Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Tentatia seductiei.

Distribuiti
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Tentatia seductiei.

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 9 Apr 2013 - 13:08

Capitolul 1

"Try to touch the past. Try to deal with the past. It's not real. It's just a dream."
    —Ted Bundy

-Vechiul meu prieten! Vocea puternică şi masculină a contelui Marchant sparse liniştea din salon. Bine ai venit!

Contele Marchant, deţinătorul ducatului de Windebank , se ridicase încet de pe scaunul de la birou şi înaintă agale spre bunul său prieten, pe care nu l-a mai văzut de zece ani. Părul blond precum aurul era deranjat, mici firicele ieşind îndrăzneţ. Ochii săi albaştri precum marea îşi cercetau atent prietenul. Înalt, zvelt, îmbrăcat într-un costum scump adus tocmai din Paris, paşea pe podeaua lucioasă a salonului până în dreptul lui. Îşi întinse mâna spre musafir, aşteptând mişcarea acestuia. Zambi melancolic.

-Naruto, bine te-am găsit! îl saluta gentleman-ul.

Ochii săi îl studiară preţ de doua minute. Se schimbse. Rânji provocator şi-l invită la masa unde îl servi cu cel mai bun coniac.

-Cum o mai duci? Am auzit ca te-ai implicat într-o afacere profitabilă, zise gânditor nou-venitul.
       - O mică afacere, nimic special. Tu? Ce ai mai făcut în aceşti ani? Zece ani! Ai lipsit atâta timp ... Am fost foarte surprins când am primit scrisoarea. Nu mi-a venit să cred.
       -Da, m-am gândit să-mi i-au o mica vacanţa ... Fiind plecat atâta timp am şi uitat cum este aici, în capitală. Londra nu s-a schimbat deloc. La fel de plictisitoare a rămas.
       -Te-ai schimbat. Blondul nu o spusese ca pe o întrebare, era o afirmaţie. Am înţeles că-ţi plac lucrurile neobişnuite, bizare.  Toţi spun asta. Ai băgat frica în ei, Blade! Acum că te-ai întors, trebuie să fie atenţi şi să se roage să nu ţi se pună pata pe ei. În momente ca astea, mă bucur ca beneficiez de prietenia noastră. De două săptamâni tu eşti cel mai discutat subiect.

Auzind spusele contelui, rânji provocator, cu o urma de răutate.

Discuţia lor continuă când deodata au fost întrerupţi de valetul contelui ce i-a adus o scrisoare.

-Te superi dacă o citesc? Poate fii importantă şi clar nu vreau să pierd câteva zeci le lire. 

Blade dătu din cap spre scrisoare în timp ce mai lua o înghiţitură din coniac.

Naruto citeţte scrisoarea atent şi, nervos strânge hartia în mână şi o aruncă în perete. Cu o privirea feroce îl ţinteşte pe valet, ordonându-i să iasă afară.

-Nu-mi vine să cred! Cum să mi se întâmple asta? Mie?! izbucni într-un acces de furie contele.
       -Linişteşte-te! Spune-mi ce s-a întâmplat!
       -Ashton!

~*~*~*~

Bunaa *hug*
    De curand m-am reapucat sa recitesc niste carti, care mi-au placut foarte mult. Ce vreau sa spun este ca ideea pentru fic
    mi-a venit cand citeam cartile. Da ... va fi cu duci, ducese, conti si
    alte chestii romantice Unde vreau sa bat : Unele nume, precum Blade - Daaaaaa <3 Am o atractie ciudata pentru acest nume - Maceston si deastea se gasesc in carti , doar pentru ca numele inventate de mine sunt ... praf iar numele lor imi aduc aminte de peronajele preferate din cartile pe care le-am citit
    Specific ca ideea nu este bine dezvoltata. Unele scene, aspecte poate
    vor aparea si aici >< dar ideea pe care se bazeaza ficul este
    diferita! Nici eu nu stiu cum va decurge Totul imi vine pe parcusr, poate voi modifica, nu am nici o idee. xd Daca voi baga cateva amanunte din carti voi anunta la sfarsitul capitolul ^^"
    Imi cer scuze pentru greselile gramaticale, pentru lungimea lui si pentru dialogul exagerat ><

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Sam 15 Mar 2014 - 14:16, editata de 5 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Re: Tentatia seductiei.

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 9 Apr 2013 - 13:16

Bună, Kira. Mă bucur foarte mult că ai postat un nou fic, chiar eram curioasă să văd ce ai mai scris acum mai ales că ştiam de unde te-ai inspirat pentru titlu, credeam prima dată că filmul te-a inspirat, dar când am citit ultima parte, mi-am dat seama că nu. De precizat este că asta este ultima mea încercare de a da un com, dacă mai ştergi ceva, te omor.
    Ce pot spune ? Ai o descriere atât de sexy şi nişte nume atât de complicate, la prima vedere, pentru că nu ştiu încă să le scriu.
    Nu mi-a plăcut criza lui Naruto, ce dacă este conte ? Dacă eşti aristocrat, n-ai dreptul să fii refuzat ? S-a crizat ca o piţipoancă. Am impresia că este vorba ori de mâna Hinatei, ori de mâna Sakurei.. Hm, de care-i vorba ?
    Mă bucur că ai păstrat totuşi ideea veche, o revenire de undeva a lui Sasuke - el e contul Blade, nu ? - Şi mie îmi place acest nume Blade şi n-are nimic că ai luat numele de familie de acolo. :x Este chiar foarte frumos ceea ce ai făcut şi te descurci de minunte.
    Te aştept şi cu alte capitole, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mar 9 Apr 2013 - 13:50

Waai ! Love it E atat de ..nou Think
    Aa, buna ! xD
    Se pare ca ai adus un fic nou, si cum eu aleg numai ficuri bune - Deea e deacord :> - m-am gandit sa intru la asta, of course, ofticata ca Deea mi-a luat-o inainte Think .
    Este atat de interesant Love it Deci Naruto e conte? oO zau? pe bune? esti sigura? Oo Laugh asta e ceva nou cu siguranta , un fic unde exista un conte Love it si un gentelman, supeerb. Chiar daca nu e foarte lung, am fost foarte atenta la discutia lor. Se pare ca musafirul - Sasuke, cred - a lipsit 10 ani, iar acum s-a intors in Londra, nice. Si, cineva la refuzat pe conte? O_O cine ?! Fac pariu cu tine ca stiu Laugh cu tatal lui Sakura, nu? A refuzat el un conte ! Reactia lui a fost incredibila "-M-a refuzat! Mi-a refuzat oferta! Tocmai mie !?! Mie! Contele Marchant, detinatorul ducatului de Windebank !", suna asa de orgolios Laugh Imi place Love it
    Foarte tare inceputul Love it , sunt curioasa ce se va mai intampla, si pentru ca Deea nu a mentionat - m-am uitat foarte atent (d) - , eu o sa fiu fanul nr. 1 Love it , AI AUZIT DEEA?! e luat [-(
    Deeci, sunt foarte nerabdatoare, vreau sa vad ce o sa se mai intample Love it

Your 1st fan,
    Jose.

PS: Sa ma anunti si pe mine cand pui capitolul :>
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mar 9 Apr 2013 - 20:04

Chapter 2

In biblioteca,  intr-un colt intunecat, la un birou masiv din pin statea el. Dosarul cu foi era aruncat neglijent pe suprfata intinsa a mobilei, cateva foi indraznete iesite din el, zaceand in liniste pe jos. Cu picioarele urcate pe el, rezemat de spatarul scaunului, cu paharul plin de coniac –bautura zeilor- in mana, lordul Blade , cel mai influent om de pe continent, onorabil, chipes, bogat si nemilos, se bucura de succesul noii sale afaceri. In curand, toata Anglia va fi la picioare lui.

~~~

Primavara.

In miezul zilei inflacarat a inceput un  concert care se  auzea peste hotarele pustiului. Cantaretii erau pe crengile copacilor cu florile lor imbalsamate de un parfum pur si mirific. Coroanele mari ale copacilor dansau pe muzica sublima creata de adierea lina a aerului. Apa iazului stralucea datorit razelor jucause ale maretului glob de foc. Mireasma padurii ii imbata simturile.

Descaleca de pe superbul sau armasar pur-sange, Abalo. Nume lui, in limba latina inseamna "nemuritor". Se potriveste datorita trasaturilor lui unice. Abalo este un cal puternic, energic, exuberant si curajos. Are un aspect elegant, dar  puternic, in acelasi timp. Demn de lordul Blade. Povestea lor a inceput in urma cu 5 ani, cand l-a gasit pe Abalo grav ranit pe campul de batalie dintre Italia si Ungaria. De atunci i se paruse un cal interesant. Semanau. Amandoi sunt luptatori, nu se lasa infranti, sunt orgoliosi si puternici. Doar o clipa i-a trebuit sa-si dea seama ca Abalo este calul perfect pentru el.

Inainta spre apa pentru asi privii reflexia. Inalt, umeri lati, coapse puternice - ce se observau prin pantalonii de calarie stramti -, cu parul si ochii negri precum abisul, zambetul sarmant, misterios si exotic, trasaturile fetei perfecte. Lordul Blade, la cei douazeci si doi de ani ai sai arata ca un erou descris de Lady Agnes in poemele sale romantice si foarte citite de iubitorii literaturi. Cu toate ca infatisarea era a unui gentilom, caracterul difera. De cand oul s-a clocit, cum spun indienii, el este o bestie. Toata lumea buna stie asta. Datorita ideilor sale exotice si infricosatoare dobandite in India, a influentei sale si lipsei de sentimente, lordul Blade, este cel mai de temut om din Anglia.

Se aseza incet pe iarba frageda, lund o pietricica mica si aruncad-o cu putere in apa, aceasta scufundandu-se, lasand in urma ei un zgomot ... interesant. Ranji. Isi aminti cum venea in copilarie aici, cand avea sase ani, si se juca impreuna cu prietenul sau, Naruto. Si-a amintit cand s-a certat cu el, batandu-l. Blondului i-a trecut vanataia de la ochi doar in doua saptamani. Se enervase grozav de tare cand acesta, nesimtit din fire, a trisat la jocul de carti. Si-a amintit cum impreuna cu el, contele Marchant, au chinuit o pisica, aceasta murind in chinuri groaznice. Sessy, pisica sclifosita a mamei lui, nu a fost niciodata pe plac lui. De cand s-au intalnit prima data si aceasta l-a zgariat pe mana au purtat un razboi teribil. El fiind castigatorul, evident.

Ce amintiri avea aici. Era un copil nebun si sadic. Rasul sau puternic, masculin si dracesc se auzea in padurice. El, lordul Sas`ke Uchiha Blade, era diavolul in carne si oase.

~~~

La lasarea serii ajunsese acasa. Dupa plimbarea odihnitoare s-a retras in salon comandant o sticla de whisky. Lichidul il linisteste. Este bautura lui preferata.

Statea intins pe canapeaua din piele foarte scumpa, la moda si eleganta pe care o cumparase din Franta la un pret de nimic. Cand sa aseze paharul gol pe masa de sticla foarte pretioasa pentru el, mostenita din generatie in generatie, auzi un ciocanit in usa. Ii datu permisiunea sa intre in salon nu prea incantat. Majordomul sau, un om cinstit si modest, i-a adus o scrisoare, dupa care s-a retras, lasandu-si stapanul sa o citeasca.

Ranji.

~*~*~
    Am adus next-ul *hehe* Multumesc Deea si Debb` de comuri Stiu ca acest capitol nu este cine stie ce >< Voi incerca sa ma revansez maine .... Din nou, capitolul este scurt -_- Numai capitole de aceasta marime veti primi de la mine *hehe* De acum va incepe actiunea ^^ Poate ca Sas'ke va semana cu personajele masculine din cartile de care v-am spus in primul capitol, sper ca asta sa nu fie o problema >< Imi plac tipi duri <3 iar ei - personajele din carti- sunt exact genul meu de baieti Spor la citit! ^^

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Mar 9 Iul 2013 - 8:40, editata de 3 ori
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mar 9 Apr 2013 - 20:07

Prima ^^ - Ti-am zis, Deea, ciudaaaa -
    Minunat Love it Imi place atat de mult descrierea lui Sasuke, ajung in rai Love it Onorabil, chipes, bogat si nemilos? Trasaturile mele preferate Laugh Imi place faptul ca crede ca e regele aici. "Mereu isi atinge scopurile" deja imi place Love it felul lui de a fi este atat de atragator Love it Cui nu-i place un tip de genul asta? Wink)
    Are pana si un cal, Abalo, un nume pe care nu l-am mai auzit oO dar imi suna foarte bine, pur-sange , super Love it Incredibila asemanarea animalului cu cea a stapanului, altfel nu s-ar mai intelege. Si ma gandesc ca acest cal inseamna mult pentru Mr. Blade, nu? asemanare perfecta xD Uimitoare amintirile lui Sasuke din acel loc Laugh Bataia cu Naruto pentru un joc de carti - un motiv nu prea bun Laugh -, au chinuit si o pisica? Oo dar eu iubesc pisicile T.T off
    Este destul de sadic Think de-aia imi place atat de mult Love it Diavolul in carne si oase? omg, viiorul sot Laugh
    A primit o scrisoare hm? de la cine? ce scria pe ea de l-a facut sa ranjeasca? Think Vreau sa stiiiiu T_T
    Imi place mult Love it si sper ca maine sa pui next-ul , ai grija sa nu-l pui prea devreme ca mi-o ia Deea inainte T_______T trebuie sa fiu eu prima, eu si numai eu (d) Daca spui tu ca baietii din cartile pe care le-ai citit sunt atat de sadici, atunci trebuie musai sa le citesc si eu @-)

Your 1st fan,
    Jose.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mar 9 Apr 2013 - 22:40

Bună, draga mea Kira. Îţi multţumesc mult pentru mesajul privat, chiar dacă nu era nevoie de el! :-* Aşa. Îmi place extrem de mult atitudinea lui Sasuke şi chiar dacă ai prezentat în acest capitol doar lucruri simple, ai făcut-o cu o anumită eleganţă specifică ţie. :x E înnebunitor stilul tău şi atât de erotic şi pervers în acelaşi timp - lasă că ştiu eu de ce ai menţionat de coapse puternice.
    Îmi place această atitudine a lui Sasuke. Aş fi vrut să trăiesc în acea perioadă de epocă şi să ajung să fiu soţia unui astfel de om, deoarece se vede clar că are anumite standarde destul de ridicate.
    Pe mine una mă cucereşte! :x E mult prea frumos.
    Ce scrisoare a primit ? Mă întreb dacă este ce cred eu, ce bănuiesc... Hm. Oare tatăl fetei care l-a refuzat pe Naruto, l-ar refuza şi pe Sasuke ?
    Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! :x
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 10 Apr 2013 - 18:25

Chapter 3

Statea intins in pat. Ochii ii erau inchisi. Ridurile, in numar decent pentru varsta lui, se observau rapid. Rasufla incet, oboseala punand stapanire pe el. Corpul ii era amortit, fiecare muschi, os il durea. Degetele au scos un sunet ingrozitor cand acesta a incercat sa puna paharul cu ceai verde pe masa. Articulatiile il lasau. Batranetea isi spune cuvantul. Stia ca o data ii va venii vremea, dar nu credea ca acum. Are atatea de facut! Nu putea ceda acum.

Incet si chinuit s-a ridicat din pat. Acum statea pe scaunul din fata ferestrei admirand pisajul ce i se arata. Cerul senin, globul se foc, pasarile ce zburau vesele in vazduh, copacii infloriti, florile mirifice, de toate culorile, din gradina ce emanau un miros aparte, imbatator. Totul parea scos dintr-un basm. Un basm frumos cu un final fericit.

Isi duse incet paharul cu opium. Devenise dependent de acest medicament. De sapte ani, opium-ul, este prietenul sau, alinarea sufletului sau, drogul sau preferat pe care il consuma cu zambetul pe buze. Moartea lui.

Vederea i se incetosa. Imaginea frumoasa a naturii disparuse, lasant in urma ei o paleta de culori ce se imbinau intr-o armoine perfecta. Clipi des in speranta ca va putea vedea din nou normal, ca va putea admira minunatul tabloul creat de natura. In zadar! A esuat. Normalul a disparut, fiind inlocuit de fantezie. Vedea cum culorile se miscau, se amestecau.

Un monstru s-a inatlat in fata lui. Un monstu mare, infricosator ce dorea sa-l omoare. Pentru asta a fost creat. Sa-i produca lui suferinta, sa-l trimita in iad unde va arde vesnic in flacarile nemiloase ale taramului blestemat. Cu mana gigantica, taiata si cu cusaturi, cu gheare ce te puteau spinteca doar cu o atingere, mosntrul dori sa-l prinda. Agil, sari de pe scaun reusind sa-l tranteasca si se indrepta repede catre usa. Incerca sa o deschida dar aceasta era incuiata. Speriat ca monstul il va nimici, striga dupa ajutor si se indrepta catre un colt al incaperii. Se spriji de perete, isi stranse genunchi in brate, inchise ochii si incepu sa se roage.

Simti o manca pe cap. O mana usoara, de femeie.

-Papa! Papa, revino-ti! Papa! Priveste-ma! Sunt aici, nu ti se intampla nimic. A fost doar imaginatita ta. Esti in siguranta.

Isi ridica incet capul. O privea pe cea care il salvase. Impietri. Totul s-a oprit cand a vazut ochii femeii. Verdela acela.

O impinse.

-Nu! Pleaca! Esti doar o inchipuire a mintii mele! Lasa-ma in pace! Pleaca! De ce vi acum? De ce ma chinui? Imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat acum cinci ani! Imi pare rau! Voi regreta tot restul vieti mele! Te rog, nu ma mai chinui! tipa mai rau vicontele Maceston.

-Papa! Sunt eu, Sakura! Papa! Sunt eu ... fiica ta!

Vocea melodioasa, plina de iubire si inocenta a fiicei lui l-a readus la realitate.

-Fica mea? o pauza de cinci secunde pana sa continue. Sakura! O Doamne, Sakura!

Bratele lui slabite au tras-o pe fata intr-o imbratisare parinteasca si ocrotitoare. O confundase cu ea. Nu ii venea sa creada. Semana atat de mult cu  sarmana ei mama.

-Papa, esti bine? intreba fata ingrijorata.

-Da. Sunt bine acum ca ai venit tu. Ce s-a intamplat? intreba acesta in timp ce se ridica si o ajuta si pe ea sa se ridice.

-Ce s-a intamplat?! repeta ea enervata. Papa! Iar ai luat opium! Stii ca nu iti face bine! Acel drog nesuferit te chinuie, te omoara cu fiecare inghititura, dar se pare ca nu iti intra in cap. raspunse ea dezamagita.

-Ei na! Nu-i adevarat scumpa mea!

Acesta se indrepta catre canapea, pe care se intinse incet. Fata il privi dezamagita. In ochii ei se putea citi cu usurinta ingrijorarea, dezamagirea si nervozitatea. Expresia fetei insa era neutra. In toti acesti ani se invatase cu el, cu crizele sale. Nu mai era nimic nou, a devenit o parte din viata ei. Tatal ei, vicontele Maceston, era dependent de opium iar ea s-a obisnuit cu ideea. De la moartea mamei sale, ea era capul familiei. Pe viconte nu te mai putea baza. Lady Kiri sigur se rasucea in mormant cand vedea ce se intampla cu sotul ei. Sigur in rai ii era mai bine. Sa fi trait acum o asemenea rusine, o femeie mandra ca ea sigur nu ar fi rezistat.

Sakura isi scutura rochia roz de primavara de la madame Bovary si pleca fara sa priveasca in urma.

~~~

Era singura in intuneric. "Inca o zi normala" isi spusese in gand. Rasufla obosita dupa care aprinse o lumanare si se apuca de afaceri. Citea cu atentie fiecare scrisoare, document. Se pare ca proiectele mergeau bine. In urma lor banii soseau. Ea conducea toate afacerile. Toti banii erau castigati de ea. Jumatate din profi era cheltuit de tatal si fratele ei, deci trebuia sa munceasca in plus pentru asi asigura traiul de viata. I-a promis mamei sale ca va avea grija de ei. Cum a facut lady Kiri in toti acesti ani, asa va face si ea. Viata ei ... nu exista. Trebuie sa le asigure celor doi barbati bani, confort si tot ce le trebuie ca sa fie fericiti. Se va sacrifica asemeni mamei sale si va fi fericita cand ii va vedea pe ei impliniti. Acesta este destinul ei, ea si-a ales si il v-a urma.

~*~*~*~

Buna *hug* Am adus si next-ul *hehe* Si acest capitol este plictisitor, sper sa nu adormiti *hehe*Sper sa va placa cat de cat. Cand doream sa trec la actiune mi-am zis sa scriu acest capitol ^^ Incerc sa aman cat de cat momentul in care cei 2 s vor intalni ^^ Sper sa va placa ;o3 Imi pare rau de greseli xD

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Mar 9 Iul 2013 - 8:52, editata de 2 ori
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Mier 10 Apr 2013 - 18:25

Buna, Kira ! ^_^ Mersi ca m-ai anuntat de next atat de repede :> chiar a fost interesant. Cum poti spune ca nu ti se pare ca ficul tau are ceva special O.O e o crima sa spui asa ceva ! (d) Cum indraznesti? [-(
    Lasand la o parte toate astea Laugh insfarsit aflu si eu cine e cel care l-a refuzat pe contele Marchant - adica, presupun ca el e Think -
    Tatal Sakurei ia opium? O.o asta e neasteptat Neutru Saraca Sakura, cred ca se simte foarte prost daca trebuie sa-si priveasca tatal cum isi distruge singur viata cu acea substanta >< oribil T.T A avut un vis? a visat-o pe mama Sakurei? un monstru? Neutru Dupa ce m-ai lamurit pe mess, ma tot gandesc ce a patit mama Sakurei, dupa reactie, imi imaginez ca nu mai e vie, dar de ce? Think misteeer. Nu e de mirare ca a visat un monstru avand in vedere ca ia porcaria aia de opium [-( Se vede ca isi iubeste mult fiica, dar daca o iubeste atat de mult, de ce nu incearca sa se lase de drogul ala ? >< off, Doamne .. >< Cand ea a incercat sa-i spuna - cred ca a mia oara in viata ei - ca ii face rau, el a zis ca nu e adevarat, mincinooos si dependent >< Cred ca Sakura se simte destul de prost, dar am ramas surprinsa o.o. Se ocupa de multe afaceri, iar jumatate din profit ajunge la tatal si fratele ei? Neutru asta nu e bine. Deja mi-l imaginez pe fratele Sakurei >< God, dar de ce ea trebuie sa faca toate astea ? biata ><..
    Deeci, a fost un capitol surprinzator - exact ca celelalte - si de abia astept urmatorul capitol cat mai repede :o3 nu-ti face griji, o sa scrii tu capitolul 4 ca altfel de gura mea nu mai scapi Laugh

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Mier 10 Apr 2013 - 19:11, editata de 2 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 10 Apr 2013 - 18:55

Bunăă! Mă bucur enorm de mult că ai mai adus un capitol! Ficul tău este superb şi ai evoluat atât de mult. Hm, ai mai multă grijă, deoarece ai foarte multe greşeli. Crede-mă că e mult mai bine să faci capitolul într-o ciornă pe forum, să lucrezi la estetică deja şi să dai pe previzualizare ca să vezi cum arată. Dacă-ţi place cum arată, postezi, dacă nu, mai lucrezi. Şi să-l corectezi înainte de postare. Dacă nu eşti sigură de forma unui cuvânt, caută în dex sau dexul online şi-o să dai de formele corecte.
    Să trecem la adevărata acţiune a ficului... :x Capitolul ăsta, mai ales ultima parte, mă face să gândesc că Sakura a fost cea care a refuzat scrisoarea lui Naruto. Tatăl său e prea inconştient pentru a refuza o cerere în căsătorie, nu ? Totuşi mă bucur că amâni mai mult momentul întâlnirii celor doi, aşa este cel mai bine, ne mai ţii puţin pe jar. Totuşi îmi este milă de Sakura, nu ar trebui să-i ţină în cârcă pe tatăl şi fratele ei deloc, ci ar trebui să fie fix invers. Totuşi sunt sigură că ea este singurul membru care mai păstrează reputaţia familiei intactă. :]] Aşaa. Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Joi 11 Apr 2013 - 18:32

Chapter 4

Abalo alerga pe pasune. Vantul ii sufla in coama facandu-i parul sa zboare.  Muschii i se incordau , copitele lasand in pamant doar urme. Abalo se opri la comanda stapanului sau. Ochii sai negri, inexpresivi, cercetau locul. Este multumit. Dar nu este destul ... Vrea mai mult. Vrea totul.

~~~

Trasura a pornit. Zgomotul puternic al rotilor se aude in intuneric. Blade se relaxa inauntrul trasurii. Isi inchise incet ochii in timp ce barbatul inlemnise. Frica puse stapanire pe el. Este de asteptat sa-ti fie frica in timp ce in fata ta sta Lordul Blade. Cu mainile tremurand, barbatul isi ridica palaria de pe cap, ingenunchie inainte lordului si cu capul plecat il saluta respectos.

-Ce vrei de la mine, Blade?

-Ce vreau? Simplu. Vreau sa renunti la investitie si sa mi-o cedezi mie. Vezi? Este foarte simplu. raspunse dur Blade.

-Dar ... dar. Nu pot! Nu poti ameninta asa un nobil! Am investit toti banii mei in aceast proiect. Nu-mi poti spune sa renunt si sa ti-o cedez tie! Asta ar insemna sa dau faliment, sa ajung la sapa. Sa ma retrag la tara. Refuz! raspunse balbait barbatul.

-Randall. Ma cunosti doar. Sti ca nu accept un refuz! Maine astept actele de cedare sau, in maxim 2 zile iti vei pierde toti banii, tota averea!

-Chiar esti un om cu sange rece, Blade.

-Probabil.

-Nu stiu ce urmaresti, nu stiu de ce vrei aceasta afacere cand ai altele mai profitabile, dar stiu un singur lucru. Imi este mila de cei pe care ii ai in vizor!

Ranji.

-Toate la timpul lor. Pana maine la amiaza sper ca documentele sa ajunga sau oferta cade iar tu vei avea de suferit, atat pe plan financiar cat si fizic.

~~~

Ora 11:30. In biblioteca, Sas`ke statea linistit privind foile cu multe numere. Toate acele numere mari reprezentau castigurile sale. Averea lui creste pe zi ce trece, devine mai influent, mai puternic. Mai sunt doar cateva minute pana vor sosi hartiile trimise de Randall.

~*~*~

Buna ^^ Acest capitol este dedicat lui Debb - Jose - care ma tot bate la cap Smile)si Deei Love it
    Imi pare rau ca este scurt. Scrisesm de dimineata unul mai lung, mai interesant ... dar nu s-a salvat din cauza cuiva - fratii astia :-w - Maine poate mai aduc un capitol Smile)Scuzati greslile ... am apasat pe trimite din greseala cand scriam si acum nu mai am chef sa mai scriu =))Maine voi aduce unul mai lung -sper-

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Mar 9 Iul 2013 - 8:59, editata de 3 ori
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Joi 11 Apr 2013 - 18:33

Bunaa, Kira ! ^^
    Da, mai, ai mare dreptate, chiar e scurt si imi vine sa te omor pentru asta :-w nu-ti face griji, pana nu scoti un capitol lung, dar super lung incat sa-mi cada ochii la jumatate, pana atunci o sa ma tin de capul tau ziua pe mess si noaptea o sa ma visezi doar pe mine in cosmaruri, te-am avertizat (d) o sa traiesti un chiiin (d) Apropo, capitol dedicat mie? O.O aww Love it
    Acum, revenind la capitolul asta scurt (d) oricat de scurt e tot interesant reusesti sa-l faci. Ti-am spus eu, ti-am spus euuuuuu ! Ti-am spus ca vrea totul Laugh Uite, acum vrea sa ia afacerea unui biet om. >< dar daca are atatea afaceri de ce vrea sa o ia si pe a acelui barbat? din lacomie, lacomie puraa (d) Macar a fost de-acord ca este un om cu sange rece, oo iubesc personalitatea lui Love it Lui Blade ii place sa ameninte si sa detina controlul oamenilor, am observat asta (d) Mi-e mila de bietii oameni, dar nu-i vina mea ca asta il face atractiv Laugh Hmmm, el a obtine ce vrea dar despre ce plan e vorba? Think ce plan va incepe ? OMG, nu inteleg nimic >< lamureste-ma tu :o3
    Mi-ai promis ca aduci un capitol lung da? (d) nu-ti incalca promisiunea ca te mananc (d)

Your 1st fan,
    Jose

Ultima editare efectuata de catre Josephine in Dum 28 Apr 2013 - 19:38, editata de 1 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Joi 11 Apr 2013 - 21:15

Bună, Kira! Mă bucur că ai adus capitolul următor, l-am aşteptat. Îmi vine să-l omor pe Cătă şi pe frate-tu pentru că nu te-au lăsat să salvezi acel capitol superb. +.+ Aşaa. Care este marele plan al lui Sasuke ? De ce vrea el cu atâta ardoare fie din ce în ce mai bogat ? De ce mă înspăimântă atât de tare prezenţa lui ? Săracul Randall, să dai faliment doar pentru că cineva a pus ochii pe afacerea sa şi să fii sigur că urmează să fii ruinat dacă nu i-o dai, pracit între ciocan şi nicovală.
    Totuşi, din nou, ce plănuieşte Sasuke ? Şi când o va întâlni pe Sakura ? Aştept capitolul următor, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 13 Apr 2013 - 16:29

Chapter 5

Majordomul turna incet bautura in paharul de cristal. Se asigura ca stapanul lui este multumit de serviciile lui. Cu coada ochiului il privi pe el. Parea satisfacut de ceea ce vedea pe masa. Un adevarat festin. Se indeparta de Blade, gratios pasi catre capatul celalalt al mesie pentru al servi pe musafir. Domnul Neji Hyuga, unul din prietenii lui Sas`ke, statea agitat pe scaun. Ce conteaza ca cei doi se cunosc de 3 ani? O singura greseala si va fi distrus. Trebuie sa-si gaseasca cuvintele potrivite, comportamentul exeplar, asemenea unu gentleman - chiar daca nu este un barbat respectabil.

Amuzat de comportamentul barbatului, Blade sparse linistea.

-Neji. Stai calm, nu te mananc!

-Sunteti sigur? raspunse incet Neji crezand ca lordul nu-l va auzi.

Incepu sa rada. Il auzise. Neji este un tip simpatic si loial. Ii va fi foarte usor sa-l controleze. Frica si respectul pentru el erau evidente. Nu ar indrazni sa-l refuze, nu dupa ce a facut pentru el. Datorita lui este in viata, datorita lui are din ce trai. Datorita lordului Blade are tot ce a visat si chiar mai mult.

-Neji, cum merge cu clubul? Am auzit ca a adevenit foarte profitabil. Insusi printul Augustus Frederick al II-lea este un client fidel.

-Si totul datorita dumneavoastra, Lord Blade. afirma incet Neji, privind mancarea delicioasa pe care nu credea ca o putea manca, fiindu-i frica sa nu-i ramana in gat. La ce emotii si fica avea, totul era posibil.

-Hmm. Cred ca voi trece in curand pe acolo. Sa-mi pastreci cele mai bune bauturi! ii porunci lordul. Acum, adevaratul motiv pentru care te-am chemat, facuse o pauza dupa care continua, am o afacere care sincer sa fiu, nu ma prea intereseaza. Este plicisitoare. Partenerul meu are ceva ce vreau iar rolul tau in aceasta poveste este de al spiona cand te vei duce la el. Uite aici documentele si tot ce trebuie sa stii. Vreau sa stiu de fiecare intalnire, tot ce se intampla. Totul! spuse tare si clar Blade.

-Am inteles domnule. raspunse incet Neji. Daca-mi perminteti ... pot sa va pun o intrebare?

-Ia vezi, poti? raspunse jucaus Blade.

-Ce va facut de vreti sa-l distugeti? Banuiesc ca nu ati vrea sa stiti totul despre el daca nu ati avea un plan cu el. spuse ganditor Neji si a dat coniacul pe gat.

-Toate la timpul lor! Este de ajuns ca tu sa-ti indeplinesti misiunea fara ca cineva sa afle. Partea mea de bani din afacere iti va ramane tie. spuse Blade in timp ce se ridica de pe scaun.

-Va multumesc pentru generozitate Lord Blade! Va voi fi toata viata recunoscator si va veti putea baza pe mine oricand. Va asigur ca misiunea va decurge foarte bine. Cred ca a venit momentul sa ma retrag, daca-mi permiteti. O zi buna! saluta respecuos Neji in timp ce facea o reverenta ca si cum ai fi in fata unui membru al familiei regale.

-Sigur. Am incredere ca nu ma vei dezamagi. Doar stii ca nu-mi plac oamenii care ma dezamagesc!

O amenintare atat de evidenta.

Ranji draceste in timp ce-l privea pe Neji care inghetase cand auzise afirmatia si cand zari ochii plin de ura ai lordului si zambetul ce semana cu cel al diavolului. Pe naiba! Lordul Blade chiar este dracu in persoana!

~~~

( +18)

Mainile lui alunecau incet peste trupul ei gol. Ii cerceta fiecare particica din corp. Buzele ei erau presate de ale lui intr-un joc incitant si senzual. Era flamand! Tot ce dorea era ca placerea sa nu se termine. Dorea sa o devoreze. Sa o faca sa tipe de placere. Gemetele ei erau muzica pentru urechile lui.

O ridica si o impinse pe pat urcandu-se deasupra ei. Ii saruta gatul apoi cobor catre sanii gigantici pe care ii saruta cu patima, lund in gura sfarcul intarit si incepand sa faca miscari lascive cu limba inebunind-o pe partenera lui ce gemea si se zvarcolaea sub el. Dupe ce o misca de acel loc trecu sub ea, lasand-o pe ea la conducere. Femeia cu ochii verzi ii saruta incet buzele si cobori cu saruturile in jos, mai jos ... acolo. Ii stranse barbatia cu mana si incepu sa o frece excitandu-l. Dornica de mai multa actiune, ii aseza madularul in gura.

~*~*~*~

Bunaaa *hug* Ieri nu am apucat sa pun  next-ul xD Imi cer scuze dar acum l-am scris >< Sper sa va placa cat de cat ... xD Am zis sa bag si o sccena pentru adulti. *hehe* Daca esti minor nu citit! -cu toate ca nu multi ma vor asculta- Cititi ultima parte pe propia voastra raspundere! Eu mi-am facut datoria si v-am avertizat.

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Mar 9 Iul 2013 - 9:09, editata de 1 ori
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 13 Apr 2013 - 16:46

Bunaa, Kiraa ! ^^
    Ma bucur ca ai adus next-ul, dar tot nu e atat de lung pe cat imi doream (d) Nu conteaza, e foarte bine si asa ^^
    Deeeeci, pe ce avere a mai pus Sasuke ochii? L-a infricosat pe saracul Neji Laugh bietul, tremura in scaun xD Dar pe cine vrea sa spineze? Pe Naruto? sau pe un alt personaj? hmm Think Blade vrea sa ii duca pe toti spre faliment in timp ce cred ca el foloseste bacnote mari ca batiste sau carpe pentru sters praful Think Laugh
    Ei, dar ai avut mare dreptate, nimeni nu cred ca o sa te asculte in legatura cu anuntul fie daca e minor sau nu Laughing - in special eu - desi, fata aceea era Sakura? era Sakura nu? sau gresesc ? Think dar baiatul cine e? era Blade? offfff, voiam sa stiuuuuuuu T.T singurul lucru pe care il stiu e ca fata are ochi verzi - si Sakura are ochi verzi Think - dar Sakura nu e singura fata care are ochi verzi T.T off, dar vreau sa stiu si cine e baiatul ! T_T ma exasperezi.
    Deeeci, a fost un capitol super si de abia astept sa-l vad pe urmatorul care sper sa vina mai lung si la fel de repede (d) ca te mananc (d)

Your 1st fan,
    Jose
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 13 Apr 2013 - 21:48

Bună, Kira! Mă bucur că ai adus capitolul următor. Aşa, păi eu nu-l înţeleg pe Sasuke. Ce vrea cu adevărat ? Ce are acel om şi doreşte el ? Ce doreşte Sasuke ? Cine e femeia cu care şi-o trage ? Nu cred că este Sakura, sincer. Sau este Sakura, şi-o trage cu el pentru că nu mai are bani să-l întreţină pe ta-su.
    În fine, eu sunt aeriană la faza asta - şi da, m-am riscat şi am citit şi ultima parte. Săracul Neji Laugh Sincer. Sasuke chiar e dracul. Laugh
    Te iubesc mult de tot şi aştept capitolul următor. Spor la scris şi multă inspiraţie!
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 4 Mai 2013 - 11:29

Chapter 6

Urca incet scarile, avand grija sa nu cada. Totul era sub stapanirea intunericului. Un singur pas gresit si ramane fara cap. Scarile abrupte si alunecoase erau un pericol in aceasta situatie. Apa spumoasa curgea pe ele, facandu-i pantofii sa se ude.

-Perfect, mai bine de atat nu se putea! spuse el nervos. Imi trebuie alti pantofi. La dracu`! Imi placeau pantofi astia. continua dezamagit.

Ajunse teafar pe coridor. Scapase de cele 20 de scari periculoase. Dar se va intoarce incurand pe ele. Spera sa fie din nou norocos si sa ramana intreg. Inainta incet pe scari pana in fata usii ce ii despartea. Se auzeau zgomote. Gemete. Se pare ca il va intrerupe, dar trebuie sa obtina niste raspunsuri, chiar daca va ramane fara cap, deoarece il va intrerupe intr-un mod neadecvat unui gentleman. Doar acest gand il facu sa tremure.

Puse mana pe clanta si o apasa hotarat intrand in incapere.

Era liniste. Prea liniste. Intunericul pusese stapanire pe incapere. Dar o raza de lumina curajoasa se arata luminand chipul satisfacut al unui barbat. Ranjetul sau draceasc o privea pe ea, femeia ce astatea ingenunchiata la picioarele lui si il ducea pe culmile placerii. Lordului Blade ii placea sa se distreze, in special cu femeile.

Incerca sa vada mai bine "peisajul" ce se asternea mandru sub privirile lui curioase. Lumina s-a stins, incaperea cazand in intuneric total. S-au auzit un zgomot, si dupa altele. Usa s-a inchis cand femeia a iesit afara din incapere.

Deodata luminile s-au aprins incet, iar contele Marchant a putut vedea chipul tovarasului sau ce statea in fata biroului cu sticla plina de alcool in mana. Vara sa isi ridice privirea la el, torna linistit in cele doua pahare pana le-a umplut. Se aseza elegant pe scau si isi fixa prietenul cu privirea.

Dupa ce contele Marchant se aseza si lua o inchititura din minunatul lichid ce il inviora.

-Deci, Naruto, ce te aduce pe aici? intreba neinteresat Sas`ke in timp ce rasucea paharul.
    -Exista niste zvonuri si vreau sa stiu daca sunt adevarate. spuse hotarat blondul.
    -Ah! Trebuia sa stiu ca vor aparea, dar nu chiar atat de repede. Oh, orasul asta e plin de idioti!
    -Da, da. Nu mi-ai raspuns la intrebare.
    -Rabdare prietene! Planurile mele vor fi dezvaluite atunci cand vreu eu! Te sfatuiesc sa nu te bagi in ele deoarece nu voi tine cont de prietenia noastra. Cine doreste sa se amestece va fi zdrobit ... ca un gandac!

Liniste, din nou. Lordul Blade privea fata inspaimantata a prietenului sau si ranjeste. A trecut ceva timp de cand cei doi nu au mai scos un sunet. Amandoi erau pierduti in ganduri. Gandurile si sentimentele contelui Marchant erau amestecate. Mila. Asta simtea pentru prietenul lui. Cu planurile lui exotice si diavolesti isi facea repede dusmani, dusmani ce asteptau sa-l devoreze. Dezamagire. Dezamagit ca nu crede in el si ca il inlatura. Dupa anii in care au fost despartiti se astepta sa fie mai ... prietenos. Ura. Sentimentul pe care nu l-a simtit niciodata pentru el. Noul Blade este o creatura insetata de sange. Vechiul lord Blade, Sas`ke, pretenul lui, nu semana deloc cu cel ce sta in fata lui.

-Imi este dor de vremurile in care eram copii. Cand ne certam si veneam sa iti cer iertare. Cum faceai glume pe seama mea, cum te faceam sa zambesti in momentele grele. Cand am calarit prima data si Syo, odihneasca-se in pace!, m-a aruncat in balta. Cand ne luam la intrecere si pierdeam. Cand eram noi. Imi este atat de dor! Atat de dor de prietenul meu.
    -Hm? ... Ce discurs emotionant. De cand ai devenit tu asa de sentimental? Acele vremuri au apus, iar cu ele a murit si vechiul Sas`ke! spuse nervos lordl si se ridica in picioare. Se face tarziu, iti voi chema o trasura. Si te rog, ca data viitoare cand vi, sa anunti. continua in timp ce se intrepta catre usa.

Statea in mijlocul drumului privind trasura ce se indeparta de el.

-Naruto ... Prostule!

~*~*~

Buna *hug*
    Se pare ca am ajuns cu acest capitol xD Da,da. Nimic interesant -.- Inca :">
    Deea, Jose`, va multumesc ca imi citit ficul :3
    Acum nu mai ai cum sa ma omori ca l-am postat! >Tongue - Jose -
    Lectura placuta! *hug*
    Voi da mai incolo un edit xD Scuzati-mi greselile ><

Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 4 Mai 2013 - 11:29

Hiii !
    Stii ca te iubesc nu-i asa? Mi-ai infrumusetat ziua Love it Dar sincer, chiar ai noroc, doar o zi ma mai lasai balta si veneam si te strangeam de gat (d)
    Revenind, m-ai lasat cu gura cascata - la propriu - scena de la inceput mi-a placut foarte mult si sincer dupa ce termin comm-ul o mai citesc de inca sapte ori XD Stiam eu ! adica, nu stiam, dar speram, si am avut dreptate , era Sasuke xD tot n-am aflat cine era fata, dar daca Naruto nu a recunoscut-o ca fiind Sakura atunci sigur nu era Sakura, cu siguranta era vreo tipa care s-a indragostit de Blade xD Sii nu pot sa cred cat de norocos a fost Naruto pentru ca Sasuke era intr-o stare buna, nu chiar atat de nervos, deci presupun ca dupa fiecare act Blade are o stare destul de placuta nu? deci nu stiu daca sa zic ca Naruto a nimerit la timpul potrivit sau nu, bine ca nu a patit nimic totusi :-j Dar se pare ca pe Naruto chiar il mananca de se baga in treburile lui :/ baiatul asta nu are creier sau ceva? e constient de ceea ce face? de unde frate curajul asta ca dintr-o data sa se bage in treburile lui Blade? oare e constient de ce poate pati? Noroc ca, Sasuke era intr-o dispozitie buna si noroc ca sunt prieteni, dar, exact cum a zis, nu tine cont de prietenia lor Laugh ceea ce e rau pentru Naruto, cred ca e un advertisment din partea lordului. Si totusi, se pare ca discursul contelui despre prietenie si despre copilaria lor nu la impresionat deloc pe lordul Blade :/ ceea ce nu ma uimeste, dar mi-e cam mila de Naruto, el e un prieten atat de bun si incearca sa-l aduca inapoi pe "Sasuke din trecut" , dar my friend, el nu cred ca mai exista ><
    Deeeci, a fost atat de draguuuuuut Love it Dar ti-am zis, scena de la inceput, intrarea lui Naruto, a fost geniala Love it mi-a placut la nebunie ^^
    Astept urmatorul capitol, sa vad ce mai are de gand Naruto si cum il vei face pe Sasuke sa o vada si el insfarsit pe Sakura xD

Your 1st fan,
    Jose
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 25 Mai 2013 - 20:01

Chapter 7

O saptamana a trecut de la acel incident. Nu au mai vorbit de atunci, iar el sufera. Tine prea mult ca sa-l paraseasca. Ce dracu?! Se cunosc de mici si au trecut prin atatea impreuna. Nu v-a accepta ca fratia lor sa fie distrusa datorita orgoliului sau imens. Se va duce la el acasa si nu v-a renunta fara o lupta. Il vrea inapoi. Are nevoie de el, de fratele lui.

-Blade este acasa?

-Buna ziua, domnule! Stapanul este sus in birou, a cerut sa nu fie deranjat.

-Oh! Condu-ma la el! ii porunci Naruto servitoarei si inainta spre scari.

-Imi pare rau domnule. Stapanul a fost foarte clar cand a spus ca doreste sa nu fie deranjat.

Naruto nu a bagat-o in seama si a continuat sa mearga spre biroul lui. Nu avea nevoie sa fie condus, stia locul, se putea descurca singur. Inima batea atat de repede incat credea ca ii va ceda. Un mic fior ii strabatu corpul iar acesta se opri la mijlocul drumului. Ce era cu el? De ce se simtea asa? Ii era teama? Teama ca se v-a treci cu un glont in cap? Nu. Blade nu ar face asta. Sau poate ... La dracu! E barbat in toata firea! Lui nu ii este frica de nimic! Nici macar de un infumurat si arogant prieten.

-Naruto, ofta Sas`ke, ce cauti aici?

Huh!? Oh, se pare ca Maretul Blade ii vorbeste. Realitate sau imaginatie? Dupa incident s-au intalnit de doua ori dar Sas`ke nu a vorbit cu el, i-a intors spatele si a plecat de fiecare data cand acesta incerca sa ii vorbeasca. Acum, cum se poate intampla asta?

-De cand stai acolo si cat timp mai vrei sa stai acolo? Sa nu-mi faci gaura in podea!

-Huh?

-Ce? Ti-a mancat logodnica limba? intreba in timp ce un ranjet prietenesc isi facu loc printre buzele sale.

-Visez? Maretul lord Blade imi vorbeste? Mie?

Rase.

-Wow. Acum rande! Chiar visez. Nu vreau sa ma mai trezesc niciodata.

-Bine, deja devi enervant. Ce s-a intamplat?

Naruto il urma pe Blade in birou si se asezara amandoi pe fotoliile din piele. Cu ce sa inceapa? Are atata sa-i spuna. Daca il va crede enervant si il va da afara din nou. Daca de data asta nu vor mai vorbi? Off, ce prieten dificil. Candva ii spunea totul. Pana si cele mai jenante lucruri din viata lui. Cum a alunecat intr-o "nevoie" a animalelor pana la ruptul pantalonilor la un bal. Iar acum nici doua cuvinte nu scoate.

-Stii, eu nu sunt medic sau psiholog ca sa stiu ce ai, asa ca zi-mi de ce ai venit si lasa-ma dracu in pace!

Din nou isi arata latura sa dura. Ce ii facsue? Simpla lui prezenta il facea sa reactioneze?

-Hmm. Trebuie sa recunosc ca te-ai schimbat ... foarte mult. Nu te mai recunosc. Poate nu vrei sa ma asculti sau sa stii parerea mea, avand in vedere ca pe tine nu te intereseaza ce simt si ce cred ceilalti, dar ca de la prieten la prieten iti spun ca sunt dezamagit si ca nu mi-am imaginat niciodata ca vei fi asa? Serios, omule, esti o bestie!

-Din nou cu discutia asta? Serios acum, de ce ai venit? Vrei sa strici prietenia noastra? intreba Blade si il fixa cu privirea.

-Prietenia noastra. Nu, nu vreau sa o stric ca oricum este distrusa, si nu datorita mie. Vreau sa salvez ce a mai ramas din ea inainte de a o distruge tu! Chiar nu intelegi cat de important esti pentru mine? Esti fratele meu si asa vei ramane. Dar vad ca pe tine nu te prea intereseaza.

Naruto era distrus. Pierdea incet persoana la care tinea cel mai mult pe lume. De cand l-a cunoscut, Sas`ke a devenit universul lui. Il adora.

-Nu intelegi, nu-i asa? Sas`ke, copilul mic cu care te jucai a disparut, a murit, uita-l! Daca vei continua in ritmul asta, prietenia noastra - ce a mai ramas din ea- va disparea, si nu v-a fi vina mea. Chiar atat de mult ma vrei ca dusman? Nu te sfatuiesc.

-Asta vezi tu, nu-i asa? In toti vezi un dusman si nu un prieten. Daca ai lasa fitele astea de baba in calduri si ai lasa oamenii sa te cunoasca, asa cum esti tu, nu vei mai vedea lumea asa. Nu toti sunt rai, nu sunt toti dupa putere si avere. In fine. Un alt motiv pentru care am venit a fost sa iti aduc aceasta invitatie, sper ca o vei putea onora. Sau cer prea mult? ... Deja te-am retinut prea mult, asa ca, te rog scuza-ma, dar trebuie sa plec.

Spunand asta, Naruto paraseste incaperea lasandu-l pe Blade singur.

Buna
    Atat am putut scrie, sper sa imi salvez viata cu el.
    Jose, acum il astept pe al tau :-w Vreu sa fiu prima Sper sa iti placa. :o3 Te Kiss !
    Lectura placuta! <3

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Sam 25 Mai 2013 - 20:04, editata de 2 ori
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 25 Mai 2013 - 20:01

Bunaa ^^ Da, ti-ai salvat pielea Laugh Ciudat e ca tu te salvezi la limita, cand eu nu mai suport Think
    Ma bucur enorm ca ai adus capitolul, nici nu stii cat de fericita sunt ^^
    Frate, dovada de prietenie Love it Bietul Naruto, vrea sa-l readuca pe Sasuke inapoi. Daca ar si functiona... El e de piatra deja, buddy, n-ai sanse [-( A fost foarte emotionant, si eu sunt de acord cu Naruto, si eu cred ca e vina lui Sasuke ca prietenia lor se stinge, dar na, oamenii se schimba. Sasuke nu e medic si nici psiholog, lol Laugh mi-a placut cand a zis asta. Si Naruto si-a dat seama ca Sasuke e o bestie, dar bineinteles, parerea altora nu conteaza. Kyaaah, asta imi place cel mai mult la Sasuke Love it e atat de plin de el si..si ..si si multe xD Bietul Naruto, cred ca se simte foarte prost ca isi pierde prietenul, dar cred ca nimic nu ramane asa cum doreste el. Sasuke nu cred ca poate fi cum vrea Naruto, s-a schimbat si vechiul el nu mai exista T.T *so sad* Nu stiu de ce, dar am impresia ca Naruto si Sasuke vor deveni dusmani, am mereu presimtiri de-astea, dar sper ca e gresita :-s - de obicei sunt gresite presimtirile mele Laugh - Dap, Sasuke in toti vede dusmani, ce-i drept, nu poti avea incredere in nimeni (D) trebuie sa fii cu ochii in patru no? Din pacate, Naruto nu intelege ca Sasuke atunci cand vrea ceva da la o parte pe oricine, prieten sau dusman, orice o fi el. Asa se fac razboaiele ><
    S-a terminat? deja? :/ hmm...eu ti-am zis si pe mess ca vreau neaparat capitolul urmator, asa ca sper sa il aduci cat mai repede * sooo much loveee*
    Nu uita, sunt fanul nr.1 si astept capitolul Love it si vreau capitolul Love it si te omor daca nu-l aduci mai repede Smile
    See you next time ^^

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Sam 8 Iun 2013 - 13:02

Chapter 8

Trecusera doar doua zile de la vizita lui Naruto. Nu-i pare rau pentru ce se va intampla. L-a avertizat sa nu se bage in treburile lui, si spre surpinderea lui asa s-a intamplat. Naruto este incapatanat si a crezut ca il poate aduce inapoi pe vechiul Sas`ke, dar esecul nu a intarziat sa apara si si-a acceptat infrangerea.

Cine era el?

Era doar un barbat. O umbra a trecutului sau. Un nimeni.

Invitatia il lasase fara cuvinte. Se casatorea. Nu s-a gandit vreodata ca el va face acest pas important atat de curnad. Oare casatoria era aranjata, datorie sau o facea din dragoste?

Niciodata nu l-a inteles pe Naruto. Mereu era schimbator. Ieri era trist, azi era vesel. Fericit si in doua minute mai ca avea sa planga ca o fata batrana. Dar, sincer sa fie, nu a incercat sa-l inteleaga, sa-l cunoasca. Atata timp cat il distra i se parea acceptabil.

Niciodata nu a incercat sa se imprieteneasca cu el. De mic a considerat ca ii este mai bine singur. Nu a avut multi prieteni, poate nici un prieten adevarat, dar grupul din care facea parte, Ingerii cazuti il distrau. A fost copilul retras, misterios si inteligent ce statea singur in ultima banca de la academia York. Era atat de diferit de Naruto, baiatul energic, neastamparat ce facea pe clovn-ul clasei. Nu exista zi in care sa nu faca ceva si sa nu fie pedepsit. A vrut sa-si faca parintii mandri. Nu a avut parte de multa caldura parinteasca, acestia fiind ocupati cu pozitia sociala destul de inalta. Tatal sau ocupand un loc special in Camera Lorzilor si purtat prin razboaie. Ducele Rafe nu era doar un aristocrat ce isi pierdea timpul si banii prin cluburile londoneze, era si unul din cei mai buni generali ai Angliei, iar mama lui, ducesa Issabella, era plecata in majoritatea timpului in Franata. Rareori se intampla sa-i vada si nici atunci nu se bucura ca ii avea aproape. A asistat la  nenumarate certuri intre ei. Dar si-a dat seama ca nu are nevoie de ei, nu are nevoie de nimeni. Poate nu a fost chinuit fizic, desi ar fi fost mai bine, dar nu poate uita copilaria de care nu prea a avut parte. A fost nevoit sa se maturizeze si sa indure lumea exact cum este ea. Urata si plina de ura.

Naruto Uzumaki privi amuzat cum lordul Blade isi facea loc prin salonul plin cu lume. Inalt, sobru si impunator, Sas`ke arata ca un viking si nu ca un
    aristocrat. Si pentru ca avea o frumusete aparte, nu era deloc surprinzator ca toate femeile il priveau vrajite. Dupa toate cele intamplate nu s-a gandit ca isi va face aparitia la  acest eveniment, foarte important pentru el. Era ziua nuntii lui. Se presupune a fi una din cele mai frumoase zile ale lui, atunci de ce se simtea atat de ciudat? Gol, incomplet. Se casatorea, dar nu o iubea pe viitoarea sotie. Mariajul a fost aranjat. O vazuse de cateva ori la baluri dar nu a fost interesat, mintea lui fiind la alta femeie. Una pura, frumoasa, romantica, desteapta si inocenta. O femeie care nu i-a cazut prada farmecelor sale, care l-a pocnit cand a incercat sa o sarute, care dansa atat de gratios si avea vocea unui inger. O femeie divina pe care multi barbati si-au dorit-o din prima clipa cand au vazut-o. Era atat de diferita de cea cu care urma sa se casatoreasca. Ea arata atat de difrita de celelalte femei pe care le vazuse. Nu era falsa, era un adevarat inger. Ochii aceia verzi precum smaraldele il privisera atat de ciudat cand au dansat prima data incat gandul sau numai la ea statea. Doar ce si-a facut debutul in societate si i-a cucerit pe toti, chiar si pe Printul Regent care a incercat sa-i fure un sarut dar a esuat. Ironic este faptul ca aceasta este ziua in care v-a fi incatusat de o femeie pe care nu o cunoaste dar va trebui sa traiasca cu ea, sa o iubeasca si sa o respecte iar gandul sau este la alta femeie.Viitoarea lui sotia il tinea de brat si zabea tuturor persoanelor invitate.

-Lord Blade! Este o placere sa va intalnesc! Ma bucur ca ati putut veni, sper ca petrecerea sa fie pe placul dumneavoastra!

Ii zambi. O cerceta atent si vazu privirea din ochii ei. Acea privire care o avusese si el cand se aratase interesat de ea. Desigur ca atunci era beat, altfel nu ar fi facut acea greseala. Nici acum nu-i venea sa creada ca s-a lasat vrajit de farmecele ei si s-a lasat dus in patul ei. Greseala asta l-a costat libertatea.

~*~*~
    Buna (:
    Ieri seara am terminat si cealalta jumatate (:
    Debb, sper ca te multumesti cu el. :o3 Acum tu va trebui sa aduci next. :o3 Stii ca mor de curiozitate. :3 Sper sa iti placa! :*Lectura placuta! (:

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Sam 15 Iun 2013 - 11:10, editata de 1 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Sam 8 Iun 2013 - 18:39

dau edit. =]]]]

Prima, dupa mult timp. Asa, sa inteleg ca Naruto se casatoreste pentru ca s-a culcat cu respectiva si, probabil, a ramas grea. Pun pariu ca Sasuke o va dori pe Sakura doar pentru ca ceilalti ar dori-o! Buna ar fi asta. Kira, dupa terminarea capitolelor am avut nevoie de un moment de reflectare asupra situatiei...
    Si, e bine ca inca pastrezi misterul, dar la un moment dat te plictiseste. Cred ca nimeni nu i-a facut sa se intalneasca asa tarziu, vrem reactiile!
    Astept capitolul urmator, spor la scris!

~Kira: Deeaaaaaaa! *hug* Ce dor mi-a fost de tineee! *hug* Scuze ca dau edit dar nu vad de ce as face un com pentru un comentariu ca cel ce va urma si vreau sa iti raspund repedeee. Ma bucur ca iti place. Da, si eu m-am plictisit sa scriu si sa nu se intalneasca dar in timp ce scriu imi vin atatea idei ca nici nu stiu ce sa mai scriu si multe le-am pierdut. Eu fac capitolele pe inspiratie, ideea nu e cine stie ce dezvlotata Laugh Da, ai presupus de ce se casatoreste Naruto, dar un copil nu ma prea incanta. Nu acum ^^ Deja mi-a venit o alta idee Laughing Sper sa nu o uit.xD
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Lun 10 Iun 2013 - 9:42

Vai, ce rusine ><....Imi pare ataaaat de rau, Kira. Am impresia ca acum tu o sa ma omori pe mine. >< Am avut probleme si nu am putut sa intru, mii de scuze T.T
    Revenind, WTF ?! O.O sentimentele alea m-au lovit din plin. Saracul Naruto, acum mi-e si mai mila de el. Ce copilarie a avut de il face sa se simta asa? si de ce a avut copilaria respectiva?
    Dar Sasuke de ce se casatoreste?! Uite ca insfarsit aflu ca a intalnit-o pe Sakura, esti o malefica , nu mi-ai spus T.T Deci, ii place de Sakura si se insoara cu alta doar pentru ca nu era cu capul pe umeri in momentul in care a intalnit-o pe necunoscuta? De ce nu poate el sa faca ca deobicei si sa ii strice fete visurile, sa zica "nu" la nunta si sa fie toti dati afara? Nu facea totul ca sa se simta bine ? ><
    Hm, m-ai lasat plina de intrebari, si da, o sa vad eu cum fac cu next-ul ala ^^"
    Scuze din nou ca nu am ajuns mai devreme Sad
    Spor la scris si anunta-ma la next ^^
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 14 Iun 2013 - 20:14

Chapter 9

-Lady Hyuga, placerea este de partea mea! raspunse Sas`ke in timp ce il privea atent pe Naruto.

Prietenul sau se gandea la altceva. Chipul sau era neutru iar ochii albastri nu exprimau nici un sentiment. Se pare ca si lady Hinata observase starea viitorului sau sot, si printr-o miscare rapida il calca cu tocul pe picior. Acesta tresari si ii arunca o privire feroce la care ea doar a zambit. Il avea pe conte la degetul mic, avea sa devina contesa si sa se bucure de premiul pe care l-a castigat. Planul ei a mers foarte bine. In cateva ore v-a deveni contesa de Marchant. Titlul si averea de care va beneficia o vor face fericita. Da. Va fi o contesa puternica, bogata si respectata.

Nu-si iubeste viitorul sot, la fel cum nici el nu o iubeste. O fost destul de inteligena sa-l atraga in patul ei. Nu a fost primul barbat din viata ei , asa cum crede blondul, si nu va fi nici ultimul. Totul a fost rezolvat de o fiola cu sange de pui varsata pe asternut cand contele doremea. Tot ce conteaza este viitorul, iar viitorul ei va fi stralucit.

*--*
    -Domnisoara, va rog nu va mai invartiti atata! Nu va pot aranja rochia!

-Oh, Agnes, imi pare rau! Numai batai de cap iti dau. Sper ca nu te-am suparat.Raspunse tanara domnisoara.

-Milady, cum sa ma suparati? Aproape am terminat. Uitati-va in oglinda, o indemna servitoarea.

Lady Sakura se uita in oglinda si ramase uimita. Parul lung, roz bombon cu varfurile blonde se revarsa intr-o mare de bucle iar o suvita din partea dreapta era prinsa cu o clama pavata cu diamante mici.  Conturul negru al ochilor sclipitori ieseau in evident pe pielea alba si fina. Buzele rozalii straluceau datorita lichidului cu gust de capsune. Cerceii lungi si subtiri cu pietre mici foarte valoroase straluceau in parul ei precum frunzele ciresilor. Trupul zvelt si diafan era acoperit de o rochie roz precum parul cu mici cristale in fata,, fara bretele, lunga pana in pamant, stramta pana sun pantec si bufanta pana jos. Desigur ca pantofii din sticla nu puteau lipsi din tinuta ei fermecatoare. Lady Sakura Rosalinda Haruno va straluci iar toti oamani vor vorbi despre ea.

-Milady, aratati superb! O complimenta Agnes in timp ce ii intindea o sticluta cu parfum.

-Agnes, multumesc. Nu asi fi reusit fara tine. Esti ingerul meu pazitor! Ar fi timpul sa plec, sigur Kenji s-a plictisit sa ma astepte. Spuse in timp ce puse sticluta pe masa. Oh! Ador acest parfum! Este divin!

-Milady, sunt foarte fericita ca pot fi de ajutor. Iar asteptarea va merita, fratele dumneavoastra sigur va fi invidiat pentru ca sunteti sora lui. Sper sa va distrait si premiteti-mi sa va dau un sfat, ca de la o femeie batrana la o domnisoara. Sa nu va lasati vrajita de craii acestia! O indemna in timp ce ii aseza pelerine pe umerii goi.

Lady Sakura chicotii si iesi afara din camera. Daca ar stii Agnes cati barbati au fost fermecati de ea la evenimentele la care a participat de cand a iesit in societate … Doar in acea saptamana a respins 10 cereri in casatorie, si dupa aceasta seara sigur va mai respinge cateva. Nu vrea sa se casatoreasca. Mackenzie a fost si va ramane singurul barbat din viata ei. In 2 ani ani nu a reusit sa-l uite. Numele lui este gravat cu litere de foc in inima ei. A fost barbatul perfect, perfect pentru ea. L-a iubit, enrom. Urmau sa se casatoreasca dupa ce acesta sosea din misiune, dar nu s-a mai intors.

-Sakura. Ce ti-a luat atata? Te astept aici de 10 minute. Stii ca nu-mi place sa astept!

Vocea groasa a fratelui sau o trezi la realitate. Il privi atenta. Trupul acoperit cu muschi se ascundea sub un costumul albastru marin din catifea ce se asorta cu parul blond precum spicele de grau si ochii caprui. Fratele ei era atragator. Cand intra intr-un salon, toate privirile sexului feminine se indreptau catre el. Este mandra ca Kenji, gentleman-ul stilat, sensual si rafinat – visul tinerelor femei- este fratele ei mai mare.

-Oh, Kenji. Nu-ti face griji ca intarziem. Acesta este farmecul. Sigur tinerele domnisoare se intreaba pe unde esti, mai lasa-le sa fiarba la foc mic. Sigur vor supravietui.

Kenji se multumi doar sa zambeasca. Ea chicoti si se indrepta catre Kenji pe care il apuca de brat si pornira spre trasura, unde o asteptau servitorii impreuna cu Kira.

~*~*~*~

La insistenta Deei am decis sa postez acest capitol. Nu am apucat sa-l termin asa cum doream ... Cineva este nerabdatoare sa fie prima :-w
    Fetelor, sper sa va placa. Incurand ii voi face sa se intalneasca.
    Debb. Se pare ca capitolul trecut nu l-ai inteles. NU Sas`ke se casatoreste, ci Naruto.
    P.S: Trebuia sa existe si o Kira aici, nu? Laugh
    Rochia Sakurei arata in genul acesteia : Rochia

Ultima editare efectuata de catre •Kira™ in Vin 14 Iun 2013 - 20:16, editata de 1 ori
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 14 Iun 2013 - 20:14

EDIT.

Te iubesc, urâtanie! A meritat să aştept atât. Nu pot să cred cât de mârşavă este Hinata, are un suflet negru... Câte poate face o femeie pentru avere şi un renume de contesă? Însă Naruto merită, de ce s-a îmbătat lângă o asemenea creatură? Inteligentă Hinata, de asta a luat-o; s-a presupus că era fecioară.
    Deci în capitolul următor Blade se va întâlni cu Sakura. De abia aştept, sunt sigură că o va dori după ce va vedea că mulţi o vor.
    Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie! Kiss
    Jossephine
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Jossephine la data de Sam 15 Iun 2013 - 2:07

Deeaaa, tuuu micaa.. (d)  Faci totul pe la spatele meu haa? (d)
    Lasa ca ma ocup eu de tine (d)

Deci Naruto se casatoreaaaa, acum are sens Laugh greseala mea XD dar ma bucur ca a fost o greseala de-a mea, chiar ma bucur Laugh 
    Acum, aflu si eu cine e norocoasa, - sau e ghinionista? nea, cred ca e norocoasa XD - care se leaga de Naruto. Hinata? really? O.o in anime e atat de inocenta iar tu m-ai facut sa o urasc (d) o urasc de moarte in momentul asta >< sa il pacaleasca pe bietul si nevinovatul si inocentul Naruto? Laugh asa ceva e imposibil. Ai facut-o pe Sakura sa arate ca o adevarata printesa XD Imi place atat de mult cum e totul in capitol. Elegant si rafinat Love it. Superb Love it  Mackenzie? un fost nu? >< Sakura ar fi fost fericita alaturi de el daca nu ar fi disparut nu? dar de ce a disparut si cum? Think hmm.. O sa presupun ca a murit T.T sad...  
    Ma intreb...se duce la petrecerea lui Naruto, sau...altundeva, sau iar sunt capul in nori? Laugh nu stiu, una din ele trebuie sa fie XD 
    Apropo, oare ce rol ocupa aici Kira :> bineinteles ca trebuia sa existe una, cum sa nu ? Laugh dar ce rol are oare? Think sunt sigura ca o sa contribuie la ceva foarte interesant :> XD 

Urasc cand cineva trebuie sa mi-o ia inainte la ficul preferat (d) nu e dreeept T.T 
    Acum, am adorat capitolul Love it si data viitoare fii sigura ca voi fi prima (d) nu mai imi ia nimeni locul. 
    Spor la scris si adu' capitolul la fel de repede da? Smile  

PS: poate facem un complot contra lui deea (d)  - glumesc Laugh - 

Acum este: Sam 25 Mar 2017 - 23:42