O noua iubire

Distribuiti

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Sex : feminin

Re: O noua iubire

Mesaj Scris de Sunako la data de Sam 6 Apr 2013 - 21:58

Hey,dragi mei !Ma gandeam sa fac un fel de premirera sa zicem asa.
    Aceasta consta in:
    Eu o sa va bag in fic,la cererea voastra timp de cateva capitole sa spunem.
    Dar sunt si niste "reguli" cu care trebuie sa fiti de acord.
    1.Caracterul vostru va fi manuit de mine.
    2.Va trebui sa imi dati o poza cu caracterul vostru ca sa stiu cum sa descriu
    3.Vreau sa va ganditi si sa fiti siguri de ceea ce vreti.
    Cererile se fac dupa ce am terminat un capitol si vreti sa comentati

Inteles ?Sper sa va placa ideaa mea mersi de comuri

Sunako
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Sunako la data de Mar 7 Mai 2013 - 13:09

Din capitolul anterior:

Se termina si a 3 ora trebuia sa incepem a 4 ora cea de romana dar se pare ca profesorul de romana nu venise si ne-a dat drumul dar eu orcum chiuleam miera indiferent . Ma schimb din echipament imi i-au lucrurile si ma duc spre iesirea liceului . Ies vad ca Sasuke plecase of ce bucurie o sa merg i-ar cu autobuzul ma duc sa vad la cat sunt autovuze si observ ca mai este unul fix inr-o ora ce viata grea. Ma asez pe bancuta imi bag castile in urechi si incep sa ascult melodia ,DIE YOUNG -CANTATA CE KESHA ".

Deodata simpt cum mi se pune la nas o batista cu un drag pe ea dandumi seama ma opresc din respirat dat persoana acea imi da cu ghenunchiul in spate facanduma sa inspir drogul in urmatoarea clipa in fata ochilor
    vad doar negru .

Din acest capitol :

Deschid ochi cu spaima pentru ce va urma .Eram pe un pat intr-o camaruta micuta vopsita fara pic de gust ,nu avea nici parchet , iar patul era ca cel de la inchisoare defat sa spun sincer camera arata ca o inchisoare doar ca avea o mica masuta si un dulapior . Ma uit mai atent separe ca eram legata de maini ,picioare si la gura . Aveam hainele sifonate si cap rupte prin unele parti ,parul era ca o claie de fan aratam ca o cersetoare . Aratam groaznic doar ca cel mai rau nu imi aduc aminte decat ca am fost la scoala si la statie cand ascultam muzica ,iar restul este in cata . Nu pot sa cred de ce mie de ce eu ? Numai la asta imi era gandul .

Deodata aud pasi imediat inchid ochi prefacanduma ca dorm .Usa fu trantita la perte ,iar pasi se aud tot mai apasat .Imi era foarte teama sa deschid ochi pur si simplu nu puteam face nimic stateam nemiscat .Prinsa in gandurile mele nu observ ca suspectul nostru ma dezlegase .Deschid incet ochi si vad un brunet semana leit cu al nostru Sasuke doar ca el avea parul lung prins intr-o coada pe spate si purta un fel de pelerin cu norisori rosi :

Suspectul: Ridicate ! spune el fara pic de mila in glas facanduma sa tremur parca eram prinsa intr-un cutremur.

Dar nevrand sa il supar ma ridic repede de pe pat . Imi da o rochita scurta cu o palma sub fund ,neagra fara bretele cu volanase iar la piept un decoltem mult prea generos . Langa o pereche de pantofi cu toc de 20 cm cu o floare rosie asezata pe partea drapta . Deci cred ca el vrea sa imi frang gatul cu aceste tocuri , nu pot merge eu pe unele de 10 cm da pot pe 20 cm . Ce mai minte are si el dar de nici nu ma cunoaste la ce sa ma astept.

Suspectul : Vezi in spatele dulapului este o usa acolo e baia .Fati un dus rapid , imbracate si coboara jos ! Dupa ce spune iese repede trantind usa .

De frica fac ce mi sa cerut intru in baie ,care surprinzator e mai acceptabila .Are o cada , o chiuveta , un wc sigresie si parchet .Nu pot sa cred baia o decoreaza dar camera nu de ce ar faceo. Ma dezbrac si imi fac rapid un dus .Langa oglinda zaresc un sertar il deschid si gici in el se afla un feon , ondulator ,oja ,etc . Tot ce imi trebuia .Imi usuc parul pieptanandul dupa .Ma duc in camera imbrac rochia apoi ma duc iar in baie si ma machez . Nu foarte strident imi dau cu putin rosu pe ploape , cu rimel ,creion .Dupa care caut o oja si gata am gasito era neagra cu putin rosu .Frumosul meu par ol ondulez dupa care il las pe spate ca sa respire si el .

Eram gata cobor surprinzator nu mi-am frant gatul .De ce ?Pentru ca cu ajutorul Dragi mele matusi Mya care este o creatoare de moda si toata vara ea mi-a facut o schimbare . Va intrevati din nou De ce imi trebuia o schimbare ?Adevarul este ca inainte de aceasta vara eu am fost o tocilara faceam mereu ce ziceau parintii mei si ma imbracam cu ce doreau ei nu ma macheam deloc .Dar m-am indragostit de un baiat care mi-a frant inima .

Aminitire:

Astazi este ziua iubitlui meu Ahyro Stone cel care m-a acceptat asa cum sunt nu ma judecat si m-a tinut mereu sub aripa sa protectoare .A fost acolo cand aveam nevoie de el .Nu mi-a cerut nici o data sa ma schimb ma acceptat asa cum sunt .Si de asta il iubesc si il respect asa de mult .Deci cum spuneam sunt in drum spre casa lui , merg destul de grabita . Stiu ca i-am spus ca voi fi acolo in 2 ore ,dar nu am putut rezista asa ca am plecat ii tricotasem un pulover ca si cadou si un fibelou cu doi copilasi care se tineau de mana si intre ei era o inimioara pe care scria I Love You . Pierduta in gandurile mele nu observasem ca eram deja in fata apartamentrului sau .Urc incet pe scari fara sa dau importanta hainelor de femeie pe care calc si gemetelor .Parca era o vada sus la cat de tare gemea .Intru in camera lui si ce vad era dea dreptul tragic era el impreuna cu o blonda . NU inteleg de ce ii plac asa mult blondele cu parul scurt ,ce ii place lui la ele ?Poate pt ca sunt proaste .

Ea era peste el facand diferite poziti pe care doar adulti au voie sa le vada .Se pare ca el nu ma observase dar nici p******a de langa el . Eram plina de nervi asa ca am facut ceva ce nu credeam vreodata ca voi face .Am mers pe el cu o mana o prind de par pe parasupa si o trag dupa mine ,deschid usa si o arunc pe usa asa dezbracata cum era .Sa moara de frig mie nu imi pasa ,daca vrea caldura sa se duca in iad si sa stea in flacari daua D***u.Ma duc si la Ahyro si ii dau o palma de toata frumusetea sa ma tina minte . Fara sa observ perle transparente imi inunda ochi .Ii arunc cadoul in brate spunandui :

-Esti un idiot ! Si eu care ti-am adus cadou .Sti ce de azi sa nu mai intrbi de mine sa ma lasi in pace !Spunand asta incep sa fug plangand ,degeaba ma mai striga sa imi explice nu am mai vrut sa il ascult .

In prezent:

De atunci nu l-am mai vazut vreodata si in vara acea am fugit de acasa la Milano cu matusa Mya .Or si cat am incercat sa le explic parintilor mei ajungeam la cearta asa ca am fugit de acasa . Acum sunt alta si nu voi mai fi eu cea veche care suferea si era ranita si badjocorita .

Cobor incet scarile vechi , dar ele scartaiau .Ajunsa jos il vad pe brunet si pe pe n pot crede si pe blondul si roscatul din acea seara .Ma apropi incet de ei .Il vad pe blond care afisa un zambet pervers impreuna cu roscatul ,iar brunetul ma privea pervers .Blondul era imbacat intr-o pereche de blugi rupti pe toate partile , un tricou verde un un norisor rosu pe spate , iar in picioare o pereche de tenis Nike .Brunetul purta o pereche de blugi megri , un tricou negru cu acel semn pe spate si o perechede adidasi negri ,iar cat despre roscat la fel doar ca un tricou galben , blugi rupti maro si tenisi simpli maro .

Brunetul: Vad ca esti gata !Dami voie sa iti spun arati superb imbracata asa!spune pe un ton cald si dulce oare ce se intamplase cu acel ton rece si nemilos pe care mi-a vorbit inainte ?

EU: Multumesc !spun pe un ton dulce dar totusi rusinos

Oficial imi e mai putin teama deci voi folosi planul meu care nu da gres nici o data .Sunt prita din gandurile mele de brunet.

Brunetul : De azi esti dama mea de companie !

Cand l-am auzit m-am indreptat inspre el cu un zambet pervers . Ma apropi spre el facandul sa cred ca il sarut dar in loc ii dau o palma de toata frumusete ca sa nu ma uite cat va trai. Ma priveste nervos era rosu tot asta ma cam speriat ridica palma la mine si cand sa ma loveasca intervine blondul care este lovit aparanuma.

Hei dragilor am adus nextul sper ca va place va pupacesc!!!!

Felly-Chan
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Felly-Chan la data de Mier 8 Mai 2013 - 16:56

Hey hey Big Hug
    Scuze ca nu ti-am mai citit ficul dar, stii tu, nu am avut timp. Whistling ...
    M-ai lasat cu gura cascata Neutru adica saraca Sakura s-a dus de rapa prima ei iubire nervos ! Si, nesimtiti aia trei, uuuu nici nu ma asteptam ca Sakura sa-l loveasca si Dei sa o ajute!!! Wowwwwwwwww...dar, totusi de ce au rapit-o?? What? . Au vreo legatura cu ea sau doar de distractie?? What?
    Muntumesc ca m-ai anuntat! Asa sa faci mereu! Heart

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Vin 14 Iun 2013 - 22:10

Bunăă! Deci să înţeleg că a fost rapită de Itachi?Nu-mi vine să cred, îi cere să fie damă de companiea?Bine că l-a pleznit, o merita! Aştept să văd ce se va întâmpla în continuare.
    Aştept next-ul, spor la scris şi multă inspiraţie! :-*

Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 1 Ian 2014 - 15:07

Din cauza inactivităţii acest fic se închide. În cazul în care doreşti să continui povestea îmi poţi da un mesaj privat şi voi rezolva în cel mai scurt timp cu putinţă. ^_^

Acum este: Dum 26 Feb 2017 - 14:14