Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Paramore

Distribuiti
    Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Sex : feminin

Paramore

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 2 Mar 2013 - 16:24

Cum in ultima vreme am vazut ca nu se mai posteaza nimic de vedete, zic sa vin si eu cu cateva informatii despre mai multe vedete.
    Sa incepem cu:

PARAMORE

Paramore este o formație de muzică rock din Statele Unite ale Americii, fondată în anul 2004. Albumul de debut al grupului, All We Know Is Falling, a început să fie comercializat în iunie, 2005 și a avut un impact nesemnificativ asupra industriei muzicale.

Formarea (2003 - 2005)
    În anul 2003, când viitoarea cântăreață a grupului, Hayley Nichole Williams, avea 14 ani aceasta i-a întâlnit în timp ce urma cursurile unei școli private pe frații Josh și Zac Farro, alături de care ulterior avea să creeze formația actuală. În timpul adolescenței, Williams a cântat alături de basistul Jeremy Davis într-o formație de muzică funk numită the Factory.

Formația a adoptat numele Paramore încă din perioada în care cântau în garajele caselor. Cuvântul derivă de la sintagma „paramour” (care are în limba engleză sensul de „admirator secret”.
    Plecarea lui Josh și Zac:
    Pe 18 decembrie 2010 un mesaj de catre Hayley,Jeremy și Taylor a apărut pe Paramore.net spunând că Josh si Zac au părasit trupa:"Acum câteva luni Josh și Zac ne-au anunțat ca vor părăsi trupa dupa concertul din Orlando.Niciunul dintre noi nu eram prea socați deoarece în ultimii ani,Josh și Zac nu au mai dat prea mult interes trupei.Noi dorim ca Josh și Zac sa faca ceea ce îi fac fericiti iar daca asta nu e cu noi atunci le uram noroc în a gasi acel loc." De asemena trupa a anuntat dupa doar cateva zile ca au inceput sa lucreze la noul album.
    Pe de altă parte Josh a adăugat pe blog-ul sau un mesaj spunând cum managerul și familia Williams au tratat-o pe vocalista Hayley Williams ca pe o vedetă în devenire iar pe ceilalti membrii ai trupei ca pe niste ajutoare temorale.

Stilul muzical al acestei trupe este variabil intre punk si rock .
    Cel mai mult canta rock alternativ, pop-rock si pop-punk. Deoarece sunt folosite bass-ul,chitara electrica,tobele si alte chitare, stilul de baza este rock-ul.
    Melodia Decode a fost folosita pe fundalul filumului de succes Twilight(Amurg).

Membrii actuali:
    Hayley Williams - Voce,pian
    Jeremy Clayton Davis - Chitara bass
    Taylor York - Chitara.

Si cateva melodii, pentru pareri...
    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cam atat, sper ca v-au fost de folos!
    Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Re: Paramore

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 22:26

A fost prima mea formatie preferata de rock. Mi-a placut muuult timp si mereu ma interesam de Paramore. Am aflat ca anul asta, in aprilie, trebuie sa fi scos un album nou. Dar nu m-am m-ai uitat pentru ca acum ascult rock hard, heavy metal si nu m-am mai interesat nici macar de asta. Dar sunt super si inca imi plac, chiar daca nu mai ascult asa mult.
    Fan Art
    Donator
    Donator

Mesaj Scris de Fan Art la data de Mier 10 Iul 2013 - 2:36

Am ramas O_O cand am vazut Paramore. Paramore este trupa mea favorita! Si melodia mea favorita e Still Into You daca vreti o melodie ca exemplu. Angel  Si eu o sa ma fac roscata cu suvite blonde ca in videoclipul "Crushcrushcrush"... Asa tare imi place. Laugh Paramore este cel mai tare! Cel mai tare cel mai tareee! Ma rog, e la egalitate cu  Avril Lavigne dar e tot aia. Laugh Paramore! Pa-ra-more! Pa-ra-more! Laugh
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Lun 15 Iul 2013 - 16:26

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ai facut SPAM! Te rog sa editezi! ^^

Ah,  Paramore. Stiu ca eram innebunita dupa aceasta trupa inca de la prima melodie auzita. Decode, cea cu videoclipul cu Twhilight. Sincer, daca nu avea videoclipul cu Twilight, nu cred ca  eram atat de obsedata sa caut melodia. Si ma simt naspa pentru asta. Melodiile sunt superbe, extraordinare, minunate!

Alison
    Nou venit
    Nou venit

Mesaj Scris de Alison la data de Mar 6 Aug 2013 - 15:22

Paramore Love it E trupa mea preferata.Chiar daca imi placeau mai mult cand erau in trupa Josh si Zach.Deobicei ascult melodi de cand erau si ei in trupa,mi se par mai frumoase.In fine...toate melodiile lor sunt  minunate dupa parerea mea.
    Sawako O.o Ma bucur sa vad ca e trupa ta preferata! ^_^

Acum este: Joi 30 Mar 2017 - 13:35