╰☆ L.C.P ☆╮

^.^ Bun venit! ^.^
Dacă iți place forumul nostru si vrei să ni te alături, înregistrează-te și fă parte din "Familia de Nebuni"! Aici te poți distra și iți poți face mulți prieteni! Intră și Have Fun Love

Vă mulțumim de vizită! Și vă urăm o zi bună în continuare! Smile

Felicitări, bunnylovers! Lucrarea o puteți citi aici: Lucrări Concurs Proză - Septembrie 2016

Poveşti din folclorul maghiar

Distribuiti

Reeah
    Ex Staff
    Ex Staff

Sex : feminin

Data de înscriere : 26/11/2011

Mesaj Scris de Reeah la data de Dum 17 Feb 2013 - 9:31

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Poveşti din folclorul maghiar sunt nişte animaţii interesante. Ele reprezintă nişte poveşti, ca ale noastre sau puţin diferite faţă de ele. La sfărşitul multora dintre episoade eu am văzut şi o morală. Chiar dacă, eu vă sfătuiesc să nu lăsaţi copiii mici să se uite la ele, doar dacă aţi vizionat înainte şi ştiţi sigur ca nu e nimic obscen din ele sau v-aţi putea pomeni cu una care-şi ridica fusta Laugh Bine, e cenzurat, dar tot ciudat e. Mă uitam şi la aceste poveşti, îmi plăceau, chiar dacă ştiam acţiunea lor. Dacă aş avea mai mult timp de irosit, aş începe din nou să mă uit la ele. Smile
    Le-a văzut careva ?

Unchained
    Nou venit
    Nou venit

Sex : masculin

Data de înscriere : 16/10/2012

Re: Poveşti din folclorul maghiar

Mesaj Scris de Unchained la data de Lun 18 Feb 2013 - 14:05

Le-am vazut eu. xD Si inca imi plac. Think Da, chiar e o idee buna ca micutii sa nu se uite. Laugh Totusi, eu o scena din aia asteptam. Angel Laugh Am ras la unele, la altele stateam si ma uitam cu sufletul la gura. xD Am mai dat de ele in calatoriile mele cautand ceva interesant la televizor. Laugh Si sora mea se uita cu mine, sau cred ca eu cu ea. Laughing In orice caz, sunt extraordinare. Love it

Mrs Anderson
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 24/12/2012

Mesaj Scris de Mrs Anderson la data de Sam 4 Mai 2013 - 11:12

Da, eu le-am vazut. Si ai dreptate, unele episoade au parti cam obscene... Dar a fost un desene animat interesant si destul de frumos. Stii melodia cu care incepe? Mi se pare destul de frumoasa, cantata la fluier. Asa imi amintesc...
    Intr-adevar aveau morale folositoare, zici ca erau fabule animate, sau ceva de genul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
    Oricum, erau foarte frumoase si le-as mai viziona o data, dar nu mai am varsta aceea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Pasila
    Scriitor
    Scriitor

Data de înscriere : 18/04/2013

Mesaj Scris de Pasila la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:46

Chiar acum ma uitam Laugh Si imi plac la nebunie, nu mai am Animax ca sa le pot vedea, dar ma pot uita pe net Laughing Mereu am fost atrasa de povesti si alea mi se pareau mie interesante. M-as uita toata ziua la povestile din folclorul maghiar. Preferata mea e aia cu ursul si pisica cand isi fac o casa impreuna si pisica il pacaleste pe urs rau de tot! Laugh

Bubu Uchiha
    Membru
    Membru

Data de înscriere : 26/06/2013

Mesaj Scris de Bubu Uchiha la data de Sam 6 Iul 2013 - 10:13

Tot timpul am fost atrasa de povestile din folclor, iar acestea mi se par superbe. Eu una ma uitam pe Minimax. Cred ca inca stiu povestile pe de rost. Unele recunoscut ca sunt scene obscene si nu e o idee rea sa nu-i lasi pe copii sa se uite la asa ceva nesupravegheat. Cred ca daca inca s-ar mai da, aucm n-as mai fi pe forum,ci pe-undeva pe la televizor uitandu-ma la ele. Imi plac foarte mult,pacat ca nu se mai dau.

Irene.
    Moderator
    Moderator

Data de înscriere : 15/07/2011

Mesaj Scris de Irene. la data de Dum 21 Iul 2013 - 0:59

Tu! Diavol constipat! Cum ti-ai permis sa deschizi acest topi inaintea mea? :-L Stii ca si eu sunt fana a acestui desen, si ca muream ca sa-l vad! [-( Nu stii! A fost, este si va ramane unul din desenele mele preferate, de care nu ma voi plictisi si indeparta (sufleteste) pana voi muri. ;-w Si mai am multi ani de trait! [-(
    Desenul este superb, adoarm povestile.

Acum este: Vin 20 Ian 2017 - 17:58