Contul membrilor cu numărul de mesaje postate (topicuri, comentari etc.) = 0, vor fi șterși de pe forum în următoarea săptămână.

Fanficsasusaku Povestea continua

Distribuiti
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Sex : feminin

Re: Fanficsasusaku Povestea continua

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 21:07

Episodul 13:Antrenamentul
    Si ziua aceia trecu repede.Veni urmatoarea zi aducand o noua dimineata insorita.Sakura,se trezi si pleca la antrenament.Stia ca azi nu are zi libera.Tsunade o astepta pe Sakura pe terenul de antrenament.Domna hokage aduse cu ea pergamentele si cartile pe care le-au gasit cand au fost in Azrat.
    -Am ajuns,spuse Sakura zambareata.Vad ca ati adus si alea dupa voi.Ce planuri aveti,Tsunade-sama?
    -Pai,azi vreau sa vad pentru ce element ai tu afinitate.Asa ca am aduc aceste bucatele de hartie.Ieri am cercetat putin pergamentele si am observat ca ei au afinitate pentru apa si inca un element.Deci asta inseamna ca trebuie sa ai afinitate pentru apa si inca un element.Iar azi vom afla pentru ce ai tu afinitate.Asculta aici dupa ce iti dai seama pentru ce ai afinitate.Daca hartia se increteste ai afinitate pentru fulger,iar daca ai afinitate pentru apa,hartia o sa se inmoaie.Daca ai afinitate pentru vant,ea o sa se rupa,iar daca ai afinitate pentru foc,o sa se transforme in funingine,si mai e si pamant care o sa transforme hartia in pamant.
    -De acord,spuse Sakura hotarata.Deci incepem? spuse nerabdatoare.
    -Da,incepem.Poftim o hartiuta.Incerca sa-ti concentrezi chakra pe ea.O sa-ti arate ea ce element stapanesti.Deci,poti incepe.
    -Desigur.

Sakura se concentra mult,pana cand,dupa un timp ea reusi sa inmoaie hartia.
    -Tsunade-sama am reusit sa inmoi hartia.
    -Mai incerca.Stiu ca deja ai afinitate pentru apa. Asa ca Sakura n-a avut de ales decat sa mai incerce de cateva ori,insa de fiecare data hartia se inmuia.Pana cand la un moment dat,hartia se increti.
    -Da,am reusit!spuse Sakura fericita.Am afinitate pentru fulger.
    -Foarte bine.Acum ne vom concentra sa controlezi apa cat mai bine.Insa te avertizez.Apa e cel mai greu element de controlat si n-o sa fie floare la ureche.Asa ca incarcate cu rabdare pentru ca o sa ai nevoie de multa rabdare si concentrare.Altfel totul va fi in zadar.
    -Inteleg,spuse Sakura cu o jumatate de gura.
    -Vezi paharul acela?Vreau sa ridici toata apa,fara sa versi o pictura.Ai inteles?
    -Floare la ureche,spuse Sakura crezand ca doar se va juca.Insa s-a dovedit a fii contrariul.Sakura incerca de multe ori,insa tot ce reusea era sa scuture paharul.
    -Nu credeam ca apa e atat de greu de controlat.
    -Mda,e atat de greu de controlat pentru ca tu nu o controlezi de mica.Daca era asa,trebuia sa inveti doar tehnicile.
    -Am inteles.nu putem lua o pauza?Am obosit.
    -Bine,putem lua o pauza.
    Dupa pauza...
    -Bine.Reincep din nou incarcata cu noi rezerve si optimism.
    Sakura mai incerca incodata si nu reusi sa ridice toata apa, doar o mica bula de apa care era cam jumate din apa din pahar.
    -Hei,aproape am reusit,spuse Sakura fericita.
    -Se pare ca merge treaba mai bine ca inainte.Mai incearca de cateva ori.Nu cred ca acum va fi mai atat de greu.
    -Da.
    Dupa cateva incercari,Sakura reusi sa ridice toata apa din pahar si sa o bage inapoi in pahar fara a varsa o picatura.
    -Bravo.Exact cum am spus;n-a mai fost atat de greu nu?
    -Da.Se pare exercitiul e mama invatarii.
    -Acum vom trece la ceva putin mai greu.In pergamente imi arata ca clanul Shadows controlau apa in 3 feluri;deja ai facut primul pas,al 2lea este sa o ingheti si al 3lea pas este sa o transformi in aburi.
    -Bine,dar cum sa o transform in gheata pentru asta am nevoie de apa si vant,iar sa o transform in aburi e nevoie de foc si apa?
    -Da,buna observatie,dar pentru ei nu e nevoie de asa ceva.Ei n-au nevoie de aceste elemente pentru a controla astfel apa.Si ca sa vezi ca am dreptate,tu care nu controlezi nici focul nici vantul,o sa faci acest lucru.
    -Mama,de ce ma ia deja cu dureri de cap?spuse Sakura frecandu-si parul.Ce trebuie sa fac?
    -Sa te gandesti la rece.
    -Ce,dar n-am ce gandi la rece aici.
    -Nu la asta ma refer,chiar trebuie sa te gandesti la ceva rece.
    -Aha,ma gandesc la gheata.
    -Acum urmeaza sa iti racesti chakra astfel incat sa simti ca mana ta e rece ca gheata.
    -Pare destul de greu,spuse Sakura scarpinandu-se pe obraz cu degetul aratator.
    -Executa,tipa Tsunade.
    -AAA,da.
    Sakura isi raci chakra dar ii ingheta ei mana.
    -Mi-a inghetat mana.O sa fac degeraturi pe timp de vara.Vai de mine,e doar vina ta.
    -Vai,vai.Va trebui sa astepti pana o sa ti se dezghete mana.Ai nu e vina mea,eu ti-am spus sa te concentrezi.
    -Da,da.Nu te mai scoate.Tu m-ai grabit si sti prea bine.
    -Ce?urla dintr-o data Tsunade care o sperie de-a dreptul pe Sakura care se facu mica cat un gandecel.
    -Nimic,nimic,spuse Sakura zambind fortat in timp ce se indeparta incet de Tsunade.Mai bine stau la soare.
    Dupa 2 ore...
    -Mana mea.Nu mi-a degerat ,dar nici nu mi-o mai simt.Toata imi tremura.
    -Mai continuam maine.Mai bine du-te acasa si ai grija de mana ta.
    -Da,buna seara!
    -Pa,Sakura.
    In birou la Tsunade...
    -Ei bine cum a descurs antrenamentul cu Sakura?
    -Destul de bine,dar are probleme in a controla apa.
    -Pai e si normal,apa e cel mai greu de controlat.
    -Da,stiu.De aceea am s-o iau usor la inceput.Apoi incet incet am s-o iau din ce in ce mai greu.
    -Dar cred ca se descurca bine.
    -Da,dar trebuie sa o invat tot.Ea inca nu-si da seama,dar dispune de o putere mare.Trebuie sa o invat tot.
    -Cu dumneavoastra va reusi.
    -Sper,dar va fi greu si pentru mine si pentru ea,mai ales pentru ea.Sakura e o fire care nu se da usor de batut si care poate controla chakra
    foarte usor.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 21:29

Capitolul 13:Memorii pierdute

In ziua urmatoare mana Sakurei era mai bine si putea sa o foloseasca usor.Insa o avea bandajata.
    -Grozav!Mana mea e bandajata de parca mi-as fi rupt-o.Insa mai bine ma pregatesc de plecare. Asa ca Sakura,dupa ce-si facu matineul de dimineata,pleca la antrenamente.
    -Am sosit,spuse Sakura cu o voce calma.
    -Bine.Mana ta e mai bine?Esti gata sa incepem?
    -Desigur,insa nu stiu cum va fi cu ea bandajata.
    - Atunci,vom intrerupe putin controlul apei si ne vom concentra pe controlul Armaghedonului.De acord?
    -De cand asteptam sa spuneti asta,spuse Sakura entuziasmata.
    Tsunade se uita printre pergamente si vazu ce e de facut.
    -Pai,am vesti pentru tine Sakura.
    -Ce? spuse Sakura ducandu-si degetul la gura.
    -Va trebui sa inveti tehnicile de lupta inca o data.
    -Ceeeee?Cum e posibil asa ceva?De de?spuse Sakura tipand.
    -Pentru ca din ce am vazut in pergamente iti ofera viteza mai mare.Asa ca trebuie sa inveti sa iti coordonezi miscarile cu viteza Armaghedonului.
    -Dar imi va lua mult timp.Si daca nu voi reusi?Iar eu nu voi avea rabdare sa invat acelasi lucru de doua ori.
    -E problema ta daca nu o sa ai rabdare.Daca vrei sa-l aduci pe Sasuke inapoi ar fi bine sa te apuci de treaba.
    -Mai bine incepem de acum,spuse Sakura luan pozitie de cocosata.

-Ma bucur de entuziasmul tau,spuse Tsunade razand de Sakura vazand-o atat de amarata.
    -Da,ce sa zic,spuse Sakura cu cearcane la ochi si enervata.
    -Mai intai mai bine incepem cu genjutsu.In pergamente arata,cand cineva intra sub efectul iluziei,i se inrosesc ochii.Si arata si o imagine.
    -Sa vad si eu.Aha,deci asa.Dar pe cine sa inducem in iluzie?
    -Ma vei induce pe mine.
    -Bine,dar nu stiu cum.

*Ai sa platesti pentru ca ai ras de mine*spuse Inner Sakura.*Channaro.*
    -Trebuie sa privesti in mine.
    -Cum adica?
    -Adica ca sa ma induci in iluzie trebuie sa intri in mintea mea.Trebuie sa sti ca trebuie sa intrerupi fluxul de chakra din creier.Atunci se produce iluzia.Poti sa fi cu spatele la mine si sa ma induci in iluzie.
    -Dar cum sa fac asta?Adica,eu niciodata n-am facut asa ceva.Stiu cum se produce o iluzie,insa va fi fo...
    -Atunci folosesteti cunostintele,spuse Tsunade cu o voce destul de convingatoare.
    -Nu va fi deloc usor,spuse Sakura ingrijorata ca va esua.
    -Tu doar fa-o,sunt sigura ca vei reusi.
    Sakura i-a aratat lui Tsunade cosmarul vietii ei.Fara ca,ea sa vrea,Sakura a recurs la cele mai adanci temeri si groaznice amintiri din suflet.Tsunade se afla in neant cand deodata in ochii ei,parura doi ochi imensi si rosii care se apropiau de Tsunade.In mintea ei,Tsunade inchise ochii,ca o reflexie de autoaparare si se feri cu mainile.Ea se trezi intr-un loc unde se vazu pe ea tanara.Era intr-o padure intunecoasa.Tsunade se uita imprejur si incepu sa se plimbe,cand deodata auzi niste voci.Tsunade o lua la fuga catre acele voci.Ajunsa acolo,ea se ascunse dupa niste tufisuri,cand deodata o mana o atinse.Tsunade se sperie usor,insa faptasa era Sakura.
    -Sakura...Unde m-ai adus?o intreba Tsunade.
    -Nu stiu.Ramane de vazut.Cred ca ne putem apropia. Cele doua iesira din tufisuri si se apropiara.Insa Tsunade avusese o mare surpriza cand se apropiase.O persoana incerca sa salveze viata cuiva iar acea persoana era chiar ea,insa mai tanara.Ea incerca sa salveze din rasputeri viata iubitului ei, Dan.Tsunade se apropie incet uimita.In acea clipa incepe sa zbiere si sa planga cand isi vazu iubitul mort in bratele variantei ei tinere.
    -Daaaaaaaan!Nuuuuuuuu!Sunt aici ca sa te salvez!Nu, rezista ! Tsunade vroi sa-si salveze iubitul din ghearele mortii.Ea striga catre Tsunade cea tanara care se uita speriata la mainile pline de sange,sa nu-l lase sa moara.Insa ea nu a fost auzita.
    -Ce faci?Incearca sa-l salvezi!urla Tsunade printe lacrimi.Nu mai sta degeaba! Tsunade incerca sa o scuture pe sosia ei mai tanara insa mainile ei trecuse prin sosie.Tsunade era cu totul ravasita.Insa Sakura a fost acolo ca sa-i explice situatia.
    -Ce?Ce e asta?Sakura de ce nu ma aude?o intreba Tsunade speriata.
    -Tsunade-sama.Ei nu te pot auzi si vede.Astea sunt amintirile tale.Nu poti sa faci nimic.Hai sa plecam. Cele doua ninja plecara si nimerira intr-o alta dimensiune unde era tot Tsunade tanara saruta pe cineva pe frunte.Isi saruta fratele mai mic pe frunte,pe nume Nawaki.
    -Nawaki!E Nawaki!spuse Tsunade fericita si alergand spre el.
    -Tsunade-sama!Nu uita ca nu-i putem atinge.Atunci,chipul lui Tsunade se intrista din nou.Hai sa mergem.
    -Nu,nu pot sa fac nimic,spuse Tsunade zambind trist. Cele doua au ajuns din nou intr-o alta dimensiune.De data aceasta,Tsunade cea tanara nu mai aparu,insa aparu cineva sumbru:Orochimaru.Pe atunci,Orochimaru nu era un personaj rau,ci un personaj bun.Pe atunci el era senseiul lui Nawaki.Fratele lui Tsunade era in misiune cu echipa sa.El a murit indreptandu-se spre un loc cu focar.Atunci a avut loc explozia si l-a prins pe Nawaki in suflul ei.Tsunade vazand scena a inceput sa strige la Orochimaru.
    -Sarpe nenorocit!De ce nu l-ai oprit?!Era in grija ta! In acele momente,Tsunade cazu jos si incepe a plange puternic.

Si in lumea reala ea lua aceeasi pozitie. In acest timp,cele doua eroine erau urmarite de cineva dubios.De cineva dubiosprecum....Danzo.
    *Interesant,spuse o voce stinsa.Se pare ca aces mister se adanceste.Se pare ca aceasta nenorocita mica e in stare sa foloseasca tehnici iluzorii puternice.E prima data cand o vad pe Tsunade plangand intr-un asemenea hal.O sa te las sa te formezi,Sakura Haruno,insa dupa aceea iti voi adauga ochii la colectia mea.*
    -Domnisoara Tsunade,imi pare rau.Eu nu vroiam sa folosesc ceva atat de complicat.
    -Stai linistita.Nu e vina ta.Probabil ca Armaghedonul apeleaza la cele mai mai temeri si intunecate amintiri din suflet ca sa distruga victima.Chestia aia nu poate fi controlata.
    -Totusi.E vina mea.
    -Aha,deci Armaghedon se numeste!spuse Danzo din ascunzatoarea sa secreta.Stiu de unde am auzit de el.Se pare ca aceasta tanara in formare a gasit Ochiul Blestemat pe care l-am cautat atata timp chiar si eu,spuse Danzo aparandu-i un zambet malefic in coltul gurii.
    -Sa nu aud asa ceva.In primul rand eu ti-am spus sa ma folosesti ca victima,iar in al 2lea rand am spus ca el apeleaza la cele mai adanci si intunecate temeri.A fost riscul meu.
    -Bine,daca spuneti dumneavoastra.Insa eu propun mai bine sa mergeti acasa sa va odihniti.Sunteti destul de afectata.Se vede pe dumneavoastra.Sunteti transpirata si speriata.O sa ne vedem maine.
    -Nu,vom ramane aici.Vom lua doar o pauza,spuse Tsunade ridicandu-se de pe jos.
    -Cum doriti,spuse Sakura care o ajuta pe Tsunade sa se ridice.

*Ma intreb cum sa-i spun.Vai,si aveam de gand sa-i spun ca Danzo a aflat.Insa daca ii spun ca el a aflat va trebui sa-i spun si ca am mintit-o, insa nu cred ca am de ales.*Isi spuse Sakura in gand.
    -Sakura,ai patit ceva?Pari cazuta pe ganduri.
    -Nu,si isi lasa capul in jos.Adica,da.Am patit ceva.Nu pot sa va mai ascund.
    -La ce te referi Sakura?spuse Tsunade uitandu-se la Sakura.E ceva grav?
    -Pai nu stiu daca e ceva grav sau cat e de grav.Danzo...a aflat,spuse Sakura in soapta si foarte speriata.
    -Atunci e grav.Dar cum?Ce ai facut?o intreba Tsunade putin cam suparata, dar calma.
    -Imi pare rau.Eu n-am vrut ca Danzo sa afle,insa totul s-a intamplat repede.S-a activat fara sa vreau.Din cauza furiei mele,spuse Sakura printre lacrimi.
    -Aha,si cand s-a intamplat?Acum doua zile cand s-a luat de tine?

Sakura dadu din cap in semn ca da,iar Tsunade o lua la intrebari.
    -Dar totusi,motivul n-a fost atat de mare astfel incat sa te infuri in halul ala incat sa se activeze singur.Ce ascunzi Sakura?S-a mai intamplat ceva?Ce s-a intamplat de fapt atunci?
    La auzirea acestor intrebari,Sakura inghiti o clipa si isi facu curaj sa spuna adevarata poveste,a inceput sa transpire ea puternic de teama reactiei lui Tsunade,stiind ca ea i-a interzis sa arate cuiva Armaghedonul.
    -Pai se pare ca n-am scapare,spuse Sakura cu o voce tremuranda.
    -Haide odata!Nu mai trage de timp.!Oricare ar fi povestea,tot asa o sa fie.Oricum,fapta e deja consumata.Sakura trase mult aer in piept si incepe a povesti adevarata poveste.
    -Pai,problema e ca Danzo nu m-a amenintat cu moartea pe mine,ci a amenintat ca il omoara pe Sasuke-kun.Atunci n-am mai putut de furie si Armaghedonul s-a activat ca o reflexie.
    -Inteleg.Dar totusi de ce ai facut asta?
    -Vedeti,eu inca am sentimente foarte puternice pentru el,si am vrut sa ii fac felul lui Danzo.
    -Iti inteleg cauza,insa trebuie sa sti ca Danzo e periculos.Ai noroc ca nu ti-a facut nimic.
    -Aha,deci aceasta micuta il iubeste pe Uchiha.Pun pariu ca va face orice pentru mine,chiar sa si ucida,doar ca sa nu-i fac ceva iubitului ei sau chiar jinchurikiului.Insa nu e pregatita pentru asa.ceva.Va trebuie sa o las sa se formeze cativa ani.Oricum trebuie sa plec.Am aflat destule care sa-mi fie de ajutor.Nu cred ca o sa mai fie nevoie sa o studiez,poate numai din cand in cand.*spuse din nou Danzo si pleca fara a fi observat.
    -Chiar atat de periculos e Danzo?spuse Sakura.
    -Da,e mai periculos decat ai crede,ii spuse Tsunade serioasa.Asa ca ai grija ce faci de acum incolo.Cu Danzo,nu e de joaca.
    -Ei bine,nici cu mine nu e de joaca!spuse Sakura aratand pumnul.Sa aiba el grija de acum incolo.Pentru ca eu am deocamdata cea mai puternica abilitate oculara si el nu decat un batranel cu carja.
    -Ts-ts-ts!si dadu din cap Tsunade.Ar fi bine sa nu ti-o iei prea in cap.Apropo ca sa nu se mai repete o asemenea greaseala trebuie sa iti ascunzi emotiile si sentimentele.Ca sa nu te mai lasi condusa de ele,trebuie sa devi rigida.
    -Adica,dura ca tine sau rece ca Sasuke-kun?intreba Sakura cu o voce de nevinovata.
    -Nu nevoie sa devii chiar asa,ci doar nu te mai lasa condusa de sentimente.Cel mai bun remediu e ca in mintea ta sa fie mereu calm in cazul furiei.Iar in cazul fricii e sa nu te lasi condusa de ea si sa nu te pierzi.La asta ma refer cand spun sa fii putin mai rigida.Nu e chiar nevoie sa exagerezi.Iti cer sa fi rigida doar in lupta.
    -OOOO,credeam ca tot timpul.N-as fi vrut sa devin o acreala.Bine,ati spus ca trebuie sa invat sa lupt din nou.
    -Da.Acum vei invata sa-ti coordonezi miscarile cu viteza lui.
    -Bine,spuse Sakura increzatoare.
    -Eu te voi ataca.Sunt curioasa sa vad daca-mi citesti miscarile. si ce reflexe ai daca te ajuti de Armaghedon.Incep.
    -Nu si de data asta,spuse Sakura din nou increzatoare.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 21:55

Episodul15:Formarea

Tsunade o ataca pe Sakura,dar rezultatul nu fu acelasi ca atunci cand a atacat-o ultima data.Sakura se feri,insa cu greutate.Ea citi miscarile lui Tsunade,insa corpul ei reactiona prea incet.Atacul lui Tsunade consta in lovirea cu pumnii.Tsunade,o ataca neincetat pe Sakura cu pumnii,care abia se ferea.Insa timpul petrecut cu Tsunade o va intari fizic,dar mai ales mental.Sakura abia daca se putea apara de atacurile multiple ale lui Tsunade.Pana la urma Tsunade se opri,nu prea multumita de Sakura.
    -Stop!Se pare ca ai reusit sa-mi citesti miscarile,insa-spuse Tsunade calma deocamdata-te misti mai incet ca un melc pentru cineva care are o abilitate oculara feroce.Sa-ti fie rusine!Esti o rusine pentru lumea Shinobi.O sa te pun eu la treaba domnisoara.Pana acum te-am lasat prea usor.Incepand de maine,vom incepe un antrenament dur.O sa te rup!tipa intr-una la biata Sakura.Daca vrei sa devi puternica,va trebui sa nu mai chiulesti.Ai inteles?Iar de acum incolo imi vei spune Maestre.M-am facut inteleasa?
    -D-da,Maestre,spuse Sakura mai speriata ca niciodata.*Ma intreb ce va face cu mine?*
    -Atat!Libera!Mai bine du-te acasa si odihneste-te.Maine vei avea o zi grea.
    -Desigur,Shisou!raspunse Sakura foarte hotarata avand o privire dura.

La biroul hokagelui...
    -Ce zi obositoare am avut,spuse Tsunade.
    -Se vede.Ce parere aveti despre Sakura?
    -Pai,Sakura are un potential foarte mare.Are ceva ce o face foarte speciala.Chiar si fara Armaghedon,ar fi avut un potential mare.In mare parte sunt foarte multumita de ea,insa va urma o perioada foarte grea.Va trebui sa se echilibreze cu viteza si raza de actiune al abilitatii ai.
    -Am impresia ca veti fi foarte dura cu ea.
    -Asa e.Insa sunt dura cu ea deoarece nu vreau sa piara la fel ca Dan si Nawaki.La cunostintele pe care le va poseda cu trecerea timpului si experienta in lupta o vor face un adversar de temut.

Sakura ajunse acasa si ea foarte obosita,insa se gandea la ceva.Cine le urmarea pe ea si pe Tsunade?Si ce vroia sa afle?Se duse pe balcon si se uita la apusul soarelui.Il privea increzatoare,dar gandindu-se la greutatile pe care le va intampina in viitorul apropiat.Vantul ii batea printre pleele lungi si roz,iar o ultima raza de lumina ii lumina fata facand ca Sakura sa para un inger cu o aura puternica.Apoi,pleaca de pe balcon.Sta cateva minute intinsa pe pat uitatandu-se la poza cu ei trei si cu Kakashi.Se gandea la Naruto si Sasuke mai increzatoare,si noi sperante se vor naste in sufletul ei,insa nu va sti de fapt de cate dezamagiri va avea parte si ce decizii grele va lua,pentru ca ea se va implica mai afund in problema si va afla lucruri pe care nu le va sti,nici Naruto,si nici Sasuke.
    Veni si a doua zi.Ca in fiecare dimineata,Sakura isi face matineul de dimineata facundu-si treaba la baie si luand micul dejun.Apoi,pregatita de plecare,isi i-a ramas bun de la parintii ei. Ajunsa pe terenul de antrenament,Sakura vazu ca Tsunade avea cu ea niste mici si o bata de baseball.Ea se uita putin ciudat,iar apoi isi intoarce capul catre Tsunade spunandu-i:
    -Ce-i cu astea?Doar nu o sa ne jucam,spuse Sakura stupefiata.
    -Nu,nu o sa ne jucam,spuse Tsunade dura ca de obicei.Indeparteaza-te!Incepem. Tsunade lua cateva mingi de baseboll si incepe a lovi mai multe deodata.Sakura intelese ca trebuie sa se fereasca.
    -Hay,Sakura!si Tsunade lovi totate migile cu bata deodata.Sakura,desi avea Armaghedonul activat,nu se feri decat de o minge caci restul au nimerit-o si au lovit-o atat de tare,incat Sakura era vanata.Ea era pe jos incercand sa-si adune puterile.
    -Inca n-am terminat.Tsunade se clona si arunca mai multe mingi de basket deodata,fiecare avand o anumita culoare.

Toate mingile o palira pe Sakura,urmand ca la impact sa produca fiecare un fum colorat.Insa ultima lovitura a fost cea mai puternica.Sakura era atat confuza incat se clatina.Tsunade lovise o minge de fotbal atat de tare incat,la impact a produs un cerc de foc in care era Sakura.Biata de ea,era toata arsa si plina de foc.Apoi cazu pe jos.
    -Haide,ridica-te,leneso!Nu e timp de stat,tipa Tsunade la biata Sakura care avea impresia ca o s-o omoare.

*O sa ma omoara asta.Nu cred ca voi iesi vie.Ma intreb ce o fi fost in capul meu sa-i cer sa ma antreneze*,isi spuse Sakura in gand in timp ce se ridica. Si tot asa au continuat toata saptamana.A fost prima saptamana cu un antrenament atat de dur.Sakura mergea acasa in fiecare zi murdara si plina de rani.Insa rezultatele au fost imediate.Intr-un final ea a reusit sa se fereasca de mingi.In urmatoarele saptamani,Sakura a invatat sa-si ascuta simturile.Ea a fost antrenata chiar si de membri ANBU.
    Dupa 6luni Sakura invata sa-si coordoneze miscarile cu viteza Armaghedonului.Desi antrenametul ei a fost aspru a invatat toate trucurile si tehnicile lor de miscare.Acum Sakura era o alta persoana.In acele 6luni,a invatat sa lupte probabil ca alti in 3 ani.Aceasta perioada a fost foarte grea pentru ea.A fost supusa celor mai grele teste si incercari.A fost nevoita sa lupte cu ochi legati,si sa se ajute doar de celelalte simturi,mai ales de auz.Trebuia mereu sa se fereasca de kunaiuri care deseori o nimereau,daca nu vedea nimic.Apoi mai erau si acele teste in care,tot cu ochii legati,ea era pe un teren cu capcane pe care nu a reusit sa-l treaca doar cu Armaghedonul activat.A invatat sa lupte din nou,fiind deseori pusa sa lupte cu diferite persoane.Iar majoritatea luptelor le pierdea.Insa aceste esecuri nu au dat-o gata.De fapt au ajutat-o foarte mult.A invatat din greseli pe care nu le-a mai repetat chiar daca uneori mai dadea gres.Era pusa sa mearga si sa lupte pe teren minat,si desigur cu Armaghedonul activat.Deseori cand lupta,minele explodau.Nu erau bombe adevarate,insa ele anuntau cand dadea gres.Era mereu nevoita sa o i-a de la inceput.Apoi mai trebuia sa lupte pe niste bete de bambus de pe care isi pierdea usor echilibrul.Mereu cadea la pamant,insa mereu Sakura se ridica spunand:Nu ma dau batuta!.Tsunade era uimita de hotararea si perseverenta elevei sale,desi nu se arata uimita.Asa aceste 6luni au trecut repede. Intr-o zi,pe cand Sakura venea la antrenament,nu o gasise pe Tsunade acolo.Insa cineva din tufisuri o urmarea.La un moment dat,el trase cu un tranchilizant.Insa Sakura avuse noroc ca nu fu nimerita.Insa in acel moment,ea isi activa Armaghedonul si vazu ca era un membru ANBU ascuns in tufisuri.Sakura isi dadu seama ca era un test.Apoi,in jurul ei,au aparut 4 ANBU.Sakura nu-si pierdu cumpatul.Lovi puternic pamantul.In praful gros ce a iesit in urma puternicei lovituri,era imposibil de vazut,dar nu si pentru tanara kunoichi.Ea le putea vedea siluetele.Inainte ca fumul sa se risipeasca,Sakura disparu in padure.In timpul celor 6 luni,Sakura a invatat pe ascuns sa invoace shurikenuri si kunaiuri.Ba chiar a invatat sa invoace cea mai letala arma a Umbrelor.Un shuriken de marimi neobijnuite numit Steaua Hanabi.Sakura a exersat mult cu el,insa nu ii era usor sa-l foloseasca.Singura ei solutie ca sa-l poata controla era sa foloseasca sfoara de chakra,imtocmai ca Sasuke.Pe cand ea invata sa-l foloseasca,era sa-si taie capul,asa ca a recurs la sfoara de chakra.Dar sa revenim in prezent.In padure,ea se simtea urmarita,pana cand cineva se hotari sa o atace de la spate.Sakura a avut o premonitie,care mereu ii apare de cate ori e urmarita sau atacata.Aceasta premonitie se manifeste sub forma unui sunet care in mintea ei ii arata intr-o fractiune de secunda imagini sterse pe care nu stie cum dar le intelege,iar corpul ei mereu actioneaza de unul singur ca o reflexie.Acea persoana arunca cateva shurikenuri,insa Sakura disparu cat ai clipi.Viteza ei crescuse exceptionabil.Ea sari atat de repede in copac,incat parea doar o umbra.Atacatorul se apropie si folosi un jutsu de vant ca sa inlature frunzele si sa o vada.Si o vazu.Dar ce nu stia el era ca Sakura se clonase.Asa ca el vazu clona.In timp ce el era atent la clona,Sakura invoca niste kunaiuri.Atacatorul se feri de cateva,dar nu de toate.Cele ramase il prinsera de un copac.Atunci Sakura atacare cu o viteza fulgeratoare.Ea il rani pe acel ANBU,insa nu lovi vu o forta mare ca sa nu-l raneasca prea grav.Intr-o alta parte,alti 2 ANBU pregatesc o capcana.Ei au inlocuit o bucata de pamant cu nisip miscator folosind niste tehnici,apoi ca sa para real au asezat frunze pe el.Iar in caz ca Sakura reusea sa treaca de aceasta capcana,ei au mai aranjat una:au folosit atat de chakra invizibila ca la trecerea prin ea,sa se detoneze o serie de arme.Intre timp Sakura se indrepta chiar in directia lor.Sakura fiind atenta la orice detaliu,nu gasi nimic suspect deocamdata.Ea a ajuns intr-un final acolo.Cei doi ANBU erau deja foarte departe.Sakura vazu acolo niste urme de chakra,semn ca ceva era acolo.Apoi,sub o patura de frunze vazu un covoras de chakra,ramasa de la tehnicile celor doi ANBU.
    -Aha,pe acolo n-am sa ma duc,spuse Sakura cu un zambet smecher. Apoi ea o lua in directia cealalta,unde o astepta cealalta capcana.Sakura vazu si ata de chakra invizibila.Insa,ea fiind curioasa,ea o declansa intentionat.Atunci,s-au declansat din toate directile o furtuna de kunaiuri si shurikenuri.Sakura invoca repede si ea cateva si le para pe care le putea.Apoi,ea sarea dintr-o directie in alta ca sa nu fie nimerita.Ce-i drept,a avut cateva zgarieturi insa ea era doar la inceput si nu prinse inca experienta.Apoi,ea se intoarce din padure spre terenul de antrenament.Acolo,erau celilalti ANBU ramasi.Sakura ii pandea de la mare departare in padure,pentru ca stia ca daca se apropia pana in margine,ei o sa-si dea seama ca ea e acolo.Asa ca Sakura folosi o tehnica si se transforma in acel ANBU pe care ea l-a atacat.In timp ce ea se apropia de ei,ceilalti 3 nu constientizau ca de fapt era Sakura.
    -Unde ai stat atata?il intreba unul din cei 3.
    -Pai,eu...Am fost retinut in lupta.
    -Bine,nu conteaza,hai mai bine foloseste tehnica aia a ta de vant.
    -Tehnica?O da,tehnica.Imediat.

*La naiba eu habar n-am cum sa o fac.Stai putin.L-am vazut cand a efectuat tehnica.Asa ca am memorat-o cu ajutorul Armaghedonului fara sa vreau.* Sakura facuse sigilile,insa tehnica n-a iesit tocmai ca la carte.Ea ii ridica in aer pe cei 3 Anbu la o inaltime destul de mare.
    -Hei,ce faci?Lasa-ne jos.Ce-i cu tine deodata?
    -Eu nu cred ca ala e colegul nostru,spuse unul altul.Eu cred ca e eleva Domnisoarei Hokage.Cred ca a reusit sa copieze cumva tehnica desi nu prea poate sa o foloseasca deloc cum trebuie.

Sakura-si reveni la forma initiala si risipi tehnica.Cei 3 ANBU folosira fiecare o tehnica diferita.Unul,avea afinitate pentru fulger,altul pentru apa,si celalalt pentru foc.Un AMBU a folosit o tehnica numita Mizu Saku no jutsu.(Franghia de apa-luat din limba japoneza ca si Azratkagure-Satul ascuns in Vale)ca sa o prinda pe Sakura,insa Sakura se ferea destul de usor.Dar ea facu graseala cand a vru sa-l atace.Ea si-a pierdut concentrarea asupra tehnici sale si s-a concentrat pe ANBU.Acesta a incercat sa o prinda pe Sakura si reuseste in cele din urma.Sakura realizeaza ca e atacata de tentaculele de apa,insa prea tarziu.Se feri cat reusi insa fu prinsa.Apoi,un alt AMBU folosi o tehnica de fulger pe care o folosi pe Sakura ca sa o amorteasca.Tehnica se numea Raikou Ikoi no jutsu(Fulger de amortire).Apoi,cel de-al treilea a folosit o tehnica de foc numita Hiiki no jutsu(Suflu de foc).Sakura trebuia sa faca ceva,insa corpul ei era prea amortit ca sa se mai miste.Insa a reusit sa faca tehnica de substitutie,cum a putut.Acum problema e ca ea nu mai putea sa lupte deoarece corpul ei ara atat de amortit incat cazu jos din copac pe burta.
    -Cucu bau!spuse Sakura care abia isi tinea capul sus.Ee,am esuat.Doi dintre cei 3 ANBU au ajutat-o sa se ridice.Atunci a sosit si Tsunade.
    -Am vazut tot.Bravo Sakura.Desi ai esuat,te-ai descurcat exceptional pentru nivelul tau.
    -Serios?
    -Da,du-te acasa si odihneste-te.De maine vom relua controlul apei.
    -Seara,Sakura statea pe balcon si se uita la cerul instelat si se gandea la persoana iubita;la Sasuke si se intreba ce mai face,daca nu e prea tarziu pentru el,daca Orochimaru i-a luat deja corpul?Intrebarile astea o macinau pe Sakura aproape in fiecare seara.
    -Sper ca sarpele ala bolnavicios sa nu-i fi luat corpul deja.Sasuke,te rog orice ai face,nu-l lasa pe Orochimaru sa-ti ia corpul.Imi amintesc cand ti-a lasat sigiul blestemat,dar a fost si vina mea.Daca eram mai curajoasa poate ca tu nu nu ai fi ajuns in mainile lui Orochimaru.Poate ca si acum ai fi aici cu mine la fel si Naruto.Abia acum realizez cat de mult tin la bufonul ala si cate a facut pentru mine,chiar sa incerce sa mi te aduca inapoi.Ma intreb daca te voi mai intalni vreodata.Mi-e atat de teama.Sper doar ca cautarea asta sa nu fie in zadar,dar Tsunade mi-a spus ca sabiile acelea 2 sunt la Orochimaru.Asta inseamna ca oricum trebuie sa le iau de la el si atunci te voi gasi si pe tine.Sper doar sa nu fie prea tarziu.Iti promit ca voi deveni mult mai puternica mai ales ca acum un kekkei genkai ca si al tau.
    A 2a zi dimineata la masa cu familia ei...Pe masa in fata Sakurei era un pahar plin cu apa,si,fara sa-si de-a seama in timp ce manca,ea isi misca cumva mana dar atunci ea a inghetat apa din pahar.Parintii ei nu si-au dat seama ce s-a intamplat,dar Sakura era constienta ca era puterea ei de a ingheta apa.
    -Dragule,ai vazut ce s-a intamplat?A inghetat apa din pahar,spuse mama Sakurei stupefiata.
    -Da,am vazut si eu.Fara nici un motiv a inghetat,dar de ce?se uita ciudat tatal ei.
    -Cine stie,tata?
    -Sti,Sakura,sper ca tu nu ai nimic de a face cu asta nu? o intreba suspicios doamna Haruno.
    -Sigur ca nu ,mama.Dar de ce intrebi?
    -Pentru ca pari cam incordata.
    -Aha,pai normal ca sunt incordata daca am vazut ce s-a intampla.Si in fond si tu si tata pareti incordati.
    -Cred ca ai dreptate.Te-am cam banuit avand in vedere ca porti dracovenia aia la gat.Scuze.Dar de ce o porti tot timpul la gat?
    -Imi place sa o port.
    -Nu te inteleg deloc.Dar nu prea cred ca conteaza.
    Mai tarziu,tot in acea zi pe terenul de antrenament...
    -Shisou, sa vezi ce-am patit.
    -Ce?
    -Azi-dimineata cand luam masa cu ai mei,fara sa vreau am inghetat apa dintr-un pahar ce se afla chiar in fata mea.
    -Asta inseamna ca puterile tale de control asupra apei ies singure la iveala.Oricum vroiam sa reiau inghetarea apei azi asa ca acum cred ca-ti va fi mai usor.Hai da-i drumul!Ingheata apa din paharul de acolo!
    -Inteles! spuse SAkura ridicand mana la frunte ca la armata.
    Sakura se pregati sa inghete apa ceea ce si reusi.Apoi Tsunade o puse sa inghete apa din paraiasul din apropiere.Si pe acesta il ingheta.
    -Se pare ca acum poti sa controlezi inghetarea apei fara probleme acum.Acum vom trece la vaporizarea apei.
    -Da.Ce scrie in pergamente?
    -Ai rabdare.Scrie ca puterea asta de a vaporiza apa se manifesta sub forma de caldura care fac ca si apa dintr-o cascada sa se vaporizese in doar cateve secunde.
    -Waw,in doar cateva secunde?Insa cred ca si asta e destul de greu de facut.
    -Asa cred si eu,dar trebuie sa inveti sa o controlezi.
    Asa ca timp de 3 zile Sakura se axa pe invatatul controlarii apei. In fiecare zi,incepea sa obtina un control tot mai usor,pana cand in a 3a reusi.
    -Acum ca ai stapanit apa vom trece la invatatul tehnicilor de apa si foc.
    -Da!
    Timp de 3 saptamani Sakura a invatat urmatoarele tehnici;a invatat Saltul Judales,Pasarea Pheonix,Ape Involburate,Ghearele Mortii,Teroarea Apelor,Sfera lui Tornami.Pe langa aceste tehnici de baza Sakura mai avea de invatat si alte tehnici,desi pe cele invatate deja nu le putea stpanea cum trebuie.
    -Au mai trecut inca 3 saptamani.Ce repede trece timpul.Aceste 3 saptamani au zburat ca vantul.
    -Aveti dreptate,chiar au trecut repede.Abia cand am fost in Tara Apelor.

-Tu sti ce efecte secundare periculoase ai de la al 2 lea nivel?
    -Ei bine eu nu am ajuns la al 2lea nivel.
    -Nu,dar vei ajunge.

-Stati linistita.Stiu ce urmari are.Stiu ca daca o sa-l folosesc des cand o sa ajung la nivelul doi o sa ma afecteze.Dar pentru linistea dumneavoastra,va promit ca il voi activa numai in cazurile urgente. Insa in viitorul apropiat,Sakura nu isi va tine promisiunea.O sa abuzeze foarte mult de el.
    -Bine,spuse Tsunade uitandu-se la ea.
    -Asculta acum trebuie sa inveti sa folosesti tehnicile mai bine.
    -Nu!Eu vreau sa invat sa folosesc fulgerul.
    -Cum doresti,dar va fi greu.
    -Nu-mi pasa,de azi inainte voi acorda mai multa atentie acestui element.Nu stiu de ce,dar simt ca nimic nu va mai fi la fel.Imi doresc doar ca totul sa revina la loc.
    -Singurul lucru care te pot invata e sa arunci cu chakra amestecata cu fulger.Nu necesita semne si nu consuma prea multa chakra.
    -Si cum actioneaza?
    -Priveste si tu.Trebuie sa ai o tinta exacta si se aprinde.
    -Am inteles.Deci incepem?
    -Da.
    Timp de 3 zile Sakura a invatat sa foloseasca acest jutsu,desi nu au lipsit si necazurile.La prima incercare,Sakura parea ca va reusi,dar pe cand sa arunce cu chakra ii exploda in mana.Biata de ea si-a ars toata mana,in timp ce Tsunade se prapadea de ras.De nervoasa ce era,Sakura isi activa Armaghedonul si ii arunca o privire urata lui Tsunade.Cand Tsunade o privi in ochi,muti.Nu o mai bufnea rasul.Pana si parul i se arse.Daca era o alta persoana in locul ei,putea sa sufere un soc destul de mare.
    -Hm,hm!Gata cu rasul!
    -Asa e,insa problema e ca doar tu ai ras,nu si eu,spuse Sakura pe un ton calm dar ferm,cu o privire destul de furioasa pentru o fata.
    -Cred ca ar trebui sa mai incerci.
    -Da,insa de data asta altcineva va fi victima.
    -La cine te referi?Hm?intreba Tsunade cu o voce ferma.
    -La persoana care e in plus pe langa mine,spuse Sakura cu un zambet smecher pe buze ridicand spanceana.
    In sinea ei,Tsunadese se speriase,desi inafara era tot ferma neexprimand niciun sentiment.
    -Eu,nu?Sa nu indraznesti altfel vei fi acuzata ca m-ai atacat.
    -Vai de mine.Nu mai pot de frica,spuse Sakura ironica si cu batjocura.Si ce o sa-mi faca?Ma baga in inchisoare?Ma vor numi dezertoare?Chiar nu-mi pasa.
    -Se pare ca daca ai acum aceasta tehnica oculara,ai devenit cam pasiva.Nici macar nu mai acorzi aceeasi atentie antrenamentului si nu te mai concentrizi asa tare.Motivul?
    -Simplu.Am realizat ca nu mai e nevoie,deoarece am acum aceasta tehnica si din cate stiu eu despre el nu mai e nevoie pentru ca daca stiu sa-l folosesc nu mai am nevoie si de celelalte tehnici.
    -Asta crezi tu,dar nu-ti dai seama cati ninja puternici exista.Intr-adevar, recunosc,ca evouezi intr-un mod anormal de repede ca experienta si putere,insa sunt altii mai puternici inca decat tine si care sunt de rang S.Tu esti abia la inceput.Asculta-ma Sakura,eu vreau ca tu sa inveti sa-ti folosesti inteligenta in lupta si sa sti sa lupti mai bine ca oricine.Pana acum nu ti-am spus insa dintre toti ucenicii pe care i-am avut tu esti cea mai puternica si de nimeni nu am mai fost atat de mandra de tine.
    -Eu,nu stiu ce sa spun,spuse Sakura nevindu-i sa creada ca chiar Tsunade i-a spus asa ceva.Toti o stiu pe Tsunade ca fiind o femeie dura si rigida.
    -Vino,am ceva sa vorbesc cu tine.
    -Da.Despre ce?
    -Vei vedea.
    Tsunade o duse pe Sakura la un local unde aveau sa vorbeasca despre evoluarea ei.In local atmosfera era linistita,potrivita pentru discutia care va urma.
    -Sakura,mai ti minte acel test care l-ai dat sa vad cat de rapida esti?
    -Da.Ce-i cu el?
    -Ei bine nu la-i dat numai ca sa-ti vad numai evoluatia fizica ci si evolutia psihica.
    -Nu inteleg.La ce va referiti?
    -Sakura,pe langa experienta in lupta trebie sa devi si inteligent.Sa sti sa-ti folosesti mintea.Tu cum ai acest kekei kengai,iti trebuie si inteligenta necesara ca sa sti sa profiti de el la maximum.Cei de la AMBU mi-au spus tot ce ai facut tu in lupta,si chiar si eu am observat ca devenit mai inteligenta si o buna strategica.Fara sa sti ce te asteapta ai gasit repede un plan ca sa castigi.Nu esti tu chiar ca Shikamaru,insa gasesti planuri inteligente care ar fi de folos si celorlalti din jur,iar eu vreau sa-ti dezvolt latura asta a ta.Sa te ajut sa devi o buna stratega pe langa o buna ninja.
    -Aha,dar niciodata nu m-am considerat atat de inteligenta.
    -Tu,ca fiind nativa in scorpion,ai darul de a analiza pana si cel mai mic detaliu si asta ajuta mult.Putere si iteligenta,sa sti ca e o combinatie letala.Sti...Degeaba esti puternic,daca nu sti cum sa-ti folosesti puterea.

-Adica strategia conteaza.
    -Da,o aproba Tsunade.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 21:58

stiu ca Sakura,e alta zodie,insa eu am schimbato pentru ca asa am vrut.Sper sa nu supere pe nimeni.Si pe deauspra,e nascuta inaintea lui Sasuke si Naruto
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 22:04

Episodul 16:Unde sarpele domneste
    Mai tarziu,in biroul lui Tsunade,ea a primit un raport de la un AMBU,in care scria despre 2 sabii gasite la nord de Konoha la aproximativ 25 de kilometri departare pe marginea unui rau.
    -Doamna,v-am adus raportul,spuse un membru AMBU(viitorul capitan Yamato)
    -Foarte bine.
    Dupa ce citise putin din raportul primit,aceasta ceru sa vada cele doua sabii.
    -As dori sa vad cele 2 sabii.
    -Da,doamna.Le am la mine.
    -Da-mi le.
    Cand le vazu,Tsunade-sama isi dadu seama ca e vorba de cele 2 sabii Shadows pe care le avea in posesie Orochimaru.Fu,destul de uimita,insa se intreba de ce Orochimaru le-a aruncat si daca nu cumva sunt aproape de-al gasi pe Sasuke Uchiha.
    -Du-te cheam-o pe Sakura Haruno.Repede,spuse Tsunade strigand disperata.

*Vai de mine.Cred ca suntem mai aproape de Orochimaru decat credeam,iar Uchiha va fi readus inapoi in sat.Iar sabiile,daca tot le am,vor intra in posesia Sakurei.*
    Dupa un timp,Sakura ajunse in biroul lui Tsunade.
    -Da,am ajuns,spuse Sakura care abia mai respira.Ce...este?
    -Priveste.
    -Ce e cu ele?se uita Sakura nedumerita la cele 2 sabii pereche.
    -Chiar nu ti se par cunoscute?
    In acel moment Sakura isi dadu seama ca cele 2 sabii sunt pereche cu amuleta.
    -Ba da,dar ce-i cu ele aici?Cum de...cum de le-ati gasit?Doar erau la sarpele ala.
    -Asa e dar au fost gasite da AMBU.Si mai am o veste.S-ar putea sa gasim ascunzatoarea lui Orochimaru daca e prin apropiere unde au fost gasite sabiile.Ei ce parere ai?

In acel moment Sakura aproape lesina.Isi pierdu-se vocea iar lacrimile nu incetau sa se opreasca.Ea fugi din biroul lui Tsunade.Se opri pe acoperisul cladirii.Soarele apunea mangaind cu razele sale trupul firav al fetei.Vantul a inceput sa bata usor prin parul ei.Tsunade veni si ea pe acoperis,se uita putin la Sakura si se apropie de ea.Isi pune mana calda pe umarul Sakurei si zambi usor.Apoi amandoua se uita la apusul soarelui.La un moment dat Sakura rupse tacerea:
    -Nu pot sa cred.In sfarsit.Ni s-a oferit o sansa,spuse Sakura uitandu-se la soare.
    -Da,insa trebuie sa discutam ceva foarte important.Maine vom porni numai noi doua in cautarea lui Sasuke si Orochimaru.Insa,nu vreau sa folosesti nimic din ce ai invatat cand ajungem acolo.Promite-mi ca nu vei folosi nimic din ce ai invatat,nici macar viteza ta.
    -Promit,dar de ce?
    -Deoarece,ti-am spus ca Orochimaru studia tehnici interzise.Ei bine,daca el ar vedea Armaghedonul in ochii tai l-ar recunoaste imediat.La fel si tehnicile.Ai inteles?
    -Da.
    -Acum,hai!Mergi acasa!Du-te si pregateste-te.Maine te asteapta o zi noua. Intr-o padure intunecata,aproape de locul unde au fost gasite sabiile,intr-o scorbura,sub pamant era o ascunzatoare.Pe coridoarele ascunzatorii un tip cu par gri si cu ochelari se plimba afisand un zambet viclean asezandu-si ochelarii.Ajunge in fata unei usi din lemn.Bate la usa iar cineva striga din incapere sa intre.Acea persoana intra in incapere afisand acelasi zambet ciudat.Pe un scaun asemeni unui tron statea un alt tip cu piele bolnavicioasa care isi prelingea buzele cu limba sa asemeni unui sarpe.Avea par lung si o voce ciudata.Intr-un colt al aceleasi incaperi statea un baiat tanar brunet.Statea in acel colt intunecat cu o sabie in mana.I se vedeau doar ochii de un rosu patrunzator avand trei semne Tomoe in fiecare ochi.Dupa un timp ochii sai revenira la normal.Revenira la acel negru intunecat ca abisul.Apoi,persoana asemanatoare sarpelui i se adresa pe nume...
    -Sasuke-kun...,spuse Orochimaru pe tonul ciudat pe care-l avea mereu.
    -Ce vrei?i-o taia scurt Sasuke avand un ton superior si iritant.
    -Hey!Nu-i vorbi asa lui Orochimaru-sama.
    -Eu vorbesc cui vreau,cum vreau,spuse Sasuke avand un ton dur.
    -Lasa-l Kabuto,M-am obijnuit,spuse Orochimaru care nu parea deranjat de tonul lui Sasuke.Poti sa pleci,am ceva de discutat cu Kabuto.Ceva important. Sasuke isi baga sabia inapoi in teaca si parasi camera nu prea ospitaliera.
    -Asa!Acum sa discutam despre afaceri.Spune-mi ai scapat de sabii?
    -Da,le-am lasat pe malul raului din apropiere,spuse Kabuto zambind.
    -Cam neglijent.Raul e aproape.Am putea risca sa fim descoperiti,spuse Orochimaru iritat.
    -Imi pare rau!Daca doriti,plec sa le duc mai departe.
    -Nu!E in regula.Nu risca.Ai putea fi vazut si poate ca cineva le-a gasit deja,spuse Orochimaru pe un ton relaxant,dar sumbru.Apoi zambeste incet.Sasuke nu stie de ele si nici nu trebuie. Ajunsa acasa,Sakura statu toata noaptea treaza.Nu mai avea rabdare sa astepte o noapte intreaga.Ii venea sa plece de una singura in toiul noptii.Asa ca,nemaiavand rabdare pana dimineata,Sakura isi lua tot ce-i necesar inafara de cele 2 sabii.Inainte sa sara pe geam,ea se uita o clipa la poza cu echipa lor.Zambise multumita cu ochii inchisi,iar apoi pleca.Strazile erau goale,iar vantul batea neincetat.Semn ca se apropie o furtuna serioasa.Se auzeau doar zgomotele facute de animalele nocturne.Mergand singura,se uita in jurul ei.La un moment dat,intr-un colt de strada o astepta cineva.Era o persoana cunoscuta Sakurei.Era printesa Tsunade.Sakura era surprinsa ca Tsunade o astepta la acel colt.Era ca si cum ar fi stiut ce vrea sa faca eleva sa.
    -Tsu-Tsunade-sama!Ce cautati aici?zise Sakura surprinsa.Cum de ati stiut unde sa veniti?
    -Oare nu acesta este drumul spre casa mea?spuse Tsunade zambind si tragand cu ochiul.Acum,sa pornim!spuse Tsunade pe un ton calm.

Cele doua au fost tacute tot drumul.Printre crengile copacilor erau tot felul de animale nocturne.Erau deja in padure in zori,desi pana sa rasara soarele mai erau cateva ore bune.Kabuto patrula prin apropiere cand le zari pe cele doua.
    -Mai,mai,mai...Pe cine avem noi aici.Trebuie sa-i dau de stire lui Lord Orochimaru.Insusi hokagele si si fosta coechipiera al lui Sasuke-kun.

Spunand acestea,Kabuto pleca in graba spre ascunzatoare insa fara a face zgomot.Ajuns in ascunzatoare,el intra in graba in aceiasi incapere.Si tot acolo,era si Sasuke.
    -Avem oaspeti.
    -Pe cine?spuse Orochimaru putin curios.
    -Pe cineva neasteptat.Atunci Orochimaru ridica suspicios din spranceana.A venit Hokagele si fosta ta coechipiera,Sasuke,spuse Kabuto intorcandu-si privirea catre Uchiha.

-Deci a venit chiar Tsunade si fetita aceia cu par roz.Va trebui sa plecam...
    -Nu!i-o taie scurt Sasuke.Vreau sa le intampinam,spuse Sasuke parasind incaperea avand un mister in voce.Oare ce avea de gand sa faca?Se vor intalni oare cei doi dupa atata timp?
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 22:17

Episodul 17:Fata in fata
    -Tsunade-sama,dar daca nu e aici ascunzatoarea lor?Nu cred ca sunt chiar atat de neglijenti incat sa le lase prea aproape de ascunzatoarea lor.
    -Posibil,dar sa speram ca sunt aici prin apropiere,spuse Tsunade serioasa uitandu-se inainte.
    -Bine,dar totusi zona e mare.Cum vom...
    -Asculta,tu vrei sa-l gasesti pe Uchiha sau nu?Pentru ca nu vad prea mult entuziasm din partea ta.
    -Pai,ba da.Dar nu stiu cum.
    -Cum nu sti?Hai dai bataie!spuse Tsunade zambind fals.
    -Ooo,bine!spuse Sakura activandu-si abilitatea oculara.Vad niste urme de chakra.E ca o harta.Veniti dupa mine.

Cele doua au intrat in padurea de langa rau,dar nu foarte adanc.Alergau foarte repede sarind din copac in copac.Cerul era acoperit de nori.Incepe a fulgera luminand intreaga padure.Apoi picuri de apa incep sa ude usor pamantul,insa se opresc imediat sa mai cada.Dar norii continua sa persiste.Fulgerele si tunetele nu se opreau sa apara.Sakura era foarte hotarata sa-l gaseasca.Era atat de grabita incat mari pasul atat de tare incat Tsunade nu prea putea tine pasul cu ea.Ea sarea atat de apasat pe fiecare creanga incat ramaneau urmele pasilor ei,iar crengile mai subtiri chiar se rupeau.Sakura crasnea puternic din dinti.Nu mai avea rabdare.La un moment dat,ea mormaie ceva:
    -Nu ma multumesc eu cu un simplu multumesc!spuse Sakura apasat.

-Ai spus ceva?
    -Da!Sa ne grabim!Spunand asta Sakura mari pasul si mai tare.
    Dupa abia cateva secunde de la scurta discutie,au ajuns la locatie.Sakura ajunse prima si o astepta si pe Tsunade.In fata lor era o scorbura.Ambele s-au uitat ciudat iar apoi intrara amandoua.Cele doua erau intr-un coridor lung care era luminat doar de niste lumanari.Sakura o lua la goana,fara sa o mai astepte pe Tsunade.Nu-i venea sa creada ca-l va revedea dupa atat timp.Oare cum arata?Cat de mult s-a schimbat?Ce reactie va avea el cand se vor intalni?Aceste intrebari se invarteau in mintea ei ca o vijelie.Dar alerga.Alerga in continuare catre destin.Tsunade a vrut sa strige dupa ea,insa nu uita ca se afla in gaura de sarpe.Asa ca o urma insa ii pierduse urma. Capatul acelui hol lung se impartea in alte trei coridoare.Sakura o lua spre cel intunecat care era o continuitate al primului hol.Tsunade nestiind pe unde a luat-o Sakura,a mers la dreapta.Sakura era ata de disperata incat nu observa umbra care trecuse prin spatele ei.La un moment dat vede o usa deschinzandu-se.Fuge in directia usii care ducea spre un alt coridor.Paseste silentios spre usa.Ceva ii spunea ca era el.Mergea cu pasi rapizi,oprinduse in fata usii,ceva din interior ii soptea sa o faca,incercand sa opreasca picioarele ce ii tremurau,in cele din urma deschise usa.Spre manerul de la usa,miscarea brusca a pus capat linistii ce o urmarea,dupa o pauza ce parea o vesnicie in care totul trecea in fata ei,ea aude cum se deschide usa,zavorul usii scartaind atat de lung si dureros,inchizand ochii,totul parea un vis care nu are un inceput sau sfarsit.Rasufland ultima picatura de aer ce o cauta imprejur.Inima ei s-a oprit,timpul s-a oprit ,nimeni nu o putea misca.Se aflau fata in fata.Inima ei batea neincetat.El a privit in ochii ei,si o privea adanc,dar cu o privire necunoscuta ei.Ceva se schimbase la el.Parea o alta persoana.In trecut,el era un baiat care se ascundea in spatele personalitatii reci,insa erau momente cand zambea cald si era deschis.Dar acum,era o alta persoana,parea mai rece ca niciodata.Privirea lui o uimea.Mereu avea acea privire rece,insa de data asta nu putea citi nimic in ochii lui.La un moment dat,el o lua la fuga,iar ea il urmari.
    -Sasuke-kun,asteapta!striga Sakura disperata.

Sasuke fugea pana la o alta iesire din ascunzatoare.El statea asezat pe o stanca caci iesirea era o gaura in pamant.Ea statea fata in fata cu el amutita.Inca o data privirile lor se intalnesc.Sakura facu inca odata ochii mari de uimare.Apoi vocea lui se aude ca un ecou.
    -Sakura...Ce cauti aici?spuse vocea lui directa.Sti?Data trecuta ai spus ceva la care nu ti-am raspuns.Spuse el care sari in dreapta ei,punandu-si mana pe umarul stangal Sakurei. Spune-mi:Tu chiar crezi ca o lasa ca tine ...ar avea o sansa cu mine?Mereu mi-ai stat in cale. Vorbele lui Au venit ca lovitura in sufletul eiSakura aproape ca plangea.Ochii ei deja erau limpeziti.Apoi,isi aminti cand i-a spus primul:*Te iubesc*.Insa era timpul sa i-a putina atitudine.Nu mai putea da semn de slabiciune in fata lui.
    - Nu-ti fa griji.Lucrurile s-au schimbat putin de atunci.Iar singurul las de aici esti tu.
    -Hm.Pentru o clipa as fi crezut ca vei plange.Dar se pare ca ai invatat sa comentezi.Altadata,nici nu te rasteai la mine,spuse el sarind inapoi pe stanca avand o privire relaxata, dar dura si rece.
    -Tsk!...Razbunare...De ce-ti amaresti viata intr-un loc ca asta?De ce te-ai alaturat celui care te-a transformat in experimentul lui?Crezi ca daca te razbuni te vei simti mai bine?Te vei simti eliberat?Nu! Din contra.Te vei simti mai inlantuit ca acum.Suferinta ta va deveni mai mare…
    -Taci!se rasti el nervos asupra ei dintr-o data scotindu-si sabia si indreptand-o catrea ea..Ce sti tu despre razbunare si suferinta?Esi doar un nimic nesemnificativ pentru mine.Asa ai fost mereu.Nimeni,si mai ales tu,nu o sa ma abata de la aceasta cale.Esti o enervanta.Spui ca lucrurile s-au schimbat,insa ai ramas aceiasi.
    -Daca am fost un nimic nesemnificativ mereu pentru tine,de ce?De ce s-a creat o legatura de...
    -Care legatura?Intre mine si tu nu s-a creat niciodata o legatura.Nici o conexiune.Singura legatura pe care am avut a fost cu Naruto.Insa a fost doar o legatura de rivalitate,si nu de prietenie.Pe tine te-am folosit doar.Cunostintele tale erau vaste.Ce legatura sa creez cu tine?Niciodata n-ai fost buna la nimic.Cu tine sau fara tine in echipa era tot una.Nu vei fi in stare sa ajung nici macar la nivelul pe care l-am avut cand eram o echipa.Esti doar o pacoste.La fel ca toate fetele.Tu,nu ai nici un rost pe lumea asta.Nu ai un scop pentru a trai.Lumea nu ar da doi bani pe tine.Pentru mine nu existi.Nu-mi va pasa niciodata de tine nici daca mori in fata ochilor mei.
    -Dar...
    -Pleaca si nu te mai intoarce!Altfel vei simti mania mea.S-a sfarsit.Spunand asta el se teleporta luand foc.Sakura ramasese magulita.Cazuse in genunchi.Nu-i venea sa creada cat de mult se schimbase.Apoi striga:*Sasuke-kun,am nevoie de niste raspunsuri*.Dar fara rost.Singurul care o auzise era Kabuto.Asa ca se indrepta spre Sakura.Dupa ce ajunse,o pandi pe fata dupa colt.Intre timp Sakura se ridica in picioare plangand si stergandu-si lacrimi.
    -Deci doar atat am insemnat pana acum pentru tine?Un izvor de informatii?Dar nu s-a sfarsit nimic pentru ca...asta e doar incepul,striga Sakura cu putere ultimele 4 cuvinte. Dintr-o data cineva se napusti asupra ei.Era Kabuto care incerca sa o loveasca folosind Bisturiul de chakra.Dar Sakura simti pericolul.Se intoarce cu o viteza extraordinara blocandu-i atacul,iar apoi cu cealalta mana in trase un pumn in piept.In tipul loviturii,Sakura-si activa Armaghedonul,in timp ce Kabuto se uita direct la ea.Ea a riscat sa-l lase sa afle secretul ei,insa din fericire,parul ei ii acoperea ochii in timpul impactului.Fiind,un ninja medical in formare,Sakura a stiut unde sa-l loveasca,desi a actionat sub presiunea furiei.Lui Kabuto i se tai respiratia,cateva clipe.Nemaiavand aer sa respire se sufoca rapid.Dar pe langa lovitura foarte puternica,el trecu printr-o experienta asemanatoare lui Danzo,datorita Armaghedonului facandu-l sa paralizeze cateva clipe.Timp in care Sakura vroia sa-i mai aplice o lovitura,insa acesta disparu la fel ca Sasuke. Intre timp,si Tsunade se intalni cu Orochimaru.De asemenea si ei au avut parte de o discutie mai scurta decat a Sakurei.
    -Orochimaru,se pare ca te-am gasit!Nenorocit ce esti!
    -Uuuu,insasi Hokagele a venit aici.Ma simt onorat,spuse el in batjocura si prelingandu-si buzele.Dar ce te aduce aici?Ai venit pentru mine?
    -Tsk,ai vrea tu.Eu am venit aici de dragul elevei mele.Am venit aici ca s-o ajut sa-si salveze prietenul de atrocitatile tale.
    -A da?Insa nu o vad cu tine.Poate ca s-au intalnit deja.Dar degeaba ati venit aici,pentru ca Sasuke-kun a venit singur.De bunavoie.El imi apartine acum.
    -Ba nu!ii intrerupse Sakura.Tu chiar crezi ca-si va lasa corpul in mainile tale?spuse Sakura avand o privire sfidatoare.Ai dreptate,a venit aici de buna voie.Dar daca nu l-ai fi muscat,nu era cu tine aici.Nu ar fi avut ce sa caute.Tu esti de vina pentru starea lui!Si sa nu-i mai spui numele cu kun,nu ai acest drept.
    -Ai grija!Deja intreci masura.Daca vei continua cu a asa atitudine,iti vei atrage dusmani crunti.
    -Pe cine?Pe tine?Esti doar un sarpe slinos care depinde de altii ca sa supravietuiasca.Sau mai bine zis,de corpurile lor.Singur,n-ai reusi sa supravietuiesti,spuse Sakura zambind batjocoritor.Vorbele ei l-au enervat incat strangea manerul asazisului tron si scrasnea din dinti.Ii arunca o privire urata Sakurei si disparu in foc.
    -Sakura,ce asta?Daca te ataca?N-ai fi reusit sa-i faci fata.E puternic.Nu sti cat e de puternic.
    -Ai dreptate!Nu stiu cat e de puternic,insa si eu am surprisele mele.Chiar nu-mi-ar pasa daca as muri.Oamenii care tin la mine vor suferi,dar cu timpul durerea se va remedea.Spuse Sakura avand o voce ciudata.Avea un zambet ciudat pe fata,dar un zambet intunecat.Privirea ei era sfidatoare.Vocea ei era cu noanta sfidatoare iar ochii ei exprimau rautatea.Dar o astfel de privire si zambet nu le va mai avea decat foarte rar.Tsunade isi dadu seama ca ceva se schimbase in atitudinea ei.Avea Sakura sa devina sadica?Atitudinea ei era asa deoarece Sasuke a ranit-o enorm.Insa in ciuda acestui fapt ea il va iubi in continuare.Dar nu va fi asa tot timpul.
    -Hai sa plecam,spuse Tsunade intrebandu-se in mintea ei ce i-a provocat o astfel de reactie.*Oare s-a intalnit cu el?Ce a impins-o sa devina asa?*

-Mm,Sakura?
    -Da,spuse Sakura revenind la atitudinea ei normala si placuta.
    -Te-ai intalnit cu Sasuke Uchiha?Auzind acesta intrebare,Sakura se opri pe loc.Inghiti o clipa,iar in cele din urma raspunse cu un da maruntel,mai mult ca un murmur.
    -Si ce s-a intamplat?intreba Tsunade ingrijorata.
    -Nimic.Mi-a spus doar ca totul s-a sfarsit si a plecat. Tsunade stia ca ceva ascunde,dar nu stia ce.Cele doua au ajuns in Konoha abia pe la amiaza.In apropiere de ospiciul Hokagelui,era Danzo.Le zari si se intreba unde au fost azi-noapte.Asa ca Danzo folosi aceasta oportunitate ca sa o rastoarne pe Tsunade.In timp ce ele erau in biroul Hokagelui,Danzo anunta consilierii despre lipsa Hokagelui din noapte.Le spuse ca a vazut-o pe ora 11 noaptea plecand pregatita si ca e suspicios ca si eleva sa a plecat cu ea.Consilierii auzind ce le-a spus Danzo plecara in biroul lui Tsunade.In birou,Sakura statea pe un scaun cu capul aplecat si cu privirea trista.Tot drumul s-a gandit la ce i-a spus Sasuke.Un nimic nesemnificativ,o pacoste.Si mai ales,i-a spusca n-are de ce sa traiasca.*Ba da ,am un rost sa traiesc.Pentru tine*Dintr-o data cineva batuse la usa.Ciocanitul o facu pe Sakura sa se opreasca din visare.Tsunade striga:*Intra!*Pe usa intrara ce 2 consilieri.
    -Tsunade!Unde ai fost azi-noapte cu aceasta fetita?De ce-ti neglijezi rensponsibilitatile?
    -Azi-noapte am fost intr-o misiune pentru a afla ceva.
    -Puteai trimite un ANBU sau pe fata asta daca tot ai luat-o cu tine.Sa nu-ti mai neglijezi asa indatoririle.Spunand asta,cei doi batrani au iesit din birou.
    -Chikushou!De unde naibii au mai aflat si astia?
    -Am eu o banuiala,spuse Sakura calma.Ar putea fi Danzo cel care le-a spus.L-am vazut adineauri cand ne indreptam in cladire.
    -Se pare ca Danzo nu ezita nici o clipa ca sa-mi puna coarne.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 22:25

Episodul 18:Cu nervii la pamant!
    Timpul a zburat repede.Sakura a invatat sa-si stapaneasca furia si cum sa foloseasca sabiile,desi nu stia care erau atributile lor.De asemenea si-a imbunatatit succesiv controlul asupra apei si mintii cu ajutorul Armaghedonului.Tehniciile,nu le-a putut imbunatati decat putin.Insa aceste lipsuri erau acoperite de experienta in taijutsu,singura tehnica de folosire a fulgerului.Azi,Tsunade provoca pe Sakura la o lupta impotriva ei.Vroia sa-i demonstreze ceva Sakurei.
    -Haide!Ataca-ma!Sasuke nu te va iubi niciodata daca esti ata de slaba.Te va considera inferioara lui.Asta vrei?striga Tsunade cu duritate la Sakura.Nu esti decat o fricoasa!Sakura era satula de aceste jigniri asa ca o ataca pe Tsunade cu furie.Nu vroia sa fie inferioara nimanui,cu atat mai putin lui.Sakura isi dorea sa fie recunoscuta de Sasuke.Scopul ei era sa ajunga indeajuns de puternica pntru a nu mai fi considerata un nimic si mai ales din dorinta de al ajuta pe Naruto de a-l aduce acasa.Sakura trase un pumn la o viteza a-l unui om normal.Pentru ea,viteza trebuia sa fie de 2-3ori mai mare.Insa asta se datora faptului ca era orbita de furie.Tsunade ii bloca atacul,asa ca Sakura folosi singura tehnica de fulger.
    -Lasa-ma!Daca nu doriti sa va prajiti,spuse Sakura foarte sigura pe sine.Tsunade o lasa,dar sari un aer cu o viteza fulgeratoare dorind sa o loveasca pe Sakura cu legendara sa lovitura de picior.Dar Tsunade avu surpriza ca sa o vada pe Sakura sarind dupa ea.Tsunade avea decand sa o loveasca,dar Sakura ii prinse piciorul cu mana.Asa ca amandoua se rotira in aer,pana la impactul cu pamantul.Impactul a fost destul de mare.In aer se ridic un praf gros.In acel praf,se vedeau doua siluete intunecate luptandu-se.Una dintre siluete ragnea de furie.Acea silueta era de asteptat sa fie Sakura care mai avea un pic si ii scotea ochii lui Tsunade.Se vedea cum Sakura o ataca pe Tsunade.Sarea in aer si o lovea cu picioarele.Dar si pentru Tsunade era o joaca.Sakura nu lupta la limita maxima la taijustu.Ea era putin sub nivelul sau de lupta.
    -Stop!striga Tsunade.Aceasta lupta a fost pentru a-ti demonstra cat de neechilibrata esti.Spune-mi!Cum e mintea ta cand lupti?
    -Linistita.
    -Nu!E agitata.Trebuie sa ai un anumit echilibru ca sa rezultatele tale sa fie cat mai bune.Cand ti-am amintit de Sasuke,te-ai infuriat.Iar urmarile nu sunt tocmai la ce m-am asteptat.Asa ca,te voi antrena ca sa-ti transformi furia in chakra.Mintea ta trebuie sa fie calma.
    -Sa-mi transform furia in chakra?Nu credeam ca e posibil asa ceva.
    -Ei bine,e posibil.Acum hai cu mine la gramada de bolovani. Dupa ce au ajuns la o gramada de bolovani,Tsunade ii spune Sakurei sa ridice un bolovan mare.
    -Ridica bolovanul acela!
    -De ce?Cu ce ma va ajuta?
    -Fa ce ti-am spus!Se rasti Tsunade asupra Sakurei avand un cap mare de tot si dinti de rechin.
    *Imi spune mie ca actionez pe baza furiei,iar ea e mai instabila ca mine.*gandi Sakura chicotind.Sakura ridica bolovanul indicat de Tsunade.La inceput nu era atat de greu,deoarece nu era chiar exagerat de mare.Dar Tsunade avea in minte sa o infurie din nou pe Sakura care tinea bolovanul care devenea din ce in ce mai greu.
    -Deci,spui ca vrei sa devi puternica.Dar,ai o problema.Tu esti inferioara oricarui shinobi.Esti cea mai mare rusine.Nu-l meriti pe Sasuke.Nici macar pe Rock-lee.N-ai fost in stare sa-ti imbunatatesti tehnicile,doar cateva.Crezi ca Umbrele erau slabi ca tine?Controlau Armaghedonul mai bine ca tine!Ino e mai frumoasa ca tine,Frunte-lata!Spunand asta,Tsunade a umplut paharul.Deja Sakura era destul de furioasa,dar deja facea crize ca nebunii.Mai avea putin si facea spume la gura.Tsunade nu o mai vasuse niciodata asa furioasa.
    -Se pare ca tu chiar ai probleme serioase cu nervii,spuse Tsunade mirata.dar sa revenim.Calmeaza-te.!Tsunade isi puse mana pe fruntea Sakurei care mai avea putin si turba.Nu se stie daca a folosit o tehnica speciala sau nu,dar a calmat-o pe pisica salbatica.Sakura era acum atat de calma incat,a cazut pe jos cu bolovan cu tot care cazuse la capul ei.
    -Se pare ca va fi o mare bataie de cap,spuse Tsunade disperand.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 22:36

Episodul 19:Intoarcerea lui Naruto!
    Lunile care au urmat au trecut repede.Sakura a mai invatat cateva ceva pentru pregatirea ei de medical ninja.Se apropie data cand trebuie sa soseasca Naruto din lunga sa formare alaturi de Jiraya.Ziua aceia a venit in sfarsit.Dar mai avea o semnificatie:Akatsuki si-au reintrat in drepturi dupa atata timp de liniste.Doi membri Akatsuki au plecat dupa Gaara,care era acum Kazekage.Dar lasandu-i pe Akatsuki,Sakura se plimba prin Konoha cand Konohamaru o anunta ca Naruto s-a intors.
    -Sakura-san!Naruto s-a intors.
    -Ce?spune Sakura fericita.Unde e?Si o lua la goana fara sa mai astepte sa auda unde e Naruto.In cele din urma il gaseste stand pe un stalp.
    -Naruto!Naruto!Naruto-kun!De data asta Naruto reactiona.El sari jos bucuros sa o vada.Desi nu era prea normal pentru Sakura,ea in imbratisa.
    -Waaaw,Sakura-chan!Nu credeam ca ti-a fost asa dor de mine.Asa-ca Naruto o imbratisa si el puternic.
    -Naruto...Naruto!Gata, ajunge cu imbratisarile!
    -Oo,bine.Scuze!spuse Naruto care zambi si isi puse mana in cap.
    -Naruto,esti mai inalt ca mine.Si ce pici micut erai.
    -E, asta e.Trebuia sa cresc si eu.
    -Ooo,apropo,cum a fost calatoria ta?
    -O,plina de aventuri.Am vazut multe lucruri frumoase,iar Ero-sennin a scris o carte noua.Dar tu ce-ai facut?
    -Si eu am avut parte de aventuri.Nu sunt mai prejos ca tine.Apropo,trebuie sa-ti povestesc cel mai tare lucru care mi s-a intamplat vreo data.Sakura il lua pe Naruto de gat si-l trase dupa ea.Cei 2 erau pe o cladire si vorbeau.
    -Cee?Adica tu ai descoperit si tu o abilitate oculara noua sau veche,striga Naruto in gura mare.

-Baka!si ii trase una dupa cap.Ce vrei?!Sa afle lumea intreaga?Dupa cum ti-am spus,mi-a fost destul de greu sa ma acomodez cu el.
    -Scuze.Tare mult mi-as dori sa te vad in actiune.
    -Si ma vei vedea.Hai sa mergem la Tsunade.Sa stie si ea ca te-ai intors.
    -Bine.

Pe drum,s-au intalnit cu Jiraya si cu Konohamaru.Konohamaru avea degand sa-i arate lui Naruto noua sa tehnica perversa mult imbunatatita.Pentru cateva clipe,s-a crezut ca Naruto a mai crescut psihic.Sakura a crezut ca el s-a maturizat,insa s-a inselat amarnic.Naruto folosi si el tehnica perversa si se transforma in...in...Sakura.Cand vazuse,lui Jiraya ii curgea sange pe nas si balele din gura.Iar cat despre Sakura,ea era mai furioasa ca niciodata.Sakura se apropie de Naruto si ii trage un pumn direct in stomac.
    -Baka!Ce ti-a venit,sa faci asa ceva,mai ales de fata cu mine?Asculta aici fraiere,o sa inveti sa zbori!spunand asta Sakura se apropie de Naruto,il i-a de pe jos si il apuca de guler. *Fata asta e ca o a doua Tsunade.Ce viata o sa mai duca bietul Naruto alaturi de o asemenea femeie.*gandi Ero-sennin.
    -Asculta la mine,Tomberon pentru Demoni.Ce naiba ti-a venit sa te transformi in mine?Daca mai faci o asemenea gafa,iti promit ca o sa-ti fac viata un cosmar.Si inca ceva.O sa te omor eu inaitea lui Kiuuby sau al altcuiva.Ai grija,daca nu vrei ca zilele sa-ti fie numarate.O sa te bat pana la moarte. *Femeile!La ce sa te astepti din partea lor,inafara de amenintari si batai.Rare sunt mangaierile.Nu s-au intalnit nici de o ora si deja a si inceput circul.Copila asta e defapt mai rea decat Tsunade.*gandi Jiraya.
    -A-am inte-te-les,doamna!spuse Naruto balbaindu-se.
    -Oricum,avem undeva de mers.Uita de incident.Acum sunt calma.Sa mergem la Tsunade.Spunand asta Sakura o lua inainte,lasandu-l pe Naruto surprins de reactia dintr-o data.Dupa asta el o lua la fuga zambind ca sa o ajunga pe fata.
    -Hey,Sakura-chan!De unde ai invatat sa ameninti asa?
    -De la Tsunade!De la ea am invatat sa amenint,insa eu sunt mai directa si-mi duc la capat amenintarile de cele mai multe ori.Dar nu te speria,in cazul tau voi face exceptie pentru ca abia ai venit.
    *Hah,nici nu-i de mirare.*gandi din nou Jiraya. In cele din urma au ajuns in Biroul Hokagelui.
    -Deci v-ati intors acasa.
    -Mda,nici o ora dupa doi ani,n-a trecut ca ei doi au si inceput circul si tambalaul,spuse Jiraya satul de ce vazuse.
    -Hm,banuiesc ca v-ati intors cu rezultate nu?

-Desigur.Voi fi ninja Number 1!Credeti-ma!
    -Foarte bine,atunci va voi pune sa luptai cu...Cioc-cioc-cioc.Intra!Pe usa intrara Temari cu Shikamaru.
    -Cu Shikamaru?
    -Heh,Naruto.Ma bucur ca te-ai intors.
    *Nu poate fi acel pici.E schimbat complet.*gandi Temari privindu-l pe Naruto stupefiata.
    -Ai crescut considerabil.Te-ai schimbat mult.
    -Ce,vezi sa nu.E mai dobitoc ca inainte.Adineauri a folosit tehnica perversa si s-a transformat in mine.
    -Heh,Sakura-chan,spuse Naruto care se cocosa.Tsunade,Temari si Jiraya radeau de ei.
    -Naruto,oponentul vostru e acolo,spuse Tsunade care arata pe geam.Naruto si Sakura se indreptara ambii pe geam.Acolo,pe acoperis,statea Kakashi citind vesnica sa carte.
    -Salut,copii.Nu v-am mai vazut de mult.
    -Buna,Kakashi-sensei,spusera ambii in cor.
    -Kakashi-sensei trebuie sa-ti dau ceva.Naruto ii inmana senseiului sau cea mai noua carte din volumul Paradisul Cochetatului.Intre timp,Tsunade se apropie de Sakura intreband-o:
    -Nu s-au mai vazut de mult timp.Si nici tu cu senseiul tau.E nostalgic nu?La care Sakura da din semn ca da.La fel si cu Sasuke Uchiha.I-ai spus?
    -Nu,spuse Sakura intristandu-se.
    -Spune-le mai bine amandurora.
    -Am,hey.Am ceva sa va spun.Acum cateva luni,daca nu chiar un an,eu si Tsunade am gasit ascunzatoarea lui Orochimaru si deasemenea si pe Sasuke-kun.
    -Ce?spusera ambii mirati.Si unde e?Vreau sa-l vad,spuse Naruto care mai avea putin si plangea.
    -E tot cu "Oroarea"Am incercat sa-l comving sa renunte la razbunare pentru ca durerea si suferintele sale vor fi mai mari.Dar el mi-a spus ca asta e calea lui si ca eu n-am de unde sa stiu ce inseamna sa suferi cu adevarat.Apoi m-a facut un nimic si mi-a spus ca eu n-am nici un rost sa traiesc si ca nimeni nu ar da doi bani pe mine.Lucrurile astea din partea lui m-au ranit profund.Chiar am inceput sa ma simt un nimeni,un timp...
    -Sakura-chan...Poate ca el mi-a fost cel mai bun prieten,dar daca as fi fost acolo nu l-as fi lasat sa te raneasca asa.Eu nu cred ca pentru el nu insemni nimic.
    -Ba da,Naruto.Mi-a spus foarte multe lucruri.Printre care ca el s-a folosit de mine doar pentru cunostintele mele vaste.
    -Si totusi,eu nu cred ca doar atat ai fost pentru el.Trebuie doar sa crezi.Cuvintele lui puteau rani pe oricine,dar ca n-ai conta absolut pentru nimeni.Cred ca nici ca el nu a stiut ce vorbeste.Probabil a spus asta doar ca sa-l lasam in pace sa-si urmeze calea.Dar nu cred ca astea sunt adevaratele sale sentimente.
    -Serios?Tu chiar crezi ca doar pentru asta a facut-o?Si nicidecum pentru ca nu am contat pentru el?
    -Hoy!

Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Dum 11 Sept 2011 - 22:45

Episodul 20:Akatsuki se pune in miscare
    Pe una din strazile din Konoha,un grup de patru adolescenti,se plimba linistiti.Cand deodata unul dintre ei strica armonia.
    -Hey,voi doi sunteti impreuna? spuse Naruto curios.
    -Nu!Se apropie examenele Chunin,iar eu fiind Ambasadoarea,ma plimb din Konoha pana in satul Nisipului pentru pregatiri.Iar el el doar ghidul meu.

-Sunt,de vreo 3 ani!spuse Sakura.Voi credeti ca chiar nimeni nu si-a dat seama nu?spuse Sakura pasiva.
    -Apropo Naruto,tu ce ai decand sa faci cu examenele Chunin?il intreba Shikamaru.
    -Cum asa?
    -Pai,cele doua femei,Kankouru si Neji sunt jounini.Tu esti singurul care nu este chunin.
    -Iiiiiiiiii,nu pot sa cred ca m-ai intrecut cu doua grade Sakura-chan.Dar Gaara ce este?
    -Kazekage.
    -Bravo lui,atunci voi deveni si eu Hokage,spuse Naruto fericit uitandu-se la cer.

In Satul Nisipului,Gaara era asteptat la o sedinta la care s-a discutat despre decurgerea pregatirilor pentru Examenele Chunin.La un moment dat,un functionar a adus aminte despre Delegatia periculoasa Akatsuki.El a prezentat cativa dintre membri.Mai ales pe Itachi Uchiha care a produs intr-o singura noapte un adevarat masacru.In Konoha,alte doua persoane discutau despre acesti mercenari de rang S.Jiraya ii povestea lui Kakashi ca deja ei au inceput sa se miste.Acesta a adunat informati cu privire la ei,pe care le-a impartasit fiecarui sat shinobi.Intr-un desert anume doua persoane dubioase se indreptau spre Satul Nisipului.Erau doi membri Akatsuki care-se fac deja intrarea.
    -Se pare ca ne vom acupa de acesta daca exista scurgeri de informatie,spuse un tip blond cu par lung numit Deidara.Este un membru Akatsuki.
    -Nici macar eu nu stiam ca asta de va intampla daca voi folosi acea tehnica pe el.Tu o sa te descurgi doar cu sacul acela?spuse celalalt are era scund si infiorator.
    -Toate capodoberele mele sunt arta.

In Konoha,lucrurile stau mai bine.Sakura si Naruto il asteapta pe Kakashi pe terenul trei de antrenament.Naruto era foarte nerabdator.Insa,spre deosebire de el Sakura era calma.Apoi,in cele din urma si Hatake isi face aparitia dintr-un nor de fum.
    -Buna,buna!O pisica negra mi-a taiat calea si...
    -E o minciuna!sarisera cei doi ca arsi.

Ce trei se indreptasera spre terenul care le trezea multe amintiri.
    -Ce loc nostalgic,spuse Naruto. El isi aminti cand il vazu pe Sasuke la cascada.Iar Sakura isi aminti cele mai groaznice scene din viata ei.Faptul ca pentru el nu conta nici moarta si ca a lasat-o jos pe o banca.Ambii erau tristi.Sakura statea in fund si cu capul pe genunchi,iar Naruto batea pamantul plin de regrete.
    *Se pare ca numele lui Sasuke e un taboo in preasma lor*,gandi Kakashi.Apoi suna din clopotei.Sper ca nu ati renuntat la Sasuke.
    -Normal ca nu,acum ca am o adevarata putere antica.
    -Da,nici eu.O Kakashi-sensei,sa ai grija ca ea are Armaghedonul.
    -Tot un prost ai ramas.
    -Sakura-chan ,nu ma persecuta,spuse Naruto care era drept de mila.
    -Stiu.Tsunade mi-a spus tot.Dar intrebarea este:Vei reusi sa faci fata unei asemenea puteri?O sa ma ocum sa te antrenez exact cum am facut cu Sasuke.Nu te voi lasa moale.Si nici pe tine Naruto.Ati inteles?

-Hoy!spusera cei doi in cor.O,apropo Kakashi,stiai ca Sakura este deja jounin?
    -Da.Dar asta nu inseamna ca va scapa usor.
    -Sakura-chan sa nu fi suparata pe mine,am incercat numai sa-ti remediez situatia,ii sopti Naruto.Dar Sakura nu ii raspunse.
    -Regulile sunt la fel ca prima data.
    -Trebuie sa te omoram...,spuse Naruto
    -Daca vrem sa-i luam,continua Sakura.
    -Frumos.Deci incepem?
    -De data asta nu vei mai avea timp sa citesti acea carte,spuse Sakura increzaroare.
    -Pentru ca am evoluat mult,Kakashi-sensei,continua Naruto.
    -Stiu,si se pare ca de data asta voi fi mai serios,spuse Kakashi,dezgolindu-si Sharinganul.Acelasi lucru facu si Sakura.Isi activa Armaghedonul.Naruto se uita uimit la cat infricosatoare putea fi acest Armaghedon,iar ochii lui Kakashi se marira putin de mirare.o sa fie pentru prima data dupa o jumatate de secol lupta dintre Armaghedon si Sharingan.
    -Deci asta e,Sakura-chan.Dar...Eu pornesc!striga Naruto zambind si alergand spre sensei.
    RR
    Administrator
    Administrator

Mesaj Scris de RR la data de Lun 12 Sept 2011 - 17:14

pai ai postat cam prea mult, nu zic ca nu-mi place ca e mult, am ce citi Big smile dar inca nu am terminat de citit chiar tot inca mai am o pagina Tongue pana acuma e interesant, ma intreb ce se va mai intampla, dar asteapta sa citesc Tongue si data viitoare cand vrei sa postezi, posteaza un capitol si asteapta minim un comm ok?Wink Kiss
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Mier 14 Sept 2011 - 20:17

Capitolul 21:Antrenamentul ia sfarsit: Rezultatele
    Naruto arunca niste Shurikenuri,de care Kakashi se feri.Apoi Sakura veni cu o mare surpriza.In timp ce Kakashi era ocupat cu Naruto,ea invoca tot un shuriken pe nume Steaua Hanabi.Naruto si Kakashi se uitau la acel shuriken gigant.Din tufisuri,Tsunade,Jiraya si Shizune se uitau la cei doi multumiti.
    -Frumos Sakura,insa nu am spus Start.Doar acum:Start!si Kakashi disparu in fum.Sakura vazu dara de chakra datorita ochilor ei speciali.Asa ca...
    -Sub pamant!Sakura crepa pamantul si-l gasi pe Kakashi care era la fel de uimit ca Naruto.
    -Ce putere nebuna!Mai e combinata si cu o asemenea abilitate,nu-i a buna pentru un adversar,spuse Kakashi din groapa,mirat dar fara sa-l auda cineva.Tsunade a antrenat-o serios.
    -Imi place cum se descurca eleva mea,spuse Tsunade.
    *A doua Tsunade...*gandi Perversul.
    *Trebuie sa ma comport in fata ei cum se cuvine,si sa o impresionez*gandi Naruto cu o privire indragostita.
    -Te-am gasit!

*Sakura are o putere nebuna care necesita un control mare.Si-a strans chakra in pumn si eliberat-o la impact.Tehnici medicale combinate cu o forta extraordinara.Nu e doar asta .De la inceput a fost un tip-genjutsu chiar si fara acest Armaghedon.Dar acum cu el...O sa fie foarte greu de pacalit,daca nu chiar imposibil.Ar putea sa ma induca intr-o iluzie imediat.Va ajunge mai puternica ca Tsunade.*gandi Kakashi care sari pe o stanca.Acum e randul meu.
    Toti trei s-au ascuns in padure.Kakashi alerga prin padure.Folosindu-si Sharinganul il gasi pe Naruto pe un copac,dar nu si pe Sakura.Kakashi era de parere ca tactica unui shinobi e sa ramana ascuns si sa-si mascheze prezenta.Dar lucrurile erau foarte diferite de data asta.Naruto se ascunsese,iar Sakura era de negasit.Apoi,trezit din ganduri,el se lupta cu Naruto care arunca cu shurikenuri si kunaiuri.Apoi si Sakura facuse acelasi lucru.Aparuta de pe nicaieri,ea a invocat aceste arme si le arunca fara oprire.Apoi aparu si ea din cele din urma.
    -Tactica nr 1:Taijutsu... Kakashi il ataca pe Naruto in fuga.Narito se retrase pe o crenga ca sa-i faca loc Sakurei.Acesta avea lovituri rapide si greu de parat.Kakashi crezu ca nu-l va putea atinge,insa Sakura reusi sa tina pasul cu el.El trebuia sa aiba grija,caci ea ii aparea in fata sau lateral si se apara greu impotriva ei.
    -Daca as putea sa te lovesc... -Atunci renunta!
    -Nici gand!
    Sakura isi activa singura tehnica de fulger.Fara a folosi sigili,tehnica ei se aprinse ca o luminita in mana ei.Acesta tehnica ii invalua mana intr-o lumina alba spre albastru dar cu care putea trage la distante mari.Ea nu arunca,insa in schimb lovi un copac in locul lui Kakashi,pe care-l dobori.In urma ei era o dara de electricitate care aparea sub forma de mici fulgere.
    -Sigur daca ma atingea,ma aranja frumos pe langa o lovitura puternica.
    -Tehnica Clonelor Umbra!striga Naruto care se clona de nenumarate ori.Sa mergem! Deja era seara de mult timp.Kakashi reusea sa distruga fiecare clona,iar intretimp Sakura disparuse din nou.Kakashi a folosit tehnica lui Rock-lee si distruse ultimele 3 clone ramase.Apoi,dintr-un tufis,Naruto apare folosint tennica Celor 1000 de Ani de Durere.Dar Kakashi sari inapoi.Apoi Sakura sari dintr-un copac spre Kakashi.Nu-l tinti,dar il lovi in umar.
    -Asta,a durut putin.La naiba am obosit deja.Cine s-ar fi gandit ca va fi asa de greu hata de data trecuta?Vreau sa citesc cartea.Desi au fost departe unul de celalalt,fac o combinatie reusita. Naruto se clona din nou.Hatake era uimit de numarul lor.Apoi clonele au trecut la atac.Senseiul reusiea sa le infranga cu usurinta.Intre timp Sakura astepta un moment oportun.Apoi gasi o solutie de atac.Ea se gandi sa combine cumva tehnica ei de fulger si sa o elibereze ca pe niste unde de apa.Dupa gasirea solutiei,Sakura aparu langa Kakashi, in mijlocul armatei de clone.
    -Ce mai ai degand de data asta?
    -Vei vedea.Tamahisan(sfera de fulger)!
    -Ce?!Mai bine plec de aici.
    Kakashi sari in aer dar fu prins in aria tehnicii.Tehnica ei emitea unde de fulger care aveau forma campului magnetic.Unda a distrus toate clonele iar pe Kakashi l-a facut sa cada jos ca sagetat.Norocul lui a fost ca era departe de Sakura.Daca era mai aprope cine sti ce urmari ar fi avut.Dupa trecerea efectului se vedeau urme pe copaci si pe pamant urme ale tehnicii.Iarba era ca arsa,iar pe copaci se vedea urme ca si cum ar fi fost presati .Nu erau adanci caci tehnica nu era in scopul de a distruge totul ci pentru a paraliza adversarul insa poate avea si urmari nefericite.
    -Acum esti al meu,sau clopoteii.
    -Copiii se descurca bine,spuse Jiraya.
    -Waw ce tehnica.Cu totii cred ca am simtit-o,spuse Shizune.
    -Adevarata lupta abia acum a inceput.
    -Hai,Sakura-chan!Iai clopoteii!striga Naruto cel adevarat printre clone.
    Dar Kakashi se desmetici si disparu.Sakura vedea chakra lui peste tot si si pe el cum inainta prin padure.Dar il lasa in pace,Oricum reusea sa-l vada de la distanta mare,insa acesta era intre mica si medie.
    -Hai sa mergem dupa el!striga Naruto.
    -Nu,lasa-l!Oricum stiu unde sa-l gasesc.Dar vreau sa vad ce are degand.Acum noi il testam!spuse Sakura cu o voce si o privire smechera. Mai tarziu,deja era noapte-noapte,cei doi se plimbau prin padure.Sakura avea demult timp Armaghedonul dezactivat asa ca nu mai avea de unde sa stie unde e Kakashi.Apoi,din intuneric apare Sasuke.Nici unul nu s-au lasat pacaliti,mai ales Sakura care s-a intalnit cu el cu un an in urma.
    -Sasuke....
    -Sasuke-kun...Este mult prea banal.Zau asa nu mai merge a doua oara.Am fost pacalita o data,se mai intampla.Am fost pacalita a doua oara,sa-mi fie rusine.Anuleaza!Nu ma intereseaza iluziile.
    -Dar tu folosesti iluzii.Sakura se uita la el si tacu doar.
    -Naruto,uite-l!
    -Da,stiu!Tehnika Clonarii!Rasengan.Naruto dobori copacul unde era Kakashi.
    -Hei,sensei!N-ai nimic de spus?
    -Ba da.Tactica nr2:Genjutsu.Data trecuta ati fi crezut foarte usor.
    -Poate,dar acum iti cunoastem trucurile.Hei!Uite clopoteii!Ia-i scapat.
    -Acum a spus ca ii cunoaste trucurile si din nou cade intr-unul. Naruto merse dupa clopotei,sar fu prins de sfoara si atarnat.Insa era doar o clona.
    -Fain.Bravo,Naruto!Se pare ca ai un pic de creier pana la urma.
    Naruto aparu din spate cu gandul sa-l loveasca pe Kakashi.Insa senseiul folosi Tehnica Substitutiei.
    -Sti ceva?Retrag toate laudele ce ti le-am spus.Daca ai fi avut un pic de creier nu disparea.
    -E acolo!Tehnica Clonarii.O clona se transforma in Sakura,ceia ce ii dadea o sansa adevaratei Sakura sa actioneze.Ea aparu din aer atat de rapid incat pare doar o umbra sau o deformare a aerului.Kakashi abia apuca sa se fereasca deoarece ajunse pe jos datorita fluxului de putere si distanta mica.
    -Ce viteza!Inca putin si ma facea praf. Kakashi fugi la marginea padurii pe un teren cu rau.Acolo au ajuns si cei doi adolescenti.
    -Tactica nr 3:Ninjutsu.Spunand asta,el forma sigilii rapide de folosire a tehnicii Goukakyuu no jutsu.
    -Ce viteza...!Dar si eu pot sa fac sigili la fel de repede.Pot citi sigilile.
    -Atunci ar fi bine sa te grabesti,exclama Naruto. Si ea forma sigilii extrem de repede incat Naruto nu intelegea ce face.
    - Aisukyuu no Jutsu. .(Tehnica suflarii de gheata)!Dupa formarea sigililor,Sakura-si duce mainile la gura formand un triunghi dupa care axpira aer rapid si sufla gheata.La intalnirea focului cu gheata a iesit foarte multi aburi.Desi Sakura nu rezista mult sa expire tehnica pentru mult timp,reusi sa contraatace Tehnica lui Kakashi.Naruto sari deoparte insa Kakashi era sub pamant si-l apuca de picior.Sakura il preveni,dar prea tarziu.
    -Naruto,e sub pamant!
    -Prea tarziu!Ma prins deja.
    -Doton,Decapitarea subterana!Kakashi il trase pe Naruto sub pamant,insa era o clona umbra.Ce?O clona umbra?Inseamna ca acel advertisment din partea ei era o capcana.Frumos lucrat. Sakura si Naruto fugisera sa-l prinda,dar Kakashi folosi o tehnica de apa.
    -Suiton,Suiryuudan no jutsu!La pronuntarea tehnicii,apele s-au ridicat sub forma de dragoni.Apele s-au revarsat.Pe Naruto,apele l-au dus,insa nu si pe Sakura.Desi era abia la inceput in a controla apa,ea despica valurile in doua ca sa nu o duca si pe ea.In jurul si pe deasupra ei,apele treceau neobosite.
    -Hah,Kakashi-sensei.Ati facut o mare greseala.
    -Ce?Credeam ca ea a folosit tehnica aceia a invatat-o,dar nu ca chiar are afinitate cu apa.Tsunade nu mi-a spus nimic.Asta inseamna ca are afinitate si cu fulgerul,daca a folosit tehnica aceia. Dupa revarsarea apelor,si Sakura se retrase.Era obosita si murdara.Ea alerga prin padure cu Naruto.
    -Apa,pamant,foc...Cum e posibil asa ceva?spuse Naruto putin revoltat.
    -E ninja-copiator.Nu degeaba i se spune asa. Cei doi s-au ascuns dupa un copac ca sa se adihneasca.
    -Mereu am stiut ca nu trebuie sa desconsideri Sharinganul.Acum stiu de ce.Daca nu as fi avut Armaghedonul,nu stiu cum as fi rezistat.Chiar si cu el,mi-e greu sa-i fac fata.

-Este atat de puternic.Este destept,puternic,rapid si mai experimentat ca noi.
    -Stiu,dar trebuie sa aiba o slabiciune ca fiecare om.
    -O slabiciune...Am gasit.
    -Ce?Hai spune-mi!Nu ma mai tine in suspans!
    -Hai sa-ti spun.
    -Ce?Cine s-ar fi gandit ca are asa o slabiciune.Pe langa faptul ca ii vom tine mainile legate,ii vom bloca si Sharinganul.
    -De care te ocupi tu.Deci il vom ataca frontal.
    -Deci,ma atacati frontal.
    -Kakashi-sensei,la sfarsitul cartii de fapt personajul principal....
    -Ce?Nu la naiba!Pot citi pe buze.AAAAAAA.
    -Puteti deschide ochii.Se pare ca nu m-am mai ocupat eu de Sharingan.Dar nu conteaza.
    -Se pare ca am decazut foarte mult.
    -Kakashi-sensei,cum poti citi o carte atat de plictisitoare?Eu dupa 10 pagini am renuntat.
    -Da,Naruto nu stia sfarsitul carii,dar...era de ajuns sa stim ca veti reactiona la auzirea numelui cartii.A fost o tactica buna nu?
    -Eeeeee....
    -V-am vazut rezultatele si sunt foarte bune.Asa ca de acum incolo...Uzumachi Naruto!
    -Huh?
    -Raspunde!ii sopti Sakura. -D-da!
    -Sakura Haruno!
    -Hay!
    -De acum incolo,veti forma ,impreuna cu Kakashi Hatake...echipa Kakashi.
    -Tare,si ce inseamna asta?spuse Naruto fericit.
    -Ca de acum incolo,nu vom mai fi sensei si elevi.ci vom lucra ca ninja egali pentru Konoha.

Ultima editare efectuata de catre ioanasaku in Joi 22 Sept 2011 - 16:03, editata de 1 ori
    Irene.
    Moderator
    Moderator

Mesaj Scris de Irene. la data de Vin 16 Sept 2011 - 22:00

hey draga mea

Stefy s-a intors cu o pofta nebuna de ficuri

Imi place la nebunie si mai vreau

I love your fic.

te rog sa vi cu contnoarea

Te pup.
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 17 Sept 2011 - 21:40

Episodul 22:Seara...
    Mai incolo,cei trei ninja se plimbau prin Konoha.Kakashi citea cartea daruita de Naruto,iar Sakura si Naruto stateau in lateralul sau.
    -Trebuie sa recunosc ca v-ati imbunatatit tehnicile foarte mult.Inca nu-mi vine sa cred ca mi-ati luat clopoteii.
    -Hehe,suntem mai buni ca tine,spuse Naruto.
    -Eu nu exista in noi,spuse Sakura nevrand sa fie implicata.
    -Stiti,mie mi-e foame,spuse Naruto la care ii chiorau matele.
    -Da!Si mie mi-e foame.Hai sa mergem la Ichigaru Ramen,spuse Sakura.
    -Ei bine!Spre Ichigaru Ramen!spuse Naruto sarind ca intotdeauna.
    -Hey Kakashi-sensei!Am decis ca tu vei face cinste,striga Sakura care departe cu Naruto.
    -Imi pare rau,dar eu trebuie sa pregatesc listele cu noii veniti.Si disparu in fum.
    -Hm!Sigur s-a dus sa citeasca cartea aia plictisitoare.Data viitoare cand o mai are la el,i-o rup,spuse Sakura.
    -Waw,chiar ai face asa ceva?
    -Tu ce crezi?
    -Ca da.Hey,daca tot nu vine Kakashi-sensei,vi la o intalnire?
    -Sigur,dar platesti tu.
    *Fir-ar sa fie!Nu prea am bani la mine.*Hey Sakura-chan,plateste macar jumatate.
    -Ha,bine,voi fi mai indulgenta cu tine pentru ca abia ai sosit,si pentru ca imi esti prieten.
    In biroul Hokagelui,Tsunade si Shizune discutau despre ce misiuni vor primi cei trei.
    -Mmm,Sakura si Naruto n-au facut decat sa se antreneze in ultimii ani.Va trebui sa ii muncesc ca sa recupereze timpul pierdut.Le voi da,le voi da...O misiune rang B.Vor escorta un VIP in Tara Orezului.
    -Nu stiu.A trecut ceva timp decand Naruto si Sakura n-au mai fost intr-o misiune.Poate ceva mai simplu ar fi mai potrivit,spune Shizune rasfoind in formularul de misiuni.Da,ceva ca asta,si ii dadu formularul lui Tsunade.
    -Sa plimbe cainii?Sakura e jounin,iar Naruto s-a antrenat cu Jiraya.Nu le pot da asa ceva.
    -Stiu,dar problema cu Kyuubi si de asemenea si cu noua abilitae al Sakurei.Sa-i trimiteti afara din sat...
    -De aceea e Kakashi cu ei,ca sa-i protejeze.
    Intre,timp,Naruto si Sakura erau la Ichikaru ramen,mancand ramen pe gratis,gasind subiect de discutie chair pe Tsunade.
    -Sakura-chan...Cum ai rezistat sa te antrenezi langa Baa-chan atat timp?
    -Ei bine,a fost foarte greu,la primul antrenament cu ea,am avut impresia ca are degand sa ma omoare.A fost foarte greu.Mereu ma intorceam acasa cu vanatai si chiar plina de sange,si cu hainele murdare si rupte.
    -Waw!spuse Naruto uimit.Nu vreau sa fac pe victima,dar si Jiraya a fost dur cu mine.De multe ori ma punea in situatii in care era sa mor,fara ca el sa se implice.Desi par bland,nu e chiar asa.E dur ca Tsunade.Ce acritura!!
    -Stiu,crede-ma.Nu am degand sa devin o acritura ca ea!Nu vreau ca lumea sa fuga de mine si sa ma cunoasca drept Tsunade 2.Nu,nu!!!Eu vreau ca lumea sa stie ca sunt calma si draguta,nu ca ea,un monstru.Sa sti,ca in tot acest timp,m-am gandit sa-mi mai controlez nervii si reflexiile cand sunt furioasa.
    -Foarte bine.Imi amintesc,eu eram victima ta de obicei.Dar era amuzant!spuse Naruto zambind.
    -Da era...spuse Sakura amintindu-si si de Sasuke.
    Noaptea,tarziu,un baiat blond intra in vechea sa locuinta dupa multi ani.Calca pe podea decult iar pasii sai ramanea intampariti pe jos din cauza prafului.In aer domnea un miros care iti taia rasuflarea,iar geamurile prafuite nu lasau ca imaginea satului sa se oglindeze prin ele.In colturi,erau panze de paianjeni,iar peretii erau crepati.In acel loc,locuia Uzumachi Naruto.Dupa ce aerisise,el lua o rama care era prafuita.O curata usor cu mana si la iveala iasa o poza cu fosta Echipa 7.Se uita la ea melancolic si un zambet trist ii aparu pe fata.
    -Sasuke...cat de tare te-ai schimbat.Am venit acasa,ca sa te aduc inapoi.
    Intr-o alta locuinta,un barbat citi o carte de doua ori fara sa observe ca au aparut zorii zilei.Desi afara,era intuneric,Kakashi observa,tocmai cand sa se culce,ca de dincolo de stanca celor Cinci Hokage,lumina era putin mai puternica.Apoi isi dadu seama ca a uitat sa faca ceva:sa intocneasca listele.Insa nu le gasea.
    -La naiba,unde sunt listele.
    Deja dimineata sosi.Pe strazile din Konoha,un pusti impartea diverse plicuri pe la usi.Intr-o camera frumos amenajata,ambasadoarea Satului de Nisip se pregatea de plecare.Iesind de pe usa,un tip o astepta la un colt.
    -Unde pleci asa devreme?Lumea inca doarme,spuse Shikamaru cascand.
    -Nu pot sta prea departe de satul meu.Dar tu ce faci aici?
    -Desi e o durere,trebuie sa fiu ghidul tau.Iar pe langa asta,nu mai are rost sa ne ascundem,femeie.Esti gagica mea,spuse Shikamaru dand sa o sarute pe Temari pe gura,insa ea il plesni pe obraz.Cei doi pornira mai apoi,pana la iesirea din sat,povestind luandu-si un larevedere destul de greu.cei doi au -Eh,ne mai intalnim la examenele chunine,nu?
    -Da,probabil.Trebuie sa devi jounin.Vei ajunge repede daca nu te mai plangi si iti vei lua in serios misiunile.Spunand asta zambeste si pleaca.
    -Ce pacoste...
    -Te-am auzit...
    Pe drum,prin padure,vantul ce batea ii dadea un sentiment rau lui Temari.Un sentiment rau ca avea ceva sa se intample sau s-a intamplat.Asa ca incepe sa grabeasca pasul. Intr-un desert,acei tipi dubiosi din Akatsuki,au atacat in noapte Satul Nisipului si l-au prins pe Gaara.In timp ce mergeau linistiti prin desert,cineva ii urmarea.Sasori isi dadu seama .Urmaritorul era Kankurou,care se luase dupa dara de nisip ce o lasa in urma Gaara in timp ce se macina.
    -Stati pe loc! In sat,shinobii au trimis in Konoha un vultur pentru a duce mesajul.

Ultima editare efectuata de catre ioanasaku in Joi 22 Sept 2011 - 16:41, editata de 2 ori
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Sam 17 Sept 2011 - 22:01

Episodul 23:Hai!Echipa Kakashi in misiune!

Pe holurile din cladirea Hokagelui,echipa Kakashi se plimba linistita,dar o fata se grabea sa desluseasca un mesaj din parte Nisipului.Ca de obicei,doar Naruto sari ca ars,deoarece tanra se tranti in el violent.Ajunsi in incaperea unde era si Tsunade,alta decat biroul sau,acestia au primit o misiune de rang C.
    -Naruto,ti-am dat o misiune mai usoara pentru ca n-ai mai fost demult in misiuni,spuse Tsunade serioasa.

-N-am nevoie ca tu sa ma iei usor.Si in fond,Sakura e deja jounin,poate sa aiba grija de mine.
    -Da' ce,io-s dadaca ta si n-am stiut?Descurca-te singur!Doar nu esti copil mic,spuse Sakura nervoasa.
    -Vedeti?Pana si ea imi da dreptate,spuse Naruto agitandu-se.
    Cand auzi ce spuse Naruto,Sakura il lua de gat si ii freca capul.*Baka!Nu ma baga la zdup.Nu sti ce infricosatoare e!Channaro!*spuse Inner Sakura. Dupa asta,Naruto o compara pe Tsunade cu al treilea hokage,enervand-o la culme.
    -Baka!spuse Sakura care se apuca sa il stranga de gat.In acel moment,translatoarea intra in incapere cu mesajul decodat.Il dadu lui Tsunade care era surprinsa sa vada ce era in mesaj.
    -Ei?Ce este?intreba Sakura.
    -Da,ce s-a intamplat?
    -Gaara a fost luat de organizatia Akatsuki.Aceasta veste ii facu pe toti trei sa tresara,dar mai ales pe Naruto care il intelegea pe Gaara cel mai bine.Avand in vedere ca e o urgenta,va voi trimite pe voi.
    -Hay!spusera cei doi.

Intre timp Kankurou se pregatea sa se lupte cu Sasori,apoi,urma si lupta propiru zisa.In timpul bataliei,Kaknkouru fu ranit de Sasori care ii otravi,pe langa asta si trupul.Deja,Kankouru simtea ca otrava isi face efectul,iar Sasori il privea doar dezinteresat avertizandu-l in legatura cu otrava,fiins sigur de moartea tanarului papusar.

-Vei muri in trei zile si...n-o sa ai leac.
    In intrarea in Konoha,echipa Kakashi isi lua ramas bun si pleca in misiunea de a-l salva pe Gaara,cand in acel moment aparu Jiraya ca sa o anunte pe Tsunade ca are informatii despre Akatsuki,informatii pe care ea le avea.Apoi il trage pe Naruto deoparte.
    -Hey,Naruto,nu fi nechibzuit cand ii intalnesti pe Akatsuki.Dar Sakura se apropie putin si aude discutia lor.
    -Nu va faceti griji.Voi avea eu grija de el.Doar sunt jounin il pot comanda.Naruto inghite pentru cateva clipe speriat gandindu-se la ce o sa-i faca Sakura.Se gandea ca o sa-l poarte ca pe un bebelus.
    -Naruto,ai grija,stiu ca esti puternic insa temperamentul tau aprins poate agrava situatia.Si sa nu folosesti puterea lui Kiuuby.
    -Stiu.Apoi Ero-senin se apropie de Kakashi.

-Kakashi,asigura-te ca nu va face vreo prostie.Sau mai bine de amandoi.
    -Iar tu copila,ai grija ca secretul tau sa nu fie aflat de Akatsuki,altfel si tu poti ajunge in atentia lor.

Intre timp,si Sakura cu Naruto dusra o discutie interesanta.Sakura ii spuse,ca desi nu-l prea agreea pe Gaara,dupa ce,in trecut le facuse viata un cosmar la toti 3,si a incercat sa-i omoare,va face tot posibilul sa-l ajute sa-l salveze pe Gaara.Naruto privea acum la o Sakura schimbata.Era mai matura,mai inteleapta,si la o fata care a ajuns sa inteleaga ca toate relatiile cu cei din jurul ei conteaza la fel de mult,punand mai multa importanta si suflet in ele.
    -Sakura-chan!Kakashi-sensei!Sa mergem!spuse Naruto agitat.

Ultima editare efectuata de catre ioanasaku in Joi 22 Sept 2011 - 17:04, editata de 1 ori
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 7:33

va rog sa lasati comuri,ca sa stiu daca mai are rost sa pun continuarea.nici nu stiu daca va place sau nu!!!unul singur!!!si pun si nextu!!!!daca mai inteteseaza pe cineva,asa nu are rost Sad
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 22 Sept 2011 - 15:44

• Draga Mea , de ce tot repeti aceleasi capitole de 2-3 ori ? Think
      Dar nu asta conteaza , mi-e imi place oricum Big smile
      Chiar imi place cum iti merg tie rotitele Smile
      Ai o imaginatie foarte bogata si ma bucur , chiar ai talent cu gluma .
      Dar cum ti-am mai zis , scuze ca nu sunt in comisie dar incerc sa o ajut ! , taie dialogul si transformal in descriere , o sa arate mai frumos Smile Pune dialog numai cand este ceva foarte important si nu il poti pune in descriere .
      In rest totul este bine , greseli nu prea am vazut , iar la estetica te descurci de minune Smile
      Spor la scris si nu uita ca sunt fana ta numarul unu Big smile

PS: Si eu am un fic "We'll be a dream" , poti sa lasi un comm daca vrei Heart

Te Kiss
      Te Heart
      Te Big Hug

Ja Ne ! Hi!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 15:47

sa-mi bag piciorul de miam dat seama.nici nui de mirare ca nimeni nu comenteaza nimic.le sterg si postez iarasi.cred ca pe multi iam indus in eroare
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 22 Sept 2011 - 15:48

Ohh , si inca ceva draga mea , nu conteaza daca cineva iti comenteaza ficul sau nu , poate multi ti-l citesc dar nu au cont , iar alti poate nu au timp , deci sa nu te superi doar pentru atat .
    Tu ar trebui sa scri ficuri pentru ca iti place , nu pentru comuri Smile
    De exemplu eu iti ador ficurile , sunt fana ta numarul unu si asi fii foarte dezamagita daca ai inchide ficul Sad
    Nu vorbi asa , nu-i frumos Tongue
    Nu ai indus pe nimeni in eroare , draga mea , eu am crezut ca le-ai dat copy-paste din greseala , deci Smile
    Ma bucur ca te-am ajutat , scumpa mea , si poate cine sti , facem un fic in colaborare mai in colo Smile

Te Iubesc ! Heart
    Te Pup ! Kiss
    Te Imbracisez ! Big Hug

Ja Ne !! Hi!

Ultima editare efectuata de catre KεηηySmiℓℓε `;xX™ in Joi 22 Sept 2011 - 15:51, editata de 1 ori
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 15:50

ms iarasi.cred ca mam cam lasat dusa de val. faza e ca la inceput eram atat de incantata incat am pus la ficuri foarte multe,iar apoi cand am vazut ca am si commuri multe....sti tu
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 22 Sept 2011 - 15:55

Da stiu perfect nebunatic'oo Smile
    Dar am sa-ti vand un pont , nu mai posta asa de multe pentru ca la un moment dat o sa-ti pierzi ideile Smile
    Nu uita ca eu vreau sa te ajut , deci sa nu te superi cand am sa exagerezi la criticile ficului ,desi nu sunt din comisie Big smile

URGENT:
    • Auzi , ar trebui sa treci pe la Regulamentul Forumului Big smile
      Pentru ca faci prea multe spam-uri si nu e voie .
      Comentariile trebuie sa aiba cel putin 3 randuri intregi .
      Asa cum fac eu , ai inteles ? Smile

Te Kiss , Heart , Big Hug !
    Ja Ne ! Hi!
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 16:01

ms de sfaturi,iti spun si eu un secret pe care mai toata lumea o sal vada.eu am deja povestea gata terminata,de aia am lasat un com la un moment dat ca va avea 187 de parti,si ca mam inspirat mult din anime ca lucrurile sa aiba sens.ma rog,prima data am avuto postata pe un album online sunphoto,iar cineva ma sfatuit sa mil postez pe un forum .deja e gata postata toata pe celalalt
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 22 Sept 2011 - 16:05

Nu , nu vei fi critica pentru ca l-ai avut si pe sunphoto Wink
    Dar te rog nu mai fa double-post .
    Bun sa continuam , nu sunt complicate regulile si stiu deja ca este terminata , ai mai zis-o Big smile
    Dar poti sa o mai modifici , in sensul sa mai tai dialogurile si sa le pui in descriere Smile
    Cam asta e ce am vrut sa spun , iar eu ma refeream la OffTopic , adica la comenatrii , ele trebuie sa aiba cel putin 3 randuri intregi , intelegi ? Smile
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 16:13

bn am priceput.am incercat sa las comentari cat ma lungi,dar la cine nu ai de criticat,ce poti sa scri mai mult decat:astept nextu:si ca e o idee interesanta?
    ▣ кєиич-cнαи♥™
    Membru
    Membru

Mesaj Scris de ▣ кєиич-cнαи♥™ la data de Joi 22 Sept 2011 - 16:26

Pai , sunt multe subiecte , dezvolta ce ai de zis .
    De exemplu "Ador ficul asta , este extraordinar.
    Astept nextul cu sufletul la gura .
    Te pup ... etc"

Sau daca nu ti-a placut ficul , ii spui ca a fost plictisitor , blah blah blah , dar rar gasesti ficuri urate Smile

Vezi ca se poate sa largesti comurile , dar poti sa rogi un moderator sa te faca critic daca doresti , dar tre sa stii cum sa critici Wink

Te :xX
    Domino
    Scriitor
    Scriitor

Mesaj Scris de Domino la data de Joi 22 Sept 2011 - 17:15

Episodul 24l:Blestemul de a fi Jinchuuriki
    In padure,Naruto alerga rapid,era in fata celorlalti.Disperarea si furia isi spusera cuvantul,in ciuda avertizarilor lui Jiraya.Sakura era foarte ingrijorata de starea lui Naruto,dar problema era ca ei nu puteau tine pasul cu ei.Era hotarat sa-l salveze pe Gaara.Sakura lua atitudine si merse langa el.
    -Naruto...Stiu cum te simti.Cand am fost sa-l caut pe Sasuke eram la fel de hotarata si disperata ca tine.Imi dau seama de asta pentru ca tu esti hotarat sa-l salvezi pe Gaara,iar eu eram hotarata sa-l readuc pe Sasuke-kun,desi n-am reusit.Asa ca,eu te sustin in tot ce faci,spuse ea cu greutate.
    -Sakura-chan...Multumesc.
    -Cu placere,insa nu e nevoie sa te obosesti.Asa ca ia-o mai usor.Hei!Temari-san!spuse Sakura zarind-o pe Temari care umbla linistita pe sol.Dupa ce se oprira cateva clipe langa ea,cei 4 o luara la galop.Alergau intr-una pana seara ,insa Naruto era tot mai grabit.Sakura era ingrijorata.
    -Naruto!Ar trebui sa ne astepti!Am spus sa ...
    -Nu pot sa suport asta.Ai spus ca intelegi prin ce trec.Insa doar pentru faptul ca ai gasit ceva ce ti-a schimbat viata pentru totdeauna,un lucru care chiar ar intra in atentia mercenarilor alora,nu m-ai inteles.Stiu de ce sunt dupa mine si Gaara.Sti si tu de ce nu?Si totusi,ar trebui sa ma intelegi.De cand am venit,toata lumea te avertizeasa sa ai grija cu Armaghedonul.Asta mi-a dat de inteles ca totusi,si tu ai putea fi in pericol.Inauntrul meu...e sigilat Kiuuby.Iar in ochii tai,e sigilata cea mai puternica abilitate dintre toate.O limita de sange cu putere nelimitata cu care cineva rau ar putea supune lumea.Si la fel si cu mine si cu oricare altul care are ceva special.Poate ca tu erai o simpla fata,Sakura-chan inainte sa gasesti sigiliul acele abilitati oculare,dar acum,cu asa ceva l-ai putea supune pana si pe Kiuuby.Eu si Gaara avem inchisi in noi niste monstri,spuse Naruto fancand-o pe Sakura sa se simta rau din cauza cuvintelor sale.
    *Din discutia lor inteleg ca Armaghedonul acesta de care n-am auzit in viata mea,e o abilitate oculara.Dar cui apartine de fapt,daca Sakura l-a gasit printr-o simpla coincidenta?*gandea Temari.
    Ceea ce a spus Naruto,i-a facut pe toti sa tresara,iar pe Sakura sa se simta un pic vinovata.
    -Imi pare rau...Naruto.Ai dreptate.N-am cum sa inteleg asemenea lucruri.
    -Stiu.el a fost tinta lui Akatsuki.Mereu el.Mereu i se intampla toate lui.De aceea nu vreau sa mai pierd nici o secunda.Asa cum tu nu ai vrut sa pierzi timpul cand l-ai cautat pe Sasuke.De data asta vreau sa-l salvez cat mai repede.
    *Naruto....te voi ajuta ca sa-l salvezi pe Gaara.Si iti promit ca nu voi lasa ca nici un Akatsuki sa-ti faca rau.Sunt gata sa-mi dau viata...pentru prietenii mei.*gandi Sakura.
    *Uzumachi Naruto...Multumesc.*gandi Temari.
    La un moment dat,Sakura incepe a manca pastile soldat.Era foarte hotarata sa-l ajute pe Naruto ca sa-l salveze pe Gaara.
    -Sti Sakura?Pastilele acestea sunt doar pentru urgente.N-ar trebui sa mananci atatea ,mai ales pentru varsta ta,obiecta Kakashi.
    -Sensei...Lasati-ma in pace!spunand asta,ea sari in frunte cu Naruto.Atunci Naruto,sa ne grabim!
    *Multe fete ar numi asta molestie sexuala,batrane.*gandi Temari.
    -Naruto,tu i-ai mai intalnit nu?L-ai intalnit pe Uchiha Itachi,cel care l-a facut pe Sasuke-kun sa plece de langa noi.El te cauta.In acesti ani,nu m-am antrenat doar, ci si m-am documentat din biblioteca doamnei Tsunade,la care am avut acces deplin.Abia acum am o idee clara despre ceva ce m-a interesat.Itachi Uchiha,e fratele mai mare al lui Sasuke-kun.El a masacrat clanul intr-o singura noapte din motive neclare inca.Sasuke-kun s-a dus la Orochimaru ca sa devina mai puternic,dar Orochimaru...dar el,vrea sa-i ia corpul.Mai sunt doar 6 luni.Asa ca nu voi permite nici Gaara sa pateasca ceva,asa ca tine,insa nici Orochimaru sa-si indeplineasca destinul.Orochimaru a fost un membru Akatsuki.Si ceea ce vreau sa spun,e ca,cu cat ne apropiem mai mult de Akatsuki,cu atat vom fi mai aproape de Orochimaru.
    *Sakura stie tot*gandi Naruto.
    *Itachi Uchiha,l-ai facut pe Sasuke-kun sa se sufere,iar acum esti dupa Naruto.Stiu ca tu vei fi cel mai mare dusman.Iar daca vei aparea,te distrug.*gandi Sakura mai nervoasa decat Naruto,fa sa stie ca va regreta intr-o zi aceste ganduri negre.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mier 26 Apr 2017 - 22:44