Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Intrebari/Nelamuriri

Distribuiti
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Sex : feminin

Topic Important Re: Intrebari/Nelamuriri

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 24 Dec 2012 - 10:31

Buna ^^
    Mda, eu m-am ocupat de acel fic. Sigur ca ai vazut cine s-a ocupat de el Laugh Doar ai intrat in topic si ai vazut, i-am explicat, i-am trimis si pm-uri . Mai mult de atat nu puteam face! Spre rusinea mea uitasem de acel buton - Scuze butonule :o3 - Dar stii, cand iti faci cont undeva trebuie sa citesti Regulamentul si tutorialele pentru incepatori. - Asta daca esti nou pe un forum -

•Kira™ a scris:Buna scumpo *hug*
    Ei
    bine nu este bine ce ai facut. Capitolu 2 trebuia postat in acelasi topic/subiect cu primu capitol ^^ Am dat eu com la primul capitol unde am incercat sa iti explic cum sta treaba pe forum ^^ Poti citii totul
    aici si bineinteles, poti posta continuarea tot acolo ^^ Cantec de dragoste
    Pentru mai multe intrebari ma vei gasii pe chat ^^ Acest topic se inchide si merge la Cosul de gunoi ^^
    Mie mi se pare ca am fost destul de explicita. Si daca noi facem toata treaba, membri se invata asa ... I-am dat in topicuri si pm tot ce avea nevoie ... Si poste e si vina mea ca uitasem de buton, dar daca nu-l lasam asa poate nu vedea si neah ... se repeta din nou.
    Sper ca te-am lamurit! O zi buna! Sarbatori fericite!
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 24 Dec 2012 - 10:37

Bună! Nu, Kira, chiar nu văzusem cine a mutat topicul ăla, eram chiar convinsă ca a fost unul dintre moderatori, dar nu asta contează. Îi explicasei, iar daca faceai tu asta, sunt sigură ca autoarea îşi făcea curaj şi posta cum i-ai explicat tu următoarea dată. O zi bună-ţi urez. Big Hug
    RR
    Administrator
    Administrator

Topic Important Probleme tehnice!

Mesaj Scris de RR la data de Dum 17 Mar 2013 - 13:53

Creez acest topic cu scopul de a ne ajuta sa rezolvam probleme de pe forum! Forumul nu este perfect, are si el problemele lui, iar cu ajutorul vostru pot fi corectate.
    De exemplu: Probleme cu mesageria privata; am avut in trecut astfel de probleme. Sau nu se vad unele iconuri sau pagini. Poate fontul este mic si te chiorasti cand te uiti la el. Nu conteaza ce probleme; tot ce va deranjeaza si credeti ca ar trebui schimbat, spuneti in acest topic. Noi suntem deschisi si va ajutam cu placere.

Faceti doar un print-screen[captura de ecran] si spuneti care este problema. Unul dintre admini acestui forum se va ocupa de situatie.

O zi buna in continuare, staff-ul forumului! Big Hug
    lNicoleta
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de lNicoleta la data de Sam 27 Apr 2013 - 15:09

Buna, am si eu o nelamurire:-? . Am avut Ban pe forum 2 saptamani si mi-am corectat greseala, dar din cate am inteles, Bara Warn e pentru a scadea ca sa nu primesti ban, atunci de ce eu am primit Ban si mi-a scazut si Bara Warn Think ?
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Sam 27 Apr 2013 - 19:46

Bună Yuko_Uchiha! (:
    Probabil nu m-am exprimat eu bine unde am explicat cum stă cu bara warn sau cu banurile, însă din moment ce faci o greşeală atât de gravă încât ai primit ban, atunci mi se pare normal ca după ce îţi repari greşeala bara de warn să îţi fie puţin scăzută. :/ Din câte ştiu eu ban-ul tău nu a fost scos cu mult timp în urmă, însă vom discuta şi vom vedea cum va rămâne. (:
    ~Kim™~
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ~Kim™~ la data de Mar 7 Mai 2013 - 18:38

Hey! Am si eu o intrebare. Smile
    Cum se obtine rang de Membru Premiat sau Membru Apreciat?
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 7 Mai 2013 - 20:18

Buna Smile
    Membrii Apreciati sunt alesi atunci cand au castigat mai mult de de două concursuri sau cand un moderator a iesit din serviciu, drept rasplata pentru munca depusa pana atunci. De asemenea ei trebuie sa fie un exemplu si sa contribuie cu idei la dezvoltarea forumului.
    Membrii Premianti sunt alesi cand au castigat un concurs. Ei trebuie sa fie la fel ca pana acum, sa fie un bun exemplu de urmat si sa continue sa castige premii la concursuri.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 19 Mai 2013 - 19:00

Am căutat in jur de jumătate de oră pe forum vreun topic in care sa găsesc cum se scrie cu alineat Smile Nici nu ştiu daca la noi pe forum se poate, dar daca da, atunci care e codul?
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 19 Mai 2013 - 20:43

Buna, Damaris. Alineatul nerge si aici pe forum. " ", dar fara dgilimele. Asta-i codul. Il pui, fara ghilimele in fata alineatului si gata. Iar daca vrei ca acel spatiu sa fie mai mare, pui codul de ,ai multe ori. Ficul meu, Cheia catre inima ei, si Puterea mintii uma de Alle, detin alineatul. Te poti uita ca sa-ti faci o parere.
    Sper ca n-are nimic ca am raspuns eu si ca te-am ajutat!

P.S. Am fost nevoita sa pun ghilimelele pt. ca altfel nu mai aparea codul si ni la quote nu-l vezi. -.-

EDIT; nu merge, fac rost de un prrint.
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Dum 19 Mai 2013 - 20:46

Bineinteles ca nu are nimic. Ma bucur ca ai vrut sa ma ajuti Smile Si ca ai raspuns, dar nu-mi merge. Nu, vreau sa spun ca nu imi arata cod-ul Sad Nu stiu de ce....
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 19 Mai 2013 - 21:01

http://img10.imageshack.us/img10/9444/53232147.png - mareste imaginea daca nu vezi.

Print by Jose sau ce nick are ea acum. Scuzati cel de-al doilea post, Rallu stie problema. Sper sa nu fie o problema ca am raspuns.
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mar 28 Mai 2013 - 18:08

Hey, am si eu o nelamurire. Stiu ca daca iti schimbi numele des
    sau la mai putin de o luna dupa ce ti l-ai mai schimbat esti pedepsit. Se aplica si
    in cazul semnaturilor, avatarelor sau profilului*spre exemplu partea cu "Comentarii"?
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mar 28 Mai 2013 - 19:24

Buna. Smile
    Daca iti schimbi numele [nick-ul] mai devreme de o luna vei primi warn si ti se va scade din bara warn. Acest lucru nu se aplica si la sectiunea avatare, semnaturi, comentarii sau alta sectiune din profil. Pe acestea din urma le poti schimba de cate ori doresti si la ce interval de timp vrei tu. Sper ca te-am ajutat.
    Have a nice day! ^-^
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Mier 29 Mai 2013 - 19:39

Deci nu stiu ce ma fac fara ajutorul vostru, sunt varza.
    Am doua intrebari:

1. Care e treaba cu reputatia? Undeva la profil apare "Reputatie" si un anumit
    numar, spre exemplu eu am 12. Se dau in functie de activitatea
    pe care o depui pe forum? Si exista o limita la punctele astea?,
    vad copii care o au de 22. Sorry, dar chiar nu stiu.

2. De ce mi-a scazut Bara Warn la 75? In ultima vreme postez si postez pe forum,
    de ce? Sau mi se pare mie
    Nu tin minte sa fi facut ceva...Think Si
    m.am speriat.

Please, putin ajutor??
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Mier 29 Mai 2013 - 19:50

Sper ca nu se supara nimeni ca raspund eu, sper sa nu spun prostii.
    1- Reputatia sunt voturile pe care le primesti de la alti membri, observi, la com-urile membrilor exista in coltul din dreapta sus un plus albastru foarte mic. Daca tu dai pe plusul ala, se creste reputatia acelui membru cu 1. Si tu ai voturi/ evaluari pozitive, deci si tie ti-au dat altii.
    2-A fost spus de doua ori de ce ti s-a scazut bara warn. Prima data a fost dat edit la com-ul tau in care ti-ai schimbat numele si apoi la " Avertizari si banari". Motivul e simplu, ti-ai schimbat numele la 20 de zile dupa ce l-ai schimbat ultima data. E voie numai la o luna, deci ai incalcat regulamentul. Bara o sa-ti revina, nu stiu cand, decide staff-ul.
    Sper ca te-am ajutat si iarasi, ca nu e problema ca am raspuns eu.
    Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Mier 26 Iun 2013 - 20:44

Bună! Azi m-am uitat peste ficuri şi am o problemă la un topic. 
    Link: Iubire in umbra urii
    Pagina este deformată din cauza link-urilor lungi -cred- ce au fost postate. Eu folosesc Google Chrome, poate să fie din cauza asta. Nu pot face print, încă nu dispun de tastatură.

Acum căsuţa comentariilor îmi apare centrată, lungă şi îngustă. Dacă scriu ceva în ea şi trimit mesajul, îmi apare "Trebuie să scrii ceva înainte de a posta". Aşa că dau direct pe Previzualizare şi scriu mesajul. Se poate face ceva?

Sper că am postat bine. O seară plăcută! 
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Mier 26 Iun 2013 - 21:49

Buna Deea (:
    Mie imi apare ok pagina. Nu stiu cum iti apare tine deformata. -.- Eu nu folosesc Google Chrome si am intrat pe el (pe forum) si tot nu imi apare ca este deformata.

Iar de casuta ... o injur din tot sufletelul meu, ca asa imi apare si mie si fix asa fac si eu ca sa scriu un com Laughing
    Ma voi uita pe forumul de suport sa vad cum sta treaba cu ea, revin cu edit daca aflu ceva xD (Maine)

Edit:

Ei bine casuta de "Raspuns rapid" este inca il construcite. Asa apare la toti.
    Sfatul meu: Nu o folositi inca. Apasati pe "Raspunde: - ca deasta exista - si scrieti acolo! Wink
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Vin 28 Iun 2013 - 15:13

Deea.. pagina este ok. Posibil sa fie de la tine.. Think?

Anunt: Casuta merge perfect. Am sters javascriptul care iti dadea posibilitatea sa ascunzi casuta Smile Deci acum puteti scrie linistiti Kiss Sper sa fie ok si rog pe cineva [un membru] sa ne aunte in acest topic daca ii merge casuta sau nu ^.^ 

Si imi cer scuze, sa ma iertati. A fost vina mea ca am pus acel java -.-'' [You stupid kid, Raluca]
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Pasila la data de Vin 28 Iun 2013 - 15:22

Daaaa! Chiar merge. In sfarsit Love it Nu ma mai chinui si nu mai stau sa se incarce ca atunci cand stateam sa dau pe " Raspunde" si ma apuca boala Laugh E in regula. Si Rallu, daca te mai faci o data " stupid " jur ca zbor din America la tine in Germania si te bat. 
    Apropo, si eu folosesc Chrome pentru ca pe Opera nu mai merg emoticoanele si la fel ca Deei, pagina imi apare deformata si ma plimb de la stanga la dreapta ca sa citesc.

~Kira: bun. Problema cu casuta s-a rezolvat (:
    Totusi, eu nu inteleg cum de la voi se vede asa si la mine si Rallu nu. xD Am intrat din nou pe Chrome si nu e nici o problema.
    Print: aici
    Sa-mi mai zica cineva (pm) ca si lui nu-i apare normal ca ma duc si invat. xD
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mier 10 Iul 2013 - 8:34

Am venit si eu cu o intrebare.... Chiar e o intrebare stupida.. Dar trebuie sa stiu.

Care e treaba cu "Punctele"? Neutru  Sub " Mesaje ", apare acolo ceva cu " Puncte"... Ce-i aia Laugh
    Ella ♣
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Ella ♣ la data de Mier 10 Iul 2013 - 9:46

"Punctele" alea , ca sa zic asa, este un sisitem de punctare al mesajelor. De fiecare data cand postezi ceva, acolo ti se adauga cate un punct, iar cand deschizi un subiect nou ti se adauga cate doua puncte.
    Cam asta ar fi treaba cu punctele. Sper ca te-ai lamurit. ^-^
    Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Mar 13 Aug 2013 - 23:37

Deci am si eu o intrebare, la campul " Bine ai venit" este sectiunea "Nou veniti", dar sa lasam asta si sa trec la intrbare. Este obligatoriu sa te prezinti cand esti nou venit? iar daca da se poate face prezentarea ai mai tarziu? Care sunt consecintele acestei fapte?
    ●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mar 13 Aug 2013 - 23:41

Bună Raluca. ^^ Nu, nu este obligatoriu să te prezinţi atunci când îţi faci cont, spre exemplu eu nu am făcut-o. Laugh Şi da se poate face prezentarea şi mai târziu, însă la fel de bine poţi intra pe chat unde cunoşti mai repede lumea din moment ce ai cont de mai mult timp pe forum. (: Sper că te-am ajutat. ^^
    Raluca :D
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Raluca :D la data de Mier 14 Aug 2013 - 17:36

Ok. Mersi mult de ajutor, credeam că am încălcat ceva reguli pentru că nu am făcut acea prezentare şi nah, încerc sa respect pe cât posibil regulamentul Big smile 
    Sherry ♥
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Sherry ♥ la data de Lun 16 Dec 2013 - 12:20

Foarte dragute noile ranguri, cine le-ar fura nu are scrupule Smile
    Oricum, se vede ca ai lucrat ceva la ele, avand in vedere ca sunt superbe din punctul meu de vedere.Cat ti-a luat?
    Forumul e foarte bine lucrat, dar a devenit foarte impopotonat din cauza asta a pierdut si multi membri, treaba voastra Wink

Acum este: Vin 24 Mar 2017 - 17:53