Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
Mrs Anderson
Membru
Membru
Sex : feminin

Rihanna

la data de Joi 7 Mar 2013 - 17:38
RIHANNA

Robyn Rihanna Fenty (nascuta pe 20 februarie 1988 in Saint Michael) este o cantareata, muziciana, textiera si dansatoare din Barbados.Cunoscuta sub numele de Rihanna, ea a debutat in anul 2005 prin intermediul discului single „Pon de Replay” care a ocupat pozitia secunda in clasamentul Billboard Hot 100.Ulterior piesa a fost inclusa pe primul album al interpretei, intitulat Music of the Sun, care a fost lansat in vara aceluiasi an.
Avand origini caraibiene, muzica Rihannei a fost introdusa in categoria raggae sau soca, iar albumul Music of the Sun a primit recenzii mixte.
Cel de-al doilea album al Rihannei, A Girl Like Me, a fost lansat in aprilie 2006, la mai putin de opt luni de la debutul interpretei. Discul a castigat pozitia a cincea in ierarhia Billboard 200, fiind comercializat in peste 115,000 de exemplare in saptamana lansarii. Albumul a a castigat popularitate si la nivel international, obtinand pozitii inalte in clasamentele de specialitate, iar in S.U.A. a primit discul de platina, semnificand peste un milion de exemplare comercializate.
Cel de-al treilea single, „We Ride”, nu s-a bucurat de succesul scontat, castigand popularitate doar in unele regiuni ale Europei. Cel de-al patrulea si ultimul cantec promovat, „Break It Off” (o colaborare cu Sean Paul), a castigat notorietate in clasamentele din America de Nord si a devenit un hit minor in Romania.

In anul 2007, Rihanna a lansat albumul "Good Girl Gone Bad".
In anul 2006, Rihanna a fondat fundatia ei "Believe Foundation" ce ii ajuta pe copiii aflati in faza terminala a bolii. Ea a sustinut o serie de concerte pentru a strange fonduri pentru fundatia ei. Dupa concerte, cantareata se intalnea cu copiii de la diversele fundatii de caritate, semna autografe si se poza alaturi de acestia. Rihanna a explicat motivele pentru care a infiinta Fundatia: "Cand eram mica si ma uitam la televizor si vedeam toti copii aceia suferind, intotdeauna mi-am spus: cand o sa cresc, vreau sa ajut."
In septembrie 2008, Rihanna li s-a alaturat altor canterete pop/rock precum Carrie Underwood, Ciara si Fergie pentru campania anti-cancer "Stand up to Cancer" cu melodia "Just Stand Up!".
Reeah
Ex Staff
Ex Staff

Re: Rihanna

la data de Mier 3 Apr 2013 - 9:09
Bună, draga mea! Sunt interesante informaţiile pe care ni le-ai furnizat. Hm, nu ştiam de toate aceste albume ale Rihannei, ce-i drept, nici nu prea sunt încântată de toate melodiile sale. Ştiam cum că este implicată serios în treaba cu Iluminaţii şi că melodiile sale conţin mesaje codate. Pe mine una nu mă atrage atât de mult vocea Rihannei, cum sunt colegii mei care fac crize când aud o melodie de la ea.
În fine, este foarte frumos ceea ce face, nu ştiam până acum de treaba cu fondurile şi toate aceste acţiuni de caritate ale ei, este foarte frumos ceea ce face, mai ales că nu multe vedete ca şi ea fac asta din plăcere - Sper c-o face din plăcere, mai e şi faza aia că era la început şi dădea bine la camere. În fine, sunt mulţi care fac aceste acţiuni de caritate doar pentru a da bine. Interesante informaţiile, draga mea. Smile
Amy
Donator
Donator

la data de Joi 25 Apr 2013 - 18:17
Pot spune ca iubesc vocea Rihannei si cam toate melodiile ei. Nu am stiut deloc de Fundatia. Ma bucur ca vrea sa ajute copii. Asta arata ca nu ii genul de persoana care vrea numai bani si faima prin cantat, cum sunt multi. De albumele ei stiam si sunt foarte frumoase. Sa o tina tot asa si sa aduca mai multe melodii noi
sakura chan
Membru
Membru

la data de Sam 29 Iun 2013 - 18:12
Heila! Mie imi place foarte mult de Rihanna, deoarece este o fata foatre puternica mai ales dupa Chris a batuto si asa mai departe. Melodiile ei sunt foarte frumoase mie imi plac foarte mult, imi place si cum se imbraca. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Continut sponsorizat

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum