult!
    Spor la scris. Te pup, C'ya!
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:43

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 13:46