Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Irene.
Moderator
Moderator
Sex : feminin

Re: Tentatia seductiei.

la data de Sam 15 Iun 2013 - 14:13

Chapter 10

Sakura intra gratioasa -la bratul lui Kenji- in sala de bal atragand privirile barbatilor asupra ei. Kira mergea atenta in fata lor, cu micutul ei cap indreptat catre femei, mai exact bijuteriile acestora. Micuta catelusa era atrasa de pietrele pretioase, ba chiar avea 5 seturi ale ei. In acea seara Sakura ordonase ca micutul animal sa poarte crtistalele roz, ce se potriveau cu rochia si parul ei. Cristalele pretioase erau lipite de blana alba si ondulata din fata stralucind in lumina din sala. Se plimba incet in timp ce datea din coada iar ochii ei albastri observau incaperea incercand sa gaseasca ceva.

-Conte Marchant, lady Hinata. Ii salute respectuos Sakura in timp ce facea o reverent gratioasa. Ma bucur ca m-ati invitat. Totul arata perfect. Felicitarile mele pentru logodna. Sa fie intr-un ceas bun!

Sakura ii intinse mana contelui si afisa un zambet dulce, innocent. Acesta o saruta incet si delicat, de parca ar fi fost petala unui trandafir. Contele Marchant fusese unul dintre petitorii ei inca de cand intrase in societate. Acesta aratase un interes fata de ea, chiar a cerut-o in casatorie cu cateva saptamani in urma. Este un om bun, destept,  amuzant si un prieten fidel. In tot acest timp, cand el o curta, a vazut stralucirea din ochii lui. Cu siguranta ca contele era un barbat pasional. Un gentleman neobisnuit, placut.

-Naruto. Felicitari! Nu credeam ca va veni ziua in care sa te vad insurat. Sa ai o casnicie productiva!

Kenji ii zabi cu subianteles in timp ce ii strangea mana barbateste. Privirea lui cazu pe Hinata, pe care o masura de jos pana sus si ii arata un zambet seducator.

-Kenji. Ma bucur ca ne-ai putut onora cu prezenta ta. Ii zambi ironic. Sper sa te distrezi si ai grije ce domnisoare seduci, badaranule! Sa nu fi nevoit sa te insori cu toate! Asta da bataie de cap.

Kenji rase si ii saruta incet mana Hinatei. Mana ei tremura la atingerea buzelor lui cu pelea ei. Un fior ii strabatu corpul.

-Buna ziua!  o voce groasa dar senzuala de barbat ii salutase politicos. Cum va simtiti? Naruto, da-mi voie sa te felicit! Sa fie intr-un ceas bun!

Naruto si Kenji cazura in genunchi in timp ce fetele au facut o reverent adanca si tineau capul plecat. Desigur ca Printul Regent a fost invitat dar nu credea ca ii va onora cu prezenta sa. Este un barbat ocupat in majoritatea timpului si nu se gandise ca se va afla aici.

-Inaltimea Voastra! Este o placere sa va avem aici. Multumim pentru ca ati venit si pentru urari. Speram ca petrecerea sa fie pe placul dumneavoastra!

-Oh, cu siguranta va fi!

*~*
Intr-un colt retras si intunecat statea grupul Ingerilor Cazuti. El nu baga in seama discutie pe care o purtau. O considera neinteresanta. Continua sa se uite la pictura de pe perete. “Fereastra spre infinit” este o picture abstracta, pictata de mama lui Naruto. Nuantele de negru, maro,  albastru, verde si galben au pus stapanire pe panza. Culorile se imbinau intr-un joc incitant. Mici pete albe se aflau in coltul din dreapta. Naruto le facuse din greseala cand picta alaturi de lady Cleo. Ah, ce mai zi! Comportamentul de clovn se asorta acum cu tinuta lui colorata.

-Hei, Blade!

-Huh?

-Blade! Ma bucur sa te revad! Cum o mai duci? Cum ti se pare in Londra? Ti-a fost dor de casa? De noi? Trebuie sa recuperam timpul pierdut. Nu stii ce incantat am fost cand am auzit ca ai revenit. Ah, si zvonurile. Barfele astea sunt mai rele ca bolile, se intend ca raia. Cum …

-Gareth! Linisteste-te! Da, am revenit pentru niste afaceri. Ma voi intoarce in curand in India.

Gareth Wyckmere era unul din colegii de la York si un  membru al clubului ‘Ingerii cazuti’.

-Hei, priviti acolo! Se pare ca lady Rosalind i-a cazut Printului Regent cu tronc. A participat la toate evenimentele la care a fost si ea. Se injoseste pentru atentia ei. Si zvonul cum ca ar fi incercat sa o sarute este tare amuzant. spuse Lucien, alt membru si prieten al lor.

-Cine? Ce zvon? In pare rau dar nu sunt la curent cu astfel de barfe. Spuse lordul Michael Kenyon, abia sosit din Spania.

-Printul Regent s-a indragostit, ca majoritatea barbatilor, de Lady Sakura Rosalind Haruno, fiica vicontelui de Marchant. Nu este nici o surpiza, lady Sakura este o adevarata frumusete. Uita-te la ea. Este atat de diferita! Desteapta, amuzanta, frumoasa, gratioasa si exotica. O femeie nemaiintalnita. Exista o barfa cum ca Printul Regent a incercat sa o sarute iar ea a pus pufosenia aia alba exact cand sa o sarute. Ma uimeste ca mai iese in societate si ii face curte dupa toate astea.

-Lucien. Se poate ca si tu sa fi fost respins de ea? Intreba Naruto si incepu sa rada.

-Unde ai auzit asta, baiete? Lucien Fairchild, contele de Strathmore il privi uimit in timp ce ochii lui negri inca priveau minunata faptura. Da, este atras de ea. La dracu! Toti sunt si pe toti i-a refuzat. De ce trebuia el sa aduca asta in discutie. Dar … Dar tu? Nu vrei sa ne zici nimic? Spuse el in timp ce ii arunca un zambet arogant.

-Hm. Trebuia sa stiu ca se va afla.

-Stati putin. Sa inteleg ca aceasta femeie v-a refuzat pe amandoi? Gareth si Michael au inceput sa rada.

Blade ranji.

-Nu doar pe noi. Majoritatea barbatilor de aici au fost refuzati de ea. Nu cred ca vrea sa se casatoreasca, spuse Naruto in timp ce o privea.

Dansa atat de gratios iar miscarile ei erau perfecte. Prin toate saloanele se vorbeste de zambetul inocent, ochii precum smaraldele, parul roz, exotic, accentul frantuzesc si inteligenta ei. O femeie uimitoare. Totusi, fiind adepta lui Catherine Khight , o femeie ce scria despre drepturile femei nu era un lucru bun. Nu multi barbati ar tolera asta la femei. Este o adevarata provocare.

-Da. Lady Sakura este una din cititoarele lui Catherine Knight. Se pare ca femeia aia a reusit sa-i otraveasca mintea cu balivernele ei. La una din seratele lui Lady Ashburton am auzit ca o sustine si ca este adevarat ceea ce scrie acolo. Bineinteles ca contele Mace nu a putut sa taca si a contrazis-o, jignind femeile, iar ea i-a servit niste replici usturatoare incat, saracul, nu stia ce sa mai zica. Lucien nu isi ridica privirea de pe ea.

-Hmm. Interesant. Totusi, de ce nu vrea sa se casatoreasca? Intreba Blade in timp ce o privea.

-Din cate am auzit, este indragostita de un barbat care nu se invarte in cercurile noastre. Un soldat ce lupta prin India. Nu mai stiu care este numele lui.

-Asa e, Lucien. Si eu am auzit asta. Ofiterul Damian Mackenzie.

Dintii lui Sas`ke fulgerara intr-un zambet care l-ar fi facut si pe diavol sa se rusineze.
In sfarsit. O gasise.

~*~*~
Buna (:
Ei bine pot spune ca asta este cel mai lung capitol pe care il veti avea la acest fic ((:
Sper sa va placa! :o3

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Sam 15 Iun 2013 - 14:59, editata de 1 ori
Jossephine
Membru
Membru

la data de Sam 15 Iun 2013 - 14:13
Insfarsit, prima ! Mori de ciuda, deea Smile 
Deeci, un priiiint Love it cred ca e fermecator, si mai e si important xD Mi-a placut faptul ca Naruto, Kenji si fetele au aratat atat de mult respect, totul iese atat de nobil. Dar nu asta m-a uimit la capitolul acesta incredibil, m-a uimit faptul ca Sakura nu se ataseaza de niciun barbat, de fapt, de niciun alt barbat. Mackenzie o sa ramana singurul barbat la care a tinut vreodata? Sunt convinsa ca nu, apare Blade :> Vad ca Sasuke a inceput sa arate interes fata de Saku :> iar barbatii astia o barfesc cam mult. Ma intreb daca zvonul acela cu faptul ca printul a incercat sa o sarute pe Sakura este adevarat. N-ar trebui sa ma intreb, sunt sigura ca e adevarat. Ai facut-o irezistibila si vad ca ea ii refuza pe toti, way to go, Sakura XD Imi place ca Sasuke se arata interesat de Sakura si insfarsit afla cine e, dar vreau neaparat sa vad cum schimba astia doi doua vorbe. Nici nu stiu daca o sa se intample asta. Cine stie cum are de gand Blade sa actioneze? Cum o sa-si arate farmecul si cum are de gand sa o cucereasca? 
Si apropo, pe bune? Laugh ai facut-o pe Kira catelusa? Laugh  Eu ma gandeam ca ea va fi o domnisoara, dar tu ai facut-o catelusa Laugh Eh, mi-ai spus ca ai un rol special pentru ea, sunt curioasa sa vad care e :> 
Ti-am zis ca voi fi prima, eu am fost, sunt, si voi fi fanul nr. 1. Nimeni nu-mi ia mie locul Smile 
Sper sa aduci capitolul urmator la fel de repede, ca sa fiu la fel de repede prima din nou Smile
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Lun 17 Iun 2013 - 11:26
I-a căzut cu troc! =]]]]] Nu m-am putut abţine să n-o zic, eşti bestială, Kiro mamă. Ai tu acel stil care te pune pe grătar, te încinge, te incită... Pun pariu că Blade o doreşte! Doar el e Blade şi ceea ce nu au alţii, trebuie să aibă el. Deci, practic, de abia aştept să văd ce va face pentru a o obţine.
Să înţeleg că Prinţul Regent l-a onorat pe Naruto cum a auzit că Sakura s-a făcut prezentă, îl şi văd alergând bezmetic până la caleaşcă la aflarea veştii.
Aştept next-ul! Kiss
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mier 19 Iun 2013 - 8:05
Chapter 11

Sakura inca dansa cu Printul Regent. Bratele lui stateau pe trupul ei in timp ce ochii de un verde sters erau atintiti pe nurii ei mari, perfect rotunzi. Zambetul de pe fata lui imbatranita era unul pervers  iar felul in care o atingea uneori era necuviincios, dar, este Printul Regent si nu-l poti plesni de fiecare data cand face ceva pervers. Ar insemna sinucidere curata.  Tot ce spera rozalia era sa se termine dansul - ce i se parea ca tinea de o vesnicie – si sa se retraga in liniste. De cand si-a facut debutul in societate, barbatii ii dau tarcoale iar unii au tupeu sa-i faca propuneri indecente. Bineinteles ca au suferit si si-ar fi dorit sa nu le fi spus cand s-au trezit cu obrazul rosu sau cu o durere insuportabila in acea zona. Sakura nu este o femeie ca toate celelalte, care crede ca tot ce zboara se mananca. Nu va mai accepta nici un barbat in viata ei, Mackenzie a fost primul si singurul. Are treburi mai importante decat sa isi gaseasca un sot incapabil sa poarte o discutie cu ea. Damian a fost perfect pentru ea.

Ii zambi partenerului cand acesta se apleca sa-i sarute mana. In spatele acelui zambet se afla dezgustul fata de el. Oamenii de genul lui, care cred ca pot avea orice femeie datorita banilor si farmecelor pe care le poseda sunt cu siguranta idioti.

-Mi-a facut o deosebita placere sa dansez cu dumneavoastra, lady Sakura! Permiteti-mi sa va spun ca aratati minunat i aceasta seara.

-Multumesc Inaltimea Voastra!

Isi pastra zambetul si se retrase la grupul unor doamne ce vorbeau despre moda. Subiectul i se parea neinteresant, patetic. Dar cam asta era tot ce auzeai de la bunele domane ale societatii. Numai sa se planga si discutii despre bijuterii si rochii.

-Lady Sakura, ma bucur ca v-ati alaturat grupului nostru.

Tana domnisoara de saisprezece ani, cu parul blond si scurt pana la umeri o privi incantata cu o stralucire in ochii ciocolati. Bineinteles, inca o fata deabia iesita de pe bancile scolii ce isi facea debutul in societate. Sakura este mai mare decat ea cu doar trei ani si stie ce inseamna sa intri la varsta asta pe piata.

-Tocmai vorbeam despre bijuterii. Lady Ino prefera smaraldele desi ii repet mereu ca nu ii stau bine dar ea tot insista sa le poarte.

Sakura arunca o privire la tinuta blondei. Cu siguranta ca este un dezastru. Rochia alba cu dantela avea un decolteu mare iar sanii ei mici nu erau avantajati. Era lunga si atingea podeaua si exista riscul sa o rupa sau sa o murdareasca ceea ce ar fi insemnat un adevarat dezastru, avand in vedere ca barfele zboara repede. Colierul cu smaralde mari nu se potivea cu parul, ochii sau tenul bronzat.

-Asa este. Smaraldele nu sunt pentru dumneavoastra. Eu as incerca bijuterii doar din aur, nu cu pietre. Ar arata mai bine.

-Oh, atunci asa voi face. Va multumesc pentru sfat, lady Sakura!

Ino ii zambi iar la randul ei, Sakura, ii zambi. Dupa parerea ei, Ino nu era genul de femeie puternica ce putea opune rezistenta rasei masculine. Sigur in cel mai scurt timp parintii ei ii vor gasi un sot dispus sa o i-a de sotie doar pentru zestrea ei.

-Dar ce credeti despre rochia contesei Chatworth? Este prea indrazneata la varsta ei. Eu nu as purta asa ceva. Spuse una din doamne.

-Dar mama! Mie imi place rochia contesei. Si eu as vrea sa port o asemenea rochie. Lady Sakura, ce credeti?

Sakura se uita spre contesa si observa ca poarta o rochie extravaganta, de un rosu intens cu un decolteu generos ce o avantaja. Parul negru era prins intr-un coc perfect in varful capului iar buzele erau date cu ruj de un rosu aprins.

-Rochia este indrazneata si are curaj sa o poarte in public desi ar arata mult mai bine pe o femeie mai ... tanara. Iar pe dumneavoastra, lady Sara, nu va sfatuiesc sa purtati o asemenea rochie. Rosul nu va prinde iar modelul este prea indraznet pentru o fata inocenta.

-Dar sunteti mai mare decat mine cu patru ani! Am cincisprezece ani si vreau sa port o rochie ca accea! Si asta voi face.

Lady Sara o privi incercand sa ii arunce o privire dura dar nu ii reusi. Sakura ii zambi amuzanta de reactia fetei. Doar ea i-a cerut parerea, trebuia sa se astepte la ce e mai rau. Sigur parintii au tinut-o in puf prea mult si nu a existat nici o mana barbateasca care sa o aduca pe drumul cel bun.

-Oh, ce dezastru!  Uitati-va la sarmana lady Sophy. Ce ingrozitor!

Doamnele o privira pe cea care a vorbit. Ducesa Montgomery, Elizabeth, avea privirea indreptata catre o tanara fata ce statea in centrul unor barbati. Ochii albastri plini de dezgust ai ducesei se uitau la spectacolul din cealalta parte a incaperii. O lady era curtata de trei barbati ce nu aveau o reputatie prea buna.

-Sarmana fata! Cei trei idioti nu ii dau pace si nimeni nu incearca sa o salveze. Ingrozitor! Va spun, daca Miles m-ar fi vazut curtata de cei trei le-ar fi dat un glont in cap! Spuse aceasta mandra in timp ce isi deschidea evantaiul.

-Asta ii trebuie daca nu stie sa se protejeze de masculi. Ce se astepta sa se intample cand ea a venit cu rochia aia la petrecere? Este firec ca barbatii s-au adunat in jurul ei, doar asa a vrut, nu?

-Ino, taci! ii spuse mama acesteia in timp ce se incrunta la ea.

-Ma scuzati, dar trebuie sa o gasesc pe Kira. Are prostul obicei de a pleca si a cauta belele.

Spunand asta, Sakura se indeparta de ele si cauta cu privirea micutul animal. Nu era prea greu sa o zaresti, de obicei sta in centrul atentiei fiind admirata de doamne.

Se uita la toate grupurile de doamne si nu o zari nicaieri. Deja deveni agitata. Kira mereu intra in belele. Spera sa nu fi facut ceva necugetat. Si ... uite-o!

Sakura ramase uimita cand a zarit-o acolo.’Cum oare a reusit sa se duca acolo?’ gandi ea in timp ce se indrepta catre Kira. Strabatu gratios sala si zambi, unul din zambetele ei senzuale ce topeau inimile barbatilor. Cu fiecare pas facut inima ii tresarea, batand atat de repede incat credea ca se va opri. Dar nu arata asta, continua sa mearga catre grupul de barbati unde statea Kira. Chiar in bratele unui barbat inalt cu parul negru si ochii la fel de negri ca noaptea. Un barbat misterios si periculos pe care nu-l mai zarise atunci.

Fiind constienta ca ceilalti barbati se uitau la ea cu priviri ciudate pasi mai increzatoare, iar ajunsa in dreptul lor facu o reverenta gratioasa.

~*~*~
Buna (:
Deea. Cum sa cada cu "troc"? ((: Si atunci cand mi-ai zis ca asa ai citit, si acum ca mi-ai amintit, jur ca am ras cu lacrimi; (:
Na, acu` am pus next-ul cand nici una nu e on. :-w Sa nu va mai suparati. xD
Debb. Acum astept cele doua capitole la fic :-w
Sper sa va placa! *hug*
Kira. Dar in loc de albastru imaginati-va ca e roz xD
Aaa, si sa va pregatitit de capitolul 12 ca mai trebuie sa scriu putin si e gata ((:
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mier 19 Iun 2013 - 11:58
edit

Potaia e urâtă! =]]] Scuze, dar nu-mi place. Aşa, deci căţelul e în braţele lui Sasuke? Ce face acolo? Sau a fost ademenit de Blade? Nu-mi place deloc Prinţul Regent, ce ar mai dori-o el pe Sakura. În opinia mea, doar idioţii stau benoclaţi la sânii unei femei. Prea proaste femeile  astea de societate...
Aştept capitolul următor, spor la scris! Kiss
Jossephine
Membru
Membru

la data de Mier 19 Iun 2013 - 12:50
T.T As putea zice ca te omor, dar nu pot. Sunt prea obosita.
Cum Doamne iarta-ma le scoti asa de repede, si in acelasi timp, le faci asa de bine? Nu inteleeeeeeeg T.T
Stiam eu ! Trebuia sa vin la calculator imediat ce m-am trezit prima oara, la 10, si sa nu ma mai culc inapoi, ca sa fiu eu prima  [-( 
Deeci, chiar mi-a placut ;x Am adorat discutia dintre acele doamne si Sakura. Sfaturi excelente ;X 
Si chiar ma gandeam ca o sa fie invitata la dans, chiar ma gandeam ca va fi Printul Regent, dar nu ma gandeam ca nu o sa isi tina mainile acasa. Ce pervers [-( 
Kira, in bratele lui Sasuke? Wink) Adorabil, sper ca lui Sasuke ii plac cateii, altfel nu si-a ales bine tipul la care sa stea in brate. 
Deea ! Cum poti spune ca catelusa aia micuta e urata? E cel mai adorabil catelus pe care l-am vazut vreodata ;x L-as strange in brate pana l-as sufoca ;x 
Deeeci, a fost super capitolul Smile Mai ai putin pana la next? That's impossible ! Cum le scrii atat de repede ? Trebuie sa-mi zici si mie secretul. 
Spor la scris, data viitoare sper sa nu mai dorm asa mult XD
Theiana.
Inactiv
Inactiv

la data de Mier 19 Iun 2013 - 13:00
Hello! Am citit acest fic acum mult, mult timp, dar azi mi-am facut curaj sa comentez.  Este mega SUPER. Deci iubesc ideea ficului in sine, este minunata. Sakura este considerata o frumusete  rara ... dragut, imi aminteste de cartea Emma, dar cartea mi s-a parut tare plictisitoare, ficul vostru este genial. Va urez .... Bafta in continuare! Muahh :3

Raluca :D
Nou venit
Nou venit

la data de Joi 20 Iun 2013 - 20:42
 Buna
Uite ca am ajuns si eu pe la fic-ul tau. Imi place mult ideea ta.Eu una nu am mai intalnit-o in alte fic-uri...
La ce se referea Sasuke cand a spus ca a gasit-o? Nu stiu de ce dar am o presimtire cam  rea . Imi place mult cum descrii totul. 
Spor la scris in continuare si sper sa aduci noul capitol cat mai curand si daca timpul iti permite sa ma anunti si pe mine de next. Multumesc anticipat. Kiss 
~Sayonara~  
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Vin 21 Iun 2013 - 19:34
Chapter 12

Sas`ke o privea cum danseaza cu Printul Regent. O privea cum ii zambea si observa fiecare pas perfec executat. Rochia provocatoare zbura cand ea facea piruete lasandu-i la vedere gleznele. O lady nu-si arata in public, in special in fata barbatilor, glezna deoarece dupa formatul ei isi puteau da seama si de celelalte parti ale corpului. Totusi el nu isi datu seama de ce ascundea ea sub rochie.

-Cu ce e mai bun Damian Mackenzie? Nu am auzit de el pana acum. Spuse Lucien in timp ce se uita fascinat la ea.

-Nu stiu mi multe ca tine. Ca sa ii aflu numele am facut cercetari, noroc cu idiotul de Kenji care toarna tot cand e beat.

-Naruto, i-ai imbatat fratele ca sa obti informatii despre ea? Badaranule!

Naruto rase alaturi de prietenii lui la auzul acestei remarci. Nici unul nu isi deslipise privirea de pe ea.

-Totusi, el a murit? De ce nu mai vrea sa se casatoreasca? Inteleg ca suferi dupa persoana iubita dar diferenta dintre ei e mare. El este sau a fost, nu stiu, doar un soldat, iar ea este fiica unui viconte instarit. Nu inteleg de ce unii nu vor sa se casatoreasca, in special o femeie ca ea. Frumoasa, inteligenta, cu o zestre destul de mare,  tot ce iti doresti de la o nevasta. Spuse Lucien in timp ce golea un pahar cu vin Porto.

-Cine vrea sa se casatoreasca? Mi se pare plictisitor, zici ca esti prins cu un lant. Spuse Sas`ke si ii privi aratand dezinteres pentru Sakura.

-Casnicia este un lucru minunat, ranji Michael.  Ar trebui sa-ti iei si tu o nevasta.

-O idée excelenta, raspunse Sas`ke.  Ai cui nevasta mi-ai sugera-o?

Toti izbucnira in ras.

Blade nu se incurca cu femei obisnuite, cuminti si neprihanite. Orice femeie ar fi incantata daca ar avea parte de atentia lui, iar amantele lui sunt in culmea fericirii cand acesta le solicita si nu numai pentru faptul ca primesc multi bani, ci si pentru felul in care acesta conduce in pat.

Barbatii continuara discutia fara el. In gandul lui isi facea planuri pentru ce va urma dupa ce se termina petrecerea. Sa se duca el acolo sau sa o cheme la conac?

Deodata observa o catea mica, alba si plina de diamante roz ce il privea. Cine ar face o asemenea prostie? Sa isi iroseasca banii cu uratenia aia? Cu siguranta una din doamnele infumurate si batrane ce doresc sa primeasca atentie si nu stiu cum.

O observa cum se indreapta catre picioarele lui si isi scoase coltii apucandu-l de cizma din piele. Nu simti nimic dar si-ar fi dorit sa ii dea cu piciorul. Totusi, un gentleman nu are astfel de iesiri iar el este recunoscut pentru calm. Sas`ke se mandrea cu controlul de fier pe care-l exercita asa de bine asupra propriilor sale sentimente, lucru pe care-l învatase în anii petrecuti in India . Învatase greu aceste lucruri, dar le învatase bine.

O apuca scarbit si o ridica in sus sa se poata uita la ea. Dezgustatoare! Pentru o catea avea o atitudine de tarfa de prima clasa.

-Priviti cine vine aici! Ii anunta Lucien iar chipul lui se lumina, o scanteie facandu-si loc in ochii acestuia.

Dintii lui Sas`ke fulgerara intr-un zambet care l-ar fi facut si pe diavolul insusi sa se rusineze.

-Lady Sakura! Este o placer sa va intalnesc! Zvonurile despre frumusetea dumneavoastra nu sunt nici pe jumatate adevarate. Sunteti un inger! Spuse Lucien in timp ce ii saruta incet si delicat mana.

Sakura ii zambi si facu o reverent gratioasa. Sas`ke isi datu seama ca in spatele acelui zambet cuceritor se afla altceva. Incantarea de pe fata ei alba ca fildesul era doar o masca. O masca reusita pe care nu au obseravt-o nici unul din ei, doar el.

Sakurei ii placea sa fie complimentata, dar toti vedeau in ea doar frumusete. Nimeni nu increase sa o cunoasca cu adevarat. Toti ii laudau frumusetea ce va trece, dar nimeni nu ii observase celelalte calitati. Cand pasea intr-o incapere toti se holbau la ea si detesta asta. Era vazuta de barbate ca pe un trofeu greu de castigat, iar femeile ii arunca priviri pline de ura si asteptau nerabdatoare sa faca un pas gresit ca sa o poate barfi. Se afla intr-o junga plina de pradatori iar ea prada.

Ea le multumi si ii privi pe rand. Acestia incepura se se prezinte sis a-I faca complimente, la care ea doar zambea si le multumea. Se vedea ca face un efort sa nu plece de acolo, satula de toate linguselile. Dar o singura persoana nu ii vorbise.

Gentleman-ul ce o tine pe Kira in brate o analiza atent, ochii lui negri se oprira la bustul acesteia iar un zambet enigmatic isi facu loc pe buzele acestuia. Ochii lui coborara mai jos, la curbura soldurilor, la picioarelor lung ice nu se vedeau din cauza rochiei dar isi datuse seama ca este destul de inalte. Ochii lui urcara din nou si se uita la chipul ei. Ochii verzi erau pierduti pe chipul lui, buzele formau un zambet seducator iar parul roz,lung ce se revarsa peste umerii goi in valuri era exotic, moale.
Sakura il privea in ochi, pierduta in acel negru intens. Isi datu seama ca acesta se uita multumit la ea, privind-o de sus in jos. ‘Ce nesimtit!’ gandi ea in timp ce se uita fermecata la chipul acestuia. ‘Ce dracu` fac?! Stau si ma holbez la el ca si … Kira! O, Dumnezeule!

-Kira! Stai linistita sau vei cadea!

Sas`ke se uita la animalul din mainile sale o vazu agitandu-se, vrand sa se duca la stapana sa. Acesta inainta si i-o intinse Sakurei. Cand mana ei a atins-o pe a lui un fior i-a strabatut corpul. Inima ii batea mai tare decat atunci cand se indrepta spre ei. Nelundu-si privirea de pe chipul ei, Sas`ke zambi cand simti tremuratul mainii ei cand se atinsesera.

Un fluierat se auzi.

-Blade, de cand ti potaia aia in brate?

Naruto si Sas`ke nu au ras la spusele lui Gareth. In schimb Sakura le arunca o privire ucigatoare ce ii facu sa taca. Naruto stia cui apartinea Kira si ce insemna aceasta pentru Sakura. Ii marturisise ca este un dar pretios pentru ea dar nu ii spuses cine i-a daruit-o iar el nu insistase cand ii vazuse ochii plini de lacrimi.

-Potaie?! Acea ‘potaie’ este a mea! Spuse Sakura in timp ce o lasa jos pe Kira si se indrepta spre Gareth cu o privire ce-l putea intimida si pe diavol.

-Oh, imi pare rau! Nu am vrut! Acesta ingenunchie in vata ei si ii lua man ape care o duse la buze vrand sa depuna un sarut, dar aceasta isi strase mana repede din stransoarea lui.

Ii arunca o privire sfidatoare. Se asezase in genunchi si a vrut sa-I sarute mana , mare chestier! Si credea ca il va ierta pentru insulta asta? Nu! Nimeni nu ii insulta catelusa. Face parte din ea, e tot ce are de la mama ei si o pretuieste mai mult decat propria viata. Gareth e un porc!

~*~*~*~
Buna (:
Multumesc de pareri :o3 Ma bucur ca va place :3
Ei bine asta a fost capitolul ><" Il aveam terminat de ieri dar am zis ca voi mai scrie ... si lenea a pus stapanire pe mine xD

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Vin 21 Iun 2013 - 19:37, editata de 1 ori
Jossephine
Membru
Membru

la data de Vin 21 Iun 2013 - 19:35
o.o Cat de departe s-a ajuns  O.O Da-ti seama, s-au intalnit, dar tot nu au schimbat vreo vorba, insa totusi, merge bine XD Insfarsit s-au intalnit Love it Stai, stai, stai, Blade s-a indragostit sau mi se pare ? :> Frumusetea ei l-a fermecat pana si pe Sasuke nu? Laugh 
Stii, in capitolul precedent, jur ca eu credeam ca lui Sasuke ii place de Kira si ca ii placea sa o tina in brate, ma gandeam ca poate o s-o si mangaie, dar tu mi-ai aratat un tip caruia nu-i plac catelusii T.T Mi-ai frant inima. Biata Kira, de ce s-o fi dus fix la el? [-( I-a ros pantoful Laugh ce bine imi pare >Tongue . Cred ca Sasuke si-ar fi luat-o rau de tot daca Sakura si-ar fi dat seama ca el defapt nu e cel mai mare iubitor de animale ^^" Stii de ce imi mai pare bine? Ca Sakura a devenit furioasa cand neispravitul ala i-a jignit catelusa. Daca ar fi stiut ca e a Sakurei, sunt sigura, dar absolut sigura, ca nu zicea ceva de genul asta. Si cum pot spune hidoseniile alea ca (,) Kira este urata? Este o catelusa adorabila Love it Macar Sasuke i-a intins catelul Laugh Sper ca in capitolul urmator sa poarte o conversatie. Daca se intampla asta, mai mult ca sigur lesin de emotie. Dar oricum, Sasuke ramane tot Sasuke, si uite cum ochii lui o tot privesc Laugh Nu e cuminteee XD Imi imaginez, defapt nu imi imaginez, stiu, ca el e defapt un tip periculos. Sper sa nu se agate prea mult de Sakura, si daca o sa faca asta, sper ca Sakura sa fie pe faza si sa nu cada in plasa. 
Deeci, a fost minunat Love it Dar ce sa zic? Toate capitolele tale ma uimesc Smile Deci, vreau next-ul, repede, ca fac spume, si nu am vrea asta nu? Smile
Theiana.
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 21 Iun 2013 - 23:09
Ajgkdcvcjnaj! Doamne, dumnezeul meu !  A fost genial, genial, foarte genial! Ei s-au intalnit, dar inca nu si-au vorbit.! OMFG! OMFG! Kira s-a dus direct la Sasuke? De ce la Sasuke? De ce nu la Naruto, sau la alt barbat. Nuuu, aceasta a fost mana destinului (defapt a fost mana ta Laugh))))))) ) Iar lui nu I-a plcut de Kira ,of, of, of, eu ador catelusii. Aha, deci Sasuke se simte, oarecum, atras de Sakura. (recunoste, iti place, si inca cat Wink Dar ce s-a mai enervat Sakura cand Gareth i-a jignit catelusa, asa imi place, puternica, sa nu fie lut in picioare de unul ca Gareth.  Okay, iti multumesc de anunt. Capitolul a fost genial. Ce sa mai zis, ce fic, ce scriitoare, de pricepi, nu gluma. As aprecia daca m-ai anunta si data viitoare. Bafta in continuare.*hugs*
Nou venit
Nou venit

la data de Sam 22 Iun 2013 - 19:56
 Buna...Mersi ca mai anuntat de next Kiss 
Oameni astia doi(Sasuke & Sakura) nu stiu sa vorbeasca? sau ei doi se inteleg doar din priviri... Ce nesim**t a fost Gareth ...cum sa vorbeasca asa de un catelus asa dulce...
Imi place de Sakura ca nu se lasa intimidata de barbati... este o adevarat "Lady" cum spui tu Tongue 
Sper sa aduci next-ul cat mai repede.Pana atunci spor la tastat
~Sayonara~  
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Dum 23 Iun 2013 - 20:57
Chapter 13

Sas`ke o privea atent, expresia fetei fiind neutra dar in ochii lui se putea citi curiozitatea. Isi datu seama ca este o femeie mandra, libera si obisnuita sa dea ordine. Regretabil! Femeile trebuie sa asculte de barbati, sa fie de acord cu ei, sa le satisfata placerile si sa le nasca copii. Era evident ca Sakura nu are aceasi parere despre o femeie. Felul in care isi tinea capul sus si privirea ironica ii domina pe barbatii din jurul lui.’ Idioti! Se lasa intimidati de o femeie!’ isi spuse in gand si zambi amuzat de expresiile lor.

-Gareth, ridica-te! Ii sopti Naruto si se duse in dreptul Sakurei punand mana pe capul Kirei.

Acesta il asculta si se ridica repede inca privind chipul de gheata al Sakurei. Acum intelesese de ce venise ea acolo. Kira era a ei iar Sakura venise sa o i-a. Nu venise sa ii cunoasca asa cum credea el. Nu vazuse privirea lui plina de admiratie si zambetul seducator. Nu l-a observat! Venise pentru potaia aia fara rost! Isi stranse buzele intr-o linie perfect dreapta. Nu-i placea ca s-a injosit pentru o femeie. Pentru o femeie! Scoase un sunet de dispret. Ii privi chipul frumos de gheata si ochii verzui ce aruncau sageti pline de ura catre el. La dracu`! Trebuia sa se comporte altfel, doar isi ceruse iertare, nu?! Atunci de ce il privea asa, mai avand putin si omorandu-l cu privirea?!

-Lady Sakura, imi puteti oferi acest dans? Intreba Lucien in timp ce se apleca si ii intinse mana.

Aceasta o lasa pe Kira jos si il privi pe Lucien. Ii zambi. Observand schimbarea atitudinii ei fata de Lucien, Garetg stranse mana incordata in pumn si-l privea cu dispret pe blond.

-Nu!

Zambetul lui Lucien pieri, pe chip facandu-si loc uimirea. Ochii ciocolatii s-au marit iar gura se deschise. Statea in aceasi pozitie, uimit ca fusese respins.  Michael fluiera incet si se abtinu –cu greu- sa nu inzbucneasca in ras. Ceilalti zambira amuzati iar Gareth avea un zambet satisfacator pe chip.

-Sakura! Du-te si scapa-o pe Kira din manile lui Arthur! Contele mai are putin si da cu ea de pamant.

Toti se intoarsera catre posesorul vocii. Kenji statea linistit si ii zambi afectuos.

-Ce?

Sakura se uita dupa Kira dar nu o vazu. Se ingrijora si isi privi fratele care ii facu semn catre gradina iar ea pleca spre locul indicat fara sa spuna ceva.

-Ah, cateau aia scapa dintr-o incurcatura si intra in alta. La fel ca stapana ei.

Kenji isi pastra zambetul pe buze si datu incet din cap. Sakura era o bataie de cap, iar impreuna cu Kira sunt un dezastru. Un uragan! Ii este de ajuns o sora care sa intre in bucluc, dar si un caine?! E adevarat ca Sakura intra in beleele din cauza javrei acelea dar s-a saturat sa aibe grija de amandoua. De acum Sakura este pe cont propriu.

-Sunt curios cum v-a reactiona si cum v-a rezolva problema cu Arthur.

Kenji ii privi pe barbati, unii inca uitandu-se dupa ea. Isi dau ochii peste cap. Aceasi reactie o au majoritatea barbatilor cand o vad, deja devine enervant. Desi nu poate spune ca nu este mandur de sora lui. Intr-o buna zi se va casatori si va ajunde contesa sau poate ducesa. Oricum, va dura ceva timp, iar daca nu isi gaseste ea un sot din multimea de admiratori care ar face orice pentru ea, va fi nevoit sa ii gaseasca el un sot. Trebuie sa uite de Damian, cat mai repede. Dupa moartea mamei lor, Sakura a suferi enorm. Arata mai mult a moarta decat vie. Uneori lacrimile ii cadeau incet, nu schita nici un sentiment, statea nemiscata si plangea. A fost mai dureros pentru el sa-si vada sora in acea stare decat pierderea mamei lui. Este cu doi ani mai mare ca ea, in prezent are douazeci si unu de ani iar ea nousprezece ani, intre ei exista o conexiune. Au invatat sa isi citeasca sentimentele, sunt carti deschise unul pentru celalalt. Sunt frati si se iubesc enorm si nimic nu le va strica legatura ce s-a format in toti ani de cand mama lor a murit. Nici macar drogatul de tata al lor nu ii va desparti.

-Arthur MacDellv?

-Da Naruto. De ce intrebi?

-Tu esti prost sau te prefaci? Omu` e in stare sa omoare javra aia iar Sakura nu-l poate opri!

Naruto il privi nervos si stranse din pumn cand vazu expresia lui Kenji. Acesta zambea ironic catre el. Nu putea suporta asa ceva. Trebuia sa o ajute pe Sakura! Se intoarse catre usa ce ducea ctre gradina si facu un pas dar o mana puternica il opri prinzandu-l de cot si intorcandu-l catre el.

-Naruto, sora mea este puternica si-l poate opri pe Arthur! Las-o sa-si rezolve singura problemele, doar cateaua ei s-a bagat in asta!

-Cum poti spune asta? Arthur e un om fara onoare si constiinta! Cine stie ce ii poate face?!

Kenji zambi si ii datu drumul.

-E problema ei! Dar te asigur ca sora mea nu este ca celelalte, isi poate purta singura de grija.

-Da, nu este ca celelalte, sopti Naruto resemnandu-se.

Nu s-a mai dus, cu toate ca si-ar fi dorit sa fie acolo sa o ajute, sa o sprijine. Toti stiu de ce este in stare Arthur, au aflat despre ce le-a facut tinerelor domnisoare fara aparare. Acum nu isi mai pot arata fata in societate din cauza barfelor cauzate din cazua lui.

-Bun, acum ca sunt sigur ca nu ii vei distruge amuzamentul surorii mele, va rog sa ma scuzati, un grup de domnisoare ma asteapta.

*---*

Sakura se indrepta grabita catre statuia ingreului din mijlocul gradinii. Mireasma florilor ii dezorienta simturile facand-o sa uite de ce venise in gradina. Florile inca erau inflorite cu toate ca intunericul punea incet stapanire pe Pamant, bulgarele de aur retragandu-se incet de pe cer. Razele lui se ascunsesera dupa nori iar ploaia de culori se observa pe cer. Culorile se imbinau perfect intr-o armonie placuta.

Un scheunat se auzi.

Sunetul o facu sa se cutremure. Isi indrepta privirea catre sursa plansetului si vazu o imagine ingrozitoare, de neiertat! Arthur o tine pe Kira de gat si o privea demonic. Ea scotea sunete infundate, nu putea respira. Terifiant!cNimeni, dar nimeni, nu are dreptul sa puna mana pe ea. Ea ii apartine! Iar Sakura R. Haruno intotdeauna patreaza in siguranta ceea ce e al ei.

Isi ridica poalele rochiei si incepu sa fuga catre el stigandu-l, dar acesta nu o auzi. Chinuia incontinuare cainele.

-Arthur! Da-i drumul Kirei, iti poruncesc! Spuse aceasta in timp ce puse o prinse pe Kira cu o mana iar cu cealalta apuca bratul puternic al acestuia.

Arthur era un barbat de aproximativ treizeci de ani, cu parul lung pana la umeri, blond, ochi verzi, chip neatragator cu trasaturi dure ale fetei. Zambetul lui era hidos, un loc liber observandu-se.

Felul in care o privea o speria. Ii datuse drumul Kirei, aceatsa cazand jos si fugind. O apuca de brate, strangand-o cu putere. O trase mai aproape de el, ea putand simtindu-i respiratia urat mirositoare.’Ce om dezgustator!’ I se facu greata.

-Da-mi drumul, bruta ce esti!

Sakura incerca sa scape din stransoarea de fier a acestuia dar nu reusi. Puterea lui era prea mare, iar dorinta lui de a o domina era nestapanita. Indraznise sa-l provoace, sa-l jicneasca, sa-l intrerupa din a chinui acea mica javra. O femeie!

Se uita atent la chipul ei, ochii sclipitori, mari si verzi, parul lung si roz, buzele rozali, lucioase. Privirea ii cazu mai jos, catre sani ce erau presati de abdomenul acestuia. Zambi la gandul indecent pe care l-a avut.

-Da-mi drumul, matahala!

Vocea poruncitoare cu un mic tremurat il facu sa o priveasca din nou. Se uita atent in ochii ei si vazu ura cu care il privea. Ochii lui stralucira lacomi. O femeie frumoase ce il ura, ii putea canaliza ura in pat, satisfacandu-l. Da, asta va face. O va face a lui acolo, aici si acum.

Ii strnse puternic incheietura mainii facand-o sa se aplece si o rasu in asa fel incat spatele ei sa fie lipit de abdomenul lui. Cu o mana ii prinse mainile fragile, subtiri iar cu cealalta incerca sa ii ridice rochia. Mana lui ii atingea abdomenul coborand incet spre picior. Ea tremura. Zambi satisfacut si continua sa o mangaie, de datab aceasta mana lui urcand incet catre sani.

Era speriata, tremura. Nu se putea misca. Atingerile lui ii provocau sila. Cand simti mana sub sani incepu sa se zbata, mici firicele de lacrimi cazand din ochii ei. Stranse cu putere din ochi si incerca sa-si scape mainile. Aici isi va pierde virginitatea. Cu un necunoscut, un mos scarbos ce o va tortura iar nimeni nu o va auzi. Il ura, ura felul in care mana lui se plimba pe corpul ei. Se simtea neajutorata, ceea ce si era, prinsa intr-o cusca unde un dobitoc va profita de inocenta ei. ’Vreau sa mor!

~*~*~*~
Buna (:
Ei bine acesta este capitolul. 
Debb, sper sa iti placa si sa vad cat mai repede next-ul ^^ Inca trebuie sa pui 3 capitole ^^ Nu uita, eu nu voi uita, iar daca tu uiti iti reamintesc eu, no problem! Wink
Sper sa va placa ^^ Va multumesc de pareri ^^ - Dada, Deea! Multam`! ;-w -

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Dum 23 Iun 2013 - 21:05, editata de 2 ori
Jossephine
Membru
Membru

la data de Dum 23 Iun 2013 - 20:57
Deci..deci..deci, nici nu am ce sa comentez XD . Cica tu : " Nu se intampla mare lucru in capitolul asta Big smile " :-w Noi doua o sa ne suparam. A fost incredibil de incredibil de cel mai incredibl capitol  - exact ca celelalte of course - Am adorat felul in care Sasuke crede ca femeile sunt inferioare barbatilor, ca trebuie sa ii asculte - lucruri ce bineinteles ca nu sunt adevarate - . Imi place la nebunie   faptul ca Sakura vrajeste atatia barbati, dar vad ca Sasuke nu isi da prea mult cu interesul Think Poate are el ceva in minte.. 
Vrei sa stii ce m-a impresionat cel mai mult? Dar cred ca stii deja. Sakura?? Violata??? Deci nu cred ! Am ramas asa O.O Doamne, fratele ei e atat de nu mai zic eu cum, de ce naiba la oprit pe Naruto?? Daca nu il oprea asa ceva nici nu se putea intampla ! Arzi, Kenji ! ~x( Please don't tell me ! O sa fie violata de babacul ala?? Te rog zi-mi ca nu e adevarat T.T nu vreau ca primul norocos din viata ei sa fie un mosneag de-asta, o matahala, cum a zis ea Laugh E inacceptabil [-( inacceptabil iti spun. Stii ce sper? Normal ca stii. Sper ca salvatorul ei sa fie Sasuke Love it Sa vina si sa puna la punct uratenia aia pe doua picioare Love it Doamne cat imi doresc asta. Pe mess, deja ti-a venit o idee a? Sunt curioasa sa o aflu, zau Love it 
Deci, a fost ultra-mega- superb, si de abia astept urmatorul capitol, care, normal ca o sa apara repede, pentru ca de gura mea nu scapi XD Si nu-ti face griji, next-ul meu vine si el astazi XD 
Sa ma anunti la next, si draga, sper sa fie la fel de lung, ca sa te lauzi mereu ca esti mai harnica ca mine XD
Nou venit
Nou venit

la data de Dum 23 Iun 2013 - 21:28
 Buna ...Mersi ca mai anuntat de next Kiss 
Deci nu pot sa cred ce ii face acel libidinos...si nimeni nu vine sa o ajute...ce frate mai este si Kenji de o lasa singura stiind reputatia acelui om??   Sper totusi ssa vina cineva si  sa o ajute...
Te rog mult de tot sa aduci next-ul cat mai curand pentru ca vrea sa aflu daca Sakura va scapa din mainile acelui libindinos. 
Pana data viitoare spor la scris in continuare Kiss
~Sayonara~  
Theiana.
Inactiv
Inactiv

la data de Dum 23 Iun 2013 - 22:00
OMFG! OMFG! Capitolul  a fost genial !!! Ah, nu se poate ... Sakura ... va fi violate de maniacal Acela !... Trebuie sa o ajute cineva. Nu stiu de ce, dar am impresia ca o va ajuta Naruto, sunt sigura de asta, sau nu !!! Poate va fii vioata de scarbosul ala, ah, nici nu imi pot imagina prin ce chinuri trece saraca. Mutumesc mult de anunt, sper sa o faci si data viitoare. Bafta la scris.Te pupic, bye
Aneta Blanche
Nou venit
Nou venit

la data de Lun 24 Iun 2013 - 18:13

• Sincerele mele scuze ca nu am ajuns mai devreme la minunatia asta numita 'Tentatia seductiei'. Mi se pare mie sau este si un film cu numele asta? Probabil, nu mai stiu, dar imi suna cunoscut, lasa ca ne lamurim noi mai incolo. Esti geniala Kira, cu adevarat geniala, dar revenind la fic. Imi place mult ca narezi si descri cu atata usurinta, totul este prospat si sunt placut surprinsa. Capitolul asta m-a lasat gura casca. Si apropo, ar fi inresant daca nemernicul acela ar viola-o (devine chiar plictisitor cand Sakura este salvata mereu de cineva, de preferat Sasuke). Astept pm-ul tau !]

Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mar 25 Iun 2013 - 18:34
Chapter 14

Acesta isi baga capul in scobitura gatului inspirand parfumul floral. Isi strecura limba afara printre buze umezindu-le si cu o miscare rapida o trecu pe pielea fina a gatului. Sakura tresari.

E o femeie puternica! Trebuie sa scape! Nu-l va lasa sa o faca sa sufere, sa-si bata joc de ea. Nu! Incepu sa ridice picioarele si incerca sa-l loveasca. Fustele grele ii faceau miscarile sa fie dificile dar cu tocul unui pantof  il calca pe piciorul drept. Acesta reactiona imediat, nu-i datu drumul dar in schimb o lovi cu genunchiul in spatele piciorului sau facand-o sa se aplece putin pe spate. Sakura tipa iar  mana lui ajunse la gura ei pe care o astupa.

-Curva ce esti! Pentru asta vei suferi!

Se simti libera, nu-i mai simti atingerile dezgustatoare. Cazu  jos si se intoarse cu fata inlacrimata catre Arthur. Acesta era intins la pamant cu mana tinand-o la gura. Se sterse agresiv, roseata aparand pe mana si  pe barbie. In fata ei era un barbat inalt, cu umeri lati, parul negru si ciufulit. Statea calm in dreptul lui, cu spatele la ea. Nu putu sa-l recunoastca dar isi datu seama ca o va ajuta. Ofta incet si-si sterse lacrmile de pe fata. Nu indrazni sa se ridice, nu putea. Socul fusese prea mare ,chira si pentru ea. Ei o invatasera sa lupte, sa tina o arma si sa tinteasca dar nu o ajutasera cu nimic! Ii dezamagise.

Kira alerga catre ea si ii sari in brate  mirosind-o in locul unde o atinsese Arthur. Sakura isi ingropa fata umeda in blanita ei si suspina incet. Inca tremura si in minte ii apareau scenele dezgustatoare. Era atat de slaba in fata unui barbat! Atat de neajutorata. Mandria, lasitatea si neputinta ei o facusera sa se simta ca ultimul om, se lasase prada fricii iar Arthur profitase de asta ca sa o chinuie.

A fost o papuse in mainile lui. Era suparata pe ea insasi ca nu a putut sa se salveze si a fost nevoie de interventia altui barbat, un necunoscut, ca sa o scape. Se simtea groaznic. Slaba, furioasa, umilita.

-Tu! Cine dracu te crezi sa ma atingi? Tu,  javra, pleaca din fata mea!

Arthur tipa dar salvatorul ei nu facuse nici un gest. Statea drept, asemenea unui soldat. Dar il putu auzi scotand sunete de amuzament.

-Ce e atat de amuzant, bastardule? Cine esti tu sa te bagi in treburile mele?

Arthur se ridica de jos inca tinandu-si mana pe rana. Il privea enervat. Isi stranse pumni pe langa corp si se aseza drept, ii ochi putandu-se citi teama. Inclina capul, ochii plini de ura privind pamantul.

-Curva aia a venit la mine, a cerut-o, m-a implorat sa o ating! Nu ma poti invinui pentru ca am cedat!

El marai. Se indrepta incet catre Arthur iar un zambet dispretuitor isi facu loc pe chipul lui. Isi puse mana pe umarul drept al acestuia si se apleca sa-i sopteasca un simplu ’Du-te dracu`!’ dupa care il lovi din nou cu pumnul in maxilar. Arthur cazu pe spate tinandu-si ambele maini la locul lovit. El mai facu un pas spre Arthur, dar acesta se intoarse cu spatele si se tara in genunchi cat mai departe de el.

Sakura era inca speriata, tremura. Era pierduta in gandurile sale incat nu observa ca el statea aplecat catre ea. Ochii negri privindu-i chipul indurerat. Cu o miscare rapida, mana lui ajunse pe unul din umerii ei goi. Ea tresari si isi ridica privirea speriata catre el. Se pierdu in acea mare intunecata. Nu se misca, statea si se uita fermecata in ei. Stransoara ei slabi iar Kira pleca din bratele ei.Mai vazuse acei ochi, chiar inainte de a parasi salonul. Nu-l cunostea, nu o cunoastea, dar o salvase.’Logic, doar este un gentleman!’Sakura isi feri privirea de a lui, ochii cazandu-i la gatul gol. Vru sa-i multumeasca dar nu putea scoate nici un sunet.

Inca o privea, fascinat. Era atat de mica, sfioasa, timida si neajutorata. De cand o vazuse cu Arthur un sentiment ii incolti in suflet, unul nemaintalnit. Dorea sa o protejeze. Pentru un minut isi pierduse controlul. A vrut sa se duca acolo si sa-l bata pana isi datea duhul. Dar nu, asteptase sa vada ce se intampla. Kenji avea prea mare incredere in ea de o lasase sa se duca singura, cunoscand reputatia lui. Dar cand lucrurile scapasera de sub control, cand o vazuse plangand, judecata, ratiunea disparusera fiind inlocuite de furie. Ura pura.

S-a simtit atat de bine cand i-a dat primul pumn lui Arthur. Ii placea violenta, ii placea sa domine. Ii placea sangele, dar sangele lui scurgandu-se ii provocase greata. Vorbele lui pline de incredere, snoabe il determinasera sa zambeasca ironic, ochii sclipind diavoleste. Il recunoscuse dar nu si-a cerut iertare pentru vorbele si faptele lui. In schimb, a jicnit-o. Asta l-a infuriat determinandu-l sa-i serveasca alt pumn, sperand ca de data asta sa-i fi spart vrun dinte, nu ca unul in minus ar mai fi contat.

Isi trecu mainile in jurul taliei ei subtiri si o ridica de jos. Atingerea lui ii datu fiori, ochii ei verzi oglindindu-se in ai lui. Nu-si retrase bratele, o stranse mai tare, trupurile fiind lipite unul de altul. Ii putea simti sanii rotnzi strivindu-se de pectoralii lui. Fetele lor erau la o distanta mica, ii putea simti respiratia agitata pe gat. Ea isi trecu incet bratele lungi si subtiri dupa gatul lui, inca privind-ul. Cu siguranta, este un exemplar interesant. Inaltuta, cu un bust generos, cu piele fina si alba precum prima zapada.

Sangele ii pulsa in vene. Trupul lui se incorda strangad-o puternic. Ea icni incet, desfacandu-si buzele pline, moi, catifelate pe care dorea sa le atinga, sa le sarute, sa le guste. Isi apleca capul catre ea, distanta dintre ei fiind aproape inexistenta. Simti cum prinde o culoare usor roscata in obraji. Arata incredibil de masiv, iar ea ii simti inima batand. El mirosea minunat, intunect, salbatic si nebun.

Buzele lor se atinsera, isi trecu incet limba peste ele, gustandu-le, simtindu-le aroma dulce. Se juca cu ea, torturand-o. Nerabdatoare, isi deschise buzele. O saruta usor, gustand-o. Ii simti buzele catifelate, fierbinti. Ea se relaxa, iar buzele ei il primira. Simti un fior pe spate cand ceva fierbinte si dulce fremata in gura ei. Degetele ei se jucau cu parul lui negru, tepos in timp ce mailile lui o mangaiau incet pe spate.

-Nu este bine, nici nu te cunosc, spuse Sakura in timp ce cobori capul rusinata.

-Sas`ke Uchiha.

~*~*~
Buna (:
Gata si acest capitol. 2 pagini de word. Sper ca un panda constipat, nu dau nume - Debb` - sa fie multumita :-w Vreu sa ma apuc sa citesc The White Queen <3
Ma bucur ca va place. ^^
Aneta, si eu ma gandeam ca Sakura sa fie violata de Arthur dar cineva - Debb` - nu a vrut. Si decat sa o ascult pe ea " Nuu. Eu vreau ca Sakura sa o faca prima data cu Sas`ke" mai bine ma lipsesc :-w
Nu uita constipat-o ca saptamana asta trebuie sa pui 3 capitole + 1 special pentru mine (:
Jossephine
Membru
Membru

la data de Mar 25 Iun 2013 - 18:34
Awww, si eu te iubesc Kira, nu trebuie sa-mi spui, stiu deja  X: 
Stii, in momente ca astea chiar ma bucur ca te-am enervat toata ziua ^^ Nu-i asa ca sunt magnifica? Distrug orice idee gen Arthur sa o violeze pe Sakura - multumiti-mi XD - Chiar daca ar fi fost interesant, eu nu as suporta, as cadea in depresie [-( Deci, draga, trebuie sa-ti gasesc si eu o porecla, ceva cu gaina. ;;] 
Ti-am zis si pe mess, te iubesc din ce in ce mai mult XD Apare printul din poveste cu coroana lui de aur si un armasar Love it - doar ca el are costum, ii lipseste coroana si nu are cal dar cui ii pasa ? XD - A fost atat de dragut Love it si ma bucur nespus ca Sasuke l-a gonit pe dulaul ala; a plecat cu coada intre picioare Laugh 
Si iti dai seama? Pleaca Arthur si ii ia Blade locul, dar cui ii pasa? aici e partea mea favorita Love it Mereu ma intelegi cand vreau ceva :3  Sasuke a inceput sa dezvolte sentimente? :3 poate? sau poate visez? :\  
Lucrul care m-a mirat a fost ca Sakura nu a refuzat, desi nu il cunoaste si ii zgaltaise putin catelul, ea i-a raspuns?! Incredibil. Dar nu pot fi suparata Love it Deja plutesc pe norisorul meu roz si suflu baloane XD 
Stii, daca ma gandesc mai bine, nu am nicio idee daca astia doi o sa intre acum intr-o relatie sau nu. Poate va fi totusi doar o aventura? Habar n-am :\ Sau poate o sa se prefaca ca nimic nu s-a intamplat? 
Nu stiu, dar aflu eu, printr-o magie. Si afla tu acuma, ca eu nu pot sa-mi fac magia fara sa scrii capitolele ^^ Grabeste-te cu ele, ca nu avem viata eterna !
Nou venit
Nou venit

la data de Mar 25 Iun 2013 - 19:44
Mersi ca mai anuntat de next Kiss
Doamne ce bine ca a scapat de acel libidinos... Bine ca a aparut Sasuke :love:Oh da...s-au sarutat Love
Felicitari pentru acest capitol a fost superb la fel ca si celelalte de altfel Smile
Pana data viitoare spor la scris in continuare...Te-am Kiss
~Sayonara~

Ultima editare efectuata de catre Raluca :D in Mar 25 Iun 2013 - 21:00, editata de 1 ori
Aneta Blanche
Nou venit
Nou venit

la data de Mar 25 Iun 2013 - 20:29

• Ioi, multam mult de anunt! Hmp, tu chiar esti un mare unicorn alb. Mi-a placut mult capitolul, dar mi-a placut mai mult micul tau comentariu de la sfarsit (mai exact partea in care ai facut-o pe Like an American-poti sa iti spun Debie?-constipata, hai ca a fost chiar funny faza). Nuuu, de ce a salvat-o Sasuke (cred ca el e adevaratul constipat aici) de Arthur cel fara dinti? Chiar asa de mult ma urasti, femeie? Mno, lasa ca stiu ca nu ai facut-o intentinoat, doar te-a obligat Debie, dar oricum erau doar niste cateva cuvinte pe constiinta in plus. Lasa ca vezi tu!!!
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mar 25 Iun 2013 - 22:10
Aşa! Scuze că n-am trecut de mult pe aici, dar azi am dat proba scrisă la română şi nu am avut timp şi de comentarii - îmi ia mult să scriu cu tastatura virtuală. Deci s-au apropiat, ba chiar Blade a şi sărutat-o. Mi-a plăcut că Sasuke a salvat-o şi a fost surprinzător că ai păstrat misterul chiar dacă ideea cu violatul şi prinţul care o salvează e cam uzată. A fost interesant şi aştept capitolele următoare. Baftă cu scrisul! :-*
Theiana.
Inactiv
Inactiv

la data de Vin 28 Iun 2013 - 16:53
Pfff, scuze de intarziere, dar eu, ca de obicei, sunt ultima. Sorry! Capitolul a fost UIMITOR. Ah, Sasuke a salvato pe Sakura. Of, m-am inselat, si eu care credeam ca Naruto o va salva, dar na, asta este Laugh Si s-au si sarutat, oh, deja au avansat Laugh Multumesc mult de anunt, sper sa aduci nextul cat mai repede, iar cand o faci sper sa ma anunti. Bafta la scris. Bye
Irene.
Moderator
Moderator

la data de Mar 9 Iul 2013 - 13:12
Chapter 15

Zgomotul puternic cauzat de rotile trasurii era singurul sunet ce se auzea. Copitele cailor  incetinira. Trasura in care se aflau era singura in intuneric. Inauntrul ei statea ea, fiinta gingasa nu si-a dezlipit privirea de pe chipul lui intunecat. Nu-i venea sa creada ca un astfel de barbat, total diferit de Damian exista. El este opusul a tot ce a fost.  Zambetul lui dulce, jucaus, sarmant nu putea fi comparat cu zambetul misterios al lordului. Ochii lui lila ce exprimau mereu fericire, iubire, bunatate erau atat de diferiti de ochii intunecati, sumbi, enigmatici. Parul lui galben, precum aurul era doar o pata de culoare in negrul lucios al lui. Da, ei arau atat de diferiti!

Desi il cunoaste pe Sas`ke de cateva minute, barbatul a facut-o sa nu-si poata desprinde privirea de pe chipul lui, de pe corpul lui sculptat de Michelangelo. Muschii fermi, proeminenti se pronuntau prin costumul negru pe care-l purta. Ii simtise sub mainile ei. Cand se sarutasera, cand buzele lor se atinsesera, mainile ei ii atinsera spatele, parul matasos. Senzatia pe care a simtit-o a fost unica, de nedescris. Cand pasise pe taramul placerii cu Damian a fost ceva neasteptat, placut. Dar un simplu sarut ,el, o facuse sa isi piarda ratiunea. Pentru un moment uitase ca se saruta ca un necunoscut. Dar ratiunea, orgoliul, onoarea erau prea mari iar vraja in care se scufundasera s-a intrerupt. Si, la naiba, era atat de placut sa-l simta!

-Deci, te mai holbezi mult la mine?! Devine enervant!

Vocea lui groasa, seducatoare, misterioasa o intrerupse. Constienta de ceea ce facuse, isi lasa repede capul in jos, obrajii imbujorandu-se imediat. Rozul pal se accentuase cand ii auzi rasul puternic.

El era amuzat de miscarile Sakurei. In gradina nu mai era atat de timida. Ranji satisfacut cand isi imagina scena din gradina. Isi pierduse controlul, o sarutase! Dar, cum sa-i rezisti? In special cand ea era atat de doritoare, cand gura ei dulce se zdrobea de a lui, cand mainile ei subtiri erau pe spatele lui. Cand corpul acela perfect, potrivit pentru el era lipit de al lui. Cum?

-Cum te simti?

Nu ca ii pasa, dar trebuia sa sparga linistea. Era atat de plictisitor! Iar cum Sakura era prea ocupata cu treburile ei, incercand sa se linisteasca, slabe sanse deoarece el ii auzise respiratia accelerandu-se, ii privea bustul mare ce ura si cobora repede, era atragator si plicisitor in acelasi timp.

Ea nu-i raspunse, dar datu incet din cap, cateva bucle cazandu-i pe fata. Era adorabila cand facea pe inocenta! Sas`ke surase. Tigroaica din sala de bal nu semana deloc cu pisica speriata din fata lui. Acea femeie ce-i puse la punct prietenii, ce pasea increzatoare cu zambetul ei cuceritor disparuse. Acea femeie era pe placul lui! Dar nu poate minti, si aceasta inocenta, pura si speriata femeie il atragea. Lui ii placeau provocarile iar acea Sakura era o provocare. Ii placea sa detina controlul si este sigur ca o poate imblanzi.

Se ridica si se puse langa ea, cu degetul aratator ridicandu-i incet barbia.  Ochii verzi erau mari, sclipitori, buzele moi, rozali, dulci erau deschise incet.  Nu putea rezista! Se uita adanc in ochii ei incercand sa gaseasca ceva, misterul ce se ascunde adanc in inima ei. O vazu cum isi musca incet buza inferioara, un gest pervers.

Isi uni buzele cu ale ei, cautand dulceata care-l vrajise. O ridica si o pozitiona in bratele lui, mainile lui fiind pe talia ei. Ii auzi sunetul scos de placere cand o musca salbatic de buza inferioare, simtind un gust sarat. Degetele ei se jucau cu firele intunecat de par. Se foi incet deasupra lui atingand din greseala acea zona intarita. Isi pierduse contolul! O mana urca pana datu de incheietoarea rochiei iar cealalta o cuprinse posesiv de sold.  Ii observa reactia. Ii placea! Zambi in sinea lui si deschise putin rochia, astfel sanii sa-i fie liberi. O auzi gemand cand degetul lui atinse centrul sensibil al unui san. Il apuca puternic, masandu-l, atingandu-l, simtindu-l. Era o senzatie placuta pe care o simtise cu mult timp in urma, cand era doar un baiat cu cun apetit sexual destul de mare. Mana lui cobori pe picior pana la genunchi, cobori cu saruturile incet pe gat, pe umar, pe sani. Sakura scoase un tipat senzual, provocator. Ii cuprinse mugurul cu dinti in timp ce mana lui ii ridica rochia. Ea era prea distrata, prea inflacarata, prea doritoare ca sa-si dea seama ce facea el. Tot ce stia era ca se simtea bine, minunat.

Cand mana lui ii atinse coapsa magia disparu, taramul placerii disparand, realitatea lovind-o. Se comporta exact ca o tarfa!

Isi pozitiona mainile pe pieptul lui tare, simtindu-i muschii sub maini, o atingere placuta. Incerca sa se impinga de langa el dar mainile lui nu-i dateau drumul. Cum se ajunsese la asta? Cu un necunoscut! Pentru ca asta era el, un necunoscut care reusise sa o seduca, sa-si piarda ratiunea. Se simtea atat de  ... murdara, umilita.

Isi infipse unghiile in gatul lui facandu-l sa se opreasca.

Sas`ke isi ridica ochii catre chipul ei imbujorat, privirea lui fiind una furioasa, plina de ura asemeni unui pradator. O studie si zambi, surasul lui intimidandu-l si pe diavol. Fara sa o scape din priviri reusi sa-i inchida inapoi rochia. II datu drumul din imbratisare si o puse din noul la locul ei.

-Parul!

Da, sigur. Era convinsa ca parul ei arata ca dupa furtuna, nearanjat. Cum s-a putut lasa dusa de val in halul asta? Cum a putut sa-si piarda contolul? Isi trecu mainile prin bucle incercand sa le faca prezentabile. Ea! Din toate femeile.  Ce s-a intamplat? Cum a reusit Sas`ke sa o innebuneasca asa? Cine este el? ’Si te mai numesti gentleman dupa ce ai profitat de o tanara femeie.'

Isi ridica privirea catre el observandu-l ca se uita pe fereastra cu un mic suras in coltul buzelor. Ah, era mandru de el!

-La dracu`!

Idioato! O lady niciodata, dar niciodata, nu injura! Cel putin, nu de fata cu un gentleman’ isi spuse ea in gand.’Pe toti dracii! El nu e gentleman! Un gentleman nu profita de femei!’ se contrazise ea.

Il observa cum se intoarse spre ea, zambetul fiind larg.

-Pregateste-te! In curand am ajuns.

Ii spuse dezinteresat in timp ce se intorcea catre fereastra.

-Unde suntem?

Era un conac necunosct se inalta in intuneric, luminat. Curtea din fata era mare, o sculptura fiind in centru, inconjurata de apa. Drumul era pietruit, rotile scotand un zgomot enervant. Il privi pe Sas`ke care nu o baga in seama.

-Am intrebat, unde dracu suntem?!

~*~*~
Buun, am terminat capitolul - chiar de ieri era scris :-L -
Uite si scena SasuSaku [-( Sper sa merite :-L Iti astept capitolul. :-w
Multumesc de pareri! *hug*
Da Deea, stiu. Printul vine si o salveaza -.- si eu ma gandisem ca Arthur sa o violeze dar cineva, nu dau nume  - Debb-  m-ar fi strans de gat daca se intampla asta si sa fiu sincera, tin la viata mea. Nu e ca si cum as vrea sa mor. ;-L Ma intelegi, doar e Debb`. xD
Urmatorul capitol soseste cand domisoara Debb va posta capitolul din ficul ei, si sa fie unul bun si lung! :-L

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Mar 9 Iul 2013 - 13:20, editata de 1 ori
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

la data de Mar 9 Iul 2013 - 13:14
EDIT

Ţi-am zis că ai un fic foarte bun? Dacă nu, îmi pare rău. Acel moment erotic a venit cam pe nepusă masă, n-am fost pregătită mental. După ce că s-au întâlnit târziu, acum grăbeşti lucrurile între ei doi? De-aia scena aceea e cam trasă de păr, fără supărare. -.-" De ce Blade o duce la naiba ştie el unde? Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie!

Edit pt. Debb.
-De treflă, de dero, de mere, de pere, de cacao, de deodorant, de detergent, de smochine, de menta, de acadele etc.

Ultima editare efectuata de catre Reeah in Mar 9 Iul 2013 - 16:36, editata de 1 ori
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum