╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Amnesia

Distribuiti

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Sex : feminin

Data de înscriere : 24/03/2013

Amnesia

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Mar 26 Mar 2013 - 19:14

Hey hey dupa cum spune si titlul cine este fan Amnesia? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Cine asteapta episodul din seara asta? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Este ultimul?! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    De care baiat va place? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Care ati vrea sa fie cu Heroine? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Cine este Ukyo?Are dubla personalitate? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Vom afla raspunsurile doar daca ne uitam in seara asta la el!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] Eu nu mai am rabdare!!!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Re: Amnesia

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 7 Apr 2013 - 11:46

Buna ^^
    Eu doar ce am terminat vineri de vizionat acest anime superb <3 Trebuie sa recunosc cal-a inceput nu prea m-a atras si cand doream sa renunt i-am vazut pe ei ... Atat de dragutiiii Love it Am o pasiune puternica pentru beietii -anime- draguti :">
    Animeul este interesant si merita vizionat. Smile
    Ukyo este adevaratul iubit al ei ... Ea a murit iar el nu putea suporta asta asaca si-a dorit. .... Mai mult nu ic Laugh Stirc totul ^^
    Astept si alte pareri despre anime Tongue

Teru
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 17/02/2013

Mesaj Scris de Teru la data de Lun 8 Apr 2013 - 18:35

Sincer, anime-ul nu a fost cine ştie ce. Pe la sfârşit a început să fie mai ok. Mai multă acţiune, alea alea dar nu m-a atras prea mult. Şi totuşi l-am terminat. La un moment dat mă întrebam de ce îl mai vizionez dar am un bad habit să termin ce am început. Oricum, chiar voiam să văd cum era sfârşitul şi cu cine rămâne Heroine. Şi m-a uimit un pic Toma. Adică...nu îl credeam aşa de posesiv[?] iar Shin mi-a plăcut dar cel mai mult m-a atras Ukyou cu personalitatea lui dublă. Ultimile episoade au fost pe placul meu deşi la început mă plictisea animeul.

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 24 Mai 2013 - 20:31

Acum cateva zile am terminat si eu anime-ul Smile Pot sa spun sincer ca pe mine una m-a atras. Adica... inceputul. Nu lesini din nimic si mi-am pus intrebari atunci, asa ca m-am mai uitat. Apoi a inceput faza cu lumile diferite si a fost iarasi Love it Love it Si eu ma intreb de final... adica, ce lume a ales? Cea mai posibila varianta ar fi sa se fi dus la Toma Smile Il iubea din copilarie si parca a fost o poveste mai speciala intre ei doi decat cu ceilalti. Sau poate doar asa sper eu? In fine, a fost superb anime-ul Love it.

Diana Andrada
    Nou venit
    Nou venit

Data de înscriere : 12/06/2013

Mesaj Scris de Diana Andrada la data de Vin 14 Iun 2013 - 17:53

Amnesia e bestial Smile mi-a zis de el o prietene (si eu la randul meu i-am zis lui Damaris). A fost cel mai tare anime dupa VK (si Naruto, evident!!!!!) pacat totusi ca au fost putine episoade. Sper din toata inima sa apara curand al doilea sezon.

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 16/04/2012

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 17 Sept 2013 - 13:43

Desi auzisem vag de el, daca o prietena de a mea nu imi spunea ca tipa calatorea in diferite lumi, cel mai propabil nu apucam sa ma uit al el. Primele episoade nu sunt chiar asa de captivante, ceea ce nu e chiar asa de ok, dar mi-am spus ca vreau sa il vad pana la sfarsit. Dupa, incepuse sa imi atraga atentia, dorindu-mi sa stiu ce se intampla pana la urma cu tipa [pe care apropo, nu o cheama Heroine. In anime nu i se precizeaza numele, iar heroine=eroina, nu e acelasi lucru.] Mi-au placut toate "lumile" in care era dusa, insa nu prea am acceptat ce ii facea Toma, pana a descoperit ca ea il iubea. Cam brutal dupa mine, insa cel mai mult mi-a placut de Shin si de Ukyo cu personalitatea lui dubla. Ah, ce imi plac mie sfarsiturile deschise, "le ador". Desi la final i-a spus ca se va intoarce in lumea ei originala, au fost cinci carti din care trebuia sa le aleaga. Cel mai probabil, creatorul a lasat asa animeul pentru ca fiecare sa isi imagineze ca tipa s-a intors in lumea pe care fiecare urmaritor dorea sa o faca. Eu ma gandesc ca ea s-a intors in lumea ei reala in care este cu Ukyo. ^^

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Data de înscriere : 06/09/2011

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mar 20 Sept 2016 - 21:49

Acest anime l-am urmărit fără avea nici cea mai mică idee despre ce e vorba. Pur ți simplu, l-am văzut într-o listă imensă de animeuri și am decis să mă uit la el. De ce? Nici eu nu mai știu ce m-a apucat. Think
    Oricum, drept consecință pentru fapta mea, am fost la fel de confuză cu ceea ce se întâmplă la fel ca protagonista. Abia când a ajuns în cea de-a doua lume mi-am dat seama de ideea animeului... Știu, ar fi trebuit să-mi dau seama mai repede, având în vedere lipsa celorlalte personaje din prima parte a serialului. 
    Cel mai mult mi-a plăcut de Shin și de Ikki. Actorul care l-a jucat pe Ikki a avut o mare influență asupra acestui aspect. Și actorul lui Toma este unul îndrăgit de mine, dar nu se compară cu Taniyama Kishow-san. Laugh
    Acest reverse harem avea un potențial mare, consider că ar fi putut fi și mai captivant, dar a fost okay. Este în topul celor mai bune reverse haremuri văzute de mine până acum, prin urmare, merită o încercare. Big smile

~Kim™~
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 23/01/2013

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Dum 25 Sept 2016 - 17:02

Sinceră să fiu nu prea îmi plăcuse anime-ul la început, de abia după primele șase episoade îl agreasem. Laugh Adică de abia atunci mi-am adus aminte despre ce e vorba. Păcat că nu a avut un sfârșit prea romantic. Sad Dar nu toate anime-urile se termină așa cum vrem nu? Laugh Deci în concluzie eu consider că anime-ul a avut și momentele lui bune, dar și cele nasoale. Totuși nu am de ce să mă plâng având în vedere grafica și personajele masculine din el. *-* 

Acum este: Lun 5 Dec 2016 - 0:22