Intrebari/Nelamuriri

Distribuiti

RR
    Administrator
    Administrator

Sex : feminin

Topic Important Intrebari/Nelamuriri

Mesaj Scris de RR la data de Sam 10 Sept 2011 - 12:59

Daca aveti vreo intrebare va rog frumos sa o postati aici, iar un membru sau o persoana din Staff va va raspunde! Dar sa nu puneti intrebari legate de altceva sau sa postati in nesimtire ca nu aveti ce face!!!

Ultima editare efectuata de catre Rallu in Mar 6 Aug 2013 - 22:17, editata de 1 ori

Roxa R♥X♥N
    Nou venit
    Nou venit

Topic Important Re: Intrebari/Nelamuriri

Mesaj Scris de Roxa R♥X♥N la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:26

Pai Rala , am o intrebare
    Doar admin si moderatorii pot posta subiecte (orice fel) ??

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:34

nu desigur ca nu Big smile toata lumea poate posta orice subiect, bineinteles respectand Regulamentul!

Roxa R♥X♥N
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Roxa R♥X♥N la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:42

Pai stai o clipa daca un membru are o idee , moderatorul ii va lua subiectul sau cum ??
    Nu vreau sa te supar dar am dat un exemplu .

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:44

pai te rog frumos sa te explici, pentru ca nu am inteles prea bine Blush

Roxa R♥X♥N
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Roxa R♥X♥N la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:50

Deci nu o lua in nume de rau , acesta este ultimul lucru care las face
    Pai ma refer ca exemplu pot spune ca un membru ar vrea sa posteze un subiect cu poze sau asa ceva , dar nu poate , moderatorul va lua subiectul in numele sau ??Ma refer la moderatorul care a postat subiectul respectiv al membrului .

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 25 Sept 2011 - 21:54

desigur ca nu, daca subiectul nu ii apartine, de ce intrebi?

Roxa R♥X♥N
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Roxa R♥X♥N la data de Dum 25 Sept 2011 - 22:27

Pai ma gandeam sa postez ceva , dar nu conteaza

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Dum 25 Sept 2011 - 22:29

aaa posteaza linistita ca nu patesti nimic Laugh acelasi lucru valabil pentru toti, postati ca nu va mancam si nu spunem ca subievctele ne apartin Laughing

Roxa R♥X♥N
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Roxa R♥X♥N la data de Dum 25 Sept 2011 - 22:37

Ok sefa , mersi ca am lamurito si pe asta

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 15 Oct 2011 - 17:32

am si eu o intrebare? Voi cum faceti AMV-uri? Aveti un program ceva descarcat? Sincer, si eu vreau sa fac. Angel

dydy
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dydy la data de Sam 15 Oct 2011 - 18:22

sigur ...eu am un program de descarcat pe cre l-am luat de pe net si asa reusesc sa fac filme sasusaku/AMV-uri .pe internet gasesti o multime de programe cu care poti face video din poze, si le poti copia gratis dar cel pe care l-am luat eu pot sa si modific poze,
    Dper ca te-am ajutat cu ceva Big smile

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mar 22 Noi 2011 - 17:05

Pai aici se pun intrebari legate de forum Laugh si daca dati un raspuns dati-l sa fie de ajutor Big smile

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Dum 5 Feb 2012 - 14:43

Pai am si eu o intrebare:

Cum pui o imagine la semnatura pentru ca eu am incercat in toate felurile si nu imi iese. Sau nu stiu eu. Am observat ca scrie undeva "Imagine". Am incercat si acolo insa nu merge. Imi poate spune si mie cineva cum se face? Multumesc anticipat. Big Hug

♥ Nekko ♥
    Critic
    Critic

Mesaj Scris de ♥ Nekko ♥ la data de Mier 7 Mar 2012 - 9:25

Fii atenta! Big smile
    Ai 2 căsuțe: Prima e "Găzduiește o imagine", iar a doua e "Imagine".
    La prima dai pentru a-ți lua o imagine din propriul calculator pentru a o pune într-un link, înțelegi? Apeși pe "Choose file" și îți alegi imaginea din folderul în care o ai. După ce ai ales-o, apeși pe "host it" apoi aștepți ca imaginea sa se atașeze la un link. Când va fi gata, ți se vor arăta mai multe linkuri care conduc la aceeași imagine. De acolo îți alegi unu, îl copiezi și ii dai "Paste" în spațiul de la butonul unde scrie "Imagine". Wink
    După ce ai făcut asta, în căsuța normală unde scrii îți va apărea linkul imaginii între niște semne ca acestea "[img]" și "{/img]". De aici, tu îți poți selecta ca imaginea sa apară pe mijloc, în dreapta, în stânga sau chiar sa se miște.
    Sper ca ai înțeles, dacă nu iți voi aduce și imagini. Smile

Ultima editare efectuata de catre ♥ Nekko ♥ in Dum 17 Iul 2016 - 19:20, editata de 1 ori

Scarlet.
    Inactiv
    Inactiv

Mesaj Scris de Scarlet. la data de Mier 4 Iul 2012 - 16:02

Parteneriate nu se mai fac? (citisem un mesaj de pe forumgratuit , unde era anunt).

RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Mier 4 Iul 2012 - 18:20

Cu cele anime nu! si cu cele care o sa facem sa nu aiba mai putin de 300-400 de membri si activitate scazuta *hehe* Stiu, cerem cam mult, dar asa ii. Sa fie sanse egale la fiecare! Smile

Temari
    Banat

Mesaj Scris de Temari la data de Dum 23 Sept 2012 - 18:44

Hey! Azi am incercat sa scriu cu fontul papyrus si nu mi-a aparut nici la previzualizare nici la smenatura, iar cand am scris cu cel normal mi-a mers. Si inca ceva... am mai vrut sa pun o imagine mica GIF, pe langa ceea pe care o am deja si nu a mers.Ma puteti ajuta cu niste explicatii?
    Multumesc anticipat!

Temy

Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 24 Sept 2012 - 8:25

Imaginea s-ar putea sa nu mearga deoarece Semnatura este prea mare *hmm* Poate voi putea eu sa iti rezolv problema cu imaginea daca mi-o trimiti prin PM ^^
    Font-ul Papyrus *hmm* Poate din aceasi cauza. Iti voi rezolva si scris-ul daca vrei ^^ Doar astept un pm cu imaginea si cu acordul tau pentru font ^^

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Lun 8 Oct 2012 - 16:57

am o intrebate dar e cam aiurea .......carei treaba cu BARA WARN What? astai 1/10000000 de intrebari dar nu imi vin in cap deci???ma lamuriti va rog eu???? Te rog!

dee-san
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de dee-san la data de Lun 8 Oct 2012 - 17:14

Oh, oh! Am şi eu o întrebare Laugh Nu sunt prea informată, îmi pare rău de asta... Aş vrea să ştiu dacă este undeva, ceva, un topic referitor la cum poţi obţine anumite ranguri Think
    Întrebarea asta mă bântuie de ceva vreme, dar nu mai puteam rezista să nu întreb *hmm*
    Merci beaucop!

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Lun 8 Oct 2012 - 18:16

Bya te-aş ruga să fi cât mai explicită când pui o întrebare, căci eu nu prea am înţeles la ce te referi >.> Cum care-i treaba cu bara warn? Când faci prea mult spam pe forum sau în principiu, încalci regulamentul îi se scade din bara warn ca să nu primeşti direct ban Neutru Sau la ce te refereai prin care-i treaba cu ea?
    Clau, nu, nu există un astfel de topic. Şi de ce ar trebui să existe oricum?
    Primeşti rangul de moderator când ajuţi forumul cu idei şi pe membrii staff-ului, iar moderatorii sunt aleşi de admini.
    Devi critic în funcţie de calitatea fic-urilor tale şi de spiritul de observaţie care îţi va fi testat de un membru din grupul de critici.
    Devi grafician ~ logic ~ dacă şti cu ce se mănâncă grafica, dacă unul dintre membrii din grupul de graficieni observă că eşti activ în a prelua comenzile useri-lor şi de asemenea îţi dă un test pentru a intra în grup.
    Devi Helper în funcţie de activitatea ta pe forum şi tot aşa, în funcţie de cum ajuţi membrii staff-ului.
    Rang-ul de membru premiant se câştigă în urma unui concurs iar cel de Membru Apreciat când un moderator iese din funcţie, ca răsplată pentru munca depusă sau când câştigi mai mult de 3 concursuri.
    Sper că v-am lămurit şi dragi membrii, vă rog fiţi cât se poate de expliciţi când puneţi o întrebare.
    O zi bună în continuare ! ^^

Bya
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Bya la data de Mar 9 Oct 2012 - 21:58

WOW chiar nu stiam asta mersi mult Emily......Dar oare ce se intampla cand scade Bara Warn la zero se sterge contul sau ceva de genul asta???Sau daca scade poti sa o cresti la loc sau ramane asa???

●Emιℓy●
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de ●Emιℓy● la data de Mar 9 Oct 2012 - 22:03

Dacă scade bara warn la 0 atunci se numeşte ban pe o perioadă stabilită de membrii staff-ului. Ban-ul îţi va fi scos după acea perioadă de timp şi bara warn îţi va mai creşte puţin, iar dacă se întâmplă să încalci Regulamentul în continuu atunci vei primi barn permanent. - nu mă refer la tine, vorbesc în general -. Dar stay chill, dacă membri vor asculta de cei din staff nu cred că se va mai ajunge la ban prea curând *hehe*

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Mesaj Scris de Reeah la data de Lun 24 Dec 2012 - 10:03

Eu am o întrebare mai mult pentru cultura mea generală. De ce încă nu se foloseste butonul de fuzionare din bara de moderare? Că sunt sigură ca încă mai e pe acolo sau a fost uitat de lume? E un fic pe forum numit Cântec de dragoste, iar autoarea postase următorul capitol, doar că într-un alt topic. Moderatoarea -că nici nu m-am uitat la cine la mutat - nu putea să fuzioneze subiectele? Confuz Scuzaţi-mă, dar dacă tot au râmas câţiva moderatori, hai să nu se ducă forumul de râpă - pentru că staff-ul trebuie sa umble cu ce are la adevărata valoare a echipamentului. Acum, eu n-am nimic cu nimeni, vreau doar să mi se răspundă.

Acum este: Mier 1 Mar 2017 - 21:59