╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Şcoala Altfel

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Şcoala Altfel

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 5 Apr 2013 - 16:49

Şcoala Altfel

Această săptămână a fost destul de distractivă. Luni s-a organizat un concurs de cultură generală. Păcat doar că am fost şase clase într-o sală şi mult prea multă gălăgie, apoi, după terminarea concursului, am făcut karaoke
    Marţi a fost mult mai bine, ne-am separat pe grupuri, marea majoritate a băieţilor vrând să se ducă afară. Noi fetele ne-am retras într-o clasă cu cele două profesoare de română şi am făcut brăţări - pe gută elastică am băgat bile, mărgele, scoici, clopoţei, etc - şi am ascultat muzică. Alţi elevi au jucat şah la etaj, însă nu în număr mare.
    Miercuri s-a făcut origami şi quilling, nici nu aveţi idee ce felicitări frumoase s-au făcut! Şi un concurs de Miss.
    Joi a fost campionatul de fotbal şi volei, însă am impresia că s-a făcut numai volei, deoarece terenul a fost noroios.
    Azi am vândut tot ceea ce s-a făcut. Brăţările cu doi lei, linguri, prăjituri, preţurile variând, icoane făcute de copii acasă, ouă, felicitări (uitaţi-vă pe internet la quilling, erau în acel stil şi felicitările, şi ouălele), borcane pictate etc. Suma finală fiind de 240 de lei.
    Sper că n-am ratat nicio activitate. Însă a fost destul de frumos, iar toate acestea au fost făcute doar cu noi, cei de gimnaziu, fără a spune programul celorlalte clase de la a patra în jos.
    Cum a fost săptămâna voastră ?

A mea foarte încărcată, însă a fost frumos! Smile

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Re: Şcoala Altfel

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Vin 5 Apr 2013 - 20:47

Smile La noi a fost diferit si va spun cum Smile :

Luni: Am petrecut aproape 3 ore doar cu colegii si cu dirigintele nostru. Smile
    Marti: S-a organizat un meci de fotbal mai exact lipanesti contra paulesti, apoi am intrat in camin unde am dansat timp de doua ore intregi. Big smile
    Miercuri: Majoritatea din scoala am fost in excursie la teatrul din Ploiesti mai exact la tetrul TOMA CARAGIU si ne-a placut pentru ca a fost o comedie. Big smile
    Joi: S-a organizat un concurs, apoi ne-am apucat sa facem curat in clasele noastre, dupa care am dansat cu domnisoara profesoara de muzica. Big smile
    Vineri: Ne-am uitat la un film HOROR (cu sange si fantome) si la o COMEDIE.

Noua ne-a placut saptamana de scoala altfel foarte mult si sper ca si voua! Big smile Big Hug
    JA NEEE!

Rose
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 08/04/2011

Mesaj Scris de Rose la data de Mier 14 Aug 2013 - 17:33

Eu am adorat şcoala altfel. Anu trecut ţin minte că am avut o dezbatere destul de interesantă cu diriga, după care am mers cu ea pe la teatru şi ceva cu zilele şcolii. Oricum, noi aveam activităţi doar cu diriga. Anul acesta în schimb am rupt caietele de mate, română şi biologie pentru pregătire pentru bac. Cam în asta a constatat şcoala altfel la mine Laugh  Fiind aproape de examenul maturităţii trebuia să facem pregătire şi se profita de orice timp liber posibil şi s-a meritat.

După mine, această săptămână este inutilă. Mai bine ar da vacanţă şi gata. Se duce elevu de flori de măr la şcoală. Părerea mea e că ar putea să fie foarte bine o săptămână de vacanţă, pentru că şi aşa profesorii nu au voie să predea.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Joi 22 Aug 2013 - 5:30

Ador saptamana cu scoala altfel. Nu ma duc. Colegii mei fac activitati idioate - se duc la teatru, centru, parc - chestii pe care le pot face singura, exceptand acele dati in care am invatat cum se fac bratari de ata si cand am vizitat farbica Vel Pitar. Think Apoi...mda, de doua ori s-a facut scoala altfel. O zi din saptamana m-am dus. In total doua. E o porcarie si nu-si are rostu', ne mai si ia din vacanta pentru ea. Si mai e si PLICTISITORARE!

Acum este: Mier 7 Dec 2016 - 18:14