Tentatia seductiei.

Distribuiti

Jossephine
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Re: Tentatia seductiei.

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mar 9 Iul 2013 - 16:07

:-w De ce? De ce? De ce? :-w De ce trebuie sa mi-o iei inainte? de ce trebuie sa te trezesti mai devreme? :-L Imi spui si mie de ce ?! Lasa ca imi spui altadata :-w 
    Kira, nu stiu daca in momentul asta te urasc ca nu m-ai lasat pe mine sa fiu prima, sau daca te iubesc pentru ca ai adus acest capitol incredibil o.o O sa ma mai gandesc (d) 
    Deci, in trasura ?! :O ((: Sakura trebuie sa se simta atrasa pe bune, daca are actiunile astea :> *hehe* Mi-a placut mult faza cand ea se holbeaza si viseaza si el " -Deci, te mai holbezi mult la mine?! Devine enervant! "  Eu credeam ca el e obisnuit ca femeile sa se holbeze la el (d) orice fata s-ar holba la el, nu crezi? >.> Oare le zice la toate asta cand ele se holbeaza? *hehe*
    M-a surprins reactia Sakurei >.> Cu alti barbati e o vrajitoare superba ca aspect, iar cu el e o pisicuta fara gheare - superba ca aspect ((: - Dar pot spune ca Sasuke a descoperit o latura a ei pe care n-a mai aratat-o in fata unui barbat vreodata (: Defapt, sunt convisa de asta :> 
    E normal ca baiatul sa se plictiseasca nu? [-( adica ce sa faca el in timp ce ea se uita ? sa stea? ((: Bineinteles ca el nu poate face ceva atat de linisit. Asa ca, a sedus-o, ca sa o faca in trasura ? >.> Wow. Cred ca lui Sakura chiar ii place de el daca la inceput a lasat asta sa se intample ((; Stii ce ma intreb ? Tipul ala care conducea trasura, nu auzea sunete? ((: Ba cred ca auzea, si oare ce zicea ? ((:  Asta ma macina *hehe* 
    A fost o scena atat de... si de... ca am cazut pe spate O.o 
    Dar pana la urma Sakura si-a dat seama ce face *hehe* nu stiu daca ma bucur de chestia asta sau daca sunt trista *hehe* o sa ma gandesc XD  
    ' Un gentelman nu se poarta asa' -> Deacord cu tine, dar cine a zis ca el e gentelman? *hehe* 
    Stai, nu-mi spune ! A dus-o acasa la el nu-i asa?! Nu-i asa ?! O.o OMG ! 
    Daca sa aduci next-ul tine doar de capitolul meu, atunci fii sigura ca o sa vina azi *d* dar vreau si eu next-ul cat mai repede aici da? :3 sa nu ma lasi sa astept :3 vreau sa vad ce o sa se intample in conacul lui Blaade :3 adica, cred ca e al lui... Ei, sigur e al lui :-j
    A, da, un lucru de adaugat: A fost genial X: 

PS: Sa te faci repede bine (d) Si sa nu ai nevoie de operatie, da? (D) 

Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Mar 9 Iul 2013 - 18:11

Hey. Mersi ca mai anuntat de next Kiss 
    Wow ce moment SasuSaku     Intr-o calesaca sau ce  era aia Laughing  a exagerat putin si Sasuke dar nah daca si ea ia permis Laugh  Dar la ce castel a dus-o? Nu are de gand sa ii faca ceva rau, nu?  
    Oricum mersi de anunt inca odata si sper sa aduci next-ul cat mai  repede. Te-am Kiss 
    ~Sayonara~  

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Mier 17 Iul 2013 - 14:59

Kirisor    tu vrei sa te bat? Acest fic e magnific, incantatori si toate sinonimele pt aceste cuvinte descriu acest fic   . OOO pervers....exact pe placul meu >Smile DEci nu stiu cum nu am lasat com pe aici desi am citit  Laugh In fine, imi place place mult Smile . Desi ma uimeste faptul ca Sakura era cat pe ce sa-i cedeze brunetului  Confuz 
    Ce mi-a placut cand l-a refuzat pe saracu tip la dans Laughing i s-a deschis maxilaru la 2 m 

Deci Kirisor astept continuarea (D) Tu vezi in ce data a fost postata continuarea??? In 9 si azi e 17       Sper sa il bagi repede ca de nu...nu raspund de faptele mele Bici 
    Spor la scris si idei...te-am pupacit  Kiss

IoAnA96
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de IoAnA96 la data de Mier 17 Iul 2013 - 16:47

Hei am venit si eu pe aici. De cand m-am inregistrat am stat sa citesc ficul tau si tot ce pot spune ca este imi place foarte, il, ador si vreau sa sa ma anunti cand vei pune capitolul urmator. Sa stii ca tocmai ti-ai castigat o mare fana. Big Hug Big Hug 

Deci sa nu uiti sa ma anunta. Ca daca nu...te bat.Bici   Glumesc. Stii ca te iubesc  Kiss Kiss    

Amaa
    Banat

Tentatia seductiei.

Mesaj Scris de Amaa la data de Dum 21 Iul 2013 - 23:31

Deci . Smile In sfarsit pot sa iti las si eu un comentariu prin care vreau sa-ti spun ca mor aici . Sad  Astept de atata timp sa postezi urmatorul capitol ,dar , NIMIC Very Angry ! Mor de curiozitate ! Oricum , nu mai are rost sa-ti mai spun ca acest capitol este senzational,mortal,exceptional,superb,etc. pentru ca deja stii asta Big Hug  . Doamnee....atata suspans...de nu-l postezi mai repede urmatorul capitol,cred ca fac infract Confuz . Ofofof. Cum poti fii atat de extraordinara ? Big smile Cu toate ca acesta este printre fic-urile mele preferate , daca mai astept mult cred ca inebunesc. nervos  Si nu cred ca sunt singura de aceasta parere Bici ! Oricum...ce sa-ti mai spun inafara ca m-ai lasat fara cuvinte si ca astept urmatorul capitol URGENT Agrement ! Spor la scris! Kiss

~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Lun 22 Iul 2013 - 10:01

Hey Kira!^^ Ma bucur ca am reusit ca sa-ti citesc fic-ul. Esti chiar magnifica. Love it Nu-mi vine sa cred ca nu am reusit ca sa trec mai devreme pe aici. Chiar vreau sa aflu ce se intampla incontinuare. Smile Mi-a placut scena SasuSaku. Mai ales faza cand Sakura se holba la el. De parca ar fi ramas hipnotizata de fizicul lui. Laugh 
    Deci, Sasuke a dus-o la un conac? Sper ca nu vrea sa-i faca vreun rau ca de nu Bici  
    Oricum, sper sa aduci repede capitolul, iar Debb sa faca si ea acelasi lucru. (D) 
    Te Kiss Kira si spor la scris incontinuare.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mar 30 Iul 2013 - 1:18

Hei, Kira ^^ Party fratilor 
    Nu stiu daca mai intai ma sinucid sau te omor pe tine Think E o dezicie foarte grea intr-adevar. Cred ca ma sinucid, adica... uita-te si tu cat am intarziat. Da, da, desigur, rusinica mie. 
    Trecand la fic, Jesus, Kira! T.T Mie de ce nu mi-a spus nimeni (Debb nu se pune) despre aceasta minunatie de fic? (d). 
    In primul rand, cat pot sa-mi placa fic-urile care tin de anii trecuti Love (L) Ah, da le ador, le iubesc Love it Pot sa spun ca m-am indragostit? Pot, pot? Angel 
    In al doilea rand, NARUTOOOOOOO Love it Ah, dragutul de el, cat pot sa-l mai ador. Laugh Da, uite cu ce persoanj incep si eu cand fic-ul e SasuSaku Laughing Zi tu ca nu sunt adorabila. 
    Asa, dar ce inceput a avut fic-ul Heart Heart . Vezi ce-mi bate inimioara? :o3 
    In al treilea rand, cred ca... adica.... e unul din putinele fic-uri in care imi place de Sasuke si de Sakura. Amandoi! Asta da minune, lume! In numai doua fic-uri s-a mai intamplat Think Adica, caracterul Sakurei e superb, e puternica, e tot ceea ce vor altele sa fie si nu sunt, e ceea ce vor barbatii si nu primesc Think Asta da femeie. Si Sasuke, sa nu-l uit, scumpul de el, mai stii ca si in fic-ul lui Debb era tot el tipul misterios si inca e? Ei bine, ai intrecut-o chiar si pe ea. Desi cred ca incep sa-l cunosc si pe Sasuke, cred, nu sunt sigura deci sa vad mai incolo. Insa e asa... daca nici macar Naruto, prietenul lui din copilarie, nu-l mai poate intelege... as spune ca e o cauza pierduta, dar el e pe mainile tale, deci nu e asa. 
    Stii ce-mi mai place? Cum suna Marchant Love  Pacatoasa aia de Hinata, ce norocasa e ca s-a casatorit tocmai ea cu dragul meu Naruto. 
    Deci mor Laughing Ce comentarii dadea Sakura (sfaturi, pe aproape, la ora asta -1noaptea- au acelasi sens) despre celelalte muieri de la petrecere. Am crezut ca o sa cad pe jos de ras (la propriu, am prostul obicei sa ma legan cu scaunul). 
    Si se intampla CE la acea petrecere/ logodna sau cum o fii? Kira, God, cat de geniala poti sa fii? ... Ma sperii.  Adica din cauza catelusului (care e al naibii de simpatic) ajunge pe mana lui Arthur (ce nume mai are si asta, in fine, trecand peste) care s-a gandit el asa in capsorul lui de 2 parale ca ar fii misto rau de tot sa isi incheie seara cu un viol.  Unul care sa o afecteze pe Sakura. Ea! Ea, care i-a pus la punct fara eforturi pe ciudateii tovarasi ai lui Sasuke :O Deci.. sunt poker face.  Si fratele ei are atata incredere in ea.. odododo, sa nu vomit de la atata greata. (cah, dulcegarii). 
    Iar Sasuke *aparut asa, din neant* o salveaza! Awww, soooooo sweet  Dar unde o duce? La el acasa, a spus ca nu ii e cunoscuta locatia... hmm Think Ai o minte asa diabolica ca nu pot ghicii Think Hmm.  vreau sa stiu! Please. 
    Ah, era sa uit *tamba mai sunt* DAMIAN! Fir-ar el sa fie de pacatos care e si pe care Sakura il cunoaste (d). Grrrr. T.T. Asta se poate duce unde o vrea, de ce sa se bage el cand nu e cazul, eu vreau aici SasuSaku (da, nu stiu cum de am spus EU asta Think ). 
    Ah, si stii ce mai vreau? Next! Clar next  Poate il faci si mare, sper si eu. Ooo da, si sa ma si anunti cand pui capitolul ;Wink
    Xo.Xo. *bye*

*DeEa*
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de *DeEa* la data de Vin 16 Aug 2013 - 0:57

bunaaa!Hi! 
     Imi place foarte mult acest fic.Agrement   E o idee geniala, geniala iti spun! Nu am mai intalnit-o pana acum. (uite, am facut si rima Laugh )
    Imi plac fosrte mult numele personajelor, mai ales "Blade". Mi se pare ca ii ofera lui Sasuke un aer mai mistic.
     A avut Sakura mare noroc atunci cand a aparut Sasuke si a scapat-o din mainile lui Arthur, chiar nu mia-r fi placut deloc, ca el sa o violeze. Si acel prim sarut dintre ei a fost asa de, sweet Blush  
    Nu o inteleg pe Sakura, la inceput parea sa se lase greu si ii cucerea pe toti barbatii, dar in bratele lui Sasuke, pare asa o usuratica.Down 

Tine minte, eu mare fan, mare fan. 
    P.S. daca poti anunta-ma si pe mine cand pui capitolul urmator, multumesc anticipat Big Hug 

Ami.
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Ami. la data de Vin 16 Aug 2013 - 13:19

Hello, dears. Imi place mult acest fic. Ideea este de-a dreptul adorabila. :3 Ihih, ultimul capitol a fost atat de pasional. :3 Relatia dintre cei doi a inceput tocmai acum. :)De-a dreptul super. :)In fine, sper sa aduci continuarea cat mai reepeede! Pentru ca ficul este minunat. :)Vreau sa  aflu ce se v a intampla in continuare. :3 Anunta-ma si pe mine, doar daca ai timp, chef si rabdare. *hugs*

Andreea Schmitt
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Andreea Schmitt la data de Dum 8 Sept 2013 - 16:28

Helllau, dear:*
    Ma tineam de ieri sa iti dau comentariu, dar am inceput cartea aia si am spus ca ti-l voi da altadata.
    Asaaa, o sa ti se para tare amuzant, dar ti-am citit ficul pe la 5 dimineata si dupa  ce am terminat si ultimul capitol, nu ma mai puteam culca, din pricina suspansului. Tin minte ca nu citisem de mult timp vreun fanfic de genul si eram curioasa sa vad cum il vei contura pe viitor, mai ales ca misteriosul Conte Sasuke -caah, ce bine suna- ma intriga atat de mult. Si nu numai pe mine, din cate am observat.
    Imi place tare mult cum ai inceput, desigur si cum ai continuat, dar sunt innebunita dupa detalii si evenimente mici petrecute nu numai intre protagonisti, ci si intre celelalte personaje. Totul devine mai realist. Hmm, la fel si vocabularul; il gasesc potrivit epocii in care se petrece actiunea si nu mai zic de balurile, rochiile si importanta logodnelor. Cahh, Sasuke, Doamne, nici nu am cuvinte sa-mi exprim parere despre el, iar Sakura, desi mi se pare o persoana foarte rationala, in preajma contelui se cam pierde. SI vine intrebarea: cine nu s-ar pierde?! 
    Mi s-a parut tare romantica salvarea si foarte incitant momentul de slabiciune a celor doi.
    Sunt supeeer curioasa sa vad cum va continuuuua si foarte suparata ca nu ai mai scris de vreo doua luni, daca nu ma insel. Asa ca haide, ce mai astepti?
    Te puup.

*Alexia*
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de *Alexia* la data de Dum 15 Sept 2013 - 18:55

Hey, sweetheart!
    Ti-am citit fic-ul de ieri, dar nu am avut timp sa-ti dau com, asa ca o fac acum. Imi place foarte mult ideea, mai ales cum ai contorat-o prin originalitate. Mi-a placut cum ai descris momentul in care Sasuke a salvat-o pe Sakura, a fost foarte frumos! Pentru o secunda m-am gandit ca nu este foarte rece, dar m-ai surprins total cu scena fierbinte de la final. Sakura mi se pare un personaj interesant, ce face barbatii sa roiasca in jurul ei, dar in acelasi timp se lasa fermecata de Sasuke si incerca din greu sa-i reziste. Sper sa ma anunti cand pui next-ul. Spor la scris si la idei! Te pup! Kiss

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Sunako la data de Sam 21 Sept 2013 - 22:18

Buna scumpa si malefica mea surioara. Trec si eu pe aici si iata ce vad. Un fic superb, pe care il ador. Ma bucur ca mi-ai dat la rugamintea mea linkul catre el. Sa iti spun ce imi place si ce nu. Nu e o critica ci parerea mea personala. 
       Citisem primele capitole de mult, dar faza cu lorzi la inceput ma cam plictisea. Pe parcurs insa, a devenit  atat de incitant si a inceput sa imi faca o mare bucurie sa citesc fiecare capitol, fragment, rand, cuvant. Titlul ma atras de la inceput si pe parcurs am inteles, semnificatia sa. 

Idea este una originala pentru un fic. Am citit si eu cateva carti cu tema asta. Cred ca te-ai inspirat si tu dupa o carte citita, sau ma insel ? 

Ce m-a deranjat a fost lungimea capitolelor, imi displace faptul ca sunt foarte scurte si ca se termina, nespus de repede. Mereu ma faci curioasa la sfarsitul unui capitol. Am vazut si cateva greseli in capitolele tale, cum am mai spus citesc foarte atent un fic care imi place.  

Am obeservat greseli gen: 

In loc de: A mers cu el.  este: A mer  scu  e.  

Asta un exemplu. Am mai vazut aceste mici greseli, nu sunt foarte deranjante, dar cu cat scapi mai repede de ele, cu atat va deveni un fic si mai perfect de cat este defapt.

Dupa ce am spus acestea, iti urez spor in continoare, sa ne aduci capitole dinou si mai repede te rog. Astept sa apara capitolul urmator si te-as ruga sa ma anunti. Bay.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 16:09

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Lun 27 Feb 2017 - 11:29